Moeder uit in raad kritiek Twee bronzen leerkrachten CDA-Kamerlid in Waddinxveen FL+RIDk n 1 Van Patiënten Platform Waddinxveen Wereldwinkel over nieuwe opstapregeling Eigen bijdrage Bij scholengemeenschap De Wadde van 25,- ook voor W’veners Boerenbal Vrouw en Weer Rehorst BV failliet Toneelavond IN ALPHEN Vergoeding raadsleden gaan omhoog werkwinkel ook in Gouda Kring van amateur- kunstenaars Schoolkantine voor straf dag gesloten Biologische koffie in PUPILLEN ANTILOPE Maskerade bij KVO ’80 en middag 50-plussers I n Jl Voor iedereen Milieu Verkiezingen B. en W. Wijze van betaling Vragen Expositie Bestuursorganen Beschimpt Vrouwenraad Zuivere koffie Restaurant VOOR EEN GOED BOEK A. P. van Neslaan 1 2771 DE Boskoop Telefoon 01727-4886/4283 Beheerder: C. W. Dufais Elke zondag geopend voor Diners a la carte A boekhandel veldwijk b.v. |gg| Pagina 13 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 3 FEBRUARI 1988 Contactadressen gezondheidszaken De Wadde-directeur J. Willemstein feliciteert bronzen aardrijkskunde- De Wadde-directeur J. Willemstein feliciteert bronzen wiskunde-leraar NAAR WADDINXVEEN - De vergoe ding voor de werkzaamheden als gemeenteraadslid en de tegemoet koming in hun kosten zijn landelijk voor 1988 opgetrokken, zo blijkt uit een besluit van het ministerie van Binnenlandse Zaken. In Waddinxveen (met ruim 24.000 inwoners vallend in de klasse 8) kan de maximum-vergoeding voor de werkzaamheden van een raadslid 10.117,- gaan bedragen. De maxi mum-vergoeding tegemoetkoming in kosten kan voor dit jaar neerko men op 1.886,-. De maximumbedragen voor de vergoeding voor het bijwonen van commissievergaderingen door le den die geen raadslid zijn bedraagt voor 1988/98,-. leraar G.A. Voogd. (Foto: Sjaak Noteboom). A. Prevosth. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Het CDA-Tweede-Kamerlid ir. J.F. de Leeuw (34) is volgende week dinsdagavond 9 februari om acht uur te gast op de in Het Trefpunt te houden ledenvergadering van de Waddinxveense christen-de- mocraten. tot het onderling uitwisselen van erva ringen. Informatie en gesprek worden het sociaal-economisch beleid. Hij was voorts voorzitter van het CDJA (1980- 1984), lid van het dagelijks bestuur van het CDA en lid van het Kamerkring- en provinciaal bestuur van het CDA (1984- 1986). WADDINXVEEN/GOUDA - Aan de Turfmarkt 36-38 in Gouda heeft zich ge vestigd Vrouw en Werkwinkel Midden- Holland, een ’’zusje” van een dergelij ke winkel - die de achterstandspositie van vrouwen op de arbeidsmarkt wil verbeteren - in Rotterdam. Vrouw en Werkwinkel Midden-Hol- land (tel. 01820-21429) heeft spreekuur tijden op maandag (13.00-16.00 uur) en op donderdag (10.00-13.00 uur). Over vrouwen op de arbeidsmarkt is voor lichting en advies te krijgen, worden cursussen gehouden en wordt aan be drijfsadvisering gedaan. WADDINXVEEN - Het assorti ment in de Wereldwinkel Wad dinxveen bij het Koningin Wilhel- minaplein is uitgebreid met biolo gisch geteelde koffie. Deze Café Organico - Goudmerk - van 23 coöperaties in Zuid-Mexico kost 4,35 per 250 gram. Op de verpakking van de koffie wordt uit gebreid informatie gegeven over het grote belang van biotechnolo- gisch geteelde koffie voor de Derde Wereld. over de wijkverpleging, de bejaarden zorg, de dagbehandeling en het ver pleeghuis. Daarnaast is er gelegenheid zoveel mogelijk afgewisseld. WADDINXVEEN - In het gebouw van de christelijke scholengemeenschap voor MAVO/LTO/LHNO De Wadde aan de Sniepweg is maandagmiddag stil gestaan bij het bronzen jubileum van de twee docenten A. Prevosth en G.A. Voogd. Dat gebeurde na schooltijd eerst tijdens een feestelijke bijeenkomst in de aula van de school, waarna beide jubilaris sen een receptie werd aangeboden. Eén van de sprekers was schooldirecteur J. Willemstein. WADDINXVEEN - De leiding van de samenwerkingsschool voor HAVO- Atheneum aan de Sniepweg is maandag begonnen met het voor een dag staken van de kantinediensten. Dat is een eerste strafmaatregel, omdat de leerlingen van de gemeenschaps ruimte in het schoolgebouw een gewel dige puinhoop blijken te maken. ’’Ondanks goede voornemens van veel leerlingen, blijft er na elke pauze toch zoveel afval op de grond liggen of zelfs achter de verwarming steken dat de ge meenschapsruimte meer lijkt op een stadion na een wedstrijd dan op een ge zellig verblijf in een school”, aldus de schoolleiding. Er is vorig jaar al een een oproep ged aan door het ieerlingenplatform om ver betering in de zaak te brengen maar dat heeft niet geholpen. Daarom is de schoolleiding nu begonnen om de kanti nediensten te staken en de automaten af te sluiten. De Mexicaanse koffie-coöperaties hebben sinds kort besloten om hun koffie biologisch te gaan verbou wen. Ze gebruiken geen chemische mid delen meer om de grond te bemes ten of onkruid te verdelgen. Dat is belangrijk voor het milieu: het gaat de erosie tegen en handhaaft het ecologisch evenwicht. Om dit experiment van biologische teelt te laten slagen, betaalt men 10% extra op de inkoopprijs. Samen met andere Europese alter natieve handelsorganisaties bevor deren SOS-Wereldhandel en Sim on Levelt-Amsterdam de biologi sche koffieteelt. WADDINXVEEN - In het kantoor van de kruisvereniging Gouwe-IJssel aan de Nesse wordt op de woensdagavonden van 9 maart tot en met 4 mei cursussen gegeven voor verzorgers van dementerende bejaarden. De cur sus is een activiteit van de Regionale Instelling voor Ambulante Geestelij ke Gezondheidszorg Midden-Holland, Gouwe-IJssel en de Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Zuidplas. De aan het Heuvelhof wonende heer Prevosth is twaalf en een half jaar als le raar wiskunde aan De Wadde verbon den. De andere jubilaris, de heer Voogd van het Sweelinckhof, dient de school gedurende eenzelfde periode als leraar aardrijkskunde. phatiserende moeders, vertelde B. en W. en de raadsleden dat de kinderen nu eerder het huis uitmoeten en ongeveer een uur langer onderweg zijn van huis naar school. Deze meisjes en jongens moeten zich sinds vorige maand op een viertal plaat sen in de gemeente verzamelen om in een busje te stappen van Geukes Gouda BV, dat hen naar scholen in de omge ving vervoert. Met dit busje worden ze na schooltijd ook weer op de verzamelplaatsen afge zet. Deze andere werkwijze is mede een gevolg van bezuinigingen bij het rijk en de gemeente. Riny van der Wolf, die was vergezeld van een aantal gelijkgestemde en sym- Op de CDA-ledenvergadering van vol gende week zullen de leden ook het jaarverslag 1987, de jaarrekening 1987 en de begroting 1988 van de plaatselijke partij behandelen. Bovendien is er een bestuursverkiezing. Er zijn twee vaca tures, omdat nu ook vice-voorzitter W. Waterreus wegens drukke werkzaam heden het afdelingsbestuur gaat verla ten. WADDINXVEEN - Met ingang van maandag zal een verwijskaart naar de specialist ook voor Waddinxveense zie kenfondsverzekerden 25,- gaan kos ten. Een verwijskaart voor een kaakchi- rug komt op 20,-. De maatregel kan per 1 februari ingaan, nu de rechter de bezwaren van de Landelijke Specialisten Vereniging, de Nationale Ziekenhuisraad en de Lande lijke vereniging van artsen in dienstver band en de Nederlandse Maatschappij tot bevordering van de Tandheelkunde tegen de manier van innen van deze ei gen bijdrage ongegrond heeft ver klaard. In totaal behoeven ziekenfondsverze kerden niet meer dan maximaal drie maal een eigen bijdrage te betalen. Is drie maal een eigen bijdrage betaald, dan kan de verzekerde voor de resteren de periode van die twaalf maanden bij het ziekenfonds een vrijwaringsbewijs aanvragen. De organisatie van de feestelijkheden was in handen van het schoolbestuur, dat wordt voorgezeten door K.W.F. Groeneweg en waarvan P.H. Jansma secretaris is. Ir. De Leeuw houdt een inleiding over de CDA-discussienota ”De verant woordelijke samenleving”. Na de inlei ding bestaat er men mogelijkheid tot si- cussie, terwijl ook Waddinxveense amandementen op het stuk, waarover vooraf in twee discussiegroepen is be raadslaagd, behandeld zullen worden. Het CDA-Tweede-Kamerlid, dat in Lisse woont, is sinds 3 juni 1986 lid van het parlement. Hij doorliep het gymna- sium-Dx in Rotterdam en studeerde agrarische en planologie aan de land bouwhogeschool in Wageningen (1972- 1978). Ir. De Leeuw was beleidsmedewerker van het Stadsgewest Tilburg en laatste lijk secretaris van de Christelijke Boe ren- en Tuindersbond, met name voor De vergoeding van burgemeester C. M. van der Linden bedraagt 136.575,-, terwijl de drie wethou ders een geraamde vergoeding van 211.132,- krijgen. Dat is 70.377,- elk. Bij de vergoedingen en tegemoet komingen van B. en W. behoren verder de uitkeringen en pensioe nen aan gewezen wethouders en aan weduwen van wethouders 74.960,-) en de post reis- en ver blijfskosten 14.180,- waarvan 7.080,- als autokostenvergoeding voor de burgemeester en 7.100,- voor de overige leden van het ge meentebestuur. WADDINXVEEN - Een boerenbal op vrijdagavond 5 februari en een middag voor ouderen op zaterdag 6 januari. Dat zijn de activiteiten van de Waddinx veense carnavalsvereniging De Gouwe- slobbers voor de komende dagen. Beide evenementen worden gehouden in de kantine van de tuinbouwveiling aan de Bredeweg. Vrijdagavond 5 februari om half negen houden De Gouweslobbers een grandi oos boerenbal met de boerenkapel De Rammelj etsers en parodist Cees Anci- ma. De toegangsprijs voor niet-leden bedraagt 10,- aan de zaal en 7,50 in de voorverkoop (tel. 16100 en 17055). Zaterdagmiddag 6 februari is er een car- navalsmiddag voor alle Waddinxveense 50-plussers. De kaarten hiervoor kosten een rijksdaalder. WADDINXVEEN - Meer dan 20 pu pillen in de leeftijd van 7-11 jaar van de Waddinxveense sportclub Antilope hebben zaterdag meegedaan aan de pu- pillencrosscompetitie die de Alphense atletiekvereniging AAV ’36 elk winter seizoen houdt. Het was ditmaal de vier de en laatste cross. Moedig hebben de Antilopertjes alle maal het zware parcours door bagger en blubber afgelegd. De een wat beter dan de ander. Meedoen is echter het belang rijkste. De betaling van de eigen bijdrage kan nu op drie manieren plaatsvinden: 1Als de ziekenfondsverzekerde na be handeling een rekening krijgt van de specialist, kan de rekening doorge stuurd worden naar het ziekenfonds. Het ziekenfonds zal dan bij uitbetaling het bedrag van de rekening verminde ren met de 25,-. 2. Van sommige specialisten ontvangt de verzekerde geen rekening, omdat de specialist de rekening rechtstreeks naar het ziekenfonds stuurt. De verzekerde betaalt dan zelf 25,- aan de specialist en krijgt daarvoor van de specialist een betalingsbewijs. 3. Als de specialist in loondienst is van een ziekenhuis, krijgt de verzekerde van het ziekenhuis een rekening van 25,- voor de eigen bijdrage. WADDINXVEEN - De aan de Hene- gouwerweg wonende Riny van der Wolf heeft vorige week woensdagavond aan het begin van de eerste gemeenteraads vergadering van dit j aar haar misnoegen uitgesproken over de nieuwe opstapre- geiing voor een 40-tal Waddinxveense leerlingen van het speciaal onderwijs. Na enkele toelichtende vragen (geba seerd op het gegeven dat de gemeente over de opstapregeling geen enkel over leg had gevoerd met de betrokken ou ders van PvdA-fractievoorzitter me vrouw A. Vermeij en CDA-gemeente- raadslid G. van den Berg, stelde VVD- wethouder K.W.Th. van Soest voor in de raadscommissie voor de onderwijs zaken van vanavond (woensdag 3 febru ari) uitvoerig op de materie in te gaan. Hoewel hij niet inhoudelijk op de vra gen van Riny van der Wolf inging stelde hij wel dat de gemeente voorlopig met de opstapregeling wilde werken om de ervaring mee op te doen. Hij had al wel gemerkt dat hierover vra gen uit de praktijk waren gekomen en een enkel ander signaal. Volgens hem is de regeling goed met elkaar doorge sproken, laatstelijk nog in de raadscom missie voor de onderwijszaken van de cember. De cursus, waaraan 8-12 mensen kun nen deelnemen, wordt gegeven door wijkverpleegkundige R. Balleringende sociaal psychiatrisch verpleegkundige bij de RIAGG W. Veldhuizen. De kos ten bedragen een rijksdaalder voor het schriftelijk materiaal. Opgave voor deelname tot uiterlijk 19 februari bij de Stichting Maatschappelijke Dienstver lening Zuidplas in het AF-centrum (tel. 16044/16137). Achtergrond van de cur- De cursus is bedoeld voor iedereen die sus voor verzorgers van dementerende bejaarden is dat zorgen voor een bejaar de, die geestelijk achteruit gaat, een zware taak is. Het vraagt een grote inzet van de verzorger, die daarbij meestal weinig steun ontvangt: in de omgeving stuit men vaak op onbegrip. Het contact met de oudere verandert. Soms weet je niet hoe je op dit ’’anders doen” moet reageren. Er is veel geduld nodig in de omgang: veel geven en vaak weinig terugontvangen. Juist in deze situatie, die met de tijd al leen maar zwaarder wordt, heeft de ver zorger veel behoefte aan een steun in de rug. de verzorging op zich heeft genomen van een oudere die geestelijk achteruit gaat. Wel moet de oudere nog thuis of in een verzorgingshuis wonen. Zo kan de echtgenoot of echtgenote meedoen, maar ook een zoon of dochter, een buur of kennis. Redenen om mee te doen, kunnen bij voorbeeld zijn: - je wilt weleens van anderen in dezelfde situatie horen hoe zij bepaalde zaken oplossen. - je vraagt je soms af: wat staat me nog te wachten, hoe lang houd ik dit nog vol - je wilt weleens wat suggesties horen hoe het het best kunt reageren op de ou dere. - je wilt wat meer weten over de instan ties die mogelijk hulp kunnen bieden. In de cursus wordt informatie gegeven over dementie en over de veranderin gen in het gedrag die hiervan het gevolg zij nEr wordt door een huisarts iets ver teld over de medische kanten. De emo tionele kant van de verzorger en de ver zorgde komt aan bod. Verder vertellen diverse gastsprekers Voorts is men van plan om dagelijks na iedere pauze de rommel te verzamelen in een plastic zak en de ’’oogst” van de dag zichtbaar tentoon te stellen achter de bar. ’’Blijft naar het oordeel van de school leiding teveel afval na de pauze liggen dan volgt sluiting van de automaten en afgelasting van de verkoop aan de bar voor één dag. Treedt er ook daarna geen verbetering in, dan volgt sluiting voor twee dagen, enz. tot iedereen in staat blijkt te zijn voor z’n etensresten en bekertjes een afvalbak te vinden en gemorste chocolade of koffie even zelf op te vegen”, aldus de schoolleiding in een schriftelijke toelichting tot de leer lingen van het HAVO-Atheneum. De gemeenteraad van Waddinx veen telt 19 leden: 16 ’’gewone” raadsleden en 3 wethouders. In de door de raad vastgestelde gemeen tebegroting voor 1988 worden de kosten van de bestuursorganen ge raamd op 716.630,-, terwijl met het bestuursapparaat 6.748.576,- aan uitgaven zijn gemoeid. Van de bestuursorganen bedragen de uitgaven voor de raad- en raads commissie vooralsnog 147.680,-, voor burgemeester C.M. van der Linden en de wethouders drs. M. Kraaijestein, P.F.J. van Schie en K.W.Th. van Soest 436.577,-, voor functionele en territoriale commissies 17.200,-, voor be stuurlijke samenwerking 73.664,- en voor representatie 41.509,-. Het passeren van de 24.000-inwo- nersgrens brengt hierin nog veran dering. In de gemeentebegroting 1988 wordt nu nog uitgegaan van een vergoeding per raadslid van 7.609,- en van een kostentegemoet- koming van 1.625,-. Deze bedra gen gaan dus omhoog, zij het dat in Waddinxveen op de raadslidver- goeding een korting van 5 procent wordt toegepast. Bovendien heeft ze vastgesteld dat de toch al geschaadde en gekwetste jonge kinderen bij de opstapplaatsen worden beschimpt door passerende jongelui, omdat ze door het staan wachten op het busje publiekelijk een stempel krijgen opgedrukt. ’’Onze kinderen worden ’’gepakt” met deze nieuwe opstapregeling”, vond de Waddinxveense, moeder van één leer ling van het speciaal onderwijs, die ove rigens wél van huis wordt gehaald. Riny van der Wolf vertelde dat de ou ders vorig jaar september schriftelijk van de nieuwe opstapregeling op de hoogte waren gesteld, maar dat er ver der door de gemeente geen enkel over leg met de betrokken vaders en moe ders was geweest. ”Doe dit onze kinderen niet aan. Laat de opstapregeling vervallen”, zo riep ze het gemeentebestuur op en richtte haar boosheid mede op onderwijsminister drs. W.J. Deetman. WADDINXVEEN - Een vierde beslo ten vennootschap van de failliet ver klaarde bouw- en aannemingsmaat- schappij Rehorst heeft het hoofd niet boven water kunnen houden. De arrondissementsrechtbank in Rot terdam heeft nu ook Beheermaatschap pij Rehorst BV te Waddinxveen failliet verklaard. Dat gebeurde een week na dat drie andere BV’s eenzelfde lot al waren ondergaan. Ook voor de beheersmaatschappij zijn als rechter-commissaris aangewezen mr. L.M.I. van Gooi en als curatoren mr. F. Meeteren mr. R. Stokman. De Beheermaatschappij Rehorst BV was de houdstermaatschappij van de tot de Rehorst Groep behorende dochter ondernemingen van waaruit tevens de directie over deze dochterondernemin gen werd gevoerd. Eerder werden failliet verklaard Hout industrie De Gouwe Waddinxveen BV, Bouw- en Aannemingsbedrijf P. Re horst BV en Rehorst Materieel BV. De BV’s die niet in het faillissement werden meegetrokken zijn Rehorst Re novatie en Restauratie BV en Rewa Holland BV. WADDINXVEEN - Volgende week dinsdagavond 9 februari om acht uur wordt in het Anne Frank-centrum een kring van Waddinxveense amateur- kunstenaars opgericht. Dat is vorige week maandagavond be sloten tijdens een ontmoeting van plaat selijke amateur-kunstenaars. Het initi atief daartoe werd genomen door de heren Kloet en Van Straalen. De kring van amateur-kunstenaars heeft als doel werken te exposeren en bijeenkomsten te organiseren waar uit wisseling zal plaats vinden van werken, ervaring en gedachten. Tot de nieuwe groep kunnen toetreden leden die zich bezig houden met beel dende kunstuitingen. Reeds eerder hebben een aantal leden van deze groep met succes geëxposeerd in Het Tref punt. De groep heeft zich laten adviseren door Wim van Baarle, voorzitter van de Stichting Waddinxveense Kunstdagen. Deze in oktober vorig jaar gehouden kunstdagen krijgen zo ongeveer een vervolg door de oprichting van de kring van Waddinxveense amateur-kunst enaars. Eén van de onderdelen van die week was namelijk de door VVD-wethouder K.W.Th. van Soest geopende en op vrijdag 9, zaterdag 10 en zondag 11 ok tober in Het Trefpunt gehouden exposi tie van amateur-kunstenaars. WADDINXVEEN - De afdeling Wad dinxveen van het Katholieke Vrouwe norganisatie ’80 houdt volgende week vrijdagavond 12 februari om acht uur haar jaarlijkse toneelavond in het Anne Frank-centrum. Deze avond is toegankelijk tegen beta ling van 5,- per persoon. Kinderen tot en met 15 jaar en 65-plussers betalen een entreeprijs van een rijksdaalder per persoon. Op de toneelavond in het AF-centrum voert de Waddinxveense toneelgroep Maskerade een komische thriller ”Ge- er een gezellig samenzijn op muziek van De Animo’s. In Nederland zijn meer dan 30 Vrouw en Werkwinkels. De Goudse winkel kent drie medewerksters: Floor van Egdom uit Gouda, Bea Pieters uit Nij megen en Sia Koster uit Bodegraven. Op 3 maart gaat de cursus ’’Banen- en beroepenoriëntatie” van start. De Vrouw en Werkwinkel is al op be zoek geweest bij de Stichting Vrouwen raadhuis Waddinxveen. In vrouwen raadhuis De Vlieger werd een informa- tie-avond verzorgd. Vrouwen bleken veel vragen te hebben over zaken als studiefinanciering, uitkering, kinderop- sprek met Londen” op. Na afloop is vang, het starten van een eigen bedrijf -- en solliciteren. SOS-Wereldhandel handelt dus ook in koffie. Ze koopt koffie van kleine koffiecoöperaties in Costa Rica, Mexico en Guatemala. En van landen waar de regering kiest voor een economisch model waarin de armen vooropstaan: Nicaragua, Tanzania, Angola. SOS-Wereldhandel betaalt een goede prijs voor de koffie en koopt zo rechtstreeks mogelijk in. Door het drinken van de zuivere koffie draagt iedereen bij aan ontwikke ling. ^Passage Waad-niveen Tel 01828-12620 De Waddinxveense Riny van der Wolf (rechts op de foto) maakte vorige week woensdagavond aan het begin van de maandelijkse gemeenteraads vergadering gebruik van het spreekrecht over de opstapregeling voor leer lingen van het speciaal onderwijs. Op de achtergrond toeluisterende gemeente-ambtenaren. (Foto: Sjaak Noteboom). F' i

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 13