Eerste titels Be Fair-volley Be Fair-voetba speelde perfect Gouwe-dames hijsen de kampioensvlag HMENSENS ROOS Gouwe-leden Zaterdagavond huldiging van kampioensteams internationaal ook actief Schoolschaak- tournooi in AF-centrum Spelregelteam WSE strandt Redelijke vangst FKRIDk Tweemaal winst voor Kwiek-teams Voorronde van dammers beëindigd Winst voor Flyers Verdienstelijke winst WSV 2 ADMINISTRATIEKANTOOR Aeolus-jeugd doet ’t goed Tweede promotie De Gouwe Titel WSE Cl] SneldammenS Heren Onderlinge Be Fair Dames Restaurant A. P. van Neslaan 1 2771 DE Boskoop Telefoon 01727-4886/4283 Beheerder: C. W. Dufais Elke zondag geopend voor Diners a la carte WADDINXVEEN - Vrijdagavond werd het derde herenteam van Be Fair-volleybal met ruime voorsprong kampioen van de tweede klasse. Za terdag was het zoals verwacht de beurt aan het tweede damesteam. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 23 MAART 1988 SPORT .RECREATIE ffllIlllllllllllllllllllllllllllllllllllllHllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllffl ffillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHlS I l -in de sport- het volledig invullen van uw belasting formulieren tegen scherpe tarieven vraag vrijblijvend inlichtingen Pagina 23 WADDINXVEEN - Opnieuw hebben de eerste waterpoloteams van De Gouwe in uitwedstrijden gewonnen. De heren zegevierden met 3-8 over de IJsselduikers uit Montfoort en de dames kunnen nu echt hun kampi oensvlag hijsen, want in Alblasserdam wonnen zij met 2-4 van hekkeslui- ter Wiekslag. In Vleuten dachten de heren dat zij nu, na hun kampioenschap vorige weekhet echt wel wat kalm aan konden gaan doen. Rustig werd dan ook aan de eer ste periode begonnen. Dat Jaco van Tol in deze periode het enige Gouwe-doel- punt voor zijn rekening nam kon niet verhullen dat toch een 2-1 achterstand werd opgelopen. Gouwe dat zonder inzet een wedstrijd dacht te spelen. Mocht Jan Verwey eerst nog 2-2 scoren, aan het eind van de periode stond het weer 3-2 voor IJssel duikers. pel die de stand drastisch in een 3-6 Gouwe-voordeel boog. Immers, de thuisploeg is aan dit gespar tel gewend en heeft meer ’’trucs” in de kast dan welke tegenstander dan ook. Dat De Gouwe desondanks toch met 2- 4 wist te winnen is de uitkomst van inzet en conditie. Zonder ook maar één ne derlaag te lijden is het damesteam van De Gouwe kampioen geworden. In de eerste periode van deze wedstrijd nam De Gouwe via ’’young-intemation- al” Gillian v.d. Berg een 0-1 voor sprong. Via een strafworp werd het wel 1-1, doch Angela Faber kon in dze peri- DE AKKER 23 2743 DR WADDINXVEEN TEL. 01828-19402 De heren zetten hun overwinningsserie voort met een 3-0 overwinning op Radi us 5 dat geen partij bleek voor de fana tieke mannen van trainer/coach Van Diermen. Eerder vorige week werd IJsselvogels al het slachtoffer van de dadendrang van de Waddinxveners (3-0). Komende za terdag ontmoet Be Fair het fanatieke Dosko in Stolwijk. Een wedstrijd waar in alles uit de kast zal moeten om de vol le winst te behalen. Met nog twee ronden voor de boeg is de De heer G. Nossing van de VOO heeft voor het tournooi een schitterend com puterprogramma geschreven waarmee het indelen van de partijen en het sa menstellen van de ranglijsten in zeer korte tijd zal kunnen plaatsvinden. WADDINXVEEN - Komende zate dag 26 maart zal in Het Trefpunt aan c Stationsstraat het tournooi om het pq soonlijke sneldamkampioenschap vj de Dambond Midden Holland words gespeeld. Leden van 23 damverenigingen kunn^ zowel in de Hoofdklasse, le als 2e kla se uitkomen. Diverse leden van de Waddinxveen! damvereniging Excelsior zullen aan d kampioenschap deelnemen en in h verleden is het meer dan eens voorgekl men dat hier aardige successen werd( behaald. ode de voorsprong van De Gouwe met een boogbal op 1-2 brengen. In de periode kreeg Wiekslag wel 2 x een man meer, doch verzilveren konden zij deze kansen niet. In de derde peri ode was het wederom Angela Faber die in een scrimmage voor het Wiekslag doel 1-3 aantekende. Mocht in een daarop voorkomende man-meer-situatie voor Wiekslag dit te am op 2-3 komen. De Gouwe bleef de situatie meester. In de vierde periode kwam ook Wiekslag in man-meer-siti- uaties niet ”aan de bak”. Het was in een rebound dat Marianne Koning 2-4 scoorde. Wiekslag drong niet meer aan en de De Gouwe-dames waren met coach Arie van Hoorn kampioen van hun afdeling. Uiteraard waren er na de wedstrijd de bloemen voor dit team dat ongeslagen kampioen is geworden. WADDINXVEEN - Nadat de laatste ronde van Excelsiors onderlinge dam- competitie was beëindigd, kon wed strijdleider en competitieleider Dirk Heeren 1 de persoonlijke moyennes gaan berekenen en aan de hand daarvan de stand van de voorronde opmaken. Reeds na de voorlaatste voorrondewed- strijd waren de 6 finalisten bekend. In poules van 6 worden de finalewedstrij den afgewerkt. Dick Dibbets, Piet Swart, Adriaan Blom, Dirk Heeren 1, Kees Kramp en Tij men den Ouden jr zullen om het cub- kampioenschappen spelen. In de 2e poule zal om de 7e t/m 12e plaats worden gestreden door Henri Berghout, Teun Twigt, Gerrit van der Zijden, Jaap van der Eist, Teun Driesse en Ruud van Dijk. De eerste twee van deze groepen zullen het eerste damteam (achttal) van Excel sior vertegenwoordigen in de Hoofd klasse van de Dambond Midden-Hol- land. Enkele verrassingen in de laatste voor ronde. Onder andere was daar de winst van Jan de Heer op Kees Blonk en de winst van Gerrit Heeren op Ruud van Dijk. Nog opmerkelijker het feit, dat Kees Kramp verloor van de jeugdige Nico Gouw. Fred van Beek deed goed werk, getuige zijn winst op Piet van Gils. Piet was de laatste tijd goed in vorm. Op 24 maart zullen de eerste finalewedstrijden in Het Trefpunt worden gespeeld. WADDINXVEEN - In de vierde speel- week van de jeugdcompetitie konden alle zeven teams van badmintonclub Aeolus weer aan de slag, het ene team wat succesvoller dan het andere. Een groot aantal spe(e)l(st)ers had duidelijk de wedstrijden van de dag ervoor - club- kampioenschappen senioren - nog in de benen zitten. Desondanks werd er goed gespeeld. In sportzaal ’’Groenswaard” speelden de teams 2, 4 en 5 een thuiswedstrijd. Het 2e team zette de zegereeks tegen de op papier sterkste tegenstander, het 4e van BC Flair (Alphen a/d Rijn), onver minderd voort. Tegen een op overwinning belust Radi us 2 waren het de zenuwen die de Be Fair-dames in de eerste set de das omde den. Trainer/coach Paul van Yperen paste een aantal spelerswissels toe en met een sterk spelende Katinka Akker huis wist Be Fair met 3-1 te winnen en was het kampioenschap en de promotie naar de promotieklasse een feit. Door de overwinningen van Dames 3 en Dames 5 op respectievelijk Dos 6 en Agon 3 blijven ook deze teams in de ra ce voor het kampioenschap. Bij een overwinning op Voy 2 kan het derde te am worden gezet. In het eerste officiële treffen in de histo rie van Be Fair en Zevenhoven hebben de Waddinxveners aan het langste eind getrokken door met 1-0 van Zevenho ven te winnen. Het Zevenhovense elftal, dat vooral in gesteld is op het doelpunten voorkomen en alleen via verre uittrappen van de keeper op de eenzame spits het doel van beslissing die mede door de tegenstander zocht, kreeg bij Be Fair nul op het recest. Niet dat deze speel wijze van gevaar ontbloot is maar door dat trainer Rozendaal zijn opstelling hierop had aangepast. Met de kopzekere, lange spelers Fred Klomp en Arjan Taal in het centrum van de verdediging kreeg de speelwijze van Zevenhoven weinig kans op succes. Be Fair zelf toonde een aanvallende in stelling, de stuwende kracht van de mid denvelders Aart Bos, Ed v.d. Brink en de weer herstelde Peter Konijn was hieraan debet. Toch kwam er voor rust weinig doelrij- pe kansen hieruit voort, alleen via scho ten uit de tweede lijn en dan vooral van Peter Konijn waren de enigste hoogte punten. Na rust was het al snel raak. Peter Ko nijn aangespeeld door Ronald van Do- dewaard, zette in de 3e minuut knap voor waaruit aanvoerder Aart Bos met een droge trap het net vond. Onder toe- WADDINXVEEN-Een herboren zaterdagelftal van Be Fair won met 1-0 van Zevenhoven. De Waddinxveners staan in de middenmoot met 17 puj - ten uit 16 wedstrijden. De andere Waddinxveense voetbalclubs kwameri niet voor de competitie binnen de lijnen. ziend oog van sponsor G. van Wijk vai de Eikenmeubelmakers ontstond hier na een groot overwicht voor Be Fair Maar evenals in de voorgaande wed strijden ontbrak de afmaker. Zowel Ed v.d. Brink, Rene v.d. Wilk ei Razi Licoumine braken alleen door maar alle drie wisten het laatste obsta kei, de keeper, niet te passeren. Het schoolschaaktournooi wordt ge houden op zaterdag 26 maart in het An ne Frank-centrum. De wedstrijden be ginnen om 9.00 uur. De prijsuitreiking zal ca. 13.00 uur plaatsvinden. Er worden 7 ronden volgens het Zwit sers Systeem gespeeld, hetgeen bete kent dat zoveel mogelijk kinderen van gelijke speelsterkte tegen elkaar zullen uitkomen. Naast een individuele ran glijst wordt er ook een schoolklasse- ment bijgehouden. Kwiek 6 kwam in Gouda tegen Ilac 7 goed voor de dag door een 6-4 zege en 3 winstpartijen voor Jan Nieumeijer. Kwiek 7 moest z’n meerdere erkennen in Bok 1 met 7-3, Kwiek 8 verloor met 6- 4 van Eldos 2 en Kwiek 9 was kansloos tegen Gouda 3, 8-2. In de 4e klasse won Kwiek 11 met 7-3 van Top 12 met 3 x winst voor Mare Wa terreus. In de 5e klasse waren er over winningen voor Kwiek 12 en 14 en een gelijkspel voor Kwiek 15. In de 6e klas se winst voor Kwiek 16 en 17. Bij de jeugd won Kwiek 3 gemakkelijk van Bok 2 met 9-1 en was Kwiek 4 en 8-2 duidelijk de meerdere van Top 4. Eenmaal kwam Zevenhoven nog goet door toen een van de Be Fair-verdedi gers de bal mistrapte en hieruit een le vensgevaarlijke situatie ontstond. Eet nerveus grabbelende Marcel Straver geëscorteerd door de dan altijd koel bloedige Marco Noordhoek, kreeg uit eindelijk toch het leer te pakken en be zwoor hiermee de Zevenhovense hoop Nadat Rene v.d. Wilk oog-in-oog me de keeper staande zijn tweede door braak zonder rendement zag, viel er aai de andere kant een vrije trap te nemen rand strafschopgebied. Een loeihan schot volgde hieruit, dat rakelings, bui ten bereik van de keeper, naast ging. Het laatste wapenfeit kwam van Rem v.d. Wilk die aangespeeld door Ern Dieckman een snelle rush langs de lift besloot met een effectvolle voorzet, de bal- geschonken door beheerder Roos van de sporthal ”de Sniep” - passeerde wel de keeper, maar volgde hierna pre cies de doellijn, zodat de stand 1-0 te vens de eindstand bleef. A.C. JANSEN is - zoals al bericht - de nieuwe trainer geworden van Be Fair- voetbal. Met de 38-jarige oefenmeester heeft het Bestuur een hoofdtrainers- overeenkomst gesloten. Jansen, gezien zijn brede ervaring als speler en trainer gekozen uit verschillende gerenom meerde kandidaten, heeft als (semi- )proef-speler ervaringen opgedaan bij Sparta (betaalde jeugd), het Ned. elftal 16-18 jaar, Excelsior (2e elftal), de Bar onie en als amateur bij de le klassers Papendrecht en Neptunus. Ook als trainer heeft hij zijn zijn sporen verdiend. Hij was jeugdtrainer bij de re gionale jeugd van Neptunus, hoofdtrai ner van Lekkerkerk (prom. 4e naar 3e klas), ’s Gravenzande en Meeuwen plaat en is daarna teruggehaald bij Lek kerkerk en kende als laatste vereniging NDC ’86. Het lopende seizoen heeft A.C. Jansen geen club getraind om eens even afstand van de voetballerij te nemen. Inmiddels is de animo om weer trainer te worden dusdanig opgelaaid dat hij als eerste sol liciteerde bij Be Fair om de plaats van de vertrekkende trainer A. ROZEN DAAL in te kunnen nemen. Marion van Hooft gaat vier dagen naar Luxemburg voor jeugdinvitatiewed- strijden voor teams van jaargang 1975. Zij komt uit op de 100 m rugslag, 100 m vrijeslag en de 200 m wisselslag. Voor internationale waterpolowedstrij- den gaat Gillian v.d. Berg naar een in ternationaal tournooi voor dames onder de 18 naar West Berlijn gaat. Keeper Wim Vermeulen werd uitgeno digd voor een 6-landentournooi in Joe goslavië voor jeugdspelers onder de 18 jaar. Deelnemende landen in dit tour nooi zijn: Joegoslavië, Italië, Hongar ije, Frankrijk, Spanje en Nederland. WADDINXVEEN - Voor de eerste ne gen teams die voor Kwiek-tafeltennis in de eerste, tweede en derde klasse uitko men, waren er de afgelopen week slechts 2 overwinningen en 1 gelijkspel weggelegd; de 4e t/m 6e klassers deden het met 5 zeges en 1 gelijkspel aanmer kelijk beter. Ook in de vierde periode kwam IJssel duikers er niet meer aan te pas. Door een goede veldpressing te spelen werd IJsselduikers volkomen overklast. Doelpunten van Kjeld Boonstoppel en Remko Overdam bepaalden uiteinde lijk de uitslag op 3-8. WADDINXVEEN - Na een aantal ma tige of zelfs slechte wedstrijden was er afgelopen weekeinde weer eens een wedstrijd met een echt positief resultaat voor Flyers. De Waddinxveense basket ballers wonnen in Capelle a/d IJssel met duidelijk cijfers van Cady’73: 87-69. Het was pas na rust dat Flyers de wed strijd naar zich toetrok. Ondanks dat het spel van Flyers’ lange mensen niet uit de verf kwam kon de Waddinxveen se ploeg het maar matige Cady’73 dui delijk op achterstand zetten. Beste spelers bij Flyers waren Mark van Es (tevenstopscorer met 21 pnt) en Go- zan Kilibarda. Met een 87-69 resultaat hadden da Flyers eindelijk weer eens re denen tot meer tevredenheid. Vrijdag speelt Flyers 1 in de Sniep tegen Devel Devils (Zwijndrecht). Aanvang 20.45 uur. Flyers’ damesselectie speelde tegen de middenmoter Guards (Pijnacker) een weinig geïnspireerde wedstrijd. Het was dan ook pas in de slotfase van de wedstrijd dat de Waddinxveensen een kleine marge konden nemen om met 51- 43 te winnen. Linda de Vries met 17 en Wendy Posthumus met 14 pnt waren de enige Flyers die overtuigend konden scoren. Voor Flyers jeugdselecties zaten er het afgelopen weekeinde slechts nederla gen in. De jongens werden geklopt door Juventus (Schiedam) met 59-77 on danks de sterke schotselecties van Rudo van Loo en Mark van Es. De meisjes- ploeg moest sterk uitgedund spelen te gen BZ *72 maar verloren toch met slechts enkele punten verschil. WADDINXVEEN - Zaterdag hield de hengelsportvereniging Waddinxveen HSW haar negende wedstrijd in de win tercompetitie. Er werd gevist in de Mar kerwaard en het Noord Hollands-ka- naal. De vangst was redelijk: 11 vissers wisten 2630 gr vis te vangen. De eerste vijf deze morgen waren: 1. J. Rupke (8730 gr), 2. J. Verhoef (4880 gr), 3. A. van Leeuwen (3300 gr), 4. M.A.A. van Leeuwen (3020 gr) en 5. H. de Haan (1580 gr). Met nog een wedstrijd te gaan is de stand aan de kop: 1. M. Reichard (32660 gr), 2. R. Jenner (31430 gr), 3. J. Verhoef (30390 gr), 4. H. de Haan (23650 gr) en 5. A. van Leeuwen (23120 gr)- Deze stand is zonder aftrek van de min ste wedstrijden. De laatste wedstrijd in deze competitie is zaterdag 26 maart. Er wordt dan gevist in de Vecht. Vertrek voor deze wedstrijd is om 06.00 uur van af het NS-station. nog in volle gang. Nu Philipse, die vrij wel zeker van plaatsing is, zich heeft te ruggetrokken voor de nacompetitie, spitst de strijd zich toe om de vijfde plaats. Hennink, Claassen en Van Vuuren lij ken al zeker van plaatsing. Chris Roos endaal, lange tijd tweede, duikelde na twee achtereenvolgende nederlagen, nu tegen Smitskamp, naar de zesde plaats. Hij zag zich gepasseerd door Hans van WADDINXVEEN - Bij de zwemafde- ling van De Gouwe breken steeds nieu we talenten door die nationaal hun mannetje staan. Vorige week rolden bij diverse leden van De Gouwe een uitnodiging in de bus om deel uit te gaan maken van di verse nationale teams. Het betreft hier Jan Willem v.d. Hoek, Marion van Hooft, Gillian v.d. Berg en Wim Vermeulen. Jan Willem v.d. Hoek werd uitgenodigd voor en 8-landen jeugdwedstrijd in Stockholm met een daarop volgend trainingskamp in Zwe den. Hij zal uitkomen op de 4 x 200 m vrijeslag estafette en de 1500 m vrij eslag. Kwiek 1 ontving thuis TTVN 2 uit Nieuwkoop en had daar geen makkelij ke tegenstander aan. Pas in het 2e deel van de strijd kon Kwiek met 6-4 de 2 punten veiligstellen. Kwiek 2, dat Top 3 in de thuiswedstrijd met 6-4 er onder had gehouden, kreeg nu in Haastrecht met 7-3 klop. Kwiek 3 verzette zich he vig tegen Ilac 4 maar moest uiteindelijk toch met een 6-4 nederlaag genoegen nemen. Kwiek 4 wist er tegen Vriendenschaar 15, dank zij een 3-games zege van Hen- nie v.d. Meulen in het laatste enkelspel, nog net een gelijkspel uit te slepen. In januari had Kwiek 5 in Bleiswijk BTTV 3 met 6-4 er onder gehouden, dus thuis moest dat zeker ook lukken. Niets was echter minder waar, want voor de Wad dinxveners van de schrik waren beko men, stonden ze met 4-0 achter om ten slotte, dank zij 2 tegenpunten van Sjouk Walraven, met 8-2 aan het kortste eind te trekken. binnen bracht. Bij het afbreken stond Ritter een vol stuk voor. Hoewel er nog enkele dreigingen in de stelling zaten, die overigens goed te pa reren waren, zag zijn tegenstander van verder spelen af en reikte Ritter de hand. Hiermee werd de eindstand 5 1/2 - 2 1/2 in het voordeel van de WSV-reser- ves. Woudenberg die in een iets gunstigèjJ stand afbrak tegen Ket. In de top deden Hennink en V<® Vuuren elkaar geen kwaad en kwamAJ na een tamme partij tot remise. PhilipSS liep iets in op Hennink door Bloem fe kloppen. Ook Eric Claassen blijft godffi volgen door een zege op W. van Ooi® die daarmee definitief uitgeschakeld) lijkt. Door de wedstrijd van het tweede veffl anderde er in de groep van de 8e tot 16e plaats weinig. Zo leverde de ove® winning van Ellers op Smit geen plaat® winst op. Muit en Hiddink hielden eK kaar in evenwicht, remise. D. van Off® ren strafte een foutje van Prins af. H Alblas versloeg evenals in de eerste ornQ loop. J. van Oort. Van Gasteren her stelde zich van de vorige week geleden nederlaag door nu V.d. Geer te ver slaan. Ook Hugo Zevenbergen leverde een knappe prestatie door van De Jong te winnen. Van Egmond pakte, na een tussenliggend remise, de draad dek overwinningen weer op. Van Sandijk werd nu geklopt. Brink horst zegevierde over P. van Offeren en D.J. van Offeren bracht Brobbel in zijn zesde partij zijn eerste nederlaag toe. De strijd tussen de dames Timmermans en Van Dalen werd door laatstgenoem-i de die iets langer lid is, gewonnen. WADDINXVEEN - De Waddinxveen se Schaakvereniging WSV en de Ver eniging voor Openbaar Onderwijs (VOO) organiseren voor de vierde maal een schoolschaaktournooi voor leerlin gen uit de groepen 6, 7 en 8 van alle ba sisscholen in Waddinxveen en omge ving. De tweede periode was van hetzelfde la- ken een pak. Een rustig draaiend De Jjnmpt: De Gouwe-dames gingen op bezoek bij rode lantaardrager Wiekslag. Mocht de eerste thuiswedstrijd tegen dit team met 18-0 zijn gewonnen, in Alblasserdam lag het wel even anders. Wie gedacht mocht hebben dat hier een waterpolo- wedstrijd werd gespeeld moest eerst zijn ogen eens goed uitwrijven. Door de ondiepte van dit bad was het aan de ene kant meer een handbalwed- strijd in een zwembad. Het bad was aan de ondiepe kant slechts 1 meter en aan de diepe kant 1,80 m. Dat menig tegen stander op deze manier tol betaalt is duidelijk. WADDINXVEEN - Zondag hebben de zwemmers en zwemster van De Gou we in de F-competitie hun promotie in de laatste ronde van dit tournooi, veilig weten te stellen. Na de promotie in de nationale jeugdcompetitie van vorige week, was het ditmaal weer een groot feest in het zwembad ”de Sniep”. Aan vankelijk stonden De Gouwe-zwem- mers iets achterop hun naaste concur renten, het Alphense AZV/Tarvo, maar na negen programma’s keerden de kansen en namen zij de leiding over, om deze niet meer los te laten. Uiteindelijk won De Gouwe met 2736.4 punten, genoeg om de promotie veilig te stellen. Na afloop werd dan ook, door de zwemmers, de trainster Trudy Ver meulen onder luid applaus te water ge laten. WADDINXVEEN - Het voetbalteam] van WSE C 1 behaalde als eerste juni-, orenteam van de afdeling Gouda hetl kampioenschap. C 1dat uitkomt in de hoogste C-groepi van de afdeling, had aan een gelijkspel) tegen de nummer 2 Sportlust ’46 ge-] noeg, om zich kampioen te mogen noe-i men. Zover liet het team van coach Henk] Verwoerd, trainer Willem den Besten] en coach/sponsor Nico Kers (Hameni zonwering) het echter niet komen. Via 3] treffers van Dirk Jan Roos en doelpun-] ten van Michiel Sol en Rick Compeer,] behaalden zij een verdiende 0-5 over-l winning. Daardoor werden zij met nog twee wed-] strijden te gaan onbereikbaar voor dd concurrentie. Dat er talent in het elftal zit, bewees C 1 afgelopen zaterdag 12 maart in de con frontatie met het C 1-team van eerster divisionist Excelsior. De Rotterdam^ werden getrakteerd op een 2-1 neder laag, via doelpunten van Dirk Jan Roos en Arjan Kers. Coach Hugo Boonstoppel heeft waar schijnlijk in de rustpauze zijn discipelen eens met een donderspeech toegespro ken want in de derde periode gingen echt de ’’kampioenen” van start. IJssel duikers zal waarschijnlijk niet hebben geweten wat hen overkwam, want toen dit Gouwe-team een versnelling hoger schakelde was het op rij Marco Kraak (2x), Ed den Boon en Cees Boonstop- WADDINXVEEN - Het WSE-spelre- gelteam is het niet gelukt door te drin gen tot de landelijke finale spelregel- wedstrijden voor junioren. Tijdens de finale van de afdeling West 2 in het Dorpshuis te Schoonrewoerd reikte het team van coach Inge Rehorst niet verder dan een vierde plaats. Met 414 punten moesten zij de teams van IFC en vv Vlaardingen voor laten gaan. Evenals de vorige twee edities, werd HSSC ’61 uit Hei en Boeicoop zeer overtuigend winnaar met 545 pun ten. 5e werd Rockanje en laatste Vu ren. Via een sterke eindsprint was WSE na de mondelinge vragen nog tweede, maar de schriftelijke vragen, gaven uit eindelijk de doorslag. De WSE-equipe, vorig jaar nog tweede, bestond deze keer uit Guillaume van Wilgen (A-juni- oren), Robert de Zeeuw (B-junioren), Sjoerd Starren (C-junioren) en Frank Jacobi (D-pupillen). Coach Inge Rehorst verklaarde: ”De concentratie was niet optimaal, we wa ren niet erg in vorm. Daarbij hadden we pech met de moeilijkheidsgraad van de vragen. Wij kozen over het algemeen wat moeilijke vragen uit”. WADDINXVEEN - Het tweede team van de Waddinxveense Schaakvereni ging WSV behaalde in zijn laatste com petitiewedstrijd tegen Rock 2 in Rotter dam een verdienstelijke overwinning (5 1/2 - 2 1/2). Door dit resultaat eindigde het team na 3 overwinningen, 2 gelijke spelen en 2 nederlagen met 8 punten uit 7 wedstrijden in de goede middenmoot. Een met twee invallers aantredend WSV 2 ging niet best van start. Invaller Van der Wouden, aan het eerste bord spelend, kwam slecht uit de opening en moest als eerste verlies incasseren. Dit werd echter ruimschoots goedgemaakt door Van der Born die in een soort wurgpartij zijn tegenstandr langzaam maar zeker naar de afgrond voerde en Kardol, die na een stukoffer een gewel dige aanval kreeg en die met mat be kroonde. Invaller Goor en De Bock voerden de strijd voor plaatsing in de nacompetitie stand op naar 4-1. Van den Hoek over zag in gelijke stand een ’’paardvork” wat hem een kwaliteit kostte. Toen zijn tegenstander eerst Torenruil en even la ter Dameruil kon forceren en daarmee zijn pionnenstructuur kon verbeteren, was het pleit voor Van den Hoek gauw beslecht. Littooy scoorde na een gelijkopgaande, van beide zijden voorzichtig gespeelde partij, het halfje dat de overwinning Het eerste damesteam verzuimde tegen sub-topper Sliedrecht de winst te pak ken. In een twee uur durende wedstrijd bleken beide teams tegen elkaar opge wassen en werd het uiteindelijk 2-3 voor Sliedrecht. Met Liesbeth van Diermen op de plaats van de afwezige Antoinnette Sevens nam Be Fair de eerste set het heft in handen. Met gevarieerd aanvalsspel en een goede service-pass bleek Be Fair met 15-9 de meerdere van Sliedrecht. In de tweede set eenzelfde beeld al kreeg Sliedrecht gaandeweg meer grip op het spel van Be Fair. De buitenaan- val van Be Fair liep zich stuk op het di agonale blok van Sliedrecht, dat gretig profiteerde, 14-16. In de derde set kwam Be Fair op grote afstand. Met de dubbele wissel Miranda Both en Cora Bos voor Wilma de Jong en Liesbeth van Diermen forceerde Lupgens een de inbreng van invalster Joke Baans met 15-11 in het voordeel van Be Fair uit viel. Spannende momenten in de 4e set waar in Be Fair een 11-14 achterstand ophaal de tot 15-14 en opnieuw tekort schoot om Sliedrecht op de knieën te krijgen, 15-17. Een vijfde set moest de beslissing bren gen. Be Fair kwam met 1-5 achter. Een aantal goede aanvals-acties van Marcel la Bos brachten 8-5 op het scorebord bij welke stand gewisseld werd. Be Fair bouwde de voorsprong uit tot 12-9 maar bleek opnieuw niet bij machte het kar wei definitief af te maken en Sliedrecht pakte de laatste set met 12-15. aanstaande zaterdag in de bloemen Komende zaterdag gaan de Be Fair-da- J - mes op bezoek bij streekgenoot Vier hout, een belangrijke wedstrijd in de strijd om behoud van het derde divisie- schap. In deze derde divisie degraderen drie clubs. Van Santen en Zovoc zijn in middels gedegradeerd. Vierhout en Ka- linko volgen Be Fair op respectievelijk 2 en 4 punten met nog 3 wedstrijden te gaan.

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 23