Concordia Fik in 4.000 kerstbomen technologie vaneeuwen Sl «j 7?5 5?5 Agrariërs over bio- brengt goede klanken voort iw;. Geen toezeggingen voor extra woningen Meeste bomen kinderen Loef Sjoelavond wi»dS feEsnd 7?o h 795 14?5 14?5 Inspraak over parkeerprobleem Leesprogramma voor kinderen in bibliotheek Gemeente let op Van Velde BV Streekcommissie spreekt over W’veense poort Ensemble ’’Lyson” voor alle ouderen Kinderinstuif f W. De Bonkelaar op woensdag bourgondische belevenis begint bij Prestige i ■m Exploitatie Prachtig Werkstukken Meeste bomen Doelstellingen Verrassing M. MOS i VinaZart 624 rose, 172 groen, 25 wit, 916 rose, Bourisset rouge en |blanc Opgevoed in Frankrijks rijkste wijngebied, dragen zowel de Bourisset blanc als rouge de typische kenmer ken van een Bourgondiër. De blanc is mild en sappig, waar door nij zich per fect leent voor pate’s, slakken of vis. Het soepel de karakter van - neert goed bij kip of klein wild, mits I hij fris wordt 11 geschonken. jo* jenever BESSEN WADDINXVEEN - In de kantine van de tuinbouwveiling aan de Brede- weg wordt maandagavond 25 januari om kwart voor acht een gratis toe gankelijke discussiebijeenkomst gehouden over het onderwerp biotech nologie. - WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 13 JANUARI 1988 Pagina 13 Regen en wind begeleidden Zuidhollands gedeputeerde T. F.J. Jansen tijdens het slaan van de eerste paal voor het Eerste paal in weer en wind de stand van zaken over Van Velde BV. commissieleden voor kennisgeving agn. Bols Bessen Bootz Rum nieuwe woningbouwproject van de woningbouwvereniging Waddinxveen in de woonwijk Zuidplas. (Foto: Sjaak Noteboom). Biotechnologie lijkt alles mogelijk te maken, van super-koeien tot turbo-to- maten, maar de keuze hangt af van een aantal zaken, zoals de financiële positie van de agrariër, zijn medezeggenschap in de ontwikkelingen en zijn ethische normen. Deze aspecten zullen op de avond samen met de inleiders uitvoerig worden belicht. WADDINXVEEN - De situatie rond het autobedrijf Van Velde BV aan de Onderweg wordt door de gemeente Waddinxveen nauwlettend gevolgd. WD-wethouder K.W.Th. van Soest zei dit in de door hem voorgezeten ver gadering van de raadscommissie voor de volksgezondheid en milieuzaken. De avond is een activiteit van het Zuid- hollandse Agrarisch Jongeren Kontakt (ZHAJK) en is bedoeld voor alle land en tuinbouwjongeren in deze streek. Over de vraag ”In welke mate zijn of worden jonge agrariërs afhankelijk van biotechnologie” zullen inleidingen wor den verzorgd door prof. dr. A. Brand, biotechnologisch specialist, werkzaam aan de faculteit van diergeneeskunde te Utrecht (RU), J. Roemaat, voorzitter van het Nederlands Agrarisch Jongeren Kontakt (NAJK) en mevrouw drs. C.G.M. Klitsie, plaatsvervangend Di recteur Akker- en Tuinbouw van het ministerie van Landbouw en Visserij De jongerenorganisatie ZHAJK orga niseert deze bijeenkomst omdat telkens nieuwe biotechnoligische ontwikkelin gen de jonge veetelers en land- en tuin bouwers dwingen tot het maken van keuzen, bijvoorbeeld ’’afwachten of meedoen”. Het gezinsvervangende tehuis is het ne gende tehuis van de Stichting ASVZ- Zuid-Holland in de provincie. Het huis Na de pauze, waar in een ongedwongen Eigènlijk zou er geen stoel meer leeg mogen zijn, want wat Concordia liet ho ren op dit voor de tweede keer georga niseerde Nieuwjaarsconcert, was het beluisteren meer dan waard. Waddinx- veners lopen geloof ik niet zo gauw warm voor de muzikale prestaties van hun dorpsgenoten. Lekker onderuit bij de buis, da’s toch ook gezellig? Of den ken ze: ”Het kost niks, dus is het ook niks?”. Jammer, u had ongelijk. Het kostte niks, maaru kreeg veel, erg veel. Na het openingswoord van de voorzitter, die helaas 8 zieke muzikanten moest ver ontschuldigen (gelukkig verdeeld over alle partijen) en ter elfde ure ook pre sentator Ad de Korte moest laten ver vangen door zijn vrouw) ook wegens ziekte) speelde Concordia Petit suite pittoresque van Willy Hautvast. Krterui 1975 •**-t,>* Bergerac WADDINXVEEN - De culturele com missie voor de ouderen organiseert maandagavond 18 januari om acht uur in de toneelzaal van het Anne Frank- centrum weer een ontspanningsavond voor alle ouderen van 60 jaar en ouder, alle mindervaliden en voor degenen, die - uMin.it .itb’ttn»' 116 groen; van 15,- op: 113 groen, 486 rose, 424 wit; van 20,- op: 140 wit, 489 rose; van 25,- op: 136 rose. De prijzen kunnen tot en met 29 febru ari a.s. worden afgehaald óp het kant oor van Openbare Werken, raadhuis (2e etage). 1975 Valdepenas ”Vina Zarra” Een springlevende rode wijn, met een lekker zachte smaak en een "warm" bouquet. De jaarlijkse kerstboomverbranding, georganiseerd door de gemeentelijke dienst Openbare Werken en -Bedrijven en de vrijwillige brandweer van Wad dinxveen, trok ook weer de nodige be langstelling vanaf de Esdoornlaan, die tijdelijk voor het doorgaande verkeer was afgesloten. Aan de traditionele kerstboomverbran ding was ook dit jaar weer een verloting verbonden. Voor elke twee ingeleverde bomen werd een lootje uitgereikt. On derstaand volgt de uitslag van de trek king van deze verloting. De prijsjes be stonden ook dit jaar weer uit cadeaub onnen. Cadeaubonnen ter waarde van 7,50 zijn gevallen op de nummers: 282 rose, 90 groen, 424 groen, 479 groen, 508 wit, 103 rose, 717 wit, 500 ro se, 101 wit, 8 wit; van 10,- op: Bij dit leesprogramma zullen werkstuk ken van leerlingen van verschillende ba sisscholen tentoongesteld worden. Kin deren mogen ook altijd tekeningen ma ken over rare wezentjes, robots, raket ten en andere wonderbaarlijke zaken. Die komen dan allemaal op de jeugdaf deling te hangen, zodat het er wonder baarlijk uit zal zien. Dit leesprogramma begint op maandag 4 januari er wordt afgesloten op zater dag 19 maart met een theatervoorstel ling. Ook deze voorstelling staat geheel in het teken van ’’Wonder boven won der”. Het speelt zich af in een heel apar te wereld met heel aparte mensen. komt anderhalve ton uit de begroting Een toelichting op de kwestie namen de voor dit jaar. hun nieuwe behuizing en zich snel opge nomen zullen voelen in de woonge meenschap van Waddinxveen. De muziekvereniging Concordia was één van de korpsen die op 30 april actief was. Hier wordt gemusiceerd voor Huize Souburgh aan de Prins Bernhardlaan. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Wie vrijdagavond om half acht de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde inkeek had enige reden tot ongerustheid. Nog wei nig publiek en dat nog wel bij het gratis toegankelijke Nieuwjaarsconcert van de 90 jaar jonge muziekvereniging Concordia. Die ongerustheid was wat voorbarig, want toen Concordia om precies acht uur het concert opende met de gezellige ouwe gouwe Colonel Bogey Mars van Kenneth J. Alford, was de kerkzaal toch aardig gevuld. WADDINXVEEN - Vorige week woensdagavond werd aan de boorden van de Petteplas maar liefst het vuur ontstoken in bijna 4.000 kerdtbo- men, die ondanks de harde wind en regen toch wel wilden branden en voor een schone opruiming zorgde. 1985 Muscadet A.C. "Domaine de la Ramée d’Artois” Een bleekgele wijn die frisdroog is Hoppe Jonge UIV lllOAAIVAVZg IO O zonder zuur te zijn. Jenever Dit is de voorgevel van de woning voor een minder valide, die deel uit maakt van het door de woningbouwvereniging Waddinxveen gestarte project. (Tekening: Stuurman Partners BV, Waddinxveen). Het grootste aantal bomen (275) werd ingeleverd door de kinderen Loef, Sparrengaarde 4. Naast een eventueel prijsje uit de verloting worden zij voor al dit sjouwen beloond met een extra ca deau-bon van 25,-. Een gedeelde tweede plaats, elk met een aantal van plm. 250 bomen was voor resp. de kinderen Van der Kleij, le- plaan 21 en Van Rijnen, Wingerd 33. Zij krijgen een cadeau-bon ter waarde van 20,-. De kinderen Servaas, Heemraadweg 82, werden beloond met een bon ter waarde van 17,50 voor 210 verzamelde bomen en Michiel Eikelenboom, Pr. Margrietstraat en zijn vriendjes waren met 200 bomen goed voor een vierde plaats; dit leverde een cadeau-bon ter waarde van 15,- op. De extra-prijsjes zijn inmiddels aan de winnaars verzon den. 1986 Ch. Le Pinton Bergerac A.C. (rouge) Een charmante rode wijn die eemakkelijk drink baar is en verras send goed past bij geroosterd vlees. t-^ "XV - se begeleiding en zorg is in handen van een groepsleidersteam, onder leiding van het hoofd. Het is de wens van de stichting dat de bewoners zich snel zullen thuisvoelen in In samenspraak met het Sociaal Pe dagogisch Centrum te Gouda zal door een deskundigen team, bestaande uit een arts, maatschappelijk werkende, pedagoog en het hoofd van het huis, be keken worden wie in aanmerking komt voor plaatsing in dit tehuis. De dagelijk- om wat voor reden niet meer aan het ar beidsproces deelnemen. De verzorging van de avond is in han den van het ensemble ’’Lyson” uit Den Haag. Het ensemble bestaat uit een aantal oudere mensen en brengt een sfeervol en romantisch programma dat bestaat uit Napolitaanse, Weense en Hongaarse leidjes uit de tijd van toen. Het geheel wordt afgewisseld met pian omuziek, gitaar en viool. Het ensemble ’’Lyson” trad vorig jaar ook al op voor de culturele commissie. Het bracht toen liedjes uit de oude doos over Nederland en het voormalig Ne derlands Indië. Het geheel was zo uit stekend verzorgd dat velen hebben ge vraagd dit ensemble weer te laten ko men. In feite komt ’’Lyson” weer terug op veler verzoek. Het programma dat wordt geboden is getiteld: ”Een romantische rondreis”. De avond is bestemd voor alle ouderen in Waddinxveen, dus ook voor degenen die niet in het Anne Frank-centrum wo nen. ile, ron- ijOURlSSETRÖU^ derouge_comN- COUJM I El.-.— C«A«- 4 literflessen voor WADDINXVEEN - In regen en wind is vorige week donderdagmiddag aan de Zuidplaslaan in de woonwijk Zuidplas de eerste paal geslagen voor een bijzon der woningbouwproject van de woning bouwvereniging Waddinxveen. Met achter het heiblok gedeputeerde T.F.J. Jansen - die na de officiële han deling in de bar van sporthal ”de Sniep” alle illusies bij de Waddinxveense be stuurder wegnam dat in dit Gouwdorp extra gebouwd kan worden - werd een begin gemaakt met de bouw van 50 een gezinswoningen in de premie-huur-non- profitsector. Van deze woningen vor men er vier een gezinsvervangend te huis is er één bestemd voor een minder- valide en zijn er 13 voor 55-plussers. Met het bouwproject is ongeveer een jaar gemoeid. De kale huurprijs be draagt 515 gulden per maand. Het ge zinsvervangend tehuis gaat onderdak bieden aan maximaal 15 personen. Het karwei wordt naar een ontwerp van Stuurman Partners BV geklaard door het Moordrechtse bouwbedrijf F. Vink en Zoon BV. De in het gezinsvervangend tehuis te huisvesten lichamelijk en/of geestelijk gehandicapte personen gaan overdag naar het dagverblijf voor ouderen in Moordrecht of naar de sociale werk plaats De Sterrenborgh in Gouda. Het tehuis is een project van de Alge mene Stichting voor Verzorging en Ver pleging van Zwakzinnigen in Zuid-Hol- land. Bij de begeleiding is betrokken het Sociaal Pedagogisch Centrum in Gouda. Het ZHAJK - voorgezeten door de Waddinxvener W. van Straalen - is de Zuidhollandse afdeling van het NAJK, de landelijke vereniging waarin de drie plattelandsj ongerenorganisaties sinds 1977 zijn gebundeld. Het ZHAJK richt zich op jonge agrarische ondernemers en jongeren in Zuid-Holland, die van school komen en de landbouw in willen. Het heeft daarbij als doelstellingen het verenigen van zoveel mogelijk jonge veetelers, land- en tuinbouwers in Zuid- Holland, het verhogen van hun vaardig heden op vaktechnisch en sociaal ge bied, de belangenbehartiging van jonge boeren in Zuid-Holland bij bedrijfso vername en het discussiëren over het landbouwbeleid. Dirigent Gerrit de Knegt wist hierin het orkest te inspireren tot inzet en expres sie. Concordia weet een goede klank voort te brengen. Dat de Waddinxveen se koor- en orkestleider Joop van Eek ook een verdienstelijk componist is, was een verrassing. Van zijn hand speel de het orkest Introduction Fancy. Voor het orkest een mooi en plezierig be speelbare compositie. Het begin is wat monotoon, maar wordt alras afgewisseld door een wat swinger- der stijl, overgaand in een vlucht (fuga), een strenge contrapuntische vorm, om weer terug te keren tot het begin. Voor de pauze bracht Concordia nog een verrassing in tropische verpakking met de Jamaican Folk Suite van Harold L. Walters. Voordat het publiek aan de koffie kon, probeerde de Goudse Ope rette ons in de juiste sfeer te brengen door het Wiener Café. De lokatie en de weinige attributen konden dat niet ge heel en al bewerkstelligen. sfeer koffie werd gedronken, speelde Concordia een prachtige compositie op het thema ’’Only Love” van Vladimir Cosma en excelleerde in ”Wo die Wol- ga fliesst” van Hans Kolditz. Hierin kwam de kwaliteit van de harmonie Concordia pas goed naar voren. Het werd met zeer veel verve gespeeld en maakte diepe indruk op de aanwezigen. Het concert werd besloten met een ge zamenlijk optreden van Concordia en de Goudse Operette in een potpourri uit de operette ’’Die Czardas fürstin” en een selectie van Robert Stolz-melodiën. Hierin was èn Concordia èn de Goudse Operette goed op dreef. Na deze vrolijke melodiën werden bloe men uitgereikt en werd tot tweemaal toe een toegift gegeven door de Radets- ky Marsch te spelen, waarin het publiek ijverig meeklapte. Tijdig, om 10.40 uur ging het publiek tevreden naar huis en bleven de uitvoerenden nog even napra ten (plannen smeden voor het Nieuw jaarsconcert 1989?. Maar eerst komt er nog een jubileum- voorjaarsconcert. Je wordt niet zomaar 90 jaar. WADDINXVEEN/GOUDA - Eventu ele toekomstige ontwikkelingen in de polder Bloemendaal - de aanleg van het bedrijfsterrein Waddinxveense Poort, zoals de Kamer van Koophandel en fa brieken voor Midden-Holland bij her haling bepleit - is één van de onderwer pen van de volgende dinsdagavond om acht uur te houden huishoudelijke ver gadering in De Veste aan de Ridder van Catsweg 300 in Gouda van de streek commissie Gouda en omgeving. Deze streekcommissie, voorgezeten door de Waddinxvener Jan van Leeu wen van de Kerkweg-West, bestaat uit een 20-tal streekbewoners, die zich in hun vrije tijd inzetten in een ieder te be trekken bij de ruimtelijke ordening en de inspraak op provinciaal niveau. Haar taken zijn het organiseren van inspraak procedures, het signaleren van onder werpen die de aandacht verdienen van de streek en/of het provinciaal bestuur en het bevorderen van direct contact tussen streekbevolking en leden van het provinciaal bestuur. Streekbewoners kunnen op de vergade ring het woord voeren bij het agenda punt ’’Signalen uit de streek”. Zij kun nen daar wensen en ideeën omtrent ont wikkelingen in de streek naar voren brengen. De commissie bekijkt dan of deze zaken zullen worden voorgelegt) aan het provinciaal bestuur of dat de streekbevolking over een en ander moet worden geïnformeerd. Behalve over deze signalen uit de streek zal in de vergadering nog over de stand van zaken over de Zuidwestelijke Randweg Gouda en eventuele toekom stige ontwikkelingen in de Bloemen- daalse polder te Waddinxveen gespro ken worden. Verdere informatie over de vergadering kan men verkrijgen bij de voorzitter van de streekcommissie, J. van Leeuwen, tel. 18483 of bij het sekretariaat van de y streekcommissies, tel. 070-116135. Muscadet teSèvre&Maiir zal een tehuis gaan bieden aan 12 gees telijk gehandicapten. Het ligt in de bedoeling dat zij in twee groepen het huis gaan bewonen. Naast de twee groepsruimten is er in het huis voor een ieder een eigen zit-/slaapka- mer. Overdag bezoeken zij het dagver blijf voor ouderen (DVO) of zijn zij werkzaam op de sociale werkplaats. Wat de vrijetijdsbesteding betreft zul len zij zoveel mogelijk gebruik maken van de clubs en verenigingen in de om geving, al dan niet speciaal voor geeste lijk gehandicapten. WADDINXVEEN - De wekelijkse kinderinstuif in De Bonkelaar aan de Beukenhof gaat vanaf volgende week woensdagmiddag 20 januari weer draai en. Er zijn hiervoor voldoende vrij willi- gers/sters gevonden. De kinderinstuif is elke woensdagmid dag (behalve in de vakanties) van 14.00 tot 15.30 uur en is bedoeld voor kinde ren van 4-8 jaar. Het kost 0,75 per I middag. Niemand hoeft zich van tevo- I ren op te geven. ”Je kunt gewoon komen als je zin hebt. We gaan weer allerlei dingen doen: knutselen, spelletjes, verhaaltjes voor lezen en een een keertje lekker naar buiten (bijvoorbeeld als er sneeuw ligt: sneeuwballengevecht”, aldus kinder- werkster Ria van Dijk (tel. 17272). WADDINXVEEN - Voor de bewoners in de woonwijk Zuidplas zal een geza menlijke inspraakavond worden gehou den over de parkeeroverlast en de par keerproblemen in deze wijk. Dat heeft CDA-wethouder P.F.J. van Schie ge zegd in de raadscommissie voor Open bare Werken en Bedrijven. De gemeente Waddinxveen heeft een stagiaire de Notitie Parkeren Zuidplas laten maken. Na de inspraakavond zal bekeken worden op welke wijze de par keerproblemen in sommige delen van de wijk zullen worden aangepakt. Afgesproken is dat er ook een 30 km-zo- ne zal komen in een deel van de Oranje- wijk en de Vondelwijk. Met de herin richting is twee ton gemoeid, maar van Daar vroeg PCW-raadslid J. Neele naar dit geld dat in 1988 wordt uitgegeven WADDINXVEEN - ’’Wonder boven wonder” is de titel van het leesprogram ma voor de jeugd in de Openbare Bibli otheek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan. Daar liggen ook folders met de spelregels voor dit programma, dat in de maanden januari, februari en maart wordt gedaan. Het leesprogramma is een jaarlijks te rugkerende boekpromotie-activiteit met als doel kinderen te stimuleren tot het lezen van boeken en wel speciale boeken. De boeken zijn geselekteerd aan de hand van een thema. Dit jaar is dat thema ’’Wonder boven wonder”. De boeken gaan dan ook over allerlei wonderbaarlijke zaken zoals ra re wezentjes, de maan, raketten en ro bots. Ook science fiction boeken horen hierbij. Al deze boeken staan tentoon gesteld centraal in de bibliotheek. Ieder kind dat meedoet aan het leespro gramma krijgt een eigen pas. Hierin is naast de naam, het adres en de leeftijd ook ruimte voor vijf stickertjes. De be doeling is dat voor ieder gelezen boek een stickertje verdiend kan worden. Als het boek gelezen is, moet er op een vel geschreven worden waar het over gaat, of de lezer het leuk of niet leuk vond en waarom. Na inlevering van zo’n beschrijving wordt er een sticker in de pas geplakt. Na het lezen van vijf boeken is de pas vol (5 stickers) en wacht er nog een klei ne traktatie. Kinderen t/m 8 j aar hoeven niet persé 5 boeken te lezen, maar mo gen ook 2 tekeningen maken en 3 boe ken lezen voor 5 stickers. WADDINXVEEN - Vanavond - woensdagavond 13 januari - wordt er weer gesjoeld in het clubgebouw van de schuttersvereniging Waddinxveen aan de Alberdingk Thijmlaan. De uitslagen van de laatst gehouden sjoelavond zijn: A:l. Ton Cozijnsen Jr. (1438 punten), B:l. A. v. Leeuwen (1294 punten), C:l. Frans Bouwmees ter (1244 punten), D:l. Onno Ponsioen (1150 punten) en E:l. Hans Kuypers (965 punten).

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 13