Waddinxveense ontdekte fiets Raadhuis wordt verbouwd m oinkel z Nationale Ombudsman stelt bedrijfsdirecteur in ongelijk Voor afgerond f 120.000,- I Verkeers- testen op twee scholen 5 POLITIENIEUWS WADDINXVEEN Overwegingen Onder invloed Problemen Incident Diefstal Aangehouden 1 Gun uzelf Van Ginkel. VOOR EEN GOED BOEK Ga op weg naar de zon. Ga even langs bij Van Ginkel. Daar liggen de nieuwe zomer- programma’s met bestemmingen vol zon, landen vol afwisseling, reizen vol avontuur. En Van Ginkel voegt er als vanouds service en zekerheid aan toe. Waddinxveen, Passage 222,01828-17522*. ELKE WERKDAG VAN 7.00 UUR TOT 19.00 UUR OP BELGIË- VLAAMS 2 A boekhandel veldwijk b.v. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 27 JANUARI 1988 Pagina 9 Waddinxvener verwijt ten onrechte fiscus personal Kabelkrant NAAR In verband met de per 1 januari 1988 doorgevoerde reorganisatie dient even ring aanslagnummer tot een totaal van f 67.577,18 (inclusief rente tot met 14 de- ceber 1983)”. op zijn verzuim, ging hij alsnog over tot betaling van de op de afdracht loonbe lasting en premieheffing over de maand oktober ingehouden gelden. Voorts deelde de directeur nog mede: 7e De sanering werd voorbereid door de ontvanger te Alphen a.d. Rijn. Nadat de beschikking van 15 december 1983 werd ingetrokken, te weten op 18 juni 1984, werd de invordering vanwege de alsdan gewijzigde woonplaats van be lastingschuldige, overgedragen aan de ontvanger te Gouda. Teruggaven wer den de ene keer verrekend door het ont vangkantoor Alphen a.d. Rijn en dan weer door Gouda. Bij wijze van extra service-verlening werd bij mijn brief van 5 februari 1985 een volledig overzicht verstrekt van alle verrekeningen en af boekingen. 2e Omdat de beschikking van 15 decem ber 1983 werd getrokken is de invorde ring voortgezet vor de volle openstaande schuld. Teruggaven omzetbelasting be trekking hebbende op tijdvakken gele gen na 1 januari 1984 werden dus verre kend. De brief van 18 juni 1984 werd bij brief In zijn ambtsbericht deelde de ontvan ger der rijksbelastingen te Gouda mede dat de verrekeningen niet helemaal vlekkeloos zijn verlopen. Als reden daarvoor noemde de ontvanger: lening, een totaaloverzicht opgesteld van de verrekeningen en afboekingen. Weekblad voor Waddinxveen Passage Waddmxveen Tel 01828 12620 NIETZ t De directeur liet tenslotte nog weten dat naar zijn mening die teruggaven welke uitgekeerd moesten worden binnen aanvaardbare tijd aan klager zijn uitge keerd. Naast dat klager, aldus de direc teur, per brief in kennis is gesteld van de verrekeningen en teruggaven, was aan hem reeds eerder van elke verrekening afzonderlijk bericht gegeven. wel deze brief vermeldt dat de in de tus senliggende periode afgeboekte terugga ven niet mochten worden uitgekeerd, werd deze bepaling, na telefonisch over leg met (de directie te Utrecht, N.o.), ingetrokken. Hierdoor moesten een aantal herstelboe- kingen worden uitgevoerd. Zoals reeds vermeld, werd, bij wijze van service-ver- Leerlingen van verkeersles. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN/DEN HAAG - De Nationale Ombudsman in Den Haag heeft een rapport openbaar gemaakt over een klacht van een Wad dinxvener over de ontvanger van de rijksbelastingen in Gouda en de di recteur van de rijksbelastingen in Utrecht. De man had dit karwei laten klaren door zijn accountant, maar dat heeft niet mogen baren want de waarnemend Ombudsman mr. H.A. van Ee is na onderzoek tot de con clusie gekomen dat de belastingdienst zich behoorlijk jegens de Waddinx vener heeft gedragen. In verband met toename van werk zaamheden en als gevolg daarvan uit breiding van personeelsbezetting en meubilair/apparatuur binnen een aantal afdelingen van de gemeentelijke diens ten gedurende de laatste jaren, dienen meerdere bouwkundige voorzieningen in de voor die afdelingen beschikbare ruimten te worden getroffen, waarvan de kosten, inclusief 20% B.T.W wor den geraamd op 64.00,-. WADDINXVEEN - Op de zaterdag in het politiebureau aan de Mozart- laan gehouden ’’fietsenkijkdag” kwamen 20 personen een kijkje nemen bij de voorraad gevonden fietsen. Een Waddinxveense vrouw kon wor den blij gemaakt. Haar fiets bleek te zijn gevonden. De afgelopen 2 weken werden reeds 6 fietsen, die waren gevonden, aan de re spectievelijke eigenaren teruggegeven. Liefst 4 waren recentelijk ontvreemd en werden binnen enkele dagen terugge vonden. Ontvreemd werd een bruine dames fiets, merk Union, postcode 2741 JH 115. tijdvakken van voor 1 januari 1984 wor den niet uit gekeerd maar afgeboekt op de buiten invordering te laten schuld zonder het te betalen bedrag te beïnvloeden. De eerste maandelijks betaling aan de fiscus dient te geschieden binnen één maand na ontvangst van het bedrag uit de Rijks- groepregeling. Alle overige fiscale ver plichtingen worden stipt op tijd voldaan. Hierop zal gedurende 3 jaar te rekenen vanaf 1 december 1983 worden toegewe zen. De fiscale aanslagen waarop deze overeenkomst betrekking heeft zijn: om zetbelasting aanslagnummer, premiehef- door het optreden van de fiscus, dat hij fing aanslagnummer en inkomstenbelas- als onjuist en willekeurig ervaart, wordt benadeeld. zake doende. Indien de inhoudingsplich- tige niet tijdig de ingehouden belasting en a. Het is vast beleid geen tegemoetko- premie afdraagt worden er verhogingen ming te verlenen voor zakelijke schuld (geen subsidie verlening door Financiën, niet meewerken aan concurrentie versto ring) De directeur liet de Nationale Ombuds man voorts weten dat de Waddinxve ner, met wie een geschil bestond over een eventuele toezegging van de direc teur inzake kwijtschelding van een be drag van 21.000,- over de maand okto ber 1984 eigenmachtig 21.000,- min der aan loonbelasting en premieheffing afdroeg aan de fiscus. Naar de mening van de directeur overtrad de klager daarmee de in de brief van 15 december 1983 gestelde voorwaarde inzake het tijdig voldoen van nieuwe verplichtin gen. Nadat de directeur, onder dreiging van intrekking van zijn brief van 15 decem- roep op de kwijtschelding van 21.000,- ber 1983 de Waddinxvener gewezen had op te geven om verder kostentoename, veroorzaakt door maatregelen door de fiscus, te voorkomen. In zijn reactie op de klacht deelde de di recteur der rijksbelastingen te Utrecht onder meer het volgende mede: ”...De opmerking ter zake van de belo- In eerste aanleg was ik niet bereid een pen verhogingen acht^ ik in deze niet ter regeling met belanghebbende te treffen. Reden: b. De schuld was door middel van een betalingsregeling (eventueel over een wat langere termijn) te voldoen. c. De lopende verplichtingen worden niet voldaan. Op 13 december 1983 vond een bespre king plaats ten ontvangkantoor Alphen aan den Rijn (de toen bevoegde ontvan ger). 1. Dat ik uitsluitend op tactische gronden zou trachten mee te werken aan de tot standkoming van een akkoord. 2. In deze bespreking stelde ik reeds de door klager aangevochten voorwaarde inzake het afboeken van eventuele terug gaven. Zowel klager als ik wisten dat er teruggaven zouden komen. Per brief van 15 december 1983 heb ik mijn voorwaarden schriftelijk vastge legd. Van begin af aan heeft belangheb bende de voorwaarde inzake afboeking van teruggaven aangevallen, omdat hij deze niet redelijk vond. Ik ontken dat ik aan belanghebbende een toezegging zou hebben gedaan dat aan hem een kwijt schelding van f21.000, - zou worden ver leend. Een andere toezegging dan ver woord in mijn brief van 15 december 1983 heb ik niet gegeven. (boete) belopen. Dit staat geheel los an de schuldsanering. Het is vast beleid dat bij de invordering uitsluitend wordt uit gegaan van het per saldo te betalen be drag. Tegen de verhoging op zich stond een be roep op de adm. rechter in belastingza ken open. In het verleden 1982/1983 zijn er, op verzoek, voorzover mogelijk tege moetkomingen verleend "...Door de concurrente schuldeisers wordt tegen betaling van 35 d 40% van hun vordering kwijting van de recht- schuld verleend. Door de preferente schuldeisers wordt na betaling van 70 d 80% van hun vordering inclusief de be lopen rente kwijting van de restschuld verleend nadat aan de te stellen voor waarden is voldaan. De preferente schuldeisers ontvangen tenminste het dubbele percentage van de concurrente schuldeisers. De betaling van het bedrag zal in eerste instantie plaatsvinden uit het via de Rijksgroeps regeling zelfstandige te ontvangen be drag van f 180.000, - waarbij voor de ver deling ook de verhouding van 1 staat tot 2 wordt aangehouden. Alleen ten aanzien van de accountant mag een andere regeling worden getrof fen. Het restant van het te betalen bedrag wordt aan de fiscus voldaan in 24 maan delijkse termijnen waarbij rente in reke ning zal worden gebracht. Volgens telef onische informatie neemt de Bedrijfsver eniging genoegen met betaling in 10 half jaarlijkse termijnen waarvan de eerste vervalt op 1 januari 1984. Bij deze beta lingen wordt geen rente in rekening ge bracht. Eventuele tegoeden worden door de bedrijfsvereniging bij voorrang verre kend met de renteloze lening. Eventuele Uit de brief van 15 december 1983, noch uit de overige vastgestelde feiten en om standigheden, valt naar de mening van de Nationale Ombudsman af te leiden dat de directeur der rijksbelastingen te Utrecht aan de Waddinxvener heeft toegezegd dan wel bij hem het vertrou wen zou hebben gewekt dat hij in het kader van de getroffen schuldsanerings- regeling over zou gaan tot het verlenen van kwijtschelding van een bedrag van 21.000,-. Een strijdigheid van handelen met de door de directeur en klager gemaakte afspraken is dan ook op dat punt niet ge constateerd. Immers, door de directeur werd slechts toegezegd dat eventuele te ruggaven betrekking hebbend op tijd vakken van vóór 1 januari 1984 niet worden uitgekeerd maar afgeboekt op de buiten invordering te laten schuld zonder het te betalen bedrag te beïn vloeden. De Ombudsman trekt hieruit de conclusie dat een eventueel na verre kening resterend saldo buiten invorde ring zou blijven. Met betrekking tot de afboeking van te ruggaven op het afgesproken bedrag van 12.000,- merkt hij op dat het de fiscus in beginsel vrijstond die terugga ven af te boeken op de restschuld. Er is evenwel, gelet op de brief van 9 januari 1984 door de fiscus besloten de onder havige teruggaven niet op de restschuld af te boeken maar vrij te’geven voor de belastingschuldenaar. Ingevolge de in de Invorderingswet en het Burgerlijk Wetboek vastgestelde compensatieregeling werd door de fis cus evenwel besloten de teruggaven af te boeken op het te betalen bedrag van 12.000,-. De Ombudsman is van mening dat aldus geen sprake is geweest van een versnelde invordering van het bedrag van 12.000,- doch van een compensa tie van het openstaande bedrag met een teruggave waar de ontvanger, gelet op het bepaalde omtrent compensatie, het recht toe had. Door de handelwijze van de fiscus, in casu het niet afboeken van de teruggave op een belastingschuld waarvan het res terend saldo buiten invordering werd gesteld maar het afboeken op een schuld die reëel voldaan moest worden, is de Waddinxvener naar de mening van de Ombudsman de facto gebaat. Met betrekking tot de door de klager belopen verhogingen van circa 40.000,- merkt hij op dat deze verhogin gen een rechtstreeks gevolg zijn van kla gers handelwijze in casu het eigenmach tig inhouden van een bedrag van 21.000,- op de lopende afdrachtver- plichting. De door de klager gegeven voorstelling als zou de fiscus dienaan gaande de Waddinxvener en de overige crediteuren hebben benaderd mist om die reden naar zijn mening grond. Met betrekking tot het niet geheel vlek keloos verlopen van de verrekeningen merkt hij op dat naar zijn mening in het wijzigen van het ontvangkantoor onvol doende reden is gelegen om dat deel van de tekortkomingen te rechtvaardigen. In dat opzicht is de fiscus naar zijn me ning in het onderhavige geval tekort ge schoten. Daarbij dient evenwel niet uit het oog verloren te worden dat als gevolg van de (tegemoetkomende) wijzigingen van voorwaarden, waardoor de fiscus be reid bleef om met betrekking tot de be lastingschuld een regeling te treffen, zeer wel gerechtvaardigde veranderin gen van reeds geboekte handelingen moesten worden uitgevoerd. Nu echter zoals vastgesteld door.de fis cus van iedere handeling afzonderlijk een schriftelijke verantwoording aan de Waddinxvener werd gezonden en ook nog een totaal-overzicht aan klager werd verstrekt, is de Ombudsman van mening dat de fiscus zich naar behoren heeft ingespannen. Daarenboven merkt hij op van mening te zijn dat het, op grond van de afzonderlijke verantwoor dingen, blijven houden van een over zicht en inzicht allereerst een aangele genheid is van de belastingschuldenaar. ”Op grond van het bovenstaande ben ik van oordeel dat het betrokken admini stratief orgaan zich in de door mij on derzochte aangelegenheid behoorlijk jegens klager heeft gedragen,” aldus de waarnemend Nationale Ombudsman. De afgelopen week werden twee auto mobilisten, een Waddinxvener en een Gouwenaar, onder invloed achter het stuur van hun auto’s aangetroffen. Bei den bleken behoorlijk diep in het glaas je te hebben gekeken. Van beide man nen werden bloedproeven afgenomen en zij kregen een rijverbod opgelegd. Het rijbewijs van een automobilist, die vorige week onder invloed was, werd in gevorderd en blijft ingenomen. In korte het voortgezet onderwijs, ditmaal de Prof. Kohnstammschool voor openbaar MAVO, krijgen WADDINXVEEN - Op initiatief van de afdeling Waddinxveen van Veilig Verkeer Nederland hebben de bestuursleden/rijschoolhouders Henk van Erk en John Minipen theoretische verkeerstesten gehou den onder leerlingen van de samen werkingsschool voor HAVO- Atheneum en van de Prof. Kohn stammschool voor openbaar HA VO. De testen waren vooral gericht op de deelname aan het verkeer op de fiets en de bromfiets. Ter afsluiting was er een examen om aan te geven hoe belangrijk het is dat er ook in het voortgezet onderwijs aan ver keer wordt gedaan, hoewel dat - in tegenstelling tot het basisonderwijs - niet verplichts is. Aan de schoolbijeenkomsten werkte ook de rijkspolitie Wad dinxveen mee. WADDINXVEEN - Het in 1978 geopende gemeentehuis aan het Raad huisplein moet allerlei noodzakelijk bouwkundige aanpassingen onder gaan. Dat blijkt tenminste uit het voorstel dat B. en W. de vanavond - woensdag 27 januari - vergaderende gemeenteraad heeft gedaan om voor deze werkzaamheden een krediet van afgerond 120.000,- beschikbaar te stellen (inclusief btw). Naar mededeling van de Waddinxvener aan de Nationale Ombudsman zou de fiscus, die naar haar mening blijkens de inhoud van bovenstaande brief ook tot de met de overige (concurrente) schul deisers overeengekomen schuldeisers overeengekomen schuldsaneringsrege- ling was toegetreden, van de totale be lastingschuld van 67.557,- een bedrag van f 21.000,- kwijtschelden, een be drag van 34.577,- uit de verstrekte Rijksgroepregeling Zelfstandigen-le- ning contant ontvangen en 12.000,- op langere termijn ontvangen. Het bedrijf van de Waddinxvener raak te door omstandigheden, die hier buiten beschouwing blijven, in financiële moeilijkheden. In 1983 werd een red dingsactie in de vorm van een schuldsa nering in gang gezet. Het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid stemde in met de verstrekking van een bedrijfskapitaal van 180.000,- dat op grond van de Rijksgroepregeling Zelf standigen bestemd moet worden voor schuldsanering. Hoewel de directeur der rijksbelastin gen te Utrecht zich bij het totstandko men van de schuldsaneringsregeling op het standpunt stelde niet deel te nemen aan vergaderingen waar alle schuldei sers van de onderneming van de Wad dinxvener bij betrokken waren, leek naar mededeling van de klager ook de fiscus zich uiteindelijk in de voorgestel de saneringsregeling te kunnen vinden. In een brief van 15 decmber 1983 aan het Regionaal Dienstverleningscen- trum Kleinbedrijf te Leiden deelde de directeur der rijksbelastingen te Ut recht ter zake onder meer het volgende mede: De Waddinxvener beklaagde zich te- fiscale teruggave betrekking hebbend op genover de Nationale Ombudsman over de wijze waarop de fiscus heeft tege moet is getreden. Hij verwijt de minis ter van Financiën, die de baas over de belastingmensen is, in strijd te hebben gehandeld met eerder gemaakte afspra ken inzake de sanering van de schulden van onze plaatsgenoot. Hierdoor wor den zowel de andere schuldeisers als de Waddinxvener benadeeld. Daarnaast heeft de fiscus tegenstrijdige informatie verstrekt over de omvang van de belastingschulden van betrokke nen. De klager vindt dan ook dat hij De Waddinxvener liet de Ombudsman weten dat de fiscus, met een beroep op de inhoud van de brief van 15 december 1983, zich op het standpunt stelde nim mer een kwijtschelding ten bedrage van 21.000,- toegezegd te hebben, doch slechts zoveel te zullen kwijtschelden als na verrekening met teruggaven van voor 1 januari 1984 over zal blijven. Voorts stelde hij dat de fiscus een be drag aan verhogingen en invorderings kosten van ongeveer 40.000,- oplegt en bij het verwerken van de belastin- grestituties en bij de verrekeningen tal loze fouten in het nadeel van de belas tingschuldenaar maakt waaruit veel - zijn inziens - nodeloze kosten ontstaan. Daarnaast liet de Waddinxvener weten dat de fiscus naar aanleiding van een in cident tussen hem en een concurrente schuldeiser tot versnelde invordering van de hierboven vermelde 12.000,- is overgegaan, nadat hij (de fiscus) tot in trekking van het gestelde in de brief van 1 december 1983 was overgegaan. Tenslotte deelde de klager mede zijn verzet tegen het doen van een betaling aan de fiscus met een beroep op de kwijtschelding aan de fiscus met een be- Op zondag 17 januari werd bij de loswal aan de Noordkade een sloopauto weg gehaald. Later op de dag werd de auto iets meer gesloopt achter het gemeente huis teruggevonden. Op dezelfde dag werd ingebroken in een hoekwoning aan de Heemraadweg. Via een achterraam kwam men binnen. Diverse vertrekken werden doorzocht. Niet precies bekend, wat wordt vermist. Op maandag 18 januari werd aangifte van diefstal van een vouwwagen ged aan. De wagen was van het merk Scout, type Pivo de Luxe. In de vooravond van donderdag 21 ja nuari werd een inbraak in een huis aan de Kon. Wilhelminasingel voorkomen. Aan de achterzijde was de dader juist begonnen met een poging de achterdeur open te breken. Kennelijk werd hij ge stoord. Er is niets vermist. In de nacht van donderdag 21 op vrijdag 22 januari werd ingebroken in een tuin- dersbedrijf aan de Henegouwerweg. In diverse kantoorruimtes werden bezoe ken gebracht. Ontvreemd werden een wandklok, diverse calculatoren en voor ca. f 100,-aan postzegels. Een Grundig-video en een personal computer was de buit van een diefstal in een flatwoning aan de Nic. Beetslaan op de 2e verdieping. Er waren geen braak sporen. Op zondag 24 januari werd tussen 2.00 en 8.00 uur ongewenst bezoek gebracht bij een pand aan de Weidezoom. De schuifpui van de woning werd geopend. Ontvreemd werden een tas met pas poorten, rijbewijs, pasjes en cheques e.d. In de nacht van zaterdag 23 op zondag 24 januari werd een auto aan de Tollen slaan opengebroken. Een portierraam pje werd vernield. Er werd niets ont vreemd. Uit een auto, welke achter een woning aan de Henegouwerweg stond gepar keerd, werden twee koffers met 50 cas settebanden ontvreemd. Hierdoor bestond de mogelijkheid dat de volledige openstaande schuld zou wor den voldaan. Zekerheid bestond er in de zen niet omdat de bedragen van de even tuele teruggaven niet bekend waren. Wel werd een tegemoetkoming verleend in de sfeer van kosten en rente. Bij mijn brief van 9 januari 1984 verzachte ik mijn voorwaarde door alsnog deze voorwaar de uit te zonderen voor de teruggaven omzetbelasting ten gevolge van de zoge naamde verleggingsregeling. De teruggaven zouden echter afgeboekt worden op het in 24 maanden te betalen bedrag van f. 12.000,- waardoor dit be drag sneller werd voldaan en belangheb bende de beschikking kreeg over de af- lossingsgelden. Inzake een en ander is te lefonisch overleg gevoerd. Op 6 december 1984 en 22 februari 1985 deelde ik belanghebbende per brief mede dat ik geen termen aanwezig achte mijn beslissingen van 15 december 1983 en 9 januari 1984 te herzien. Ik bestrijd dat er in het handelen van de fiscus in dit geval sprake is van willekeur. Dat belanghebbende geschaad is door de fiscus is onjuist, laat staan andere credi teuren...” tijd is hij twee keer aangehouden voor het rijden onder invloed. Op verzoek van de rijkspolitie te Heer- de is een 16-jarige Waddinxveense jon gen in de ouderlijke woning aangehou den en overgegeven aan de rijkspolitie te Heerde. eens een aantal bouwkundige voorzie ningen te worden getroffen als gevolg van de wijziging van de omvang van een aantal afdelingen en de noodzaak om die afdelingen ook zo doelmatig en effï- van 2 november 1984 ingetrokken. Hoe- ciënt mogelijk te kunnen laten functi oneren binnen het nieuwe organisatie model. De kosten van deze voorzienin gen worden geraamd op 55.000,-, in clusief 20% B.T.W. Het geld voor de bouwkundige voorzieningen komt ten laste van de algemene reserve van de ge meente omdat voor deze zaken geen fondsvorming heeft plaatsgevonden.

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 9