Waddinxvener houdt bedrijven in Rijnmond Twee nieuwe BMW’s Bouw van 118 sociale huizen ORLANDO KWARTET IN RAADZAAL Tentoonstelling katten in Beurshal i 1 Opening door mr. S. Patijn rf Drs.'Rob Kempkes leidt Rotterdams Info-centrum I Natuur-lezing bij Gouwe Vis Vlooienmarkt in Boskoop Weer proef belasting in W’veen op reis gaan 01828*14788 Wilt u verzekerd ADVERTEREN? BEL Toename Miljoen mensen Zwerven Sport Informeren i t w a WOENSDAG 6 JANUARI 1988 Pagina 7 Bedrijven Info Rijnmond is een bijna over het totale bestand aan bedrijfster- adviescommissie Oort. Bel ons voor inlichtingen: *Het Orlando Kwartet, volgende week donderdagavond concerterend in de raadzaal van het gemeentehuis. (Foto: Nederlands Impressariaat). WADDINXVEEN - De serie kamermuziekconcerten in de raadzaal van het Waddinxveense gemeentehuis wordt volgende week donderdagavond 14 januari om half negen voortgezet met een optreden van het Orlando Kwartet. Weekblad voor Waddinxveen Prinses Beatrixlaan 64 2741 DH Waddinxveen Telefoon: 01828-12213 ASSURANTIEKANTOOR DERKSEN ZN. wij hebben er de juiste polis voor. Of u nu op wintersport gaat of een zonnige bestemming kiest, via ons kunt u zich verzekeren, al vanaf de laagste premie's. FINANCIERINGEN VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN over het aantal hectare dat direct of la ter uitgeefbaar is. Men geeft een indica- BOSKOOP - De vereniging Venoli Kat houdt op zondag 10 januari een inter nationale kattententoonstelling in de Beurshal aan de A.P. van Neslaan. Het wordt de achttiende tentoonstelling van deze vereniging van kattenliefhebbers. Aan een groep keurmeesters met inter nationale faam de taak om al deze die ren op hun kwaliteiten te beoordelen en, al dan niet, het door de eigenaren begeerde deelcertificaat voor een kam pioenstitel te geven. Uiteindelijk kiezen deze keurmeesters dan in de namiddag de beste nesten, kittens, poezen en ka ters van de tentoonstelling in de ’Best in show’ verkiezingen langhaar, haflang- haar en korthaar. Poezen in soorten en maten zijn zon dag te zien in de Beurshal. BOSKOOP - Vrijdagavond 8 januari van vijf tot tien uur wordt in de Bos- koopse Beurshal aan de A.P. van Ne slaan een vlooienmarkt gehouden. De markt is weer overbezet met particu lieren welke allerhande 2e-hands goe deren te koop aanbieden. De toegang is, zoals de laatste tijd gebruikelijk, gra tis. WADDINXVEEN - De Waddinxveen se broers John en Thieu Mimpen van de autorijschool Succes Mimpen aan de Oranjelaan hebben hun ’’wagenpark” vernieuwd met twee nieuwe BMW’s 324 diesel. De sleutels van de beide wagens werden zaterdagmorgen door de verkopers Rob de Rooy en Ronald Eilers van automo bielbedrijf Boonstoppel BV aan de Oranjelaan overgedragen aan de beide rij schoolinstructeurs John en Thieu Mimpen leiden hun rij- De aanschaf van de nieuwe BMW’s ging gepaard met de inruil van de twee jaar oude BMW’s, die 170.000 kilometer op de teller hadden staan. Boonstoppel leverde voor de vierde maal twee nieuwe BMW’s aan de door de ANWB erkende Succes-Mimpen af. school voor adspirant-automobilisten en -motorrijders sinds januari 1981 en zetten daarmee de in september 1976 geopende rijschool Succes Hagen voort. WADDINXVEEN - Volgende week maandag 11 januari houdt de aquarium- vereniging De Gouwe Vis een dialezing in Partyhome aan de Passage. De lezing wordt voorgedragen door Nico Korte noever. Voor een aquariumvereniging is het leuk om iets anders te horen dan over vissen alleen. Aangezien iedere aquari- umliefhebber ook een natuurliefhebber is, leek het bestuur het een goed idee om de natuurvorser bij uitstek uit te no digen voor een avondvullend program ma. WADDINXVEEN/ROTTERDAM - Zuidhollands commissaris der Koningin mr. S. Patijn heeft de officiële opening verricht van het nieuwe kantoor van Be drijven Info Rijnmond in Rotterdam, *De broers John (rechts) en Thieu Mimpen bij het nieuwe wagenpark van hun rijschool: twee bij automobielbedrijf Boonstoppel BV aan de Oranjel aan gekochte BMW’s. (Foto: Sjaak Noteboom). Kamer van Koophandel voor Rotter- voor ogen: het aantrekken van bestaan- dam en de Beneden-Maas. Volgend de bedrijvigheid; het handhaven en uit- jaar viert het Info zijn eerste lustrum. Bedrijven Info Rijnmond is een bijna leden was daar volgens hem nog al een vijfjaar oude instelling die na de ophef- sprake van dat een bedrijf uit het gebied fing van 1 mond is voortgezet door de samenwer king van de provincie Zuid-Holland, Er zullen enkele honderden katten te bewonderen zijn in talloze variëteiten en rassen, waaronder Perzen, Perzisch Manx, Siamezen, Abessijnen, Noorse boskatten, Maine Coon’s e.d.. Voor alle rassen geldt dat ze te zien zijn als hartveroverende diertjes in de nestklasse, de brutale en speelse kittens in de jeugdklasse en de volwassen die ren in de Internationale kam- pioensklasse, de Ereklasse en de Euro- pese klasse. handel Rotterdam en de Provincie Zuid-Holland. Deze koepelorganisatie houdt zich bezig met promotie en voor lichting omtrent bedrijfsterreinen en al le aspecten die met bedrijfsvestiging sa- rtienhangen. Bij de opening van het nieuwe kantoor op de 22e verdieping van het World Tra de Center maakte Patijn de nieuwste cijfers over bedrijfsvestigingen en werk gelegenheid in de Rijnmond bekend. De werkgelegenheid in de Rijnmond is in 1987 licht toegenomen, te weten met 2.500 personen. Dit betekent een stij ging van 0,7% ten opzichte van 1986. In de periode 1985/1986 bedroeg de werk- gelegenheidsstijging 2%. Een en ander blijkt uit de eerste uit komsten van de werkgelegenheidsen- quête 1987 van het Bedrijven Register Zuid-Holland, waarin het voormalige Bedrijven- en Instellingenregister Rijn mond is opgegaan. Net als in de periode 1985/1986 geeft de overige dienstverlening een groei te zien (ruim 3.000), waarmee het aantal werkzame personen in deze sector in Rijnmond boven de 100.000 is geko men. Een andere groeisector is die van bank- en verzekeringswezen en zakelij ke dienstverlening, waar de groei 2.000 bedraagt. De regelmatige toename van de werk gelegenheid in de dienstensector gaat gepaard met een daling van de werkge legenheid in de industrie. De daling be loopt hier bijna 1.700, waarvan het me rendeel in de metaalsector tot stand is gekomen. Hier is de invloed merkbaar van de scheepsbouw, waar in de periode 1986/1987 flinke klappen zijn gevallen. Deze ontwikkeling heeft zich na de peil datum van de enauête (1 mei 1987) in versterkte mate voorgezet. Behalve de industrie geeft ook de sector transport, opslag en communicatie een teruggang te zien (min 1.500), terwijl hier in de voorafgaande periode nog van een geringe groei sprake was (plus 800). Er wonen in dat gebied ruim een mil joen mensen. Zo’n 375.000 daarvan ne men aktief deel aan het arbeidsproces. Het potentieel aan kennis is erg groot en sluit voortreffelijk aan op de vraag naar hooggekwalificeerd personeel. De op leidingsmogelijkheden worden boven dien permanent aan de behoefte van de markt aangepast. Ook in de toekomst kunnen bedrijven daardoor een beroep doen op een arbeidsmarkt met goed op geleide krachten. ”Er is dus geen enkele reden voor be drijven om uit de Rijnmond te vertrek ken”, benadrukt Kempkes. In het ver- Belangstellenden kunnen zondag een kijkje komen nemen in de Beurshal waar de tentoonstelling duurt tot het eind van de middag. Er wordt een be scheiden entreeprijs gevraagd. Kinde ren, houders van een CJP of bejaarden pas krijgen korting. WADDDINXVEEN/GOUDA - Wad dinxveen maakt voor de derde achter eenvolgende maal deel uit van het proefgebied voor een vereenvoudigde opgave van de inkomstenbelasting 1987 van de Dienst voor de Rijksbelastingen in Gouda. De voortgezette proef met een vereen voudigd belastingbiljet wordt ook ge houden in Gouda, Moordrecht, Moer- kapelle, Vlist, Schoonhoven, Reeuwijk en Ouderkerk aan den Ussel. De ditmaal gekozen methode wijkt iets af van de vorige proeven. Dit gebeurt omdat de inmiddels verlaten aanpak toch niet zo succesvol bleek als werd verondersteld. Belastingplichtigen in Waddinxveen en omgeving krijgen wél het ’’gewone” landelijke aangifteformulier. Maar daarbij wordt een speciaal werkboek met uitgebreide toelichting gevoegd. In totaal krijgen 50.000 belastingplichti- gen bij het formulier het nieuwe werk boek. De resultaten van de belasting- proef zullen voorlopig nog geen ingrij pende verandering opleveren voor de samenstelling van het belastingformu lier voor de overige Nederlanders. Ge wacht wordt op invoering van het nieu we en vereenvoudigde belastingstelsel; Nico Kortenoever is in zijn vrije tijd als vrijwilliger werkzaam bij het Instituut voor Natuureducatie (IVN). Hiervoor zwerft hij veel door de natuur van ’t Gooi. Via zijn dia’s zullen de toeschou wers kunnen meegenieten van het na tuurschoon van weiden en plassen in de ze omgeving. Deze natuurgebieden worden door de jaargetijden heen gevolgd, zodat wij zelf niet door kou en nattigheid hoeven te stappen; terwijl wij toch dit moois kunnen aanschouwen. Verschillende planten en vogels zullen nader bekeken worden. Er is zowel oog voor het detail als voor het grote natuur gebeuren. Uiteraard kan een ieder na Op het programma van dit concert staan muziekwerken van Leos Janacek (Strijkkwartet nr. 2 Intieme Brieven), Wolfgang Amadeus Mozart (strijk kwartet in C gr.t. Dissonants) en Mauri ce Ravel (strijkkwartet in F gr.t.). WADDINXVEEN/ROTTERDAM - De aan de Mozartlaan wonende drs. J.J.W. (Rob) Kampkes (45) leidt het Bedrijven Info Rijnmond, dat vorige maan officieel zijn intrek nam in het Rotterdamse World Trade Center. De geboren en getogen Waddinxvener is er in zijn functie op uit WADDINXVEEN/DEN HAAG - De gemeente Waddinxveen mag in dit nieuwe jaar 1988 met rijkssteun tenminste 118 woningen bouwen. Het gaat hier om 82 premie-huur-woningen, 30 sociale huurwoningen en 6 vrije- sectorwoningen. Dat blijkt uit de woningtoewijzing van de provincie Zuid-Holland. Over het aantal te bouwen woningen bestaat in Waddinxveen redelijke tevredenheid. De gemeente had namelijk om rijkssteun voor meer woningwetwoningen gevraagd, want er zijn hier zo’n 900 mensen die een (andere) woning zoeken. De verwachting aan het Raadhuisplein is dat er in de loop van dit jaar misschien meer sociale huurhuizen in Waddinxveen gebouwd mogen worden, omdat de erva ring leert dat er altijd nog wel wat verschuivingen plaats vinden. waar de Waddinxveense projectleider drs. Rob Kempkes de scepter zwaait. Het kantoor is gevestigd in het nage noeg geheel verhuurde World Trade Center aan de Rotterdamse Coolsingel en verstrekt objectieve informatie over bedrijfsterreinen en voorlichting over vergunningen, subsidies en kredieten. Bedrijven Info Rijnmond is een samen werkingsverband tussen tien Rijn- mondgemeenten, de Kamer van Koop- afloop vragen stellen. *Vlak voor Kerstmis opende Zuidhollands commissaris der Koningin mr. S. Patijn het door de Waddinxvener drs. Rob Kempkes (links) geleide Be drijven Info Rijnmond in het Rotterdamse World Trade Center aan de Coolsingel. (Foto: Provincie Zuid-Holland). Van het Orlando Kwartet maken deel uit John Harding (viool), Heinz Over- dorfer (viool), Ferdinand Erblich (altvi ool) en Stefan Metz (cello). John Harding is geboren in Australië. Hij studeerde bij Robert Pikler en bij Joseph Silverstein. Hij was onder meer primarius van het Sydney String Quar tet. Heinz Oberdorfer werd in Duitsland ge boren. Hij studeerde bij Georg Réti- Gazda aan het Conservatorium van München en vervolgens in Wenen aan de Akademie für Musik. Ferdinand Erblich is geboren in Wenen, waar hij studeerde bij Josef Sivo en Hat- to Beyerle. Stefan Metz komt uit Transsylvanië. Hij begon zijn muziekstudie aan het Con servatorium van Boekarest en studeer de voorts bij Paul Tortelier. Het in Nederland gevestigde Orlando Kwartet ontleent zijn naam aan de 16e eeuwse componist Orlando di Lasso. Het Kwartet maakte zijn debuut in 1976 en verwierf een jaar daarna de eerste prijs van het Internationale Carlo Jachi- no Concours voor Strijkkwartetten. In 1978 behaalde het Orlando Kwartet de eerste prijs van het Tweede Interna tionale Concours voor Strijkkwartetten van de Europese Radio Unie te Helsin ki. Het Kwartet trad met veel succes op in Duitsland, Frankrijk, Engeland, Zwitserland en Italië, Wenen, Stock holm, Oslo en Madrid, maakte twee succesvolle tournees naar Amerika en reisde in 1985 voor het eerst naar Japan. Van de zeven grammofoonplaten van het Orlando Kwartet die tot nu toe bij Philips zijn verschenen, werden er twee bekroond met de Grand Prix Internati onale du Disque. Het Orlando Kwartet is initiatiefnemer van het Orlando Festival (een internati onale kamermuziek- interpretatiecur sus voor beroepsmusici, vakstudenten en amateurs), dat sinds 1982 jaarlijks in Rolduc gehouden wordt. Vanaf januari 1986 is het Orlando Kwartet verbonden aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag om en- semblespel (kamermuziek) te doceren. Het Orlando Kwartet wordt thans gere kend tot de meest vooraanstaande strijkkwartetten en wordt gesponsord door Volmac. bied niet zou kunnen recreëren. Dat is natuurlijk niet waar”, benadrukt de Waddinxvener. ”De bewoners van Rijnmond staan be kend als harde werkers; ze steken graag de handen uit de mouwen. Daarnaast willen ze natuurlijk ook goed wonen en veel mogelijkheden hebben voor recre- strekt, zowel wat de ligging aangaat als atie. In Rijnmond wordt ruimschoots over het aantal hectare dat direct of la- aan die voorwaarde voldaan”, verze- ter uitgeefbaar is. Men geeft een indica- kert het Info. tie van de prijs en geeft aan of het al dan ’’Overal worden nieuwe woningen ge niet om erfpachtgrond gaat, wie de kon- taktpersonen bij de gemeenten zijn, en zovoort. Ook is aangegeven welk soort bedrijven r 1 1 1J t C er uit ziet, of er spoorwegaansluitingen bliek wekelijks talloze mogelijkheden mogelijk zijn, kortom alle zaken die mede kunnen bepalen of vestigingen op een bepaald bedrijfsterrein aantrekke lijk is of niet. Bovendien worden belangrijke gege vens over de gemeenten en hun inwo ners gegeven. Zelfs een straatnamenre gister voor de terreinen is bijgevoegd. ”Dat is dus de basisinformatie”, verdui delijkt Waddinxvener Rob Kempkes, afgestudeerd bedrijfseconoom, die voor het Nederlands Economisch Insti tuut (NEI) drie jaar op de Nederlandse Antillen (1973-1976) heeft gewerkt. Maar hij en zijn medewerkers kunnen natuurlijk veel meer inlichtingen ver strekken in een persoonlijk gesprek. Mede dankzij de inspanningen van het Info is volgens Rob Kempkes de uit tocht van bedrijven in Rijnmond sterk teruggedrongen is de werkgelegenheid toegenomen. De bedrijvigheid in het Rijnmondgebied is overigens niet mis. Ruim tien procent van het bruto nation aal produkt wordt in Rijnmond tot stand gebracht. het Openbaar Lichaam Rijn- wegtrok. ’’Maar die ontwikkeling is de -j-laatste tijd gelukkig tot staan gebracht”, zegt hij tiengemeenten rond de Rijnmond, de Het Info heeft volgens hem drie doelen Kamer van Koophandel voor Rotter- voor ogen: 1... „„.....LI.... breiden van bestaande bedrijvigheid en het verbeteren van het imago van het Rijnmondgebied. De Waddinxvener drs. Rob Kemp kes van de Mozartlaan. Ook menig groot sportevenement in de Rijnmond lokt het publiek naar de sta dions en zalen. Wie niet wil kiiken. j j 5 C maar liever zelf actief bezig is, ir.jgi dat werd destijds voorgesteld door de daarvoor alle sportieve mogelijkheden. adviescommissie Oort. En wie naar het strand wil, vindt vlakbij wat hij zoekt”. -- In het Rijnmondgebied wreken tien ge- meenten samen. Dit zijn Barendrecht, Capelle aan den Ussel, Hellevoetsluis, Krimpen aan den Ussel, Maassluis, Ridderkerk, Rotterdam, Schiedam, Spijkenisse en Vlaardingen. Bedrijven Info Rijnmond coördineerd in opdracht van deze tien gemeenten in het gebied en de Kamer van Koophandel voor Rot terdam en de Beneden Maas en de pro vincie Zuid-Holland de promotionele activiteiten. Het werk van het Info bestaat uit het in- "Wat vooral over dat laatste bestaan formeren van mogelijke gegadigden nogal wat misverstanden”, weet Rob over het totale bestand aan bedrijfster- Kempkes te vertellen. ”Eén zo’n mis reinen in het Rijnmondgebied. Ook verstand is dat men in het Rijnmondge- over vergunningen, subsidies, kredie ten en alles wat relevant is bij voorgeno men vestigingen in- en uitbreiding of verplaatsing binnen het gebied. Daar toe geeft het Info onder meer een bro chure uit, waarin alle bedrijfterreinen worden omschreven. Per terrein worden vele gegevens ver bouwd en oudere panden gerestau reerd. Op het gebied van film, toneel, muziek en cabaret heeft de Rijnmond een groter aanbod. Tientallen biosco- al zijn gevestigd, hoe de infra-structuur pen en theaters presenteren hun pu- voor ’n fijne avond. Kabelkrant

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 7