Evaluatie spreekrecht M A VO-direct eur gaat met de VUT aan Limaweg reparatie. Grontmij wil kantoor Schade aan uw auto vereist deskundige Ry I I Film in De Bonkelaar J.M. van Hofweegen na 15 jaar weg Bomenrij aangepakt Friday Sisters bij ouderen Nieuwe leden commissie buurthuiswerk Culturele avonden met 888 man Banden- en uitlaatcentrum M. Schoutenstraat Kijkje in opleidings- keuken 7® Gevraagd op korte termijn een TANDARTSASSISTENTE BmEE jo s» fc da'swl ms - GAAT U VERHUIZEN? Schriftelijke sollicitaties te richten aan: Tandarts A.T.F.C. Vos Zuidkade 9,2741 JA Waddinxveen Bijeenkomst Kans 'W (±18 jaar) in bezit van een MAVO/HAVO-diploma strekt tot aanbeveling. Ervaring niet vereist. s x A ASSCHEMAN RTW ri Wensen GLASBEEK Autoschade reparatiebedrijf Noordkade24 2741EV Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk 2 25 Jaar ’’Wildgroei” - ERKENDE VERHUIZERS Wilt U informatie? 01828 -.18708 'r^neegenoitteM... MIK - I TO’ 'I k W IwW WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 24 FEBRUARI 1988 Pagina 13 De leerlingenwerkplaats in Waddinxveen is te vinden aan de Maarten t (Foto’s: Sjaak Noteboom). De boom-operatie bij het parkeerterrein Groensvoorde is in volle gang. FOCWA Dan staan u verschillende mogelijkheden ter beschikking: kompleet verzorgde verhuizing huur verhuisauto met chauffeur/verhuizer zelf-verhuizing met gebruik van verhuis auto, pakmaterialen en diverse ■hulp middelen. WADDINXVEEN - De Friday Sisters treden woensdagavond 9 maart om acht uur in het Anne Frank-centrum op voor de Katholieke Bond van Ouderen in Waddinxveen. De toegangsprijs voor deze avond be draagt twee gulden. WADDINXVEEN - De Grontmij NV in De Bilt wil aan de Limaweg een kantoor neerzetten. Bij deze plek denkt de heer T. Ververs een nieuw res taurant met woonhuis te bouwen. Hij exploiteert nu nog restaurant Bibe lot in de Passage. Schoutenstraat. (Foto: Sieuwert Ruiter). heid. Uit Zoetermeer komen meer be richten over bezuinigingen dan over bekommernis betreffende kwaliteit van het onderwijs”. Over de bouwplannen aan de Limaweg En wie zelf eens iets in het bouwvak wil proberen, krijgt daarvoor volop de kans. Niemand behoeft met lege handen te vertrekken. Er zijn pla ten van Bertus Staigerpaip ”Had ik maar een vak geleerd”, pennen, stickers, posters enz. Het opleidingsaanbod ziet er goed uit. Er zijn nu volop plaatsingsmo gelijkheden voor jongeren die het vak in de vingers wülen krijgen. Vakmanschap is een voorwaarde om in de toekomst blijvend werk in de bouw te vinden. Wie nu bij een samenwerkingsverband in dienst treedt, is - als een introductieperi ode met goed gevolg wordt doorlo pen - verzekerd van twee jaar werk, loon en opleiding. Met de moge lijkheid om na twee jaar, als het eerste vakdiploma is behaald, ver der te leren. 'v*- s I KSB VERVOER - VERHUIZINGEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN - De vennootschap onder firma Gebroeders Lugthart koopt aan de Maarten Schoutenstraat een stuk grond van de gemeente. B. en W. hebben daarover overeen stemming bereikt. Het gaat om een per ceel van 720 vierkante meter voor de prijs van 97.200,- (exclusief btw). Op deze grond willen de Gebroeders Lugthart een banden- en uitlaatcentrum vestigen. De vennootschap onder firma is nu nog gevestigd aan het Noordeinde 51. Met de gemeente is afgesproken dat het bedrijf zal zorgen voor aanleg en hand having van voldoende parkeergelegen heid op eigen terrein. Gebruik van deze parkeergelegenheid is verplicht. Aan de oostelijke zijde van het in het bestemmingsplan Zuidkade-Wilhelmi- nakade gelegen terrein mag in de erf- scheiding worden gebouwd. Over het functioneren van het spreek recht repte niet alleen Bert Wouden berg in zijn persoonlijk commentaar voor de lokale omroep RTW, maar ver scheen er in het Weekblad voor Wad dinxveen ook een ingezonden brief van oud-CDA-gemeenteraadlid D. Wester- duin. Voorts werd de gang van zaken bespro ken voor de RTW-microfoon met VVD-wethouder K.W.Th. van Soest, PvdA-fractievoorzitter A. Vermeij en oud-CDA-gemeenteraadslid D. Wes- terduin. Het onderwerp werd op de laatst gehouden PvdA-ledenvergade- ring ook aangekaart door de Waddinx- B. en W. hebben de gemeenteraad laten weten dat zij de heer Van Hofweegen eervol ontslag hebben verleend op zijn verzoek. Aan het vertrek van de school directeur wordt later in het jaar nog aandacht geschonken. veense onderwijshistoricus dr. A.A. de Bruin. In antwoord op zijn opmerkingen be toogde de PvdA-fractievoorzitter dat het spreekrecht aan bepaalde regels is gebonden. Raadsleden mogen bijvoor beeld alleen maar vragen stellen ter ver duidelijking. Het college van B. en W. geeft antwoord. ”De ervaring leert dat standpuntbepa ling veelal al binnen de commissieverga deringen plaats vindt. Het voordeel van spreekrecht is echter dat burgers een bepaalde zaak onder de publieke be langstelling brengen”, aldus de socialis- te. Zij zei nog op de PvdA-ledenvergade- ring dat de VVD-wethouder tijdens de vergadering van de raadscommissie voor de onderwijszaken een zeer indrin gende en concrete discussie met de be trokken ouders had gevoerd. PvdA-raadslid Ch.A.A. Wijnen stelde dat het naar zijn oordeel terecht is als een journalist naar zijn inzicht misstan den onder de aandacht van de lezers brengtmaar hij vond het echter wel no dig wethouder Van Soest te beschermen tegen de kritiek die hem ten deel was ge vallen. Dat is afgesproken in de laatst gehou den vergadering van de raadscommissie voor algemeen bestuurlijke zaken, die wordt voorgezeten door burgemeester C.M. van der Linden en waarvan alle fractievoorzitters lid zijn. In de raadscommissie werd teruggeko men op het functioneren van het spreekrecht, vooral naar aanleiding van de kritiek die kwam toen laatst een Waddinxveense moeder protesteerde tegen de gemeentelijke opstapregeling voor leerlingen van het speciaal onder wijs en waarop in de vergadering zelf door het college van B. en W. een niets zeggend antwoord werd gegeven. Dit ondanks het feit dat de verantwoor delijk wethouder K.W.Th. van Soest ruim tevoren op zijn wekelijks spreek uur en anderzins was geïnformeerd over de bij de ouders levende problemen met de opstapregeling. Deze is overigens deze week weer overboord gezet door het gemeentebestuur na intensief over leg met de betrokken ouders in de raadscommissie voor de onderwijsza ken en tijdens een tweetal bijeenkom sten in het gemeentehuis. WADDINXVEEN - De heer J.M. van Hofweegen gaat de prof. Kohn- stammschool voor openbaar MAVO aan de Mauritslaan verlaten. De schooldirecteur gaat met ingang van 1 augustus dit jaar met de VUT. De vertrekkende schooldirecteur Van Hofweegen is een tevreden man. Hij is er te spreken over dat zijn school een school kon blijven waar Onrust verre van bleef. ’’Laat het zo blijven”, vindt hijMaar ondanks alle verbeteringen en uitbreidingen van de school houdt hij nog wel een aantal wensen. ”Nog altijd moeten wij werken in dislocaties. Met het gaan - en - komen van leerlingen gaat veel tijd verloren. Er zouden, zoals in nieuwe schoolgebouwen, nissen en kleine lokalen moeten zijn, waar enkele apart zouden kunnen werken. Wij mis sen een informatielokaal, wij missen een entree, waar leerlingen in en uit kunnen zonder dat dit overlast be zorgt.” WADDINXVEEN - De Waddinxve- ners Th.H.M. van de Krogt (Gerstak- ker 27) en ir. H.G. Paar (Beethoven laan 54) zijn de nieuwe kandidaten voor een plaats in de gemeentelijke commis sie sociaal, cultureel werk, die wordt voorgezeten door PvdA-wethouder drs. M. Kraaijestein. Ze zullen in de gemeenteraadsvergade ring van vanavond - woensdag 24 febru ari - in die functie worden benoemd. Daarmee is dan weer voorzien in de va catures, die door het vertrek van twee leden ontstonden. Eén van de vacatures betreft de vorig jaar april vertrokken mevrouw A.M. Paar-de Vries, die nu haar echtgenoot in de gemeentelijke commissie ziet te rugkeren. De andere vacature ontstond vorige maand na het vertrek van mevrouw W.S.J. Waterreus-de Vries, die deel is gaan uitmaken van de CDA-gemeente- raadsfractie. Na een oproep in het Weekblad voor Waddinxveen meldden zich vier kandi daten voor het lidmaatschap van de ge meentelijke commissie voor kunst en cultuur. Namens de commissie is met 3 van de 4 kandidaten een gesprek gevoerd om tot een oordeel over de meest geschikte kandidaten te komen. Twee kandidaten werden aanbevolen voor een benoe ming. De heer Th. H.M. van de Krogt is voor zitter van de Stichting Wijkwerk De Zuidplas. Ir. H.M. Paar was in 1986 kandidaatraadslid voor het CDA en is landelijk de man van de algemene peri odieke autokeuring. Mf Zelfs de kleinste botsing kan vitale de|envanuw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA, kenmerk voor vakwerk. Waddinxveen - in het centrum De Bonkelaar aan de Beukenhof draait vrijdagavond 26 februari om acht uur de film Cheech en Ching’s Nice Dreams. De toegangsprijs is 3,50. Cheech en Chong maken in de hoeda nigheid van een stel alternatieve ijsven ters Los Angeles onveilig. Met hun ma rihuana bevattende ijstraktaties weten zij zich verzekerd van een uitgebreide klantenkring. Dit tot groot ongenoegen van de politie- sergeant Shrager. Bij voortduring wordt het tweetal door deze dienstklop per in de gaten gehouden. Maar Cheech en Chong zijn niet voor één gat te vangen. Keer op keer zijn ze de politie te slim af. Aan een onvrijwil lig verblijf in een zenuwinrichting weten ze echter niet te ontkomen. Alhoewel, het kost ze niet al te veel moeite om de directeur-geneesheer van de kliniek letterlijk zo gek te krijgen dat hij ze weer laat gaan. Binnen de kortste keren staan ze weer buiten en eindelijk krijgen ze kans om met behulp van hun verdiende geld wat van hun merkwaar dige dromen te verwezenlijken. woond door ongeveer 888 personen, hetgeen neerkomt op een gemiddelde van 89 personen per avond. Het beste werd bezocht de toneelavond, verzorgd door de toneelgroep Spektakel uit Lek- kerkerk met 105 personen. De culturele commissie bestaat uit de leden A. Both (voorzitter), J.F. van der Klauw (secretaris), mevr. H.J. van Drimmelen (penningmeesteres) en de leden de dames M.C. Kraneveld-van Houweninge, mevrouw T.J.G. Both- van ’t Slot en mevrouw A. Dijkstra en bij de Sniepweg is vorig jaar door de ge- de heer M.C. Kloet. meente een informatiebijeenkomst ge houden. Schriftelijke protesten kwa men aan het Raadhuisplein apart bin nen van de omwonende J.H. v.d. Wel le. Maar de bouwactiviteiten stuiten noch bij het college van B. en W. noch bij de gemeenteraad op overwegende bezwa ren. Vorig jaar zomer zei de gemeente nog wel dat er voor de kantorenbouw in Zuidplas ”een aantal gegadigden” wa ren. Oorspronkelijk zouden langs de Lima weg nog meer huizen worden gezet, maar de bestemming ”uit te werken woongebied” ,is dus een bestemming ’’kantoordoeleinden” geworden. In de oude situatie was op de hoek Dreef-Be- ijerincklaan ook nog een garagebedrijf gedacht, maar ook daarvan is afgezien. WADDINXVEEN - De gang van zaken tijdens het spreekrecht aan het begin van de maandelijkse vergaderingen van de gemeenteraad zal tegen het licht worden gehouden. Dat gebeurt bij de evaluatie van dit klein jaar geleden ingevoerd recht, waarvan tot nu toe drie insprekers gebruik heb ben gemaakt. Het afscheid van de heer Van Hof weegen valt een jaar na de succesvolle viering van het 25-jarig bestaan van de prof. Kohnstammschool. De op 10 sep tember 1982 met een eerste klas van 28 leerlingen begonnen school groeide on der leiding van de nu vertrekkende schooldirecteur door. J.M. van Hoofweegen werd in 1973 de tweede directeur van de openbare MA VO, nadat de man van het eerste uur - H.J. Egbers - wegens het bereiken van de gepensioneerde leeftijd afscheid had genomen. Zijn benoeming ging op 1 au gustus 1973 - vijftien jaar geleden dus - in. Er waren toen 243 leerlingen. De Prof. Kohnstammschool telt nu zo’n 330 leerlingen. Die komen niet alleen uit Waddinxveen, maar ook uit Zeven huizen, Moerkapelle, Boskoop, Ha- zerswoude en Gouda-Noord. De heer Van Hofweegen is er nog altijd dankbaar voor dat toestanden, zoals die zich op MAVO-scholen in de grote ste den voordoen, de Prof. Kohnstamm school bespaard zijn gebleven. ’’Natuurlijk hebben we ook elk jaar leerlingen met problemen. Soms had den we leerlingen die van een andere De kastanjebomen langs het parkeer terrein in Groenswaard 2 zijn zo’n 15 jaar geleden geplant. Het was de bedoe ling dat de bomen in de loop der jaren in leivorm zouden worden gesnoeid. Maar daarvan is het eigenlijk nooit gekomen. school - of zelfs andere scholen - afge stuurd waren wegens wangedrag. Wij zagen ze met zorg komen, maar merk ten ook dat ze zich meestal na enige tijd aanpasten aan onze manier van wer ken”, betoogde de heer Van Hof weegen in de brochure ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Wad dinxveense schoolin 1987. ’’Toch is de M AVO-leerling van nu niet meer de Mulo-leerling van 1962. Het begint al bij de brugklassers. In het ver leden kwamen ze bedeesd binnen en zeiden heel beleefd: ”Ja meneer” of ’’Goed mevrouw”. Nu is er veel meer vrijmoedigheid. Leerlingen komen nu binnen met ’’Hallo”. Ze zeggen het wel blijmoedig, dat wel”. ”De basisscholen leveren een ander ty pe leerling. Veel zelfstandiger, veel kri tischer, maar helaas ook met minder kennis van de vakken rekenen en taal. De basisscholen kunnen dat niet hel pen. De overheid heeft hen overspoeld met andere verplichte vakken, zodat er minder tijd is overgebleven voor reke nen en taal”. ”Ook hebben we natuurlijk de gevolgen gezien van de landelijke tendens: Min der motivatie, minder concentratie. Oorzaken? Het zullen er vele zijn. Eén oorzaak: ’s Avonds tot heel laat (soms elke avond) tv kijken. Maar een belang- rijker oorzaak is het veranderde maat schappijbeeld. Sinds de zestiger jaren anti-autoritair, onrust door gebroken gezinnen enz. En dan daar nog eens bo ven op het onderwijsbeleid van de over- WADDINXVEEN - De tien ontspan ningsavonden, die door de culturele commissie van de Stichting Dienstverle- ningscentrum Waddinxveen vorig jaar zijn gehouden voor ouderen en mensen met een handicap, hebben zich in een behoorlijke belangstelling mogen ver heugen. Dat blijkt uit het jaarverslag van de commissie. Met uitzondering van de maanden juli en augustus werd iedere maand een avond verzorgd. Het programma was heel afwisselend. Er waren cabaret avonden, dia-avonden en toneelavond, een kerstwijding en Passie-bijeenkomst (Pasen) en het optreden van de dans groep Dans u fit van het Anne Frank- centrum. t In totaal werden de avonden bijge- WADDINXVEEN - Zoals bericht zijn de open dagen van de leerling- werkplaats van de Stichting Samen- werkingsverbond Praktijkoplei ding Bouw Gouwe en Rijnstreek aan de Maarten Schoutenstraat volgende week vrijdag 4 maart (9.00-21.00 uur) en zaterdag 5 maart (9.00-13.00 uur). Iedereen die belangstelling heeft voor een vakopleiding en een baan in de bouwnijverheid is welkom. De bouwnijverheid heeft komend cursusjaar 5.000 leer-/arbeids- plaatsen voor vooral jongeren be schikbaar. Geboden worden oplei dingen, die bestaan uit werken en leren; zowel voor meisjes als voor jongens. Leerlingen demonstreren in de werkplaatsen onderdelen van hun vak. Schoolverlaters van LBO en MAVO krijgen een indruk wat ze in de bouw kunnen leren. Maar ook hun ouders, leraren van scholen en alle andere belangstellenden krij gen de kans het goede opleidings aanbod nader te leren kennen. Staaltjes van aankomend vakman schap zijn er volop te zien. Maar er is veel meer informatie. Bijvoorbeeld over de theorie die bij iedere vakopleiding behoort. Over de mogelijkheden tot doorie- ren, tot het aannemersdiploma toe, over arbeidsomstandigheden en gezondheid, over de activiteiten van de Regionale Opleidings Com missies. WADDINXVEEN - De bomenrij langs het parkeerterrein Groensvoorde in Groenswaard 2 heeft een nieuw aan zicht gekregen door het verwijderen en elders herplaatsen van zo’n achttien kastanjebomen. Voor het rooiplan heeft de gemeente 15.000,- op tafel ge legd. Van de 18 onder handen genomen kas tanjebomen zijn er 14 gekapt en 4 ver plaatst. Met de overblijvende bomenrij moet het mogelijk zijn weer een nieuwe groengordel te creëren. De Grontmij heeft het college van B. en W. al om een bouwvergunning voor de kantoorbouw gevraagd. Dat zou moe ten gebeuren volgens de snelle artikel 19-procedure. Voor de bouwactivitei ten in dit deel van de wijk Zuidplas nam de gemeenteraad vorig jaar zomer al een voorbereidingsbesluit. Het gaat hier om het regio-kantoor voor Zuid-Holland van de Grontmij. Op drachtgever tot de bouw wordt Beheer Grontmij Kantoren BV. Het pand krijgt drie verdiepingen en een dakop- bouw. De Grontmij wil een deel van de kantoorruimte aan derden verhuren. Die ruimte voor andere bedrijven is wat apart op alle verdiepingen gesitueerd. Het gevolg van deze ’’wildgroei” is dat de kastanjebomen elkaar gaan verstik ken en dat ze elkaar beschadigen. Als daar niets aan wordt gedaan dan wor den de problemen alleen maar groter voor de bomen en ontstaat er langzaam maar zeker een lelijke bomenrij. Vandaar dat de gemeentelijke plantsoe nendienst heeft voorgesteld om 14 kas tanjebomen te kappen, zodat de overi ge bomen kunnen uitgroeien tot vol waardige kastanjebomen, die een fraai totaalbeeld zullen opleveren. Het is jammer dat er bomen gerooid zullen moeten worden, maar dat kan niet anders omdat ze een eenzijdige en oppervlakkige beworteling hebben, zo dat ook aan een verplaatsing niet valt te denken. Neem kontakt op en wij kunnen u middels een bezoek vrijblijvend informeren over de diverse mogelijkheden en prijzen. Fazantdreef 2 - 2743 DC Waddinxveen X f f f ;-t x .fry." 1 "WWI4I ix w.v ,1 i «ws i

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 13