GEMEENTE WADDINXVEEN Cadeautje VIJF LUXE HUIZEN AAN PLASWEG wm gjiiifitell idtia provincie onuitgepakt Ss fv 1^* Opening eerste bedrijfshal Op plek boerderij nr. 8 Feestavond van CNV in AF-centrum Drie ronden tournooi WSV Uw feesF~1 verrassend verzorgd F< r h ij VERGADERINGEN KAMERMUZIEKCONCER T Rehorst GEHANDICAPTENO VERLEG Succes BOUWVERGUNNINGEN Gemeenteraad VOLKSGEZONDHEID COLLECTEVERGUNNING Goede woorden MI LIE UKLA CHTEN TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN SPREEKUREN Gun uzelf Van Ginkel. l Dan nu eerst even naar Van Ginkel. Daar liggen de nieuwe zomerprogramma’s om plannen te maken. Van de voorpret te genieten en tijdig te reserveren bij het reisburo met de goede service. Waddinxveen, Passage 222, 01828-17522*. 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01727-4044 070-210001 01820-28011 Bel 01829.4321 Dorpsweg 32 Reeuwijk.Dorp Jt fit o Pagina 3 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 3 FEBRUARI 1988 01820-16066 010-362244 DIT JAAR ZEKER VAN ZON! 50 jaar lidmaatschap: J. Tanis. 1 dienst Openbare Werken, afdeling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in het gemeentehuis (kamer 210) ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Job Creation Waddinxveen had daarbij de aanloopproblemen tot een minimum kunnen beperken op weg naar bloeien de en zelfstandige ondernemingen. PvdA-wethouder drs. M. Kraaijestein, tevens voorzitter van de Stichting Wad- dinxveens Ondernemers Centrum, ging in op de geschiedenis van de eerste be drijfshal en het met Job Creation BV gesloten samenwerkingsverband om in 2-4 jaar 125 nieuwe arbeidsplaatsen te realiseren. In de eerste bedrijfshal zit ten 13 bedrijven (7 starters en 6 uitbrei- ders) met 47 verwachte arbeidsplaat sen. De inentingspapieren moeten worden meegebracht. Inlichtingen: gemeentesecretarie, sectie Burgerzaken, tel. 14433, toestel 249. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 5 februari om half acht wordt in het Anne Frank-centrum de jaarlijkse feestavond van het Christelijk Nationaal Vakver bond (CNV) gehouden. Op deze avond zullen diverse trouwe CNV’ers gouden insignes uitgereikt krijgen. De opening van de avond is in handen van plaatselijk CNV-voorzitter M P. Oosterom. 40 jaar lidmaatschap: C.K. van Hoven, C. Roos, G.P. de Kooter, H.J. Voskui len, C. de Graaf, H. Kooistra, J. Scheele en M.P. Oosterom. Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst: Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08-.30-12.30 uur. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. 14433 14433 Op donderdag 11 februari a.s., wordt om 20.30 uur in de raadzaal Met het Bouwadviesbureau Rehorst BV aan de Kerkweg-Oost, welk bedrijf wordt geleid door de heer A.P.C. Re- De heer Van der Meer, die met een wa gen vol produkten die in de eerste be drijfshal worden gemaakt of verkocht door een papieren muur reed bij wijze van officiële ingebruikname, zei ”dat de tweede hal er nog lang niet staat, maar de gemeente is op de goede weg”. ”Het verzoek om een financiële bijdra ge van de provincie, zoals die ook voor de eerste hal is gegeven, zal ik welwil lend in overweging nemen”, sprak de gedeputeerde wat koeltjes. van het gemeentehuis een kamermuziekconcert gegeven door het Amsterdams Fortepiano Trio, bestaande uit Glen Wilson (forte piano), Lucy van Dael (viool) en Wouter Möller (cello). Op het programma staan pianotrio’s van Haydn en Mozart. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar in het gemeentehuis, sectie Bur gerzaken op werkdagen tussen 8.30 en 12.30 uur, en vanaf een half uur voor de aanvang van het concert aan de zaal. Tijdens genoemde uren is ook telefonische reservering mogelijk (14433). Op donderdagavond 11 februari 1988 om 19.30 uur zal in het ge meentehuis een overleg gehouden worden over het gehandicapten beleid in Waddinxveen. Inwoners van Waddinxveen, vertegenwoordigers van gehandicap tenorganisaties en andere belanghebbenden en belangstellenden worden uitgenodigd hierbij aanwezig te zijn en aan dit overleg deel te nemen. Tijdens de bespreking zal een ’’obstakelvrije route in Waddinx veen” onderwerp van gesprek zijn. Belangstellenden kunnen toe lichting op het plan en de routekaart op verzoek (de heer H. Stikke- lorum van de afdeling Algemene Zaken, tel. 01828-14433, toestel 135) toegezonden krijgen. Het gemeentehuis is toegankelijk voor rolstoelgebruikers. Hij gaf aan dat ook gemeenten de werk loosheid kunnen bestrijden en bestreed de landelijke visie op dit punt. Drs. z i _u i i ke en regionale voorbeelden om met succes werk te kunnen scheppen door stimuleringsprojecten, cursussen Ver kooptechniek, het jeugdwerkgarantie- plan (10 jongeren) en een nieuw compu terproject voor (herintredende) vrou wen in De Bonkelaar. Aard van het bouwplan: het oprichten van een berging het oprichten van een hoogspanningsstation Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de WADDINXVEEN - Het Waddinxveense gemeentebestuur, dat net de boerderij Zuidelijke Dwarsweg 10 van Woubruggenaar G.J. Sluijs heeft aangekocht voor 640.000,-, heeft nu de aankoop van een boerderij met weiland aan de Piasweg 8 rondgemaakt. WADDINXVEEN - Zuidhollands gedeputeerde H. A. van der Meer gaf er vorige week vrijdagmiddag bij de opening van de eerste bedrijfshal van het Waddinxveense Ondernemers Centrum in het bedrijvenpark Coene- coop de voorkeur aan het provinciale cadeautje van 159.000,- als bij drage voor de bouw van een tweede bedrijfshal onuitgepakt te laten. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. WADDINXVEEN - Op zaterdag 13 fe bruari hoopt de Waddinxveense Schaak Vereniging haar 34e drie-ronden-tour- nooi te houden. Zowel club- als huis- schakers zij die dag van harte welkom in het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad. De deelnemers zullen worden inge deeld in groepen van 4 en wel naar speelsterkte. De partijen duren maxi maal 2 uur, dus één uur per speler. De minimum leeftijd om aan het tournooi deel te kunnen nemen is 16 jaar. Verleende bouwvergunningen Burgemeester en wethouders hebben de navolgende bouwvergun ningen verleend: Bouwperceel: Alpherbrink 10 Coenecoop ongenummerd De toespraak wordt gehouden door de heer F. van der Meulen, voorzitter van de Hout- en Bouwbond CNV. In de pauze is er en verloting onder leiding van de heer P. Grootendorst. Na deze pauze van deze CNV-avond brengt de Reeuwijkse toneelvereniging VIOS het blijspel ”Dag mevrouw Puf fin” op de planken. Er zijn tien spelers en speelsters. De regie is in handen van Henny Luxen. De trouwe CNV-leden die vrijdag avond gehuldigd zullen worden zijn: 25 jaar lidmaatschap: H. Molenkamp, F. Ververs, C. Tol, B.A.M. v.d. Klugt, D. Lejour, G.J. de Vries, L. Hertog, T. Kalisvaart, J. de Vries en J. de Mik. Daar koopt de gemeente van J.M.P. Telkamp voor de prijs van 725.000,- een woonhuis met bijgebouwen en een weiland van 3.520 vierkante meter. Voor het weiland wordt een ton betaald en voor het huis 625.000,-. Kraaijestein noemde allerlei plaatselij- De door de gemeenteraad aan te kopen grond ligt tussen de Piasweg en het Ot- to-erf in de wijk Zuidplas. Aan het Raadhuisplein wordt gedacht op die plaats 5 vrijstaande huizen te bouwen in de prijsklasse van 350.000,- a 400.000,-. De grondprijs varieert van 135.000,-tot 150.000,-. Voor de bouwactiviteiten, waarvoor een grote belangstelling vanuit de be volking en de aannemingswereld wordt verwacht, is wel een wijziging van het bestemmingsplan noodzakelijk. Maar dat hoeft geen punt te zijn. Hij nam dus dezelfde slagen om de arm als vorige week woensdagavond de ge meenteraad had gedaan bij het voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders om 2,1 miljoen gulden be schikbaar te stellen voor het realiseren van de tweede bedrijfshal. Daarbij treedt de gemeente vooralsnog op als initiatiefnemer en belegger. In weerwil van het gesputter van de VVD-fractie, die daarbij gesteun door de PCW-fractie het raadsvoorstel had willen ophouden totdat meer zekerheid zou zijn over de exploitatiekansen van een tweede hal, besloot de raad toch unaniem het groene licht te geven voor de voorbereiding van deze zaak. Maar als er echt geld uitgegeven moet gaan worden zal de raad daar uitgebreid in gekend moeten worden. Inenten kinderen geboren in 1979. Op woensdag 10 februari 1988 bestaat in het Groene Kruisgebouw aan de Stationsstraat 12, van 13.30 uur tot 14.30 uur gelegenheid tot kosteloze inenting tegen difterie, tetanus en polio, voor kinderen geboren in 1979 in de maanden januari t/m juni. Aan deze kinderen is inmiddels een oproep verzonden. Bij verhin dering kan gebruik worden gemaakt van de volgende gelegenheid tot DTP-inenting, welke zal plaats hebben op woensdag 7 septem ber 1988 eveneens van 13.30 uur tot 14.30 uur. Commissie voor Financiën, op donderdag 4 februari 1988, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Subsidieverzoek Christelijke Plattelandsvrouwenbond. - Jaarrekening 1986 Stichting Openbare Bibliotheek Waddinx veen. - Verkoop perceel bouwgrond in vak B, wijk Zuidplas. - Verkoop inschrijving Grootboek der Nationale Schuld. - Vergoeding kosten glasbreuk e.d. c.a. besturen bijzonder basis onderwijs. ”Dat zijn reële en nuttige initiatieven van de plaatselijke overheid”, stelde de PvdA-wethouder. Zijn woorden wer den aangevuld door Job Creation-pro- jectleider H.J. van Brouwershaven en de heer R. Daelman van Daelman Sys tems BV, één van de gestarte bedrijven in het Waddinxveense Ondernemers Centrum. De laatste stelde zeker te we ten dat een klein bedrijf krachtiger kan zijn dan een groot bedrijf. horst, heeft de gemeente overeenstem ming bereikt over de verkoop van 1.660 vierkante meter grond in de wijk Zuid plas voor de prijs van 360.000,-. Op deze plek zouden zes koophuizen ge bouwd gaan worden. Alarmering Brandweer b.gg. Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Meldpost milieuklachten De chef van de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie heeft aan Stichting ”De Wingerd” vergunning verleend voor een collecte in de periode van 8 februari t/m 12 februari 1988. Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een deugdelijk legitimatiebewijs dienen te zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht. Niettemin kwamen er van gedeputeer de Van der Meer goede woorden over de gemeentelijke pogingen om de werk gelegenheid te bevorderen. Zuid-Hol- land kent tenslotte 150.000 mensen zon der werk. Daarom heeft de provincie sinds 1981 meer dan 200 werkgelegenheidsprojec ten gesteund, waaronder 40 bedrijfsver zamelgebouwen. Voor dat doel kwam 852 miljoen gulden op tafel, waarvan 70.7 miljoen gesubsidieerd door de pro vincie. Op die wijze werden 5.000 ar beidsplaatsen geschapen. De gedeputeerde vond dat er in Wad dinxveen voortvarend werd gewerkt aan de bestrijding van de werkloosheid en noemde daar enkele voorbeelden van. Het gerealiseerde aan de Coene- coopweg omschreef hij als een uitste kend voorbeeld van samenwerking tus sen overheid en bedrijfsleven. De gemeente Waddinxveen heeft de advisering over milieuvraag stukken overgedragen aan het Milieubureau van het Intergemeen telijk Samenwerkingsorgaan Midden-Holland te Gouda. Het milieubureau heeft een Meldpost Milieuklachten. In het ver volg kan men zich met milieuklachten tot deze meldpost wenden. De Meldpost Milieuklachten is 24 uur per dag bereikbaar voor klachten onder telefoonnummer 01820-28011 Voor overige milieuvraagstukken is in het vervolg op elke woens dagmorgen van 11.00 tot 12.00 uur een medewerker van de milieu dienst in het gemeentehuis bij de afdeling Algemene Zaken aanwe zig. Buiten deze tijd kan men zich op de gebruikelijke openingstijden wenden tot de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven. Een toost op het succes van het eerste Waddinxveense Ondernemers Centrum met in het midden burgemeester C.M. van der Linden en rechts naast hem Zuidhollands gedeputeerde H.A. van der Meer en PvdA-wethouder drs. M. Kraaijestein. Links naast hem staan met glas de heer C. de Bas, namens het KNOV (middenstandsvereniging) lid van het stichtingsbestuur en zonder glas D’66-fractievoorzitter W.L.J. de Wit. (Foto: Sjaak Noteboom). Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Burgemeester C.M. van der Linden: vrijdag 5 februari 1988 van 10.00-12.00 uur, uitsluitend na afspraak met de secretaresse. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Wethouder K.W.T. van Soest: vrijdag 5 februari 1988 van 10.00- 12.00 uur. Commissie voor Algemeen Bestuurlijke Zaken, op dinsdag 9 februari 1988, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Rapport gemeentelijke werkgroep ’’Bestrijding criminaliteit”. - Nota ’’Gemeentelijke Alcoholmatigingsbeleid”, uitgebracht door de Basisgezondheidsdienst Midden-Holland. - Aanpassing verordening geldelij ke voorzieningen raads- en com missieleden. - Vaststelling van een (geheel herziene) verordening behandeling bezwaar- en beroepschriften. - Vaststelling van een verordening ex artikel 29 en 38 van de Alge mene Bijstandswet. - Bespreking wijze van behandeling van begrotingen door de ge meenteraad. - Standpuntbepaling schrijfavonden voor Amnesty International.

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 3