groeit WSE en Be Fair in middenmoot Badmintonplezier voor 220 jongeren Dameszevental met 4 punten voorsprong op kop Slecht weekend voor Flyers Zes Gouwe- zwemmers naar Emmen Sjoelavond Met 13 punten uit 13 wedstrijden Be Fair-voetbal WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE FKRIDk C. Marchand afgetreden bij Nieuw Leven Sportweek 1988 begint op 24 mei HSW hervat de wintercompetitie eens met zes jeugdtrainers Redelijke prestaties van Florida TOOS-turners draaiden goed Aeolus-jeugd in competitie Opgevangen Waddinxveen-za Net aan WSE Heren Be Fair Jeugd B en C klasse ■mW» r ft Restaurant WADDINXVEEN - Uit tegen Xerxes speelde zaterdag-derde klasser Be Fair gelijk (1-1). De Waddinxveners staan nu in de middenmoot met 13 punten uit 13 wedstrijden. Was Be Fair matig, WSE acteerde goed door zondag met 0-1 van FC Lisse te winnen. En dat nog wel voor een belang rijk deel met 10 man. WSE heeft evenals Be Fair 13 punten uit 13 wedstrij den. Bij de regionale jeugd verloren de B-junioren van WSE met 2-1 van Roodenburg. WADDINXVEEN - Zo’n 220 meisjes en jongens van 6-9 jaar hebben za terdag in de sportzaal Groenswaard aan de Wingerd meegedaan aan het schoolsporttournooi badminton van Florida. De hervormde Eben Ha- ëzerschool van de Jan Dorrekenskade-Oost spande de kroon met maar liefst 48 inschrijvingen. A. P. van Neslaan 1 2771 DE Boskoop Telefoon 01727-4886/4283 Beheerder: C. W. Dufais Elke zondag geopend voor Diners a la carte WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 24 FEBRUARI 1988 Pagina 21 wsv De Gouwe-teams winnen duels kracht en ging net naast. WADDINXVEEN - De komende twee weekeinden worden in Emmen de jaar lijkse Nationale Winter Kampioen schappen zwemmen gehouden. WADDINXVEEN - Voor het nieuwe seizoen heeft Be Fair-voetbal de trai- aard niet geheel geconcentreerd kon den spelen. Het was in de eerste periode Ed den Boon, de meest toonaangevende spe ler, die De Gouwe via een assist van Cees Boonstoppel op 1-0 bracht. en het resultaat kon dan ook niet uitblij ven. In een man meer situatie was het Jan Verwey, die in een rebound van keeper Jeroen Mertens 2-0 kon aante kenen, gevolgd door een prima door- Met nog 10 minuten spelen wilde beide elftallen weinig risico meer nemen zo dat het gelijke spel een eerlijke verde ling gaf voor beide teams. De tweede helft bood het publiek meer spanning. Al na 10 minuten spelen werd Theo de Heer eruit gestuurd vanwege opzettelijk handspel nadat hij dat al een keer eerder in de wedstrijd had gedaan. WSE moest dus met 10 man verder spe len maar bleef de wedstrijd goed con troleren. Wat moedeloos probeerde Lisse het met afstandschoten maar daar had Ton Kling weinig moeite mee. de vijf jeugdtrainers die de club rijk is. Na de groepsindeling werd een start ge maakt met de uitgebreide spelletjesron- WADDINXVEEN - De zes Florida- badmintonteams hebben het er in de De 4 in een ochtend- en een middag- Een 5 invallers tellend Waddinxveen- In de pauze konden de kinderen genie ten van badmintondemonstraties van Johan en Rob terwijl ook de finalisten van de jeugdclubkampioenschappen Vincent Hartwijk en Tycho Hage hun kunnen lieten zien. Na de acht verschillende onderdelen doorlopen te hebben werd berekend wie de prijzen zouden winnen. Om die tijd te overbruggen lieten Michelle en Herma Schwiebbe zien uit welke slagen het badmintonspel bestaat. voor de E-jeugd. K. Verhoef, oud-keeper van Be Fair 1, heeft een contract gekregen als trainer voor alle keepers binnen de Be Fair- jeugd, waarschijnlijk ook voor de seni- eren-keepers. Het geheel zal onder lei ding staan van M. Houweling, die de al gehele technische organisatie onder zijn hoede krijgt en zitting heeft in het dage lijks bestuur van Be Fair-jeugd samen met J. Zandee (secretaris/vice voorzit ter) en R. Saarloos (voorzitter/p.r.). Met dit behaalde resultaat denkt Be Fair dat de jeugd in deze vereniging vol gend seizoen weer in zeer goede handen zal zijn. Voor alle leeftijdsgroepen zal er gega randeerd minstens 2 x per week 1 uur te aming zijn, op het veld of in de zaal. t nu in dit vroege stadium het technisch gedeelte al rond is en ziet nu reeds het komende seizoen met vertrouwen tegemoet voor hun 200 jeugdleden, waar wellicht komend sei zoen nog enige tientallen bij zullen ko men. De dames zijn in hun wedstrijd op geen zelfde spelbeeld weer. Corinne OuaijK enkele wijze in gevaar gekomen. Het wist via een strafworp de stand op 6-1 te flitsende polospel, dat de kijkers van dit brengen. Dezelfde speelster kreeg het daarna aan de stok met Merwede-speelster Sandra Be Fair kroop al snel door het oog van de naald toen een formidabel schot van de Xerxes-spits buiten bereik van keeper Marcel Straver op de lat uiteen spatte. Hierna ontspon zich een matige partij voetbal van beide kanten en deze matigheid werd nog onderstreept door het gebrek aan inzet. Op een enkele uit zondering na, met name Ed v.d. Brink, leek het wel of Be Fair lood in hun schoenen hadden. Voor rust gebeurde er dan ook weinig dat het vermelden waard is. Flyers heren 1 zou tegen het laaggeklas seerde BOB (Oud-Beijerland) een wat lichtere wedstrijd hebben welke een aanzet zou zijn om de juiste richting weer op te gaan. De richting van de top van het klassement en vooral van goed basketbal. Voor rust zag het daar dan ook best wel naar uit, onder aanvoering van de sterk scorende René Hazelaar was er steeds een redelijke voorsprong op BOB. Ruststand 49-38. Leek Flyers een gedegen overwinning te gaan behalen - de voorsprong groeide tot 72-54 - het mocht niet waar zij nHal verwege de tweede helft kwam de klad in Flyers’ spel, hetgeen werd aange voeld door BOB. Het was dan ook slechts met de grootst mogelijke moeite dat Flyers nog netaan won: 93-91 Gezien het vertoonde spel is er voor Flyers alleen met een verrekijker nog zicht op de top. De scores: René Haze laar 39, Robbert Kaufman 14, Rijk Meuleman en Mark van Es 12 pnt. De opgeschoven laatste man 'Fred Klomp was het eerste kort bij een tref fer, de afgeslagen inzet belandde bij Ronald van Dodewaard die scherp voorzette warop Razi Licoumine kop pend de gelijkmaker produceerde. Na een lange haal naar voren pikte de snelle Erwin Pleus de bal op, omspeelde 3 Lisse-spelers en knalde hard in de tou wen. Even later kreeg WSE zelfs nog een kans door Herman Segers maar hij draaide te ver van het doel af. Vlak voor tijd kwam WSE goed weg toen Lisse met een slotoffensief enkele hoekschoppen na elkaar kreeg. Een van deze hoekschoppen scheerde vlak voor het WSE-doel langs zonder dat iemand er wat mee deed. In de laatste seconden kreeg Erwin Pleus nog een dieptepass en kon hij al leen op de keeper af. Hij omspeelde Mark van Berkel maar zijn schot miste In Zuid-Holland is de concurrentie bij zonder groot. Ruim 100 teams van 175 verenigingen nemen aan deze competi tie deel. In de veel kleinefe Bondscom- petitie spelen dan nog 94 Z.H.-teams, waaronder Florida 1 en 2 en de nieuwe :n. Florida 3 (2e kl) kon ’t als enige niet bol- werken. Alle spelers speelden één tot de goede opstellingen van Kees de drie klassen hoger dan vorig jaar en al- Zwart werden deze aanvallen goed ge- pareerd. De Waddinxveners bleven echter gevaarlijker en met enkele fraaie kansen van Brouwer, Van Offeren en In de eerste helft van Lisse-WSE ge beurde bijzonder weinig. Te zien waren twee hard werkende ploegen en veel middenveldspel. Lisse speelde wat aan vallender dan WSE, hetgeen begrijpe lijk was gezien de lange blessurelijst van WSE. Echt gevaarlijk konden de Lissenaren echter niet acteren op hun eigen veld. Het venijn zat in de staart van de eerste helft. Eerst moest Ton Kling redding Het eerste herenteam kon pas op zon dagavond hun wedstrijd spelen. In een goed bezet zwembad ”de Sniep” werd niet dezelfde score van 5 december te gen het Baarnse team bereikt. Toen werd het 14-6 in het voordeel van De Gouwe, doch de uitslag van 10-6 mag toch ook voldoende heten te zijn. Het was een meer spannende dan mooie wedstrijd. Remko Overdam kampte met een opkomende griep, terwijl de broers Cees en Kjeld Boonstoppel am- Aan deze topwedstrijden, de tegenhan- per van vakantie terug waren en uiter- ger van de Nederlandse kampioen schappen in juni, nemen dit jaar zes Gouwezwemmers deel. Zij hebben in de afgelopen maanden in totaal 24 per soonlijke en 3 estafette limieten bij el kaar gezwommen. De ploeg van De Gouwe bestaat dit De tweede periode voor De Gouwe wat maal uit Jan Willem v.d. Hoek (’72) die beter. Aanvallen werden beter opgezet Na i kreeg de verder onzichtbare Rens Overdijk even de geest en soleer de dwars door de Xerxes-achterhoede. Alleen de laatste man bleek een man te veel voor hem. Ook Marco Leen ging op de solotoer en gaf een goede pas af, strak voor het doel waarop Razi Licou mine centimeters tekort kwam. Een beeld van het door Florida gehouden schoolsporttournooi voor bad minton. in het doel zag verdwijnen (4-0) begon eenieder al aan een grote overwinning te denken. Marco Kraak rondde boven vierde klasse, Florida 6 behaalde een keurige vijfde plaats, Florida 7 hand haafde zich in de zesde klasse en Florida 8 eindigde niet zonder moeite op een vijfde plaats in de zevende klasse. Al met al middelmatige competitie-re- sultaten dit seizoen, waarin Florida 30 jaar bestaat. Inmiddels is de recreatieve voorjaarscompetitie begonnen, waar aan 3 Florida-teams deelnemen en de jeugdcompetitie met 6 Florida-teams. WADDINXVEEN - De 43e Spor tweek van de Stichting Sportweek Waddinxveen wordt dit jaar gehou den van 24 mei tot en met 11 juni. Op het programma staan weer een groot aantal evenementen. Een be langrijke wijziging is dat het straat- voetbal wordt gewijzigd in Spor- tweekvoetbal. Voorwaarde hier van is dat de spelers woonachtig moeten zijn in Waddinxveen. Tal van evenementen zijn in het voorlopig programma gepland, waarbij zowel de jeugd als de oude ren aan hun trekken kunnen ko men. Aan elke leeftijdsgroep is ge dacht. Voor de jongeren actieve sporten, voor de ouderen wat minder licha melijke actieve sporten zoals kla verjassen, bingo-avonden en der gelijke. De voetbal wedstrijden worden dit jaar gehouden op de velden van de voetbalvereniging WSE in de Oranjewijk. WADDINXVEEN - Het afgelopen weekeinde is voor de basketbalselecties van Flyers allesbehalve succesvol verlo pen. Kroop Flyers’ herenselectie dan nog door het oog van de naald door met mi- nimiem verschil (92-91) van het zwakke BOB te winnen, voor de overige selec ties waren er slechts nederlagen. Dames 1 liep bij Jumpers 2 tegen de tweede competitienederlaag aan: 60-48. De meisjes-selectie gaf vooral door mo- tivatiegebrek de winst aan BOB: 52-57. De Flyers-jongens werden in Barend- recht door Binnenland wel met een heel ruwe handdoek afgedroogd: verlies met 113-51. WADDINXVEEN - Zaterdag hebben de turners van TOOS-gymnastiek (Siet- se Siersema, Auke Siersema, Albert Hogeweg en Arthur Blom) voor goede prestaties gezorgd bij de tweede dis tricts turnwedstrijden in Schiedam. Sietse Siersema deed mee in de klasse 5 B en moest ’s morgens om 9 uur met zijn wedstrijd beginnen. Hij draaide een goede en constante wedstrijd, maar al leen het laatste toestel ging slecht. Dit had tot gevolg dat Sietse van de eerste naar de vierde plaats duikelde en dus maar net buiten de medailles greep. ’s Middags waren er 3 TOOS-turners in actie, namelijk Auke Siersema in de klasse 3 C en Albert Hogeweg en Art hur Blom in de klasse 4 B. Auke draaide redelijk maar doordat hij nog te eenvoudige oefeningen heeft, kon hij zich niet helemaal bovenin plaatsen, maar werd negende met 40.85. Arthur en Albert hadden allebei een redelijke wedstrijd en stonden na 5 toestellen op de plaatsen een en twee. Het laatste toestel was rekstok. De kromme benen van Arthur gaven de doorslag. Arthur haalde 6.45 en werd tweede met 41.75, terwijl Albert 7.10 scoorde en eerste werd met 42.70. De derde en laatste districts wedstrijd is in Waddinxveen in de sporthal ”De Sniép” op 2 april. De TOOS-turners hebben dan goede kansen om zich te plaatsen voor de halve finales van de Nederlandse kampioenschappen. Op elke baan verzorgden de baan- en groepsbegeleiders een spelletje, zodat de kinderen al spelenderwijs in aanra king kwamen met enkele facetten van het badminton. Vooral de hindernis- baan en de shuttle-race werden met groot enthousiasme uitgevoerd. WADDINXVEEN De Waddinxveen- se Schaak Vereniging WSV hield vorige week donderdag een korte algemene voorjaarsvergadering. Centraal stond het financieel overzicht over het jaar 1987. Dank zij de toename van het ledental, momenteel telt WSV 56 seniorleden, kon penningmeester Bos het jaar met een klein positief saldo afsluiten. Na deze korte vergadering bond Hen- nink in een simultaanwedstrijd de strijd aan tegen 17 clubleden. Wat tot nu toe in deze competitie nog niemand gelukt was, nl. Hennink te verslaan, presteer den nu Alblas, Goor en Muit in deze si multaan. In totaal moest Hennink vijf remises toestaan, tegen de eerste teamspelers W. van Oort en Chris Roosendaal en Ritter, Smit en V.d. Starre. Met 11 1/2 uit 17 bereikte hij de fraaie score van bijna 70 procent. Donderdag 25 februari ontvangt WSV 2 het derde team van de sv Reeuwijk. lijk heeft de crocusvakantie dit team wat parten gespeeld. Via Karin van Eeuwen werd in de eerste periode de score geopend voor De Gou we, gevolgd door een doelpunt van Astrid van Galen door een aanval welke door het midden werd opgezet. Het was dezelfde speelster die daarna 3-0 kon aantekenen. Merwede kwam in deze periode nog even terug via een achterwaarts schot van Janneke Bal waar keepster Anne- marie v.d. Plas geen verweer tegen had (3-1), doch daar bleef het dan ook bij. De tweede periode gaf een wat beter De van Karen Beukema en Corinne Oudijk tot uitdrukking kon worden gebracht: 5- 1. De derde periode gaf eigenlijk het- WADDINXVEEN - In meer spannende dan mooie wedstrijd hebben bei de eerste waterpolo-zeventallen van de zwem- en poloclub De Gouwe het afgelopen weekeinde de punten in huis weten te houden. Zaterdagavond versloeg het eerste damesteam van De Gouwe het op papier sterke tweede damesteam van Merwede uit Dordrecht met 9-1, terwijl zondag avond het eerste herenteam van 10-6 van De Vuursche uit Baarn won. dien nog een mooie Gouwe-aanval at door 5-0 op het scorebord te krijgen. De derde periode nam De Gouwe dui delijk gas terug. In plaats van door te gaan kenmerkte deze periode zich door veel gemiste kansen en gemiste ballen. Praktisch geen bal werd goed geplaatst. De Vuursche profiteerde hier uiteraard van. Door het niet adequaat dekken van de tegenstander kon Hans de Jong 5-1 aantekenen. Doordat daarna een aantal Gouwe-spelers elkaar in de weg ging lig gen werd het door Paul Verlaan 5-2. Dank zij het goed vrijzwemmen van Remko Overdam werd Kjeld Boon stoppel in de gelegenheid gesteld 6-2 te scoren. Hierna begon ook keeper Kors van Til burg in malaise te delen. Doelpunten van Niels Velthuizen en Hans de Jong brachten De Vuursche op 6-4. Aanwij zingen van coach Hugo Boonstoppel bracht De Gouwe toen weer op het goe de pad. Doelpunten van Jan Verwey, Kjeld Boonstoppel en Ed den Boon brachten De Gouwe op 9-4. De vierde en laatste periode werd uiteindelijk een uitspelen van de wedstrijd. Hoewel Kors van Tilburg bij een doelpunt van Paul Verlaan geheel uit positie werd ge speeld en nog een doelpunt van Hans de Jong (9-6), was het Jaco van Tol die het laatste Gouwe-doelpunt in deze wed strijd voor zijn rekening nam: 10-6. Ongetwijfeld zal coach Hugo Boon stoppel nog wel het een en ander met zijn team te bespreken hebben. Zater dag volgt de moeilijke wedstrijd tegen medekoploper Aquarijn uit Nieuweg- ein (aanvang 16.45 uur). Ook deze tegenstander maakte dit weekeinde geen fouten en versloeg het Vleutense team IJsselduikers met 5-4, waarbij aangetekend wordt dat IJssel duikers biij het ingaan van de vierde pe riode reeds een voorsprong van 3-0 had opgebouwd. Het venijn zat dus duide lijk in de staart. De Gouwe zij dus ge waarschuwd. De prijswinnaars ’s morgens waren: 1. Jeroen Zalm (35 pnt), 2. Jeroen Schie- reck (34 pnt), 3. Richard v.d. Berg (33 pnt), 4. Annemieke Visser (32 pnt), 5. Jeroen van Dorp (31 pnt) en 6. Daniel Benders (30 pnt). De prijswinnaars ’s middags waren: 1. Ronald van Gemeren (37 pnt), 2. Wal ter van Berkel (28 pnt), 3. Nathalie Schmuckenschlage (28 pnt), 4. Maurits v.d. Bosch (25 pnt), 5. Peter Brugge- kamp (24 pnt) en 6. Miriam van Herk (23 pnt). De prijzen werden uitgedeeld onder grote belangstelling van vele ouders die de die de kinderen moesten doorlopen, gekomen waren om hun kinderen bezig te zien. Alle kinderen ontvingen een vaantje en naar keuze een badminton sticker of -ballon. De le en 2e prijswinnaars ontvingen zelfs een echt badmintonracket voor hun goede prestaties. Na alle kinderen, ouders en begeleiders bedankt te heb ben voor hun aanwezigheid sloot jeugd- voorzitter Rob Sikking deze geslaagde dag af met de mededeling dat op zater dag 27 februari alle ouders kunnen ko men kijken bij het badMINIton: bad minton voor kinderen van 6 t/m 8 jaar, elke zaterdag van 9.30 tot 11.00 uur in sportzaal ’’Groenswaard”. leen Johan v.d. Ree en Jolanda Suanet wisten aansluiting te vinden aan 't ver eiste spelpeil. Florida 4 bereikte een vijfde plaats (van de acht), Florida 5 Kreuk waren de mogelijkheden op een eindigde het hoogst en werd derde in de grote overwinning legio aanwezig. Vlak voor tijd zorgde een curieus mo ment toch nog voor enige opwinding. Een inworp bestemd voor Rijnstreek werd geroutineerd door Rein Kreuk ge nomen. De scheidsrechter reageerde niet en na een Kreuk/Brouwer-combi- natie was het Rein- Kreuk die 2-0 in schoot. Ondanks heftige protesten van Rijnstreek kant, kende de matig leiden de scheidsrechter het doelpunt toe. i WADDINXVEEN - De Waddinxveen- se pluimveevereniging Nieuw Leven heeft op de laatstgehouden jaarverga dering in hotel-café-restaurant De Unie een nieuwe voorzitter gekozen. De nieuwe eerste man is P.A. Noorlander van het Papaverveld, die C. Marchand in die functie is opgevolgd. De heer Marchand, 31 jaar bestuurslid waarvan 12 penningmeester en de laat ste 19 jaar voorzitter, vond dat na zo’n 30 jaar het bestuur aan verjonging toe was. Ook penningmeester A. de Mik was af tredend eh niet herkiesbaar. Zijn druk ke werkzaamheden lieten een goed functioneren niet toe. Het huidige bestuur van Nieuw Leven is nu als volgt: P.A. Noorlander (voorzit ter), Van Wijngaarden (penningmees ter), B. v.d. Lee (secretaris) en G. v.d. Schee en A. v.d. Kraats (commissaris sen). Tegen het aloude Rotterdamse Xerxes trad Be Fair aan met drie invallers voor Aart Bos (vakantie), Erny Dieckman (geschorst) en Peter Konijn (gebles seerd). Ondanks de goede wil van de in vallers Rens Overdijk, Marco Leen en Arjan Taal was het gemis van deze drie basisspelers duidelijk te merken. Flyers’ MA 1-speelsters waren ogen schijnlijk vrijdag te weinig met de ge dachten bij de wedstrijd om van het al leszins verslaanbare BOB te kunnen winnen. Het werd dus een terechte nederlaag, 52-57, zodat de aansluiting met de mid denmoot weg is. Scores: Linda de Vries en Roulien Benschop 14, Babette Heer- kens 12 pnt. op maar liefst negen onderdelen zal starten (100, 200, 400 en 1500 m vrij- eslag, 200 en 400 m wisselslag, 100 en 200 m rugslag en 200 m vlinderslag). Mark v.d. Zijden zal bij de jongens ’73 aan de start komen op de 100, 200, 400 slagbal van Niek de Leeuw waar De en 1500 m vrijeslag. Verder zwemmen Vuursche-keeper geen kijk op had: 3-1. de schoolslag-specialisten, Edgar ter Toen Jan Verwey daarna een harde bal Braake (’73) en Dieter Hoofman (’72) onder de arm door van keeper Mertens de 100 en 200 m. Ditmaal wordt De Gouwe ook door twee meisjes vertegenwoordigd. Mari on v. Hooft (’75) zal starten op de 10, 200 en 400 m vrijeslag, de 100 m rugslag en de 200 m wisselslag. De jongens mo gen ook uitkomen op de 4x100 m en de 4x200 m vrijeslag, als ook op de 4x100 m wisselslag onder de 16 jaar. groep verdeelde kinderen werden opge vangen door de organisator en jeugd- voorzitter Rob Sikking, bijgestaan door een groep van 25 begeleiders en zijn overige jeugdcommissieleden Michelle Zweegman, Johan v.d. Ree en Marcel Meijer. WADDINXVEEN - Vanavond woensdag 24 februari - is er weer een sjoelavond in het clubgebouw van de schuttersvereniging Waddinxveen aan de Alberdingk Thijmlaan. Begonnen wordt om half acht. damesteam gewend zijn, was nu echter wel wat ver te zoeken. Combinaties lie pen niet zo gesmeerd als anders. Moge- St. Nicolaas. Beide speelsters werden L-.r. j- -1.j:. door jjg zwak leidende scheidsrechter Ronald v.d. Ven voor de duur van de wedstrijd naar de kant verwezen. Re den van dit uitsturen was het maken van een slaande beweging van Corinne ge volgd door een rake trap van Sandra. De vierde en laatste periode was eigen lijk de beste. Via een man meer situatie doelpuntte Karen Beukema 7-1, terwijl Angela Faber via een strafworp 8-1 scoorde. In een daarop volgende man meer situatie was het Elly Middendorp die het laatste doelpunt aantekende: 9- 1. Doordat mede koploopster HZ-Zian Gouwe te zien hetgeen door doelpunten bij het zwakke Wiekslag een punt liet liggen gaan De Gouwe-dames nu met 4 punten voorsprong aan kop van deze competitie. WADDINXVEEN - Komende zater dag begint voor de hengelsportvereni- ging Waddinxveen HSW de tweede helft van de wintercompetitie. Nadat de laatste wedstrijd, die gevist werd op 12 december, was afgelopen, was de stand aan de kop van het klasse ment: 1. M. Reichard (26070 gr), 2. R. Jenner (25030 gr), 3. J. Verhoef (24220 Be Fair is verheugd dat gr), 4. H. de Haan (18040 gr) en 5. A. van Leeuwen (16510 gr). Voor de zevende wedstrijd is het ver trek vastgesteld op 6.45 uur vanaf het NS-station. Deze wedstrijd is tevens een kasconcours. aties verkeerd inschatte en Paul Karre- man in kansrijke positie te zacht in schoot. Vlak voor rust dan toch eindelijk de ver- districtscompetitie redelijk afgebracht, .diende openingstreffer. Invaller Wim als in aanwerking wordt genomen dat 10 de Graaf liet een vrije trap fraai indraai- nieuwe spelers meespeelden, en in het 16-metergebied. In eerste in- stantie keerde de Rijnstreekverdedi- ging deze inzet. De bal caramboleerde echter voor de voeten van Rein Kreuk die vernietigend uithaalde. Na de rust een aanvankelijk zelfde landskampioen Velo uit Wateringei beeld ofschoon Rijnstreek wat meer - voor keeper De Zwart verscheen. Door Een prachtig gezicht was de zo belang rijke warming-up van de kinderen die werd verzorgd door Michelle, een van Dames Flyers’ dames 1 moest in Den Haag noodgedwongen met slechts 6 speel sters aantreden en dat kwam het team duur te staan. Doordat in de verdedi ging voor de ’’voorzichtige” zone geko zen moest worden kon het goed-schie- tende Jumpers makkelijker scoren dan de Waddinxveensen. Flyers stond dan ook de gehele wed strijd achter zodat met 60-48 verloren werd. Topscoorster was Bernice Post humus met 19 pnt. De dames moeten omwille van promo tie (én kampioenschap) in de komende wedstrijden de herinnering aan deze ne derlaag snel uit moeten wissen. In het afgelopen weekeinde hebben de De Gouwe-zwemmers deel genomen aan C-klasse wedstrijden in Nieuwerk- erk. Als enige pakte Arno v.d. Dussen op de 100 m schoolslag bij de jongens nersstaf voor de jeugd rond. Met 6 trai- onderde 10 jaar een zilveren medaille in ners werd een contract afgesloten. Het 1.48.8. is voor allen een contract voor één jaar. Zondag werd er deelgenomen aan B- C. Verbree zal de A-jeugd trainen, het- klasse wedstrijden in Leiderdorp. Hier geen hij dit seizoen als hulptrainer reeds pakte Ilse v.d. Dussen zilver op de 100 deed. Hetzelfde is het geval met J. m vlinderslag bij de meisjes onder de 14 Koole in de B-jeugd. Hij zal voor die jaar in 1.20.0 en op de 200 m wisselslag groep volgend seizoen de gehele verant- werd zij derde in 2.43.7 achter Marion woording krijgen. v. Hooft die zilver won in 2.39.8. Het contract met D. Vleggeert, dit sei- Bij de dames waren er twee medailles zoen C- en E-jeugd, werd met één jaar voor Marianne de Jong. Zij werd eerste verlengd voor wat betreft de C-jeugd. op de 100 m schoolslag in 1.28.5 en C. van Triet zag zijn contract verlengd tweede op de 200 m wisselslag in 2.48.3. voor de D- en F-jeugd, terwijl I. Smalle- Als enige pakte René Jonckheere bij de gange als trainer werd aangetrokken jongens onder de 14 jaar op de 100 m vrijeslag een tweede plaats in 1.08.8. WADDINXVEEN - Na de senioren is het nu de beurt aan de jeugd van bad mintonclub Aeolus om strijd te leveren in de compefitie. Dit jaar neemt men met liefst 7 teams deel aan de jeugdcom petitie van de NBB in het district Zuid- Holland, tegen 4 teams in het vorige sei zoen. Hierdoor is liefst de helft van de jeugd betrokken bij de competitie. De teams zaterdag wist zich heel goed staande te 1, 3, 5 en 7 speelden een thuiswedstrijd houden in de uitbeurt bij Rijnstreek 2. in sportzaal Groenswaard. Met 0-2 wonnen de Waddinxveners, Het le team speelde een prima wed- hetgeen tevens de eerste winst beteken- strijd tegen het 2e van BC Flair (Alphen de na de winterstop. a/d Rijn). Na de enkelspelen was de ba- Ondanks de vele invallers bouwden de lans nog in evenwicht, doch in de ge- Waddinxveners een groot overwicht op. mengd-dubbels nam men een beslissen invaller keeper Kees de Zwart kreeg in de voorsprong. Met 5-3 bleven de pun- de eerste helft slechts 3 ballen te verwer- ten in Waddinxveen ken, doch de aanval stokte wederom bij de Waddinxveners. Wim Schakel, die samen met Jean Zwa nenburg tot de uitblinkers gerekend konden worden, schoot te gehaast toen hij alleen voor de Rijnstreek-goalie op dook. Een hard schot van voorstopper Den Adel vloog juist over, terwijl de brengen op een snelle uitval van Ronald spitsen Kreuk en Brouwer diverse situ- van Dijk en meteen hierna moest keeper Mark van Berkel door goed uit lopen zijn ploeg behoeden voor een treffer.

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 21