Italiaanse Barokmuziek in raadzaal Adri Hilhorst gediplomeerd popdocent Open huis SPB- leerlingwerkplaats start leden werfactie Ons Genoegen k Verkoop schilderijen in Florida Aan de Maarten Schoutenstraat op 4 en 5 maart 55 W’veners meer Vlooienmarkt in Boskoop Gemeente vergoedt schade aan Hongerdoek Cameroun in Wereldwinkel Kauwborsteltje in ’t Baarsje chr. scholen Gemeentelijk complex komt aan Kanaaldijk Moerkapellenaar voorzitter Voedselhulp Nieuw Intelligent Vaardigheden Indelingsplan Strategisch Ontwikkeling Maaltijd Vooruitzichten Opleiding leerlingen Oorzaken I Folders I J WOENSDAG 17 FEBRUARI 1988 Pagina? Eén van de zaterdag te exposeren landschappen. onderdelen waarin dat noodzakelijk is. 4De vereniging, die beschikt over onge- 4 I 4 half jaar tijd hebben de bijzondere ba sisscholen in Waddinxveen te maken gehad met een kleine 17 mille aan glas breuk en andere schade. Dat blijkt uit het voorstel varvB. en W. aan de volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad om deze schade uit de gemeentekas te vergoe den. De schoolbesturen hadden de gemeente laten weten dat zij in 1985 (vanaf 1 au gustus) en 1986 te maken hadden gehad met de volgende kosten van glasbreuk, vandalisme en stormschade: Gerefor meerde schoolvereniging Gouda e.o. f 82,10, Vereniging tot stichting en in standhouding van Ned.Herv.Chr. scho len f 2.769,33, Stichting voor Katholiek Onderwijs ”St. Victor” f 6.230,13 en Vereniging voor Prot.Chr. Onderwijs f 7.606,88. De gemeente ontvangt vanaf 1 augustus 1985 een rijks(norm)vergoe- ding voor dergelijke schadegevallen bij het openbaar- en bijzonder basisonder wijs. Voorts is door de gemeente voor dergelijke schades per 1 januari 1987 een verzekering afgesloten. WADDINVEEN - De Wereldwinkel Waddinxveen doet dezer dagen weer mee aan de vastenactie van de rooms katholieke St. Victorparochie. Het zwaartepunt van de actie '::Om het recht van de zwaksten: recht op voed sel” valt tussen vandaag - woensdag 17 februari - ehzondag 3 april. Op verschillende manieren passeren de mogelijke oorzaken van oplossingen van het hongerprobleem de revue. In de Wereldwinkel bij het KW-plein zijn gratis folders verkrijgbaar met de uitno diging om vooral tijdens de komende 40 dagen op te komen voor de allerarmsten in de Derde Wereld. Door produkten te kopen uit de Derde Wereld, doet iedereen al een stap in de goede richting. In de Wereldwinkel hangt tijdens de ak- tie een ’’hongerdoek” uit Cameroun. Dit hongerdoek is ontworpen door de Camerounse kunstenaar René Tchebet- chou. Deze heeft zich laten leiden door het ’’Onze Vader”, met als centraal motief de bede: Geef ons heden ons dagelijks brood. Rond dit motief wordt het rijke en veelkleurige Afrikaanse leven, met name dat van Cameroun in beeld ge bracht. WADDINXVEEN - De leerlingwerkplaats van de Stichting Samenwer kingsverband Praktijkopleiding Bouw Gouwe en Rijnstreek (SPB) aan de Maarten Schoutenstraat houdt vrijdag 4 maart van 09.00-21.00 uur en zaterdag 5 maart van 09.00-13.00 uur open huis. Dit open huis vormt een onderdeel van de actie ”Wie handig is, kiest een baan in de bouw”. Ervaring als popmuzikant deed hij op als basgitarist in de Rotterdamse mo- dern-rock groep Humaticen de Engelse rock-wave band Fragment. Naast zijn docentschap aan de muziek school is Adri Hilhorst momenteel ver bonden aan de multi-media groep Zu- perzinc, die hard bezig is met de voorbe reidingen van een muziektheaterpro- ductie, waarvan in juni enkele tussen- voorstellingen te zien zullen zijn in the ater Lantaren/Venster in Rotterdam. WADDINXVEEN - De aan de streekmuziekschool Waddinxveen aan de Zuidkade verbonden docent Adri Hilhorst behoort tot de eerste lichting in Nederland afgestudeerde popdocenten, die in Rotterdam zijn deskun- digheidsverklaring heeft gekregen. WADDINXVEEN - In nog geen ander- Voedselhulp vindt men ook op het doek. Voedselhulp uit USA, de EEG of de Chinese Volksrepubliek maat het land overigens eerder meer dan minder afhankelijk. Het hongerprobleem wordt niet in de wortel aangepakt en be streden. De gesubsidieerde overpro- duktie van de rijke landen wordt op de Afrikaanse markten gedumpt tegen af- braakprijzen, zodat het voor de kleine boeren niet langer lonend is om zelf voedsel op de markt te brengen. De kring van voorouders op de buiten rand van het hongerdoek omsluit het geheel. Alleen als Afrika zijn voorou ders blijft herdenken, dan kan de Afri kaanse gemeenschap worden behou den. Dan kan het Afrikaanse geloof in de verbondenheid van alle dingen blij ven voortbestaan en zo de volheid van leven tegen alle onderdrukking in tot stand brengen. De deskundigheidsverklaringen zijn in ons land spiksplinternieuw. Voor het eerst zijn er nu 21 popmuzikanten (zoals Adri Hilhorst), uit groepen als Doe Maar en Herman Brood’s Wild Roman ce, die, na het volgen van een speciale kursus, volledig benoembaar zijn voor het lesgeven en begeleiden van pop groepen binnen muziekscholen en vor mingscentra. De speciale cursus tot ’’popdocent” duurde één jaar en was georganiseerd door de Stichting Popmuziek Neder land, in samenwerking met het Rotter dams Conservatorium en de Stichting Postkunstvakonderwijs. De cursus had tot doel geroutineerde popmusici in staat te stellen om hun kennis en ervaring in dienst te kunnen stellen van het muziekonderwijs aan muziekscholen en vormingscentra, waar grote behoefte is aan zulke gekwa lificeerde docenten. Een andere reden is misschien dat het recreatief tuinieren als te ’’primitief’ wordt gezien: je krijgt er vuile handen van en je moet in weer en wind buiten werken. Het feit dat volkstuinen tegenwoordig steeds meer ’’recreatietuinen” worden genoemd, zou erop kunnen duiden dat er nog steeds rond het ’’volkstuinen” een sfeer van armoede hangt die het in vroeger dagen kenmerkte. De werke lijkheid is echter geheel anders. Authentiek Lucy van Dael en Wouter Möller bespe len beiden een met darm besnaard baro- kinstrument, dat warmer maar wat min der krachtig klinkt. Bovendien spelen ze in de lagere barok stemming. Bob van Asperen bespeelde bij deze gele genheid een Italiaans clavecimbel met twee manualen. Zij behoren tot de musici die streven naar een authentieke uitvoering van ou dere muziek (en maken als zodanig deel uit van het ’’Orkest van de 18e eeuw”). Met de bestudering van de vroegere uit voeringspraktijk en muziektheorie is ei genlijk de vroege Italiaanse barokmu ziek herontdekte en uitvoering op een modern instrumentarium is welhaast ondenkbaar, omdat anders het specifie ke karakter van deze muziek verloren gaat. ”Met de sfeer van armoede heeft het tuinieren op de volkstuin natuurlijk in het geheel niets te maken. Wel is het zo dat je van het buiten zijn moet houden met het risico dt je een regenbui op je hoofd krijgt. Ook moet je niet bang zijn voor vuile handen”, vindt drs. Hans Wallert. Vaak wordt ook vergeten dat tuinieren meer betekent dan alleen maar iets in de grond stoppen en maar wachten tot je kunt oogsten. Tuinieren vereist een ze kere intelligentie, de wil om een goed produkt te krijgen, je bezighouden met de mogelijkheden en onmogelijkheden van de natuur. Het tuinieren in verenigingsverband heeft voordelen: de leden helpen en sti muleren elkaar. Groot is de voldoening wanneer groente, bloemen of planten uit eigen tuin op tafel komen. Ervaren leden verstaan de kunst meer uitheemse planten en groentesoorten te kweken en weten van de bessenoogst wijn te pro duceren. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 19 februari zal er weer een vlooienmarkt worden gehouden in de Beurshal te Boskoop. Het is ongelooflijk hoeveel animo er steeds voor deze markt is. Bij de organisatie zijn al aanmeldingen binnen gekomen voor de over 4 weken te houden markt! Er zijn weer allerlei zaken welke te koop worden aangebo den. Vanaf heden zal de Vlooienmarkt Bos koop elke 2 weken worden gehouden. De markt zal elke keer van 17.00 tot 22.00 uur geopend zijn en de toegang is GRATIS. Wie eerder wil rondkijken moet een toegangsprijs van f. 10,- beta len. Lucy van Dael (barokviool) en Wouter Möller (barokcello) hadden de claveci- nist Bob van Asperen bereid gevonden de plaats in te nemen van Glen Wilson. Dat betekende voor dit ensemble dat het slechts twee dagen tijd had om zich op dit programma voor te bereiden. Hoewel deze musici dit programma al eens eerder samen hadden uitgevoerd moet dat keihard werken zijn geweest en het resultaat lag op een meer dan be hoorlijk niveau. Het publiek, dat wellicht met bepaalde verwachtingen naar het concert was ge komen, werd naar een volkomen ande re muzikale wereld meegenomen: de nogal onbekende wereld van de vroege Italiaanse wereldlijke barokmuziek. Deze barokstijl verschilt volkomen van de meer bekende stijl van de latere J.S. Bach en tijdgenoten. eenmaal deze muziek eigen dat cello en clavecimbel als basso continuo partij minder op de voorgrond treden, maar Wouter Möller en Bob van Asperen brachten de continuopartij met grote vaardigheid en fantasie. Lucy van Dael gaf zelf een interessante toelichting en demonstratie van bepaal de viooltechnieken. De componisten, die in dit programma aan bod kwamen (Marini, Frescobaldi, Fontana, Uccelli- ni en Vivaldi) hebben allen een bepaal de bijdrage geleverd aan de ontwikke ling van de viool met als curiosum Ge- miniani met twee Engelse volkmelodie- ën met Italiaanse begeleiding. Ter afwisseling soleerde Bob van Aspe ren met werken van Frescobaldi en Sto- race, werken met een improvisatorisch karakter. De reeks Waddinxveense kamermu ziekconcerten omvat nog twee optre dens: op donderdag 10 maart komt het Groninger Gitaarduo en op donderdag 14 april het Roemeens Orkest Andrei Serban. Y.C.M. HOFHUIZEN-WILMS Adri Hilhorst geeft in dit Gouwedorp nu ruim drie jaar les op gitaar en basgi taar. Daarvoor rondde hij aan het Con servatorium in Den Haag de studies gi taar en schoolmuziek af. Vanaf zijn komst naar Waddinxveen begeleidt hij voorts de popgroepen van de muziekschool. Ook leidt hij de in ’87 gestarte popworkshops voor beginners, georganiseerd door cultureel centrum De Bonkelaar, in samenwerking met de muziekschool. De Waddinxveense leerlingenwerk plaats, betrokken bij de bouw van het gemeentehuis en bibliotheek in Zeven huizen en het wijkgebouw De Overkant aan de Kromme Esse in Waddinxveen, brengt leerlingbouwvakkers (dit jaar zo’n 40 jongeren) onder leiding van de leermeesters de nodige basisvaardighe den bij. De schoolverlaters van het L.B.O. star ten hun opleiding in de leerlingwerk plaats, waar aan de hand van vorderin gen het moment bepaald wordt, waarop de leerlingen bij de aangesloten aanne mingsbedrijven kunnen gaan werken. Voor de leerlingen welke van de MA VO komen is een aangepast programma gemaakt in verband met hun technische handvaardigheid. Deze leerlingen blij ven gemiddeld langer in de werkplaats dan de leerlingen van het L.B.O. In de leerlingwerkplaats wordt de oplei ding voortgezet op momenten dat er bij de aannemingsbedrijven tijdelijk geen plaatsingsmogelijkheden zijn, tijdens het vorstverlet en er kan aanvullende praktij kinstructie worden gegeven op De actie is erop gericht méér jongeren kennis te laten maken met de vakoplei ding in de bouw. Komend cursusjaar zijn er in de bouwnijverheid minimaal 5.(MX) leer-Zarbeidsplaatsen beschikbaar voor jongeren met een vooropleiding LTO, MAVO of gelijkwaardig. Vakop leidingen in het kader van het leerling wezen bestaan uit praktijk- en theorie- programma’s. De Waddinxveense leerlingplaats, die in november 1985 officieel geopend werd, wil tijdens het tweedaagse open huis laten zien dat er in de bouw een uit stekende opleiding wordt geboden. Tij dens de open dagen demonstreren leer lingen verschillende vakonderdelen van hun beroep. Uiteraard is er voor de bezoekers infor matie over de opleidingen en de oplei dingsinstituten, het samenwerkingsver band, de Regionale Opleidings Com missie en de Stichting Arbouw. WADDINXVEEN - Het bijna zeven jaar oude volkstuincomplex van ”Ons Genoegen” aan de Tweede Bloksweg is een illegaal terrein, dat door het ge meentebestuur wordt gedoogd. Omdat er niet van ijet begin af aan is opgetreden tegen deze activiteiten heeft men aan het Raadhuisplein in Waddinxveen geen mogelijkheid meer hieraan nog wat te doen, zo men overigens zou willen. Ondanks de aanwezigheid van ’::Ons Genoegen” - die kassen en tuinhuisjes zou willen neerzetten - werkt de gemeente aan plannen om aan de Kanaal dijk het eerste officiële volkstuinencomplex te realiseren. na de nodige discussie werd besloten vooralsnog af te zien van een legalisa tie van het complex aan de Tweede Bloksweg en ook aan de oostkant van het Gouwebos geen volkstuinen te maken. In de gemeenteraadsvergadering van januari vorig jaar legde de gemeente raad f. 11.000,- op tafel voor het door de Grontmij NV in De Bilt op te stel len indelingsplan aan de Kanaaldijk. Tenslotte spraken PvdA, CDA en VVD in 1986 af - en legden dat ook vast in het gemeentelijk beleidsprogramma - dt in deze periode (1986-1990) ’’uit breiding van het volkstuinenareaal wordt nagestreefd’::. De gronden voor het nieuwe volkstuinencomplex ten zuiden van de samen werkingsschool voor HAVO-Atheneum kon de gemeente van de curator- aankopen uit de failliete boedel van de Exploitatie Vastgoed Holland BV in Gouda. Voor de 51.885 vierkante meter grond moest f. 207.540,- worden betaald. Dat is f. 4,- per vierkante meter. B. en W. deelden een jaar geleden aan de raad mee dat de betreffende gron den afhankelijk van de definitieve besluitvorming vooralsnog zullen wor den aangewend voor de aanleg van een volkstuinencomplex. Gesproken werd over een ’’planologisch strategische ligging” van de gron den aan de Kanaaldijk, die bijzonder geschikt zijn voor een stedebouwkun- dige invulling in de toekomst. Het gemeentelijk volkstuinencomplex - gunstig gelegen, redelijk goed te ontsluiten, goede grondconstructie - is mede bedoeld om de ’’wildgroei” van volkstuinen op niet gewenste lokaties te voorkomen, aldus de gemeen te. Aan het inrichtingsplan is gewerkt om te komen tot een goede inrichtingen exploitatieopzet van het nieuwe volkstuinencomplex. Afhankelijk van de behoeften kunnen dan volkstuinen worden ontwikkeld. Eventuele subsi diemogelijkheden zouden nader onderzocht worden. Het recreatieschap Bospark, dat namens de gemeenten Waddinxveen en Boskoop het Gouwebos exploiteert, is door de gemeente Waddinxveen ge vraagd geen volkstuinen aan te leggen in dat gebied. een gevarieerd geheel, van prachtige landschappen, zee- en strandgezichten, kleurrijke bloemen, dieren en stillevens maar ook een aantal moderne doeken. De tentoongestelde werken zijn alle gef- ramed in witte kartonnen passepartouts maar er zijn ook stijlvolle lijsten voor radig waaruit een keuze kan worden gemaakt. Deze lijsten zijn ditmaal, als een speciale aanbieding, gratis. De prij zen van de tentoongestelde werken va riëren tussen de 90 en 490 gulden. De verkoop-expositie in Florida is ge opend van 10.00 tot 17.00 uur, toegang is gratis. Met het gepresenteerde programma schetste dit ensemble in vogelvlucht de ontwikkeling van het gebruik van de vi ool in de Barok: was de viool eerst een instrument van ondergeschikt belang, in deze periode groeide het uit tot een instrument voor vioolvijtuozen. Daarmee werd tegelijkertijd ook de ontwikkeling van de baroksonate met zijn karakteristieke basso continuo (hier cello en clavecimbel) belicht: van eendelige sonate naar de meerdelige so nate met duidelijke melodische lijnen van bijv. Vivaldi. De werken voor de pauze stammen af van de min of meer op spreektoon uitge voerde Florentijnse ’’opera” (ca. 1590). De viool wekt de indruk een gesprek te voeren. In die tijd werden de regels van welsprekendheid (rhetorica) zelfs toe gepast in de muziek en ook bij J.S. Bach zijn deze duidelijk aanwijsbaar. Het vergt een speciale kennis en tech niek dit te spelen en Lucy van Dael bleek hier goed in thuis te zijn. Het is nu WADDINXVEEN - De zieke Glen Wilson van het vorige week donder dagavond in de raadzaal van het gemeentehuis te beluisteren Amsterdam Forte Piano Trio was er de oorzaak van dat de bezoekers van de Waddinx veense kamermuziekconcerten geen muziek van Haydn en Mozart kre gen voorgeschoteld, maar vroege Italiaanse barokmuziek. Als kind heeft René Tchebetchou de geïmporteerde ’witte Christus’ leren kennen. Nu beeldt hij Christus uit als Afrikaan. Op deze wijze wil de kunst enaar wijzen op een Afrikaanse kijk op mens en wereld. Hij onderstreept het recht van de Afrikaan om anders, om zichzelf te zijn. In het middelpunt van het hongerdoek zien we de gemeenschappelijke maal tijd. Onder de maaltijdscene zien we een groep dansende mensen. Omdat brood in Cameroun onbekend was - en ook nu nog buiten de steden geen basis voedsel is - hebben de eerste missiona rissen de broodbede vertaald met: geef ons vandaag ons voedsel. De kunstenaar beeldt dit uit door een bananenstruik en gierststengels, respec tievelijk het basisvoedsel uit Zuid- en Noord-Cameroun Verder ziet men op het doek cacaozak- ken, cacaoboom en katoenstruik, het symbool van de economische afhanke lijkheid van Cameroun. Ook het alco holisme, omkoperij en corruptie, ziek te, het onderwijs en de verstedelijking krijgen een plaats op het doek. WADDINXVEEN - Door een toena me van het aantal inwoners met 55 in de maand december 1987 bedraagt het aantal inwoners van de gemeente Wad dinxveen per 1 januari 1988 24.325. Dat hebben B. en W. aan de gemeenteraad laten weten. Uit de cijfers blijkt, dat er tussen 1986 en 1992 sprake is van een relatieve da ling van het leerlingenbestand van ruim 25 procent en van het aantal gediplo meerden van ruim 30 procent. Voor de vakopleiding in de bouw kan deze ontwikkeling nog dramatischer verlopen, wanneer de tendens zich zal doorzetten, dat op het LTO zelf de af deling bouwtechniek verder aan popu lariteit zal inboeten. De afnemende uitstroom uit lager be roepsonderwijs en algemeen voortgezet onderwijs is nog te weinig specifiek om daaraan conclusies te verbinden over de instroom in het leerlingwezen. ’::Het bestuur is met enige zorg vervuld ten aanzien van de toekomstige ontwik keling van het samenwerkingsverband, als gevolg van een dreigende daling van de instroom in het leerlingwezen. Niet alleen kan dit van invloed zijn op het in standhouden van de leerlingwerkplaats, maar tevens kan de bouwnijverheid in onze regio in mindere mate worden voorzien van voldoende, goed opgelei de jonge vaklieden, waaraan reeds nu, maar vooral in de toekomst een grote behoefte bestaat”, zo verwoordt voor zitter J.F. Groenevelt in het pas ver schenen jaarverslag 1986-1987 van de Stichting Samenwerkingsverband Prak tijkopleiding Bouw Gouda en Rijn streek. WADDINXVEEN - Dat Daam Scharloo van restaurant ’t Baarsje in Waddinxveen, een man is met oog voor détail is inmiddels ge noegzaam bekend. Kleine accesso ires als een leesbril, kinderspelle tjes en materiaal om knoopjes vast te zetten zijn permanent voor han den. Sinds kort staat op het tafeltje bij de deur van dit gezellige specialitei tenrestaurant een glas met Che wing Brushes. Chewing Brush is een klein weg- werpborsteltje, zo groot als een flink snoepje, vervaardigd uit syn thetisch materiaal. Door op het steeltje te kauwen komt een naar anijs smakende stof vrij, die een frisse smaak in de mond geeft en het gebit reinigt. Daam Scharloo ziet deze primeur als een welkome toevoeging aan of vervanging van de tandenstoker en het pepermuntje. Het is ideaal voor hen die na een zakenlunch het res taurant verlaten. ’’Werkelijk iedereen, die hier de lunch heeft gebruikt, neemt het mee”, zegt Daam enthousiast. ’’Met name omdat water en tand pasta overbodig zijn, maken zaken lieden dankbaar gebruik van Che wing Brush. Zij kunnen tijdens het autorijden met het kauwborsteltje de mondhygiëne op peil brengen. Die service wil ik als restaurateur graag bieden”. Het samenwerkingsverband heeft als belangrijkste doelstellingen, de bouw nijverheid in de Gouwe en Rijnstreek jaarlijks te voorzien van voldoende, goed opgeleide jonge vakmensen om in de toekomstige behoefte te kunnen voorzien, alsmede de opleiding van de leerlingen te garanderen gedurende de totale duur van de primaire opleiding, zodat de vakopleiding conjuctuur-onaf- hankelijk wordt. Schoolverlaters die een vakopleiding timmeren of metselen in het kader van het leerlingstelsel willen volgen, kun nen in principe in dienst treden van het samenwerkingsverband Gouwe en Rijnstreek. Voordat een dienstverband wordt aan gegaan, worden de leerlingen eerst me disch gekeurd, waarbij bekeken wordt of men lichamelijk wel geschikt'ïs voor de bouw. Tussen het samenwerkingsverband, de leerling en zijn ouders wordt een leer- en arbeidsovereenkomst afgesloten. Na het in dienst treden bij het samen werkingsverband, krijgt de leerling 4- wekelijks loon uitbetaald, gebaseerd op de bepalingen in de CAO voor het Bouwbedrijf. De leerlingen worden voor hun vakop leiding zoveel mogelijk te werk gesteld bij de deelnemende aannemers. Het eerste halfjaar van de opleiding is de introductie- en oriëntatieperiode. Tijdens deze periode maken de leerlin gen zoveel mogelijk kennis met alle on derdelen van het vak. Tevens worden dan de basishandvaardigheden bijge bracht. Gedurende deze periode verblijven de leerlingen afwisselend in de leerling werkplaats en op de bouwplaatsen van de aannemers. De leerlingen, die de introductie- en oriëntatieperiode goed hebben doorlo pen, krijgen van het samenwerkingsver band de garantie dat ze hun primaire opleiding helemaal kunnen afmaken. BOSKOOP - In beursgebouw Florida aan de A.P. van Neslaan in Boskoop wordt zaterdag 20 februari opnieuw een verkoop-expositie gehouden van olie verfschilderijen. Deze rondreizende ex positie heeft tijdens een eerder bezoek aan Boskoop zoveel belangstelling ge trokken, dat opnieuw is besloten het I werk van ppn arnnt aantal knnstcrhil- I WADDINXVEEN - De Waddinxveense volkstuindersvereniging ”Ons I Genoegen” aan! de Tweede Bloksweg kan weer 10 tot 15 nieuwe leden ge- Daan Scharloo voor zijn restaurant 't Baarsje. werk van een groot aantal kunstschil ders uit diverse landen ten toon te stel len. De collectie is zodanig samengesteld, dat rekening wordt gehouden met een grote verscheidenheid aan persoonlijke smaken van mensen. Dit resulteerde in Het verminderen van de belangstelling voor het recreatief tuinieren heeft ver moedelijk verschillende oorzaken. Nog J maar enkele jaren geleden was er niet aan een volkstuin te komen en daardoor heeft zich soms de gedachte ontwikkeld J dat het zoeken naar een volkstuin toch tevergeefs is. i I 4 t v I i L»veer anderhalve hectare voor recreatie- tuinders, telt nu een 70-tal leden. Het i lidmaatschap van de op 30 mei 1981 op- gerichte volkstuindersvereniging ”Ons Genoegen” bedraagt f 15,- per jaar. De huur van de grond is f 1,25 per vierkante meter in eenheden van 100 vierkante meter. Met advertenties, folders en informatie- materiaal zal worden geprobeerd de nieuwe leden te werven. Ze zullen wor den ingeschreven door de aan De Ak- ker wonende secretaris drs. Hans Wal- lert (tel. 19592). J ”De reden voor onze ledenwerfactie is l gelegen in het verschijnensel dat de be- t langstelling voor het tuinieren als vorm van recreatie, in het algemeen (lande lijk) vermindert”, aldus de secretaris van ”Ons Genoegen”. ”Nu bovendien binnenkort het aantal volkstuinen in Waddinxveen vermoede- i lijk kan worden uitgebreid, wil de ver- eniging de belangstelling voor het tui- nieren stimuleren”. --- bruiken, zo hebben de Moerkapelse voorzitter A. de Knoop en de Wad- I dinxveense secretaris drs. J. Wallert laten weten. O f A I t S -

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 7