GEMEENTE WADDINXVEEN NET KOSTHUIS Gastouderproject zoekt bedrijven op Kritiek op spreekrecht Lezers schrijven Politie pakt whiskey-dief Rondom de hefbrug voor 50e maal Open dag een succes Sing-in HINDERWET SPREEKUREN GEHANDICAPTENBELEID MEUBELSPUITERIJ EN PRODUKTIE B.V. JACHTAFWERKING NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES GEMEENSCHAPPELIJK ANTENNE SYSTEEMBEDRIJF - WADDINXVEEN Diefstal Embleemdiefjes VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN Werkwijze KAMERMUZIEKCONCERT VERGADERINGEN TELEFOONNVMMERS/OPENINGSTIJDEN Uw telefonische of schriftelijke reacties te richten aan bovenstaand adres. 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01727-4044 070-210001 01820-28011 Wilhelminakade 26 - 2741 JV Waddinxveen Telefoon 01828-13681 (09.00-17.30 uur) Voor één van onze medewerkers zoeken wij met spoed een Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 10 FEBRUARI 1988 Pagina 3 01820-16066 010-362244 Noordeinde 39 Nassaulaan 17 Jan van Bijnenpad 2 Nassaulaan 15 Noordkade 94 Presentatie: A» De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in het gemeentehuis (kamer 210) ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Op donderdagavond 11 februari 1988 om 19.30 uur zal in het ge meentehuis een overleg gehouden worden over het gehandicapten beleid in Waddinxveen. Inwoners van Waddinxveen, vertegenwoordigers van gehandicap tenorganisaties en andere belanghebbenden en belangstellenden worden uitgenodigd hierbij aanwezig te zijn en aan dit overleg deel te nemen. Tijdens de bespreking zal een ’’obstakelvrije route in Waddinx veen” onderwerp van gesprek zijn. Belangstellenden kunnen toe lichting op het plan en de route kaart op verzoek (de heer H. Stikkelorum van de afdeling Algemene Zaken, tel. 14433 toestel 135) toegezonden krijgen. Opgemerkt wordt dat het gemeentehuis toegankelijk is voor rol stoelgebruikers. (Naschrift redactie: het op 29 april 1986 tot lid van de CDA-fractie toegetreden gemeenteraadslid D. Westerduin maakte tot eind vorig jaar deel uit van de raad. Hij stapte wegens gezondheidsredenen op. Zijn plaats werd ingenomen door mevrouw W.S.J. Waterreus-de Vries. Zij werd geïnstalleerd in de gemeente raadsvergadering van 25 november vo rig jaar}. In de hal van het gemeentehuis zijn de volgende nieuwe folders ver krijgbaar: - ”Te veel lawaai op het werk maakt doof’ van het Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Kerkweg-West 16 Heuvelhof 33 Bredeweg23 Piet Heinstraat 5 Esdoornlaan 26 Mededeling aan de abonnees Met ingang van 13 februari 1988 zal via de Centrale Antenne Inrich ting van de gemeente Waddinxveen de doorgifte plaatsvinden van de TV-programma’s van Nederland 3. De doorgifte vindt plaats op kanaal 40- in de UHF-band. De abonnees worden erop gewezen, dat de uitzendingen van Ne derland 3, bij wijze van proef door de NOS plaatsvinden, zulks tot 4 april 1988, de datum, waarop de TV-programma’s van Nederland 3 officieel van start gaan. Gedurende de installatiewerkzaamheden zullen er onderbrekingen van de signaallevering plaatsvinden. Burgemeester C.M. van der Linden: vrijdag 4 maart 1988 van 10.00-12.00 uur, uitsluitend na afspraak met de secretaresse. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Wethouder K.W.T. van Soest: vrijdag 12 februari 1988 van 10.00- 12.00 uur. Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst: Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. De Direktie van het Gemeenschappelijk Antenne Systeembedrijf Waddinxveen. 14433 14433 men van auto’s hadden gehaald. Van een industrieterrein werden 3 lampen en wat gereedschap meegenomen. Na het persbericht van enkele weken gele den over embleemdiefstallen waren de ouders er achter gekomen en waren zij gestopt met het wegnemen van emble men. Ontvreemd werden een blauwe Sparta- damesfiets en een groene Batavus-da- mesfiets, postcode 2742 GE 54. Een ge- WADDINXVEEN, 10 februari 1988 Burgemeester en wethouders van Waddinxveen, De secretaris, De burgemeester, J.MEULEMAN. VAN DER LINDEN. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikking kunnen tot en met 25 februari 1988 schriftelijk bij ons college worden inge diend door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mon deling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijs niet (tijdig) in staat zijn geweest. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Milieudienst Midden-Holland, nr. 8202/87. Terinzagelegging aanvragen en stukken Burgemeester en wethouders maken bekend, dat de volgende aan vraag ingevolge de Hinderwet is ingekomen: de heer A. Uitbeyerse Zn., Henegouwerweg 113, 2741 JZ WADDINXVEEN om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten en in werking hebben van een veehouderijbedrijf, gele gen op het perceel Henegouwerweg 113; Tijdens de genoemde periode kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk bij ons college worden ingediend. Degene die een be zwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Op verzoek kan een hoorzitting worden gehou den (tel. 01820-28011, tst. 223). WADDINXVEEN - Het Gastouderproject Waddinxveen - onderwerp van een aantal artikelen in het Weekblad voor Waddinxveen - is een vorm van kinderopvang die wortel heeft geschoten in dit Gouwedorp. Het is een goed alternatief gebleken voor ouders, die hun kinderen willen uitbe steden, en voor ouders, die kinderen willen opvangen, zo weet coördina tor Vronie van Manen (tel. 16393) uit de praktijk. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. politie nader aan de tand gevoeld over enkele diefstallen. Daar ze aan een auto rommelden werden de één op straat opegepikt en de tweede van huis ge haald. Bekend werd, dat beide knapen DIRK WESTERDUIN in het verleden elk ongeveer 25 emble- Boezemweg 23 aangeprezen spreekrecht Op zondag 7 februari werden twee jeug- ding wordt besproken terwijl tevens in formatie wordt gegeven over de eisen van het project; -De gegevens worden door de coördina tor vastgelegd en vergeleken met de ge registreerde vraag naar opvang; -Ten aanzien van vraagouders wordt op dezelfde manier gehandeld; -Als vraag en aanbod bij elkaar lijken te passen wordt door de coördinator het opvangadres doorgegeven aan de vraagouders. De vraagouders beslissen na een gesprek met de opvangouders of ze hun kind daar onder willen brengen. Het project aanvaardt geen enkele aan sprakelijkheid voor de geboden op vang: ouders kunnen dus weigeren. Het wordt gewenst dat de afspraken tus sen opvang- en vraagouders worden vastgelegd. Hierbij moet worden voor komen dat er sprake is van een arbeids overeenkomst. In dat geval is er ver plichting tot het betalen van sociale las- Burgemeester en wethouders hebben de navolgende bouwvergun ningen verleend: Bouwperceel Brugweg 155 Ik bespeur echter een ontwikkeling in de eigenlijke taak van de Raad die mij zorgen baart, mede als gevolg waarvan het alom t wordt verminderd tot een vrijblijvende dige Waddinxveners (13 jaar) door de oratium zonder consequenties. Wellicht hoopgevend voor de burger maar, met de thans bestaande regelingen, nutte loos. Terinzagelegging ontwerp-beschikkingen Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: de directie van Van Leeuwen B.V., Piasweg 16, 2742 KC WAD DINXVEEN om vergunning ingevolge de Hinderwet voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een ver kooppunt van motorbrandstoffen op het perceel Piasweg 16; positief te beschikken onder oplegging van voorschriften ter voor koming van gevaar, schade of hinder voor de omgeving. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen vanaf 11 februari 1988 tot en met 25 februari 1988 ter inzage bij de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, afd. Ruimte en Bouw in het gemeentehuis alhier, elke werkdag vanaf 8.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandagavonden geduren de drie uren. De werkwijze van het gastouderproject is als volgt: -Door publiciteit over de activiteit en mogelijkheden van het project worden potentiële gastouders gewonnen; -Vanuit het projekt wordt door de coör dinator een huisbezoek afgelegd, waar bij de situatie bij de gastouders wordt vastgelegd en over achterliggende mo tieven voor de opvang, visie op opvoe- WADDINXVEEN - De Waddinxveense rijkspolitie heeft in de nacht van donderdag 4 op vrijdag 5 februari bij de Peppelhorst in Groenswaard 2 een 24-jarige inwoner van Boskoop aangehouden. Hij werd verdacht van diefstal van flessen whiskey uit een winkel en hij stond gesignaleerd voor enkele geldboetes. De man verkeerde in verregaande staat van dronken schap en kon niet gehoord worden en werd daarom ingesloten. Hij heeft de diefstal van de drank bekend. Op donderdag 11 februari a.s wordt om 20.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis een kamermuziekconcert gegeven door het Amsterdams Fortepiano Trio, bestaande uit Glen Wilson (fortepi ano), Lucy van Dael (viool) en Wouter Möller (cello). Op het programma staan pianotrio’s van Haydn en Mozart. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar in het gemeentehuis, sectie Bur gerzaken op werkdagen tussen 8.30 en 12.30 uur, en vanaf een half uur voor de aanvang van het concert aan de zaal. Tijdens genoemde uren is ook telefonische reservering mogelijk (14433). ding van taallessen voor medelanders; dat de contacten met vrijwilligers veel omvattender en daarom individueler waren dan alleen taallessen komt niet meer aan de orde. Uit deze summiere en niet-systemati- sche opsomming blijkt dat, na alle hier mede samenhangende papierbergen en vergaderingen als raadslid doorgewor steld te hebben, er geen of nauwelijks tijd overblijft voor de noden van die éne naaste. En toch dacht ik dat de primaire taak van de raad is het ook behartigen van de belangen van de individuele Waddinxveense burger. Nog iets: Het bekritiseerde gezamenlijke vervoer van leerlingen voor het speciaal onderwijs, is financieel niet haalbaar, zegt u?. Kijk eens wat de kosten zijn geweest van de verschillende projecten, die niet tot het gewenste doel hebben geleid. Van dat geld kun je iedere dag een taxi laten voorrijden. Kijk voor de aardigheid ook eens wat een muziekschool, het sociaal- cultureel werk en andere (belangrijke) zaken kosten. Ik wil tenslotte nog verzekeren dat deze spontane uiting van gevoelens van te leurstelling niet een aanval op het colle ge vanB. en W. of op de raad betekent. Ik weet uit ervaring dat de individuele college- en raadsleden integere burgers zijn, die onmiddellijk bereid zouden zijn om te helpen. Laat daar dus geen misverstand over bestaan. De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen vanaf 11 fe bruari 1988 tot 11 maart 1988 ter inzage bij de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, afd. Ruimte en Bouw in het gemeentehuis alhier, elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandagavonden gedurende drie uren. Aard van het bouwplan het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woonhuis alsmede het oprichten van een onderheid terras het oprichten van een duivenhok het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woonhuis het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een schoolgebouw het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak het gedeeltelijk veranderen van een examengebouw in een kantoorruimte het vergroten van een bedrij fsgebouw het oprichten van een berging het gedeeltelijk veranderen van een schoolgebouw Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. De belangstelling van bedrijven - grote en kleine - voor bedrijfsgerichte kinder opvang is zichtbaar groeiend. Bedrijven zien het mede als hun taak met mede- werkers/sters mee te denken over de op vang van kinderen van de mensen, die mede hun schouders zetten onder de groei en bloei van het bedrijf. Een be drijf heeft er belang bij als goede mede- werkers/sters het dienstverband niet be hoeven te beëindigen, omdat er geen opvang van hun kinderen is. Bovendien is het interessant indien er mogelijkhe den bestaan om in dienst zijnde mede werksters na een bevalling weer op de eigen plaats aan het werk te houden. Het Gastouderproject van Waddinx veen en omgeving wil in een goede sa menspraak met daarvoor geïnteresseer de bedrijven zoeken naar oplossing voor de opvang van kinderen van mede- werkers/sters. Bedrijfsgerichte kinderopvang is in het sociaal beleid van een bedrijf een aspect dat in onze samenleving steeds belang rijken gaat worden. Het Gastouderpro ject weet daar alles van. WADDINXVEEN - De open dag, die zaterdag was georganiseerd op de open bare Annie M.G. Schmidtschool, was een succes. Vanaf het moment dat de school geopend werd tot ver na twaalf uur bezochten veel ouders met hun kin deren de school. Het personeel was vrijwel de gehele tijd bezig met het beantwoorden van de vra gen die veel ouders stelden. De ouders en kinderen bekeken uitgebreid de leer- en hulpmiddelen die stonden uitgestald. De leden van de ouderraad waren ook nauw bij de organisatie betrokken en de kinderen gingen vaak met een ballon van de Vereniging voor Openbaar On derwijs naar huis. Een aantal ouders be sloot meteen hun kind voor de openba re Annie M.G. Schmidtschool op te ge ven. - ’’Vrouwen gezocht voor mannenwerk” van het Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. - ”Hoe groot is uw kans op brand?” van de Ministeries van Bin nenlandse Zaken en Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur. ten en is de Wet op het minimumloon van toepassing. De genoemde constructie heeft wel tot gevolg dat er niet van een gezagsver houding sprake is; de vraagouder kan de gastouder niets voorschrijven. Aan de andere kant heeft de gastouder ook geen recht op een uitkering bij ziekte. Na de plaatsing houdt het project zo’n 2 keer per jaar contact met de gast- en vraagouders. Eventueel organiseert het project avonden voor deskundigheids- verbetering. Het persoonlijk commentaar van de heer B.J. Woudenberg, uitgesproken voor de lokale omroep RTW en ge plaatst in het Weekblad voor Waddinx veen van vorige week, inzake het spreekrecht in dé raadsvergadering is mij uit het hart gegrepen. De nood van een moeder moet wel heel groot zijn om voor een raadsforum een pleidooi te houden voor het welzijn van een kind, dat weerlozer is dan een ander kind. Dat doe je niet zo maar even; daar is veel moed voor nodig. Daarom is het zo triest dat deze mevrouw met een kluitje in het riet wordt gestuurd, omdat de raad niet bij machte is gebleken haar een indruk van medeleven te doen ge- worden. Hoe komt dat nu eigenlijk? Wel, in deze tijd van individualisering is er o.a. in de politiek een merkwaardige tendens in omgekeerde richting waar- i neembaar. De leuze ’’Zorg voor de naaste” heeft plaats gemaakt voor ”Een zorgzame samenleving”. Dus niet de eenling maar wij gezamelijk moeten ons gemiddeld wél voelen. Hoe komt nu in de politiek deze wending tot uitdruk king? Beschouwen wij de afgelopen ja- ren, dan zien wij dat er veel aandacht is besteed aan de volgende collectieve of multiprojecten: -plannen maken en (te genstrijdige) rapporten ontvangen inza ke uitbreiding van een winkelcentrum ten behoeve van de collectieve midden stand en als het mee zit ook nog voor de consumenten. -een accommodatie-onderzoek doen uitvoeren inzake de beschikbare collec tie van gebouwen etc. -nagaan hoe hoog het exploitatie-tekort van het zwembad mag zijn, waarbij de collectieve belangen van groepen hoger worden gesteld dan die van het indivi du. -de collectie huizen uitbreiden, des noods ten koste van sportverenigingen, zoals korfbal, jeu de boules etc. -meer aandacht voor collectieve rege lingen, zoals Midden-Holland, Reeu- wijkse Plassen, Bospark, Waterleiding bedrijf, GEB etc. -de collectie bedrijfshallen uitbreiden, zulks terwille van de heilige koe van de werkgelegenheid (dat VVD-fractie- voorzitter Maria Wientjens daarbij kri tische kanttekeningen plaatst is een ern stige aantasting van de collectieve een heid die er van de Raad dient uit te gaan). -professionele en collectieve beeelei- Zij vestigen er tenslotte de aandacht op dat degenen die bezwaren hebben ingediend op de wijze als bovenomschreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ont werp-beschikking in te dienen. Milieudienst Midden-Holland, nr. 603/88 vonden herenfiets kon bij de eigenaar worden terugbezorgd. De afgelopen week zijn in diverse auto’s ingebroken en zijn er diverse pogingen hiertoe ondernomen. In alle gevallen werd een zijruit ingeslagen. Uit de auto’s werden ontvreemd een radiocas setterecorder en bandjes (2 keer aan de Korenakker). Uit een auto aan de Graanakker werd niets ontvreemd (wel ruit ingeslagen). Nabij de Wingerd werd een kattenvang- kooi ter waarde van 500,- ontvreemd. Op maandag 1 februari werd ingebro ken in een woning aan de Prinses Be- atrixlaan. De huiskamer en een slaap kamer werden doorzocht. Ontvreemd werd een paspoort. In dezelfde straat werd enkele wonin gen verderop ook ingebroken. Tot op heden niet bekend of er iets wordt ver mist. WADDINXVEEN - In de hervormde koffiebar De Schaapskooi achter de Brugkerk wordt komende vrijdagavond vanaf kwart voor acht een sing-in ge houden. ”Met elkaar willen we een gezellige avond hebben, waarin zingen een grote plaats zal innemen”, aldus het organise rende koffiebarteam. WADDINXVEEN - Komende za terdag 13 februari in de 50e uitzen ding van het informatieve program ma Rondom de hefbrug van de lo kale omroep RTW. Daaraan zal dan ook ruimschoots aandacht worden geschonken. Het volledige programma ziet er zaterdag via de FM-zender 101.1 Mhz in stereo zo uit: 00.00-01.00 uur - Dag week, hallo weekend. Presentatie: Peter Teu- nisse. 12.00-13.00 uur - De Platenkast. Presentatie: Hans van den Hoek. Live special vanwege een geboorte in huize Van den Hoek. 13.00-14.00 uur - Popexpress. Pre sentatie: Anita Feenstra. Er kan weer worden gebeld voor een plaat van de archief-LP. Aan het begin van de uitzending wordt het code woord weer genoemd. Word u ge beld en kent u het woord dan ontv- nagt u een fraaie platenbon. 14.00-15.00 uur - Klassiek onder de hefbrug. Klassieke muziek. Pre sentatie: Ben Evertse. 15.00-17.00 uur - Rondom de hef brug. Informatief programma. Pre sentatie: Ineke van Wijngaarden en Peter v.d. Meerschaut. Deze feestelijke 50e uitzending staat in het teken van Valentijnsdag. De di verse interviews met de studiogas- ten staan allen in dit teken. 17.00-17.30 uur - Jeugd-scholen- programma. Presentatie: Ton Jan sen. 17.30-18.00 uur - Programma voor Turks-sprekenden Salih Hayranoglu. 18.00-18.30 uur - Programma voor Arabisch-sprekendenPresentatie: Ahmed Sahli. Alarmering Brandweer b.gg. Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Meldpost milieuklachten Commissie voor de bezwaar- en beroepschriften, op woensdag 17 februari 1988, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Behandeling van de heer J.S.M. Pennings tegen de aan de Ver enigde Bouwbedrijven Van der Heijden ARWON B.V. verleen de bouwvergunning voor het oprichten van twee woonhuizen met garages op het perceel naast Overtoom 20. - Behandeling van bezwaarschriften inzake de zgn. éénmalige uit kering 1987. Bij gastouderopvang worden de kinde ren opgevangen door ouders thuis. Dat kan een echtpaar zij nmaar ook samen wonenden en alleenstaanden. Een voordeel van deze vorm van kin deropvang is de persoonlijke aandacht die een kind krijgt in een omgeving waar een beperkt aantal kinderen aan wezig zijn. Het opvangen van kinderen van andere ouders is niet nieuw. Nieuw is wel de manier waarop tegenwoordig ook in Waddinxveen de gastouderopvang wordt georganiseerd. Het gaat om regelmatige opvang gedu rende een langere periode door een vas te gastouder. Het Gastouderproject be middelt tussen enerzijds de vraagouders en anderszijds de gastouder. Vanuit het project kan advies gegeven worden en geholpen als er problemen zijn. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 3