Politieman schrijft brief over oplossing jeugdo verlast Afscheid van C.C. v.d. Klauw I Bi iiiV Ministerie POPPENTHEATER IN SPORTZAAL GROENSWAARD Werkgroep bedacht ze in opdracht van college van B. en W. FKRIDk Verhuizing van Rabo Makelaardij Clubtitels De Gouwe Streek geeft Poen flop uit van Rob Koenen Pakketten voor Polen Wethouder start 20e Gouwe-loop Excelsior’s onderlinge I M Vandalisme Verrassingen Alcohol Inbraken Buurtpreventie Gesprekken Dansproject Fietsenstallingen ”Follow-up” f W'A. Restaurant A. P. van Neslaan 1 2771 DE Boskoop Telefoon 01727-4886/4283 Beheerder: C. W. Dufais Elke zondag geopend voor Diners a la carte 9 l 'ja*- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 2 MAART 1988 Pagina 15 1 WADDINXVEEN - Volgende week allemaal sterretjes. Gemeentelijke aanbevelingen gestimuleerd. ontheffing al haar facetten”, aldus de werkgroep. rijwielen bij A.P.V. te regelen. Een en De vertrokken gemeente-ambtenaar C.C. van der Klauw. (Foto: Sjaak Noteboom). genomen van de heer C.C. van der Klauw (57), administrateur van de ge meentelijke dienst Openbare Werken en -Bedrijven. Hij is na 42 j-aar bij de overheid in dienst te zijn geweest met de VUT gegaan. De heer Van der Klauw werd vooraf gaande aan de afscheidsbijeenkomt hartelijk én waarderend toegesproken door de wethouders P.F.J. van Schie (CDA) en K.W.Th. van Soest (WD). De aanbevelingen die worden gedaan zijn deze: In het raadhuis ware bij recepties en an dere gelegenheden uitsluitend alcohol vrije (en eventueel zwakalcoholische) dranken te verstrekken. Voor de uitvoering van een aantal (be leidsmatige) maatregelen is coördinatie en voortgangscontrole noodzakelijk. Een zekere structurering van de activi teiten in het kader van criminaliteitsbe strijding in de toekomst is gewenst. Vernielers van gemeente- en gemeen schapsgoederen dienen consequent ci vielrechtelijk aansprakelijk te worden gesteld. In voorkomende gevallen dient gevruik te worden gemaakt van de mo gelijkheid tot voeging in het strafproces (schade 1.500, ’’Verveling-vandalisme” dient o.a. te worden bestreden door middel van een uitbreiding en verbetering van de recre atiemogelijkheden, bijv, in het sociaal- culturele vlak. Projecten in het kader van de bestrij ding van de (jeugd)werkloosheid die nen te worden gestimuleerd c.q. bevor derd. Initiatieven uit de bevolking, welke de vandalismebestrijding beogen, dienen positief te worden benaderd. Maatregelen welke gericht zijn op het opheffen van achterstandsituaties van jongeren dienen zoveel mogelijk te worden bevorderd. Een scene uit de voorstelling ’’Kaatje met de lange tenen” van het poppen theater Damiët van Dalsum, zondagmiddag te zien in de sportzaal Groens- waard. WADDINXVEEN - Een gemeentelijke werkgroep, met gemeente-amb- tenaren, en politiemensen, heeft een rapport gemaakt waarin aanbevelin gen worden gedaan om de (kleine) criminaliteit aan te pakken. De mogelijkheden om regionaal een ”Halt”-project op te starten dienen in overleg met politie en het Openbaar Mi nisterie te worden bezien. De beschikbaarheid van materialen, waarmee vernielingen kunnen worden aangericht, dient te worden verminderd (te denken valt hier aan maatregelen ten aanzien van opgebroken straten en open bouwterreinen). Openbare objecten dienen te worden verstevigd, zodat zij minder vandali- smegevoelig zijn. Goed onderhoud en snel herstellen van schade aan openbare objecten is gebo den. WADDINXVEEN - Het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen wordt uitgever van de door Rob Koenen, oud- leerling van de samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum aan de Sniep- weg en zoon van de aan de Weidezoom wonende H.P.M. Koenen, bedachte Poenflop. Met deze floppy kan voor iedereen die recht heeft op studiefinanciering, wor den berekend hoe hoog de toelage is waar hij of zij recht op heeft. De floppy die het ministerie zelf had ontwikkeld, wordt uit produkfie genomen. Rob Koenen heeft zijn Poenflop geac tualiseerd. De herziene floppy zal dezer dagen beschikbaar zijn bij de 22 regi onale steunpunten voor voorlichting donderdagavond 10 maart tussen half acht en negen uur bestaat ten huize van de familie A. Both aan de Lindengaarde De Bonkelaar de laatste kindertheater voorstelling van dit seizoen gegeven. Naar Waddinxveen komt dan het pop- eenvoudige pasjes. De tweede middag gaan ze met z’n allen volksdansen. De derde middag staat in het teken van mo derne dans. Er zullen in de onderlinge damcompeti- tie van Excelsior nog 3 ronden moeten worden gespeeld, voordat de finale wedstrijden van start gaan. Om een zo goed mogelijke klassering te krijgen, wordt er wat feller, doch toch sportief gestreden. De 25e en 26e ronde leverde van de totaal 25 wedstrijden slechts 4 puntendelingen op. Een aantal verrassingen was niet van de lucht. Vooral Piet van Gils vestigde de aandacht op zich door achtereenvolgens Ruud van Dijk en Henri Berghout te kloppen. Dankzij overwinningen op Teun Twigt en Tijmen den Ouden jr. (toch wel ver rassingen) vestigde Teun Driesse zeker ook de aandacht op zich. Dit betekende een aanzienlijke verbetering van zijn persoonlijk moyenne. De zeer waarschijnlijke finalisten Piet Swart, Dick Dibbets en Adriaan Blom verstevigden in deze ronden ook hun posities. Alleen Blom moest Kees Blonk een puntendeling toestaan. Hoewel nog wijziging in de stand moge lijk is, moet er toch sterk rekening mee worden gehouden dat Dik Heeren I, Tijmen den Ouden jr en Kees Kramp de 3 andere finalisten zullen zijn. Dit on danks de nederlaag van Dik Heeren I tegen Fred Zaadhof. Dik nam in deze strijd een dam, doch deze kon zonder schijfverlies worden afgenomen. In het verdere verloop won Fred via een niet te moeilijke ruil een schijf en werkte dit voordeel naar winst af. over studiefinanciering. Dan start ook de massamediale cam pagne voor de introductie van de formu- 7 weer de gelegenheid tot het inleveren van pakketten voor verzending naar Po len. Momenteel is er vooral behoefte aan kleding en de wat schaarsere levensmid delen. Zoals bekend is de levensstan daard qua prijzen enorm gestegen. De te verzenden artikelen moeten ver pakt zijn in een stevige doos. Het ge- WADDINXVEEN - De Waddinxveen- se sportclub Antilope verwacht dat er komende zaterdag tijdens de 20e editie Ze kijkt in de ogen van de drakin en ziet van de Langs de Gouwe-loop nog weer Bij de verlening van ontheffing van het sluitingsuur aan niet-café-inrichtingen (bijv, sociaal-culturele lokaliteiten en sportkantines) zou in bepaalde gevallen meer gebruik kunnen worden gemaakt van de bevoegdheid om hieraan nadere voorschriften te verbinden, bijv, een verbod op het schenken van sterke drank voor de tijden waarvoor de ont- pentheater Damiët van Dalsum met de voorstelling ’’Kaatje met de lange te nen”. De toegangsprijs bedraagt een rijks- daalder. De voorstelling is bedoeld voor kinderen van 6-12 jaar. Ook ouders zijn van harte welkom. De kaartverkoop is bij De Bonkelaar en - als het niet uitver kocht is - aan de zaal. De poppenvoorstelling gaat over Kaat je, die zichzelf heeft opgesloten in een doos. Ze durft er eerst niet uit te komen omdat de jongens van de straat haar al tijd pesten met haar lange tenen. Ze doet het uiteindelijk toch. De dansvloer helpt haar een handje. Ook ontmoet Kaatje nog een drakin. Objecten welke voortdurend vernield wórden en waarvan voor het oorspron kelijke doel weinig of geen gebruik wordt gemaakt, dienen te worden ver wijderd. De straatverlichting en de verlichting van de openbare gebouwen dient opti maal te zijn. Openbaar groen dient waar nodig te worden gesnoeid of ver vangen te worden door plantmateriaal dat een beter toezicht mogelijk maakt. Toezicht en controle door middel van gerichte politiesurveillances dienen te worden geïntensiveerd, met name op criminaliteitsgevoelige lokaties. Vandalismegevoelige objecten als scho len dienen zo mogelijk te worden bevei ligd met stil-alarminstallaties. Ze roemden de inzet en nauwkeurig heid van de Peuleyen-bewoner, die in meer deelnemers zullen zijn dan de 450 van vorig jaar. De start is in handen van VVD-wethouder K.W.Th. van Soest. Het parcours van de wedstrijd- en pres- tatieloop, die begint en eindigt op de Alberdingk Thijmlaan, loopt dit jaar linksom via de Bosboom Toussaintsin- gel, Staringlaan, Noordkade, Linnaeus- weg (Boskoop) en Wilgenlaantje (Gou- webos). WADDINXVEEN - Zondagmiddag 6 De eerste middag staat klassiek ballet maart om half drie wordt in de sportzaal op het programma. Er zal het een en an- Groenswaard aan de Wingerd vanwege der over de geschiedenis van het klassie ke ballet verteld worden, en de jongelui gaan zelf aan de slag met oefeningen en GOUDA - Rabo Makelaardij Midden- Holland BV, met vestigingen in Gouda, Haastrecht, Moordrecht en Reeuwijk groeit uit haar jasje. Is de makelaardij thans nog gevestigd in het hoofdkantoor van de Rabobank Gouda, eind maart hoopt de Rabo Makelaardij operation eel te zijn vanuit een eigen vestiging in het Goudse winkelcentrum De Heester. De toename van de hoeveelheid (ver- )koop- en taxatie opdrachten en de be perkte werkruimte waren onder meer een reden om tot verhuizing te beslui ten. Door het verruimen van de openingstij den en de uitstekende bereikbaarheid hoopt directeur P. Boer zijn cliënten nog meer van dienst te zijn. Tevens wordt er een nieuwe telefooncentrale in gebruik genomen met meerdere lijnen. De officiële opening van het nieuwe Ra bo Makelaardij k-kantoor zal op 29 maart 1988 door de heer T. Hopman, voorzitter van de Kamer van Koophan del, verricht worden. WADDINXVEEN - Vrijwel geen en kele verrassing valt te melden van de onderlinge competitieronde van Excel sior, vorige week donderdag. De koplopers wisten in deze ronde hun wedstrijden te winnen dan wel door ge lijke spelen hun goede posities te conso lideren. Ook de onderlinge ’’toppers” Kees-Kramp-Tijmen den Ouden jr en Piet Swart-Adriaan Blom eindigden on beslist. Teun Driesse kon tegen Piet van Es niet meer dan een remise bewerkstelligen, maar dank zij dit resultaat staat hij nu vlak achter Kees Kramp op de 8e plaa- ats. Er is nog kans, dat Teun Driesse zich in de finale speelt. De op de eerste plaats staande Fred Zaadhof, die Cor Stolker aan de zegekar bond, al zo goed als zeker af vallen, daar hij niet het ver eiste minimum aantal partijen zal halen Jan de Heer vond het kennelijk tijd om wat orde op zaken te stellen. Zijn winst op Perry de Leeuw den Bouter mag goed worden genoemd. Wel waren er opvallend veel gelijke spelen deze week, o.a. de nestoren Teun Twigt-Kees Blonk en de jeugdi gen Fred van Beek-Janneke Terpstra. Daarnaast was een goed resultaat te melden van Kees Slootweg, die Gert van Manneken een punt afsnoepte. lieren die de postverwerking in Gronin gen moet versnellen. De steunpunten zullen als gevolg van deze campagne vermoedelijk meer toeloop krijgen. Zij vervullen een belangrijke informatie- en adviesfunctie voor de leerlingen en studenten die te maken hebben met stu diefinanciering. De l Groningse vestiging dr. R.J. in ’t Veld, heeft net Rob Koenen een contract ge sloten voor het bijhouden van het pro gramma, dat de studie kan berekenen. Rob Koenen blijft verantwoordelijk voor de inhoud. De Poenflop is ont staan door samenwerking tusen het Delftse studentendecanaat en de Delft- se Studentenvakbond VSSD, waarvan Koenen lid is. De studentenvakbond blijft, samen met Koenen, producent. WADDINXVEEN - Klaas de Redelijk heid en Petra Verweij zijn bij de seni oren clubkampioen geworden van de Waddinxveense schaatsvereniging De Gouwe Streek, die zaterdag de jaarlijk se strijd om de verenigingstitel hield. De tijden van Klaas de Redelijkheid waren: 45.03 sec. op de 500 men 2.26.10 op de 1500 m. Petra Verweij behaalde bij de dames het kampioenschap met twee persoonlijke records: 52.56 sec. em 2.43.64. Willem Broer was ondanks twee P. R’s (45.37 en 2.26.62) net niet in staat zijn kampioenschap van vorig jaar te prolongeren. Bij de junioren en pupillen hebben zich heel wat aankomende talenten aange diend. Vooral bij deze groep was heel goed te zien dat er dit jaar fanatiek en onder deskundige leiding is getraind. In de categorie pupillen is Terje van de Valk bij de jongens kampioen gewor den. Bij de meisjes werd Patricia van der Velde met een schitterende 500 me ter in 69.82 sec. eerste. De jongens in junioren D wisten de strijd heel spannend te houden. Adri aan Rijkaard was op de 500 meter het snelst in 56.01 sec. Toch is Eelco Hoe- demaker in de categorie kampioen ge-_ worden door een heel snelle 1000 meter' te rijden in 1.58.56 sec. Marc Hilberts werd bij junioren C kam pioen. Moniek Verweij werd met een heel snelle 500 meter in 50.12 kampioen bij de junioren B. Erik Jan Broer, juni oren A, reed twee P.R’s: 52.52 sec. op de 500 meter en 2.56.84 op de 1500 me ter. WADDINXVEEN - Op een receptie in de raadzaal van het gemeentehuis is vo rige week donderdagmiddag afscheid het gemeentehuis is opgevolgd door de heer C. van Dam. De vertrokken Waddinxvener was al in het bezit van de gouden eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau. Hij kreeg die uit handen van burgemeester C.M. van der Linden uit gereikt toen hij 40 jaar in gemeente dienst was. De heer Van der Klauw begon op 16-ja- rige leeftijd bij de gemeente te werken. Zijn start was het gemeentelijk ont- vangkoor. De factor criminaliteitsbestrijding dient nog meer dan tot op heden te worden betrokken bij het ruimtelijk beleid. De Rijkspolitie, bij voorkeur in de per soon van de lokale contactman Voorko ming Misdrijven, dient structureel als adviseur te worden betrokken bij het ruimtelijk beleid (ontwikkeling bouw plannen, bestemmingsplannen, infra structurele maatregelen, straatverlich- tingsplannen, aanleg en aanpassing van groenvoorzieningen, etc.). De plaatselijke woningbouwverenigin gen ware te verzoeken het hang- en sluitwerk (waar nodig) te vervangen of te verbeteren, zodat de inbraakgevoe- ligheid afneemt. Op de scholen dienen inbraakpreven tieve maatregelen te worden bevor derd. Op de mogelijkheden ten aanzien van het opzetten van een buurtpreventie- project kan van gemeente- en politiezij de bij de wijkvereningingen worden ge attendeerd. De jaarlijkse terugkerende aanpak van de Luilakviering ware voor te dragen voor een rijksbijdrage. In de afgelopen maanden heeft de rijks politie Waddinxveen een enquete onder Naar aanleiding van deze kinderthe atervoorstelling organiseert De Bonke laar een dansproject voor kinderen van 6-12 jaar. Dit zal plaatsvinden op woensdag 9, 16 en 23 maart van 14.00 uur tot 15.30 uur. Het kost f. 3,-. Opnieuw dient te worden bezien of ge meente en N.S. in gezamenlijk overleg een bewaakte fietsenstalling bij het N.S.-station kunnen realiseren. Indien een en ander niet realiseerbaar blijkt op ”Wij hebben kennis genomen van het commerciële basis, kunnen wellicht voornemen van de burgemeester om vrijwilligers worden ingeschakeld, al één integrale ambtelijke werkgroep po- dan niet met behoud van uitkering. Zo- litiezaken in te stellen, welke naast het nodig dienen technische voorzieningen Groot Politie Overleg (het bestuurlijke te worden getroffen. overlegorgaan) zou moeten functione ren. Wij achten het wenselijk dat enkele Binnen Midden-Holland ware overleg leden van deze ’’nieuwe” overleggroep op gang te brengen om een ’’coderings- speciaal worden belast met de (voort- plicht” voor eigenaren/gebruikers van gang van de) criminaliteitsbestrijding in De leden van de werkgroep Bestrijding Criminaliteit zijn van oordeel dat niet kan worden volstaan met een eenmalige ’’allesomvattende” beschouwing van het vraagstuk van de criminaliteitsbe strijding. WADDINXVEEN - Rijkspolitieman A. Twigt heeft de bewoners van de Al- pherbrink en de Alpherwetering een brief geschreven over de nu voorbije jeugdoverlast in dit deel van de Oost- polderwijk. Volgens hem hebben de positieve in stelling van alle betrokkenen en het se rieus meedenken met elkaar bijgedra gen tot een oplossing van de wijkproble- men, die vooral vorig jaar de spuigaten uitliepen. (Bij-)schohngs- en vrijwilligerswerk- ander dient ook in het driehoeksoverleg projecten dienen te worden gestimu- te worden besproken. leerd en begeleid. Het sociaal-culturele Het merken en/of registreren van goe- werk verricht, zou in dit kader wellicht dqren dient bij de bevolking te worden meer (financiële) armslag moeten wor den geboden, c.q. door een andere pri oriteitenstelling binnen het bestaande plaatsingsmogelijkheden voor alterna- budget van de C.S.W. hiervoor meer tiefgestraften in de gemeente Waddinx- geld beschikbaar te stellen. De prijzen van consumpties in de soci aal-culturele centra (met name de Bon kelaar) dienen op een redelijk niveau te worden gebracht, opdat een zekere al- coholconsumptie-drempel sneller wordt bereikt voor een deel van de doel groep. Ten aanzien van door de gemeente aan particulieren verhuurde c.q. verpachte lokaliteiten worden langs privaatrechte- lij ke weg beperkende vor aarden met betrekking tot de verstrekking van alco holhoudende drank bij overeenkomst opgelegd. Tevens worden de uren gedu rende welke geschonken mag worden zo nodig aan banden gelegd. Deze ”ge- drags”-lijn dient te worden voortgezet. Voorlichting in het onderwijs dient via de wethouder Onderwijszaken in het Directeurenoverleg, alsmede in overleg met de schoolbesturen te worden bevor derd. Deze voorlichting dient te worden gegeven in de eerste jaren van het voortgezet onderwijs, daar deze groep jongeren het ’’kwetsbaarst” is. Een pri mair ’’positieve” benadering geniet hierbij de voorkeur. Voorlichting in de sportieve en sociaal- culturele sector dient te worden bevor derd. de bewoners gehouden en werd met el kaar van gedachten gewisseld op het po litiebureau. ”Met elkaar waren wij in staat om de overlast vast te stellen en tevens werden er door u aanbevelingen gedaan, ten einde dit probleem bij de kop te vat ten”, aldus de heer Twigt. ’’Voorts was het bijzonder goed om tij dens de eerste vergadering als betrok ken tot de conclusie te komen, dat we niet alleen óver de jeugdgroep wilde praten, maar ook mét de jeugdgroep wilde praten. Wederzijds moest er een mogelijkheid bestaan om elkaar aan te horen, hoe het één en ander ervaren werd, dan wel gedaan werd. Tijdens het gesprek met de nagenoeg volledige jeugdgroep was van begin tot het einde aan weerszijde begrip”. ”De opstelling van een ieder, de bereid heid om met elkaar in discussie te gaan, heeft ervoor gezorgd, dat dit zich zo po sitief heeft ontwikkeld. Inmiddels heb ben de leden van de jeugdgroep door tussenkomst van de ambtenaar Sociaal Cultureel Werk, in een vergadering van het Sociaal Cultureel Werk hun stand punt mogen vertolken”, stelt de politie man. De rijkspolitie Waddinxveen staat op het standpunt dat de gemeente aan de slag moet met de door de wijk duidelijk afgegeven signalen. Om daar mede vorm aan te kunnen geven verzorgt de politie een rapportage over de overlast in het verleden en de oplossing daarvan. voor aanpak criminaliteit heffing is verleend. Ook de verlening van de ontheffing sec dient strenger te worden beoordeeld. Een grotere terughoudendheid dient te worden betracht bij de verlening van ontheffingen van de Drank- en Horeca- wet (ten behoeve van de verstrekking van zwak-alcoholische drank bij bijzon dere gelegenheden van zeer tijdelijke aard). Er dienen terzake criteria te wor den vastgesteld. Van de mogelijkheid tot het verbinden van (extra) beperken de voorschriften aan deze ontheffingen dient een optimaal gebruik te worden gemaakt. gedelegeerde bestuurder van de wicht moet minstens 7 kg zijn. Gezien •- -j je ervarjngen van (je laatste tijd is het beter niet al te grote pakketten te ver sturen. Beter twee pakketten van bijv, elk 10 kg, dan 1 pakket van 20 kg. De ervaring heeft geleerd dat de kans van verduistering van de pakketten dan veel kleiner is. De kosten van het te ver zamelen pakket is 7,50 per kg, ver meerderd met 7,50 extra kosten bijv, voor doorvoer door de DDR, per pak ket. Plaatsingsmogelij kheden veen dienen zoveel mogelijk te worden benut.

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 15