Thema-avond incontinentie Mishandeling brengt man in politiecel Opsteker van de week Enthousiasme voor suggestie van CDA-gemeenteraadslid Collecte voor De Emmabloem Diefstal van BEURS girocheques gaat door Goudse modelclub houdt jubileumtentoonstelling Expositie van dieren bescherming in bibliotheek KINDER KLEDING- a s PAASMENÜ ^RESTAÜRANT Tanken Baldadige jeugd Vakbond Diefstallen Gift Vernieling L ik jJj|F KABELKRANT WADDINXVEEN ELKE WERKDAG VAN 7.00 UUR TOT 19.00 UUR OP BELGIË-VLAAMS 2 Waddinxveen Nul rtaa2avrAe° ee^eXden^’ t Je Ufer> i i s it ÏF£ mL'A. W WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 30 MAART 1988 Pagina 29 Tros-omroepster Marlot Bloemhard bij de hulpvaardige jeugd-EHBO’er Martin Vink. (Foto: Sjaak Noteboom). Gaat Waddinxveen zwarte vrouwenvakbond steunen? raceauto’s, elektro off road 1:10, vlieg- lem de Zwijgerlaan opreed, werd de voorruit van die auto met een steen in gegooid. De daders bevonden zich waarschijnlijk nabij het standbeeld al daar. Nadat de bestuurder zijn auto bij Albert Heijn tot stilstand bracht maak ten de daders zich uit de voeten. weg. Het tv-gezicht van de TROS kwam hem de ’’opsteker van de week” overandigen en een bos bloemen. Deze geste werd door Martin Vink en zijn ouders bijzon der op prijs gesteld. Het voorbeeldige optreden van de Waddinxveense scholier was eerder op tuigen, helicopters, sleepboten elektro zowel stoom, brandstof speedboten en zeilboten. Met een aantal van deze modellen zal er tijdens de tentoonstelling op gezette tij den alleen bij goed weer demonstraties worden gegeven. Deze vinden plaats in het stroomkanaal en op het naastgele gen circuit. In het clubgebouw van ”de Sluis” zullen tal van modelbouwenthousiasten infor matie en uitleg geven over deze mooie hobby. Het festijn is zondag open van 10.00-17.00 uur en de toegangsprijs be draagt voor volwassenen 2,50 en voor kinderen t/m 14 jaar 1,-. WADDINXVEEN - Incontinentie is het onderwerp dat Het Groene Kruis wil bespreken op de woensdagavond 13 april om zeven uur in het Anne Frank-centrum te houden thêma-avond voorouderen. De toegang is vrij. de enige mogelijkheid om iets bij te ver dienen. om dit voorkomen bespreekbaar te ma ken. Dit kan verregaande gevolgen hebben: Mensen gaan niet meer naar sociale aangelegenheden, durven geen bezoek te ontvangen of niet meer met vakantie gaan. Doordat het niet bespreekbaar wordt gemaakt, worden er ook geen vragen gesteld over wat er aan te doen is en wel ke opvangmaterialen er zijn. WiÉilÓD Passage 210, 2741 GS Waddinxveen. Telefoon: 01828-16695. Het Groene Kruis in Waddinxveen wil proberen het taboe rondom incontinen tie enigszins te doorbreken en organi seert daarom op woensdagavond 13 april een thema-avond in het Anne Frank centrum voor ouderen vanaf 65 jaar. Op verzoek van de politie Zwolle heeft de politie Waddinxveen een aangifte opgenomen van het tanken zonder be talen bij een benzinestation aan de rijksweg A 12. De dader had voor 70,- getankt en legde hierover later een be kentenis af bij de politie in Zwolle. Tegen de drie jeugdige Waddinxveners is proces-verbaal opgemaakt wegens baldadigheid. Zij werden betrapt bij het uittrappen van lantaarnpalen op het binnenterrein van de Wingerdflat. Tot voor kort bekommerde niemand zich om het lot van dê zwarte bedien den. Daarom besloot een aantal huis houdsters zich te organiseren. In no vember 1986 ontstond de Zuidafrikaan- se Vakbond van Huishoudelijk Person eel (SADWU). Meer dan 65.000 vrou wen hebben zich daar inmiddels bij aan gesloten. Belangrijkste doel: erkenning van het Voor diners, recepties, bruiloften etc. hebben we een sfeervolle zaalruimte beschikbaar, genaamd "PARTYHOME” POLITIENIEUWS Een belangrijk deel van het geld dat de Emmabloemcollecte opbrengt gaat naar de Derde Wereld-landen. Daar lij den meer dan 20 miljoen mensen aan deze verschrikkelijke ziekte. Jaarlijks sterven nog enkele miljoenen mensen aan tuberculose. De bestrijdingsprojecten waar de Em- mebloemgelden aan worden besteed liggen o.m. in: Malawi, Tanzania, Ke nia, Togo en Benin. Het overlijden aan tbc kan worden voorkomen door ge- neesmiddelen. lozen in Amsterdam. Dit bewijst op nieuw, dat de ziekte telkens weer de kop opsteekt en dat bestrijding en gen achttien grote zwarte organisaties waakzaamheid nodig blijven. ter voorkoming van politieke activitei ten treffen ook de SADWU. En binnen kort wordt waarschijnlijk ook de geld stroom uit het buitenland afgesneden. Violet Mothlasedi (39) is voorzitster van de vakbond. Twintig jaar was ze huishoudster, in ’’ontelbaar veel” blan ke gezinnen. Drie maanden geleden nam ze ontslag. Ze heeft nu extra veel tijd om leden te winnen. Violet was on langs voor het eerst in Nederland. Ze vertelde een levensverhaal vanuit de ba sis van de Zuidafrikaanse samenleving. WADDINXVEEN - CDA-gemeenteraadslid G. van den Berg heeft B. en W. voorgesteld voor het door Waddinxveen uit te zoeken Zuidafri- kaans steun- en bewustwordingsproject van maximaal 60.000,- in voor lopig drie jaar te denken aan de Zuidafrikaanse Vakbond van Huishoude lijk Personeel (SADWU). Op deze avond zullen Jeanne Kastelein (wijkverpleegkundige) en Agnes van Dam (wijkziekenverzorgende) een uit eenzetting geven over het bespreekbaar maken van een omgaan met incontinen tie. Tevens zullen zij diverse incont- inentiematerialen tonen, welke thans verkrijgbaar zijn. Verder zal huisarts P.C.W. Hertogh verslag doen over mogelijkheden van behandeling van incontinentie met me- dicijnen/voor- en nadelen hiervan. In de pauze zal er de mogelijkheid be staan om vragen in te leveren welke zo mogelijk door de huisarts en/of wijkver pleegkundigen zullen worden beant woord. Incontinentie is het onvermogen urine op te houden. Er zijn verschillende oor zaken voor incontinentie en kan dan ook op alle leeftijden voorkomen. Toch zijn het overwegend de ouderen onder ons die nog het meest moeite hebben WADDINXVEEN - De diefstal en valselijke inning van Waddinx veense girobetaalkaarten gaat on verminderd door. Zesmaal werd vorige week melding gemaakt van valselijk geïnde girokaarten of niet ontvangen setjes girobetaalkaar ten. In tegenstelling tot eerder aan giftes, waarbij een concentratie lag op de flats aan de ’’Horsten”. Wer den nu op diverse locaties girokaar ten vermist: Peter Zuidlaan, Von- deilaan, de Passage en wederom de Elzenhorst. Drie aangevers hadden hun kaar ten niet ontvangen, de andere drie werden geconfronteerd met geld- opname’s in Enschede en Enge land. Inmiddels is de Postbank doende om de girobetaalkaarten door de rekeninghouders af te laten halen op het postkantoor. De nieuwe maatregel moet op 1 mei ingaan. Op die manier hoopt de Postbank een einde te maken aan het ’’hen gelen” van girobetaalkaartsetjes uit brievenbussen. Door de politie is vorige week een 17-jarige scholier uit Uithoorn aan gehouden. Hij hield zich verdacht op in de flat aan de Elzenhorst. Uit onderzoek is geen verband gelegd kunnen worden met eerder ge noemde diefstallen van girobe- scheiden. Na verhoor is de jongen heengezonden. j ubileumtentoonstelling. Wie belangstelling heeft voor model bouw en alles over deze hobby te weten wil komen moet aan deze expositie ze ker een bezoek brengen. Op de ten toonstelling zullen vele modellen te be wonderen zijn die allen radiografisch bestuurbaar zijn. Een kleine greep uit hetgeen er te zien nisch onderzoek uit het verkeer geno- is: formule auto’s 1:8, stockcars, elektro men. Vanuit een loods aan het Stationsplein zijn in de nacht van maandag 21 op dins dag 22 maart twee kettingzagen en twee slijptollen ontvreemd. Men wist in de loods te komen door verbreking van een hangslot. In de avond van donderdag 24 maart is getracht in te breken in een container op een truck met oplegger die geparkeerd stond op het parkeerterrein aan de Sniepweg. De deuren van de container bleken geopend waarbij een zegel ver broken was. Er werd niets vermist. In de nacht van zaterdag 26 maart werd vanuit een op de Tarwe-akker gepar keerde auto een autoradio-cassettere- coreer ontvreemd. Om in de auto te ko men werd een tochtraampje vernield. Uit een op het veilingterrein aan de Bre- deweg geparkeerde auto werd eveneens een autoradio ontvreemd. Ook hier werd een tochtraampje vernield. Vanuit een sportschool aan de Noord- kade is in de avonduren van vrijdag 25 maart een jack ontvreemd vanuit de kleedruimteHet betreft een blauw j ack van het merk Kappa. De afgelopen week werden acht Wad dinxveners geconfronteerd met diefstal van hun tweewieler. Drie van hen zijn inmiddels alweer in het bezit van hun stalen ros doordat de fietsen werden te ruggevonden. Van de overige vijf ont breekt nog ieder spoor. De fietsen werden ontvreemd van de Jan Dorrekenskade-Oost (zwarte opoe- fiets), station (groene Raleigh meisjes- fiets en een rode damesfiets), Prinses Beatrixlaan Gouwe College (groene Sparta damesfiets) en de Anna van Bu- renstraat (zwarte Gazelle herenfiets). In een aantal gevallen vroegen de eige- De auto’s kwamen beiden uit de rich ting Gouda en wilden linksaf over de hefbrug Waddinxveen in. Over de di recte oorzaak legden de bestuurders te genstrijdige verklaringen af. Feit is in ieder geval dat de personenauto bij het voorsorteren in een slip raakte, om zijn as tolde en tegen een derde auto aan reed. Doordat een op de rijksweg A 12 rijden de auto van rijstrook wisselde moest een achteropkomende auto eveneens van rijstrook wisselen om een aanrij ding met die auto te voorkomen. Door het natte wegdek raakte deze bestuur der daarbij in een slip en kwam tegen de vangrail tot stilstand. Modelbouwers van de Goudse modelbouwclub ”De Sluis” is actie op de weg. (Foto: Modelclub ”De Sluis”). WADDINXVEEN - In sociaal-cultueel centrum De Bonkelaar aan de Beuken hof in Waddinxveen wordt weer een kinderkledingbeurs gehouden. De op brengst wordt gebruikt om de onkosten te bestrijden en voor het onderhoud van twee Foster Parents Plan-pleegkinde- ren in Guayaquil (Equador). De kledingbeurs voor zomerkleding is op maandag ll april. De kleding wordt ingenomen van 9.30 tot 11.00 uur en van 13.30 tot 15.00 uur. De verkoop is weer van 18.30 en 21.00 uur. Voor de verkoop kan er alleen boven kleding in de maten 92 t/m 176 ingele verd worden. Geen schoeisel, onder goed of pyama’s. De kleding die niet te rug hoeft gaat naar een goed doel. De laatste keer is het naar Polen gegaan o.a. naar een kindertehuis in Lodz. Zo als bekend worden de prijzen in overleg met de verkoper vastgesteld aan de hand van richtprijzen. Om de verkoop vlot te laten verlopen en iedereen een ruime keuze te garanderen wordt men verzocht zich aan de volgen de regels te houden. Niet meer dan 5 stuks van dezelfde soort en maat tege lijk uit het rek nemen om te passen, niet gekozen kleding zo snel mogelij k terug hangen, zorgen voor kleine bankbiljet ten bij het betalen. Cheques worden slechts node geaccepteerd omdat bij de uitbetaling weer gepast geld nodig is. Bij koop en verkoop wordt het af te re kenen bedrag met 10% verhoogd re spectievelijk verlaagd. Niet verkochte kleding en/of geld kan worden afge haald op dinsdag 12 april, uitsluitend tussen 11 en 12 ufir. Wat niet wordt af gehaald vervalt aan de beurs. Voorzitter Violet Mothlasedi (39) van deze bond was eerder deze maand in het vrouwenraadhuis De Vlieger aan de Staringlaan aanwezig tijdens de Vrou wendag Waddinxveen. Ze voerde toen het woord en werd rechtstreeks geïnter viewd door de lokale omroep RTW. Van haar mochten geen foto’s worden gemaakt, gezien de situatie in haar va derland. In reactie op de suggestie van het chris- ten-democratische raadslid zie PvdA- wethouder drs. M. Kraaijestein dat het adopteren van de Zuidafrikaanse SA DWU hem aansprak. ”Dit project leeft al enigszins bij de Waddinxveense bevolking. Wij zullen de subsidie-mogelijkheden onderzoe ken”, aldus het lid van het college van B. en W. dat over het steun- en bewus twordingsproject ook al contact had ge had met het Komitee Zuidelijk Afrika. WADDINXVEEN - De rijkspolitie heeft zaterdagnacht een Waddinxve- ner aangehouden, omdat hij had ingeslagen op de broer van zijn ex-vrien- din. Deze liep bij deze vechtpartij een gezwollen gezicht en lip op. Bij aanhouding bleek de vechtersbaas zodanig onder invloed van sterke drank dat hij in het bureau aan de Mozartlaan werd ingesloten. In de loop van zondagmorgen is de man verhoord en weer in vrijheid gesteld. Nadat de Zuidafrikaanse vakbonds vrouw Violet Mothlasedi in De Vlieger had gesproken zamelden de honderd aanwezige vrouwen spontaan geld in voor de in november 1986 opgerichte SADWU, die nu meer dan 65.000 dienstbodes telt, er werd zo’n 600 gul den bijeengebracht, inclusief de hon derd gulden die de aanwezige CDA- wethouder P.F.J. van Schie namens het gemeentebestuur stortte. In Zuid-Afrika werken meer dan een miljoen zwarte vrouwen als dienstbode in de huizen van de blanken. Er is bijna geen blank gezin dat niet een ’’kaffer- meid” in dienst heeft. Zwarte vrouwen doen alle voorkomende klussen; van het klaarmaken van het ontbijt tot het ’s avonds op bed leggen van de kinderen. Terwijl de blanke vrouwen vaak bui- naren om de diefstal doordat zij hun fiets niet op slot hadden staan. VOOt GOUDA - De Goudse modelclub ”De Sluis” viert komende zondag 3 april het 10-jarig bestaan in het bij de Juliana- sluis aan de Rotterdamseweg gelegen Tenslotte vond op zondag 27 maart een gelijknamige recreatiecentrum met een aanrijding plaats op de Tesselschadel- aan tussen een auto en een bromfietser. De bromfietser keek onvoldoende uit waarop de autobestuurder claxoneerde. Hierop remde de bromfietser en gleed daarbij uit en kwam tegen de auto tot stilstand. Bij nader onderzoek bleek de voorrem van de bromfiets niet te wer ken. De bromfiets is voor nader tech- tenshuis werken, hebben de ’’meiden” de zorg voor de kinderen. Veertien, vijftien uur per dag werken is de regel. Werken in de huishouding behoort in Zuid-Afrika tot de slechts betaalde, meest uitgebuite en wettelijk minst be schermde beroepen. Vaste werktijden zijn er niet, vrije dagen zijn niet gere geld, reizen van woning naar werk wordt niet vergoed, bij ziekte of zwan gerschap moet je doorwerken en een minimum-loon bestaat niet. Huispersoneel verdiende kort geleden nog maar gemiddeld vijftig rand (vijftig gulden) in middelrijke gezinnen. In de dure blanke buurten kreeg het honderd rand. Per maand. Een zwart gezin in stedelijke gebieden had driehonderd rand nodig om ieder een te kunnen voeden. Veel van het geld gaat op aan onderhoud en scholing van de kinderen. Die'mogen niet bij de vrouwen blijven. Oma’s en tantes in de thuislanden zijn in de meeste gevallen de opvoeders. De vaders werken gewoonlijk elders en leven gescheiden van hun vrouwen en kinderen. Veel huwelijken zijn niet be stand tegen deze druk. Het aantal schei dingen is heel hoog. Maar voor veel zwarte vrouwen is er geen andere keus, want werken in een blank gezin is vaak WADDINXVEEN - De Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren houdt tot dinsdag 3 mei in samenwer king met het dierentehuis Midden-Hol- land in Gouda een tentoonstelling in de openbare bibliotheek aan de Van Mec klenburg Schwerinlaan. Op deze tentoonstelling laat de dieren bescherming zien waar zij zich zoal mee bezig houdt. Enkele onderwerpen zijn een nieuwe dierenwetgeving, hoe ga je om met je huisdier?, sterilisatie/castratie, wat doe je met je huisdier als je op vakantie gaat?, waarom bont niet meer kan. Er ligt foldermateriaal om gratis mee te nemen en thuis nog eens door te lezen. Tevens hangen er foto’s van een aantal honden en katten die momenteel in het dierentehuis verblijven en een goed en vriendelijk tehuis zoeken. gevallen door de pers, het gemeentebe stuur en de plaatselijke EHBO-afde- ling. Aan alle huldigingen, die leidden tot in terviews, een toespraakje bij een diplo- mauitreiking in De Bonkelaar en een gesprekje bij de lokale omroep RTW, zijn nu afgelopen. Toen de autobestuurder op zaterdag 19 maart tegen middernacht vanaf het Kon. Wilhelminaplein rechtsaf de Wil- Aanrijdingen Aa 7 i rrar] Q n n Namens de Provinciale Waterstaat is aangifte gedaan van een doorrijden na schaderijden. Een verkeerslicht-paal op de Kerkweg-Oost werd in de periode tussen zaterdag 19 en maandag 21 maart beschadigd. De schade wordt geraamd op ongeveer 1800,-. Op de Onderweg vond op maandag 21 maart een aanrijding plaats tussen twee elkaar tegemoet komende auto’s. Een vanuit de richting van de Sniepweg ko mende personenauto wilde een gepar keerd staande auto passeren. Op dat moment kwam vanuit de richting Moer- kapelle een tegenligger. Bij het passe ren raakten de voertuigen elkaar. Twee achteruitrijdende auto’s kwamen op dinsdag 22 maart met elkaar in bot sing op een parkeerterrein van de Passa ge. Beide bestuurders wilden uit par keerstand wegrijden en draaiden bij het wegrijden tegen elkaar aan. Later die dag vond een aanrijding plaats op de Staringlaan. Een auto die op een auto-ambulance stond raakte los waard oor de combinatie van trekkende auto en aanhanger begon te slingeren en zelfs schaarde. Het trekkend voertuig werd door de slingerende auto-ambulance beschadigd alsmede een tegenligger. Doordat een op de Kanaaldijk rijdende automobilist wilde uitwijken voor een kartonnen doos op de weg, raakte die bestuurder met zijn auto in de berm. Hier kwam de auto tot stilstand tegen een paal. De auto werd zodanig bescha digd dat het kenteken werd ingenomen en de auto afgesleept moest worden. Op woensdag 23 maart verleende een bromfietser geen voorrang aan een personenauto. De bromfietser wilde na bij de Bredeweg de Beijerincklaan oversteken. Het bleef bij materiële schade. Diezelfde dag werd een op de Zuidkade geparkeerde auto aangereden door een passerende auto. De laatste is na het feit doorgereden. Aan de hand van een op gekregen kenteken tracht de politie de dader te achterhalen. Een dag later werd wederom een op de Zuidkade geparkeerde auto bescha digd. vermoed wordt dat het hier ook een ’’doorrijden na aanrijding” betreft. Gegevens omtrent de veroorzaker ont breken. Een bestuurder die naar later bleek niet in het bezit was van een rijbewijs, vloog op donderdag 24 maart met zijn auto uit de bocht op de Zuidplaslaan. Hierbij ramde hij een boom. De auto werd licht beschadigd. Tegen de bestuurder wprdt proces-verbaal opgemaakt. Een foutief voorgesorteerde auto ver oorzaakte op woensdag 23 maart een aanrijding op de Henegouwerweg bij de hefbrug. Deze auto stond voorgesor teerd op rechtsaf de hefbrug op te gaan doch reed op het laatste moment recht door richting Gouda. Hierbij kwam de auto in aanraking met een reeds recht door gaande auto. De foutief voorge sorteerde auto is na de aanrijding door gereden. Deze auto was voorzien van een kenteken gelijkende op D7-39-PN. In de auto zaten vier jongens. Getuigen worden verzocht in contact te treden met de politie. Een ”kop-staart” aanrijding vond op donderdag 24 maart plaats op de Hene gouwerweg. Van twee voertuigen die beiden richting Gouda reden minderde het voorste voertuig zijn snelheid waar op het achterste voertuig op zijn voor ligger inreed. Op de voorsorteervakken van de Hene gouwerweg bij de hefbrug gebeurde op vrijdag 25 maart een aanrijding tussen een personenauto en een vrachtwagen. WADDINXVEEN - In de week na Pa sen wordt landelijk gecollecteerd voor de Stichting De Emmabloem (postgiro 116000 of bankrekening 707070996 in Den Haag). Al 77 jaar zet de Emmebloem (de oud ste collecte in ons land) zich in voor de tuberculosebestrijding en het kruis werk. Hoewel tbc, eens volksvijand nummer één, in Nederland een over wonnen ziekte lijkt, worden er jaarlijks beroep. Verwezenlijking daarvan blijkt toch nog circa 1500 nieuwe gevallen van heel moeilijk, want hoe moet je met een deze ziekte geregistreerd. miljoen werkgevers onderhandelen? Een voorbeeld hiervan is de tbc-explo- Dat gebeurt voorlopig nog individueel sie enkele weken geleden onder de dak- of via straatcomités van huisbedienden. De regering moet niets hebben van de vakbond. De recente maatregelen te- WADDINXVEEN - TROS-omroepes- ter Marlot Bloemhard was vorige week woensdagmiddag bij de hulpvaardige jeugd-EHBO’er Martin Vink aan de Weidezoom 5 thuis om hem ook vanuit ’’Hilversum” te belonen voor zijn steun aan een zwaargewonde automobilist bij een recent ongeval op de Henegouwer- 'ea/d - 5^ 41 s* J -

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 21