GEMEENTE WADDINXVEEN RTW WIL ETHER IN ISMAKOGIE iciiia i C.M. van der Linden en C. de Bas staan samen op een bordje Oe. st Uw feest-^ verrassend verzorgd 4 ito VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN VERGADERINGEN EENMALIGE UITKERING 1987 SPREEKUREN a t Marktpositie COLLECTEVERGUNNING IN FORMA TIEA VOND Dienstenpakket Machtiging Winkelbestand Twintig TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN Wijsheid THE A SIEMONS, docente Ismakogie KABELKRANT WADDINXVEEN ELKE WERKDAG VAN 7.00 UUR TOT 19.00 UUR OP BELGIË-VLAAMS 2 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01727-4044 070-210001 01820-28011 Bel 01829.4321 Dorpsweg 32 Reeuwijk.Dorp r 5- F keurgroep'^ - start 22 en/of 23 februari a.s. opnieuw met een beginners- en vervolgcursus ISMAKOGIE, houdings- en bewegingsleer, welke leer tot doel heeft een verbetering van houding en een optimaal en natuurlijk gebruik van spieren en gewrichten in het dagelijks leven. Tevens wordt op ma.mi. 8, di.mo. 9 en di.av. 9 februari a.s. een z.g.n. (opfris) cursus georganiseerd. Duur van de beginners- en vervolgcursus: 10 weken, 1 uur per week. Aantal deelnemers per groep: 10. Plaats: Trefpunt, Stationsstraat, Waddinxveen. Kosten: 95,- voor de tot. cursussen zonder bijk. kosten. Bij voldoende deelname cursustijd mogelijk op ma.mi en/of di.mo. en/of di.av. Inlichtingen en/of inschrijven liefst vóór 1 februari a.s. tel. nr. 01828-15824. Pagina 3 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 27 JANUARI 198» 01820-16066 010-362244 Gerstakker74 De Akker 58 Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de Parkeren 19.00-19.30 uur 19.30-20.30 uur 20.30-21.30 uur Keurgroep opende nieuw pand Wingerd 73 t/m 235 (oneven nrs.) dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Commissie voor Welzijnszaken, op woensdag 3 februari 198», aanvang 19.00 uur, in het raadhuis Op de agenda o.a.: - Jaarrekening 1986 van de Stichting Openbare Bibliotheek Wad- dinxveen. - Jaarverslag 1986 van de Kerngroep Ontwikkelingssamenwer king. - Subsidie 1987 Vrouwentrefcentrum. - Subsidieverzoek Christelijke Plattelandsvrouwenbond. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in het gemeentehuis (kamer 210) ter inzage). Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Bij het ontwerp van de inrichtingsplannen is er rekening mee ge houden dat kinderen van verschillende leeftijdsgroepen hun eigen actieradius en hun eigen specifieke wensen bij het spelen hebben. Tevens is er van uitgegaan, dat de speeltoestellen onderhoudsarm moeten zijn met zo weinig mogelijk bewegende delen. Zoals de plannen nu zijn, komen er twee speelplekken voor de jongste kinderen (Graanakker en Otto-erf), twee speelplekken voor de wat oudere kinderen (Vlasakker en Otto-erf), en één speel plek uitsluitend voor de oudste kinderen (Machtelderf). Speelvoorzieningen in de wijk Zuidplas. De gemeente is van plan in het voorjaar 1988 een vijftal speelterrei nen voor de jeugd an te leggen en heeft hiervoor een ontwerp ge maakt. i Mogelijkheid tot inzage van de plannen Burgemeester en wethouders hebben de navolgende bouwvergun ningen verleend: Het nieuwe bedrijfspand van de coöperatieve inkoopcombinatie Keurgroep ’70 van zelfstan dige doe-het-zelf-winkeliers. (Foto: Keurgroep ’70). Machtelderf 22 Schielandweg 15 Wijk Zuidplas, 13e uitwerking (nabij Piasweg) Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst: Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. o het vergroten van een woonhuis het vergroten van een woonhuis het oprichten van 9 woonhuizen met garages 14433 14433 I I Commissie voor Onderwijs en Personeelszaken, op woensdag 3 februari 1988, aanvang 20.30 uur, in het raadhuis. AARD VAN HETBOUWPLAN: het oprichten van een erfscheiding het plaatsen van een dakraam in het achtergeveldakvlak het oprichten van een erfscheiding het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak het plaatsen van 82 dakramen in de voor- en in de achtergevel- dakvlakken i BOUWPERCEEL Zuidplaslaan 83 Otto-erf 5 Belanghebbenden worden er aan herinnerd dat de aanvraagformu lieren voor de éénmalige uitkering 1987 uiterlijk 31 januari 1988 moeten zijn ingediend. Burgemeester C.M. van der Linden: vrijdag 5 februari 1988 van 10.00-12.00 uur, uitsluitend na afspraak met de secretaresse. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Wethouder K.W.T. van Soest: gaat niet door. I U Commissie voor Openbare Werken en Bedrijven en Sportzaken, op dinsdag 2 februari 1988, aanvang 16.30 uur, in het raadhuis. Op de agenda o.a.: - Energiezaken. - A.W.Z.I. te Reeuwijk - Aanleg CAI in wijk Zuidplas vak B. - renovatie voetbalveld W.S.E. Commissie voor de Ruimtelijke Ordening c.a., op dinsdag 2 februari 1988, aanvang 19.30 uur, in het raadhuis. streeft de Keurgroep naar een verdere verdichting van het winkelnet. Daard oor komen nu plaatsen in aanmerking waar de Keurgroep-organisatie nog niet vertegenwoordigd is. Parkeerproblematiek Zuidplas. Naar aanleiding van klachten van bewoners van de wijk Zuidplas, heeft de gemeente in 1987 in een deel van deze wijk een parkeeron- derzoek gehouden, met als doel het oplossen van de parkeerproble matiek. Het gebied, waarin het onderzoek heeft plaatsgevonden wordt om sloten door de Zuidplaslaan en de IJsermanweg en is, om de pro blemen beter te kunnen localiseren, in zes deelgebieden verdeeld. Uit de resultaten van het onderzoek blijkt, dat er in het totale on derzoeksgebied voldoende parkeerplaatsen aanwezig zijn, maar dat in een aantal deelgebieden zich de problemen voordoen. Dit zijn met name de gebieden gelegen tussen de Gerstakker, Fa- zantdreef en de IJsermanweg-Eksterdreef. Er is hier duidelijk sprake van een tekort aan parkeermogelijkhe- den en een aantal parkeervakken blijkt hier niet op de juiste plaats te liggen. Door de gemeente is een voorstel gemaakt voor de aanleg van extra parkeervakken met als uiteindelijk doel te komen tot een situatie, waarin een parkeerverbod buiten de officiële parkeervakken mo gelijk is. Om nieuwe parkeervakken te kunnen creëren zullen er bepaalde Alarmering Brandweer b.gg. Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Meldpost milieuklachten koopondersteuning, automatisering en verzekeringen. Keurgroep handhaaft een selectief toe latingsbeleid; alleen sterke onderne mers komen in aanmerking voor het Keurgroep-lidmaatschap; verdere toe latingseisen hebben betrekking op het winkeltype (breedpakketzaak), ver koopoppervlakte en omzetdraagvlak. Keurgroep zal zich in de inkoopmarkt onafhankelijk blijven opstellen naar le veranciers. Daar waar nuttig zal ge streefd wordn naar nauwe samenwer king. WADDINXVEEN/DEN HAAG - De mogelijkheid bestaat ook dat de in Waddinxveen via het kabelnet uitzendende lokale omroep RTW vergun- ning.krijgt om via de ether plaatselijke radioprogramma’s uit te gaan zen den. Het bestuur van de RTW heeft daar vorig jaar al WVC-minister mr.drs. L.C. Brinkman om gevraagd. Wekelijks wordt nu op zaterdag uit gezonden via de FM-band 101 Mhz in stereo. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Toelichting en discussie o.l.v. wethouder Van Schie 19.30-20.30 uur WADDINXVEEN - Dinsdagmiddag heeft Waddinxveens burgemeester C.M. van der Linden het nieuwe bedrijfspand van de coöperatieve vereni ging Keurgroep ’70 U.A. aan de Coenecoopweg in het gelijknamige be drijvenpark officieel geopend. De gezamenlijke Keurgroepleden be haalden vorig jaar een detailhandels omzet van een kleine 100 mln. Hiermee scoort de Keurgroep in het eigen markt gebied (45% van de nederlandse bevol king) 6a 7% Uitgaande van de gemeenten waar een Keurgroepvestiging is, kan het Keur- «cxx» C.4»8AS CMv.dliHOEI Op de agenda o.a.: - Vaststelling besluitenlijst vergadering d.d. 5 januari 1988. - Voortgang bouw, w.o. contingentsdoedeling 1988. - Eventuele mededelingen inzake gemeenschappelijke regelin gen. - Verkoop van grond. - Aankoop van grond. - Volumebesluit ingevolge subsidieverordening stads- en dorps vernieuwing. - Voorbereidingsbesluit t.b.v. meubelhandel en coatingbedrijf aan Brugweg. De chef van de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie heeft aan de Koninklijke Nederlandse Vereniging Eerste Hulp bij Ongelukken, afd. Waddinxveen vergunning verleend voor een col lecte in de periode van 31 januari t/m 5 februari 1988. Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een deugdelijk legitimatiebewijs dienen te zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht. over speelvoorzieningen en parkeersituatie wijk Zuidplas Op 28 januari a.s. om 19.00 uur organiseert de gemeente in de Kar dinaal Alfrink/Koningin Beatrixschool een informatie-avond over de speelvoorzieningen en de parkeerproblemen in de wijk Zuid plas. Hij deed dat op uitnodiging van Wad- dinxvener C. de Bas, die voorzitter is van deze inkoopcombinatie van zelf standige doe-het-zelf-winkeliers. Wad dinxveens eerste burger onthulde op een doe-het-zelf-achtige wijze een bor dje, waarop staat aangegeven dat hij het bedrijfspand opende en de heer De Bas op 7 mei vorig jaar de eerste paal sloeg. De Keurgroep stemt het servicepakket zoveel mogelijk af op de wensen van de leden. Naast de in belangrijke mate toe nemende functie in het inkooptraject, worden steeds meer activiteiten ontwik keld op andere terreinen, zoals ver- De eigen groothandelsfunctie wordt ge zien als een belangrijk middel om die onafhankelijkheid te waarborgen en als margebrenger voor de leden. Keurgroep streeft de komende jaren naar geleidelijke uitbreiding van het huidige dienstenpakket. Met name in het verkooptraject zullen diverse initi atieven genomen worden, die de markt positie van het individuele Keurgroe- plid verder kunnen versterken. Keurgroep staat open voor samenwer king met andere detaillisten-organisa- ties van zelfstandige ondernemers. Voordat de lokale omroepen daad- Bij Keurgroep ’70 zijn 73 leden aange sloten, die 82 winkels exploiteren. De Keurgroepwinkels zijn voornamelijk gevestigd in de Randstad. Ongeveer 25% van de winkels in de grote steden en de overige treft men aan op het ver stedelijkte platteland. De gemiddelde winkelomzet bedraagt ongeveer 1 miljoen gulden, waarbij moet worden aangetekend, dat er spra ke is van een aanzienlijke spreiding rond dit gemiddelde. Veruit het grootste deel van de winkels kan worden gedefinieerd als ’’breed- pakket zaken”, met een winkelopper vlakte variërend van 300-600 m2. Het traditionele omzetzwaartepunt voor dit type winkel is ook van toepas sing op de Keugroep. Hout- en plaatma terialen (22%), verf en beitsen (12,4%) en ijzerwaren (14,6) zijn de belangrijks te artikelgroepen. Het omzetaandeel van de kleinmeubelen is de laatste jaren spectaculair gegroeid. groep- marktaandeel worden becijferd op ca. 12%. Keurgroep rangschikt zich hiermee in de gelederen van de landelij ke bekende ketens. Keurgroep werkt nauw samen met een 40-tal kontraktleveranciers. Ongeveer 50% van de totale inkoop is geconcen treerd op deze leveranciers. Ongeveer 25% van de totale inkoop loopt over het nieuwe centrale magazijn in Waddinx veen. De Keurgroep-organisatie voorziet in een toenemend deel in de assortiments- behoeften van de aangesloten leden. Het Keurgroep-assortiment wordt posi tief beoordeeld en bij de leden leeft dui delijk de wens het Keurgroep-assorti ment verder uit te breiden. De Keurgroep kiest voor een beperkte groothandelsfunktie: dwz. alleen voor die artikelen waar sprake is van een nut tige rol van het eigen Centrale Maga zijn. Het uiteindelijke rendement voor het aangesloten lid is hierbij de enige maatstaf. Tevens wordt gestreefd naar een zo hoog mogelijke toegevoegde waarde (bijv, de goederen worden voorzien van verkoopprijzen; sticker met barcode worden bijgeleverd). De uitleveringen geschieden met een frequentie van lx per week; de expeditie is landelijk geor ganiseerd. Om lokale etheromroep in de ruim 700 gemeenten in ons land mogelijk te ma ken, is door de PTT een plan gemaakt voor de verdeling van die 31 frequen ties. Dit plan is uitgetest tijdens een ex periment dat afgelopen jaar in de ge- ■■meenten Landsmeer, Leiden en Ui trecht is gehouden. rUit dit experiment is gebleken dat het ’met behulp van kleine zenders (maxi- maal 100 Watt en een antennehoogte van maximaal 38 meter) mogelijk is op bevredigende wijze lokale radio-uitzen- dingen in het merendeel van de Neder landse gemeenten te verzorgen. Op basis van deze conclusie heeft het Commissariaat voor de Media besloten ;-tot zendtijdtoewijzing over te gaan. Van de circa 100 lokale omroepen die izich tot het commissariaat hebben ge- jwend, ontvangt reeds een twintigtal or ganisaties zendtijd. Daarbij krijgen zij tevens toestemming het lokale programma te omlijsten met .een bestaand landelijk of regionaal ra dioprogramma. De overige aanvragen zullen zoveel mogelijk nog in de loop ?van de maand januari worden afgehan- deld. groenvoozieningen moeten verdwijnen. Het programma van de informatie-avond ziet er als volgt uit: Speelvoorzieningen De aanwezige gemeentelijke vertegenwoordigers zullen vragen be antwoorden en bezien in hoeverre de gemaakte op- en/of aanmer kingen in de plannen verwerkt kunnen worden. Burgemeester C. M. van der Linden en Keurgroep-voorzitter C. de Bas (links) bij het onthul- Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Bij de Keurgroep ’70, tot voor kort in Zoetermeer gevestigd, werken onder leiding van directeur S. Jobse negen mensen. Voorafgaande aan de opening was er een inleiding van organisatie-ad- viseur drs. A.M. Bos, die inging op de ontwikkelingen in de doe-het-zelf- markt. Hij wenste de zelfstandige ondernemer wijsheid toe bij een verdergaande krachtenbundeling, want de Keurgroep had volgens hem lef getoond door in Waddinxveen een dergelijk bedrijf spand neer te zetten dat al weer uitge breid zou kunnen worden. ”Een fraaie aanwinst”, noemde burge meester Van der Linden het bedrijf spand in Coenecoop. ”Het is doelmatig, sober en degelijk. Het was een goede keuze van u om naar Waddinxveen te komen. Waddinxveen heeft meer te bieden dan uw voorzitter, die hier gebo ren en getogen is, want onze gemeente ligt bijzonder gunstig en de grondprij zen van Coenecoop zijn concurrerend”. werkelijk met uitzenden kunnen begin nen, dienen zij nog in het bezit te komen van een machtiging van de PTT (Radio Controle Dienst) en dient de zender door de PTT te zijn goedgekeurd. De omroepen in de volgende gemeenten mogen al met etherradio beginnen: Ber gen op Zoom, Bolsward, Breda, Delft, Delfzijl, Landsmeer, Leiden, Leeuwar den, Melick-Herkenbosch, Meppel, Noordoostpolder, Nunspeet, Sneek, Tholen, Utrecht, Weert, Wieringer- J - meer, Wychen, Zwolle. Al in 1983 heeft de bordje in het nieuwe bedrijfspand. Foto: Sjaak Noteboom). het kabinet in de Medianota de wense lijkheid uitgesproken lokale omroep ook via de ether mogelijk te maken. Een jaar later is tijdens internationaal overleg aan Nederland voor uitzendin gen door lokale omroepinstellingen het gebruik toegestaan van de frequentie- band 105-108 MHz. In de FM-band zijn in totaal 31 frequenties voor de lokale uitzendigen toegewezen. Een Keurgroeplid is verplicht een deel van de inkoop bij de eigen organisatie De Keurgroep zal de komende jaren onder te brengen. Bij aanvang van het een expansief beleid voeren. De gren- lidmaatschap dient een rentedragende zen van het huidige marktgebied zullen waarborgsom te worden gestort (hoogte geleidelijk verder worden verlegd. Uit- js afhankelijk van de afname) en ieder eindelijk streeft de Keurgroep naar een hj js verplicht per verkooppunt kontri- landelijke dekking. butie en eenmalig inleggeld te betalen. Ook binnen het huidige marktgebied Jaarlijks ontvangt het Keurgroeplid een winstuitkering, die gekoppeld is aan de afname.

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 3