Wie bevordert werkgelegenheid? flats? Bel de politie Gemeente roept op tot mententen ’’Vreemden” in verkoop Patiënten Weekmarkt al om 11.30 uur Vergunningen voor straat geestelijke gezondheids zorg bijeen Rijinstructeurs voor de klas in Waddinxveen Muziekgroep in koffiebar CAI-aanleg gaat door in Zuidplas Twee leden gezocht voor kunstcommissie POLITIENIEUWS WADDINXVEEN L Huisbouwer” Kosteloos Rehorst Commissie Oliebollen Op stap Auto in brand Snelheidscontrole Eieren x Uit het verkeer Diefstallen Aanrijdingen Voorrang Beroep Brief Best mooi r 1 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 17 FEBRUARI 1988 Pagina 9 branden. I WADDINXVEEN - B. en W. hebben de volgende vergunningen verleend voor de straatverkoop: Aan de heer J. Schaap te Bunschoten is standplaatsvergunning nabij de Beu kenhof verleend voor de verkoop van vis op de woensdagen in 1988. Aan de heer T. van de Weerdt te Al- phen aan den Rij n is voor de periodes 22 februari tot en met 12 maart en 10 tot en met 31 december 1988 standplaatsver gunning verleend nabij de Beukenhof voor de verkoop van gebak en oliebol len. WADDINXVEEN - Het bordje ’’Ver boden te vissenheeft er even gestaan maar wie het ’’binnenmeertje” bij de Jan Dorrekenskade-Oost ziet kan zich het grappige verbod goed voorstellen. Op het braakliggende terrein, waar eens de meubelbedrijven van Bruwa (verhuisd naar de Henegouwerweg) en Baan’s Meubelen (verhuisd naar de WADDINXVEEN/GOUDA - Het gemeentebestuur van Waddinxveen heeft de ouders van kinderen die nog niet tegen de mazelen, rode hond en polio zijn ingeënt aangeraden gebruik te maken van de extra inentingsmo- gelijkheden. richten over de toenemende kans op po lio (kinderverlamming). Hiertegen is vrijwel de gehele bevolking ingeënt, be halve de groep met religieuze en/of filo sofische bezwaren. Ook hiertoe bestaat alsnog de gelegenheid om te worden ingeënt met het DKTP-vaccin (Dyfte- rie, Kinkhoest, Tetanus en Polio). men over elkaar te zitten door al in een vroeg stadium te verklaren dat SSW ’’niet is gebonden aan Rehorst BV” (burgemeester C.M. van der Linden in Ik wil nu wel eens zien wie de bevorde ring van de werkgelegenheid in Wad dinxveen en het behoud daarvan echt hoog in het vaandel heeft geschreven. De inentingen BMR en DKTP geschie den kosteloos voor kinderen tot en met 12 jaar. De leeftijdsgroep van 13 tot en met 18 jaar kunnen worden ingeënt voor rekening van het ziekenfonds. Maar er is natuurlijk nog meer aan de hand. Ik kom op het nieuwe bedrijf Re- Inmiddels is het gemeentebestuur op Aan mevrouw C. Boersma-Sterrenberg te Apeldoorn is standplaatsvergunning verleend op de hoek Juliana van Stol- berglaan/Kerkweg-Oost gedurende de periode 3 tot en met 24 oktober 1988 voor de verkoop van gebak en oliebol len. Deze gegevens waren voor de VVN-af- deling reden om te werken aan ver- keersonderricht voor de oudere school jeugd. De aandacht werd niet alleen ge richt op de leskist, maar ook twee be stuursleden gingen op stap. Voorzien van moderne instructiemate rialen stonden Henk van Erk en John Mimpen de fietsers en bromfietsers in de klas het ”hoe” en ’’waarom;;’ van de jeugdige verkeersdeelnemer uit te leg gen. Tijdens hun ’’lessen” namen ze bij de jongelui theoretische verkeerstesten af, die telkens weer duidelijk maken hoe belangrijk verkeersonderwijs na de ba sisschool is. WADDINXVEEN - De Waddinxveense weekmarkt begint voortaan op vrijdag morgen om half twaalf, maar blijft wel tot zes uur duren. Een dergelijk voorstel om de markt een half uur eerder te laten beginnen hebben B. en W. aan de volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad gedaan. Volgens het college bestaat er geen bezwaar tegen het verlengen van de marktperi- ode in de Willem de Zwijgerlaan met een half uur. In de vergadering van de gemeentelijke marktcommissie van september vorig jaar is al gebleken dat het merendeel van de marktkooplieden een wijziging wenste van de aanvangstijd van de weekmarkt. De voorkeur ging uit naar een aanvangstijd van 11.30 uur. De marktcommissie kon izch in meerderheid met dit voorstel verenigen. Zij voerde daarbij aan dat bij het publiek behoefte blijkt te bestaan om de weekmarkt reeds vóór 12.00 uur te bezoeken. Naar het oordeel van de marktcommissie dient het sluitingstijdstip in verband met de gewenste gelijkstelling met de winkelsluitingstijden gehandhaafd te blijven op 18.00 uur. WADDINXVEEN - De gemeentelijke commissie voor kunst en cultuur, die wordt voorgezeten door PvdA-wethou- derdrs. M. Kraaijestein, is op zoek naar twee nieuwe leden. Deze moeten de plaats in gaan nemen van de vertrokken leden L. Huis in ’t Veld en I. van Roermund-van der Lin den. De eerste vertrok per 7 december vorig jaar en de tweede per 27 januari. Het vertrek van de beeldend kunstena res Loes Huis in ’t Veld van de Ker- kweg-West heeft te maken met het door de gemeenteraad op voorstel van het college van Burgemeester en Wethou ders genomen besluit om voortaan één keer per jaar ook amateur-kunstenaars in de raadzaal van het gemeentehuis te laten exposeren. Op vrijdag 12 februari raakte de motor van een auto in brand terwijl de eige- naar/bestuurder hiervan de auto stond af te tanken op het terrein van de Shell aan de rijksweg A12. De bestuurder duwde de wagen weg van de pompeilan- den en personeel van het tankstation wist de brand te blussen. De ter plaatse gekomen brandweer van Gouda kon al leen nog constateren dat het vuur ge doofd was. De wagen moest worden af gesleept. ken. De plannen om er een humanistische bejaardenflat neer te zetten zijn ver traagd. Aan deze bouwmassa is gere geld gesleuteld om het te laten passen in de schaal van het woon- en winkelcen trum aan de voet van de hefbrug. Daar zitten nogal wat haken en ogen aan. Daarover kunnen de betrokkenen con tact opnemen met de huisarts, maar men kan ook naar het vaccinatiespreek- uur gaan van de Gemeenschappelijke Gezondheids Dienst Midden-Holland aan de Oosthaven 68 in Gouda. Dit spreekuur is (na telefonische afspraak) elke maandag- en dinsdagochtend van 8.30-10.00 uur. Over het inenten van kinderen tot vier jaar verstrekt Het Groene Kruis in Waddinxveen dagelijks tussen 11.30- 12.30 uur (tel. 12455) nadere informa tie, evenals de GGD Midden-Holland (tel. 01820-28011) voor het inenten van kinderen vanaf vier jaar. Sinds november vorig jaar zijn er va. 108 gevallen van mazelen gemeld bij de G.G.D. Midden-Holland. Alhoewel mazelen een over het algemeen onge vaarlijke virusziekte is, is de kans op be smetting vrij groot, terwijl de kinderen daarnaast grote kans lopen op ooront steking of luchtwegeninfectie en in 1 op de 1000 gevallen komt zelfs hersenvlies ontsteking voor. Doordat sinds 1974 bijna alle kinderen op de leeftijd van 14 maanden worden ingeënt, is de epidemie beperkt geble ven tot bovengenoemde 108 kinderen. Desondanks blijft dit aantal zorgen ba ren, hetgeen aanleiding heeft gegeven om aan ieder kind tot en met de leeftijd van 12 jaar - die om welke reden dan ook (nog) niet zijn geënt - alsnog de ge legenheid te bieden om dit alsnog te la ten doen (B.M.R./vaccin of mazelen en rode hond). Ook verschijnen er de laatste tijd be- WADDINXVEEN - Het bevorderen en behouden van de werkgelegenheid heeft ook in Waddinxveen - ja, waar ei genlijk niet - een hoge prioriteit. Als het even kan vertelt het gemeentebestuur wat het al niet onderneemt om banen te scheppen en om mensen aan het werk te krijgen. Dat is prima. We hebben als het om de plaatselijke bedrijvigheid gaat een overactief college van Burgemeester en Wethouders. En zo hoort het natuurlijk ook in een plaats met altijd nog tegen de 600 inwoners zonder betaald werk (GAB-cijfers rond de jaarwisseling). WADDINXVEEN - De rijkspolitie heeft de bevolking in Waddinxveen - en dan vooral de flatbewoners - opgeroepen vaker het bureau aan de Mo- zartlaan te bellen als zich ’’vreemden” in de flatportalen bij brievenbussen ophouden. Op die manier kan meer gedaan worden aan de diefstal van setjes girobetaalkaarten. Op woensdag 10 februari is door de po litie Waddinxveen een snelheidscontro le gehouden op de Beethovenlaan en de Staringlaan. Er passeerden tijdens de controle 114 voertuigen waarvan er acht te hard reden. Op de Beethovenlaan was de hoogste snelheid 73 km/u en op de Staringlaan reed men 72 km/u. de gemeenteraad, die er in de vergade- j van volgende week woensdag avond over kan spreken. Het valt te ho pen dat het gemeentebestuur van Wad dinxveen - dat over de voorkeur van de woningbouwvereniging SSW voor een bouwer het laatste oordeel kan vallen - ingrijpt. De SSW is vooralsnog - vind ik - ver keerd bezig. Het gemeentebestuur heeft een taak om een nieuw plaatselijk horst Bouw BV aan de Dorpstraat dat bedrijf het voordeel van de twijfel te ge- met man en macht probeert zich weer een nieuwe plaats in de bouwwereld te verwerven na het zo jammerlijke faillis sement van het trotse en bijna 75-jarige bouw van een 12,1 miljoen gulden kos tend woon- en winkelcentrum in het hart van de woonwijk Zuidplas. Ja, het is toch logisch dat men oude rechten wil Werkgelegenheid, het pla'atselijk Over- laten gelden om ook in Waddinxveen legorgaan Werkgelegenheid, de con- tactvrouw voor het bedrijfsleven drs. Barbara van der Zouw en een heuse Ondernemersprijs zijn voorbeelden van WADDINXVEEN - De christelijke scholengemeenschap voor MAVO/ LTO/LHNO ”De Wadde” aan de Sniepweg en de Prof. Kohnstamm- school voor openbaar MAVO aan de Mauritslaan zijn door de Waddinxveen se bestuursleden/rij-instructeurs Henk van Erk en John Mimpen van de plaat selijke VVN-afdeling bezocht voor het geven van speciale verkeerslessen. ’’Ondanks het overladen leerprogram ma op de scholen ondervond deze acti viteit bij zowel de schooldirecties als de leerlingen een enthousiast onthaal”, al dus secretaris W.F. Meijer. In Waddinxveen zijn (brom)fietsers in 70 procent van alle ongevallen betrok ken bij verkeersongevallen. De meeste van hen zijn 15-19 jaar. Dagelijks bezoeken in deze gemeente 2.200 leerlingen - waarvan bijna de helft uit omliggende plaatsen - de Waddinx veense scholen voor voortgezet onder wijs. Aan de heer H. den Hollander te Wad dinxveen is voor 1988 vergunning ver leend voor het venten met eieren op de maandagen en vrijdagen. Aan de heer H. den Toom te Waddinx veen is voor het jaar 1988 standplaats vergunningen verleend in de wijk Zuid plas voor de verkoop van bloemen en planten op de vrijdagen. De standplaatsvergunning ten name van de heer T.C.Jvan de Hoorn te Ter Aar voor de verkoop van bloemen en planten nabij het winkelcentrum Groensvoorde is voor wat het jaar 1988 betreft verlengd. De op naam van de heer W. de Jong te Waddinxveen staande ventvergunning voor de verkoop van aardappelen, groente en fruit op de donderdagen is voor wat 1988 betreft verlengd. Zuidkade) actief waren, is een grote wa termassa. De overvloedige regenval in de eerste weken van dit jaar heeft daar aan de achterzijde van het restaurant De Gou we Dis voor gezorgd. Op die waterige plek zullen te zijner tijd huizen worden gebouwd, die van het Brugcentrum een nog bewoonbaarder gebied moeten ma- Op woensdag 10 februari werd een Opel-personenauto uit het verkeer ge nomen voor nader technisch onder zoek. Door de technische afdeling van de verkeersgroep is de auto onderzocht waarbij bleek dat er drie banden versle ten waren, ht uitlaatsysteem lek was, het voertuig niet APK-gekeurd was, de schokdempers niet in orde waren en er nog een aantal kleine mankementen aan het voertuig waren. De kenteken- delen van het voertuig zijn ingenomen. Het voertuig zal door de Rijksdienst voor het Wegverkeer gekeurd moeten worden. Later in de week werd een onverzeker de Volkswagen-bus van de weg ge haald. Om de auto terug te krijgen moet de eigenaar hem binnen 7 dagen verze keren. Wel krijgt hij een proces ver baal. Tenslotte trof de politie op zondag 14 februari rond 1.00 uur een automobilist aan, die vermoedelijk met te veel alco hol op over de Kon. Wilhelminasingel reed. De man onderging twee blaas- proeven, die positief uitvielen. Hem is een bloedproef afgenomen en hij heeft een rijverbod voor 8 uur gekregen. zoek gegaan naar twee nieuwe leden voor de gemeentelijke commissie voor kunst en cultuur. Deze Waddinxveense commissie heeft tot taak het college van Burgemeester en Wethouders te advise ren over het kunst- en cultuurbeleid in de meest brede zin. Als lid van de commissie zijn benoem baar personen die deskundig zijnop het betrokken werkterrein, dan wel daar grote affiniteit mee bezitten, zodat van hen een nuttige inbreng in het werk van de commissie kan worden verwacht. Zij die belangstelling hebben voor het lidmaatschap van de commissie, dan wel geschikte kandidaten voor benoe ming willen voordragen, worden uitge nodigd hiervan vóór 1 maart a.s. schrif telijk mededeling te doen aan het Colle ge van Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen. Inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij drs. C.J.M. Seelen, secretaris van de commissie. was kon men niet los krijgen. In de periode van woensdag 10 februari tot zondag 14 februari is ingebroken in een woning aan de Zuidkade. Een ach terdeur van de woning werd geforceerd. In de woning werden diverse kamers doorzocht. Er wordt een bedrag van f 35,- vermist. De Technische Recherche stelt een onderzoek in. WADDINXVEEN - De groep ’’Hart en oorzaak” treedt komende vrijdag avond op in de hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse. De koffie bar is open vanaf kwart voor acht en het optreden begint om half negen. De toe gang is gratis. De groep speelt vooral eigen nummers met hoofdzakelijk zelfgeschreven Ne derlandstalige teksten. Zij willen met hun muziek niet alleen het oor maar ook het hart raken. Omdat de groep gebruik maakt van di verse stijlen, zijn ze moeilijk in één be paald hokje te stoppen. In de nacht van dinsdag 9 op woensdag 10 februari werd ingebroken in twee be drijven aan de Mercuriusweg. De eerste melding ontving de politie na het afgaan van een inbraakalarm kort na midder nacht in één van de bedrijven. Bij aan komst van de politie bleek de dader reeds gevlogen. Er was aan de achterzij de van het pand een deur opengebro ken. De tweede inbraak werd in de loop van de ochtend ontdekt door personeel dat aan het werk ging. Hier had men een af gedekt gat geopend waarna men het be drijf doorzocht. Een brandkast werd opengebroken en diverse kasten en la den doorzocht. Er wordt geld vermist. In de periode tussen vrijdag 22 januari en donderdag 11 februari zijn de luid sprekers ontvreemd welke gemonteerd waren op het buitencomplex van het zwembad aan de Sniepweg. De draden werden doorgeknipt en de luidsprekers gedemonteerd. Vanuit een brandgang aan de Prinses Beatrixlaan is een aluminium schuiflad- der ontvreemd in de periode tussen donderdag 11 februari en zaterdag 13 februari. De ladder was met een ketting en hangslot vergrendeld. Het gaat om een Altrex-ladder met stabilisatiebalk. Op de parkeerplaats voor vrachtauto’s bij het zwembad is getracht een accu te ontvreemden vanaf de vrachtauto. De accupolen waren losgehaald maar de klemmen waarmee de accu bevestigd Een aanrijding, waarbij de betrokke nen tegenstrijdige verklaringen afleg den vond plaats op dinsdag 9 februari op de kruising van de Chopinlaan en de Beethovenlaan. Een bestuurster reed komende vanaf de Chopinlaan de Beet hovenlaan op terwijl op dat moment een andere auto over de Beethovenlaan genoemde kruising naderde. Eerstgenoemde bestuurster trok op in de veronderstelling verkerende dat de naderende autobestuurder richting aan gaf om de Chopinlaan op te rijden. De ze bestuurder reed echter recht door vol in de flank van de optrekkende auto. Deze moest afgesleept worden door een takelbedrijf. Het kentekenbewijs is in genomen wegens de schade aan de auto. Later die dag vond ook nog een aanrij ding plaats tussen bromfietser en een auto op de kruising Sniepweg, Dreef, Esdoornlaan. De bromfietser stak van af de Sniepweg rechtdoor over en ver leende geen voorrang aan een van de Esdoornlaan komende auto. De brom fietser liep geen verwondingen op. De laatste aanrijding die dag vond plaats op de kruising Chopinlaan, Es doornlaan en de Kerkweg-West. Hier bij waren twee auto’s betrokken. Een van de Kerkweg-West komende auto verleende geen voorrang. Het bleef bij materiële schade. Op woensdag 10 februari werd een bromfietser geschept op de Brugweg. Een eveneens automobilist j het hoofd toen hij een inrit in wilde rij den. De jongen vloog over de motorkap van de auto waarbij de autoruit vernield werd. Door een arts is de bromfietser ter plaatse behandeld aan een lichte hersenschudding en een gekneusd been. Op zaterdag 13 februari vond een aan rijding plaats op de kruising van de He negouwerweg en de Brugweg tussen bromfietser en een auto. De bromfiet ser reed komende vanaf de Brugweg zonder te stoppen door het rode licht de kruising op en werd aangereden door een net optrekkende auto. Diezelfde dag raakte een andere brom fietser ook bij een aanrijding betrok ken. Ditmaal op de kruising van de Jul. van Stolberglaan en de Van. Mecklen Schwerinlaan. De automobilist die van af de Jul. van Stolberglaan rechts af de Van Mecklenburg Schwerinlaan op wil de rijden verleende geen vrije doorgang aan de naast hem rijdende bromfietser. zorg en ook daarbuiten. Op basis van lotsverbondenheid is on derlinge steun te organiseren voor alle mensen die door uiteenlopende oorza ken in een kwetsbare en/of achtergestel de positie zijn gekomen. Bijvoorbeeld steun door: inloopcentrum, informatie centrum, telefoondienst, kontaktper- soon, zelfhulpgroepen. Mensen, die in aanraking zijn gekomen met, of een beroep (gaan) doen op in stellingen of personen in de geestelijke gezondsheidszorg hebben elkaar nodig, zo is ook elders in Nederland gebleken. Vanuit een patiëntenvereniging/cliën- tenbond kunnen mensen meepraten over gewenste voorzieningen of veran deringen binnen de geestelijke gezonds heidszorg in de direkte omgeving (Gou- da/Midden-Holland). Het Patiënten Platform Gouda e.o. en de Federatie Ondersteuning Welzijns werk Gouda zijn bereid de oprichting van een patiëntenvereniging G.G.Z. in Gouda/Midden-Holland te steunen. I WADDINXVEEN - Met het doorgaan van de woningbouw in de woonwijk Zuidplas wordt ook doorgegaan met de aanleg van de Centrale Antenne-Inrich- ting (CAI) in die wijk tussen Piasweg en Beijerincklaan. De gemeenteraad is door B. en W. gevraagd ditmaal f. 173.000,- beschikbaar te stellen voor de verdere aanleg van de Waddinxveense kabel-tv en -radio. Voor de binnenkort aan te vangen bouw van de complexen 66 44 52 50 woningen en 18 woningen in de particu- liere/individuele sector, in totaal 230 woningen, is een aanvullend krediet be nodigd, welk inclusief advieskosten, kosten van voorbereiding en uitvoering, wordt geraamd op f. 173.000,- (excl. BTW)hetgeen neerkomt op f. 750,- ge middeld per woning. De eenmalige bijdrage in de aanlegkos- ten is in april 1983 door de raad op basis van de exploitatie-begroting C.A.I. Zuidplas vastgesteld op f. 615,-, excl. BTW, per woning, hetgeen een op brengst betekent van f. 141.450,-. Het saldo der investering bedraagt f. 31.550,-. Het kabelnet, zijnde 60% van de inves tering, zal worden afgeschreven in 15 jaar. De installatie, 40% van de investe ring, wordt afgeschreven in 10 jaar. Het geheel valt binnen de exploitatie van het bedrijf. aan de slag te kunnen blijven. Maar de SSW denkt daar kennelijk an ders over en wil zo gauw mogelijk met een niet-Waddinxveense bouwer in zee. voorbeeldige gemeentelijke inspannin- Het college van B. en W. lijkt met de ar- gen om veel werk in dit Gouwedorp te krijgen. Maar er is natuurlijk meer. Eind vorig de raadscommissie voor de ruimtelijke jaar, aan de vooravond van de jaarlijkse ordening van 5 januari jl.) en ookdege- debatten over de gemeentebegroting, meenteraad kijkt alsof hij water ziet herhaalden B. en W. nog maar eens dat zij hun beleid zullen voortzetten om bij aanschaffingen en uitvoeringen van werken plaatselijke bedrijven te laten inschrijven of een offerte te laten uit brengen. Kwaliteit en prijs zouden ech ter bij een keuze uiteraard ook een rol spelen. Het gemeentebestuur is er doorgaans - ’::In dit sorot gevallen rijdt de politie liever tien keer voor niets, dan één keer te laat”, aldus de plaatselijke politie mensen, die constateren dat diefstal van girobetaalkaarten in Waddinxveen nog steeds blijkt doorgaan. De afgelopen week kwamen weer twee girorekeninghouders, respectievelij k wonend aan de Wilgenhorst en de El zenhorst, aangifte doen van vermoede lijke diefstal van de verzonden giro kaarten. De girobetaalkaarten zijn door de benadeelden niet ontvangen. De politie adviseert met name flatbewo ners om de brievenbussen kort na be zorging te legen. Vooral als zij op de dagafschriften van het girokantoor de mededeling ontvangen dat er een nieuw setje girokaarten afgezonden wordt. Voorts vraagt de politie de flatbewoners attent te zijn om ’’vreemden” die zich bij de brievenbussen ophouden en in twijfelgevallen altijd de politie te waar schuwen. De ervaring leert dat bewoners toch een bepaalde schroom hebben om de politie te waarschuwen doch men moet zich re aliseren dat de politie het juist van deze meldingen moet hebben. Het belang van de lokale werkgelegen heid vereist dit en wel op korte termijn. Ik doe een beroep op het college van Burgemeester en Wethouders en de ge meenteraad om te bemiddelen in het conflict tussen de woningbouwvereni ging SSW en Rehorst Bouw BV. Het moet mogelijk zijn een betere gang van zaken te bewerkstelligen dan nu het ge- stemming met de nieuwe eigenaar, de va' lijkt. werkgelegenheid bleef voor tenminste 150 mensen (onder wie de helft uit Wad dinxveen en directe omgeving) behou den en iedereen had er weer zin in. Intussen hebben de werknemers van Rehorst Bouw BV aan het college van B. en W. een brief geschreven tot het re aliseren van een gedeelte van de bouw- produktie in Waddinxveen door het en ik waardeer dat zeer - als de kippen nieuwe bedrijf. bij om het eigen bedrijfsleven de hel- Die brief is ook in handen gegeven van pende hand te bieden als dat maar even kan. Regelmatige bedrijfsbezoeken ring worden afgelegd om aan den lijve te kunnen ondervinden en met eigen ogen te zien wat er op de Waddinxveense werkvloeren afspeelt. Dit is het persoonlijk commentaar dat Bert Woudenberg zaterdag in de rubriek ’’Waddinxveense kantteke- voor de microfoon van de ven. Ik weet niet wat er zich allemaal achter de schermen afspeelt en welke belangen tegen elkaar worden uitge vochten, maar de gemeenteraad - het bouw- en aannemingsmaatschappij P. hoogste bestuurlijke orgaan in dit dorp- Rehorst BV. zou alles °P aHes moeten zetten om de Ik heb van nabij gezien hoe met succes onderste steen boven te krijgen, geprobeerd is Rehorst 2 levensvatbaar te laten worden. Dag en nacht is er door de nieuwe ’’moeder”, Beheermaat schappij Adriaan van Erk BV uit Ber gambacht, gesjouwd om het nieuwe be drijf met die oude bekende naam toe komstperspectief te bieden. En dat lukt, zo heeft de nieuwe directie met twee oude Rehorststafleden een en andermaal verzekerd. Bestaande pro jecten konden worden overgenomen, opdrachtgevers kwamen tot overeen- Overigens zijn wij ook een gemeente met zo’n 750 bedrijven. Grote en klei ne, die werk bieden aan ruim 4.600 mensen. Bij dier gevestigde instellingen ningen werken nog eens 1.400 mensen, zodat lokale omroep RTW uitsprak. de zogenoemde marktsector en de col lectieve sector gezamenlijk aan meer dan 6.000 mensen werk bieden. Zo ziet het best mooie bedrijvigheids- Wie nu mocht denken dat ook in Wad- plaatje van Waddinxveen er uit. En dinxveen wordt geprobeerd het nieuwe waar mogelijk probeert de gemeente grootste bouwbedrijf ter plaatse aan het het goede voorbeeld te geven en alles en werk te houden heeft het helemaal mis. nog wat in gang te zetten. Als we beden- Althans, zo lijkt het. De woningbouw- ken dat ruim vier jaar geleden in Wad- vereniging SSW wil namelijk breken dinxveen nog zo:n 820 mensen zonder met ’’huisbouwer” Rehorst, omdat ”er werk zaten zijn er dus duidelijke verbe- te veel onzekerheden zijn met betrek- teringen, al loopt het lokale werkloos- king tot de nieuwe BV”. heidscijfer weer wat op. Je gelooft je ogen niet als je dat leest en i hoort. In plaats van het feit dat er alles zt CllV lieiien aan wordt gedaan om een hier gevestigd Laatst, bij de langverwachte opening bedrijf in de eigen gemeente aan het van de eerste bedrijfshal van het Wad- werk te houden gooit de Stichting Sa- dinxveense Ondernemerscentrum in menwerkende Woningbouwkorpora- Coenecoop, gaf verantwoordelijk lies met modder en is het nieuwe Re- werkgelegenheidswethouders drs. Mar- horst Bouw BV gedwongen de ene na tin Kraaijestein (PvdA) maar weer eens de andere juridische procedure te star een eigen opsomming van eigen activi- ten. En dat vooralsnog met één doel: de teiten. Gemeentelijke werk- en scholingspro jecten, Job Creation Waddinxveen, het bedrijvenpark Coenecoop, het Fonds WADDINXVEEN - In Gouda wordt volgende week dinsdagavond 23 febru ari om acht uur aan de Turfmarkt 36 de eerste vergadering gehouden van de nieuw opgerichte patiëntenvereniging geestelijke gezondheidszorg Midden- Holland, waartoe ook de gemeenten Boskoop, Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen behoren. De Goudse bijeenkomst is alleen bedoeld voor cliënten en ex-cliënten van de geestelij ke gezondheidszorg. De nieuwe patiëntenvereniging is opge richt omdat patiënten/cliënten en ex-pa- tiënten/cliënten van de geestelijke ge zondheidszorg vanuit gemeenschappe lijke ervaringen hun belangen willen be- op de Brugweg rijdende hartigen in de geestelijke gezondheids- zag de bromfietser over zorg en ook daarbuiten. i

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 9