Advertentie Voorlopige profielschets 9e huisarts voor Boskoops burgemeester 4‘1 Zonder vergunning werken is niet voldoende Waddinxvener Jacques van Hove, directeur van Techniplan Opgesteld door B. en W. Standplaatsen PvdA over armoede in Derde Wereld PvdA-WETHOUDER STAAT ALLEEN MET SLUITING «ia woonwagens n Vacatures I TH 1 Bekendheid Antwoorden Honorarium Koude-opslag Breed werkgebied Veelzijdig Adviesfunctie pl nv lit Watt li n 1 i 41 ie ui 13- T 4 Ut VOOR EEN GOED BOEK boekhandel veldwijk b.v. TIT| 1H1 Hin lig h 1 lil"] wij - H II r M Uk 0i .n 11 1 n mi iimiimsiin iPiindihl Pagina 15 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 23 MAART 1988 Nertsfokkerij kan niet dicht Ut A Wij zijn gewend vooruit te denken I maatregel vau it in de Staatscoü- tken. {ie. Voor de functie van burgemeester van Boskoop deze "adverten- i C.' NAAR WADDINXVEEN - PvdA-wethouder drs. M. Kraaijestein had de nu nog zonder hinderwetvergunning draaiende nertsfokkerij van A. Uitbe- ijerse en Znaan de Henegouwerweg willen sluitenmaar omdat de overi ge leden van het college van Ben W. dat gezien de juridische mogelijkhe den niet willen, blijft voorlopig alles zo als het nu is. Vestigingsplaats De voorkeur gaat uit naar de wijk Zuidplas aangezien een vestiging aldaar de meeste mogelijkheden biedt. Zuidplas biedt - in verband met de (toe komstige) nieuwbouw - de meeste mogelijkheden om zich te vestigen, ter wijl het aspect ten aanzien van de groei van het inwonersaantal eveneens hierbij is betrokken. Praktijkomvang Een praktijkomvang ter grootte van de normpraktijk. van 2.350 patiënten, dient te worden nagestreefd. gebreid met een nerstenfokkerij heb ben B. en W zoals medegedeeld in de Moet in dit licht gezien niet alsnog be stuursdwang worden toegepast? ”B. en W. verwijzen in dezen naar het antwoord op de tweede vraag”. iet 31 sen OT.OO rijd, wordt 'htvaart >ü<r a lei;.. „uur, genaamd: Hnanciei 3 maart Director ling/Dit Lichanu tie” in de Nederlandse Staatscourant. ’’Belangrijk is dat de mensen in het vak weten wie we zijn en hoe ze ons kunnen bereiken. We treden tijdens een grafi sche manifestatie in Darmstadt (West Duitsland) binnenkort als Techniplan voor het voetlicht”. Financiën, Gezien he' burgente' dd. 12 o WV. or van h uitke Gehot, nanciës diens a< Passage Waddinxveen Tel 01828-12620 k s ^en -tel oren de Noemt u daar eens een voorbeeld van ”In de nieuwe pershal waar Trouw, de Volkskrant en Het Parool worden ge drukt moest een koelinstallatie komen om de warmte van de moderne drukper sen af te voeren. Wij droegen het denk beeld aan om de kou van de winter te bewaren voor koeling in de zomer. In het grondwater”. ’’Pomp dat ’s winters uit een waterhou dend zandpakket op 125 meter diepte, verlaag dan de temparatuur van dat wa ter en pomp het terug. Onder een isole rende kleilaag blijft het koud. En zo mers haal je het weer omhoog, waar het in de drukkerij voor de verlangende koelte zorgt. Je verspilt niets; het gron dwater blijft circuleren. ’’Opslag van warmte voor gebruik in de winter werd hier en daar toegepast, maar andersom was nieuw in Europa. Ons voorstel werd uitgevoerd. Het sy steem wérkt. De Perscombiantie kreeg voor dit milieuvriendelijke project zelfs een forse subsidie omdat het zoveel energie spaarde. Resultaat van het on bevangen tegen een probleem aankij ken, niet meteen de min of meer voor de hand liggende oplossing op tafel leg gen”. en W. in meerderheid besloten geen bevel tot sluiting te doen laten uitgaan en, in vervolg daarop, geen bestuursdwang toe te passen tot verwijdering van de nertsen. Overigens is wel bouwvergunning ver leend voor een overkapping ten behoe ve van de nertsenfokkerij, omdat het bouwplan in overeenstemming was met het vigerende bestemmingsplan Lande lijk Gebied Oost. De bouwvergunning is mitsdien rechtmatig verleend”. Waarom acht u een strikte toepassing en naleving van de Hinderwet in dit ge val en gelet op de discussie in de com missie voor Ruimtelijke Ordening niet noodzakelijk? ”In de vergadering van de commissie voor Ruimtelijke Ordening van 1 de cember 1987 is de discussienota Lande lijk Gebied Oost besproken. Deze nota vormt een eerste aanzet voor het opstel len van een nieuw bestemmingsplan '•endmaking. Relatie binnen de eerste-lijnszorg De arts dient bereid te zijn volgens de normale procedures samen te werken met de zittende huisartsen. Tevens dient de bereidheid tot overleg met an dere disciplines aanwezig te zijn. Dit overleg zien wij erg noodzakelijk in verband met gerichtheid ten aan zien van de gezondheidszorg en een adequate doorverwijzing naar andere hulpverlenende instanties. tie over isolatie of het per huis meetbaar maken van het brandstofverbruik van een gemeenschappelijke cv. Ach, nu ben ik weer terug in de verwarming”. bedrijf aan de Henegouwerweg 113, waarvan de nertsenfokkerij een onder deel c.q. -een nevenactiviteit vormt. Strikt genomen staat deze hinderwet- aanvraag los van de planologische aspecten, zoals genoemd in het bestem mingsplan. De hinderwetaanvraag Persoonskenmerken Gelet op het feit, dat er in Waddinxveen geen vrouwelijke huisarts aanwe zig is, gaat de duidelijke voorkeur - bij gelijke geschiktheid - hier naar uit. De arts dient open te staan voor alternatieve geneeswijzen echter, zonder de noodzaak dat deze zelf worden uitgeoefend. Hij of zij dient echter wel een reguliere praktijk uit te oefenen, doch kan zich daarnaast verder be kwamen in alternatieve geneeswijzen. Specifieke kennis van en/of belangstelling voor problemen in een nieuw bouwwijk strekt tot aanbeveling. Dit punt houdt verband met het inzicht hebben in specifieke problemen met een maatschappelijke/sociale achter grond. Geriatrische- en gerontologische kennis strekt tot aanbeveling in verband met het beleid om te trachten de ouderen zolang mogelijk zelfstandig te la ten functioneren. Tevens speelt de beperkte opname-capaciteit van verzor gingstehuizen in de gemeente hierbij een rol. Een specifieke levensovertuiging of maatschappelijke achtergrond is niet noodzakelijk, doch men dient voor andere levensovertuigingen wel open te staan. Dit zijn de volledige door het PvdA- raadslid gestelde vragen en de daarop door B. en W. gegeven antwoorden: WADDINXVEEN/ROTTERDAM - ’’Van Hove doet iets in kachels”, menen de mensen die hem ’s morgens om zeven uur in het zwembad ”de Sniep” in Waddinxveen kunnen treffen. Maar de aan het Distelveld wo nende Waddinxvener ing. Jacques van Hove (48), directeur van het in Rotterdam gevestigde raadgevend ingenieursbureau Techniplan Advi seurs BV, doet veel meer. BOSKOOP - In de Nederlandse Staatscourant is de ’’advertentie” geplaatst voor de vacature van burgemeester van Boskoop. Zoals bekend legt de hui dige burgemeester J.H. Reinders (60) zijn ambt na 40 jaar overheidsdienst op 1 oktober van dit jaar neer. In de oproep voor de burgemeestersvacature wordt gemeld dat Boskoop 14.360 inwoners heeft en goed is voor een salaris van 8.825,- per maand. Men heeft tot dinsdag 5 april de tijd te solliciteren. burgemeester van Vughi De minister van Binnenlandse Zaken brengt ter ken-!‘ van belanghebbenden, dat de m' -n sollicitatie worz* "’m1 Zonder omwegen legt de Waddinxve ner Jacques van Hove uit hoe het hono rarium van een raadgevende ingenieur wat [jij overdag uitvoert, wordt vastgesteld. ”Ik denk zelf ook wel eens: waar gaan al ”Het heeft helemaal niets te maken met de personenauto’s die Waddinxveen ’s morgens vroeg verlaten naar toe? U weet nu ongeveer waarheen ik onder- I gesteld dat het geldende bestemmings plan de gewraakte activiteit op het be staande bedrijf niet belet. Evenmin be staat er landelijke wetgeving die het fokken van nertsen verbiedt danwel on der voorwaarden toelaat en daarin te vens de al dan niet maatschappelijke aanvaardbaarheid regelt. ’’Jawel, ervaring als u dat begrip maar niet op één lijn zet met routine”, zegt telkens alsof het de éérste is - in elk geval niet met de gemakzucht van ie mand die alles al weet, alles heeft gezien en eenvoudig terugvalt op wat hij tien jaar geleden deed”. Hoofdkantoor "Goudse Verzekeringen" te Gouda, één van de eerste op drachten van Techniplan Adviseurs. Waarom acht u een strikte toepassing en naleving van de Hinderwet in dit ge val en gelet op de discussie in de samen leving niet noodzakelijk? ”Een hinderwetaanvraag kan en mag uitsluitend worden beoordeeld op mi lieuhygiënische aspecten. Vragen over al dan niet maatschappelijke aanvaard baarheid van het toelaten van dierver- edelingsbedrijven staan in dit kader niet ter beoordeling en moeten derhalve buiten beschouwing worden gelaten. "Het is overigens maar één aspect van het werk”, zegt Jacques van Hove die werktuigbouwkundig ingenieur is. Hij glimlacht nog om het misverstand dat zijn specialisme zou liggen in het vlak van centrale verwarmingsketels - uiteraard met ’t grootst mogelijk re spect voor de mensen die daarmee hun brood verdienen. ”Ons bureau wordt geraadpleegd voor alle denkbare technische installaties, die voor het functioneren van een nieuw of gerenoveerd gebouw nodig zijn. Denk voor bedrijfsgebouwen aan bij voorbeeld ventilatie en koeling, opti male verlichting, klimaatgevels, beveili ging en automatisering, communicatie kanalen of, als we worden ingeschakeld voor een industrieel project, aan onder andere de energiehuishouding, warmte kracht koppeling, allerlei elektrotechni- sche faciliteiten”. ’’Eigenaars of beheerders van flats of een woonblok geven wij op hun zoek op de lokale toestand toegespitste informa- betaald door een installateur of ieen le verancier”. ”En dat is maar goed ook, want dlat zou de onafhankelijkheid van het raadge vend ingenieursbureau in gevaar bren gen. Overigens accepteren wij vrijwel altijd opdrachten tegen van te voren overeengekomen advieshonorarium” ’’Voor onze objectieve adviezen wor den we gehonoreerd door projecton twikkelaars, de tegenwoordige oil toe komstige eigenaars van het onroerend goed, beleggingsinstellingen dus. 'Maar ook door bedrijven, die hun vestiging uitbreiden of nieuw stichten”. Dat blijkt uit de beantwoording van de vijf schriftelijke vragen die PvdA-raad- slid Ch. A.A. Wijnen vrijdag voor een week aan B. en W. had gesteld over de naar zijn mening illegale nertsfarm. In de vanavond - woensdag 23 maart - te houden gemeenteraadsvergadering zal op deze zaak, die onder de verantwoor delijkheid valt van VVD-wethouder K.W.Th. van Soest, worden teruggeko men. B. en W. zeggen nog wel in hun beant woording van de schriftelijke vragen dat ze de heer 'Uitbeijerse uitdrukkelijk hebben gewezen op het bepaalde in de hinderwet, dat hij met zijn nieuwe be drijf niet zou kunnen starten alvorens in het bezit te zijn van de vereiste vergun ning. Nu hij zich hieraan helaas niet heeft ge houden zit er - gezien landelijke juri sprudentie - niets anders op dan de pels fokkerij met op dit moment 245 nertsen te gedogen, hoewel het aantal protesten toeneemt. "Om een actueel voorbeeld te geven: In Zoetermeer zijn wij betrokken bij de uitbreiding van het Stadshart, dat over dekte winkelcentrum”, zegt hij, een verse pijp opstekend. ”Ze zijn nu bezig met de bouw van het deel waarin ’’overdekt” gewinkeld kan worden. Een complex van 25.000 m2 met daarboven kantoren en woningen. De minister-president heeft er enkele weken geleden de eerste paal voor ge slagen”. ”Ons bureau, waar 15 mensen werken en dat begin dit jaar verhuisde van Nieuw-Lekkerland naar Rotterdam, schenkt in zijn rapporten natuurlijk aandacht aan verwarming. Misschien heb ik daar wei eens op een verjaardags- visite een opmerking over gemaakt. Maar we leveren geen kachels en plaat sen geen radiatoren of andere installa ties”. ”We onderzoeken wél welke vorm van verwarming voor een bedrijfsgebouw of een complex van woningen en winkels ’t beste is. En wanneer de voorbereidin gen achter de rug zijn, houden we des gewenst een oogje in het zeil bij de uit voering”. HovV(48) directeur vak Vet ïn Rot- koude-opslag in de grond onder die dag- KI 'irirlri i Lr Ir art i I—n nvr*r onicro turn mnpf terdam gevestigde bureau Technt- plan Adviseurs B. V. Praktijkorganisatievorm Een solo- of duopraktijk behoort tot de keuzemogelijkheden. Echter, in beide gevallen dient de wijze van samenwerking en waarneming vooraf op timaal te zijn geregeld. Of er sprake zal zijn van een solo- of duopraktijk is afhankelijk van de wens van de kandidaat en de bereidheid hiertoe. Duidelijkheid kan pas ontstaan, nadat de potentiële kandidaat zich hieromtrent heeft uitgelaten. In geval van een associatie is het wel een noodzaak goed van eikaars patiën ten op de hoogte te zijn, dan wel een duidelijke scheiding is aangebracht. WADDINXVEEN - De PvdA-afdeling Waddinxveen gaat door met het houden van ledenvergaderingen over het lande lijke vernieuwingsrapport van de soci alisten ’’Schuivende Panelen”. Het onderdeel ’’armoedebestrijding in de Derde Wereld” komt donderdag avond 24 maart om acht uur in het buurtcentrum De Boog aan de orde. De inleiding zal worden verzorgd door Gerda Dijkstra uit Berkel en Rodenrijs. Ze is lid van het dagelijks bestuur van de Evert Vermeer Stichting. ’’Schuivende Panelen” komt ook nog aan de orde op een volgende maand te houden ledenvergadering van de PvdA, terwijl voorts is afgesproken op een le denvergadering in mei een politiek cre atieve avond te houden, waarop de Waddinxveense socialisten een eigen discussie over de toekomst van de PvdA in ons land houdt. Jacques van Hove noemt voor de vuist weg de namen van bedrijven en instel lingen voor wie projecten zijn uitge voerd die het 10-jarige raadgevend in genieursbureau Techniplan Adviseurs BV met adviezen voorbereidde en om ringde. In deze streek springen dan een kant oorgebouw en computercentrum in Al- phen aan den Rijn in het oog, het nieu we hoofdkantoor van de Goudsche Ver zekeringen in Gouda (één van de eerste opdrachten toen Techniplan net was op gericht), het gebouw van het Regionaal Ziekenfonds in Gouda, het BMW-dis- tributiecentrum in Ravenstein en meer van die mooie opdrachten. Wat is de mening van het college over de stelling dat in onderhavige kwestie van een serieuze inspraak geen sprake is, omdat de inspraakprocedure nog lang niet is afgerond? ”B. en W. betreuren het dat de heer A. Uitbeijerse zich niet heeft gehouden aan het bepaalde in de Hinderwet, opn- danks het feit dat hij hierop door het college uitdrukkelijk is gewezen. Niettemin zijn B. enW. van mening dat geen afbreuk wordt gedaan aan de in spraakprocedure, zoals deze is vastge- legd in hoofdstuk 3 van de Wet algeme ne bepalingen milieuhygiene, welke van toepassing is op o.a. hinderwetaanvra- gen. Deze met voldoende rechtswaar borgen omklede procedure wordt op de gebruikelijke wijze afgerond. Tenslotte merken B. en W. op dat een lid van het college, de heer M. Kraaijes tein, van begin af aan voor sluiting van de nertsenfokkerij is geweest. Dit standpunt wordt door hem nog steeds ingenomen. Dientengevolge kan hij zich met de antwoorden op de gestelde vragen niet verenigen. De praktijk leert dat een projectontwik kelaar uit een marktonderzoek conclu deert dat bepaalde winkels op een goe de plaats in een gemeente een kansrijke toekomst hebben. Hij heeft al een idee van de grootte van het geheel, natuur lijk nadat hij de lokale overheden heeft gepolst - en stapt dan naar een architec tenbureau dat zijn plannen vorm geeft. Tegelijk is er contact met raadgevende ingenieurs omdat hij een indruk wil krij gen van wat er technisch in het gebouw moet gebeuren om het bruikbaar en be woonbaar te maken. Roltrappen, liften, verlichting, klimaat beheersing, brand- en inbraakbeveili ging, wateraansluitingen en afvoerpun- ten, noem maar op. Er is in zo’n cen trum doorgaans ook een horecahoek - en dan moet je in ontwerp en bestek ook rekening met onluchtingskanalen. ”Het is niet zo handig om daar achteraf mee aan te komen. De ingenieurs in ons bureau zijn gewend vooruit te denken. Ze verenigen velerlei disciplines met de gecombineerde basis werktuigbouw en elektrotechniek. Ze putten uit een arse naal van actuele gegevens, nauwgezet in ons kantoor in Rotterdam verzameld en gecatalogiseerd”, weet ing. Jacques van Hove. WADDINXVEEN - Voor het aanstellen van een negende huisarts hebben B. en W. de volgende voorlopige profielschets opgesteld, die nog een maand lang voor iedere Waddinxvener ter inzage wordt gelegd en waarover ook nog een hoorzitting zal worden gehouden. De profielschets kwam al aan de orde in de door VVD-wethouder K.W.Th. van Soest voorgezeten raadscommissie voor sociale zaken en volksgezond heid en is ook onderwerp van overleg met de hier gevestigde acht huisart sen. Het intergemeentelijke overlegorgaan Midden-Holiand zal worden be last met de sollicitatie-procedure. de hoogte van de bouwsom, ’t Is ook geen percentage van de installatiekos- ten. We worden op geen enkele wijze wegben”. VU' t Waddinxvener ing. Jacques van ”Ik kom er met de successtory over de bladdrukkerij. En over enige tijd moet ik een lezing over datzelfde onderwerp houden voor een internationale gezel schap deskundigen in Parijs”. Jacques van Hove doet dus veel meer dan ”in kachels”. Maar als hij zijn pijp weer opneemt en ontspannen achter over leunt zegt hij het niet erg te weten als zijn plaatsgenoten niet precies weten 't, Moet in dit licht alsnog bestuursdwang worden toegepast? ’’Ingevolge het bepaalde in de Hinder wet mag een inrichting niet in werking worden gebracht zonder een daartoe verleende vergunning. Wanneer een in richting zonder de vereiste vergunning in werking is dient het bevoegde gezag (i.c. ons college) een bevel tot sluiting te doen laten uitgaan aan degene, die de inrichting drijft. Uit de jurisprudentie van de Kroon kan evenwel worden afgeleid dat sluiting van een zonder vergunning werkend be- voor het ten oosten van de Gouwe gele- drijf, waarvoor wel een vergunning in gen landelijk gebied. het vooruitzicht kan worden gesteld, De commissie adviseerde de discussie niet redelijk is. over de maatschappelijke aanvaard- Het veehouderijbedrijf is reeds jaren baarheid van dierveredelingsbedrijven zonder hinderwetvergunning in wer- te betrekken bij de besluitvorming over king. Nadat de inrichting onlangs is uit deal dan niet planologische aanvaard- r baarheid van het toelaten van dierver edelingsbedrijven en in het bijzonder brief van 9 maart j.l overwogen een be - nertsenfokkerijen op bestaande agrari- Vel tot sluiting te doen laten uitgaan sche bedrijfscomplexen. voor het desbetreffende gedeelte van de Deze besluitvorming moet nog plaats- inrichting. vinden. Een notitie hierover is in voor- g en yy hebben hier evenwel na ampel bereiding. Niettemin moet worden vast- beraad van afgezien, omdat de procedu re, die gevolgd moet worden alvorens door het college een beslissing op de aanvraag ingevolge de Hinderwet kan worden genomen, inmiddels is gestart. Voorts bestaat bij een meerderheid van het college de verwachting dat de Hin derwetvergunning kan worden ver leend, omdat enerzijds wordt voldaan aan de afstandscriteria ten opzichte van Onderhavige hinderwetaanvraag heeft belendende percelen, zoals genoemd in betrekking op het gehele veehouderij- de ministeriële brochure ’’Veehouderij en Hinderwet” en anderszijds gevaar, schade en hinder voor de omgeving in voldoende mate kunnen worden onder vangen door te stellen voorgeschriften. Hierbij zij vermeld dat ethische overwe gingen geen grond vormen tot weige- De hinderwetaanvraag ring van de hinderwetvergunning. dient uitsluitend te worden beoordeeld Tegen deze achtergrond hebben B. op de milieuhygiënische aspecten. Toetsingskader is uitsluitend geweest het geldende bestemmingsplan en de Hinderwet. Nieuw beleid ter zake, vast te leggen in het nieuwe bestemmings plan, kan thans niet aan de orde zijn. Voor wat betreft de strikte toepassing en naleving van de Hinderwet wordt verwezen naar het antwoord op de vol gende vraag: WADDINXVEEN - De bestaande 14 standplaatsen voor woonwagens in Waddinxveen zullen worden uitgebreid met een nieuw woonwagencentrum aan de Tuinbouwweg/Tweede Bloksweg. Dat staat in de provinciale voortgangs notitie over de stand van zaken rond standplaatsen voor woonwagens. Het nieuwe Waddinxveense woonwa gencentrum is gelegen in het bestem mingsplan Landelijke Gebied West. De omwonenden zijn daar evenwel tegen. Een onteigeningsprocedure zal nodig zijn om de betreffende ruimte in ge meentelijke handen te krijgen. In Zevenhuizen moeten volgens de pro vincie vier standplaatsen voor woonwa gens komen, maar dat gebeurt samen met de twee van Moerkapelle. Boskoop heeft aan zijn verplichtingen voor woonwagens geheel voldaan. I iet ingang van Burgemeester van Boskoop minister van Binnenlandse Zaken De staatssc brengt ter kennis van belanghebbenden, Zaken en de dat de mogelijkheid van sollicitatie wordt opengesteld naar het ambt van burgemeester der gemeente Boskoop 14360 inwoners), vacant per l oktober 1988. De bezoldiging in de inwonersklasse, waartoe deze gemeente behoort., bedraagt maximaal f8825 per maand. Sollicitaties gericht aan H.M. de Koningin dienen - onder vermelding van het woord ‘Kabinet’ op de envelop- 10869 Kt pe - vóór 5 april 1988 te worden Overwegc ingezonden bij de Commissaris der dat de lent Koningin in de provincie Zuid-Holland, kern Sluis dat de str Sluis ze van Hoofdkantoor "Billiton” te Leidschendam. Na uitvoerig onderzoek door Techniplan verricht, voorzien van een klimaatgevel.

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 15