5 Kat beschoten in Vondelwijk reparatie. Boomkwekerij is tevreden Schade aan uw auto vereist deskundige PvdA-wethouder drs. M. Kraaijestein in Nieuwjaarstoespraak De Bonkelaar VAC-subsidie van 1.200,- Jaarverslag Goudse Kamer Piano-avond in De Bonkelaar Vrouwenberaad CDA wordt 2 maart opgericht Heropening nieuwbouw Julianaschool van start met 8 cursussen Goede voeding op NCVB-avond Journey of Life-film in koffiebar Voorlichtings avond nieuwe dagopleidingen informatica ontdek de mogelijkheden van je gezicht MIEKE POLITIENIEUWS WADDINXVEEN ASSCHEMAN Diefstal 01828 - 18708 Bromfietscontrole Joop den Uyl Edelman Dagverblijf Unieke kans Kabinet Geen rijbewijs Onverzekerd Cheque-dieven Strijker Rehorst WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 13 JANUARI 1988 Pagina 9 S1OM in Gouda start met twee nieuwe informatica-dagopleidingen. 1 WADDINXVEEN/BOSKOOP - De boomkwekerij-sector in Waddinx- da'swa ^Meegenomen... GAAT U VERHUIZEN? (Foto: Ben Boersma). MARTIN KRAAIJESTEIN (PvdA). WADDINXVEEN WADDINXVEEN - De kat Mickey van mevrouw P. Laister aan de De Genestetlaan is door onbekenden met een luchtbuks beschoten. Het beest moet vorige week dinsdagavond tussen acht en tien uur in de buurt van zijn huis zijn beschoten. Eventuele getuigen worden verzocht contact op te nemen met de rijkspolitie aan de Mozartlaan. ERKENDE VERHUIZERS Wilt U informatie? GLASBEEK Autoschade reparatiebedrijf Noord kade 24 2741EV Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk Kosten: 30,-. Leeftijd: 12-16 jaar/17- veen en Boskoop meldt via de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland tevredenstellende resultaten. Een exportvolume van voor het eerst boven de 400.000.000,op jaarbasis hetgeen 6% verho ging betekende ten opzichte van het voorgaande jaar. Ook het Neder landse verbruik van groen lag op een hoger niveau dan tijdens de voor gaande periode. 1.D00R HET VOLGEN VAN ONZE make-up/huidverzorgings-3 KURSUS. Gedurende vier avon-^P den of middagen. De kosten voor de kursus bedragen f 95,-. BA 2.OP ZATERDAGMORGEN Make-up* laten aanbrengen is extra voor delig. In plaats van f 16,- op zaterdagmorgen slechts f 7,50. Meer informatie en aanmeldingen in onze winkel of telefonisch. (01828 - 17689) A WADDINXVEEN - In dit jaar zal de gemeente Waddinxveen hoge pri oriteit geven aan de verwezenlijking van de kinderopvang binnen dit Gouwedorp, waar al sprake is van particuliere kindercrèches, peuter speelzalen en een gastouderproject. Hoge prioriteit kinderdagverblijf tein. Rv Fazantdreef 2 inbeslaggenomen. De afgelopen week 2743 DC Waddinxveen ale raadsvrouw nu actief is binnen de ge meente”. Winkelcentrum "PASSAGE" Waddinxveen Juliana van Stolberglaan 4. Telefoon 01828-17689 Dan staan u verschillende mogelijkheden ter beschikking: kompleet verzorgde verhuizing huur verhuisauto met chauffeur/verhuizer zelf-verhuizing met gebruik van verhuis auto. pakmaterialen en diverse hulp middelen De commissie gaf er de voorkeur aan deze zaak in een korte bondige notitie te omschrijven met daarin criteria om in aanmerking te komen voor een subsi die. Byoux Drogisterij Parfumerie Salon de Beauté VERVOER - VERHUIZINGEN WADDINXVEEN - Voor alle duide lijkheid: op zaterdagavond 6 februari zal in De Bonkelaar aan de Beukenhof een muziekavond worden gehouden waar jong en oud op elk muzikaal ni veau elkaar kunnen ontmoeten om speelpartners te zoeken en te vinden. Het gaat dan om twee spelers op één pi ano, want vier handen op één piano is plezier voor twee. Wie 2 a 3 jaar piano heeft gespeeld kan veel plezier beleven aan het samen instuderen en uitvoeren van ’’quatre mains”. ’’Neem muziek mee of studeer alvast iets in voor deze avond”, aldus me vrouw E. Roos-Dreijer (tel. 13289). wassen in een veel kleiner tijdsbestek moesten worden verhandeld en ge plant. Grote ’’groenprojecten” werden naar najaar 1987 verschoven, terwijl de le veranciers het benodigde plantenmate- riaal reeds in voorraad hadden. Daarna volgde de ’’regenzomer 1987” hetgeen ook niet tot goede afzetmogelijkheden bij droeg. WADDINXVEEN - De afdeling Wad dinxveen van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond (NCVB) houdt volgen de week woensdagavond 20 januari om kwart voor acht de eerste ledenvergade ring van dit jaar in De Hoeksteen aan de Esdoornlaan. Het Bureau Voorlichting Merkartike len en Diensten verzorgt dan een an- ders-dan-anders programma met als ti tel ’’Spelregels voor goede voeding”. vend afgebracht, maar dat is met veel pijn gepaard gegaag. ”Ik ben werkelijk geschokt door het feit dat er in Waddinxveen-Noord iemand met een luchtbuks rondloopt die gericht op dieren schiet”, aldus mevrouw Lais- ter. Ze hoopt dat het voorval zal mee helpen dat het met schieten op dieren voorbij zal zijn. Volgens haar was er al leen maar opzet in het spel en heeft men er kennelijk een vreemd genoegen aan beleefd om de acht en een half jaar oude dier te raken. Op zondag 3 januari werd tussen 17.00 en 18.00 uur uit een auto, geparkeerd staand aan de IJsermanweg, een radio- cassetterecorder van 1.000,- ont vreemd. Een portierraam was ingesla gen. Aan de Nassaulaan werd van een auto het motorkap-embleem ontvreemd. Ook nabij de Justus van Effenlaan werd een embleem van een auto gedemont eerd. Een derde embleem werd gehaald van een auto, welke stond geparkeerd in de Mauritslaan. Van een VW-bus aan de Fazantdreef werd het VW-embleem ontvreemd. Ook de afgelopen week werd een brom fiets, Puch Maxi - PRD 519 - ont vreemd. Ook verdwenen vier fietsen: ken van Europa beperkte in hoge mate Beeldend yonnen voor kinderen door de omzetmogelijkheid aangezien de ge- Manja Kindt. Deze cursus zal eind janu ari van start gaan op de woensdagmid dag. Leeftijd: 6-8/9-13 jaar. Nadere in formatie over deze cursus bij Ria van Dijk, tel. 17272. Het dier kwam terug en bleek na onder zoek in de dierenkliniek in Boskoop een kogeltje in zijn lichaam te hebben. Uit onderzoek is gebleken dat de kat van korte afstand moet zijn beschoten. Het zelle damesfiets framenummer worden teruggegeven, wanneer de eige_- 5363152, zwarte damesfiets en bruine Batavus herenfiets met kinderzitje. Gevonden werden een Maxwell heren fiets, een Union herenfiets met rood en groen slot en een zwarte damesfiets merk Juncker. Een dames- en een he renfiets zijn aan de benadeelden terug gegeven. WADDINXVEEN - Komende vrijdag avond 15 januari neemt de protestants- christelijke Koningin Julianaschool aan de Peter Zuidlaan de vernieuwde vleu gel van het schooolgebouw in gebruik. In de periode van oktober tot en met de- cember 1987 is deze vleugel met vier lo kalen veranderd in twee lokalen, een speellokaal met nieuw materiaal en een personeelskamer. Verder is in de school een invalidentoilet aangebracht en is de direktiekamer vergroot. De ingebruikname gebeurt met het vol gende programma. Voor de groepen 1t/ m 6 verzorgt het Waddinxveense to neelgezelschap ”Toi-Toi” vanaf 18.45 uur een levende poppenkast. De leer lingen van groep 7 en 8 kunnen vanaf 18.30 uur kijken naar een heuse speel film. Vanaf 20.00 uur is er voor de ouders, leerlingen en overige belangstellenden gelegenheid om de vernieuwde vleugel te bezichtigen. Daarbij wordt koffie, frisdrank en iets lekkers getrakteerd. Met het ingebruiknemen van deze vleu gel wordt voor een groot deel afscheid genomen van het gebouw van de vroe gere kleuterschool ’’Woelwater”. ”Met het CDA-Vrouwenberaad hopen we nog meer vrouwen in interesseren en te activeren”, aldus Astrid van den Berg-Engelse, ’’want de drempel is vaak te hoog om zomaar naar een CD A- ledenvergadering te stappen. Wij ho pen zowel ’s ochtend als ’s avonds bij el kaar te komen. Onderwerpen die er aan de orde kunnen komen zijn de verkeers veiligheid in Waddinxveen, of hoe moet het nieuwe winkelcentrum aan de Pas sage er in de toekomst uit gaan zien”. Van de CDA-vrouwenwerkgroep is Astrid van den Berg-Engelse voorzit ter. Secretaresse is Monique Koeckho- ven, echtgenote van CDA-voorzitter ir. Bernard Koeckhoven. Penningmeester is Tiny Ribbens. progressief beleidsprogramma. De uit- viering ervan is een taaie zaak, maar we zullen volhouden. Socialisten hebben niet alleen een ideologie, maar ook goe de argumenten, en dat maakt ons sterk”!. Binnen de PvdA-afdeling zal ook dis cussie gevoerd worden over de koers van de partij. Het rapport Schuivende Panelen kan hierbij een uitgangspunt zijn, maar het kan nooit de richting zijn, de ommekeer waarover men gaat dis cussiëren. ’’Socialisten weten wat ze willen! Geen zorgzame samenleving, maar een solidaire samenleving! Geen gunsten, maar rechten!”, stelde PvdA- wethouder drs. Kraaijestein. Neem kontakt op en wij kunnen u middels een bezoek vrijblijvend informeren over de diverse mogelijkheden en prijzen. WADDINXVEEN - De christen demo craten in Waddinxveen zijn bezig met de oprichting van een CDA-Vrouwen- beraad, teneind meer vrouwen bij de politiek te betrekken. Als oprichtingsdatum is woensdag 2 maart gekozen. Op dit moment functi oneert nog een CDA-vrouwenwerk groep, die bijvoorbeeld ook deelneemt in de Stichting Vrouwenraad Waddinx veen met het Vrouwenraadhuis De Vlieger aan de Staringlaan. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA, kenmerk voor vakwerk. de boomkwekerij-sector gewerkt met een gebroken boekjaar. De ’’oogst” wordt verhandeld vanaf medio augustus tot en met medio mei daaropvolgend. Hier wordt dus gesproken over de resul taten van het herfstseizoen van 1986 en voorjaar 1987. Of de afnemers van de produkten ook op een goed jaar terugzien is een grote Leeftijd: vanaf 15 jaar (deze cursus zit al vraag- De langdurige vorst in grote stre- vol). 1 WADDINXVEEN - In de hervormde koffiebar De Schaapskooi wordt vrij dagavond 15 januari de film Journey of Life gedraaid. De filmvertoning begint om half negen, terwijl de koffiebar al om kwart voor acht geopend is. Journey of Life is een fascinerende film over de wonderlijke reizen van allerlei soorten zaden. Getoond wordt hoe de natuur overleeft, ondanks stormen, overstromingen, droogte, hitte en vuur. De film, die vele zeldzame opnamen be vat, duurt 40 minuten. WADDINXVEEN - De Vrouwen Ad vies Commissie voor de woningbouw krijgt van de gemeente een subsidie van 1.200,-. De raadscommissie voor volksgezondheid en milieuzaken heeft hiermee ingestemd. Niet akkoord gingen de commissieleden van het voorstel tot vaststelling van de verordening Regeling bijdragen aan ge meenten ten behoeve van woonconsu menten. 25 jaar. Dramatische expressie door Saskia Klinkenberg. Start: donderdag 21 janu ari van 18.30-20.15/20.30-22.30 uur (12 lessen). Kosten: 30,-If 40,-. Leeftijd: 12-17 jaar/vanaf 18 jaar. Clownerie door Wilbert Teunissen. Start: woensdag 20 januari van 20.00- Gezien de aard van het bedrijf wordt in 22.00 uur (12 lessen). Kosten: 30,-. Leeftijd: vanaf 15 jaar. Graffity door Frank Verstijnen. Start: vrijdag 22 januari van 16.00-18.00 uur (8 lessen). Kosten: 25,-. Leeftijd: 12- 16 jaar. Zeefdrukken door Peter Hermens. Start: donderdag 21 januari van 19.30- 22.00 uur (8 lessen). Kosten: 40,-. De afgelopen week werd een bromfiets- kende één controle gehouden. Ondanks diverse controles in het afgelopen kwartaal bleek het nog niet best gesteld te staan donderdag 7 januari zijn de voor wat betreft het opgevoerd zijn, vrijheid gesteld. Tijdens de Nieuwjaarsbijeenkomst hebben de Waddinxveense socialisten ook stilgestaan bij het overlijden van Joop den Uyl. Voorzitter Leo van Vel- zen memoreerde aan de woorden die Ed van Thijn sprak tijdens de herden kingsdienst in de Nieuwe Kerk te Am sterdam. ’’Joop was voor de mensen om hem heen een man die fascineerde, die hen emotioneel aan zich bond. Toch viel het na zijn overlijden vele commentatoren moeilijk zijn bijzondere betekenis pre cies onder woorden te brengen. Geijkte termen, als politicus of staatsman schie ten tekort”. ”Een staatsman, gedefinieerd als ie mand die zo groot is dat hij boven de partijen uitstijgt, dat heeft hij nooit wil- len zijn. Daarvoor was zijn herkenbaar heid als socialist hem te dierbaar. Een politicus? Die niet verder kijkt dan naar de volgende verkiezingen? Dat gaat ze ker niet op, indachtig één van zijn lijf spreuken waarnaar hij ook geleefd heeft: ’’Waar visie ontbreekt, komt het volk om”. ’’Naarmate de tijd zal verstrijken zal het niet zijn historische betekenis zijn die het meest tot troost strekt. Telkens zal het in de partij van de Arbeid, in het parlement, in de politiek, zaijn nalaten schap zijn waarop wij kunnen voortbou wen, dan zullen we mensen ontmoeten in wie Joop den Uyl voortleeft. Dat zijn er zovelen. Wat dat betreft heeft Joop den Uyl zijn doel bereikt: hij is een man van het volk geworden en dit is zijn his torische betekenis!” De Waddinxveense afdeling nam een minuut stilte in acht ter herdenking aan de gedreven politicus. WADDINXVEEN - Acht cursussen gaan er deze maand in De Bonkelaar aan de Beukenhof van start. Het gaat hier om de lessen aquarelleren en schil deren, video, moderne dans, dramati sche expressie, clownerie, graffity, zeef drukken en beeldend vormen voor kin deren. De cursussen aquarelleren en schilderijen en zeefdrukken zitten al vol. De Bonkelaar, waar uitgebreide infor matie kan worden gehaald (Beukenhof 5) of telefonisch worden gevraagd (tel. 17272), beschikt over een cursusboek, waarin uitgebreid over de te geven cur sussen wordt geschreven. De nieuwe cursussen van deze maand zijn: Aquarelleren en schilderen door Anke Mensink. Start: donderdag 21 januari van 19.30-22.00 uur (15 lessen). Kosten: 75,- incl. materiaal. Leeftijd: vanaf 14 jaar (deze cursus zit al vol). Video-cursus door Viktor Huigens. Start: maandag 25 januari van 19.30- 22.00 uur (5 lessen). Kosten: 25,-. Leeftijd: vanaf 15 jaar. Moderne dans door Arienne Zwijnen- burg. Start: woensdag 20 januari van 16.00-17.00/17.00-18.00 uur (12 lessen). K. Edelman BV (cactussen, kamerplan ten, keramiek) in Reeuwijk en Wad dinxveen boekte in 1987 een omzetgroei van ca 7%80% van de omzet van Edel man wordt behaald in de export. De landelijke export van kamerplanten/ cactussen breidt zich nog steeds uit. Er is echter op het gebied van de kamer planten nog steeds een grote overpro- duktie, waardoor de prijzen onder druk staan en de afzet moeilijk blijft. De concurrentie is groot en alleen door efficiënt te werken en een zeer goede service te verlenen is er een redelijk ren dement te behalen. De export zal echter op deze manier geen jaren door kunnen gaan, meent Edelman. De afdeling aardewerkprodukten kon zich in 1987 goed handhaven en heeft voor de toekomst nog verdere groeimo gelijkheden. Over het jaar 1988 ver wacht Edelman een groei van 5 proce.it te kunnen realiseren. Drs. Kraaijestein gaat er nu kennelijk vanuit dat het mogelijk moet zijn om in samenwerking met het particulier initi atief en het bedrijfsleven een kinder dagverblijf te kunnen oprichten. Aan de oprichting van zo’n verblijf wordt al jarenlang gewerkt, maar gebrek aan fi nanciële middelen gooide steeds roet in het eten. Niettemin spraken PvdA, CDA en VVD in 1986 weer af dat het realiseren van een veen zeer gewenst blijft. Mede gezien het terughoudend rijksbeleid op dit punt waren en zijn de financiële gevol gen voor de gemeente nog groot. »».titjii_ 1990) een oplossing komt voor de finan ciële problematiek, zal eventueel in re gionaal verband alsnog getracht worden een en ander te realiseren. In dit kader wordt aan opvangproblemen van kinde ren uit één oudergezinnen een hoge pri oriteit toegekend”, zo werd in 1986 ge zegd. PvdA-wethouder drs. Kraaijestein in zijn nieuwjaarstoespraak verder dat doorgaan zal worden met het spreiden van kunst en cultuur. ”Bij de afdeling sociale zaken is de richtsnoer: verbete ren van het beleid. De opheffing van het college voor de verlening van bijstand is daar een eerste stap van terwijl de soci- Dat heeft PvdA-wethouder drs. M. Kraaijestein vorige week dinsdagavond gezegd in zijn nieuwjaarsrede tot zijn partijgenoten in het buurtcentrum De Boog. De PvdA hield daar de traditi- De sterke maatschappelijke opmars van de computer heeft de laatste jaren aller lei verschuivingen te zien gegeven in functie-eisen binnen bestaande banen en in de behoeften van het bedrijfsleven naar nieuwe mensen. Voorlopig zijn er echter nog te weinig opgeleidenen om volledig in deze behoefte van het be drijfsleven te voorzien. Wie dat wil kan al in februari met een in- formatica-opleiding starten die een stuk scholing biedt waardoor de kans om na een j aar een baan te hebben erg groot is De afgelopen twee jaar hebben immers aangetoond dat een ruime meerderheid (80%) van de starters aan deze oplei ding in de regio Midden-Holland daad werkelijk ook een baan krijgt. Opval lend gegeven daarbij is dat meisjes min stens zoveel kansen op een baan hebben als jongens. Voor iedereen een kans dus. We hebben het hier over de dagoplei ding voor mensen met een LBO/MA- VO/HAVO of vergelijkbare vooroplei ding. In 10 maanden tijd wordt men dan opgeleid tot specialist in het omgaan met personal computer of tot program meur. Daarbij gaat het niet alleen om het verkrijgen van kennis, maar leert men vooral ook deze kennis toepassen in de beroepspraktijk. De opleiding is er voor 2 categorieënzij die nog geen werkervaring hebben en direct van school komen of van school willen veranderen en zij die wel werker varing hebben: deze werkervaring, ge combineerd met de scholing, biedt nieu we mogelijkheden. De kosten van de opleiding zijn relatief laag 335,- voor de totale opleiding), zeker in verhouding tot wat daarvoor wordt aangeboden: bruikleen van boe ken, 10 maanden scholing, examengeld en de kans op een baan. De afnemers begonnen het herfstsei zoen 1987 met grote onverkochte over schotten van het voorjaar 1987 hetgeen natuurlijk zijn weerslag heeft op de af zet van het produkt dat voor verkoop tijdens herfst 1987 - voorjaar 1988 is ge kweekt. Alhoewel de economische omstandig heden in de grote exportlanden en in ei gen land door W. J. Spaargaren Holding BV (boomkwekerijen) te Boskoop goed worden genoemd, moet, volgens dit bedrijf, de Nederlandse groothandel zowel voor de binnenlandse als buiten landse afzet rekening houden met een mogelijke' tijdelijke teruggang van de vraag. In een zeer gevoelige markt als die van de boomkwekerijsector, waar kleine verschillen in aanbod en vraag grote prijsverschillen met zich brengen, is dit een minder goed vooruitzicht. Indien de vorstperiode 1987/1988 be duidend korter is dan die tijdens de drie voorgaande jaren bestaat de mogelijk heid dat enig pessimisme, dat voor de toekomst aanwezig is, ongegrond blijkt te zijn. GOUDA - De Stichting Informatica Opleidingen Midden-Holland (SIOM) in Gouda begint volgende maand twee nieuwe informatica-dagopleidingen, gefinancierd door de overheid. Deze opleidingen, assistent-microcom- puter en applicatieprogrammeur (beide 5 maanden cursus en 5 maanden stage), zijn gericht op een snel groeiende vraag naar automatiseringspersoneel. Over de informatica-dagopleidingen wordt volgende week woensdagavond in het gebouw aan de Antwerpseweg in Gouda om acht uur een voorlichtings avond gehouden waar iedereen van harte welkom is. ”Indien er in deze raadsperiode (1986- Op de Nieuwjaarsbijeenkomst ging de socialist ook in op het naar zijn mening perspectiefloze kabinet Lubbers, dat met haar beleid een steeds grotere ar moede creëert en een falend werkgele genheidsbeleid voert (dollar en beurs worden aangegrepen als excuus, maar Vijf bromfietsen hadden een te groot vermogen, zo bleek op de rollentest- bank en in 11 gevallen werden techni sche gebreken geconstateerd. geopereerde dier heeft het er nog le- Aanhoudingen Op woensdag 6 januari werd een jeugdi ge Waddinxvener aangehouden. Daar hij nog 12 dagen moest uitzitten is hij door de parketpolitie naar het Huis van Bewaring overgebracht. Op verzoek van de rijkspolitie te Ze venhuizen werd een op een bedrijfster rein geparkeerde personenauto inbe slaggenomen en naar het politiebureau aan de Mozartlaan overgebracht. De ter plaatse gekomen man, die de auto uit Zevenhuizen had weggenomen en in Waddinxveen had geplaatst werd als verdacht van diefstal aangehouden en overgegeven aan de rijkspolitie te Zevenhuizen. De afgelopen week werden twee be stuurders aangetroffen die niet in het bezit van een rijbewijs bleken te zijn. In het ene geval betrof het een 21-jarige Waddinxvener. Hij bestuurde de auto om de eigenaar, die zwaar onder in vloed van alcohol was, naar huis te brengen. In het tweede geval betrof het een 19-jarige knaap uit Nieuwerkerk aan den IJssel. Tegen de eigenaar/bestuurder van een personenauto is proces-verbaal opge- maakt omdat met deze auto onverze- groene Gazelle herenfiets, bruine Ga- kerd werd gereden. De auto kan pas damesfiets framenummer worden teruggegeven, wanneer de eige naar binnen 7 dagen een verzekering af sluit. Dank zij een attente getuige kon de po litie op dinsdag 5 januari 3 mannen aan houden. Twee van hen poogden uit brievenbussen in één van de flats aan de Passage vermoedelijk pas bezorgde pakjes met cheques te ’’hengelen”. Zo werd onder meer in de briefkastjes ge schenen. Een 28-jarige Waddinxvener en een 29- meteen Op maandag 11 januari werd een 14-ja- rige knaap bekeurd omdat hij een strij ker tegen een langsrijdende fietser gooi- jarige Rotterdammer werden de. Het restant van zijn strijkers werd aangehouden. In de omgeving werd in inbeslaggenomen. De afgelopen week 'een personenauto een wachtende Rot- werden nog enkele strijkers bij de poli- terdammer (31) aangehouden. tie ingeleverd. De auto werc(naar het bureau overge bracht. In deze auto werd een setje ont vreemde cheques en een hoeveelheid heroine aangetroffen. Bij verhoor be- "i van hen naar Waddinxveen te zijn gekomen om de cheques te ste len. Dit is dus in één geval gelukt. Op J-s mannen in onele nieuwjaarsbijeenkomst, die be- De wethouder ging ook in op de recente stond uit een toespraak, veel onderling gebeurtenissen bij Rehorst Bouw. Het contact en een bingo-spelletje. faillissement van dit bedrijf noemde hij een grote klap voor Waddinxveen. Het is een bedrijf dat bijna 75 jaar bestaat, een goedgevulde orderportefeuille heeft en een zéér bekwaam personeels bestand. ’’Tegen dit licht bezien is het een schan de dat zo’n bedrijf zo snel kan verdwij nen. Zoiets is alleen mogelijk door het voeren van een slecht managementsbe- leid met als Kerstpresentje voor het personeel: ontslag. De meeste van hen komen weer aan de slag, maar wel mid dels tijdelijke contracten: het perspec tief voor deze mensen op langer termijn kinderdagverblijf in Waddinx- is minder hoopvol”, aldus drs. Kraaijes- 4 het is de visie die bij dit kabinet ont breekt). Er is een falend milieubeleid, rottende bossen, maar wat doet dit ka binet: zij verhoogt de maximum-snel- heid naar 120 km. ”Een sterke teruggang in de bouw van de sociale woningen, terwijl het kabinet de individuele huursubsidie aantast! Een verlaging van de belastingen, maar die komt grotendeels ten goede aan de mensen met de hoge inkomens! Een ka binet zonder hoop, zonder durf en zon der elan, maar wel met baasjes als Braks en Deetman, vastgeplakt aan hun stoel!” vond drs. Kraaijestein. ”Den Uyl heeft het ons altijd al voorge houden: de marges binnen de politiek zijn smal. De PvdA bezet in Waddinx veen vijf van de negentien raadszetels. Ook hier zijn de marges smal, er is een OCWft

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 9