Waddinxveen: Drie GEB-commissarissen EERSTE LUSTRUM VAN VAN GORKUM ongerust In driejaar tijd 14 verkeersdoden ’’Baantjes zwemmers” Elgg N.J. Anker in De Unie uitgezwaaid Vox Jubilans Groente- en fruitspecialist heeft drie zaken Reumafonds: In periode 1984-1986 in totaal 288 slachtoffers 12,1 mille Dansavond op Paasavond in Gouda vergaderen in Waddinxveen Postzegel verzamelaars Bingo-avond in Zuidplas Scholieren basketballen zeer massaal MINDER DODEN IN 1987 Dominee bij De Open Cirkel Papendrecht Ongevallen Kamer Oorzaken Alcohol Kruispunten Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fat soen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. Vlot 1 SCHOUWBURg"^KUNSTMIN’’, GOUDA 1 -. f"- Pagina 9 WOENSDAG 23 MAART 1988 i in en niet voor het 1 miljoen-plan. de Vries-Tieletnan). Groente- en fruitspecialist Van Gorkum is vijf jaar aan de Kanaalstraat gevestigd. Een eerste lustrum dus. Foto. Sjaak Noteboom). zijn, vanuit een Bijbels perspectief be keken. dinxveen mede deel uitmaakt van de al gemene raad van het GEB. WADDINXVEEN - Zaterdagavond 2 april - de avond voor Pasen - houdt de hervormde Gemengde Zangvereniging Vox Jubilans om acht uur in de Goudse St. Janskerk traditiegetrouw de ’’Pas sie- en Paasstonde”. De toegangsprijs is vijf gulden, kinderen tot en met 12 jaar hebben gratis toegang. In het volledige programmaboekje staan alle teksten. Al ruim vijftien jaar brengen ”Vox Ju bilans” en het Jeugdkoor op de voor avond van Pasen in de St. Janskerk hun Paasliederen ten gehore voor een groot en aandachtig luisterend publiek. Naast de medewerking van de ruim 200 koorleden wordt nog meegewerkt door de bekende organist Sander van Marion en de trompettist Frits Damrow. Ds. J. J. Poort zal de meditatie verzorgen en de avond openen en sluiten. Er is een boeiend programma samenge steld waarin koorzang van zowel ge mengd- als jeugdkoor, samenzang en instrumentale soli elkaar afwisselen. WADDINXVEEN - Het verkeer in Waddinxveen eiste in drie jaar tijd (1984-1986) 288 slachtoffers: 14 doden, 77 zwaargewonden en 197 lichtgewonden. Vandaar dat hij ook in die richting aan het werk is om een zo volledig mogelijk assortiment te brengen, maar het be langrijkste voor hem en zijn negen me- dewerkers/sters blijft dat het moet gaan om kwaliteit en lage prijs. Daarnaast is de genoemde vlotte bediening een ken merk van de Van Gorkum-groente- en fruitzaken. De aan de Onderweg wonende Piet van Gorkum streeft er naar zijn klanten het zo goed mogelijk naar de zin te maken. Daar hoort ook de uitbreiding van het groente- en fruitpakket bij. Hij merkt duidelijk dat de Waddinxveners meer geinteresseerd zijn in exotisch groenten en vruchten dan een poosje geleden. ning en lage prijzen bleek aan te slaan want in 1984 kon een filiaal aan het Ko ningin Wilhelminaplein worden ge opend en in 1986 een zaak in Boskoop. Deze beide zaken vieren het 5-jarig be staan van Van Gorkum in Waddinxveen mee. Er gebeurden in 1985 482 verkeerson gevallen met 102 slachtoffers en in 1984 473 ongevallen met 89 slachtof fers. Mei, augustus, oktober, novem ber en december blijken gevaarlijke maanden te zijn. Het door Pieter Stolk geleide Vox Jubi lans zingt samen met het jeugdkoor ko mende zaterdagavond 26 maart in de grote Kerk van Papendrecht. Hier is een zang- en orgelavond georganiseerd, geleid door de plaatselijke predikant ds. J.C. de Bie. De eerste 50 klanten in de drie zaken van Van Gorkum zullen donderdag ver rast worden met een leuke attentie. Voorts wordt er vijf weken lang aan de weg getimmerd met extra scherpe prij zen. Alle jongeren kunnen deelnemen aan een kleurwedstrijd met leuke prij zen. Groente- en fruitspecialist Van Gor kum startte op 23 maart 1983 in Wad dinxveen. Dat begon de ex-supermarkt- beheerder uit Woerden een zaak met een voor Waddinxveen nieuwe formu le. De filosofie van kwaliteit, vlotte bedie- Deze avond is het onderwerp discipel- schap, de derde avond die over het the ma ’’omgang met God” gaat. Ds. Vreugdenhil uit Gouda zal over het on derwerp een inleiding houden. WADDINXVEEN - Ds. L. Vreugden hil is volgende week woensdagavond 30 maart om acht uur gast bij de hervorm de ontmoetingskring De Ópen Cirkel in De Schaapskooi aan de Nesse. Eén keer per veertien dagen geeft het Open Cirkel-team de gelegenheid om met een actueel onderwerp bezig te Zaterdag 2 april t/m maandag 4 april 1988. Dagelijks van 11 - 18 uur.I ven aan het 2 miljoenplan, omdat dit geen tariefswijzigingen met zich mee brengt. Het 1 miljoenplan wijzen wij ten sterkste af, omdat dit het toch al te kleine binnenbad nog onbruikbaar maakt en helemaal niets overlaat van een buitenbadaccommodatie. Samenvattend verzoeken wij het ge meentebestuur bij de keuze voor het plan Van den Heuvel: 1. Het huidige abonnementstarief te handhaven voor volwassenen (individu- elen en echtparen) voor diverse dagde len (men zwemt gespreid over de gehele vorig jaar. De oversterfte die in 1986 in deze wintermaanden tijdens een lang durige koudegolf onder de ouderen op trad bleef in 1987 achterwege. Een gevolg van de gunstige sterfte-ont- wikkeling in 1987 is dat de zogenaamde levensverwachting bij geboorte voor vrouwen voor het eerst de mijlpaal van prestigeobject voor de dag storten op postgiro 324 of banknummer L1' 1‘‘ 70 70 70 848 t.n.v. het Nationaal Reum afonds te Den Haag. In de periode 1984-1986 gebeurden er in Waddinxveen in totaal 1.503 ver keersongevallen. Daarvan gebeurden er 473 in 1984, 482 in 1985 en 548 in 1986. Dat zijn er dus elk jaar meer. In 1986 waren er dus 548 verkeerson gevallen met 97 slachtoffers: 5 doden, WADDINXVEEN - De in Waddinx veen gehouden collecte voor het Nati onaal Reumafonds heeft 12.103,20 opgebracht. Het bestuur richt zijn welgemeende dank tot de leden van het plaatselijk co mité, tot de collectanten en tot ieder die huidige omstandigheden door een financiële ondersteuning tot het welslagen van de collecte heeft bij gedragen. Wie door omstandigheden de collectant gemist heeft kan alsnog een bijdrage WADDINXVEEN - De Waddinxveen- se carnavalsvereniging De Gouweslob- bers houdt zaterdagavond 26 maart om half negen in de kantine van de tuin bouwveiling aan de Bredeweg een dans avond. De muziek is deze avond in handen van het dansorkest De Cirkels. De toe gangsprijs is tien gulden. In de voorver koop (tel. 01828-16100 en 17055) kosten de kaarten 7,50. WADDINXVEEN/DEN HAAG-Dat het aantal overledenen in Waddinxveen in 1987 behoorlijk is gedaald in een landelijk verschijnsel, zo blijkt uit cij fers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het Weekblad voor Waddinxveen meldde twee weken geleden dat in dit Gouwedorp het aantal overledenen daalde van 110 in 1986 naar 88 in 1987. Landelijk is voor het eerst sinds acht jaar het aantal overledenen afgenomen In 1987 stierven 122 duizend personen, 3 duizend minder dan in 1986. Vooral onder mensen boven de 70 liep de sterf te terug. De grootste ’’winst” is geboekt in de maanden februari en maart van WADDINXVEEN - Vrijdagmid dag is in De Unie aan de Kerkweg- Oost Waddinxveens laatste postdi recteur N.J. Anker uitgeluid. Een dag later is het tot dan zelfstandige hoofdpostkantoor aan de Ker- kweg-Oost ingelijfd bij het hoofd postkantoor Gouda. Bij het hoofdpostkantoor Wad dinxveen, met de ressortkantoren Boskoop, Zevenhuizen en Moer- kapelle, zijn 115 personeelsleden betrokken. De nieuwe directeur is H. Kurz (54). Hij valt direct on der de Goudse postdirectèur W.E. Savalle. Aan het vertrek van Kees Anker (58) is ruime aandacht besteed. Hij diende de PTT dan ook ruim 40 jaar. In het PTT-personeelsblad ’’Postkontakt” geeft hij te kennen de opheffing van Waddinxveen als hoofdpostkantoor met gemengde gevoelens te bezien, maar wellicht zal de samenvoeging met Gouda toch praktische voordelen blijken te hebben. Kees Anker, enthousiast lid van de bridgeclub Waddinxveen, gaat offi cieel per 1 mei met de VUT. Hij kwam in september 1984 naar Waddinxveen, dat hij heeft leren kennen als een fijn dorp met een heel eigen cultuur. Zijn lange PTT- loopbaan leert hem dat het verle den weer deels terugkeert in de nieuwe structuur. De Waddinxvener werkte in Gou da (ioketmedewerker), Delft, Schoonhoven, Den Haag en Zoe- termeer (chef bestelling). Werken in een klein hoofdpostkantoor als Waddinxveen heeft hem goed ged aan. Bijzonder is aan de Kerkweg-Oost dat drie vrouwelijke medewerk sters samen één full-time baan be zetten en dat ze onderling vakan ties en eventuele ziektes zelf oplos sen. GOUDA - De vereniging van postze gelverzamelaars ’’Gouda” houdt haar eerstvolgende bijeenkomst niet in Gou da maar in Waddinxveen, en wel op dinsdag 29 maart in de Rijnlandzaal van café-restaurant De Unie aan de Ker- kweg-Oost. Waddinxveen telt vele postzegelverza melaars; 81 daarvan zijn lid van de Goudse vereniging. Het leek het be stuur daarom een goed idee, naar deze leden toe te gaan en ook, omeen andere avond te kiezen. Behalve een postzegelveiling en een verloting, zal er een dia-lezing gehou den worden. De ledenbijeenkomst be gint om 20.00 uur, maar de zaal is al open om 19.00 uur zodat er gelegenheid is tot postzegels ruilen. Belangstellenden in de filatelie, die (nog) geen lid zijn van de vereniging, zijn ook van harte welkom. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 25 maart houdt de Stichting Wijkwerk De Zuidplas in het buurtcentrum Zuidhonk aan de Zuidplaslaan een bingo-avond. Begonnen wordt om acht uur. De bin gokaarten kosten één gulden per stuk. Er zijn leuke prijzen te winnen. In Zuidhonk wordt donderdagmiddag 24 maart een brei- en haakmiddag ge houden en een instuif op donderdag avond 31 maart. Oost-Henegouwerweg) waar van 1984-1986 31' ongevallen gebeurden met 10 gewonden. Op de vierde plaats staat de T-krui- sing Henegouwerweg-Van Spe- ijkstraat (28 ongevallen met 8 gewon den), op de vijfde plaats het kruispunt Stationsstraat-Kanaalstraat (22 onge vallen met 6 gewonden), op de zesde plaats het nieuwe kruispunt Dreef- Esdoornlaan-Sniepweg (20 ongeval len met 7 gewonden), op de zevende plaats de Henegouwerweg bij het ge maal (12 ongevallen met 5 gewon den), op dezelfde plaats de T-kruising Kerkweg-Oost-Oranjelaan (9 onge vallen met 3 gewonden) en op de achtste plaats het kruispunt Chopin- laan-Esdoornlaan-Kerkweg-West (8 ongevallen met 5 gewonden). Gevaarlijke wegvakken waar in drie jaar tijd 10 doden vielen zijn de pias weg (4 doden, 11 gewonden, 15 onge vallen), rijksweg A 12 (4 doden, 19 gewonden, 142 ongevallen), Be- ijerincklaan (2 doden, 5 gewonden, 5 ongevallen). Voor de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Midden-Holland is de ge kozen omvang van de raad van commis sarissen te groot om een slagvaardig be leid te kunnen voeren, terwijl de samen stelling van deze raad onevenwichtig wordt genoemd. ”Als een goede en evenwichtige samen stelling van de raad van commissarissen van een energiebedrijf zien wij die waarbij ongeveer de helft van het aantal leden benoemd wordt door overheids instanties, en het resterend deel door de raad van commissarissen zelf. Een aan tal commissarissen zal bijzondere ken nis van en ervaring op de gebieden van Die cijfers worden genoemd in stuk ken van de tot de Directie Verkeers veiligheid (DVV) van het ministerie van Verkeer en Waterstaat behoren de Dienst Verkeersongevallenregi stratie (VOR) in Heerlen. De stukken vol cijfers zijn naar de ge meente gestuurd om aandacht te vra gen voor het landelijke streven om het aantal verkeersslachtoffers in het jaar 2000 met 25 procent omlaag te krijgen. Voor deze kabinetsperiode (1986-1990) wordt uitgegaan van 200 doden en 1.500 ziekenhuisgewonden minder. Het verkeer geniet ook van het colle ge van B. en W. volop aandacht. De verantwoordelijk wethouder is P.F.J. van Schie (CDA). Onderzijn leiding wordt gewerkt aan een verkeerscircu latieplan (VCP) en een verkeersvei- ligheidsplan (VVP). Voor het laatste plan stelde het ministerie van Ver keer en Waterstaat 25.000,be schikbaar. Van de in Waddinxveen in 1984-1986 gevallen 14 verkeersdoden zater er 9 in de auto, 2 op de motor, 1 op een fiets en waren er 2 voetganger. Van de 288 slachtoffers behoorden verre weg de meesten tot de leeftijdscate gorie 16-23 jaar (121). Het tweede gevaarlijke kruispunt ge durende die drie jaar was de T-split- sing Kerkweg-Oost-Juliana van Stol- berglaan-Karjaalstraat (36 ongevallen met 7 gewonden). Dan komt de plek bij de hefbrug (Brugweg-Kerkweg- WADD1NXVEEN - Voor het jaarlijk se Paas-schoolbasketbaltournooi van Flyers in Waddinxveen heeft een record aantal basisschoolleerlingen ingeschre ven. Tien Waddinxveense scholen brengen meer dan veertig teams op de been in de sporthal de Sniep. In totaal doen bijna driehonderd leerlingen mee. Het Flyers-tournooi wordt dit jaar voor de dertiende maal gehouden, traditie getrouw op de dinsdag en woensdag na Pasen, 5 en 6 april. Beide dagen begin nen de wedstrijden al om 9 uur ’s mor gens. Op 5 april treden de oudste leer lingen, die van de groepen 8, aan. De volgende dag is het de beurt aan de te ams van de groepen 6 en 7. Dit jaar is het de eerste maal, dat het tournooi wordt ondersteund door de NMB-Bank aan de Kerkweg-Oost in Waddinxveen. Verder is dit jaar een verschuiving te constateren naar en toe neming van deelnemers in de jongere leeftijdsgroepen. De begeleiding van de wedstrijden en d scheidsrechters zijn enthousiaste leden van de basketbalvereniging Waddinx veen Flyers. De wedstrijdleider en or ganisator van het tournooi is bestuurslid Bart Molenaar. Voor het beste team in elke leeftijds groep is een beker beschikbaar. Verder wordt weer gestreden om de wisselbe- ker voor de best-basketballende school. De beker is dit jaar in bezit van de De Savornin Lohmanschool. Net als de voorgaande jaren zullen de teams weer aantreden onder de fraaiste namen. Voor de leukste naam van een team is een prijs beschikbaar. In afwijking van de gewone basketbal- regels duren de wedstrijden twee maal zeveneneenhalf minuten en wordt een speler bij drie persoonlijke fouten uit gesloten van de rest van de wedstrijd. GOUDA - In de nieuwe raad van com missarissen, die per 1 januari 1989 het tot een naamloze vennootschap om te t vormen Gemeenschappelijk Energie- - bedrijf Gouda en omstreken gaat lei den, krijgt de gemeente Waddinxveen twee van de zestien zetels. In de nieuwe situatie krijgen de deelne mende gemeenten minder invloed op de gang van zaken bij het energiebedrijf. Op dit moment wordt het GEB aan de Nieuwe Gouwe Oostzijde bestuurd via een gemeenschappelijke regeling. De nieuwe naamloze vennootschap GEB is een aantal maal aan de orde ge weest in de raadscommissie voor de fi nanciën, die wordt voorgezeten door CDA-wethouder P.F.J. van Schie. Aan de orde kwamen toen ook notities en commentaren van VVD-raadslid ir. K.A. Warmenhoven, die voor Wad- De plannen voor de renovatie van het gemeentelijk zwembad in het sportpark ”de Sniep”, welke plannen vanavond - woensdag 23 maart - aan de orde komen in de gemeenteraadsvergadering - heb ben tot grote ongerustheid geleid onder de vaste baantjeszwemmers. In een brief aan de gemeenteraad, die voor zien is van een financiële bijlage, is die ongerustheid gemeld. Deze groep, die overwegend bestaat uit 40-plussers, telt naar schatting 150 a 200 personen, die ’s zomers en ’s winters in verschillende samenstelling het bad be zoekt (om en nabij 100 pers, per dag in het overdekte). Het gaat deze zwemmers niet om pres taties. Men wil zijn/haar conditie op peil houden door - zo mogelijk dagelijks - gedurende heel korte tijd, de nodige baantjes te trekken. Van belang is daarbij dat men dit wil doen in een ongedwongen, onverplich te, niet op individuele - of groepspresta- tie gerichte sfeer (conform moderne tendenties van individualisering, infor malisering en conditiegerichtheid in het recreatiegedrag). De grote meerder heid heeft sterke voorkeur voor zwem men in de open lucht. Uit het rapport van februari 1988 van de werkgroep zwembaden en de daarop aansluitende hearing en openbare com missievergadering, kan geconcludeerd worden, dat van de huidige gebruikers van het zwembad, deze categorie een zijdig de dupe zal worden van de tarief- wijzigingen, die voorgesteld worden bij de realisering van het meest favoriete plan, het plan Van den Heuvel (recre- atiebad). De afschaffing van abonnementen zal namelijk voor deze groep zwemmers tot excessieve prijsverhogingen leiden. De ze prijsverhogingen zijn op geen enkele manier te rechtvaardigen, omdat deze zijn dan de andere vrije zwemmers (gem. zwemduur 1 1/2 a 2 uur per week, hetgeen zeker niet lager is dan van de gem. vrije zwemmer in het nieuwe bad), terwijl zij bovendien geen enkel belang hebben bij de reconstructie van het hui dige bad tot een recreatiebad. Opmerkelijk daarbij is dat aan andere vaste gebruikers (leszwemmers, school- zwemmers, verenigingen) op grond van dit laatste argument, geen prijsverho gingen worden opgelegd. Ook van de voorstellen om het buiten bad niet meer te verwarmen, worden de baantjeszwemmers eenzijdig de dupe, terwijl de kosten van verwarming op het geheel van de exploitatie nauwelijks van belang zijn. De gemeente moet niet de illusie koes teren, dat de baantjeszwemmers toch wel zullen komen, zij het wat minder frequent. Deze mensen zijn gewoonte- zwemmers, die sterk hechten aan regel maat. Door het wegvallen van deze dagelijkse regelmaat en de prikkel om een een maal gekocht abonnement zo effectief mogelijk te gebruiken, zullen velen het zwemmen opgeven of uitwijken naar naburige gemeenten (veel lager tarie ven, verwarmd buitenwater). Wij prijzen het gemeentebestuur, dat deze in een tijd van bezuinigingen, met dit kostbare wil komen. Wij hebben er echter geen boodschap aan en de overige vaste ge bruikers, naar onze bescheiden mening, ook niet. Tezamen is dat een niet on aanzienlijk deel van de klandizie. Door het afschaffen van de abonnemen ten en het niet meer verwarmen van het buitenbad, wordt ons het bezoek aan dit nieuwe recreatiebad onmogelijk ge maakt (een vroege-vogel-tarief biedt geen oplossing uiteraard). Het behoeft dan ook geen verbazing te wekken, dat wij als baantjes-zwem- mers, gezien de starre, weinig tege moetkomende houding van het ge- abonnementhouders niet goedkoper uit meentebestuur, verre de voorkeur ge- Wij verbazen ons erover dat de gemeen te aan een groep zwemmers, die per jaar net zo veel opbrengen en kosten als 9000 losse kaartkopers, dit is de helft van de volwassen losse kaartkopers per jaar, zo weinig gelegen laat liggen. Wil men naar een meer wervend, marktgericht beleiddan is toch een eer ste vereiste, dat men tracht in te spelen op de wensen en typische gewoonten van de klanten? De gemeente richt zich in haar zwem- badbeleid veel te sterk op de jongere jeugd en de jonge gezinnen, terwijl geen acht geslagen wordt op het immen se verouderingsproces dat aan de gang is (In de opsomming van PR-activiteiten wordt in de zwembadnota aan deze ou- derwordende groep geen enkele aan dacht besteed). Uiteraard zijn wij van mening met het gemeentbestuur, dat een zekere inkrim ping van het buitenbad ten faveure van een uitbreiding en modernisering van de binnenbadaccommodatie, in het licht van de ten zeerste gewenst is. sociale verhoudingen en afnemerspro- blematieken dienen te hebben. Boven dien dient een op statuaire basis berus tende verbruikersraad in te,worden ge steld, met op de statuten gebaseerde be voegdheden, die vergelijkbaar zijn met die van de Ondernemingsraad, echter gericht op de verhouding van het bedrijf met de afnemers,” aldus de Goudse Ka mer. De top tien van ongevalsoorzaken in Waddinxveen gedurende die drie j aar is: 1. geen voorrang verlenen. 2. doorrijden na ongeval. 3. onvoldoende afstand. 4. geen doorgang verlenen. 5. fout door bocht. 6. parkeermanoeuvres. 7. te veel rechts rijden. 8. onvoldoende rechts houden. 9. slippen door sneeuw. 10. verlies macht over stuur. In Waddinxveen gebeurden in drie jaar tijd (1984-1986) 37 bij de rijkspo litie bekend geworden verkeersonge vallen, waarbij alcohol in het spel was. Daarbij vielen 4 doden en 14 ge wonden die in een ziekenhuis moes ten worden opgenomen. Van de slachtoffers zaten de meesten als bestuurder of als passagier in een personenauto. Hiervan hadden de bestuurders in 26 van de 37 ongeval len veel te diep in het glaasje gekeken (3 doden en 9 gewonden). De andere alcohol-ongevallen ge beurden op de motor (1), bromfiets (4), fiets (3) en in andere voertuigen (3). Het meest ging het mis in de leef tijdscategorie 18-23-jarigen (13 onge vallen met 1 dode en 5 gewonden). Laatst is door het GEB besloten de gas- prijs voor 60.000 kleinverbruikers met ingang van deze maand met één cent per kubieke meter te verlagen. Dat komt neer op een gemiddeld voordeel van 27,per jaar per aansluiting. De 3,3 miljoen bedrijfswinst over 1986 maakte deze eenmalige korting moge lijk. Met de verlaging is 1,7 miljoen gul den gemoeid. Met de resterende winst worden onrendabele gebieden op het aardgasnet aangesloten. WADDINXVEEN - Groente- en fruitspecialist P. van Gorkum (33) laat het 5-jarig bestaan van zijn zaak aan de Kanaalstraat niet ongemerkt voorbijgaan. Vijf weken lang zal het publiek worden betrokken bij de vie ring van het eerste lustrum. Op de belangrijkste kruispunten Waddinxveen vielen in de periode 1984-1986 bij 292 verkeersongevallen 114 slachtoffers: 3 doden en 111 ge wonden. De meeste ongevallen ge beurden op het kruispunt Willem de Zwijgerlaan-Juliana van Stolber- glaan-Koningin Wilhelminaplein (met 48 ongevallen, 2 doden, 13 ge wonden). Op dit punt werden vlak voor Kerstmis vorig jaar verkeerslich ten neergezet. LEZERS schrijven dag, zij het met een concentratie 's mor gens vóór negen uur); 2. Het buitenbad te blijven verwarmen; 3. Aan te geven hoe de stookkosten voor het buitenbad zijn bepaald; 4. Bij het niet doorgaan van bovenge noemd plan te kiezen voor het 2 mil- joen-plan (met verwarmd buitenbad) 80heeftbereikt.Overigensisdkmondi- en niet voor het 1 miljoen-plan. aai gezien niet uniek. Landen als Japan en Ijsland kennen bijvoorbeeld al een paar jaar een dergelijke hoge levensver- ACTIECOMITE ZWEMBAD achting voor vrouwen. p/a M. de Vries, Da Costaweg 20. (Mede- Ondanks eveneens enige stijging bleef ondertekenaars A.H.G. v.d. Wiel, J.J.A. de levensverwachting bij geboorte voor Harte, J. Erkelens (Boskoop), P.J. Rippe, mannen in Nederland (73,5 jaar) ook in C. Koning-van Leeuwen, W. Boer-Vink, N. 1987 aanzienlijk lager dandie van vrou- de Vries-Tieletnan). wen 31 gewonden die in een ziekenhuis opgenomen moesten worden, 61 lichtgewonden en 466 gevallen van uitsluitend materiële schade.

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 9