GEMEENTE WADDINXVEEN had druk jaar De Wadde Opening keukens Vrouwenraad =RTW-RADIO= Examenklas MULO 1937 op reünie bijna rond Initiatief Twee weken collecte van Cormula’s Eigen programma in koffiebar Programma 1 mei is Fit en Energiek het Voorjaar in SPIRULINA museum” ’’historisch VERGADERINGEN GEWIJZIGDE MARKTTIJDEN OP GOEDE VRIJDAG SPREEKUREN Vrouwendag Vier ton f12.50 f22.® VOLKSGEZONDHEID PASPO O RTINFORMA TIE INVULLING AANGIFTEBILJET 1987 COLLECTEVERGUNNING TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN J 200 tabletten van. voor 01820-15767 01727-4044 070-210001 01820-28011 12222 01820-24255 13000 13000 100 tabletten vanf 14,95 voor Voelt u zich ook zo einde van de winter Dan neemt u Spirulina een aansterkingsmiddel van' de bovenste plank. Het maakt fit en energiek, en heeft een reinigende werking op ons organisme. biocapsan® Pagina 3 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 23 MAART 1988 01820-16066 t» 010-362244 Een blik in de nieuwe keuken van de afdeling LH NO van de christelijke scholengemeenschap De Wadde aan de i I f 27,50 Commissie voor Financiën op woensdag 30 maart 1988, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis. Commissie voor Onderwijs en Personeelszaken op woensdag 30 maart 1988, aanvang 20.30 uur, in het gemeentehuis. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in het gemeentehuis (kamer 210) ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. modatie van De Wadde. (Foto: Sjaak Noteboom). veranderingen een einde. De verbou- wingskosten plus inventaris (moderne keukenapparatuur, elektrische appara tuur) hebben zo’n vier ton 400.000, bedragen. De koffiebar is er voor iedereen vanaf 15 jaar. Geopend vanaf kwart voor acht. Het programma begint om onge veer half negen. De collecte van nu is speciaal bedoeld om het aantal nieuwe uniformen en hoeden te kunnen uitbreiden. ”Dan kun je meisjes die nu klein zijn en groter worden ook een groter pak geven”, al dus stichtingsvoorzitter en nestor Bas Langendam. WADDINXVEEN - De komende twee weken - van maandag 28 maart tot en met zondag 10 april - houdt de drum band Cormula’s de jaarlijkse huis-aan- huis-collecte. Voor deze inzameling door de vorig jaar 25-jarige muziekver eniging verleende het gemeentebestuur toestemming. ”Wij weten wel: er komen veel collectes aan de deur, maar nu is het voor onze ei gen meisjes en dames uit Waddinxveen. Dus voor dit doel kan het haast niet be ter,” meent hij. Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst: Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Lokale omroep via de FM-band 101,1 Mhz. (in stereo). Staringlaan 2, postbus 330, 2740 AH Waddinxveen, tel. 01828-10379. 14433 14433 Sniepweg. (Foto: Sjaak Noteboom). In verband met de viering van Goede Vrijdag op 1 april 1988 zal de weekmarkt op deze dag worden gehouden van 11.00 uur tot 17.00 uur. Burgemeester C.M. van der Linden: vrijdag 22 april 1988 van 10.00-12.00 uur, uitsluitend na afspraak met de secretaresse. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Wethouder K.W.T. van Soest: geen spreekuur. f In de afgelopen maanden is al een inten sief gebruik gemaakt van de nieuwe ac commodatie, die tot stand is gekomen nadat de LHNO-school De Rank het schoolgebouw aan de Esdoornlaan ver wisselde voor het complex aan de Sniep weg in verband met de integratie. De Cormula’s zijn bij verschillende ma len op een verdienstelijke wijze opge treden in optochten en er staan weer grote plannen op stapel voor de drum band. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Moe en lusteloos, nergens zin in Op 14 maart werd er een open huis ge houden in De Vlieger om de Vrouwen raad te presenteren aan belangstellen den. In maart werd tevens de eerste Vrouwendag gehouden. De middag werd verzorgd door mevr. Visser ’t Hoofd. Ook deze middag werd druk be zocht. In september werd er een thema-avond verzorgd over vandalisme-bestrijding. In november werd er een thema-avond verzorgd over het maatschappelijk werk in Waddinxveen. Deze avond werd niet zo goed bezocht, hetgeen wat triest was voor de organiserende werk groep. Op 3 november werd de jaarvergade ring gehouden, waarbij het financieel verslag aan de orde kwam. Tevens was er bestuursverkiezing. Maria Wientjens trad af als voorzitter. Yvonne de Jong werd in haar plaats benoemd en als se cretaris werd in de plaats van Yvonne de Jong, Annemarie Griffioen benoemd. Het dagelijks bestuur werd uitgebreid met Henna Maat van de werkgroep emancipatie. Op 14 november werd in het kader van de Vrouwenboekenweek met als thema reizen een middag verzorgd door Nien- ke Klootwijk. Zij vertelde het een en ander over haar werk en las voor uit een boek dat binnenkort verschijnt. i Domein De keuken en het restaurant vormen het domein van de leraressen huishoud kunde en de leerlingen van De Wadde, afdeling LHNO. De nieuwe faciliteiten hebben voorgoed een einde gemaakt aan de op klassikale kooklessen gerich te keuken, zoals die in De Rank be stond. De Wadde beschikt over een kleine keuken, waar het koken thuis kan wor den nagedaanen een grote keukenge richt op het grotere werk, zoals de grote braadpannen en forse soepketels laten zien. LHNO-leerlingen kunnen dan ook terecht in ziekenhuizen en andere inrichtingen. Per week kunnen de leerlingen van De Wadde drie uur lang in de keuken bezig zijn. Naast de kookgelegenheid is er aan Het lokaal voedingsleer (kooklokaal) is evenals het lokaal voor textielverzor- ging (wassen, strijken), de ruime provi- sie/werkkast en het restaurant met zit kamer, waar het eten kan worden uitge serveerd, ontworpen door het Wad- dinxveense architectenbureau Stuur man Partners BV. Voor al deze zaken zijn er verbouwin gen uitgevoerd. Zo werd van twee the orielokalen eé’n grote tekenzaal ge maakt voor creatief tekenen en is het ’’oude” tekenlokaal met nevenruimten omgetoverd in een ruimte voor een gro te keuken, textiel/verwerking, provisie- ruimte en een restaurant voor ongeveer 20 personen. Rond de jaarwisseling kwam aan alle WADDINXVEEN - De Stichting Vrouwenraad Waddinxveen, die vorig jaar februari officieel werd geïnstalleerd, heeft er nu een jaar van activi teiten op zitten. Van de raad maken nu ook de ABVA-KABO en de Bui tenlandse Vrouwen deel uit. Een nieuwe keuken en een ’’restaurant’’ behoren tot de nieuwe accom- -BIOCAPSAN Spirulina- -prog ramma- Tot 1 april a.s. kunnen kinderen tot 16 jaar nog bijgeschreven wor den in het geldig paspoort van één van de ouders voor een bedrag van 3,75. Verdere informatie wordt gaarne verstrekt door de sectie Burger zaken, tijdens kantooruren: telefoon 14433; dan wel aan de balie van het gemeentehuis, tussen 8.30 en 12.30 uur. Over de invoering van het nieuwe Nederlandse paspoort zal in deze rubriek nadere informatie volgen zodra hierover meer duidelijk heid bestaat. Inenten kinderen geboren in 1984 Op woensdag 30 maart 1988, bestaat in het Groene Kruisgebouw aan de Stationsstraat 12, van 13.30 uur tot 14.30 uur gelegenheid tot kosteloze inenting tegen bof, mazelen en rode hond, voor kinderen geboren in 1984, in de maanden juli t/m december. Aan deze kinderen is inmiddels een oproep verzonden. Bij verhindering kan gebruik worden gemaakt van de volgende ge legenheid tot BMR-inenting, welke zal plaats hebben op woensdag 20 april 1988, eveneens van 13.30 uur tot 14.30 uur. De inentingspapieren moeten worden meegebracht! Inlichtingen: gemeentesecretarie, sectie Burgerzaken, tel. 14433, toestel 249. Alarmering Brandweer b.g.g. Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Meldpost milieuklachten Met ingang van 1 april 1988 wordt de Paspoortinstructie gewijzigd. Vanaf 1 april 1988 kunnen kinderen dan nog slechts in het paspoort van één van de ouders worden bijgeschreven als de leeftijd van 12 jaar nog niet is bereikt. Momenteel geldt hiervoor nog een leeftijdsgrens van 16 jaar. Voor kinderen die vóór 1 april 1988 zijn bijgeschreven in een pas poort van één van de ouders blijft de bijschrijving gelden tot de leeftijd van 16 jaar, zolang dat paspoort nog geldig is. Na 1 april a.s. moeten kinderen van 12 jaar en ouder dus een eigen paspoort van 48,00 aanvragen. Op vrijdag 25 maart 1988 (van 09.00 tot 12.00 uur) wordt in het gemeentehuis door medewerkers van het belastingkantoor op afspraak voorlichting gegeven over c.q. hulp verleend bij het invul len van uw aangiftebiljet inkomstenbelasting 1987. Voor het maken van een afspraak kunt u contact opnemen met de receptie van het gemeentehuis, telefoon 14433. Op 7 februari 1987 werd de Vrouwen raad officieel geïnstalleerd, waarbij de akte gepasseerd werd door notaris J. in ’t Hol. In de akte werden ook de aange sloten verenigingen opgenomen, dat waren er toen 15. De akte werd onder tekend door Maria Wientjens, Lotty van den Berg, Wil Waterreus en Bep Vermeij, de oprichters van de Vrou wenraad. De ruimte van de Vrouwenraad aan de Staringlaan werd toen officieel in ge bruik genomen en ”De Vlieger” ge noemd. Daarna kwam schrijfster en ac trice Marjan Berk aan het woord, die vertelde over haar boeken en haar werk als actrice. Na afloop was er een gezellig samenzijn. Vorig jaar werd er achtmaal door het dagelijks bestuur -vergaderd. Hierbij kwamen aan de orde de installatie van de vrouwenraad, de voorbereiding van de vergaderingn en het uitzoeken en starten van de cursus gesprekstechniek. In 1987 werd nog vijf maal vergaderd door het algemeen bestuur. Hierbij kwam onder andere aan de orde de cur sussen, de thema-avonden en de voort gang van de vrouwenraad. De chef van de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie heeft aan Stichting Drumband ’’Cormula’s” vergunning verleend voor een collecte in de periode van 28 maart tot en met 10 april 1988. Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een deugdelijk legitimatiebewijs dienen te zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht. ZATERDAG 26 MAART 1988 00.00-01.00 uur - Dag week, hallo week end. Presentatie: Peter Teunisse. 12.00-13.00 uur - De Platenkast. Pre sentatie: Hans van den Hoek. Te gast de bekende zanger Iain Mackintosh. 13.00-14.00 uur - Popexpress. Presenta tie: Ron Menke. Er kan weer worden gebeld voor een plaat van de archief- LP. Verder wordt het codewoord weer genoemd, wordt u gebeld en kent u het woord, dan ontvangt u een platenbon. 14.00-15.00 uur - Klassiek onder de Hefbrug, Klassieke muziek. Presentatie Ben Evertse. 15.00-17.00 uur - Rondom de Hefbrug. Informatief programma. Presentatie Nanny Vogelaar en Bert Westerman. Thema: Hobby’s. Men wordt geïnfor meerd over vogelkijken, parachute springen, bijenhouden en dansen bij dansschool Van der Lubbe. Verder zijn er de nodige actualiteiten. 17.00-17.30 uur - Jeugd-scholenpro- gramma. Presentatie: Ton Jansen. 17.30-18.00 uur - Programma voor Turks-sprekenden. Presentatie: Salih Hagranogen. 18.00-18.30 uur - Programma voor Ara- bisch-sprekenden. Presentatie: Ahmed Salli. .Als eerste aanzet voor een ’’museum” wordt er van 25-29 juni ergens in Wad dinxveen een expositie gehouden. Een ioproep voor spullen voor deze tentoon stelling is de laatste weken een aantal maal door de RTW-radio gedaan. In Waddinxveen bestond in de jaren 'zestig en zeventig de Stichting Museum Oud-Waddinxveen. Deze stichting, tot aan de opheffing voorgezeten door de naar Zevenhuizen vertrokken PvdA- Wethouder A.H. van Gent, beschikte over een oudheidkamer in de Rabo bank aan de Kerkweg-Oost. De uitbrei ding van de bank maakte het onmoge lijk deze oudheidkarper in tact te laten. Commissie voor de Ruimtelijke Ordening, Woningbouw en Bedrijfsterreinen op 29 maart 1988, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Presentatie M.A.B. projectontwikkeling B. V. - Woningbehoefte-onderzoek. - Uitgangspunten bestemmingsplan Zuidkade/Wilhelminakade. - Terugkoop gronden van Centraal Beheer. - Wijziging regeling geldelijke steun voorzieningen aan huurwo ningen. - Normkosten systeem raambesluit. - Verkopen van grond. - Subsidiëring woonconsumenten. Commissie voor Welzijnszaken op woensdag 30 maart 1988, aanvang 19.00 uur, in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Begroting 1987 Stichting Dienstverleningscentrum. - Voorjaarsnota 1988 (indien tijdig gereed). Commissie voor Openbare Werken en Bedrijven en Sportzaken op dinsdag 29 maart 1988, aanvang 16.30 uur, in het gemeentehuis. WADDINXVEEN - Komende vrijdag avond 25 maart heeft de hervormde kof fiebar De Schaapskooi aan de Nesse een eigen programma. Medewerkers van de koffiebar brengen dan het thema Jona. Een spel van woorden, beeld, geluid en beweging. de Sniepweg ook nog een textiellokaal met wasmachines, centrifuges en strijk planken. Ook huishoudelijke karweitjes moeten tenslotte worden geleerd. Een goed ge vuld magazijn maakt dat er ook goed en plezierig les gegeven kan worden. aan het WADDINXVEEN - De examen klas uit 1937 van de voormalige christelijke MULO-school aan de Kerkweg (Passage) zal voltallig aanwezig zijn op de reünie tijdens het 75-jarig bestaan van de christe lijke scholengemeenschap voor MAVO/LTO/LHNO De Wadde aan de Sniepweg. Het gaat overigens goed met de aanmeldingen voor deze op zater dag 23 april te houden reünie, zo laat het schoolbestuur weten. Er zijn er nu meer dan 200 van binnen. Wekelijks neemt het aantal aan meldingen met zo’n honderd toe. Op 1 april bestaat de ”chr. MULO aan de Kerkweg” Waddinxveen 75 jaar. De chr. Mulo hette later Ko ningin Wilhelminaschool en is nu ”De Wadde”. De jubileumcommissie vraagt alle Waddinxveners die herinneringen hebben aan de chr. Mulo zo spoe dig mogelijk op de volgende op roep te willen reageren. Gevraagd voor jubuleumnummer en tentoonstelling: de notulen van de jaren na 1913, foto’s, voorwer pen die met de school betrekking hebben. Reacties zijn welkom bij A.J. Glasbeek, Peuleyen 67, tele foon 16126. Oud-leeriingen moeten zich voor de reünie van 23 april schriftelijk opgeven bij chr. S.G. ”De Wad de”, postbus 143, 2740 AC Wad dinxveen. KRUIDERIJ de peperboom WINKELCENTRUM PASSAGE WADDINXVEEN Juliana van Stolberglaan 6 telefoon 01828 -17689 XJ’fX RTW heeft het initiatief genomen om in Waddinxveen te komen tot de oprich ting van een ’’historisch museum”. De man achter dit idee is de Boskoper Henk van Willigenburg, presentator van het veertiendaagse radioprogram ma ”Van toen naar nu”. In dit programma is ook steeds aan dacht geschonken aan de geschiedenis van Waddinxveen, zoals die is opgete kend door P. van Balen in het in 1940 door drukkerij Veldwijk uitgegeven .boekje ”Uit de geschiedenis van Wad dinxveen”. WADDINXVEEN - Volksdan- smuziek met maatschappij-kriti- sche teksten, een lezing en een dis cussie en de opvoering van een blij spel. Dat zijn enkele onderdelen van het programma van het ”1 mei-comité Waddinxveen voor de zondag middag 1 mei van 13.30-18.30 uur te houden plaatselijke 1 mei-vie- ring in het buurtcentrum De Boog aan de C. Huijgenslaan. Begonnen wordt met een optreden van de Utrechtse akoestische mu ziekgroep Rapaille, die volksdan- smuziek met maatschappij-kriti- sche teksten brengt in een theater achtige entourage. De inleiding met discussie gaat over het onderwerp ”De tweed eling in de maatschappij”. Daarna is er een videovertoning over het vormingsonderwijs, een optreden van het plaatselijke koor De Rooie Keeltjes en zijn er diverse kraam pjes waar wat gedronken, gegeten en gekocht kan worden. De Waddinxveense 1 mei-viering wordt besloten met de opvoering van het blijspel ’’Wegens trouwe dienst” door de FNV-Vrouwen- bond. Van het ”1 mei-comité Wad dinxveen” maken de volgende 13 organisaties deel uit: FNV, Indu striebond FNV, Rooie Vrouwen, KOS, Vrouwenbond FNV, Huma nistisch Verbond, PvdA, Voe dingsbond FNV, Wereldwinkel, Bouw- en Houtbond FNV, PSP, Stichting Vluchtelingenwerk en het Nivon. WADDINXVEEN - Komende vrijdagmiddag om vier uur zal de nieuwe keuken met bijbehorende lokaliteiten, waaronder een restau rant, van de christelijke scholenge meenschap voor MAVO-LTO- LHNO De Wadde aan de Sniep- WADDINXVEEN-De lokale omroep weg officieel in gebruik worden ge- 1 nomen. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 3