Karakterrollen in Russisch stuk Tennis indoor in ’t nieuw Cursus verzorgers dementerende ouderen loopt ten einde Cees van Es 'b“»ek De Vlaam Avond over Zaak aan de Groensvoorde verbouwd De Gouwestem opgericht Crea-middagen afgesloten met een expositie Nike Running Test Car bij Gouwe-loop Kunst Kring Waddinxveen voordelen borstvoeding Middag over oudere diabeten Poppentheater in sportzaal repeteerd in Moerkapelle Immanuëlkerk schenkt ook ’’zuivere koffie” Etsen van Neel v. Oosten tussen meubels Voor tweede maal succesvol winterseizoen Scholieren fü 7 jJf n Voor iedereen Peuter opvang Rolverdeling Rust Bibliotheek Reeuwijkse Plassen Testrapport Tevreden I V w Redenen om mee te doen, kunnen bij- 1 4- WADDINXVEEN - Met een druk bezocht open huis hebben haarstylist Cees van Es en zijn vrouw Iet maandagavond de vernieuwde zaak in het winkelcentrum Groensvoorde in gebruik genomen. i I I 9^ i Pagina 17 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 24 FEBRUARI 1988 toegangsprijzen zijn 7,- en 3,50 (65-plussers en kinderen tot 15 jaar). De eerste prijswinnares van de bijna afgelopen indoor-tenniscompetitie in het Tennis Centrum Waddinxveen van Gouwebos wordt drukker WADDINXVEEN - Het wordt drukker in het Gouwebos. zwaren ingediend. De Nike Running Test Car. gaat. Wel moet de oudere nog thuis of in een verzorgingshuis wonen. Zo kan de Het Gouwebos kan zich in een steeds grotere belangstelling verheugen. Het tot wasdom gekomen middengebied is voor velen een aantrekkelijk wandelbos geworden. In het westelijk deel is de noordelijke le gereed is is in vijf jaar tijd het gehele Gouwebos voltooid. Binnenkort zullen de resultaten bekend worden gemaakt van een gehouden be- maar ook een zoon of dochter, een buur of kennis. - je wilt wat meer weten over de instan ties die mogelijk hulp kunnen bieden. zijn. Er wordt door een huisarts iets ver teld over de medische kanten. De emo- hebben, zeker als dit resulteert in het geven van een concert,” vindt De Gou westem. Toi-Toi werd in juli 1969 opgericht. Er was een periode dat de toneelverneni- Cees en Iet van Es hebben het plan om over een poosje de zaak aan de Zuidka- de in het nieuw te steken, daarna komt Boskoop aan de beurt. Het tweetal be schikt over een vaste en trouwe klanten- WADDINXVEEN - Diabetes en voe ding is het onderwerp van de donder dagmiddag 3 maart om twee uur in hui ze Souburgh aan de Prins Bernhardlaan De cursus is bedoeld voor iedereen die de verzorging op zich heeft genomen Op de donderdagochtenden worden in De Bonkelaar van 8.45 tot 11.15 uur, taallessen gegeven aan buitenlandse vrouwen. Voor de niet-schoolgaande kleine kinderen is er dan peuteropvang, die verzorgd wordt door vrijwilligsters. Men komt nog enkele vrijwilligsters te kort. Degene die geïnteresseerd zijn, kunnen zich opgeven bij Elly Schildt in De Bonkelaar (tel. 17272). WADDINXVEEN - Het Tennis Centrum Waddinxveen in het sportpark ”De Sniep” van Ron Groot heeft er het tweede wintertennisseizoen al bij na weer opzitten. MOERKAPELLE - Het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor De Gou westem houdt komende maandagavond om kwart voor acht een openbare repe titie in de hal/aula van de ’’Rehoboth- school” te Moerkapelle. De bedoeling hiervan is om nog wat meer zangers uit de regio te krijgen. Ie dereen die van een mannenkoor houdt wordt van harte uitgenodigd om deze avond bij te komen wonen, uiteraard vrijblijvend, omdat het lid worden van een koor iemands vrije keuze moet zijn. Koorzang is volgens De Gouwestem een vrijetijdsbesteding waarbij men ge- zamelijk iets opbouwt en waarbij men zelfs als amateur tot verrassende resul taten kan komen. Iedereen kan deze er varing opdoen. Het juiste gebruik van de stem en het samen zingen wordt spe lenderwijs tijdens de repetities geleerd. ’’Daar de menselijke stem het mooiste instrument is om Gods lof te betuigen WADDINXVEEN - In het kantoor van de kruisvereniging Gouwe-IJssel aan de Nesse wordt op de woensdagavonden van 9 maart tot en met 4 mei kan zingen een veel diepere betekenis cursussen gegeven voor verzorgers van dementerende bejaarden. De cur sus is een activiteit van de Regionale Instelling voor Ambulante Geestelij ke Gezondheidszorg Midden-Holland, Gouwe-IJssel en de Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Zuidplas. WADDINXVEEN - ’’Voordelen van borstvoeding voor moeder en kind” is het thema van de volgende week dins dagavond 1 maart om acht uur ten huize van Lilian Kok aan het Klaverveld 7 in Waddinxveen te houden avond van de plaatselijke La Leche League Moeder- groep voor Borstvoeding. Aan deze van acht tot tien uur durende avond zijn alleen de kosten van koffie en de uitgedeelde folders verbonden 3,-). Niemand is verplicht lid te worden van de organisatie. Ook moeders die al een poos de borst geven zijn van harte welkom, uiteraard met de baby, die zijn De rolverdeling is in handen van 12 spe lers en speelsters. Ze zullen, zo bleek wel uit de try-out voor de bejaarden in het Anne Frank-centrum, uitgediepte Aan de Groensvoorde, de thuisbasis van Cees van Es (48), zijn drie vaste me dewerksters verbonden. In de drie za ken van de Waddinxvener werken in to- karakterollen op de planken brengen. Dat gebeurt door Mieke Bruining, Bert Klijn, Albert van Riet, Corrie dd Knik ker, Geert Mac.Daniël, I.L..1 Vooges, Julia Roos, Sylvia Loomari, Jo han de Vries, Michel Boere, Marian Bijl en Gr. Ch. Int. Ryshworth-Banner- steld ziJn °P insuline, maar ook voor ta- man. bletgebruikers en dieetgebruikers. maar die taak is overgenomen door mogelijk, oud-speler Zeger Van der Houwen, die daarvoor een regiecursus volgde. Kindertoneel en de ’’levende poppen- De groep beschikt over een bibliotheek met boeken over borstvoeding en aan verwante terreinen waarvan groepsle den tegen een kleine vergoeding ge bruik van kunnen maken. ”Bel even als Voor Waddinxveen is het afgelopen jaar niet onbelangrijk geweest. Na ja renlang onderhandelen zijn de gemeen telijke gronden in ’t Weegje aan het re creatieschap Reeuwijkse Piasen over- Met de eerste gehouden prijsuitreiking aan weer een seizoen indoor-winter- komt er langzaam maar zeker een einde tennis-competitie, die een geslaagd ver- het begin heeft laten adviseren door de Waddinxveense tv-regiseur W.G. van Baarle, werd in het Anne Frank-cen trum druk bezocht. gastsprekers De vereniging stelt zich ten doel het be- - J-- vorderen van de beoefening van beel dende kunst. Ze organiseert voor haar leden exposities, bijeenkomsten en jaarlijks een kunstmarkt. Leden, die willen toetreden, kunnen zich melden bij het bestuur. zomaar niet weg”, aldus Cees van Es, die in dit Gouwedorp en wijde omge ving ook bekendheid geniet als lid van The Paramount Jazzband. S :ss i WADDINXVEEN - Diakenen en ouderlingen van de hervormde Im- manuëlkerkgemeente drinken tij dens hun vergaderingern voortaan ’’zuivere koffie”, zo heeft diaken A. Schouten de lidmaten van zijn kerk in het eigen maandblad laten weten. ’’Zuivere koffie” is die koffie die rechtstreeks wordt betrokken van de coöperaties van kleine koffie boeren in de Derde Wereld en van landen waar de regering opkomt voor de belangen van het volk. Diaken Schouten: ’’Dagelijks drin ken we koffie. We vinden het be langrijk dat de koffie goed smaakt en betaalbaar is. Een ander aspect bij het bepalen van de keuze van de koffie is de herkomst van de koffie. Koffie die de onderdrukking in ont wikkelingslanden helpt handhaven is geen goede koffie”. De hervormde Immanuëlkerkge- meente stelt vast dat er voor ’’zui vere koffie” een eerlijke prijs wordt betaald, die boven de we reldmarktprijs ligt. De verkoop prijs ligt daarom hoger dan die van de gangbare koffiesoorten. ’’Zuivere koffie is goed van smaak, vergelijkbaar met de betere kof fiesoorten. Zuivere koffie drinken betekent daadwerkelijk solidair zijn met de koffieproducenten in hun strijd om een beter bestaan, zonder dat men via ingewikkelde procedures de hand moet ophou den in de rijke wereld”, aldus tot slot de heer Schouten. WADDINXVEEN - De Nike Running Test Car is zaterdagmiddag 5 maart be schikbaar voor de deelnemers aan de door de sportclub Antilope voor de 20e maal te houden Langs de Gouwe-loop. De Nike Running Test Car is een inno vatief initiatief, bedoeld om het legioen ongeorganiseerde lopers in staat te stel len hun training meer verantwoord vorm te geven. Bij ieder evenement wordt een twintig tal testpersonen gratis in de gelegenheid gesteld zich te laten onderzoeken, ten einde hun individuele trainingstoestand te beoordelen. Gemeten worden lichaamslengte en - gewicht, vetpercentage, hartfrequentie tijdens inspanning, bloeddruk en li chaamstemperatuur. De geteste perso nen ontvangen achteraf niet alleen een uitvoerig testrapport (incl. uitdraai van de hartfrequentie tijdens inspanning), maar ook een persoonlijk trainingsad- vies, alsmede een speciaal t-shirt. De gegevens van het rapport zijn alle reerst interessant en direct bruikbaar voor de sporter zelf; daarnaast zullen ze gebruikt worden voor een wetenschap pelijk onderzoek over duursportbeoe- fening. De Nike Running Test Car is een initi atief van Nike-importeur Warming Up Sports BV en is geheel uitgerust met Philips-apparatuur. De Test Car is een Renault Master (verlengd en ver hoogd), terwijl de registratie van de hartslaggegevens geschiedt met Sport tester PE 3000-horloges. - je wilt weleens wat suggesties horen van de verzorger, die daarbij meestal hoe het het best kunt reageren op de ou- weinig steun ontvangt: in de omgeving dere. stuit men vaak op onbegrip. Het contact met de oudere verandert. Soms weet je niet hoe je op dit ’’anders In de cursus wordt informatie gegeven doen” moet reageren. Er is veel geduld over dementie en over de veranderin- n< weinig terugontvangen. Juist in deze situatie, die met de tijd al leen maar zwaarder wordt, heeft de ver- tionele kant van de verzorger en de ver zorger veel behoefte aan een steun in de zorgde komt aan bod. rug. Verder vertellen diverse over de wijkverpleging, de bejaarden zorg, de dagbehandeling en het ver pleeghuis. Daarnaast is er gelegenheid tot het onderling uitwisselen van erva ringen. Informatie en gesprek worden van een oudere die geestelijk achteruit zoveel mogelijk afgewisseld. Oud-Waddinxvener Zeger van der Houwen (17 jaar lid van Toi-Toi) is de regisseur van het bijzondere stuk dat zich weliswaar afspeelt in Rusland maar ook nog steeds actueel in de Nederland se situatie genoemd kan worden. Het stuk gaat over een lage ambtenaar, die probeert hogerop te komen maar dan vastloopt in de bureaucratie. Toi- Toi voert het in 1964 geschreven spel van Valentin Katajef in nagenoeg oor spronkelijke vorm op. Er hoefde nau welijks iets te worden geschrapt in de tekst, die gekenmerkt wordt door milde humor. WADDINXVEEN - Komende zaterdagavond 27 februari om acht uur voert de Waddinxveense toneelvereniging Toi-Toi, zoals al werd bericht, het blijspel ”Ik wil Mjoessof spreken” op in het Anne Frank-centrum. De te houdenvoorlichtingsmiddag voor le den en belangstellenden van de Diabe tes Vereniging Nederland, afdeling Gouda en omstreken. Deze middag wordt speciaal georgani seerd voor diabetes vanaf 55 jaar en ou- Marianne der. De Goudse arts Van Rijssel houdt een lezing over diabetes. Deze informa tie is van belang voor mensen die inge- bletgebruikers en dieetgebruikers. De diëtiste E. van Vliet vertelt het een en ander over voeding. De laatste jaren is er nogal veel veranderd in het dieet, ging met beroepsregisseurs werkte, Er is nu veel meer variatie in de voeding Ook is er deze middag gratis voorlich tingsmateriaal verkrijgbaar en er is rui me gelegenheid tot het stellen van vra- kast” zijn andere geslaagde activiteiten gen. van de Waddinxveense toneelvereni ging, die zo’n tweemaal per jaar een goed en inhoudsvol stuk wil brengen en daarvoor beschikt over spelende leden van 18-60 jaar. je komen wilt, dan houden we rekening met je komst”, aldus Lilian Kok, die nog de volgende informatie geeft. ’’Wanneer je in verwachting bent heeft iedereen goede raad voor je. Vooral over de kwestie borst of fles zijn heel veel verschillende meningen, die op zich best redelijk klinken. Wie heeft het nu bij het rechte eind? En hoe is het nu, om je baby zelf te voeden? Het ant woord op deze vragen kun je eigenlijk pas vinden bij vrouwen die ervaring hebben met het geven van borstvoe ding. Leuke ervaringen, maar ook erva ringen waarbij niet alles van een leien dakje liep”. ”De gevoelens die je dan hebt als jonge moeder, de onzekerheid, maar ook het zelfvertrouwen dat je krijgt doordat je hoort dat anderen het ook zo meege maakt hebben, worden allemaal be sproken op de eerste avond in een serie van vier maandelijkse bijeenkomsten die La Leche League op 1 maart organi seert”. ’’Want naast het doorgeven van veel goede informatie over borstvoeding be ogen de avonden een ontmoeting te ge ven voor het met elkaar over het be moederen van je baby, zodat je wan neer de baby er eenmaal is en je voor de keuze staat borst of fles te geven, ten minste een gefundeerde beslissing kunt nemen”, aldus Lilian Kok tot besluit. WADDINXVEEN - In de hal van de protestants-christelijke Groen van Prin- stererschool aan de Tollenslaan zijn werkstukken geëxposeerd, die de leer lingen in een blok van drie crea-midda gen van afvalmateriaal hebben vervaar digd. Het onderwerp was: ”Van ridders, jonkvrouwen en kastelen”. Dat het de kinderen aansprak was aan het tentoon gestelde wel te zien. Er waren kastelen van zelf-gezaagde libo-steentjes, kaste len van piepschuim, kastelen van wc- rolletjes met karton, allen op de ten toonstelling van binnenuit sfeervol ver licht. Jonkvrouwen en edellieden van papier- maché op draad en als stokpop waren prachtig aangekleed. Verder waren er helmen en handschoenen van papier- maché, leuke kasteel-kamertjes in do zen en echtrwerkende belegeringstoe- stellen te zien, alles opgesteld voor de- cor-stukken met opgeplakte kastelen van zijdevloei. De belangstelling voor de tentoonstel ling was zeer groot. De hal van de school was vol trotse kinderen, belang stellende ouders, buurtbewoners en an dere geinteresseerden. Het was voor allen die meegewerkt had den, kinderen, ouders en onderwijzers, een gezellige en geslaagde afsluiting van drie leuke middagen samen-bezigzijn. Een goede ontwikkeling is de voorgeno men ingebruikneming van de voormali ge boerderij Oudeweg 3 door het I.V.N. (Instituut voor Natuurbescher- mingseducatie) en de oudheidkamer Reeuwijk. Hierdoor krijgt het schap een (natuur)educatieve voorziening die tevens een functie heeft als bezoekers centrum en waar informatie over het re creatiegebied kan worden gegeven. Aan informatie en voorlichting zal het recreatieschap het komende jaar de no dige aandacht besteden door eigen id- eën op dat punt uit te werken en door medewerking aan activiteiten die vanuit Midden-Holland worden uitgevoerd. De tweede kapperszaak van Cees van Es, die 22 jaar geleden de zaak van zijn vader aan de Zuidkade overnam en ver volgens neerstreek aan de Groensvoor de (17,5 jaar geleden) en in Boskoop (8 jaar geleden), is onherkenbaar veran derd. In een week tijd is de winkel in een nieuw, modern jasje gestoken. De ver ouderde modekleuren van toen zijn ver anderd in een overwegend witte omge ving, waar acht werkplaatsen zijn. WADDINXVEEN - De Waddinx veense Neel van Oosten gaat voor het eerst in een meubeltoonzaal ex poseren. Dat gebeurt vanaf volgende week in de maanden maart en april bij Baan’s Meubelen aan de Zuidka de. Daar zullen zo’n 30-tal etsen met hoofdzakelijk landschappen wor den tentoongesteld. Neel van Oos ten exposeerde eerder in koffies hops en restaurants. Haar expositie van aquareUen in restaurant Bibe lot aan de Passage is met een maand verlengd. Directeur P. Baan van Baan’s Meubelen is zeer ingenomen met het initiatief van Neel van Oosten om ook haar werk tussen de meu bels te laten zien. Huiselijker kan bijna niet. Als het initiatief aanslaat is hij van plan meer exposities in zijn toon zaal op de begane grond te houden. Tussen de meubels gaf hij eerder aan Verbakel Mode toestemming tot het houden van modeshows. gedragen. Daarmee is recht gedaan aan de achterstand die Waddinxveen had ten opzichte van de beide andere deel nemende gemeenten die eerder al hun gronden in de deelplangebieden Reeu wijkse en Goudse Hout hadden overge- fase dit j aar opgeleverdIn 1988 zal naar drage verwachting het zuidelijke gedeelte worden aangelegd. In het Reeuwijkse Hout lijkt nu bewe- Wanneer het westelijk deel eind 1988 ging te komen. Er is na vele pogingen nu J "r een serieuze gegadigde voor het inrich ten en exploiteren van de camping. In hoeverre de aanleg spoedig z’n beslag zal krijgen hangt af van de te doorlopen zoekersenquete door Staatsbosbeheer.procedures. Er is een groot aantal be- Uit de verslaglegging van de boswachter is reeds bekend dat er veel bezoekers zijn. Niet alleen individuele recreanten maar ook groepen, schoolklassen en verenigingen weten het bos te vinden voor gezelschapsactiviteiten. Met name de wandelingen van de schooljeugd on der leiding van de boswachter, die in het kader van de milieu-activiteiten zijn ge houden, waren talrijk. Mm Haarstylist Cees van Es in zijn vernieuwde zaak in het winkelcentrum Gropensvoorde. (Foto: Sjaak Noteboom). J de het midden op de foto staande eigenaar Ron Groot. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Poppentheater Damiët van Dalsum verzorgt met de voorstelling ’’Kaatje met de lange te nen” op zondagmiddag 6 maart in de sportzaal Groenswaard de laatste van een serie van vijf kindertheatervoorstel lingen van De Bonkelaar. In het cen trum aan De Beukenhof zijn al kaarten voor deze voorstelling verkrijgbaar. De vorige voorstelling, die in deze reeks gegeven werd, was ’’Elflog en de tover- berg” van mime-groep Oceaan, een prachtige mime-voorstelling. De be langstelling voor deze voorstelling was evenals voorgaande keren groot. Het hele project van de kindertheatervoor stellingen is tot nu toe een groot succes. Na de zomervakantie volgt er weer een reeks van vijf voorstellingen. WADDINXVEEN - De amateur- kunstenaars in Waddinxveen hebben van harte hun schouders gezet onder de nieuw opgerichte Kunst Kring Wad dinxveen. Het secretariaat van deze kring, die dit najaar in samenwerking met de ge meente Waddinxveen en de gemeente lijke commissie voor kunst en cultuur voor de eerste maal een expositie in de raadzaal van het gemeentehuis wil hou den, is in handen van de heer P. Jongs- ma, Henegouwerweg 52, tel. 14338. De oprichtingsvergadering van de lodig in de omgang: veel geven en vaak gen in het gedrag die hiervan het gevolg Kunst Kring Waddinxveen, die zich in WADDINXVEEN - De leerlingen van groep 2 van de openbare Willem van Oranjeschool aan de Oranjelaan heb ben een bezoek gebracht aan banket bakkerij D.A. de Vlaam aan de over kant van de straat. De kinderen mochten direct na bin- taal elf vaste krachten. nenkomst zelf aan de slag gaan. Ze kre- Ook dameskappers timmeren aan de gen deeg, en met koek - vormen moch- weg met de slogan dat er wat vaker in de ten ze zelf koekjes maken. De koekjes spiegel van de kapper gekeken moet werden versierd met rozijnen en hazel- worden. Bij Cees van Es komt daar een noten. dimensie bij doordat het er ook nog een Terwijl de koekjes gebakken werden lust is om dat te doen. vierden de kinderen feest. Bakker Kees was jarig, en maakte een heerlijke taart. De kinderen keken toe hoe hij verschil lende lagen maakte met room, pudding en jam ertussgn. Als laatste kwamen er bovenop allemaal vlaggetjes te staan. -- Maar bij alleen kijken bleef het niet) kring. ’’Bovendien is de naam Van Es al Het opeten van de taart was net zo leuk. 50 jaar bekend in Waddinxveen en dat is Na dit snoepen was het weer werken ge blazen. Van verschillende kleuren marsepein mochten de kinderen een clowntje ma ken. Zijn oogjes werden versierd met chocolade. Toen was het jammer genoeg alweer tijd om terug naar school te gaan. Op school werkten de kinderen nog verder aan een project over ”de Bakker”. Voor bakker De Vlaam maakten alle kinderen nog een prachtige taart maar dan van papier. loop had in het geprivatiseerde tenms- centrum. Gedurende 20 wedstrijddagen werden er op dinsdagen, donderdagen, vrijda gen, zaterdagen en zondagen respectie velijk dames-, heren- en mixedcompeti- tie gespeeld via het poulesysteem. Na 1800 wedstrijden komen de poule-win- naars komende maand naar voren die dan bloemen en een polo tennisshirt ontvangen als prijs. Eigenaar Ron Groot over de winter competitie: ”De wintercompetitie is op gezet voor de gezelligheid om met el kaar de winter door te komen, natuur lijk wordt er enthousiast gespeeld, maar alles draait om de gezelligheid. Vooral is het zo leuk, omdat de competitie een regionaal karakter heeft, zodat je ook tegen personen uit omliggende plaatsen speelt’. De indoor-winter-tennis-competitie loopt definitief af eind maartmaar Ron Groot onderzoekt de mogelijkheid om een na-competitie met andere tennis hallen te kunnen houden om zo tot een mama nog niet graag een hele avond zal regionaal kampioen te komen, wellicht missen, is dit volgend jaar realiseerbaar. De directie van het Tennis Centrum Waddinxveen is tevreden over de gang van zaken. Afgelopen zomer is de bar uitgebreid, waardoor er meer zicht is verkregen op de tennisbanen en het ge heel een ruimere en frissere entourage kreeg. Komend zomerseizoen zal er ge werkt worden aan een betere aankle ding van de tennishal en er wordt ge streefd naar een nog betere verlichting van de speelvelden. Dit alles om meer service te kunnen geven aan de cliënten, aldus Ron Groot. Gedurende de maanden maart en april kunnen mensen zich opgeven voor win tercompetitie vaste baancontracten en tennislessen voor het komende winter seizoen 88/89. De directie hoopt dat de aanmeldingen net zo goed zullen zijn als de afgelopen twee jaren. De cursus, waaraan 8-12 mensen kun nen deelnemen, wordt gegeven door wijkverpleegkundige R. Ballering en de echtgenoot of echtgenote meedoen, sociaal psychiatrisch verpleegkundige bij de RIAGG W. Veldhuizen. De kos ten bedragen een rijksdaalder voor het schriftelijk materiaal. Opgave voor deelname tot uiterlijk 19 februari bij de voorbeeld zijn: Stichting Maatschappelijke Dienstver- - je wilt weleens van anderen in dezelfde lening Zuidplas in het AF-centrum (tel. situatie horen hoe zij bepaalde zaken 16044/16137). Achtergrond van de cur- oplossen. sus voor verzorgers van dementerende - je vraagt je soms af: wat staat me nog bejaarden is dat zorgen voor een bejaar- te wachten, hoe lang houd ik dit nog vol de, die geestelijk achteruit gaat, een zware taak is. Het vraagt een grote inzet X

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 17