A.W. Brand nieuwe voorzitter van ICW Kees en Mieke helpen leprozen Geen gesprek PvdA en CDA Bewoners blij met nieuwe speelplekken 11 t Opvolger van vertrokken B.F. Boonstoppel vrije route Gerard Schalkwijk finalist Over zorgzame samenleving KEURGROEP: 12,5 MILLE Materiële Basketballers HAVO-Atheneum in halve finales Geen zand bakken erbij Clubgebouw Oranjewijk in gebruik Anke Mensink in Borsalino Eenmalige uitkering ondernemers Overleg over obstakel- Zangduo in koffiebar schade bij botsingen p/ M r® 1 i Toestellen wel in het midden ADVERTEREN? BEL 01828-14788 Bijzonder Rally ’88 Besteding geld I, Opschuiven Parkeren Belangen Achtste II l I "f I 1 - WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 3 FEBRUARI 1988 Pagina 9 tenbeleid in Waddinxveen. Belangrijks- lege van B. en W. in het Gouwedorp uit de zorgzame samenleving, zoals de socialisten dat willen. Deze week ging de peuterciub van start Mieke Tijsterman in één van de Mitsubishi geschonken driewielers, ge- WADDINXVEEN - Het bestuur van de PvdA-afdeling Waddinxveen wil niet met het plaatselijke afdelingsbestuur van het CDA gaan praten over kocht van de aangeboden gift van f 20.000,-. Achter het stuur van hun rally-auto Kees Tijsterman. (Foto: Mitsubishi). WADDINXVEEN - Ter gelegenheid van het pas geopende nieuwe bedrijf spand in Coenecoop vroeg de inkoopcombinatie voor doe-het-zelfwinke- liers Keurgroep ’70 niet om bloemen of geschenken maar om giften. Dat be tekent 12.500,-. Met dit geld wilde men een dovenschool in Sri Lanka steunen. In de eerste plaats door 6.000 batterijen te kopen waardoor 125 kinderen twee jaar lang hun gehoorapparaten kunnen voeden. Maar dank zij Duracel Benelux kwamen die batterijen voor niets. Daarom zal door de Keurgroep ’70 een gesprek met de Stichting Geef Gehoor wor den gevoerd om voor het cadeau gegeven geld andere spullen te kunnen ko pen voor de dove kinderen in het dorp Moratuwa in Sri Lanka. WADDINXVEEN - Zo’n tweehonderd mensen uit de Zuidplas hebben vorige week donderdagavond in de gemeenschapsruimte van de Kardi naal Alfrinkschool en de Koningin Beatrixschool aan de Zuidplashof de informatie-avond van de gemeente bezocht. Op deze avond werd afzon derlijk gesproken over de vooral in het noordwesten van de wijk te plaat sen speelvoorzieningen en oplossingen voor de parkeerproblematiek in de buurt van de Akkers. klagen, tweemaal een-kapotte voorruit, éénmaal over de kop met een verbogen stuurinrichting en daar bleef het bijDe hulp van de broer van Kees, Willem Tijsterman, werd door het sympathieke echtpaar enorm gewaardeerd. uit Nederland. Guy de la Celle, directeur Public Rela tions van Gognac Courvoisier overhan digde Jim Ros de gegraveerde plaquette om zijn succes nog eens te onderstre pen. muziek. Huidskleur is altijd het uit gangspunt, zwart of blank. De vertrekkende voorzitter Bas Boon stoppel werd door hem en de vergade ring uitgeleid als een man die voor de volle honderd procent op een bijzonde re wijze het ICW heeft geleid en op een zeer actieve wijze de ondernemerskring Kees en Mieke vrijwel constant gereden en weinig risico’s genomen, wat duide lijk blijkt uit de uitslag van de dagkias- sementen. Ondanks hun ervaring met het woestijnrijden gaan ze ervan uit dat een ongeluk ook hen had kunnen over komen. WADDINXVEEN - Het zangduo Ben en Bert is vrijdagavond 5 februari te gast in de hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse. De koffiebar is geopend vanaf kwart voor acht en iedereen vanaf 15 jaar is welkom. De toegang is gratis. Ben en Bert brengen rustige luistermu- ziek met hoofdzakelijk Nederlandstali ge teksten. Het programma begint om ongeveer half negen. WADDINXVEEN - De 25-jarige chef kok van restaurant ’t Baarsje aan de Zwarteweg, Gerard Schalkwijk, be hoorde tot de finalisten van de ’’Young Chef of the Year”-wedstrijd 1987. Dit evenement wordt jaarlijks georga niseerd door het ’’Master Chef’ Insti tuut en wordt gesponsord door het we reldbekende Cognac Courvoisier. De wedstrijd werd gewonnen door de 27 jaar oude Jim Ros van restaurant Fleu- rie dat onderdeel is van Hotel Merlet in Schoorl. De finale en prijsuitreiking aan Jim Ros en aan de overige 2 finalisten, Dennis WADDINXVEEN/DEN HAAG - On dernemers in het Midden- en Kleinbe drijf maken geen optimaal gebruik van de Eenmalige Uitkering Zelfstandigen (EUZ). Tot nu toe hebben 12.000 men sen een dergelijke uitkering aange vraagd. De verwachting is dat er 30.000 een be roep kunnen doen op deze regeling. De ondernemer heeft nog tot 1 april de tijd een aanvraag in te dienen, aldus het Coördinerend Instituut Midden- en Kleinbedrijf. Dit voorjaar wil de gemeente in de wijk vijf speelterreinen aanleggen. De ont werpen werden vooraf met de bewo- nersvereniging Zuidplas doorgespro ken. Uit dit overleg en dat op de infor matieavond is gebleken dat de bewo ners de speelterreinen aan de Graanak ker, Vlasakker, Otto-erf en Machtel- derf graag nèt een slag anders ingericht wilden hebben. WADDINXVEEN - De heer A.W. Brand is de heer B.F. Boonstoppel opgevolgd als voorzitter van de ondernemerskring Industrieel Contact Waddinxveen (ICW). De nieuwe eerste man is directeur van Air Products BV aan de Noordkade. Hij was secretaris van het ICW. De vertrekkende voorzitter is directeur van Boonstoppel Verf BV aan de Wilhelminakade. Er zijn in Senegal vele duizenden lepro zen. Faciliteiten voor opvang, behande ling en verzorging zijn echter nauwe lijks aanwezig. Met behulp van de schenking kan overgegaan worden tot de lokale bouw van 20 driewielers zodat de zwaar-gehandicapten zich in het ver keer kunnen begeven. De lokale vervaardiging met de hand van prothesen en andere hulpmiddelen voor invaliden zorgt ervoor dat deze mensen een menswaardig bestaan kun nen leiden. Een gunstig aspect is dat het geld dan in eigen land kan worden uitge geven. Een goede voorlichting op het terrein van de lepra maakt het mogelijk om de mensen duidelijk te maken wat te doen ter voorkoming van lepra. Er kunnen nu kaarten worden gemaakt waarop uit gebreid vermeld wordt dat bijvoorbeeld blote voeten kan leiden tot ontstekin gen en verder infecties, en wat zeer be langrijk is hoe men de eerste verschijn selen van lepra kan herkennen. Juist door deze voorlichting kan een le- WADDINXVEEN - Het resultaat van een maandenlange training door eigen leerlingen van de samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum aan de Sniep- weg mag er wezen. Alweer hebben de teams van de Samenwerkingsschool de halve finales van de nationale kampi oenschappen basketbal bereikt. De gymnastiekdocenten stellen de leer lingen elke vrijdagmiddag in de gele genheid allerlei sporten te beoefenen. Het accent ligt bij de Samenwerkings school traditioneel op basketbal. De bezoekende scholen tijdens de afge lopen voorronde hebben dat aan den lij ve ondervonden. Slechts één team van de scholen slaagde erin een gelijk spel te behalen. Alle andere wedstrijden wer den door de Samenwerkingsschool ge wonnen. Onder meer door een regelmatig dun kende Eelco Derks bereikte de Samen werkingsschool het nog zelden vertoon de resultaat van 426 punten vóór en 60 tegen. Trainers, coaches en spelers zien met verlangen uit naar de halve finales die eind februari in Zoetermeer ge speeld zullen worden. De nieuwe ICW-voorzitter heeft te ken nen gegeven vooralsnog ad interim de functie te willen bekleden. Zijn voor ganger heeft vier jaar de voorzittersha mer, die hij destijds overnam van de heer J.P. van Oosten, gehanteerd. Het Industrieel Contact Waddinxveen is het overkoepelend orgaan van zo’n 60 Waddinxveense bedrijven. De onder nemerskring werd in 1965 opgericht, hoewel de statuten de notaris op 11 ja nuari 1966 passeerden. WADDINXVEEN - Na alle publiciteit over de vierde en laatste deelna me aan de tiende editie van Parijs-Dakar van het Waddinxveense rally- echtpaar Kees en Mieke Tijsterman van de Tweede Bloksweg, welk dra matisch verlopen spektakel afsloot met een achtste plaats in het algemeen klassement, tot slot nog wat informatie en foto’s over hun tweedaagse ver blijf in de Senegalese hoofdstad Dakar. WADDINXVEEN - De gemeente is geen voorstander van meer open bare zandbakken voor de jeugd in Waddinxveen. Dat heeft CDA-wethouder P.F.J. van Schie (Openbare Werken en - Bedrijven) vorige week donder- avond gezegd op een gemeentelij ke informatieavond over speelter reinen en parkeerproblemen in de wijk Zuidplas. ”We zijn erg zuinig met nieuwe zandbakken. Ze vergen veel onder houd, want ze moeten worden af gedekt voor huisdieren en geregeld worden schoongemaakt”, aldus de christen-democraat. Hij wees erop dat er op een aantal schoolpleinen wel zandbakken zijn, zodat de jeugd toch zandkas telen kan bouwen. Een openbare zandbak in de wijk Zuidplas is er bij de Eksterflat aan de Ekster- dreef. Bovendien staat het natuurlijk ie dereen vrij om voor de kinderen in de eigen tuin een zandbak te ma ken. Diverse ouders hebben dat ook gedaan. Ze weten dan zeker dat hun zoons en dochters in schoon zand kunnen spelen. Op de informatieavond van de ge meente gaf de heer Van Schie nog te kennen dat de bestaande speel toestellen elk kwartaal worden ge controleerd op gebruiks- en veilig heidsaspecten. Een blik in de bedrijfshal van de inkoopcombinatie voor doe-het-zelfwin- keliers Keurgroep ’70 in Coenecoop. (Foto: Keurgroep ’70). parkeerplaatsen gemaakt moeten wor den. Wethouder Van Schie erkende dat bij het van start gaan van dg woningbouw in wat Waddinxveens grootste woon wijk moet gaan worden in de hoek van de Akkers te dicht op elkaar is ge bouwd. Hiervoor zijn diverse redenen aan te voeren. Toen de gemeente in 1983 kon beginnen met de wijk Zuid plas moest een bouwachterstand wor den ingehaald en moest er ook vooral snel worden gebouwd. Dit is ten koste gegaan van de ruimte, maar daar is nu verandering in gekomen. Ging de gemeentelijke dienst van Openbare Werken en -Bedrijven, waar van de verantwoordelijke wethouder P.F.J. van Schie (CDA) aanwezig was, er in het algemeen vanuit om de onder houdsarme speeltoestellen aan de rand van het terrein te situeren. De bewoners zagen graag een en ander waar mogelij k opgeschoven naar het midden. Bovendien werd nadrukkelijk gespro ken over de aard van de speeltoestellen en de mogelijkheden van allerlei bal spelen. De plannen gaan uit van speel terreinen voor diverse leeftijdscatego rieën. Het grootste (50 x 60 meter) komt in de buurt van het Otto- en Machtei- derf. Dit wordt een terrein voor de ou dere jeugd met een loopbrug van 1,20 meter hoog en 1,80 meter lang en een hangbaan boven laag water. Uitgebreid onderwerp van gesprek was ook de parkeerproblematiek aan de hand van een door de gemeente gehou- tie uit Heerenveen op dezelfde dag te gen een lantaarnpaal reed op de Juli- anastraat. Het GEB nam de nodige maatregelen voor de beschadigde licht mast. Op woensdag 27 januari kwamen twee auto’s met elkaar in botsing op de krui- Kees en Mieke hadden de eerste dagen wat vertraging maar daarna begonnen ze warm te lopen en klommen op in het algemeen klassement. In de 819 kilome ter lange etappe van Agadez naar Mi- amey behaalden ze zelfs een 5e plaats waarmee zij diverse toprijders achter zich lieten. Door enkele dagen hierna steeds bij de eerste 10 in het algemeen klassement te eindigen, bereikten ze uiteindelijk hun sensationele 8e plaats in het algemeen klassement. Als privérijders, die alles zelf doen hebben Kees en Mieke in ie der geval de top bereikt, ondanks dat deze 10e rally Parijs-Dakar, met zijn ge beurtenissen, als een van de meest zorg wekkende rally’s de historie is ingeg aan. Bas Boonstoppel miste in de afgelopen vier jaar maar 2 van de 45 bestuursver gaderingen en 2 van de 16 ledenverga deringen, welke hij ontspannen en in spirerend voorzat. ”Je nam de tijd om eens af te dwalen van de agenda, een beetje stoom af te blazen, te relativeren en vooral af en toe te lachen. Om dan weer terug te keren naar wat er te doen viel. Kortom ont- heeft vertegenwoordigd in de eigen spannen, maar enthousiaste bezig zijn plaats en in deze streek. met het ICW”. Maar andere belangrijke punten zijn de aanpak van de jeugdwerkloosheid, het verkrijgen van een bedrijfsvertegen- woordiging binnen het algemeen be stuur van het Gemeenschappelijk Ener gie Bedrijf Gouda en omstreken en de gebruikelijke ICW-activiteiten voor een grotere kennis en een sterkere on derlinge band. te Gouda laat in Gouda ook een klein deel zien uit haar serie "Blootjes”. Zij experimenteert in haar werk met het In het vernieuwde clubgebouw van de gegeven herhaling, zowel in vorm als in speeltuinvereniging zijn wekelijks ook kleur, waarbij zij zich laat inspireren andere activiteiten. Intussen gaan de door ritmes in de Afrikaanse en de jazz- nog uit te voeren werkzaamheden ge woon door. WADDINXVEEN - Materiële schade was het gevolg van diverse aanrijdingen in Waddinxveen, waarbij de plaatselij ke politie geroepen werd. Op maandag 25 januari ontstond een aanrijding op de Stationsstraat bij de uitrit van de parkeerplaats van de Passa ge. Een vanaf deze parkeerplaats ko mende automobiliste verleende geen doorgang aan een op de Stationsstraat rijdende auto. Beide auto’s liepen plaatschade op. Op de kruising van de Beijerincklaan, de Tweede Bloksweg en de IJserman- weg ontstond later op de dag een aanrij ding waarbij eveneens twee auto’s be trokken waren. Een op de Beijerinc klaan rijdende auto wilde linksaf de 1J- sermanweg oprijden. Juist op dat mo ment werd hij ingehaald door een ach teropkomende auto. Plaatselijke onbekendheid en een man oeuvre die wat stuurkunst vereiste was de oorzaak dat een vrachtautocombina- Weekblad voor Waddinxveen ”Ik zal mijn best doen om samen met het bestuur de belangen van de aange sloten bedrijven op een goede en effec tieve manier te behartigen”, zei de heer Brand op de vorige week dinsdagavond gehouden jaarvergadering van het ICW in een toespraak ter gelegenheid van de aanvaarding van het voorzitterschap. De heer Brand is van mening dat het 'hoofdmotto van dit verenigingsjaar de kwaliteit van het management zal zijn. In deze Westafrikaanse stad werd 20.000 gulden, bijeengebracht door de Mitsubishi Dealervereniging en de me dewerkers van de Mitsubishi Dealerbe- drijven en bestemd voor hulp aan Sene galese lepra-patiënten op symbolische wijze overhandigd aan de vrouw van de Nederlandse ambassadeur, mevrouw Mulder. Ze sprak haar waardering uit over de positieve reaktie van het Mitsubishi De alerteam en de manier waarop Kees en Mieke in hun Mitsubishi Pajero de Ral ly gereden hadden, en voegde daar aan toe dat de bijeenkomst wellicht een aar dige aanzet zou kunnen zijn voor een Parijs-Dakar nieuwe stijl. Haar eigen woorden zijn duidelijk ge noeg: ”Ik vind het bijzonder leuk en hoopvol te zien hoe deelname van de Mitsubishi aan de rally en het initiatief van Mitsubishi Dealers en importeur Hart Nibbrig Greeve naast elkaar staat. Ik ben trots op u als Nederlandse en laten wij hopen dat dit een signaal voor andere teams is, uw voorbeeld te volgen, met als resultaat een nieuwe en andere impuls voor Parijs-Dakar”. ”In dat verband heb je ook de grote jeugdwerkloosheid als een serieus pro bleem voor de bedrijvigheid in Wad dinxveen erkend en er op gestaan dat het bedrijfsleven in het Overlegorgaan Werkgelegenheid voor de werkgelegen heid middels stevig onderhandelen een evenredige inbreng kreeg. Welgeteld heb je 18 maai aan deze vergaderingen van dit orgaan deelgenomen, die - zo weten wij - nogal eens wat inspanning hebben gekost. Hetgeen dan nog netjes is uitgedrukt”, betoogde zijn opvolger tevreden. prapatiënt zich in een vroegtijdig stadi um laten behandelen en is dan nog te ge nezen. Dealers en importeur van Mitsu- bishi-automobielen hebben door mid del van hun schenking een bijdrage ge leverd aan de verbetering van de leef omstandigheden van een Westafrikaans land. Kees en Mieke Tijsterman hebben met hun Mitsubishi Pajero een fantastische prestatie geleverd door de 10e rally Pa rijs-Dakar met een 8e plaats in het alge meen klassement af te sluiten. Voor Kees en Mieke, als enige overgebleven Nederlanders, die zich zonder service- ploegen, temidden van professionele fa- briekteams staande wisten te houden, is dit een schitterend resultaat. De zeer zware tocht van 22 dagen over ongeveer 14.000 km waarvan het groot ste deel op het Afrikaanse continent is voorbijSlechts een derde van de deel nemers heeft de rally uit kunnen rijden. De Tijstermannen waren aan de rally begonnen met een goede betrouwbare geprepareerde Mitsubishi Pajero zodat een optimale veiligheid en snelheid kon worden gegarandeerd. Afgezien van enkele problemen met de navigatie en het verlies van persoonlijke bezittingen hebben zich verder geen mankementen voorgedaan. Ook over materiaalpech had het echtpaar niets te Drenth (24) van Kasteel Erenstein in Kerkrade, werd gehouden in restaurant De Kersetuin in Amsterdam. Jim Ros versloeg vier andere finalisten en won de fel begeerde titel. Het is een zeer belangrijke manifestatie waarbij de beste, jonge chef-koks in directe on derlinge competitie worden beoordeeld door enkele van de allerbeste chef-koks De EUZ’86 is een uitkering voor zelf standigen met een minimum inkomen. Alleen zij die ook over 1984 of 1985 een eenmalige uitkering ontvingen, komen nu in aanmerking. De gemiddelde uit kering bedraagt dit jaar ongeveer 500 gulden. In het totaal heeft het Ministe rie van Economische Zaken er ruim 17 miljoen voor uitgetrokken. Zelfstandigen die werken in de land bouw of de visserij kunnen hun aan vraag sturen naar de STULM, postbus 20401, 2500 EK te ’s Gravenhage, tele foon 070-793911. Ondernemers uit het midden- en klein bedrijf kunnen een beroep doen op de ze regeling bij het CIMK, postbus 41, 1110 AA in Diemen, telefoon 020- 997595. Waarschijnlijk zal ook over het jaar 1987 een regeling voor een Eenma lige Uitkering komen. Aanvragen daar voor kan men in het najaar 1988 instu ren. Dat zal dan de laatste keer zijn. WADDINXVEEN - De nieuwbouw van het clubgebouw van de speeltuin vereniging Oranjewijk aan de J.W. Fri- WADDINXVEEN - In het gemeente huis zal volgende week donderdag avond om half acht een bijeenkomst worden gehouden over het gehandicap- J tenbeleid in Waddinxveen. Belangrijks- te bespreekpunt is dan de door het col- lege van B. en W. in het Gouwedorp uit te stippelen gehandicaptenroute. Door de gemeente worden de inwoners I* van Waddinxveen, vertegenwoordigers van gehandicaptenorganisaties en ande re belangstellenden en belanghebben den uitgenodigd hierbij aanwezig te zijn. Overhandiging van de cheque van f 20.000,- aan de echtgenote van de Nederlandse ambassadeur in de Senagalese hoofdtad Dakar, terwijl Kees en Mieke Tijsterman in het midden toekijken. Links Willem Tijsterman uit Ede, de broer van Kees. (Foto: Mitsubishi). den parkeeronderzoek. Omdat er een tekort aan parkeermogelijkheid is, met name in de buurt van de Gerstakker, Fazantdreef en IJsermanweg-Ekster- dreef, zullen er ten koste van groen voorzieningen extra parkeerplaatsen er ten koste van groenvoorzieningen extra sjng van de afrit van de Coenecoopbrug i.„„ i i„ en Henegouwerweg. De aanrijding ontstond door een verwarrende situatie die door een der betrokkenen gecreëerd was. Deze bestuurder kwam uit de rich ting Gouda en gaf richting aan naar rechts om de Coenecoopbrug op te gaan. En van de Coenecoopbrug ko mende auto dacht hierdoor dat de over steek vrij was en wilde linksaf slaan rich ting Gouda. Juist op dat moment be dacht de eerstgenoemde bestuurder zich en ging weer rechtdoor waarna de aanrijding ontstond. En klein kettingbotsinkje waarbij drie auto’s betrokken waren vond plaats op vrijdag 29 januari op de Henegouwer- weg bij de verkeerslichten van de hef- brug. Twee stilstaande auto’s werden aan de achterzijde aangereden dooreen auto die te laat zag dat de auto’s stonden te wachten voor de verkeerslichten. Van zo’n gesprek, op basis van het door de PvdA gemaakte werkplan 1988, is met name PvdA-wethouder drs. M. Kraaijestein geen voorstander, zo blijkt uit een publikatie in het PvdA-blad ’’Prikbord”. Op de laatst gehouden ledenvergade-' ring van de socialisten had oud-voorzit- ter Sonja Rinsma gesuggereerd met het CDA-bestuur van gedachten te gaan wisselen over de zorgzame samenle ving. De uitvoering van het eigen werk plan vergt overigens wel een grote be trokkenheid van de plaatselijke PvdA- ’ers, zo werd gesteld. De PvdA-Waddinxveen houdt donder dagavond 4 februari om acht uur in het buurtcentrum De Boog aan de C. Huij- genslaan een ledenvergadering. Tijdens deze vergadering zal uitgebreid gespro ken worden over de Waddinxveense re acties op het landelijke PvdA-rapport Schuivende Panelen en dan vooral de onderwerpen ”De overheid en de ver- zorginsmaatschappij” en ’’Individuali sering: nieuwe solidariteit”. Als gastspreker is uitgenodigd sociolo ge, PvdA-lid en ambtenaar Dineke Mu- lock Houwer, ouddirecteur van de Di rectie Emancipatiezaken van het minis terie van Sociale Zaken en Werkgele genheid. Thans leidt ze de staf van de parlementaire enquêtecommissie Bouwsubsidies. De winnaar en 2 overige prijswinnaars van de recente ’’Courvoisier Young Chef of the Year” wedstrijd. Van links naar rechts: Rick Wiersema van Hiram Walker International (Bordeaux); finalist Gerard Schalwijk (25) van restaurant ’t Baarsje uit Waddinxveen; Guy de la Celle, directeur Public Relations Courvoisier Cognac; winnaar Jim Ros (27) van restaurant Fleurie, Hotel Merlet, Schoorl en finalist Dennis Drenth (24) van Kasteel Erenstein. Gr WADDINXVEEN - De aab de Peppel-' horst wonende kunstenares Anke Men- soweg is zover gevorderd dat de buur- sink exposeert deze en volgende maand tactiviteiten er weer van start konden in het koffie-, eet- en drinkhuis Borsaii- gaan. no aan de Naaierstraat in Gouda. De Waddinxveense laat daar aquarellen zien. Anke Mensink, die vorig jaar de met ochtenden op maandag en dinsdag Kunstprijs van de Stad Gouda won en in tussen negen en elf uur. Op de club is verband daarmee exposeerde in het Ste- weer plaats voor peuters vanaf twee delijk Museum Het Catharina Gatshuis jaar, zo laat Janny Maas (tel. 15703) we ten. r Kabelki’ant ug i

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 9