Concert van Golden Earring Driedaagse Seat-show bij garage Van Marrewijk Heel gezellig politiek café: V/2 biervat leeg In Gouwebos, Warnaarplantsoen en ’t Weegje In Boskoop op 9 april Initiatief spoedig herhaald Bedrijfspand Gevarieerd vrouwen NS-folders op postkantoor programma Plattelands- Bejaarden- koorfestival komt terug St. Jozef school wint schaaktournooi Neel v. Oosten in d’Ouwe Stee Zomerhuis wordt herbouwd Collecte voor Hartstichting Modeshow ouderen in AF-centrum 1 Gespreksstof Excursies Fietsen Greenpeace Gouwebos Uitslagen 1 ■M IBMIM 4 BOSKOOP - De Golden Earring geven zaterdagavond 9 april om kwart over acht een concert in de Floridahal in Boskoop. In het voorprogramma staat Power Play. De kaartjes kosten 18,- en in de voorverkoop in Bos koop (beurshal Florida, VVV, sigarenhuis Verkley) en in Waddinxveen (sigarenmagazijn Van der Krans) 16,-. MIMI mm IIMM IIMM III Him IHH1 Biiiia Hllll v WOENSDAG 30 MAART 1988 Pagina 19 buitenexcursies '■%’i 5 De vijfdeurs Ibiza, een keurige en complete gezinsauto voor een vriendelijke prijs. 4 ZZZZZ- z^/zZ-^Zzz... Schoolprogramma’s plantsoen met deskundige toelichting van de imker. Verder is er de mogelijkheid om aan de hand van een routebeschrijving een ex cursie te lopen in ’t Weegje”, het fraaie natuurgebiedje ten zuiden van de ge meente. Doordat dit treffen gebeurde na een ru moerige tweedaagse raadsvergadering, waarin de stemmen staakten over de sluiting van de nertsfokkerij van A. Uit- beijerse en Zn. aan de Henegouwerweg en de besluitvorming over de verbou wing van het zwembadcomplex in ”de Sniep” voor politieke stampei had ge- Op dinsdag 3 mei is er een fiets-excursie naar een Bonsai-kweker in Boskoop. Bonsai-boompjes zijn mini-boompjes. Over de kweekwijze zal uitleg gegeven worden. De deelnemers vertrekken om 9.15 uur bij Albert Heijn. Opgeven is niet nodig. De Plattelandsvrouwen organiseren op woensdag 20 april een excursie naar het Museon te Den Haag. Er wordt 4aar een tentoonstelling georganiseerd over het leven van vrouwen in de Derde We reld. De film, die tijdens de tentoonstelling gedraaid wordt, gaat over wonen en werken van drie plattelandsvrouwen uit Nepal, Burkina Faso en Nederland. Ze gunnen een kijkje in verschillen, maar ook overeenkomsten in levenswijze van deze drie vrouwen. Vertrek van de Pas sage om 12.15 uur. WADDINXVEEN - Rijnland Offset uit Moordrecht laat aan de Maarten Schoutenstraat in Waddinxveen een nieuw bedrijfspand bouwen. De druk kerij wordt daar neergezet naar een ont werp van het Moordrechtse architecten bureau Bokelman BV. WADDINXVEEN - Van maandag 11 tot en met zondag 17 april is er ook in Waddinxveen weer de jaarlijkse collec te voor de Nederlandse Hartstichting tot bestrijding van hart en vaatziekten. Het bestuur van de plaatselijke afdelin gen van de Vrienden van de Hartstich ting doet een beroep op de inwoners van Waddinxveen deze collecte te doen sla gen door het geld in het envelopje of rechtstreeks in de collectebus te depo neren. Deze geldinzameling wordt ge houden onder het motto ’’Laat uw hart spreken”. Tevens doen wij een beroep op een ie der die ons als collectant deze week wil helpen. Ook hier geldt: ’’Laat uw hart spreken”, aldus secretaris H.M. Win kels, Elzenhorst 34 (telefoon 13379). Bij hem kan men zich opgeven als col lectant. Tot de snel groeiende kring van Seat dealers - inmiddels zo’n 120 in ons land - is nu ook garage Van Marrewijk toege treden. Tien jaar geleden vestigde dit bedrijf zich aan de Voorkade. Naast de serie Seat-modellen blijft Van Marre wijk zijn klanten trouw met merken als Mazda en BWM. Tijdens de driedaagse show kunnen geïnteresseerden in de 200 vierkante meter grote showroom kennis maken WADDINXVEEN - De organiserende plaatselijke partijbesturen van PvdA, CDA en VVD waren het er na het vrijdagavond in de kantine van de voetbalvereniging Waddinxveen gehouden politieke café-nieuwe-stijl gauw over eens: Er zal worden doorgegaan op de ingeslagen weg. WADDINXVEEN - In opdracht van de aan de Stationsstraat wonende Wad- dinxvener J. van Vliet wordt aan de Ree in Reeuwijk-Brug een zomerhuis her bouwd. Het ontwerp daarvoor is van Vunderink Bouw- en Advies-bureau, dat het werk ook uitvoert. V WADDINXVEEN - Het zaterdag in het Anne Frank-centrum voor de vierde maal gehouden schoolschaaktournooi is een groot succes geworden. Van de schoolteams was het wederom de St. Jo zefschool (Kanaalweg) die met flinke voorsprong beslag legde op de eerste prijs. De persoonlijke ranglijst werd aange voerd door de tweeling Raymond en Vincent van Es, die met resp. 7 en 6 punten eerste en tweede werden. Van de 38 aangeschreven basisscholen uit Waddinxveen en omliggende ge meenten hadden 9 scholen met in totaal 78 leerlingen in de leeftijd van 10-12 jaar gehoor aan de uitnodiging gegeven. Zij speelden 7 ronden volgens het Zwit serse systeem, wat inhoudt dat na elke ronde de ranglijst wordt opgemaakt en de indeling zo wordt gemaakt dat zoveel mogelijk kinderen met een gelijk aantal punten tegen elkaar spelen. Op deze manier wordt reeds na enkele ronden een scheiding tussen de goede en minder goede spelers verkregen. Dank zij een uitstekend computerpro gramma van het VOO had het tournooi een vlot verloop. Het oponthoud tussen de ronden voor het verwerken van de uitslagen en het opnieuw indelen duur de slechts 7 a 8 minuten. WSV-jeugdleider V.d. Hoek kon dan ook zoals gepland om één uur de prijzen uitreiken. Daarbij kondigde hij aan dat de jongens en meisjes die donderdag avond van 18.45-19.45 uur in het AF- centrum willen komen schaken voor 5,- tot het eind van het seizoen lid van de jeugdafdeling van WSV kunnen wor den. BOSKOOP - Met een driedaagse Seat show vestigt garage Van Marrewijk, aan de Voorkade in Boskoop, de aan dacht op het feit dat dit bedrijf met in gang van 31 maart officieel Seat-dealer wordt voor Boskoop, Hazerswoude en Waddinxveen. Komende donderdag, vrijdag en zater dag wordt daarom open huis gehouden, waarbij belangstellenden kennis kun nen maken met een tiental uiteenlopen de modellen en uitvoeringen van dit Spaans-Duitse merk. Daar Audi-VAG het merendeel van de Seat-aandelen be heert zijn deze automobielen voor een groot deel met de Duitse techniek uitge rust. Importeur voor Nederland is Pon Car BV dat een systeem voor razendsnelle WADDINXVEEN - Het door burge meester C.M. van der Linden zaterdag middag officieel geopende bejaardenk- oorzangfestijn in de Ontmoetingskerk zal volgend jaar worden herhaald. Dat heeft het organiserende Bejaarden Zangkoor Waddinxveen (BeZaWa) met voorop mevrouw A.G. Loerts- Bouwman besloten. Aan het voor de eerste maal gehouden evenement na men uiteindelijk tien koren met meer dan 350 zingende ouderen deel. WADDINXVEEN - Sinds deze week is ook op het postkantoor in Waddinx veen NS-documentatie verkrijgbaar. Per periode van vier weken worden drie verschillende actuele folders in het ’’Post Infocentrum” (de speciale folder- rekken in het postkantoor) opgenomen. Dat kunnen folders zijn met informatie over kaartsoorten voor speciale doel groepen, maar ook folders met speciale evenementen als onderwerp. NS bracht kort geleden een nieuwe serie folders voor diverse doelgroepen, zoals forensen, senioren, jongeren en zaken reizigers, uit. Bovendien kwam er ver nieuwd informatiemateriaal voor men sen die buiten de spitsuren kunnen rei zen en voor hen die een dagje uit willen beschikken. NS denkt door het vergroten van het aantal folderverspreidingspunten extra service te geven aan mensen die wel geïnteresseerd zijn in het reizen per trein, maar niet in de buurt van een sta-' tion komen. De leden van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen kunnen vanaf 27 april aan hun conditie gaan werken. Vanaf die datum wordt iedere woens dagavond gefietst. Deelnemers dienen om 19.15 bij Albert Heijn aanwezig te zijn. Op woensdag 13 april organiseren de Plattelandsvrouwen een avond in sa menwerking met Greenpeace. Twee medewerkers van Greenpeace zullen vertellen over de werkwijze van deze bekende organisatie, die zich inzet voor ons in toenemende mate bedreigd mi lieu. Zij zullen dia’s vertonen van hun acties. Het koor heeft enkele toepasselijke lie deren ingestudeerd en zal deze ten ge hore brengen. Deze avond wordt ge houden in Het Trefpunt en begint om 8 uur. WADDINXVEEN/REEUWIJK Aquarellen van de Waddinxveense kunstenares Neel van Oosten zijn tot eind mei te zien in het Reeuwijkse res taurant d’Ouwe Stee aan de ’s-Graven- broekseweg. Van Neel van Oosten hangt ook nog werk in restaurant Bibelot en Partyho me en ”de Bloemenwinkel;” van Helè- ne Boonstoppel, beiden in het winkel centrum ”de Passage”, en in de meubel- toonzaal van Baan’s Meubelen aan de Zuidkade. heeft opgezet. Het merk Seat levert een serie overwe gend vriendelijk geprijsde gezinsauto’s met sportieve uitschieters en aangepas te modellen voor bedrijfsdoeleinden. Zo is er de jeugdige Marbella-reeks, de praktische of sportieve gezinsauto Ibiza met drie- of vijfdeurs uitvoering en di verse motoren en de representatieve Malaga sedan-reeks die uitmondt in de luxueuze en snelle Malaga injection. Alle modellen zijn uitgerust met vijf versnellingen. Het boeiende gebeuren werd door een redelijk aantal belangstellenden, die een rijksdaalder toegang moesten beta len en stroopwafels konden kopen ter bestrijding van de onkosten, gadegesla gen. De jury riep Het Ankerkoor uit Hazerswoude-Rijndijk uit als beste zangkoor. Uit Waddinxveen namen BeZaWa van het Anne Frank-centrum en het Sou- burghkoor van Huize Souburgh deel. Uit Lopik kwam bijvoorbeeld het koor Samen Sterk. WADDINXVEEN - Huidverzorging, Greenpeace, excursies naar het Museon en een Bonsai-kweker en fietstochten. Dat zijn voor de afdeling Waddinxveen van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen de programmapunten voor de komende weken. De Plattelandsvrouwen hebben de Waddinxveense Mieke Verboom-Ver- vers uitgenodigd een demonstratie te geven op een koffieochtend. Deze kof fieochtend zal worden gehouden op donderdag 7 april in De Unie en begint om 10 uur. Nagegaan wordt of er vlak voor de zo mervakantie nog een politiek café kan worden gehouden of dat het volgende ontmoetingspunt van publiek en poli tiek kort voor de begrotingsdebatten in het najaar kan plaats vinden. Het eerste politiek café sinds twee jaar trok een 80-tal belangstellenden. Verte genwoordigers van alle politieke parti jen waren aanwezig. Ook het publiek, vooral uit de wijk Zuidplas, maar bij voorbeeld ook uit de Burgemeester Trooststraat, liet zich in de discussie niet onbetuigd. vorig jaar - in het Internationaal Jaar van het Milieu - gestart. was er ook voor het dierenpark‘in het Warnaarplantsoen en de uitleen van de leskist Water en posterserie ’’Natuur je Buur”. In het najaar werden hier een aantal thema’s aan toegevoegd bestaan de uit een lespakket plus dia-serie over paddestoelen en een pakket kale takken plus lesbrief. Een vaste kern van 7 scholen behoort inmiddels tot de vaste ’’klantenkring” voor dit milieu-educatieprogramma, terwijl andere basisscholen meer indici- denteel inschrijven op bepaalde pro- gramma-onderdelen Voor het komende voorjaar zijn de mo gelijkheden uitgebreid met een aantal lente-activiteiten. Er kan een lespakket met het thema ”de bij” aangevraagd worden, terwijl de les praktisch ge maakt kan worden door een bezoek aan een aantal bijenkorven in het Warnaar- Het opdrachtenpad is een route die de kinderen (groepen 6,7 en 8) in groepjes kunnen lopen. Op deze route staat een tiental bordjes die verwijzen naar een onderzoeksopdracht. De onderwerpen zijn onder andere planten, bodemdie- ren, vogels en het weer. De kinderen krijgen behalve het kaartje en opdrachtenbladen ook een aantal hulpmiddelen mee om de opdrachten uit te voeren, zoals loep, touw, schrijf- plank, thermometer, spiegeltje, enz. De boswachter van het Gouwebos assis teert bij het uitzetten van de opdracht- plekken en kan zonodig helpen bij de opdrachten. De tasjes met hulpmidde len en de opdrachtbladen worden ter plaatse uitgeleend. Na een eerste ervaring met het opdrach tenpad kunnen de scholen in andere jaargetijden zelfstandig de route nog eens lopen; de onderzoeksresultaten geven dan vaak leuke verschillen te zien. In beperkte mate kunnen scholen nog een andere excursie onder leiding van de boswachter lopen in het Gouwebos. In verband met het beslag dat op de tijd van hem wordt gelegd, is er maar één excursie per school mogelijk voor een groep van 20 a 30 leerlingen. levering van onderdelen aan de dealers met uiteenlopende Seat-modellen. Van Marrewijk wil best weten officieel de aler te zijn geworden en heeft zijn be drijf ook de uiterlijke kenmerken mee gegeven. Bovendien zijn zo’n 400 uitno digingen verstuurd voor het open huis. den Earring er voor de volle 100 procent tegenaan en dat komt over op het pu bliek. Resultaat daarvan is, dat na 25 jaar dit Haagse kwartet nog steeds het meeste publiek trekt. Tussen de vele optredens door wordt er hard gewerkt aan een nieuwe LP, welke men eind mei hoopt uit te brengen. De nieuwe stukken zullen ook tijdens het Boskoopse concert zoveel als moge lijk ten gehore worden gebracht, uiter aard naast de vele bekende nummers als: Radar Love, She Flies On Strange Wings - When The Lady Smiles - Twi light Zone enz. WADDINXVEEN - De Waddinx veense modezaken Monique (de Passage), en Brouwer (Nesse) en de lederwarenzaak van Van der Oest (Kerkwegweg-West) gaan weer een modeshow voor ouderen houden in het Anne Frank-cen trum aan het Jan van Bijnenpad. Dat gebeurt op woensdagmorgen 6 april om tien uur. De modeshow is opnieuw en initiatief van de Stich ting Dienstverleningscentrum Waddinxveen. Aan de zaal worden gratis toe gangsbewijzen uitgereikt met een nummer. Tijdens de show worden enkele nummers bekend gemaakt, waarop een leuke prijs is gevallen, lederen krijgt bovendien een kopje koffie gratis. Na afloop kan men de kleding en de tassen nog eens bekijken en ook kopen. Na een jaar van betrekkelijke rust rond de Golden Earring, hoewel zowel Geor ge Kooymans als Barry Hay een solo- LP hebben uitgebracht, is er nu weer een kanjer van een hit-single van de Haagse groep: ”My Killer, My Sha dow”. Sinds deze maand is ook te koop een dubbel LP/CD met daarop de 40 grootste successen van de laatste 25 jaar. Dat Golden Earring al 25 jaar de beste rockband van Nederland is, is te danken aan de enorme inzet, kwaliteit en het professioneel aanpakken van de zaken. Overal waar wordt gespeeld, gaat Gol- De Haagse groep Golden Earring zaterdagavond 9 april in de Boskoopse Floridahal. Het milieu- en educatieprogramma om- vat een opdrachtenpad in het Gouwe bos, een excursie in het Gouwebos, een bezoek aan het dierenparkje in het Warnaarplantsoen, het in de klas ge bruiken van de leskist ’’Water”, een postserie in de school, het gebruik van het lespakket ’’bijen” met een bezoek aan de bijenkorf in het Warnaarplant soen en een wandelroute in ’t Weegje in Waddinxveen-Zuid. De helpende handen zijn in het Gouwe bos boswachter J. Pels, in het Warnaar plantsoen de heer T. Berkouwer en in ’t Weegje een nieuwe handleiding van het Instituut voor Natuureducatie (IVN), afdeling Gouwe-IJssel. Vorig jaar liepen honderden leerlingen het opdrachtenpad in het Gouwebos of volgden een geleide excursie in het bos met de boswachter. Veel belangstelling Evenals voorgaande jaren was de St. Jo zefschool weer oppermachtig. Met 19 punten bleven zij de Geref. Basisschool maar liefst 3 1/2 punten voor. De Eben Haëzerschool legde beslag op de derde plaats met 15 pnt. De overige uitslagen waren: 4. Bethelschool (13 pnt), 5. St. Paulusschool (10 1/2 pnt), 6. Basis school De Eendragt, Zevenhuizen (10 1/2 pnt), 7. Leon van Gelderschool (10 1/2 pnt), 8. Theo Thijssenschool (10 pnt), 9. Kon Beatrixschool (10 pnt). Naast de teamprijzen, bepaald door de resultaten van de beste drie spelers wa ren er ook nog vijf persoonlijke prijzen in de vorm van bekers. Raymond van Es won al zijn partijen en werd glorieus winnaar voor zijn tweelingbroer Vin cent (6 pnt). Dirk Jan Molendijk, eveneens van de St. Jozefschool had ook 6 pnt. doch minder weerstandpunten, dat wil zeg gen het totaal van de door zijn tegen standers behaalde punten was minder. Hetzelfde geldt ook voor Christiaan Smorenburg van de Basisschool ”De Eendragt” uit Zevenhuizen, die vierde werd. Wouter v.d. Zee werd vijfde met 5 1/2 pnt. en was daarmee de meest suc cesvolle vertegenwoordiger van de Ge ref. Basisschool. De Vereniging voor Openbaar Onder wijs en de Waddinxveense Schaakver eniging kunnen terugzien op een ge slaagd tournooi dat 78 jongens en meis jes een fijne schaakmorgen verschafte. 'v zorgd, was er volop gespreksstof onder de aanwezigen. Gespreksleider Bert Woudenberg, die met zijn microfoon (halverwege de avond een uurtje stuk) in de kantine de mensen opzocht, maakte daar dankbaar gebruik van. Nu was de toekomstige zwembadac- commodatie toch één van de gespreks onderwerpen, evenals het verkeer in Waddinxveen, maar ook de voorjaar snota, de komende emancipatienota en de politieke besluitvorming tot nu toe kwamen ruim aan de orde. Buiten de politiek (raadsleden, wethou ders en partijbestuurders) kwamen ook aan bod plaatselijk VVN-voorzitter Lous Oosterbroek-Waagmeester, de nieuwe voorzitter van de bewonersver- eniging Zuidplas, een inwoner van de Burgemeester Trooststraat, twee be woonsters uit Waddinxveens nieuwste woonwijk en talrijke ’’gewone” leden van al dan niet in de gemeenteraad ver tegenwoordigde politieke partijen. Met een pilsje in de hand interviewt Bert Woudenberg (rechts) burgemees ter C. M. van der Linden met links omkijkend PSP-voorzitter drs. Paul van Gessel en in het midden onderwijshistoricus dr. André de Bruin. (Foto: Marlijn Smit). f WADDINXVEEN - Het gemeentebestuur van Waddinxveen heeft de basisscholen in dit Gouwedorp gevraagd weer deel te nemen aan een mi lieu- en educatieprogramma voor dit voorjaar. Met zo’n programma werd 1 O ,1 lx 1 1] JUafc.;' 'A

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 11