aangehouden CONCERT BIG BAND tegen alcohol Rijkspolitie: Meer acties Met drugs en revolver Met beschikbaarstelling van 3,7 miljoen gulden voor recreatiebad TROS reikte de week” uit Garantmarkt Brederolaan Gastendienst Zaterdag in De Bonkelaar Stille Week Themaweek rond anti- discriminatie De Bonkelaar Optreden tegen parkeren bij weekmarkt Regionale woningbeurs in Gouda Zes vesper diensten in verkoopt ook Costa Rica-koffie in Uw feesT^| verrassend verzorgd ’’Opsteker van ’’Gotcha! Extra verkoop dag van het Welfarewerk Diefstal Vijf jaar Reeuwijk.Dorp Achtervolging Speldje Winkeldiefstal Herkende VERHUIZERS 01828 - 18708 Vals geld Jeugdige dader Suggestie Crosser Aanrijdingen Inbreker Geen rijbewijs Vreemdeling L da'sml '^Meegenomen... GAAT U VERHUIZEN? Bel 01829.4321 Dorpsweg 32 Wilt U informatie? Waddinxveen ASSCHEMAN Pagina 17 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 23 MAART 1988 5 Raad sluit 5-jarige zwembaddiscussie af In deze vergadering bleek venhuizen), Fazantdreef 2 Vliet BV l 1 2743 DC Waddinxveen re, waarbij hij zijn vaardigheden in het ”Gotcha”-spel uitgebreid kan tonen. Het verbouwen en aanpassen van het bestaande complex gebeurt aan de hand van het plan van technisch handelsbu- reau Van den Heuvel BV uit Leerdam. B. en W. leggen de raadsleden in hun ’’voorstel met betrekking tot uitvoering zwembadplannen” ook nog een aantal financiële besluiten ter goedkeuring voor in verband met de rentelasten en de ’’oude” boekwaarde van het zwem bad, terwijl er een ton nodig is voor het betalen van uitgebrachte externe advie zen en de technische begeleiding van een en ander. De Big Band Waddinxveen met knielend vooraan bandleider Joop Veen- stra. (Foto: Big Band Waddinxveen). niet verantwoord reeds met een defini tieve oplossingen te komen voor de nieuwe beheersstructuur. B. en W. wij zen erop dat de werkgroep ten aanzien van de beheers- en organisatievorm een viertal andere mogelijkheden tot ver zelfstandiging van het zwembad heeft aangedragen. Het college is van mening dat nu geen vertraging mag ontstaan in de voort lang Partners Makelaars (Woerden), V.d. Spek Makelaardij (Zoetermeer) en Van ’t Hof Makelaardij BV (Gou da). leggen. Daarvoor zullen door hen de nodige contacten met Gedeputeerde Staten worden gelegd. Dan staan u verschillende mogelijkheden ter beschikking kompleet verzorgde verhuizing huur verhuisauto met chauffeur/verhuizer zelf-verhuizmg met gebruik van verhuis auto. pakmaterialen en diverse hulp middelen Van beide mannen werd een bloedproef genomen. Ook is proces-verbaal opge maakt terzake het doorrijden na een aanrijding. Eén van hen bleek gesignaleerd te staan. Bij controle werd op hen een re volver aangetroffen. Eén van de man nen was in het bezit van een hoeveel heid heroine en rohypnol. In de auto werd nog een boksbeugel gevonden. Alle goederen zijn inbeslaggenomen en tegen de mannen is proces-verbaal op gemaakt. een 19-jarige en een 57-jarige Waddinx- vener. Na verhoor door de politie zijn zij heengezonden. In de afgelopen vijf jaar zijn er regelma tig discussies.gevoerd over de toekomst van de gemeentelijke zwembaden. Be- WADDINXVEEN - TROS-omroep- ster Marlot Bloemhart heeft vanmiddag - woensdag 23 maart - de ”TROS-opste- ker van de week” uitgereikt aan jeugd- EHBO-er Martin Vink (14). In dezelfde nacht werd na een korte Met de uitreiking van de TROS-opste- ker, een speldje en een bos bloemen, komt er een einde aan een reeks huldi gingen van Martin Vink, die begon met een feestelijke bijeenkomst in het ge meentehuis. De afgelopen week zijn twee personen op heterdaad betrapt bij diefstal van goederen in supermarkten. Het ging om Neem kontakt op en wij kunnen u middels een bezoek vrijblijvend informeren over de diverse mogelijkheden en prijzen POLITIENIEUWS Op vrijdag 18 maart werd door een vrouw bij Albert Heijn bij het afreke nen een ’’vals” briefje van 25,aan geboden. Op het moment, dat de cassie- re het bemerkte, ging de bewuste klant er als een haas vandoor. VERVOER - VERHUIZINGEN WADDINXVEEN GOUDA - De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen houdt op zondag 27 maart 1988 om 11.30 uur een speciale gastendienst voor belangstellenden in het kerkgebouw aan de Crabethstraat 10 te Gouda. Mevrouw M. van Duijker en ouderling W. Mooij zullen spreken over het the ma ”Is Christus de verlosser van alle mensen?”. Dat gebeurde bij de Waddinxveense LTS-scholier thuis aan de Weidezoom 5. De jongen kwam vorige week dins dag op de TROS-tv-avond in aanmer king voor de opsteker van deze omroep wegens zijn hulpvaardig optreden na het ongeluk op de Henegouwerweg tus sen een Mercedes-auto en een zwaarbe laden vrachtwagencombinatie. Op vrijdag 18 maart werd een 19-jarige Waddinxvener door de politie van school gehaald om te worden gehoord over een die dag gepleegde diefstal van geld uit de lade van zijn werkgever, waar hij als part-timer werkzaam is (snack-bar)Er was 40,ontvreemd Hij bekende het laatste half jaar weke lijks 100,uit de kassa te hebben weggenomen, waardoor schade van 2.500,— a 3.000,— werd geleden. De jongen was tot de diefstallen gekomen, doordat veelvuldig met vrienden werd uitgegaan en er veel gebruik wefd ge maakt van speelautomaten in andere kleine eetgelegenheden. De auto vertoonde op diverse plaatsen verse schade. De auto bleek kort tevo ren bij een aanrijding op de Vijverlaan betrokken te zijn geweest. Meteen na dit ongeval was de Boskoopse bestuur der weggereden. De aanrijding bleek echter te zijn ver oorzaakt door de eigenaar en nu als pas sagier aangetroffen 22-jarige Waddinx vener. Ook deze knaap bleek zwaar on der invloed van alcohol. WADDINXVEEN - De Waddinxveense rijkspolitie acht de tijd rijp in de loop van dit jaar nog veel grotere en kleinere alcohol-controles te houden, mede gezien de resultaten van een in het weekeinde gehouden actie. Bo vendien werd een dronken doorrijder na een aanrijding gepakt. WADDINXVEEN - B. en W. hebben de vanavond - woensdag 23 maart- In deze vergadering bleek een brede vergaderende gemeenteraad voorgesteld 3.700.000,- op tafel te leggen steun aanwezig voor het "plan Van den om het zwembadcomplex aan de Sniepweg om te bouwen tot een recre atief bad, dat veel meer publiek moet gaan trekken en de verliezen moe ten gaan drukken. Het nieuwe bad omvat een groter overdekt gedeelte en een halvering van het openluchtbad. WADDINXVEEN - In de nacht van dinsdag 15 op woensdag 16 maart werden door de Waddinxveense rijkspolitie bij het Shell-station langs rijksweg A 12 naar Utrecht twee zich vreemd gedragende mannen, een Duitser en een Nederlander, aangetroffen. Zij verklaarden geen benzine meer te hebben voor de terugreis naar Kerkrade en wilden een radio ver kopen om voor het geld dan brandstof te kunnen kopen. Voorts nemen B. en W. graag de sugge stie van de commissie over om een ex terne deskundige in te schakelen voor de nadere advisering inzake energeti sche klimatologische aspecten, alsmede het houden van toezicht op het installa- tie-technische gedeelte. Ook zal het nodig zijn naast de controle en begeleiding, welke architect West- geest zal verzorgen, Openbare Werken te belasten met een deel van het toezicht en begeleidingswerk. Een grasveld aan de Weidezoom werd door een jeugdige automobilist als cross-terrein gebruikt. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. De ge meente is in kennis gesteld van de aan gerichte schade. zamenlijke vergadering van de commis sies voor Openbare Werken, Sportza ken en Financiën behandeld. In deze vergadering zijn een aantal meningen geformuleerd en genomen. De in het begin 1987 ingestelde ambte- lijke werkgroep Zwembaden kreegde over de voorstellen betreffende de be heersaspecten. In overeenstemming met de in de com missies gevoerde discussie zullen B. en W. een oplossing zoeken voor een meer commerciële, bedrijfsmatige aanpak dan thans, ten behoeve waarvan zij na- jaarlijkse tekort op een meer aanvaard baar niveau kon worden teruggebracht met behoud van een goede zwemac- commodatie. In opdracht van het college heeft het Managementburo De Vries en Partners uit Apeldoorn in augustus 1986 een rap port uitgebracht inzake een ontwikke- lingsvisie voor het zwembadcomplex in Waddinxveen. Dit rapport is in januari 1987 in een ge- In de nacht van vrijdag 18 op zaterdag 19 maart werd op 6 lokaties in de ge meente Waddinxveen een kleine alco holcontrole gehouden. Totaal 442 auto mobilisten en bromfietsers werden ge controleerd. Van hen moesten 185 bestuurder (42%) de blaastest afleggen, daar zij alcohol hadden gedronken. In totaal 6 automo bilisten (4 Waddinxveners en 2 Bosko pers) hebben een bloedproef onder gaan. Eén Waddinxvener weigerde de bloed proef, waarvan proces-verbaal is opge maakt. Rijverboden werden opgelegd aan 10 automobilisten. Zij moesten hun auto’s laten staan, dan wel zich laten ha len. Op maandag 14 maart werd aangifte van diefstal van een caravan gedaan. Bij Randstad-kampeersportbedrijf aan de Mercuriusweg werd een caravan, Hob by de luxe van 13.000,weggeno men. Het ging hier om een daar geplaat ste caravan. Uit een auto, welke op de Zuidkade stond geparkeerd, werd gereedschap zoals baco’s, laspitten, steen- en hout- boren ter waarde van 500,ont vreemd. Een rode walkman, Philips Sky master, werd gestolen uit de kleedkamer van de tennishal aan de Sniepweg. Op de Groensvoorde is een postzegel- automaat ontvreemd. Schadepost 2.200,—. Op donderdag 17 maart werd getracht in te breken in een woning aan het Sweelinckhof. Het slot van de achter deur bleek geforceerd. Er is niets ont vreemd. Bewoners van de Peppelhorst en de El zenhorst zijn de dupe geworden van ten nadele van hen ontvreemde girobetaal kaarten. Door het verzilveren van de cheques/kaarten zijn de bewoners bena deeld voor 2000.en 6.800, Op vrijdag 18 maart werden uit een win kel aan de Passage 5 badpakken van in totaal 767,ontvreemd. Men maakte zich uit de voeten met een auto, waar van het kenteken kon worden geno teerd. De vermoedelijke daders zijn de politie bekend en deze personen zijn dan ook gesignaleerd. Bij een inbraak in een woning aan de Piet Heinstraat werden geld en sieraden buitgemaakt. De achterdeur bleek te zijn geforceerd. Ontvreemde fiets: zwarte herenfiets, Batavus-transport. Gevonden fietsen: blauwe herenfiets-Pandora en bruine heren(race)fiets. Maandag 14 maart: Een 18-jarige Wad dinxveense bromfietster raakte ge wond, toen zij op de kruising Henegou- werweg-Van Speykstraat werd aangere den door een van de Van Speykstraat komende auto. Per ambulance werd zij naar het Bleulandziekenhuis te Gouda overgebracht. Vrijdag 18 maart: Lichte materiële schade was het gevolg van een aanrij ding op de hoek Jul. van Stolberglaan- Kerkweg Oost. Niet verlenen van vrije doorgang aan een fietster was de oor zaak van het ongeval. Dezelfde ver- keersfout bracht een aanrijding op de kruising bij de hefbrug. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. WADDINXVEEN - Het Welfarewerk van het Rode Kruis houdt woensdag 30 maart van 9.00-16.00 uur in het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnen- pad een extra verkoopdag van door de deelnemers gemaakte handwerken en werkstukken. Vervolgens is er op woensdag 13 april een koffie-bingo voor de deelnemers, aanvang 9.30 uur, eveneens in het Anne Frank-centrum. Welfare is ook actief op de weekmark ten van 29 april en 6 mei met voorlich ting over het Welfarewerk en verkoop van allerlei artikelen om de middelen te verschaffen dit werk voort te zetten. Ook wordt er in samenwerking met de Telefooncirkel Rode Kruis een goed verzorgde dagboottochten voor de deel nemers en introducé’s georganiseerd op maandag 12 september naar de Amster damse havens. Voor inlichtingen over het werk en alle activiteiten van de Welfare, hetzij als vrijwilliger of als deelnemer, kan men bellen naar mevr. G. Stel-v.d. Pol (12788) of mevr. L. Tol-Speksnijder (13585). schien zou kunnen leiden tot een centra le registratie van huur- en koopwonin gen in deze streek, laten ook notarissen hun gezicht zienDe deelnemende veer tien makelaars zijn aangesloten bij de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Deelnemers aan de regionale woning beurs zijn: Alpha Makelaardij (Gou da), Both Partners Riggeling Make laar (Bodegraven), Honkoop Makel aardij BV (Stolwijk), Lafeber Makel- WADDINXVEEN - De rijkspolitie in aardij BV (Gouda), Henk v.d. Linde Waddinxveen heeft aangekondigd ver baliserend te zullen gaan optreden te gen de bezoekers van weekmarkt, die hun auto’s bij de rood witte paaltjes aan het begin van de Wil lem de Zwijgerlaan neerzetten. Parkeren op die plek is verboden. De WADDINXVEEN - Donderdag 24 maart begint Garantmarkt van G. van Ringelenstein in het winkelcentrum Luifelbaan aan de Brederolaan met de verkoop van ’’zuivere” Costa Rica-kof- fie. Dat heeft de ook in Waddinxveen ge vestigde stichting Goed Werk, die pro- dukten uit de Derde Wereld verkoopt, laten weten. Costa Rica-koffie is sma kelijke ideële koffie, die de koffieboe ren een eerlijk loon moeten geven. De Garantmarkt van G. van Ringelen stein is de eerste levensmiddelenzaak in Waddinxveen die Derde Wereld-koffie gaat verkopen. De plaatselijke werk groep de Stichting Goed Werk zal daar donderdag 24 maart in de winkel extra de aandacht op vestigen. Volgens de stichting is voor miljoenen werkers op koffieplantages een redelij ke beloning niet weggelegd. Dit als ge volg van de grote wereldwijde handels- structuren, die het vaak onmogelijk ma ken een behoorlijk inkomen te verdie nen. Juist om er voor te zorgen dat tenminste een aantal van deze mensen betere ink omensmogelijkheden krijgen heeft Goed Werk besloten koffie in het assor timent op te nemen. Deze koffie is afkomstig van een coöp eratie uit Costa Rica. De coöperatie die de koffie van deze boeren verhandelt krijgt 5-20% meer uitbetaald boven de op dit moment geldende wereldmarkt prijs. Mede daardoor is er een stuk ontwikke lingswerk kunnen ontstaan, dat aan alle inwoners van het dorp ten goede komt. Er is bijv, een kleine stuwdam aange legd. Daardoor is er altijd vers water. Er is verder een EHBO-post en er zijn paden aangelegd. Kortom, Cerro Azul, de coöperatie waar de koffie vandaan komt, is een uitstekend voorbeeld van een goede organisatie. Vorige week woensdagavond sprak hij in De Bonkelaar twintig 11- en 12-jarige cursisten toe, die - evenals de Waddinx veense jongen destijds - een jeugd- EBO-diploma hadden behaald. Hij verhaalde van zijn moedige éerste hulp aan de zwaargewonde automobi list, die hij maande te blijven liggen tot dat de ambulance gearriveerd was. achtervolging een 20-jarige Boskoper, als bestuurder van een Rover-personen- auto, aangehouden nabij de Sparreng- aarde. Hij bleek zwaar onder invloed van alcohol te verkeren. De 24-jarige uit Alphen aan den Rijn af komstige knaap, die was aangehouden in verband met de gepleegde inbraak aan de Jan Dorrekenskade (2 weken ge leden) is na voorgeleiding aan de offi cier van justitie te Rotterdam in bewa ring gesteld. Het afgelopen jaar was te gen hem reeds proces-verbaal opge maakt wegens 52 gepleegde inbraken en diefstallen. Op dinsdag 15 maart werd een 21-jarige Rotterdam bekeurd, daar hij zonder rij bewijs te bezitten met een motor in Waddinxveen reed. De motor werd in beslaggenomen. Heuvel”, zowel qua technische en ruim telijke lay-out alsmede voor de prijs die voor dit bad moet worden betaald. Ten aanzien van tarievenstructuur, energie en klimaatbeheersing, alsmede roosterzaken etc. werd in meerderheid accoord gegaan met het uitvoeren van nadere studies. Een duidelijke voorbehoud werd ge maakt ten aanzien van de beheers- en organisatievorm. Bekend is dat ook in het college genuanceerd gedacht wordt WADDINXVEEN - In de Stille Week van volgende week zullen er op zes avonden korte vesperdiensten worden gehouden in de hervormde Immanuël- kerk aan de Prinses Beatrixlaan. De vieringen zijn van maandag tot en met donderdag om 19.30 uur en op za terdag om 23.00 uur. In de Stille Week werken de lidmaten van de hervormde Immanuëlkerkgemeente en van de Ge reformeerde Kerk samen. Voorgangers zijn ds. P.A.C. Bongers, ds. J.C. de Moor, ds. A. A. van Houwe- lingen en lidmaten van beide kerken. De rode draad die door alle vieringen heen zal lopen is die van de ’’lijdende rechtvaardige”, zoals die in de Psalmen naar voren komt. Jezus zelfheeft zijn ei gen lijdensweg met deze Psalmwoorden proberen te duiden en te begrijpen en daarom was hij ook in staat deze weg te begaan. Dagelijks is er een kort moment van ge denken, zingen en bidden. Koor, kanto- rij en instrumentalisten zullen in deze meditaties een onmisbaar aandeel heb ben. De 40-dagentijd, de 40 dagen voor Pa sen, wordt in de gemeente van Christus gevierd als een tijd van bezinning, in keer en van boetedoening. Hoe dichter Pasen genaderd wordt, des te onbegrij pelijker wordt de weg die de Messias Je zus moest gaan. In de Stille Week, de week voorafgaan de aan Pasen, wordt die bezinning nog eens geïntensiveerd. Dat gebeurt dit jaar weer door op elke dag van de week een korte vesperdienst te houden. Be halve op zaterdag, want dan is er een nachtdienst, de Paaswake genoemd. Onderdeel van de toneelstukjes vormt een vragenwedstrijd. Voorts worden er hapjes uit verschillende culturen uitge deeld. Ook op de weekmarkt zal daar van sprake zijn. De themaweek anti-discriminatie om vatte verder een filmavond in De Bon kelaar, die maandag werd gehouden. Vertoond werden de films The Wave en Leven in Nederland. WADDINXVEEN - Op de weekmarkt zal komende vrijdagmiddag de thema week anti-discriminatie, die deze week in Waddinxveen wordt gehouden, wor den afgesloten. Er zijn dan toneelstukjes te zien, die donderdagavond 24 maart van zeven tot acht uur ook getoond zullen worden aan het winkelend publiek in het winkelcen trum ”de Passage”. Vanmiddag - woensdag 23 maart - is er een spelletjesmiddag voor kinderen i* De Bonkelaar. Aan het begin van de ge- meenteraadsvergadering wordt van1 avond de brochure discriminatie en ge meentelijk beleid aangeboden. WADDINXVEEN - In sociaal-cultu- reel centrum De Bonkelaar draait vrij dagavond om acht uur de film ’’Got cha!” met Anthony Edwards en Linda Fiorentino. De toegangsprijs is 3,50. Gotcha is een spel, dat door een paar studenten op en rond de universiteit wordt gespeeld; elkaar besluipen en verfpatronen op elkaar afschieten. Jonathan is er heel goed in, maar helaas ongelukkig in de liefde. Tijdens de va kantie wil hij zijn geluk proberen in Europa, Parijs. Daar ontmoet hij Sas ha, die hem versiert en waarmee hij naar Oost-Berlijn gaat, waar zij ’’iets” moet afleveren. Vanaf dat moment raakt Jonathan be trokken bij een duistere spionageaffai- gang van de aanpassing van het zwem bad, gelet op de zorgvuldige planning van de werkzaamheden. Bij keuze nu voor ’’plan Van den Heu vel” kan de opdracht worden gegeven en uitwerking door de architect (het geen ongeveer een half jaar vergt) be ginnen en tegelijkertijd de studie rond beheer en management worden aange vangen. B. en W. stellen voor een externe des kundige bij de advisering te betrekken, waarbij de uiteindelijke rapportage in nauw overleg met de commissie Open bare Werken en Sportzaken wordt op gesteld. Het voornemen is om de externe des kundige ook rechtstreeks in contact te brengen met deze commissie. Verwacht wordt dat B. en W. medio 1988 alsdan definitieve beheers- en management- dere studie noodzakelijk achten. Deze- voorstellen aan de raad kunnen voor studie zal een aantal maanden vergen. Ook vanuit het oogpunt van zorgvuldig besproken, personeelsbeleid is het overigens nu j iir- GOUDA - Makelaars uit deze streek zullen zaterdag 9 april meedoen aan de Firprlr? vfpurt eerste Goudse regionale woningbeurs DrtJCLB olCULrl jn jg Agnietenkapel. Het publiek krijgt Op 8 maart 1988 is dit rapport behan- daar aan de hand van foto’s en tekst 500 deld in een gezamenlijke vergadering woningen ten verkoop aangeboden, van de commissies Openbare Werken, Op de groots opgezette beurs, die mis- Bedrijven en Sportzaken en Financiën, schien zou kunnen leiden tot een centra- Op donderdag 17 maart werd bij een verkeerscontrole een vreemdeling aan getroffen, die niet in het bezit was van identiteitspapieren. Bij onderzoek bleek hij reeds 6 weken illegaal in Gou da bij familie te wonen. De zaak is over gedragen aan de gemeentepolitie te Gouda. Makelaar O.G. (Oudewater), De Pater Makelaardij BV (Waddinxveen), Per- de vrijdagse dijk Makelaardij Zevenhuizen BV (Ze- Plikaar Makelaardij (Reeuwijk), Makelaarskantoor Van (Gouda), Makelaardij Vreeken Meijer BV (Bodegraven, paaltjes verschenen nadat het Koningin Gevaert Makelaardij (Woerden), Leef- Wilhelminaplein was voorzien van ver keerslichten. In toenemende mate is daar geparkeerd, maar daarvoor wordt nu een stokje gestoken. opdracht op basis van dit rapport nader advies uit te brengen. Op grond van het rapport De Vries en de discussies in de gezamenlijke commissievergaderingen heeft de werkgroep in mei 1987 middels een tussenrapportage een eigen zwem- - badplan geprésenteerd (het 4,4 mil- joen-plan). In juni 1987 is dit in de gezamenlijke commissie-vergadering l Naar aanleiding van de wens, uitgespro ken in deze vergadering, om dit plan ook financieel hard te maken, is contact langrijk was vooral op welke wijze het opgenomen met een viertal gerenom meerde zwembadbouwers. Deze zwembadbouwers is tevens ver zocht om met een eigen alternatief te komen. Dit heeft er toe geleid dat de werkgroep Zwembaden in februari 1988 haar eindrapport heeft gepresen teerd waarin wordt geadviseerd het uit breiden van het overdekte bad en het verkleinen en niet meer verwarmen van het openluchtbad. Het door het college overgenomen ad vies gaat uit van realisering van het door technisch handelsburo Van den Heuvel BV uit Leerdam, in combinatie met ar chitect Westgeest ingediende plan voor een totaal bedrag van ongeveer 3,7 mil joen gulden, inclusief btw (het ’’plan Van den Heuvel”). WADDINXVEEN - De door Joop big-band muziek uit de jaren 40 en 50. Veenstra geleide Big Band Waddinx- Op het repertoire van de band staan on- veen geeft komende zaterdagavond 26 der andere klassiekers van jazz-groot- maart om half negen een gratis toegan- heden als Glenn Miller (In the Mood), kelijk concert in het sociaal-cultureel Duke Ellington en Count Basie. Tevens centrum De Bonkelaar aan de Beuken- speelt het orkest Zuidamerikaans werk hof. en Charlestons. Het is een eenmalig en avondvullend concert, die via de bandleider Joop Wekelijks repeteert de band in de Veenstra een band heeft met de Stich- streekmuziekschool aan de Zuidkade ting Streekmuziekschool Waddinx- waar Joop Veenstra docent is. Naast veen. muzikanten uit Waddinxveen maken Het orkest, dat ruim 20 muzikanten telt ook amateur-musici uit Bleiswijk, en vier jaar geleden werd opgericht, legt Reeuwijk en Boskoop deel uit van het zich toe op de vertolking van originele orkest.

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 17