Afscheid van Koormiddag bejaarden op 26 maart 1COLOPHON1 1BI0SC0PENI A.P. Valkenburg Met overgang is 20 miljoen gulden gemoeid Waddinxveense poppenmaakster op Goudse beurs RIJSTSTROKAARTEN OP DE WEEKMARKT Loco-dijkgraaf Schieland Maskerade instuif Jos v. Manen- Cursussen van Vrouwenraad Pieters naar Waddinxveen Korting gasprijs Chopin op Franse avond brengt thriller Zuidplas start met TOOS-turnster Marion Kaptein goed in vorm Eben Haëzer- school tweede in poule B Schrijfster Bouwplannen Arcade bioscopen Filmhuis Gouda Lokatiekeuze Hardwerken Werkgelegenheid Accent Volkskunst Dijkgraaf Opvoeringen Volvo Jury WOENSDAG 2 MAART 1988 Pagina 13 Volvo definitief naar Coenecoop Een voorbeeld van een kaart met motief in rijststro. Weekblad voor- Waddinxveen WADDINXVEEN - In de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde wordt zaterdagmiddag 26 maart om één uur een grote bejaardenkoormiddag ge houden. De organisatie hiervan is in handen van het Waddinxveense be jaardenkoor BeZaWa, daarbij gesteund door de Federatie voor zangver enigingen. gen een opleiding om van rijststro schilt derijtjes en correspondentiekaarten te maken. Met een kam, een mes, een schaar, lijm en een kleine werkbank zijn ze in staat 3 of 4 kaarten per dag te maken. Zo ver dienen ze een welkome aanvulling op het gezinsinkomen. De honderd teenermeisjes die opgeleid zijn werken in groepen van 10. De lei der van elk groepje is opgeleid om de boekhouding te doen. ”Het is een goe de organisatie en onze steun zeker waard”, aldus Nelly Geluk. WADDINXVEEN - Marion Kaptein was zaterdag goed in vorm tijdens de in Den Haag gehouden provinciale turn- kampioenschappen D, waarvoor ook TOOS-turnster Judith v.d. Linde uit kwam. Zij hadden zich hiervoor ge plaatst, twee weken geleden, tijdens de kringkampioenschappen-D die toen ge houden werden in Lekkerkerk. Toen deden voor TOOS ook nog mee Mariëlle Peeters, Leonie Verwerda en Claudia Sleeuwenhoek. Deze drie lukte het echter niet om zich te plaatsen voor de provinciale kampioenschappen, Ju dith en Marion wél. Uitgeverij: VETA B.V. Directie: F. van Kempen Redactie: B.J. Woudenberg Redactie-adres: Peuleyen 144, 2742 EN Waddinxveen Telefoon: 01828-15594 Ad vertentie-af del i ng Oranjelaan 9, 2741 EP Waddinxveen Postbus 116, 2740 AC Waddinxveen Telefoon: 01828-14788 Klachten bezorging: Sweelinckhof 31 2742 CB Waddinxveen Telefoon: 01828-18950 Klachten over de bezorging vóór donderdag 18.00 uur melden. Postabonnement: 32,50 per half jaar. Advertentie-tarieven Losse mm-prijs 0,46 (exclusief BTW); contract-tarieven en tekst-advertenties op aanvraag. De beroemde schrijfster Jos van Ma- nen-Pieters zal op woensdagavond 16 maart de gast zijn van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Waddinxveen. Deze schrijfster is onder meer bekend van haar serie ”De Tuinfluiter”. Deze avond zal worden gehouden in Het Trefpunt en begint om 8 uur. In Waddinxveen wil men behalve een Za zo. en wo. 2 uur, do. t/m wo. 7 en 9.30: AMSTERDAMNED. Za zo. en wo. 2 uur, do. t/m wo. 7 en 9.30 uur: DIRTY DANCING. Do. t/m wo. 7 en 9.30 uur: THE MOR NING AFTER. Za zo. en wo. 2 uur: PETER PAN. Vr. t/m zo. 9 uur: TERUG NAAR OEGSTGEEST. -Gouda- De oud-directeur van het Nieuwerkerk- se bouwbedrijf Valkenburg BV en be stuurslid van de Stichting tot instand houding van de molen viergang in de Ze- venhuizense Tweemanspolder kreeg bij zijn afscheid uit handen van dijkgraaf mevrouw ir. J.M. Leemhuis-Stout de erepenning van verdienste van Schie land. De heer Valkenburg werd op 25 maart 1974 benoemd tot hoofdingeland in de verenigde vergadering voor de catego rie gebouwde eigendommen. Vrij snel daarna, om precies te zijn op 22 oktober 1974, werd de heer Valkenburg be noemd tot hoogheemraad. In 1976werd hij ook belast met de functie van loco- dijkgraaf. Corporation in Zweden gaf vorige week het groene licht om deze plannen te re aliseren. WADDINXVEEN - Zaterdag werden in Het Trefpunt de halve finale school- dammen voor het basisonderwijs bin nen de Dambond Midden-Holland ge houden. De Waddinxveense Eben Ha- ëzerschool veroverde de eerste plaats in poule B. Om 10.00 uur werden de eerste zetten gedaan door de schoolteams, welke in hun eigen plaatsen bij de geplaatsten behoorden. De jeugdige spelers kwa men o.a. uit Bleiswijk, Zoetermeer, Zwammerdam, Alphen aan den Rijn, Stolwijk, Woubrugge, Bodegraven, Reeuwijk en vanzelfsprekend Wad dinxveen. Liefst 32 teams van 4 speelden in 4 pou les van 8 en de nrs 1 en 2 van elke poule zouden geplaatst worden voor de finale, welke op zaterdag 19 maart in Gouda wordt gehouden. In verband met de verplaatsing van Vol vo Bedrijfswagens B.V. naar elders zijn diverse lokaties grond bestudeerd en met elkaar vergeleken. Na onderzoek is Volvo ervan overtuigd dat Waddinx veen de beste lokatie is. De afstand tot de grote steden, de cen- het hoogheemraadschap van Delfland met Schieland. In tweede instantie kwam de samenvoeging tussen Schie land en het waterschap IJsselmonde aan de orde. De waterkwaliteitstaak van Schieland zou dan ondergebracht worden bij het Zuiveringsschap Hollandse Eilanden en waarden te Dordrecht. In beide geval len heeft de heer Valkenburg zich sterk gemaakt voor het behoud van Schieland als zelfstandig hoogheemraadschap. De Stichting Wijkwerk De Zuidplas houdt vanaf donderdag - middag 10 maart handwerkmiddagen tussen 13.15 en 15.00 uur. Er zijn ervaren breisters en haaksters aanwezig om de helpende hand te bieden. Dinsdagavond 29 maart om acht uur wordt er in het tijdelijke wijkgebouw van de stichting gelegenheid geboden voor het maken van Paasstukjes onder leiding van Alie Littooy. De kosten van de avond, waarop wordt gewerkt met vers en mooi materiaal, bedraagt tien gulden. De komst van Volvo naar Coenecoop betekent een belangrijke impuls voor de werkgelegenheid in Waddinxveen. In de Haagse vestiging werken op dit moment 170 personeelsleden. Dit aan tal zal naar verwachting in 1990 groeien tot 200. WADDINXVEEN/DEN HAAG - Volvo Bedrijfswagens BV in Den nieten te maken. De poppenmaaksters Haag heeft definitief besloten zich op het Bedrijvenpark Coenecoop te gaan vestigen. Het in de residentie geen kant meer op kunnende bedrijf ingaan op vragen [qa(j a[ jrie maanden een optie op de Waddinxveense grond. Met de hele overgang is zo’n 20 miljoen gulden gemoeid. Niet bekend is wanneer met de bouw zal worden begonnen. WADDINXVEEN - Kaarten uit Ban- gla Desh vormen één serie artikelen uit de Derde Wereld, die de Stichting Goed Werk komende vrijdag op de Waddinx veense weekmarkt zullen verkopen. Met deze kaartverkoop, zo laat Nelly Geluk van het Klaverveld 21 (tel. 16284 en 14261) weten, kunnen meisjes in Bangla Desh worden geholpen. De kaarten kosten 2,25 per stuk. Het gaat om prachtige rijststrokaarten, die worden gemaakt door meisjes in Bi- harikampen bij Dacca. In 1975 startte daar een rijststroproject. Meisjes krij- ROTTERDAM/ZEVENHUIZEN - Het hoogheemraadschap van Schie land, waarvan het grondgebied zich uitstrekt tot in Waddinxveen, heeft wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd afscheid geno men van hoogheemraad en loco-dijkgraaf A.P. Valkenburg uit Zevenhui zen. Daarnaast bestaan de activiteiten uit het afleveringsklaar maken van vrach- twagenchassis en autobuschassis, het uitvoeren van technisch gecompliceer de wijzigingen aan vrachtwagens en bussen, repareren van autobussen, dis tribueren van onderdelen, het geven van technische en commerciële cursus sen in het eigen trainingscentrum en het in het algemeen ondersteunen van de activiteiten van de dealers. trale ligging, de goede bereikbaarheid (vanuit Gent) en de uitstraling van Waddinxveen waren bij de lokatiekeu ze doorslaggevende factoren. Daar naast biedt Bedrijvenpark Coenecoop Volvo de mogelijkheid om de onderne ming naar de meest moderne inzichten op te zetten. Bedrijvenpark Coenecoop mag zich op het moment in een toenemende belang stelling verheugen. Naast de recente verkopen, en de verkoop van 50.000 m2 aan Volvo heeft het gemeentebestuur met verschillende geïnteresseerde be drijven intensieve contacten. WADDINXVEEN/GOUDA - De Waddinxveense poppenmaakster A. Burggraaf van de Alpherwetering doet volgende week zaterdag 12 maart mee aan de in Kunstmin in Gouda te houden grote Poppenbeurs en expositie. De openingstijd is van 10.30-16.30 uur. Toegangsprijs 3,50 (kinderen !,-)• In totaal hebben een 35-tal poppen maaksters hun medewerking toegezegd om van deze beurs één groot poppenge- 2, 9 en 16 juni, ’s morgens van 8.45 tot 11.30 uur. De cursus heeft als titel: Durf een stap te zetten. Het doel van de cursus is, dat de cursis ten leren hun eigen en andermans func tioneren in een groep kritisch te bezien. De kursus wordt weer gegeven door Nienke Klootwijk-Hoogland. Deze cur sus is bestemd voor degene, die vorig jaar reeds een basiscursus Gesprek stechniek hebben gevolgd. Zo’n basiscursus Gesprekstechniek wordt opnieuw georganiseerd op 29 september, 6, 13, 27 oktober van 8.45 tot 11.30 uur en wordt ook gegeven door Nienke Klootwijk-Hoogland. Beide cursussen worden gehouden in het Vrouwenraadhuis ”De Vlieger” aan de Staringlaan en kosten f 25,- per cur sus. Voor opgave en inlichtingen: Je anette van der Loo, tel. 15795. REGIOnieuws zullen de gehele dag door hun technie ken demonstreren en i uit het publiek. Tevens zullen zij voor lichting geven over de te gebruiken ma terialen die ook verkrijgbaar zijn. Het accent van de beurs ligt op het zelf maken van poppen en Teddy-beren; dit kan met veel verschillende materialen, om er een aantal te noemen: zeemleer, zelfhardende klei, textiel (wol, nylon), kunststof materiaal (Fimo), porcelein, gips, papier-maché, houtpasta etc. Behalve de handgemaakte poppen zijn er ook oude kantjes en bandjes, pruik jes, kleding en andere zaken om de pop af te maken. Zelf poppenkleding maken kan ook met de aanwezige stoffen en andere materialen. Om het overzicht van het poppengebeuren compleet te maken zijn ook replicas van antieke poppen en antieke poppen zélf te be wonderen en of te kopen. Ook poppen huizen en miniaturen zijn aanwezig voor de verzamelaars. Een speciale attractie is de aanwezig heid van één van de weinige poppen dokters. Oude en vermoeide poppen geeft zij een opknapbeurt, kleine repa raties herstelt zij ter plaatse maar pop pen met grotere mankementen neemt zij mee naar haar werkplaats. Het poppenmaken is een oeroude volkskunst die echter langzamerhand uitstierf. Vanuit Amerika kwam zo’n 17 jaar geleden deze kunst weer in Neder land terecht. Een grote stimulans, die het poppenmaken snel populair maak te, was de Belgische vinding van zelf hardende klei, waardoor de dure en ar beidsintensieve techniek die tot dan toe gebruikelijk was grotendeels werd ver dreven. Men maakte tot dan toe voor namelijk reprodukties van antieke pop pen door porcelein-aarde in voorge vormde gipsen mallen te gieten en die in de oven te bakken. Deze techniek wordt nog steeds door een aantal lief hebbers beoefend en is ook op deze beurs te zien. Het poppenmaken groeide uit tot een rage die steeds meer beoefenaarsters trekt. Naar schatting zijn er momenteel meer dan 100.000 vrouwen (en in toene mende mate ook mannen) die zich met deze verslavende vorm van vrije-tijds- besteding bezig houden. In Coenecoop koopt Volvo Bedrijfswa gens 50.000 vierkante meter. Op dit ter rein wil de Nederlandse importeur van Volvo vrachtwagens en bussen de acti viteiten bundelen die nu nog op diverse lokaties in Nederland verspreid plaats vinden. De aandeelhouder Volvo Truck De heer Valkenburg heeft in de periode van 1976 tot heden tweemaal daad werkelijk opgetreden als dijkgraaf, daar de functie van dijkgraaf vacant was. In die periode heeft de heer Val kenburg vooral te maken gehad met de wensen om tot concentratie van de wa terschappen over te gaan. In eerste instantie de samenvoeging van WADDINXVEEN/GOUDA - Het Ge meenschappelijk Energiebedrijf Gouda en omstreken, waarvan de algemene raad vanmiddag - woensdag 2 maart - in vergadering bijeen is geweest, geeft de particulieren in de aangesloten gemeen ten een korting van 27,- op de gasprijs van dit jaar. De in 1986 behaalde bedrijfswinst maakt dit eenmalige voordeeltje voor een ieder mogelijk. De korting geldt al leen voor de kleinverbruikers, want de prijs voor de grootverbruikers is toch al lager dan die voor de kleinverbruikers. De korting op de gasprijs komt neer op 1,7 miljoen gulden. In totaal heeft het GEB 3,2 miljoen gulden extra te beste den. Met het resterende geld worden enkele onrendabele gebieden op het aardgasnet aangesloten en worden energiebesparende maatregelen gesti muleerd. WADDINXVEEN - Op de donderdag avond 3 maart om kwart over acht in Partyhome aan de Passage te houden bijeenkomst van de Alliance Francaise spreekt de Fransman André Gauthier over ”Wat Chopin te danken heeft aan Frankrijk”. De avond is bedoeld voor leden, cursis ten en alle andere belangstellenden. Op 20-jarige leeftijd vestigde Chopin zich in Frankrijk, waar hij bijna zijn he le leven heeft doorgebracht. André Gauthier zal vertellen over het oeuvre van Chopin, zijn relatie met George Sand en hun reis naar Majorca. De Fransman Gauthier is al verscheide malen in Waddinxveen geweest en ve len zullen zich hem herinneren als een aangenaam causeur, die zich conferen ces altijd vergezeld doet gaan van een zeer interessante serie dia’s. Ook voor hen die de Franse taal nog meer weinig beheersen is een en ander zeker te vol gen. Toneelgroep ’’Maskerade” voert dit stuk nog op tot 20 april 1988 voor be jaardencentra en personeelsverenigin gen in Boskoop, Leiden, Waddinxveen en Moerkapelle. De volgende produktie van toneelgroep "Maskerade” heet Verwarringen” van de auteur Alan Ayckbourn. De re petities hiervoor starten in mei onder regie van Leo van Velzen. Tevens doet ’’Maskerade” mee aan het eenacter-fes- tiva! van het amateur toneel promotie- plan te Gouda in september. WADDINXVEEN - ’’Gesprek met Londen” is de komische thriller, die de Waddinxveense toneelgroep Maskera de volgende week zaterdagavond 12 maart om acht uur in het Anne Frank- centrum op de planken zal brengen. De toegangsprijs is zeven gulden. Elias Bender woont in pension bij de dametjes Berta en Greet, en wacht op het gesprek met Londen. Maar voordat dat gesprek komt gebeuren er van aller lei dingen. De brigadier komt vertellen dat hij een anoniem telefoontje heeft gekregen met de mededeling dat er ie mand vermoord wordt. Twee oude vrienden van Elias (Tip en Merel) komen de poet halenmaar waar is het miljoen? Voordat men daar achter komt wordt het krantenmeisjes knock-out geslagen, drinkt de brigadier vergiftige wijn en wordt het lijk van de buurvrouw in het keukenkastjes gestopt. De dame heeft in dit alles een hele vreemde rol. Volvo/Nebim Bedrijfswagens B.V. is al ruim 50 jaar importeur van Volvo vrachtwagens en bussen in Nederland. Sinds 2 jaar is Volvo Bedrijfswagens B.V. een volledige dochteronderne ming van Volvo Truck Corporation in Gotenborg, Zweden. Volvo Bedrijfswagens B.V. heeft in Ne derland een marktaandeel van 18% in de markt voor vrachtwagens van boven 6,5 ton. Dat komt in 1987 neer op onge veer 2300 trucks. Bovendien worden jaarlijks ca. 125 autobussen recht streeks aan busondernemingen en openbare vervoersbedrijven gedistribu eerd. Het is niet maar zingen in het wilde weg. Er is een deskundige jury die de kwali teit van het gebodene zal beoordelen, terwijl een presentator aanwezig is voort de aankondigingen en mededelin gen. Het aantal ouderen dat actief deel neemt als zanger bedraagt ruim 300. Aan de ingang zal een entree worden geheven tot dekking van de kosten, ter wijl in de pauze stroopwafels worden verkocht, ook om de kosten te kunnen dekken. Het bejaardenkoor BeZaWa is 17 jaar geleden opgericht. Zoals vermeld is het oudste lid 87 jaar en zijn momenteel ou- WADDINXVEEN - Een koffieoch tend over ontwikkelingswerk, luisteren naar de schrijfster Jos van Manen-Pie- ters en een excursie met demonstraties. Dat zijn enkele van de komende activi teiten van de afdeling Waddinxveen van de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen. De Plattelandsvrouwen houden don derdagochtend 3 maart in De Unie een koffieochtend met als spreekster me vrouw B. Boer uit Hilversum. Mevrouw Boer is als vrijwilligster werk zaam geweest onder de bevolking van Mali, een republiek in Westelijk Afri ka. Op dinsdag 15 maart wordt door de Ne derlandse Bond van Plattelandsvrou wen een excursie georganiseerd naar de Zuivelkeuken in Leidschendam. Informatie zal worden gegeven over de magnetronoven in combinatie met oven en grilVertrek op die dag om 9 uur van af de Passage. Thuiskomst om ongeveer 14.30 uur. representatief en kwaliteit uitstralend kantoorgebouw, werkplaatsen voor de aflevering van nieuwe trucks en bussen maar ook reparatie- en constructie-af- delingen bouwen. Daarnaast is op het terrein ruimte voor de opslag van vrachtwagens en bussen. Ook het trainingscentrum zal in de nieu we vestiging worden ondergebracht. Wanneer exact met de bouw van de nieuwe vestiging kan worden gestart is nog niet bekend. WADDINXVEEN - De Stichting Vrouwenraad Waddinxveen houdt dit jaar weer een cursus Gesprekstechniek, te beginnen met een vervolg-cursus. Deze cursus wordt gehouden op 26 mei, ’Tlinlin 1 Q 1 f\ iiini *c mnroonc uan Q zlS fnf Crl Do. en vr. 8 uur, za. 3.30, 7 en 9.30 uur, zo. 3.30 en 8 uur, ma. en wo. 8 uur: STAKEOUT, a I Di. 8 uur: RAISING ARIZONA Jr a.l. De mensen van de Waddinxveense toneelvereniging Maskerade, die in actie komen voor de komische thriller "Gesprek met Londen". WADDINXVEEN - De Stichting Wijkwerk De Zuidplas houdt donder dagmorgen 3 maart van half tien tot half twaalf in het Zuidhonk aan de Zuidpla- slaan bij de IJsermanweg een instuif voor buurtbewoners. Gestreefd wordt naar een gezellig sa menzijn voor de inwoners van de wijk Zuidplas. Er kan koffie worden gedron ken, een boek worden gelezen en met elkaar worden gepraat. Het ligt in de bedoeling van de instuif een geregeld te rugkerend gebeuren te maken. Voor het Waddinxveense bejaardenk- deren nog lid vanaf het begin van de op- oor, waarvan het oudste lid 87 jaar is, is richting. dit een hele onderneming. Toch schuwt mevrouw Loerts-Bouman de organisa tie niet. Zij hoopt alleen dat er die mid dag veel belangstellenden zullen zijn. Gepoogd wordt de officiële opening te laten verrichten door een lid van het col lege van Burgemeester en Wethouders. Naast het koor BeZaWa - het organise rend koor - werken aan de zangersmid- dag mee het Souburghkoor uit Wad dinxveen en de bejaardenkoren uit Al- blasserdam, Gouda, Lopik, Lekker kerk, Hazerswoude-Rijndijk, Alphen aan den Rijn en Krimpen aan de Lek. Het is niet uitgesloten dat dit aantal nog met enkele koren zal worden uitge breid. De heer A.P. Valkenburg ontvangt ten gevolge van zijn afscheid als loco- dijkgraaf van het hoogheemraadschap van Schieland de erepenning van verdienste. Op de foto van links naar rechts: dijkgraaf van Schieland, ir. J.M. Leemhuis-Stout, de heer en mevrouw A.P. Valkenburg. (Foto: Tom Kroeze).

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 13