GEMEENTE WADDINXVEEN Aeolus-jeugd was op dreef T Motie Medailles voor Gouwe-zwemmers Veelzijdige Makelaars DIE UW VERTROUWEN Waard zijn. COLLECTEVERGUNNING SPREEKUREN - A Effectief Kwaliteit VERKEERSZAKEN VERGADERINGEN INVULLING AANGIFTEBILJET 1987 HINDERWET MILIEU KAMERMUZIEKCONCER T TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN r I 1 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01727-4044 070-210001 01820-28011 eens IJ 1 - A 1 Pagina 3 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 2 MAART 1988 01820-16066 010-362244 i Kinderopvang naar maat Op de agenda o.a. - Stand van zaken realisering tweede bedrijfshal Ondernemers- centrum. Commissie voor Kunst en Cultuur op dinsdag 8 maart 1988, om 20.00 uur, in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Karakteristieken van Waddinxveen. - Expositie amateurkunstenaars. - Culturele manifestaties in 1988. Commissie voor Economische Zaken en Sociale Zaken op maandag 7 maart 1988, om 19.30 uur, in het gemeentehuis. WADDINXVEEN - Het Gastouderproject Waddinxveen, onderwerp van een nieuwe reeks artikelen in het Weekblad voor Waddinxveen, is een moderne opvang van kinderen waarbij alles draait om gastpouders en vraagouders. Zij zijn het die inhoud geven aan het begrip gastouderop- vang, waarvoor zowel bij de rijksoverheid als bij het bedrijfsleven een groeiende belangstelling merkbaar is. Dagelijks gaan er in Waddinxveen kin deren van ouders, die werken of andere positief te beschikken onder oplegging van voorschriften ter voor koming van gevaar, schade of hinder voor de omgeving. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen vanaf 3 maart 1988 tot en met 17 maart 1988 ter inzage bij de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, afd. Ruimte en Bouw op het gemeentehuis alhier, elke werkdag vanaf 8.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandagavonden geduren de drie uren. Het 4e team had aan het 2e van plaats genoot BC Florida haar handen meer dan vol. In een boeiende wedstrijd be sliste men de strijd uiteindelijk met 5-3 in haar voordeel. Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst: Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. 14433 14433 De chef van de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie heeft aan Stichting Het Nationaal Reumafonds vergunning ver leend voor een collecte in de periode van 7 maart tot en met 13 maart 1988. Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een deugdelijk legitimatiebewijs dienen te zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht. Burgemeester C.M. van der Linden: vrijdag 4 maart 1988 van 10.00-12.00 uur, uitsluitend na afspraak met de secretaresse. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Wethouder K.W.T. van Soest: vrijdag 4 maart 1988 van 10.00- 12.00 uur Het 7e team tenslotte kende in Nieuw- veen tegen het 2e van BC Nieuwveen eveneens weinig problemen en toonde met een 8-0 overwinning duidelijk aan sterker te zijn dan haar opponent. Het 6e team ondervond tegen het 3e van de Goudse BC (Gouda) eveneens wei nig tegenstand en toonde weinig pard on. Met een 8-0 overwinning was men hier duidelijk in. Het 3e team had in Alphen a/d Rijn te gen het 6e van BC Flair helaas weinig in te brengen. Met een 7-1 nederlaag werd dit pijnlijk duidelijk gemaakt. In Bodegraven vocht het 5e team met het 2e van BC Vederlicht een verbeten strijd uit. De dames hadden duidelijk het betere van het spel maar konden uit eindelijk niet voorkomen dat men met een 5-3 nederlaag huiswaarts werd ge stuurd. Gecombineerde extra vergadering van de commissie voor Openbare Werken en Bedrijven en Sportzaken en de commissie voor Financiën op dinsdag 8 maart 1988, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis. Op de agenda: - Eindrapport werkgroep zwembad. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. band voor wat betreft de opvang van de kinderen. In schriftjes worden de ditjes en datjes bijgehouden, zodat de vraag ouders weten wat er met hun kinderen is gebeurd of wat zich heeft afgespeeld. Die wetenswaardigheden geven aan de ze kinderopvang een bijzondere waar de. Het actief zijn als gastmoeder heeft ove rigens wel reacties opgeroepen, zo weet Franny Hoogendoorn. ”De mensen re ageren er op”, zegt ze. ’’Maar ik sta he lemaal achter het Gastouderproject Waddinxveen. Dat ouders opvang voor hun kinderen zoeken in een gezinssitu atie spreekt me zeer aan. Ik vind dat be ter - zoals je ook zo vaak ziet - dan dat de kinderen van werkende ouders aan hun lot worden overgelaten en op straat zwalken tot hun vader of moeder thuis komt”. Nora Levits, een maatschappelijk werk ster in Nieuwegein, en Wouter Bloe- mers, een socioloog in Dordrecht, heb ben hun kinderen ook op een kinder dagverblijf in Gouda gehad. De reistij den en andere omstandigheden zorgden ervoor dat ze hun kinderen in Waddinx veen wilden uitbesteden. Dat lukte via het Gastouderproject prima, omdat in onderling overleg de dagen en de tijden nauwkeurig konden worden afgespro ken. activiteiten hebben te verrichten, naar ouders die zich bereid hebben verklaard tegen een vergoeding kinderen op te vangen. Dat gebeurt niet op een wijze die geheel zelfstandig tot stand is gekomen, maar onder verantwoordelijkheid van het Gastouderproject Waddinxveen, dat daarvoor de hechte basis legde. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikking kunnen tot en met 17 maart 1988 schriftelijk bij ons college worden ingediend door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling be zwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijs niet (tijdig) in staat zijn geweest. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Milieudienst Midden-Holland, nr. 2237/8703. Met het Gastouderproject slagen ou ders, die opvang voor hun kinderen zoe ken, en ouders, die tijd, ruimte en gele genheid hebben om kinderen van een ander op te vangen, er in bij te dragen aan een heel effectieve vorm van kin deropvang, waartoe anders geen moge lijkheden zouden bestaan. Zoals bekend voorzien peuterspeelza len maar in een gering deel van de be hoefte aan kinderopvang en behoort een kinderdagverblijf in Waddinxveen vooralsnog niet tot de mogelijkheden. Daarnaast kleven er nogal wat bezwa ren aan particuliere kinderopvang voor wat betreft de kwaliteit en de continuït eit. Eén van de gastouders die in het kader van het Gastouderproject Waddinx veen kinderen opvangt is Franny Hoog- endoorn-van Leenen (38) van het Papa- verveld. Voor twee dagen in de week vangt zij de 5-jarige Renske en de 4-jari- ge Jacco op van het echtpaar Nora Le vits (36) en Wouter Bloemers (36) van de Essengaarde. Beide ouders werken en zochten met succes via het Gastouderproject Wad dinxveen naar opvang voor hun twee kinderen. De twee worden opgevangen in het gezin van Franny Hoogendoorn, die zelf ook drie kinderen heeft. Dat gaat prima. De kinderen zijn erg in genomen met hun gastmoeder en de vraagouders zijn blij dat terwijl zij wer ken hun kinderen in goede en vetrouw- de handen zijn. Zowel in dit als in ande re gevallen groeit er tussen de vraag- en gastouders een goede en informatieve WADDINXVEEN - Met tien stemmen tegen van CDA, VVD en D’66 en negen stemmen voor van PvdA en PCW werd deze door de PvdA ingediende motie vorige week woensdagavond in de ge meenteraad verworpen: ”De leden van de gemeenteraad van W'ad- dinxveen, in vergadering bijeen op 24 februari 1988, doen een drin gend beroep op woningbouwver eniging SSW om met Rehorst Bouw BV te spreken om te komen tot het samen bouwen van het woon/winkelcentrum in Zuidplas. Dit is vooral om de werkgelegen heid van de inwoners van Waddinx veen, die bij Rehorst Bouw BV in dienst zijn, ook op langere termijn te garanderen”. Voor het over de streep halen van de PCW-fractie moest de volgende zinsnede in de motie worden gesch rapt: dragen het college van B. en W. op géén goedkeuring te ge ven aan een andere aannemer dan Rehorst Bouw BV voor het woon/ winkelcentrum in Zuidplas dan na dat duidelijk gebleken is dat Re horst Bouw BV niet aan prijs en kwaliteit van de bouw zou kunnen voldoen”. ’’Voor ons kent het Gastouderproject Waddinxveen alleen maar voordelen, vertelt een enthousiaste Nora Levits. ”Er is begeleiding en bemiddeling. Het project is kleinschalig, heeft kwaliteit en er wordt uitgegaan van de gezinssitu atie. Dat spreekt ons heel erg aan”. ”Ja”, vult haar man Wouter Bloemers aan. ’Eigenlijk kost het ons moeite om ste wecjstrijd leed men ditmaal in de uit nadelen over het Gastouderproject te verzinnen. Die zijn er eigenlijk niet, want het is eigenlijk een vorm van kin deropvang naar maat. En dan heb je al tijd goede oplossingen. Nee, het bevalt ons prima”. Het kostte voor het Weekblad voor Waddinxveen geen moeite tevreden gastouders en vraagouders op te spo ren. r wortel geschoten in Waddinxveen en zorgt kennelijk allerwege voor blije ge zichten. Vergunning groepsvervoer. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen brengen ter open bare kennis dat zij bij hun beschikking van 16 februari 1988 op grond van artikel 32 van de Wet Autovervoer Personen aan ”De Snelle Vliet” touringcars BV te Hardinxveld-Giessendam vergun ning hebben verleend tot het uitoefenen van groepsvervoer binnen de gemeente Waddinxveen ten behoeve van het schoolzwemmen tot en met juli 1988. Tegen deze beschikking staat voor belanghebbende, gedurende dertig dagen na de datum waarop deze bekendmaking verschijnt, beroep open bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. Terinzagelegging beschikking Burgemeester en wethouders maken bekend dat door hen onder oplegging van voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade of hinder voor de omgeving op 16 februari 1988 vergunning ingevolge de Hinderwet is verlend aan: De heer A. de Jong, Noordeinde 150B, 2771 HW WADDINX VEEN om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten en in werking hebben van een nertsfokkerij op het perceel Noordein de 150B. De beschikking en alle daarop betrekking hebbende stukken liggen vanaf 3 maart tot en met 2 april 1988 ter inzage bij de Dienst Open bare Werken en Bedrijven, afd. Ruimte en Bouw op het gemeente huis alhier, werkdag van 8.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandagavonden gedurende drie uren. Tot en met 2 april 1988 is het mogelijk beroep in te stellen bij de Af deling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen het verlenen van de vergunning bezwaren hebben ingediend; d. andere belanghebbenden die kunnen aantonen redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest bezwaren in te dienen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking(en), dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening en een dergelijk verzoek wordt in gewilligd. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van Bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA ’s-GRA- VENHAGE. Een verzoek om schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur. De beschikking wordt niet van kracht voordat op een verzoek om schorsing of tot het treffen van een voorlopige voorziening is be slist. ■WADDINXVEEN - De eerste ronde ►van de Nationale Winter Kampioen schappen zwemmen in Emmen hebben dwee leden van De Gouwe een medaille ■opgeleverd. Marion van Hooft veroverde op de 100 ;mtr. vrijeslag bij de meisjes ’75 de bron zen medaille in 1.02.2. Op de200 m vrij eslag eindigde zij op de vijfde plaats wat ’niet weg neemt dat zij een uitstekende prestatie leverde daar zij als vijftiende .geplaatst was voor dit nummer. Tevens betekende haar tijd ook nog een nieuw ‘clubrecord. ■De andere Gouwe-zwemmer was Jan Willem v.d. Hoek die zilver pakte op de 200 m vrijeslag jongens ’72 in 1.58.33. Commissie voor Welzijnszaken op woensdag 2 maart 1988, om 19.00 uur, in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Anti-apartheidsbeleid. - Budgetten sociaal-cultureel werk. - Subsidie 1988 Scouting St. Victor. - Subsidie 1988 Lokale Omroep. Op vrijdag 11, 18 en 25 maart 1988 (van 09.00 tot 12.00 uur) wordt in het gemeentehuis door medewerkers van het belastingkantoor op afspraak voorlichting gegeven over c.q. hulp verleend bij het in vullen van uw aangiftebiljet inkomstenbelasting 1987. Voor het maken van een afspraak kunt u contact opnemen met de receptie van het gemeentehuis, telefoon 14433. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in het gemeentehuis (kamer 210) ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Terinzagelegging ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: Aardewerkfabriek ’t Delftsche Huys B.V., Henegouwerweg 26d, 2741 KS WADDINXVEEN om vergunning ingevolge de Hinder wet tot het oprichten en in werking hebben van een aardewerkfa briek op het perceel Henegouwerweg 26d. Alarmering Brandweer bg-g. Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Meldpost milieuklachten De gemeente Waddinxveen heeft de advisering over milieuvraag stukken overgedragen aan de milieudienst van het Intergemeente lijk Samenwerkingsorgaan Midden-Holland te Gouda. De milieudienst heeft eer) Meldpost Milieuklachten. In het vervolg kan men zich met milieuklachten tot deze meldpost wenden. De Meldpost Milieuklachten is 24 uur per dag bereikbaar voor klach ten onder telefoonnummer 01820-28011. Voor overige milieuvraagstukken is in het vervolg op elke woens dagmorgen van 11.00 tot 12.00 uur een medewerker van de milieu dienst in het gemeentehuis bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven aanwezig. Buiten deze tijd kan men zich op de gebruikelijke openingstijden wenden tot de afdeling Ruimte en Bouw. Commissie voor Financiën op donderdag 3 maart 1988, om 19.30 uur, in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van afrekening 1986 woonwagenschap Gouwsluis. - Extra vergoeding bijzonder kleuteronderwijs 5-jarig tijdvak 1976-1980. - Extra vergoeding bijzonder g.l.o. 5-jarig tijdvak 1978-1982. - Exploitatievergoeding bijzonder kleuteronderwijs 1983 en 1984. - Exploitatievergoeding bijzonder kleuteronderwijs 1 januari - 31 juli 1985. - Exploitatievergoeding bijzondere scholen voor g.l.o. over 1984 en 1985 (1 januari - 31 juli). - Mededelingen inzake advieskosten geschil Hoogheemraad- schap/gemeeriten Waddinxveen en Boskoop, inzake betaling R.W.Z.I. - Verkoop perceel grond in Coenecoop ten behoeve van bouw transformatorstation - Verkoop perceel grond achter perceel Zuidkade 117. - Verkoop perceel grond nabij perceel Hoefblad 13. - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van woningbehoefteon- derzoek. - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van uitbreiding tekstver- werkingsapparatuur. - Wijziging legesverordening in verband met invoering nieuw pas poort. Op donderdag 10 maart a.s. wordt om 20.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis een Kamermuziekconcert gegeven door het Gro ninger Gitaarduo, bestaande uit Remco de Haan en Erik Wester- hof. Op het programma staan werken van o.a. Tilemann, Granados en Piazolla. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar in het gemeentehuis, sectie Bur gerzaken, op werkdagen tussen 8.30 en 12.30 uur, tijdens deze uren is ook telefonische reservering mogelijk (14433), en vanaf een half uur voor de aanvang van het concert aan de zaal. Milieudienst Midden-Holland, nr. 8204. Waddinxveen, 2 maart 1988 Burgemeester en wethouders van Waddinxveen, De secretaris, De burgemeester, J. MEULEMAN. VAN DER LINDEN. W5-" - *0/1/1 MAKELAARDIJ IN ONROERENDE GOEDEREN Makelaarskantoor Rijnland is een gedegen en bebouwbare makelaarsorganisatie die al vele jaren actief is op het gebied van onroerend goed. Het inschakelen van een makelaar bij onroerend goed transacties is nog steeds een kwestie van vertrouwen. Terecht mag u eisen dat een makelaar zich optimaal voor u inzet; dat hij z’n kennis en ervaring volledig aanwendt om 'uw belang zo goed mogelijk te dienen. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Hier zijn de 4 kantoren van Rijnland gevestigd: Waddinxveen, Kanaalstraat 12, tel. 01828-12028 Voorschoten, Veurseweg 143, tel. 01717-7940 Leiderdorp, Loevestein 37, tel. 071-890300 Leidschendam, Veursestraatweg 29, tel. 070-209204 Wouter Bloemers heeft zijn kinderen Renske (5) en Jacco (morgen 4) gebracht bij gastouder Franny Hoogend- oorn-van Leenen. Het Gastouderproject Waddinxveen regelde deze kinderopvang. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Na de wat aarze lende start van een week geleden waren de jeugdteams van badmintonclub Ae olus in de tweede spelweek aanzienlijk succesvoller. Liefst 4 van de 5 teams kwamen tot een overwinning. Verschil lende teams behaalden zelfs een maxi male zege. Het le team, bestaande uit Carina Ver- wey, Nienke Hillerts, Wendy Kientz, Marcel Rodenburg en Davy de Boer, komt dit jaar uit in klasse B, afdeling 6 van het district Zuid-Holland. Na de krappe 5-3 overwinning in de eer- wedstrijd tegen het le van BC Nieu- werkerk een 6-2 nederlaag. De ver wachting is dat dit team het moeilijk zal krijgen, maar zich toch zal weten te handhaven. Het 2e, 4e en 6e team speelde een thuis wedstrijd in sportzaal Groenswaard. Evenals in de voorgaande wedstrijd ontmoette het 2e team weinig tegen- E)eze kinderopvang heeft duidelijk stand. Ditmaal moest het 2e van BC Ze venhuizen het ontgelden en behaalde men opnieuw een maximale 8-0 over winning.

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 3