GEMEENTE WADDINXVEEN 3304 Aanrijding op Staringlaan kruiderij de peperboom Een nieuwe manier van AFSLANKEN... la2 MAATJES IN: 1/ In april start een nieuwe actie in De Bonkelaar AMRO-receptie vrijdag van zeven tot negen Vredesavond met Akkoord" HET NIEUWE NUMMER IS 14 DAGEN --cLJ Aquarellen Neel v. Oosten 1 VERGADERINGEN Milieubewust 95 HINDERWET SPREEKUREN KAMERMUZIEKCONCER T Prima meststof NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES BEKENDMAKING Kostbaar TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN VEERTIENDAAGSE KUUR Met ingang van 8 januari 1988 is het telefoonnummer van Spreekuurtijden van de maatschappelijk werkster mevr. G.T. Bernsen-Lünnemann zijn ongewijzigd: maandag, woensdag en vrijdag van 9.00 - 11.00 uur. WINKELCENTRUM "PASSAGE" WADDINXVEEN. Juliana van Stolberglaan 6 telefoon: 01828-17689 j Het om te met paar de 01820-15767 01727-4044 070-210001 01820-28011 12222 01820-24255 13000 13000 Maatschappelijke Dienstverlening ’’Zuidplas” afd. Maatschappelijk Werk, Zijde 50, gewijzigd. MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING ’’ZUIDPLAS” BUREAU BOSKOOP I van het gemeentehuis een kamermuziekconcert gegeven door het ORLANDO KWARTET, bestaande uit John Harding en Heinz Oberdorfer: viool, Ferdinand Erblich: altviool en Stefan Metz: cel lo. WADDINXVEEN - Zo’n 125 Waddinxveners hebben tot nu toe een compostvat gekocht. Het gemeentebestuur houdt komend voorjaar een actie voor de verkoop van de overige 175 compostvaten. werkt tot komen, verlies dagen vetreserves (op die men het er graag af wil hebben) Deze nieuwe methode geeft dan ook blijvende vermindering van gewicht. In de vorm van een veertiendaagse kuur krijgt het lichaam alles wat het nodig heeft, maar vrijwel geen caloriën. Erg belangrijk is ook, dat er geen sprake is van honger. SUPER-SLANK is een vermage- ringsdieet, dat geschikt is voor zowel mannen als vrouwen. De meest natuurlijke manier van afslanken is het opgebruiken van VETRESERVES die het zwaardere gewicht veroorzaken. Deze vetreserves zitten in hoofdzaak op buik, billen, heupen en bovenbenen. SUPER-SLANK is niet zoals zo vele andere vermageringsdiëten gebaseerd op melkeiwit- ten maar op natuurlijke bestanddelen als granen, vitaminen en mineralen. op het vetverbruik van het gewicht niet spektakulair vele kilo's in de eerste geleidelijk verdwijnen plaatsen waar uitsluitend vermindering Het werkt van maar (op Pagina 3 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 13 JANUARI 1988 01820-16066 010-362244 Compostvat bij 125 W’veners een De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in het gemeentehuis (kamer 210) ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over.de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Commissie voor de bezwaar- en beroepschriften op woensdag 20 januari 1988, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Behandeling van een bezwaarschrift tegen de mate van urgentie verbonden aan de inschrijving als woningzoekende. - Behandeling van een bezwaarschrift tegen het besluit van de ge meenteraad van 26 oktober 1987 om een herziening voor te be reiden van het bestemmingsplan Landelijk Gebied West ten be hoeve van het perceel Tuinbouwweg 12, alhier. glas, papier, textiel en plastic. De glas bak en papier- en kledinginzamelacties zijn stappen in de goede richting. Een erg belangrijke bijdrage aan het be perken van de afvalstoffenstroom kan u zelf ook leveren door groente-, fruit-, tuin- en keukenafval te verwerken tot compost. Meer dan de helft van het huisvuil is op die manier te verwerken. zelf maken van compost op alle mogelij ke manieren bevorderen. Daartoe heeft de gemeente contact opgenomen met het grootste vuilverwerkingsbedrijf in Nederland, de NV Vuilafvoer Maat schappij VAM. Op basis van ervaring en onderzoek heeft dit bedrijf een compostsilo ont wikkeld, die een optimaal resultaat ga randeert. Deze compostsilo is makke lijk in het gebruik en bovendien bijzon der hygiënisch. I stemmingsplan wordt voorbereid voor het Landelijk Gebied Oost. De datum van inwerkingtreding van het besluit is bepaald op 14 januari 1988. Het voorbereidingsbesluit met bijbehorende tekening ligt voor een ieder ter inzage op werkdagen tussen 08.30 en 12.30 uur op de afde ling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrij ven, Raadhuisplein 1. Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst: Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Waddinxveen, 13 januari 1988 De burgemeester voornoemd, Van der Linden. 14433 14433 Terinzagelegging aanvragen en stukken Burgemeester en wethouders maken bekend, dat de vogende aan vragen ingevolge de Hinderwet zijn ingekomen: A. de directie van Prins Ovenbouw B.V., Zuidkade 112, 2741JG WADDINXVEEN om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het Burgemeester C.M. van der Linden, vrijdag 5 februari 1988 van 10.00-12.00 uur, uitsluitend na afspraak met de secretaresse. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Wethouder K.W.T. van Soest: vrijdag 15 januari 1988 van 10.00- 12.00 uur. Op donderdag 14 januari 1988 wordt om 20.30 uur in de raadzaal Op het programma staan strijkkwartetten van Leos Janacek, Wolf gang Amadeus Mozart en Maurice Ravel. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar in het gemeentehuis, sectie Bur gerzaken, op werkdagen tussen 8.30 uur en 12.30 uur, tijdens deze uren is ook telefonische reservering mogelijk (14433), en vanaf een half uur voor de aanvang van het concert aan de zaal. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Compost is een gezonde organische meststof om de bodem te verbeteren. Door de natuur haar gang te laten gaan creëert iedereen zijn eigen kringloop en wordt de hoeveelheid huisvuil tot de helft beperkt. ’’Zelf compost maken heeft vele voor delen: u levert een positieve bijdrage an het milieu, u houdt er prima tuinmest aan over en u heeft er een dankbare, leuke hobby aan,” vinden B. en W. Organisch afval wordt binnen 3 maan den afgebroken tot compost. Dit kan zowel aan een open composthoop als in een afgesloten compostsilo. Een com- postsilo is daarbij te prefereren, omdat deze hygiënischer is en minder tuin ruimte in beslag neemt. Tijdens het composteringsproces slinkt de hoeveel heid afval enorm. Uiteindelijk houdt u een prima meststof over voor uw sier- of moestuin. De gemeente Waddinxveen wil dus het 1 Dat heeft VVD-wethouder K.W.Th. van Soest gezegd in de laatstgehouden vergadering van de raadscommissie voor volksgezondheid en milieuzaken. Hij beantwoordde hiermee vragen van het PCW-raadslid J. Neele. Het gemeentebestuur hield in oktober vorig jaar in de kantine van de gemeen telijke dienst Openbare Werken en Be drijven aan de Noordkade een doorlo pende voorlichtingsavond over het ge bruik van het compostvat. Dit vat was op de een maand eerder ge houden gemeentelijke milieumarkt op het Raadhuisplein in samenwerking met de Vuil Afvoer Maatschappij (VAM) gepresenteerd. De kosten van een compostvat zijn nor maal 120,-. Om het composteren te stimuleren verleende de gemeente vorig najaar een subsidie van 50,- per vat, zodat er maar 70,- betaald behoefde te worden. Composteren is een proces waarbij or ganisch afval, zoals groente-, tuin- en keukenafval, door bacterieën en schim mels wordt veranderd in een aardachti ge massa: compost. Bij dit afbraakpro ces zijn kleine bodemdiertjes als wor men en larven behulpzaam. Bij het maken van compost komt warm te vrij, die kan oplopen tot 40 45 C. Daardoor wordt de activiteiten van de noodzakelijke micro-organismen nog eens extra bevorderd. Compost maken is eenvoudig, de natuur doet het meest werk. Men hoeft alleen te zorgen voor organisch afval en de juiste omstandig heden. Alle afval dat biologisch afbreekbaar is, komt in aanmerking om zelf compost te maken. Men kan daarbij denken aan af val uit de tuin, groente- en fruitafval, keukenafval, bloemresten en etensres ten, mest en strooisel van kleine huis dieren. Papier is op zich composteerbaar, maar het is beter dit apart te bewaren omdat ingezameld papier makkelijk opnieuw te verwerken is. Plastic, nylon en ande re kunstvezels, textiel en zand horen in dit rijtje niet thuis, evenals kattenbak vulling en de inhoud van stofzuigerzak- ken. In de hal van het gemeentehuis zijn de volgende nieuwe folders ver krijgbaar: - ’’Ademanalyse gaat bloedproef vervangen” van Voorlichting Verkeer en Waterstaat. - ’’Meerderjarig” van het Ministerie van Justitie. - ’’Vocht in huis, doe er wat aan” van het Ministerie van V.R.O.M. Super Slank WADDINXVEEN - Komende vrij dagmiddag 15 januari tussen vijf en ze ven uur is de kennismakings- en af scheidsreceptie van de directie van de Amsterdam-Rotterdam Bank NV aan de de Passage. In Partyhome aan de Passage zal men dan kennis kunnen maken met de nieu we directeur A. Krijgsman en afscheid kunnen nemen van de tot directeur van het AMRO-kantoor in Temeuzen be noemde P. Koster. De heer Krijgsman is 36 jaar en werd in Gouda geboren. Hij zit al bijna 20 jaar in het bankvak en was laatstelijk werk zaam als relatiebeheerder voor het be drijfsleven in het district Utrecht van de AMRO-bank. De nieuwe bankdirecteur is van plan met zijn vrouw en twee kinderen in Waddinxveen te komen wonen. Bij de AMRO in Waddinxveen werken negen mensen. De scheidende bankdirecteur P. de Koster was sinds 1980 aan de Pas sage werkzaam. WADDINXVEEN - In restaurant Bi belot aan de Passage hangen nu een eer- ste serie aquarellen die de Waddinx- veense kunstenares Neel van Oosten sinds kort maakt. Ze genoot al de nodige aandacht met haar etsen, maar daar is het aquarelle ren bijgekomen. Ook in deze kunstui ting laat ze verdienstelijk werk zien. Neel van Oosten laat op dit moment ook etsen zien in de koffieshop De Goudsche Pijp aan de Kleiwegstraat. Het is de tweede maal dat daar werk van haar te zien is. Met het etsen begon ze in het najaar van 1985. Bloemen, land schappen en kleine dieren zijn geregeld haar onderwerpen. Op dinsdag 12 januari om 09.00 uur vond op de Staringlaan een eenzijdig ongeval plaats. De 43-jarige Waddinx- veense bromfietster ging in een bocht Subsidieregeling verhuizing ouderen ingetrokken. De subsidie voor ouderen die naar een kleinere woning verhuizen is per 1 januari 1988 vervallen. Indien door de gemeente vóór 1 januari 1988 toezeggingen zijn gedaan voor een subsidie zullen deze nog worden afgehandeld in dien de verhuizing vóór 1 april 1988 plaatsvindt en de declaratie vóór 1 juli 1988 is ingediend. Nieuwe aanvragen om een subsidie zullen niet meer in behandeling worden genomen. Het compostvat is een milieuvriendelij ke manier om achter het eigen huis groente-, fruit-, tuin- en keukenafval in drie maanden tijd te verwerken tot een prima meststof voor de eigen tuin. Zelf compost maken betekent scheiden van afval aan de bron - hetgeen de gemeente wil stimuleren-, het voorkomen van ver spilling van grondstoffen, bevordering van de kringloop en een milieubewuste persoonlijke aanpak van het vuilpro- bleem. ’’Omdat de afvalberg groeit, moeten we voorkomen dat waardevolle grondstof fen verloren gaan en ervoor zórgen dat deze stoffen waar mogelijk via krin gloop opnieuw gebruikt kunnen wor den’::, aldus het college van B. en W. Alarmering Brandweer b.gg. Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Meldpost milieuklachten De burgemeester van Waddinxveen maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend dat de raad dier gemeente in zijn vergadering van 21 decem ber 1987 heeft besloten te verklaren, dat een herziening van het be- WADDINXVEEN - Op zaterdagavond 30 januari om negen uur wordt er in De Bonkelaar een Vredesfeest gehouden ter gelegenheid van het door Rusland en Amerika gesloten INF-akkoord, waardoor er in Woensdrecht geen kern wapens gestationeerd behoeven te wor den. Het Vredesfeest is toegankelijk tegen betaling van vijf gulden. De organisatie ervan is in handen van de samenwer kende Vredesplatforms Midden-Hol- land en is bedoeld voor alle sympathi santen en activisten van de vredesbewe ging. De muziek is deze avond in han den van de Goudse formatie ’’Ak koord”. De vredesbewegingen wijzen er op dat er door Rusland en Amerika nog verder wordt onderhandeld over vermindering van de bewapening aan beide zijden van het Ijzeren Gordijn. Dit Ijzeren Gor dijn begint langzaam open te schuiven want ook op andere terreinen begint de onspanning tussen Oost en West steeds meer vorm te krijgen. De vredesbeweging in Nederland heeft hierin een zeer actieve rol gespeeld. Ja renlang hebben een groot aantal men sen zich onvermoeibaar ingezet voor deze zaak. Discussiërend, studerend, informerend en aktievoerend. Daarom vinden zij het een goede zaak ook zelf eens te ontspannen. Momenteel wordt het merendeel van het huisvuil gestort op de daarvoor be stemde stortplaatsen. Naast de kans op bodemverontreiniging nemen deze stortplaatsen erg veel (schaarse) ruimte in beslag. Een groot deel wordt verbrand in kost bare verbrandingsinstallaties, een an der deel wordt tot compost verwerkt en een nog kleiner deel wordt door middel van scheidingsinstallaties opgesplitst in bruikbare componenten. Al met al verwerkingssystemen die mo menteel reeds erg kostbaar zijn en die door de steeds strengere milieu-eisen in de toekomst steeds kostbaarder zullen worden. Bovendien gaan bij een aantal van deze systemen erg veel waardevolle grond stoffen verloren, hetgeen uit het oog punt van grondstoffenbehoud en ener giebesparing dient te worden voorko men. Een wezenlijke bijdrage aan oplossen van het vuilverwerkingsprobleem is het scheiden van huisvuil aan de bron zoals: oprichten en in werking hebben van een ovenbouwbedrijf, gelegen op het perceel Zuidkade 112; B. de directie van Axis-Aandrijvingen B.V., Coenecoop 133,2741 PJ WADDINXVEEN om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten en in werking hebben van een bedrijfsgebouw, be staande uit kantoren, werkplaats en magazijn, gelegen op het per ceel Coenecoop 133; C. De directie van ”Wigo Waddinxveen”, Noordkade 68,2741 EZ WADDINXVEEN, om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten en in werking hebben van een plateel/aardewerkfa- briek, gelegen op het perceel Noordkade 68; De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen vanaf 14 januari 1988 tot en met 13 februari 1988 ter inzage op de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, afd. Ruimte en Bouw op het ge meentehuis alhier, elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur en, op ver zoek op de maandagavonden gedurende drie uren. Tijdens de genoemde periode kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk bij ons college worden ingediend. Degene die een be zwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Op verzoek kan een hoorzitting worden gehou den (tel. 01820-28011, tst. 223). Zij vestigen er tenslotte de aandacht op dat degenen die bezwaren hebben ingediend op de wijze als bovenomschreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ont- werp-beschikking in te dienen. Milieudienst Midden-Holland, nrs. 12514/87, 12516/87, 12845/87. Waddinxveen, 13 januari 1988 Burgemeester en wethouders van Waddinxveen, De secretaris, De burgemeester, J.MEULEMAN. VAN DER LINDEN. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken-en Bedrijven meest natuurlijke het opgebruiken zwaardere gewicht zitten in van de Staringlaan onderuit als gevolg Bleulandziekenhuis te Gouda overge- van plaatselijke gladheid. Zwaar ge- bracht en van daaruit naar het Haagse wond aan het hoofd werd zij naar het Westeinde-ziekenhuis vervoerd.

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 3