PCW-fractie kwam met vier vragen Ouders verontrust over schoolvervoer Waddinxveen en Zuid-Afrika (3) Rijnlands Orkest 3 Winterconcert Lezers schrijven Burgemeester zette handtekening to Voorafgaande aan tekenen verklaring Profielschets deze maand gereed FKRIDk Vrijdagavond 15 januari sportzaal Groenswaard Marionetten theater in Vergadering landbouw organisaties Open Cirkel over Peru Dag van de Arbeid op zondagmiddag Directeur muziekschool aan het werk Uitnodiging Lett erlijke verklaring vluchtelingen beleid rijk Wetgeving 36 Jaar Vrouw VOOR EEN GOED BOEK Restaurant boekhandel veldwijk b.v. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. A. P. van Neslaan 1 2771 DE Boskoop Telefoon 01727-4886/4283 Beheerder: C. W. Dufais Elke zondag geopend voor Diners a la carte r WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 13 JANUARI 1988 Pagina 17 De drukte in de raadzaal van het gemeentehuis bij het van start gaan van de Amnesty International-actie "Een welke be- Negende huisarts komt er in '88 aan I rium in Rotterdam. WADDINXVEEN/BLEISWIJK j. F •f NAAR In de nieuwe situatie zijn de aanspraken van ouders op vervoerkostenvergoeding op gemeentelijke niveau geregeld. Welis waar zijn er rechten van leerlingen en ou ders, maar de gemeente heeft de vrijheid om een aantal zaken naar eigen inzicht te regelen. Versoberingen mogen bijvoor beeld nooit leiden tot feitelijke onbereik baarheid van de scholen voor speciaal onderwijs. Welk van deze drie stellingen juist is, weet ik niet. Ik ben echter wel benieuwd en verneem graag de reactie, zodat zal blijken dat de NZAW - de Nederlands Zuid-afrikaanse Werkgemeenschap - een geloofwaardige organisatie is, die zich wil inzetten voor evolutie in plaats van revolutie in Zuid-Afrika. Tijdens de rondvraag van die vergade ring vroeg ze naar de stand van zaken met betrekking tot de te benoemen huisarts. WADDINXVEEN - De Rijnlandse Orkestvereniging uit Alphen aan den Rijn geeft haar jaarlijks concert in Waddinxveen op vrijdagavond 15 ja nuari om kwart over acht in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde. De toegangsprijs is 7,50 per persoon, terwijl CJP-houders en 65-plussers ƒ4,50 betalen. van het Patiënten Platform Gouda zei VVD-wethouder Van Soest WADDINXVEEN - Een één mei-vie- ring met een manifesterend karakter rond het thema ”De tweedeling in de maatschappij”. Onder dat doel heeft het 1 mei-comité Waddinxveen de schouders gezet. De viering wordt op zondagmiddag 1 mei gehouden in het buurtcentrum De Boog aan de C. Huijgenslaan. Het volledige bestuur van de Stichting Streekmuziekschool Waddinxveen ziet er zo uit: J. v.d. Schaft (voorzitter), H. Malestein (secretaris), J. Spek (pen ningmeester) en de leden mw. H. Boon- stoppel, mw. M. Jansma, mw. J. Hof- stra, A. Meskers en H. Monnee. ARNOLD VAN DEN BROEK voorzitter NZAW-jongeren, Postbus 19076, 3501 DB Utrecht p.tssanc Vallid n«vep:i Olfl?H- I voegdheid kunnen namens het college van Burgemeester en Wethouders aan de raad der gemeente niet ter kennis ge brachte verklaringen worden onderte kend? Antwoord B. en W.: Deze verklaringen kunnen namens het college als één van de gemeentelijke bestuursorganen wor- veners zich zouden uitspreken over de manier waarop nieuwe artsen in deze gemeente hun praktijk gaan uitoefe nen. Het inwonertal laat namelijk zelfs de komst van twee nieuwe huisartsen toe. Er wordt niet alleen gedacht aan een vrouwelijke arts, maar ook één die zich heeft gespecialiseerd in alternatieve ge neeswijzen. (Naschrift redactie: Wat nu aan de orde is zijn de gevolgen van de door de ge meenteraad van Waddinxveen in zijn vergadering van 24 juni 1987 vastgestel de "Verordening leerlingenvervoer ge meente Waddinxveen”. Dit voorstel werd zonder hoofdelijke stemming aan genomen, dus de fracties van alle politie ke partijen hebben ermee ingestemd. vluchteling heeft geen keus! U wel”. (Foto: Sjaak Noteboom). De nieuwe verordening, ingegeven door de 1 augustus 1987 van kracht geworden landelijke Wet gemeentelijke regelingen leerlingenvervoer, levert voor de ge meente in financieel opzicht voordelen noch nadelen op. De raadsleden kregen toen wel van B. en W. te horen dat bij de invoering van de verordening een aantal bezuinigingen bereikt moesten worden. Het ging hier toen al om bezuinigingen in het taxivervoer naar Gouda door het in zetten van grotere bussen. val. De informatie is onjuist”, aldus De Vos, die meende dat de NZA W zorgvul diger met de waarheid moest omspringen p A.J. als hij geloofwaardigheid wil opbou wen). VVD-wethouder K.W.Th. van Soest deelde haar mee dat deze maand de pro fielschets van de negende Waddinx- veense huisarts bekend zal zijn. De commissieleden gaven aan de benoe ming van deze dokter in de loop van dit jaar te verwachten. Over de uitbreiding van het aantal huis artsen in dit Gouwedorp met 24.000 in woners wordt al een poosje gesproken. Half september vorig jaar lieten B. en W. weten dat er voorbereidingen wer den getroffen voor het opstellen van een profielschets voor de vestiging van een negende huisarts in 1988. De selectie geschiedt volgens de door het samen werkingsorgaan Midden-Holland vaste- gestelde selectie-afspraken en criteria. JAN HAVENAAR (PCW) WADDINXVEEN - Dit jaar krijgt Waddinxveen een negende huisarts. Dat blijkt uit de vergadering van de raadscommissie voor volksgezond- VVD-wethouder Van Soest er een heid en milieuzaken, waar over deze kwestie vragen werd gesteld door .voorstander van te zijn als de Waddinx- VVD-raadslid mevrouw M.C. Wientjens-van der Velden. Veel organisaties, verenigingen hebben van het 1 mei-comité een uitnodiging ontvangen op 20 januari aanwezig te zijn en deel te nemen binnen het comi té. Groeperingen of individuelen, die geen Jfpctii ti v uitnodiging ontvangen hebben, maar iJ'zoll'itAf toch willen meewerken aan de opzet van het 1 mei-feest zijn van harte welk om. Voor meer infomatie kan men contact opnemen met de voorzitter van het co mité: Henry ten Zijthoff, Henegouwer- weg51,tel. 16108. Op het programma van het Rijnlands Orkest staan werken van J. Haydn, F. Mendelssohn-Bartholdy, M. Ravel en G. Fauré. Dirigent is Michel Havenith, terwijl als soliste aan het concert mee werkt Suus Bijleveld-Fokker. Het bekende vioolconcert in e van Men delssohn, suites van Fauré, de Feuer- brunst-ouverture van Haydn en de ’’Pa vane pour une infante defunte” van Ra vel vormen dus het programma dat de Rijnlandse Orkestvereniging biedt op haar Waddinxveens winterconcert. Soliste in het concert van Mendelssohn is Suus Bijleveld, sinds 1979 concert meester van het orkest. Dirigent Michel Havenith slaagde onlangs voor zijn exa men orkestdirectie aan het conservato- WADDINXVEEN- De letterlijke tekst van de zaterdagmiddag in de raadzaal van het gemeentehuis na mens het college van Burgemeester en Wethouders ondertekende tekst over het vluchtelingenbeleid, opge steld door 25 landelijke organisties en bedoeld voor regering en parle ment, luidt als volgt: ”Op dit moment zijn er in de we reld tenminste tien miljoen vluchtelingen: mensen die hun land hebben moeten verlaten om hun le ven of vrijheid veilig te stellen. Van deze vluchtelingen bevindt zich 95% in de landen van de Derde Wereld. Slechts een klein percenta ge komt naar de Westerse landen om daar bescherming te zoeken. Om werkelijk bij te dragen aan een oplossing voor het vluchtelingen vraagstuk, moet Europa een recht vaardig deel van de lasten dragen. Daartoe is steun nodig voor de vluchtelingen elders, maar ook daadwerkelijke bereidheid zelf vluchtelingen op te nemen. Wan neer Europa die bereidheid steeds minder toont, schuift het de lasten toenemend af op de arme landen die al zeer grote groepen vluchte lingen hebben moeten opnemen. Het ’’ontmoedigen” van asielzoe kers door gesloten grenzen, zeer langdurige procedures of karige opvang, zal er uiteindelijk niet toe leiden dat het aantal vluchtelingen in de wereld afneemt. Nederland heeft traditioneel een gastvrije naam, en geldt in de wereld als een vooraanstaand verdediger van de mensenrechten. Overheid en parti culieren in Nederland hebben vaak gul gegeven voor een verlichting van de noden van de vluchtelingen in de Derde Wereld. Die ruim hartigheid zou ook moeten gelden voor de opvang van vluchtelingen in Nederland. Binnen de Neder landse grenzen wonen echter maar weinig vluchtelingen, ook naar ver houding met de ons omringende landen. En de meesten van hen die hier asiel zoeken krijgen geen er kenning als vluchteling. Juist in de laatste jaren is de asielverlening steeds beperkter geworden, en is ontmoediging daarvoor in de plaats gekomen. De eerste Hoge Com missaris voor de Vluchtelingen van de Volkenbond, Fridtjof Nansen, heeft gezegd: ’’Naastenliefde is niets anders dan praktische poli tiek”. Ook Nederland kan bijdra gen aan een leniging van de noden van de vluchtelingen: - door de asielprocedure in Neder land aanzienlijk te versnellen waar nu zeer lang op een beschikking ge wacht moet worden; - door bij snelle beschikkingen alle waarborgen voor de vluchteling en de uiterste zorgvuldigheid te be houden; - door zich in Europees verband te verzetten tegen maatre gelen die erop gericht zijn de bui tengrenzen van de Europese Ge meenschap af te grendelen voor hen die bescherming tegen vervol ging zoeken; - door in internationaal verband af spraken te maken om samen met andere rijke landen op ruime schaal vluchtelingen uit te nodigen die in hun eigen regio geen duurza me bescherming kunnen vinden.” De verklaring was bij de presenta tie ondertekend door 25 organisa ties. Dat zijn: Vluchtelingen Werk, Amnesty International, NOVIB, CNV, CLAT Nederland, Huma nistisch Overleg Mensenrechten, Justitia et Pax, Studie- en Informa tiecentrum Mensenrechten, Ne derlands Juristen Comité voor de Mensenrechten, Vereniging voor Nieuwe Internationale Ontwikke lingssamenwerking, Werkgroep Mensenrechten van de Raad van Kerken, Liga voor de Rechten van de Mens, CEBEMO, ICCI, UAF/ Stichting voor vluchtelingstuden- ten, Federatie van Vluchtelinge norganisaties in Nederland; Anne Frank Stichting, Stichting Oeku- menische Hulp, Pax Christi, Ne derlandse Missieraad, Bisschoppe lijke Vastenactie, Cura Migato- rum, Generale Diakonale Raad van de Nederlandse Hervormde Kerk en Algemeen Diakonaal Bu reau van de Gereformeerde Ker ken in Nederland. Als gevolg van de op 1 februari 1986 van kracht geworden nieuwe wetgeving geeft de gemeente nieuwe vestigings vergunningen af voor huisartsen. Meestal bijgestaan door een adviescom missie, waarin verschillende geledingen van de maatschappij zijn vertegenwoor digd. De gemeente kan zich dus nu in tensief met het vestigingsbeleid bemoei en. In ieder geval is afgesproken dat de ruimte voor twee nieuwe artsen niet in één keer zal worden benut. De over- gang naar tien huisartsen zal geleidelijk moeten verlopen. Daarom de eerste nieuwe arts in de loop van dit jaar en de volgende in de navolgende jaren. De beide artsen zullen natuurlijk wel moe ten voldoen aan de op te stellen profiel schetsen. den ondertekend als ze deel uitmaken van uitvoering van door de raad geno men besluiten. Zie artikel 1 en artikel 209 van de Gemeentewet. Met onderte kening van de verklaring wordt uitvoe ring gegeven aan het bepaalde in het be leidsprogramma voor de raadsperiode 1986-1990. Vraag PCW: Deelt het college de mening van de PCW-fractie dat verklaringen die namens het gemeéntebestuur worden on dertekend - en die wellicht betrekking hebben op het beleid van onze regering - de goedkeuring van de raad der gemeen te behoeven. Antwoord B. en W.: Zo absoluut ge steld is het antwoord neen, aangezien telkens afgewogen zal moeten worden welk bestuursorgaan bevoegd is. Vraag PCW: Is het college bereid om de inhoud van de betrokken verklaring vóór 9 januari ter kennis te brengen van de leden van de raad der gemeente? Antwoord B. en W.: Ja. Vraag PCW: Is het college bereid van ondertekening af te zien tot het tijdstip waarop hieromtrent door de raad der ge meente een besluit is genomen. Antwoord B. en W.: Neen, zie de ant woorden op de eerste twee vragen. WADDINXVEEN - Voordat zaterdag middag het Waddinxveense gemeente bestuur de landelijke verklaring over het asielbeleid van de Nederlandse re gering ondertekende in de raadzaal als onderdeel van de nieuwe campagne van Amnesty International ”Een vluchte ling heeft geen keus. U wel!” vond eerst nog een schriftelijke gedachtewisseling plaats tussen de fractie van de Protes tantse Combinatie Waddinxveen (PCW) en het college van Burgemees ter en Wethouders. Fractievoorzitter J. Havenaar van de PCW stuurde namelijk op maandag 4 januari een viertal schriftelijke vragen aan Ben Wnaar aanleiding van de uit nodiging om afgelopen zaterdagmiddag in de raadzaal van het gemeentehuis te zijn. Omdat in deze uitnodiging werd gesproken over een door B. en W. te ondertekenen verklaring wilde de frac tievoorzitter vooraf nader geïnfor meerd worden. En dat deden B. en W. twee dagen later met het geven van de volgende ant woorden op de vier gestelde vragen, ter wijl ook de volledige tekst van de ver klaring werd toegezonden. Vraag PCW: Op grond van De verplichte ouderlijke bijdrage be draagt inderdaad f 200, - per leerling per schooljaar indien het belastbaar inko men meer dan f 27.000,- bedraagt). Vluchtelingenwerk Waddinxveen en omgeving verzorgden het Waddinx veense startsein van de actie ”Een vluchteling heeft geen keus. Uwel!”. Er was ook muziek en dans. De genodigden kregen bij binnenkomst een kop warme chocolademelk als sym bool voor het warme onthaal dat iedere asielzoeker in Nederland zou moeten krijgen. Waddinxveens eerste burger hield een toespraak, evenals een in dit Gouwedorp wonende vluchteling uit Eritrea, die aangaf wat het betekent om vlcuhteling te moeten zijn. VanPvdA-wethouderdrs. M. Kraaijes- tein, die betreurde dat niet altijd begrip voor het vluchtelingenprobleem en het onderwijs opriep de hier onder dak krij gende buitenlanders spoedig de Neder landse taal te leren, kregen de scholen voor voortgezet onderwijs Prof. Kohn- stamm-MAVO, christelijke scholenge meenschap voor MAVO/LTO/LHNO De Wadde en de samenwerkingsschool voor HAVO-Atenum een lespakket aangeboden. De Rijnlandse Orkestvereniging werd 36 jaar geleden opgericht door de - toen nog Alphense - vioolpedagoog Bouw Lemkes. Het orkest telt op het moment ruim veertig leden. Het zijn amateur- musici afkomstig uit Alphen, Leiden, Gouda en omliggende dorpen. Iedere woensdagavond wordt in ge bouw Onderweg aan de Lijsterweg in Alphen aan den Rijn van 20.00 tot 22.30 uur gerepeteerd. Jaarlijks worden vier concerten gegeven: twee in januari en twee juni. Nieuwe leden - vooral strij kers - zijn overigens van harte welkom. WADDINXVEEN - ’’Peru, uitdelen of samendelen” is het thema van de vol gende week woensdagavond 20 januari te houden avond van de hervormde ont- moetingskring De Open Cirkel. De avond begint om acht uur en wordt gehouden in De Schaapskooi aan de Nesse. Over Peru komt vertellen Marja Brak, stafmedewerkster van de Inwen dige Zendings Bond (IZB) van de Ne derlands Hervormde Kerk. Ze is de af gelopen zomer in dit Latijnsamerikaan- se land geweest. De onderwerpen voor de komende Open Cirkel-avonden zijn: 3 februari: ’’Zijn engelen verleden tijd?”, 17 febru ari: Eigen programma met veel zang. Daarna drie avonden over het thema ’’Omgang met God”. Op 13 en 27 april is het thema ’’Zicht op Israël en op za terdag 7 mei wil men het seizoen fiet send afsluiten. Wij, Waddinxveense ouders van kinde ren die in het speciaal onderwijs zitten, vragen ons af waar minister drs. W.J. Deetman van Onderwijs en Weten schappen en de gemeente Waddinxveen mee bezig zijn. In de eerste plaats moeten wij als ouders nu voor het vervoer van onze kinderen naar de verschillende scholen voor spe ciaal onderwijs in bijv. Gouda 200,- betalen. Wanneer je méér kinderen in het speci aal onderwijs hebt wordt dat bedrag wel 400,- of 600,- per jaar. Bovendien is het schoolgeld voor de kinderen op de speciale scholen ook al hoger dan in het normale basisonder wijs. Het is al erg genoeg dat je kind naar zo’n school moet en dan moet je er nog extra voor betalen ook. Ouders noch kinderen vragen er om dat zij op de gewone school niet goed mee kunnen komen. Tot overmaat van ramp heeft de ge meente Waddinxveen nu ook nog op stapplaatsen ingesteld om de kinderen in groepen op te halen om naar Gouda te gaan. Dit alles om alleen maar te be zuinigen. Wanneer de kinderen in groepen bij el kaar staan heeft dat zeker tot gevolg dat er allerlei scheldpartijen ontstaan van: ”Die gaat met de gekkenbus, de Geu- kes-bus, enz.”. Dit willen wij niet voor onze kinderen. Gemeente Waddinxveen, laat die op stapplaatsen niet doorgaan RINY V.D. WOLF Henegouwerweg 97 WADDINXVEEN - Komende zondag middag 17 januari om half drie wordt in de sportzaal Groenswaard aan de Win gerd op intiatief van De Bonkelaar en in samenwerking met de Speelparasol de derde kindertheatervoorstelling van dit seizoen gegeven. Ditmaal komt het marionettentheater Ella Snoep naar Waddinxveen met de voorstelling ”Een staart voor oma”. De voorstelling is voor kinderen van 6-12 jaar toegankelijk tegen betaling van 2,50. Ook ouders zijn van harte welk om. De beide voorgaande kindertheater voorstellingen waren uitverkocht. Het verdient dus aanbeveling tijdig kaarten te kopen bij de kassa van De Bonkelaar aan de Beukenhof. De voorstelling ”Een start voor oma” gaat over het meisje Eva, dat ’s avonds als de zon ondergaat nog alleen het strand op mag. Daar ontmoet ze een ge heimzinnige oude vrouw, die elke dag aan het strand zit in haar strandstoel. Eva heeft haast, want ze heeft nog maar drie dagen de tijd om een staart voor haar oma te vinden. Eva gelooft name lijk dat, wanneer haar oma een staart krijgt, haar oma dan altijd blijft leven. Net als zeemeerminnen, die ook altijd maar door leven. Eva’s beste vriendje is het vrolijke en brutale zeeprinsje. Deze gaat op zoek naar een staart voor oma. Het marion ettentheater Ella Snoep speelt de voor stelling met vingerpoppen en een le vensgrote pop Eva. Tijdens de in oktober gehouden begro- tingsdebatten van de Waddinxveense gemeenteraad gaf PvdA-fractievoorzit- ter mevrouw A. Vermeij te kennen dat de plaatselijke socialisten van mening blijven dat de eerstvolgende nieuwe huisarts in dit dorp een vrouw moet zijn. De laatst-gevestigde nieuwe huisarts was P.C.W. Hertogh aan De Akker in de woonwijk Zuidplas. Hij kwam in april 1984. Op de in oktober gehouden informatie dag ’’Patiënt en zorg in Waddinxveen” (Naschrift redactie: In het Weekblad voor Waddinxveen van woensdag 2 de cember jl. maakten wij onder de kop "Leugens over Zuid-Afrika" melding over de activiteiten van de Stichting Ne derlands Zuid-afrikaans Werkgemeen schap (NZAW) en publiceerden de in houd van haar in dit Gouwedorp ver spreide open brief. Deze rechtse organisatie bekritiseerde het anti-apartheidsbeleid van de gemeen te Waddinxveen en gaf ook de Kern groep Ontwikkelingssamenwerking een veeg uit de pan. De week daarop - 9 december jl. - kwam Volgende week maandagavond 18 janu- onder meer ir. W.J. de Vos als Kerngroe- ari om acht uur houden de drie Holland- plid met de reactie dat de NZA W sterk de se Landbouworganisaties Midden-Hol- suggestie had gewekt als zou de Kern- land een vergadering in het restaurant groep bij het anti-apartheidsbeleid zelf van de bloemenveiling Berkel aan de en -activiteiten van de gemeente betrok- Klappolder 130 in Bleiswijk. ken zijn. "Dit is tot op heden niet het ge- Op deze vergadering zullen het woord voeren de Tweede-Kamerleden P.M. Blauw (VVD), J.S. Huys (PvdA) en van der Sanden (CDA), gedrie ën lid van de Vaste commissie voor Landbouw uit de Tweede Kamer. nisaties voor een soepeler toelatingsbe leid van de Nederlandse regering voor vluchtelingen en asielzoekers. De werkgroep Waddinxveen van Am nesty International en de Stichting WADDINXVEEN - Burgemeester C.M. van der Linden tekende zaterdag middag in de raadzaal van het gemeen tehuis namens het college van B. en W. de verklaring van een groot aantal orga- Eind vorig jaar hebben wij als jongeren van de Stichting Nederlands Zuidafri- kaanse Werkgemeenschap (NZAW) huis-aan-huis in Waddinxveen een ’’open brief’ over Zuid-Afrika ver spreid. Hierin stelden wij het gemeente lijk beleid aan de kaak, waarbij ook de Kerngroep Ontwikkelingssamenwer king Waddinxveen betrokken is. In het Weekblad voor Waddinxveen van 9 december reageerde de heer W.J. de Vos, lid van de Kerngroep Ontwik kelingssamenwerking en meldde dat onze informatie onjuist zou zijn. De NZAW baseert haar informatie op gegevens uit de congresmap voor het Eerste Gemeentelijke Anti-apartheids- congres, dat op 31 oktober - eveneens gepaard gaande met het uitdelen van folders van de NZAW - in Den Haag werd gehouden. Dit kan drie dingen inhouden: 1. De Kerngroep Ontwikkelingssamen werking is - zonder medeweten van kerngroeplid De Vos - wel betrokken bij anti-apartheidsactiviteiten. 2. De Kerngroep Ontwikkelingssamen werking is niet betrokken bij anti-apart- heidsactiviteiten; de organisatoren van het anti-apartheidscongres zijn gewoon verkeerd ingelicht (en onbetrouw baar?). 3. De Kerngroep Ontwikkelingssamen werking is niet betrokken bij anti-apart- heidsactiviteiten; het college van B. en W. van Waddinxveen heeft de stand van zaken - om indruk te maken op de con gresorganisatoren - verkeerd voorge spiegeld. Volgende week woensdagavond 20 ja nuari om half negen komt het organise rende comité opnieuw bijeen ter voor bereiding van een gezamenlijke opzet van de 1 mei-voering door alle progres sieve organisaties in Waddinxveen. WADDINXVEEN - Roeland Paul van Vanuit diverse organisaties is verleden Schravendijk is zijn werk als directeur jaar een start gemaakt om de viering bij de muziekschool aan de Zuidkade van de Dag van de Arbeid in een breder begonnen. Dat heeft het bestuur van de kader te plaatsen. Hiertoe werd het co- Stichting Streekmuziekschool Wad- mité opgericht, waarin het afgelopen dinxveen laten weten. jaar vele progressieve organisaties zit- Het bestuur van de Stichting Streekmu- ting hadden. ziekschool Waddinxveen heeft een an dere samenstelling. In verband met het terugtreden van secretaresse M. Jan- sma-Gorissen heeft thans H. Malestein de functie van secretaris op zich geno men. Hij heeft het voorzitterschap overgedragen aan deheerJ.v.d.Schaft, die woonachtig is aan de Wingerd 137.

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 17