GOEDE DAG VOLLEYBAL Hoofdveld Be Fair klaar voor gebruik Eben Haëzerschool driemaal damwinnaar Eerste bridgenacht een succes Kwiek verdeelt Renovatie-cyclus velden duurt tien jaar Weer voetbal H. Groen stopt als voorzitter FLYERS De Vogelvrienden ONDERUIT Korbis wint 34e Trefpunt- damtournooi HSVW-cursussen Voorsprong voor WSV 2 WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE winst en verlies eerlijk Verrassende winsten bij Excelsior Drie prijzen sjoelkoppels Gouwe-zwemmer breekt record Onderlinge TOOS-gym Willem Schutte (17) negende in Australië VERZIJL sport Dressuur- wedstrijd Reigersburgh Sjoelavond Onderlinge Dames Jeugd Redelijk Poulewinnaars Rally rij der 1 KABELKRANT WADDINXVEEN ELKE WERKDAG VAN 7.00 UUR TOT 19.00 UUR OP BELGIË-VLAAMS 2 PASSAGE 218 WADDINXVEEN TEL. 01828-17697 NU AL BINNEN! NIEUWE KOLLEKTIE BAD KLEDING SEIZOEN ’88 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 3 FEBRUARI 1988 Pagina 19 e* Be Fair, waarvan het bestuur bekend heeft gemaakt dat het met trainer Bert Koetsier van de B- en C-selectie eens is geworden over het derde contractsei- zoen, speelde vorig voorjaar voor het laatst op het hoofdveld, dat drastisch onder handen is genomen. ren. Kwiek 12 boekte een nuttige 8-2 overwinning op Flamingo’s 11, maar Kwiek 13 verloor opnieuw, nu met 6-4 van TTVN 12. De 3 dames van Kwiek 14 lieten merken dat met hen niet te spotten valt, want met vereende krachten brachten zij Fla mingo’s 10 een 7-3 nederlaag toe. Overige uitslagen: Vriendenschaar 29 - Kwiek 15 5-5, Kwiek 16 - Flamingo’s 12 5-5, Kwiek 17 - ZTTC 4 5-5 en Kwiek 18-TTVN 13 8-2. In de top van de ranglijst van de onder linge competitie vielen geen verrassin gen te noteren. Hennink brak met wat ruimtelijk voordeel af tegen V.d. Born. Chris Roosendaal en Philipse deelden het punt. W. van Oort nam revanche voor de in de eerste cyclus geleden nederlaag te gen Hans van Woudenberg. Ellers-van Vuuren werd afgebroken met een pion- netje meer voor zwart. De vraag is of dit voldoende blijkt te zijn voor de winst. Van de Hoek ging ten onder tegen Smitskamp die daardoor de top-tien Hadden de heren slechts 25 minuten no- niets aan af. Flyers Al won met 100-59 moeiteloos van het Mijdrechtse Argon 1. Van co ach Arco Zwijnenburg kregen de min der ervaren spelers volop speeltijd. Vrijdagavond om 20.45 uur spelen da mes 1 tegen het Alphense BVO en Al nuten alvorens de knappe 3-2 uitover- winningen tegen Thornax een feit was. Coach Gerard Lupgens koos voor het 1- 5 systeem met Cora Bos als spelverde lers en met Karin Krol en Marlies van Ringelenstein als middenaanvalsters. Alhoewel de passing aan Be Fair-zijde goed verzorgd was kon de aanval geen vuist maken tegen het blokkerend en verdedigend sterke Thornax waardoor al snel tegen een 7-0 achterstand werd aangekeken. De onzekerheid sloop in WADDINXVEEN - De aan de Beetho venlaan wonende heer H. Groen gaat weg als voorzitter van de Waddinxveen- se vogelvereniging De Vogelvrienden, die aangesloten is bij de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers. WADDINXVEEN - De hondensport vereniging Waddinxveen (HSVW) start komende zaterdagmiddag op haar ter rein aan de Middelburgseweg weer met een reeks nieuwe hondencursussen ge drag- en gehoorzaamheid voor gevor derden en beginners. Voor de cursus G-l-G bij de beginners zijn er nog enkele plaatsen vrij op de za terdagen. De lessen vinden plaats van 16.15 tot 17.30 uur. Op de eerste maandag van april start ook de puppy cursus weer. Ook op deze cursus zijn nog enkele plaatsen vrijDe ze laatste cursus is bedoeld voor honden in de leeftijd van 3 tot ongeveer 7 maan den. Indien men interesse heeft voor deze cursussen bij de hondensportvereniging dan kan men zich opgeven bij de secre taresse van de HSVW. Zij is bereikbaar onder telefoonnummer 01827-5190. De heer Groen zal deze functie na onge veer 28 jaar neerleggen op de donder dagavond 4 februari om acht uur in Het Trefpunt te houden jaarvergadering van De Vogelvrienden. WADDINXVEEN - Op het gerenoveerde hoofdveld van Be Fair-voetbal in het Warnaarplantsoen wordt komende zaterdagmiddag om drie uur de eerste competitiewedstrijd van dit seizoen gespeeld. De zaterdagtweed- eklasser treedt dan in het strijdperk tegen Zevenhoven. WADDINXVEEN - Na de wat teleur stellende resultaten in de afgelopen we ken voor de schakers van de Waddinx- veense Schaak Vereniging WSV heeft het tweede WSV-team een positiever resultaat kunnen laten aantekenen. In de uitwedstrijd in Rotterdam tegen Shah Mata 4 werd met 4-3 een voor sprong genomen. Toch zag het er lange tijd zeer somer uit voor de Waddinxveense schakers. Kop man Besemer moest al vrij snel capitu leren. Ook V.d. Starre kon niet in zijn spel komen en verloor kansloos. Ritter bevocht echter een keurige over winning. Van de Hoek en Muit voegden daar gelijkwaardige remises aan toe. WSV 2 kwam daarna niet onfortuinlijk op voorsprong via overwinningen van Ket en Kardol, waarbij vooral de laatste zijn handen mocht dichtknijpen. Als de laatste partij van Littooy remise ople vert bij arbitrage, en die kans is niet denkbeeldig, dan wordt toch nog een 4 1/2-3 1/2 overwinning behaald. WADDINXVEEN - De hervormde Eben Haezerschool van de Jan Dor- rekenskade-Oost heeft - zoals reeds bericht - de Waddinxveense school- damdagen van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs (VOO) en de damvereniging Excelsior afgesloten met een driedubbele winst. Ook de leerlingen van de groepen 7 en 8 legden beslag op de damtitel. WADDINXVEEN - Be Fair-volleybal (groeiende populariteit, meer jeugdleden) had zaterdag een goede dag. Het eerste herenteam won met 3-0 van degradatiekandidaat Radius 4, terwijl het eerste damesteam een knappe 3-2 overwinning boekte op Thornax. Winst was er ook voor de kampioenskandidaten heren 3, dames 2 en dames 3. De heren hadden tegen Radius 4 maar dig, de dames gebruikten 2 uur en 20 mi- 25 minuten nodig voor een afgetekende 3-0 overwinning. Ondanks de geringe tegenstand liet Be Fair een wervelende volleybalshow zien, waarin Peter van Hout de grote uitblinker was. De aanvoerder van Be Fair bracht Radi us tot wanhoop met zijn snoeiharde smashes en even fraaie prikballen. De setstanden 15-3, 15-2 en 15-5 liegen er niet om en waren voor trainer-coach Van Diermen een teken om vol goede moed uit te kijken naar de wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen het gerouti- de ploeg en Thornax profiteerde met neerde Thor. Thor volgt Be Fair, dat ongeslagen bo venaan staat met 4 punten verschil, op de 3e plaats. Spanning blijft na de uit- overwinning op Dos een goede tweede op 2 punten van Be Fair. WADDINXVEEN - De bij zijn ouders aan de Souburghlaan wo nende Willem Schutte (17) is ne gende geworden bij jeugdzeilkam- pioenschappen in Australië. Hij keerde deze week weer terug uit dat werelddeel dat nu het 200- jarig bestaan viert. Willem Schutte kwam tijdens deze internationale jeugdzeilwedstrij- den uit in de klasse 420. WADDINXVEEN - Mevrouw G. de Redelijkheid en de heer J. Kok hebben de in de nacht van vrijdag op zaterdag voor het eerst in Het Trefpunt gehou den succesvolle bridgemarathon ge wonnen. Zij kregen zaterdagmorgen negen uur, na zo’n 12 uur spelen, van voorzitter drs. T. Kraaijenbrink van Het Tref- punt-bestuur voor de eerste maal de wisselbeker van dit zalencentrum uitge- WADDINXVEEN - Het eerste team van de Waddinxveense korfbalvereni ging Korbis heeft in de zaal met 5-6 van Waterschip gewonnen. In een wedstrijd waarin beide ploegen niet best speelden, was Korbis de minst slechte. Veel kansen werden gemist en zo was de ruststand al erg matig 2-1 met een Korbis-treffer van Wim Lebbing. Na rust werd het eerst 3-1 en vervolgens was het Wim Lebbing die 3-3 scoorde. Jan Minekus scoorde 3-4 en na 4-4 voeg de Tjitte de Jong een treffer aan het conto van toe (4-5). Met nog twee minu ten te spelen werd het 5-5, maar in de laatste minuut kreeg Korbis een straf- worp die door Jan Minekus werd benut. werd gehouden en die 3.500 bezoekers trok en 40.000,- opbracht. Met de renovatie van het Be Fair- hoofdveld stemde de gemeenteraad in zijn vergadering van 22 april 1987 in door hiervoor 120.000,- op tafel te leg gen. Deze opknapbeurt is er één uit een jaarlijkse reeks, want nu is de renovatie van het hoofdveld van WSE-voetbal in de Oranjewijk aan de orde. Eerder besloot de gemeente tot het aan leggen van twee zandoefenvelden in het Warnaarplantsoen en in de Oranjewijk en de renovatie van het hoofdveld van de voetbalvereniging Waddinxveen aan de Sniepweg in verband met waterover- last. Bij de jeugd ging Kwiek 1 in de landelijk spelende groep C met een nederlaag van start; tegen Vriendenschaar 2 verlo ren de Waddinxveners kansloos met 9- 1, waarbij alleen Ronald Commissaris voor een tegenpuntje zorgde. Kwiek 3 leed een 6-4 nederlaag tegen Bok 2 en het duel tussen Kwiek 2 en Vriendenschaar 3 werd met 8-2 in het voordeel van Vriendenschaar beslist. Kwiek 4 verloor met 8-2 van Top 4, waarbij Rik de Rooy voor de beide te- genpunten zorgde en Kwiek 6 was kans loos tegen ZTTC 3, een 9-1 nederlaag. WADDINXVEEN - Drie Waddinx veense sjoelkoppels hebben op een tournooi in Aalsmeer de eerste plaats weten te bereiken. Het gaat hier om de koppels ’De Troost- schuivers’ (A.v.Helden, Mevr, van Hel den en Ad de Bruin), ’Twee Pinten en een Cola’ (Henk v. Beek, Joop Breed- ijk en Floor v. Abshoven) en ’Het is net mis’ (Bas Koppenaal, Ingrid Kuypers en Peter v. Meieren). In het algemeen zijn de Waddinxveense voetbalvelden redelijk, zo blijkt uit een rapport van de Nederlandse Sport Fe deratie in 1986, maar bijna alle velden vertonen tekenen van ouderdom. Intus sen worden incidentele gebreken her steld, maar er is nu sinds vorig jaar spra ke van een structurele aanpak doordat van start is gegaan met een jaarlijkse re novatie-cyclus van de groene- en half- verhardè vélden over een tiental jaren. binnenstapte. Hiddink noch Prins kwam tot beslissend voordeel, remise. Kardol leek op een snelle overwinning af te gaan. Tegenstander De Bock ver dedigde zich echter taai zodat de partij werd afgebroken. Versluis hield Albias constant onder druk, totdat dit Albias te machtig werd. D. van Offeren-v.d. Starre werd remi se. J. van Oort poetste zijn score wat op via een zege op Faay. Van der Geer en Van Sandijk voerden beiden de witte stukken tot winst. Stam en P. van Offeren, die de zwarte stukken voerden, werden hun slachtof fers. Van de Ree-Hugo Zevenbergen bleef onbeslist. Ponsioen en Brinkhorst kwamen evenals in de eerste cyclus tot remise. Van Egmond kwam opnieuw tot een overwinning, nu op D. J. van Of feren. Bisschop bleef tegen mevr, van Dalen aan de goede kant van de score. Van Beuzekom moest in De Jong zijn meer dere erkennen. WADDINXVEEN - Manege Reigers burgh aan de Piasweg hield zondag de eerste clubwedstrijd dressuur in de klas sen B, L, M en Z. De uitslagen hiervan zijn: Klasse B (manege pony’s): 1. Diana Overkamp op Aldo (123,5 pnt), 2. Petra v. Es op Savage (122,5 pnt). Eigen pony’s: 1. Aletta v.d. Breggen op Lucky Boy (122 pnt), 2. Corinne Hordijk op Daisy (120 pnt). Klasse L (manege pony’s): 1. Wouter v.d. Westeringh op Savage (114 pnt). Eigen pony’s: 1. Nina Hölzel op Billy (128 pnt), 2. Henk Jan Oldenbanderingh op Shyla (123 1/2 pnt), 3. e.a. Pauline v. Rhijn op Rheinhilde 120 pnt), 3. e.a. Karin de Graaff op mr. Azor (120 pnt). Klasse M: 1. Sandra v.d. Voort op Return (106 pnt). Klasse Z: 1. Kim Born op Ramzes (113 pnt). Het sterkste team van de Eben Haezer school, bestaande uit Yvonne Bruggen- kamp, Inge de Visser, Erik de Bas, Jani ne van Eijk en Henk-Jan Verhoef, wist totaal 66 van de maximaal 70 te behalen punten te scoren. Ruim 180 dammertjes startten zaterdag voor een week hun wedstrijden in Het Trefpunt, waar ook ten derde male een geweldige drukte was waar te nemen en een gezellige en gemoedelijke sfeer was te proeven. In 22 poules werd gestreden door de jeugdige spelers en in enkele gevallen werd een gedeelde eerste plaats be haald. Met een achterstand van 14 pun ten werd toch een uitstekende tweede plaats behaald door de St. Jozefschool. Uitslag: 1. Eben Haezerschool (66 pnt), 2. St. Jozefschool (53 pnt), 3. Ger. Ba sisschool (50 pnt) en 4. Savornin Loh- mannschool (46 pnt). De prijzen werden wederom uitgereikt door de voorzitters Swart en Klik van de organiserende damvereniging Excelsior en de Vereniging voor Openbaar On derwijs, waarbij de Waddinxveense lo kale omroep RTW aanwezig was. Eben Haezerschool: Yvonne Bruggen- kamp, Arie van Klaveren, Theo Veld huis, Erik de Bas, Edith van ’t Wout, Peter de Knijff, Janine van Eijk, Jaco Hardendood, Annemarie v.d. Berg, Nelleke Bremmer, Christiaan van der Knaap, Michiel de Bruin, Inge de Vis ser. St. Jozefschool: Vincent van Es, Ray mond van Es, Peter Groot. De Sav. Lohmannschool: Sietse Sierse- ma, Victor Schweinsberg. Ger. Basisschool: Klaas Veldhuis. W. van Oranjeschool: Willem Jan Al- laart. 15-3. In de 2e set nam Be Fair het initiatief over en kwam op een riante 8-1 voor sprong door een paar fraaie prikballen van Miranda Both. Thornax vocht goed terug en de Be Fair-verdediging bleek de statisch op de geplaatste maar zeker niet harde aanval van de Woerdense. Punt na punt kwam Thornax dichterbij en nam een 15-14 voorsprong. Met drie mooie service-punten maakte Antoin- nette Sevens een eind aan deze set (15- 17). In de derde set opnieuw zwak spel van de Waddinxveensen waar de buitenaan- valsters Jannie Zeeman en Marcella Bos hun draai nog niet gevonden had den en waar de achterveld-verdediging tekort schoot (15-6). In de 4e set maakte Antoinnette Sevens plaats voor Wilma de Jong en werd om geschakeld naar het 2-4-systeem. Be Fair bleek nu wel te kunnen verdedigen en dit resulteerde in lange spannende ralley’s die veelvuldig door hoofdaan- valster Marlies van Ringelestein werden afgerond (12-15). In de beslissende 5e set bleek Be Fair conditioneel weer niet te kloppen. Hardwerkend in de verdediging, en met een scorende buitenaanval kon Be Fair met een 8-6 voorsprong van speelhelft wisselen. Met Karin Krol en Antoinnet te Sevens voor Miranda Both en Marlies van Ringelestein werd een overwicht opgebouwd en via 12-12 besliste Be Fair de strijd aan het net en won met 15-12 de laatste set, eh de wedstrijd rnët"2-3. Komende zaterdag spelen de Waddinx veensen de laatste wedstrijd voor de voorjaarsstop tegen het geroutineerde Libanin uit Rotterdam om 16.00 uur in sportzaal Groenswaard. WADDINXVEEN - Wellicht kan er na de lange winterstop komende week einde weer gevoetbald worden. Op het programma staat voor zaterdag de wed strijd Be Fair-Zevenhoven en voor zon dag de wedstrijden Olympia-WSE en Ammerstol-Waddinxveen. In een oefenwedstrijd versloeg zater- dagderdeklasser Be Fair met 3-2 SHO. De doelpunten waren van Erny Dieck- man (2) en René v.d. Wilk. Ter afsluiting van de drie schooldamda- gen werden door de Excelsior-dammers P. Swart en R. van Dijk simultaan-sean- ces gespeeld tegen 35 kinderen, die elk 2 wedstrijden speelden. Paul Metselaar en John van Spengen wisten Swart een gelijkspel af te dwingen en verdienden hiermee een prijs. tussen 11.00 en 1.00 uur directe flitsen door interviews met deelnemers en toe schouwers uit te zenden. Hoewel na de eerste zitting de heren Ebens en Venmans de koppositie inna men, welke ze overigens in de tweede zitting moesten afstaan aan de op het laatste ogenblik ingevallen gelegen heidscombinatie de heren Hart en WADDINXVEEN - Het Maassluise Elementum 2 heeft het afgelopen week einde de herenselectie van Waddinx veen Flyers flink onderuit gehaald met een 94-62-nederlaag. Het was de tweede maal na de Kerststop dat de Waddinxveense basketballers hun tweede plaats moest verdedigen. Net als de vorige maal tegen BC Voorne moest Flyers het onderspit delven. Omdat ook de andere ploegen met kans op een tweede plaats eveneens steekjes hebben laten vallen hebben de Wad dinxveners die plaats nog weten te be houden. Wanneer Flyers kans op promotie wil blijven behouden moet het spel wel be hoorlijk verbeterd worden. De Wad dinxveners ontmoeten vrijdag in Den Haag de onbetwiste koploper Jumpers. Over de wedstrijd tegen Elementum hoeft men weinig te zeggen. Flyers ver loor kansloos. In de verdediging deed men steeds een stap te weinig of te laat en aanvallend was het ook huilen gebla zen. Het schotpercentage lag beneden alle peil. De enige Flyers-spelers die een vol doende scoorden waren Dirk Rijnsbur- ger en Rijk Meuleman. Ze zorgden sa men ook voor de meeste punten. Het veel beter verdedigende en zeer goed schietende Elementum won terecht met groot verschil. Dat de scheidsrechters WADDINXVEEN - Bij de dames heeft Yvonne van Sprang en bij de heren heeft Jaco Stoter de vrijdagavond in het gymlokaal bij het Koningin Wilhelmi- naplein gehouden onderlinge wedstrij den recreatie-gymnastiek van TOOS- gym gewonnen. De wedstrijd tussen TOOS-leden van 12 jaar en ouder werd geleid door Peter Kobrua. Voor hem was het de eerste keer dat hij zo’n wedstrijd leidde. Het ging hem goed af. Bijgestaan door de jury-commissie en het telbureau kon hij terugzien op een goede en vooral gezel lige wedstrijd. De adsp.dames/dames turnden op vier enigzins op hun hand waren deed daar onderdelen; brug ongelijk, lange mat, minitramp-paard en ringzwaaien. Er werd deelgenomen door 13 adsp.dames van de lessen o.l.v. Letty Borg en 11 adsp.dames van Yvonne van Sprang. De uitslag in deze categorie luidt: le ge deelde plaats voor Linda Rosse en Yvonne Krins (33.7 pnt.), 2e plaats tegen het Goudse Springers. Kristianne Buitendorp (33.5) en een 3e plaats voor Iris Bakker (33.2 pnt.). Bij de dames waren 4 deelneemsters. Eerste werd Yvonne van Sprang (36.8 pnt), 2e Jeannette Wielhouwer (36.7) en 3e Ellen Vermeulen (34.9 pnt). Bij de adsp.heren/heren werd geturnd op brug ongelijk, ringen stil, trampoli- ne-tafel en lange mat. Van de les van Marco Kleiweg deden 7 adsp.heren mee. Op de eerste plaats eindigde Gil bert Gerrman met 23.1 pnt, 2e werd Niels Westphal met 23.- pnt en 3e Ro nald Bunnik (22.7 pnt). De heren waren verschenen in compleet tenue inclusief donkerblauw ’pinkel- houtje’. Na een spannende strijd werd Jaco Stroter hier eerste met 36.4 pnt Geert Engelsma nam bezit van de 2e plaats (35.8) en Harm-Jan Schroten werd 3e met 28.- pnt. De poedelprijs was voor Willem Jan Kerkhoven met 26.5 pnt. WADDINXVEEN - Komende za terdag zal in Het Trefpunt voor de 34e achtereenvolgende keer Wad- dinxveens jaarlijkse damdag, het Trefpunt-damtournooi, worden gehouden. Om 10.00 uur die dag zal arbiter- tournooileider Jan Both van de damvereniging Excelsior de speel klokken in werking stellen voor de eerste wedstrijden. Er wordt gestreden in 4 klassen, te weten de hoofdklasse, de le, 2e en 3e klasse. In groepen van 4 perso nen worden de wedstrijden ge speeld van 10.00-12.00 uur, 13.00- 15.00 uur en van 15.30-17.30 uur. In elke poule zijn 2 prijzen beschik baar gesteld. Aanmelding kan geschieden bij se cretaris J. Both, Wingerd 19, tel. 13847. De kosten zijn senioren 5,- 65+ ƒ2,50 en junioren t/m 15 3,50. WADDINXVEEN - De praktijk be wijst veelal, dat wanneer bij de onder linge damcompetitie een verrassing valt te noteren, er zeker meer zullen volgen. Zo ook in de 22e ronde bij Excelsior. Zo was er de nederlaag van Cor Riet veld, die na jaren afwezigheid een be hoorlijke come-back maakt. De winst van Crone op Cor leek vooraf niet voor spelbaar. De jeugdige Nico Gouw, gaandeweg steeds beter op dreef, dwong Janneke Terpstra een puntendeling af. Daar naast was ook het gelijkspel, dat Sjaak de Wit wist af te dwingen bij Teun Twigt, het vermelden waard. Dik Heeren 2 richtte dezelfde avond ook de schijnwerper op zichzelf. Hij speelde sterk en wist de ervaren Kees Blonk, die enkele ronden geleden nog topspelers punten afsnoepte, aan de ze gekar te binden. Perry de Leeuw speelde na geruime tijd afwezig te zijn geweest, zijn eerste wed strijd tegen Ben Hofman en haalde met een de volle winst binnen. Piet Swart wist de volle winst op Gerrit van der Zij den te behalen. In eerde stadium ver zuimde Gerrit voordeel te halen. Knijf, deelde de latere winnaars me vrouw De Redelijkheid en de heer Kok in de derde zitting (tussen 3.00 en 6.00 uur ’s nachts) zo’n klap uit met een zit- tingscore van 75% dat niemand ze nog kon bedreigen in de laatste zitting. De uitslag: 1. mevr. De Redelijkheid- hr. Kok 61.18%, 2. heren Hart-Knijf 58.28%, 3. echtp. Anker 57.92%, 4. mevr. Slob-hr. de Beer 56.62% en 5. heren Ebens-Venmans 56.39%. WADDINXVEEN - Zwemmer Jan Willem v.d. Hoek van De Gouwe heeft zondag het elf jaar oude kringrecord van Edward Maasdijk op de 400 m vrij- eslag met ruim vier seconde verbeterd en gebracht op 4.08.1Hij zwom dit on gelooflijke record tijdens de F-competi- tie wedstrijden in de Thermen te Al- phen a/d Rijn. De Gouwe won deze ronde overigens zeer overtuigend met in totaal elf eer ste, elf tweede en tien derde plaatsen. Naast het nieuwe kringrecord wist de zwemsters Ilse v.d. Dussen een insch- rijf-limiet te behalen op de 200 m wissel slag voor de nationale winterkampioen- schappen. Veel spektakel op de individuele num mers was er ditmaal op de 100 m rugslag jongens ’71 e.l. waar alle drie de ere plaatsen voor De Gouwe waren. Eerste werd Wilco v.d. Broek (1.17.3), tweede Marcel Ribbens (1.18.0) en derde Er win Colla (1.18.3). Een tweede rugslag nummer dat ook geheel voor rekening van De Gouwe kwam was de 100 m bij de heren. De eerste plaats ging hier naar Erwin Arnold (1.17.4), tweede werd Loud Jonckheere (1.29.0) en derde Ton Cozijnsen (1.30.7). Opmerkelijke prestaties waren er ver der nog van Cyril Ulbrich. Op de 100 m schoolslag jongens ’73 werd hij zeer ver rassend derde in 1.26.8, en bij de dames op de 100 m schoolslag pakte Helen Cornelissen de derde plaats in 1.32.6. Verder waren de estafette-ploegen ook weer goed op dreef. De 4 x 100 m vrij- eslag damesploeg met Monique Pouw, Wendy de Frankrijker, Nany van Leeu wen en Erika Vlasman werd tweede in 4.36.9. Bij de heren vielen zelfs twee te ams in de prijzen. Op de 4 x 100 m wis selslag werden Jan Willem v.d. Hoek, Edgar t. Braake, Dieter Hoofman en Mark v.d. Zijden eerste in 4.27.3 terwijl Erwin Colla, Ton Cozijnsen, Erwin Ar nold en Marcel Ribbens de derde plaats veroverden in 5.05.9. reikt. De ’’Nacht van Waddinxveen” laatste kaart gelegd. Gedurende de was de eerste bridge-marathon van de bridgedrive gaf de lokale omroep RTW bridgeclub Waddinxveen. Tijdens het vrijdagavond om acht uur uitgesproken openingswoord van voorzitter C. Kuy pers zaten 48 bridgers klaar om het avondlijke en nachtelijke gevecht met elkaar aan te gaan. Na vier zittingen, waarbij alle deelne mers elkaar één keer ontmoeten werd zaterdagochtend om kwart over acht de Voordat in opdracht van de gemeente lijke dienst Openbare Werken en -Be drijven aan het karwei werd begonnen draaiden rallyrijder Kees Tijsterman in zijn Mitsubishi Pajero en een DAF- truck hun veldverwoestende rondjes op het hoofdveld. Dat gebeuren vormde de afsluiting van de tweedaagse manifestatie Renovatie ’88, die vrijdag 15 en zaterdag 16 mei Bethelschool: Cornelis v.d. Bosch, Edwin Grundmann. Rehobothschool: Jan de Borst. Mgr. Bekkersschool: Rob v.d. Lans. De winnaar van de damdag voor de groepen 5 en 6 (Martijn de Geus) is van de Annie M.G. Schmidtschool. WADDINXVEEN - In de tweede week van de Goudse tafeltenniscompetitie waren successen en nederlagen voor het Waddinxveense Kwiek eerlijk ver deeld: 7x winst, 7x verloren en 4 gelijke spelen. Kwiek 1 ging naar Nieuwkoop om TTVN 2 te bestrijden en keerde met een 7-3 overwinning terug. Een belangrijk aandeel in deze zege had Gerard van Dam, die succes had in alle 3 z’n enkel spelen. Kwiek 2 herstelde zich van de vorige week geleden nederlaag door een 6-4 zege op Top 3, waarbij Jacques Brand voor 3 punten zorgde. Kwiek 3 huist blijkbaar in een zware groep, want de nr. 2 van de vorige competitie leed z’n 2e nederlaag en wel met 8-2 van Ilac 4. In de 3e klasse moest Kwiek 4 met 6-4 z’n meerdere erkennen in Vrienden schaar 15, won Kwiek 5 met 6-4 van BTTV 3 met 3x succes voor A. Schaap, veroverde Kwiek 6 tegen Ilac 7 op eht nippertje een gelijkspel dank zij een ze ge van Jan Dibbets in het laatste enkel spel, was Bok 1 met 7-3 de meerdere van Kwiek 7, was Eldos 2 met 7-3 te sterk voor Kwiek 8 en liep Kwiek 9 in z’n duel met Gouda 3 tegen z’n 2e ne derlaag op. In de 4e klasse lijkt Kwiek 10 het erg moeilijk te krijgen, een 7-3 nederlaag tegen Vriendenschaar 22. Kwiek 11 gaat het vooralsnog voor de wind want tegen Bok 3 liet het de 2e 8-2 zege note- Vanavond om half acht - woensdag 3 te ren. Kwiek 12 boekte een nuttige 8-2 bruari - is er in het clubgebouw van de schuttersvereniging Waddinxveen weer een sjoelavond. De uitslagen van de laatst gehouden competitiewedstrijd zijn: klasse A: 1. Jan Kersbergen (1394 punten), klasse B: 1. Vera v. Beek (1288 punten), klasse C: 1. R. Schone- wille (1245 punten), klasse D: 1. Onno Ponsioen (1152 punten) en klasse E: 1. Tiny Beumer (1004 punten).

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 15