Gemeente schenkt bal De Gouwe-teams sluiten winnend af Derde zwempromotie voor De Gouwe Bomvol overdekt zwembad volop sfeer Wintertitel Leonie v. Rhijn winterkampioene Reigersburgh jeugdtitels van Aeolus Na-competitie WSV 7 april Landelijke voorwedstrijd turnen in sporthal Pupillen- tournooi Be Fair VERZIJL sport van HSW voor M. Reichard Kwiek kan nog Engelsen bezoeken De Gouwe Finales PASSAGE 218 WADDINXVEEN TEL. 01828-17697 NU AL BINNEN! NIEUWE KOLLEKTIE BAD KLEDING SEIZOEN ’88 Jeugd TO OS 1 wint - Alphen Heren kampiOen worden Overdam, Ed den Boon. Tweede rij: Niek de Leeuw, Jan Verwey, Eric van Leeuwen, trainerlcoach Hugo Boonstoppel, Cees Boonstoppel. Voorste rij: Marco Kraak en keeper!aanvoerder Kors van Tilburg. (Foto: Marlijn Smit). Pagina 33 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 30 MAART 1988 SPORT „RECREATIE Heren 1. Achterste rij: Kjeld Boonstoppel, Jeroen van Tol, Jaco van Tol, werd 12e in een veld van 32 turnsters. WADDINXVEEN - Vanwege de com petitiewedstrijd WSV 1 - Spijkenisse 2 WADDINXVEEN - De succesvolle eerste heren- en dameszeventallen van De Gouwe hebben de competitie 1987-1988 winnend afgesloten. De heren versloegen met 10-9 mede-koploper Aquarijn en de dames wonnen met 7-5 van Raket. maakte (1-3). Het was Marian Koning die haar inzet beloond zag door in een rebound 2-3 aan te tekenen. In de derde periode kwam De Gouwe wat meer in hun spel. Astrid van Galen scoorde 3-3 en daarna waren de dames wat meer bedreven in het samenspel. Via Corinne Oudijk werd het 4-3. Ra ket kon nog eenmaal langszij komen via een afstandschot van Anneke Leune doch toen was het over. Aanvoerster Elly Middendorp kon in deze periode De Gouwe op 5-4 voorsprong zetten. In de vierde en laatste periode scoorde Karin van Eeuwen 6-4. Raket leefde nog eenmaal op via een prachtig af standschot van Nicole de Vries waar WADDINXVEEN - Op Tweede Paasdag (maandag 4 april), houdt Be Fair-voetbal in het Wamaar- plantsoen een tournooi voor de E- en F-pupillen, aanvang 11.00 uur. Er is een E-l/F-1 poule waarin naast de teams van Be Fair zullen meedoen Waddinxveen, Floreant, Alphen en DSC (Zoetenneer). De hoofdprijs is de Inge Rehorst- trofee, welke momenteel in het be zit is van de Be Fair-pupiUen. In de andere poule voor E-2 en F-? teams komen naast Be Fair, Al exandria (Rotterdam), Nieuwkoop en Alphen uit. De Verzijl Sport- wisselbeker, vorig jaar door Ber gambacht gewonnen, is hier de hoofdprijs. In het competitievoetballoze week einde speelde Al tegen het Bode- graafse Rohda, waarvan met 4-1 werd gewonnen. Al staat drie pun ten achter koploper Ona. Een tweede competitieplaats en promo tie naar de regionale afdeling zit er nog steeds in. Bij de jeugd moest Kwiek 1 in de lande lijke groep z’n 7e nederlaag slikken en schijnt Kwiek 2, na de nederlaag van de afgelopen week, de laatste plaats in de le klasse niet meer te kunnen ontlopen. Kwiek 3 klom een plaats door het boven hen staande Ilac met 7-3 te kloppen. Kwiek 4 ging met 2 spelers naar Gouda 3 en sleepte er toch nog een gelijkspel uit, maar Kwiek 5 en 6 boekten elk een nederlaag. Zaterdag 19 maart hadden de tumteams TOOS 1 en TOOS 2 een thuiswedstrijd tegen BATO uit Woerden. In TOOS 1 zitten: Mascha Smeels, Miriam v.d. Woud, Wendy Negenman, Marieke Koele, Mandy de Graaff en Fleur de Bree. InTOOS 2: Linda Gorissen, Mirjan van Rijsbergen, Claudia Sleeuwenhoek, Chantal Dommanschet en Warni v.d. Goot. TOOS 1 won ruim met 158.40 pnt Tevoren hadden in een bomvol over dekt zwembad ”de Sniep”, gesteund door de vrolijke noten van de boerenka pel ”De Notenkrakers”, de hoogste te ams van het succesvolle De Gouwe de competitie beëindigd. Deze laatste wedstrijden werden door dames en heren 1 winnend afgesloten. De dames wonnen in een moeilijke wedstrijd van Raket 1 uit Delft met 7-5, terwijl de heren mede-koploper Aqua rijn met 10-9 versloegen. keepster Annemarie v.d. Plas geen ver weer tegen had, 6-5. In de laatste mi nuut was het de goed spelende Karen Beukema die met een boogbal De Gou we op 7-5 bracht. WADDINXVEEN - Tijdens de jeugd- enkel-clubkampioenschappen van bad mintonclub Aeolus werd eens te mêer duidelijk dat het niveau van de jeugqin de breedte is toeg< WADDINXVEEN - De kampioen ge worden waterpoloteams van De Gouwe zijn zaterdagavond in de kantine van het Tenniscentrum Waddinxveen aan de Sniepweg gehuldigd. Namens het ge meentebestuur overhandigde CDA- wethouder Paul van Schie een waterpo- lobal. Daarna werd via speaker Cees Kroon, door Aquarijn afscheid genomen van hun speler Rob Horst, die na 12 1/2 jaar een streep onder zijn waterpolocarrière zette. cords verbeterd, zoals Nancy vd Hoek die op de 100m vlinderslag meisjes ’75 derde werd in 1.27.6 en haar PR met 9.1 sec scherper stelde. Bij de jongens in dezelfde leeftijd won Robin Koele de 100m vlinderslag in 1.21.9 wat ook voor hem een nieuw PR was (-1.3 sec). Op de 100m schoolslag jongens ’71 maakten Dieter Hoofman, Edgar t. Braake en Remco Overdam de totale dienst uit. Zij werden een, twee en drie in 1.11.7, 1.12.0 en 1.16.7. Het zelfde deden Remco d. Frankrijker, Ja co d. Jong en Jan-Willem vd Hoek op de 100m rugslag (’69) in 1.08.3, 1.06.3 en 1.03.7. Als slotnummer stonden er twee esta fette wedstrijden op het programma, de 4xl00m vrijeslag heren en de 4xl00m wisselslag dames. Bij de heren werd er een bijzonder spannende strijd geleverd met de ploeg van G.Z.C. Als eersten starten Sander Klaren en Cees Boonstoppel, aanvankelijk namen de tegenstanders het initiatief en bouw den geleidelijk een voorsprong op van enkele meters tot dat de derde zwem mer van De Gouwe, Jan-Willem vd Hoek, tot de aanval op de kop overging. Bij de overname door de laatste zwem mer, Jaco d. Jong, had De Gouwe de leiding weer overgenomen, Jaco wist deze nog wat verder uit te bouwen en daarmee eindigde de De Gouwe-ploeg met 3.48.7 als eerste. De dames ploeg met Diana vd Zijden, Astrid Cornelis sen, Gillian vd Berg en Astrid v. Galen moesten genoegen nemen met de tweede plaats in 4.56.0. TOOS 2 eindigde op een mooie 2e ^|°rie ,°un^r ^e_14 Jaar/Ï^’ Pakt,' plaats met 139.40 pnt. en BATO werd dus derde met 135.10 pnt. Individueel werd Wendy le met 33.95 pnt Miriam 2e met 32.20 pnt. en Mascha 3e met 31.95 pnt. TOOS 1 versloeg als ploeg op elk toestel TOOS 2 en BATO. De volgende turn- competitie-wedstrijd van TOOS 1 is te gen DOS uit Schoonhoven, de meest moeilijke tegenstander van TOOS 1. vallen van De Gouwe het hoofd begon te verliezen en achter elkaar keeper Dim Damen en sterspeler Fred Eefting voor 35 seconden was uitgesloten was het Jeroen van Tol die 10-8 scoorde. Fred Eefting kon nog eenmaal keeper Kors van Tilburg verschalken, (10-9) doch daar bleef het bij. WADDINXVEEN - Zaterdag hield de hengelsportvereniging Waddinxveen (HSW) haar laatste viswedstrijd in de wintercompetitie. Er werd gevist in de Zaan. De vangst was redelijk: 13 vissers vin gen 28750 gr vis. De eerste vijf waren; 1 M.C. Kers (4680 gr), 2. L. Pouwer (4450 gr), 3. P. Grootendorst (3470 gr), 4. H. de Haan (3460 gr) en 5. R. Jenher (2730 gr). De einduitslag van deze competitie is met aftrek van de twee slechtste wed strijd: 1 en winterkampioen M. Rei chard (34470 gr), 2. R. Jenner (34160 gr), 3. J. Verhoef (31460 gr), 4. H. de Haan (26170 gr) en 5. A. van Leeuwen (24020 gr). Zondag 20 maart werden in Alphen a/d Rijn de districtskampioenschappen ge houden. Deze kampioenschappen be palen of turnsters wel of niet mogen deelnemen aan de Grand-Prix-tour- nooien, die weer kunnen leiden tot de Nederlandse Kampioenschappen. Voor TOOS deden 6 turnsters mee; Maaike Kientz (klasse IV-A), Yada v.d. Hoek en Wendy Kerver (klasse IV- B), Esther Hoogendoorn en Mandy de Graaff (klasse III-B) en Fleur de Bree (klasse II). Maaike en Esther waren de pechvogels. Ze eindigden allebei net voorbij de grens van de meisjes die zich wel plaat sten, zij zijn allebei dus net niet door. Yada en Wendy draaiden in klasse IV-B behoorlijk goed, Wendy werd 22e en Yada 33e, waarmee ze zich beiden plaatsten voor de.Grand-Prix-toumooi- en. Ook Mandy en Fleur plaatsten zich. Fleur draaide vrij redelijk en eindigde als 13e. Mandy draaide heel goed en WADDINXVEEN - In de laatste fase van de tafeltenniscompetitie won Kwiek 1 met overmacht van het onder aanstaande Smash 2 (10-0) en bereidt zich nu voor op het treffen met het op de eerste plaats staande Vriendenschaar 3. Alleen een overwinning op dit team in Gouda kan Kwiek nog het kampioen schap brengen, daar de thuiswedstrijd met 6-4 verloren ging; niet bepaald een gemakkelijke zaak dus. Kwiek 2 kreeg zonder aanvoeder Henk Bloks met 7-3 klop van Flamingo’s 2 en Kwiek 3 veroverde een puntje tegen Flamingo’s 3 door een gelijkspel, maar dit zal wel niet voldoende zijn om degra datie naar de 3e klasse te voorkomen. Ondanks een paar misstappen, gelijk spel tegen Vriendenschaar 16 en verlies tegen B IT V 3, blijft Kwiek 5 nog in de race om het kampioenschap, daar con current BTTV 3 2 strafpunten opliep wegens niet opkomen. Kwiek 6 kwam net iets te kort tegen Vriendenschaar 12, maar Kwiek 7 won royaal met 8-2 van Eldos 3. Kwiek 8 was erg gelukkig tegen Flamin go’s 6 en kwam daardoor op 4 punten, maar of dit voldoende zal zijn om degra datie te ontlopen blijft nog de vraag. Ook Kwiek 9 bivakkeert nog in de geva renzone, zeker na de nederlaag met 6-4 afgelopen week tegen Vriendenschaar 18. De beide 4e klassers Kwiek 10 en 11 kregen beiden klop maar zullen het toch wel redden. De 5e klassers Kwiek 12- 13-14 en 15 legden allemaal overwinnin gen op tafel, waardoor met name Kwiek 14 z’n kansen op de titel blijft behou den. In de 6e klasse sprong Kwiek 18 er uit met een 10-0 zege op Gouda 13. Onder leiding van ”De Notenkrakers” werd hierna een ambiance geschapen zoals die wel voorkwam in de tijd dat in een streekderby het Bodegraafse BZ&PC op bezoek kwam. Immers, ook deze wedstrijd was er weer een van spanning en sensatie. Zonder meer kwamen alle bezoekers ruimschoots aan hun trekken. Nadat de strijd voor de heren was gestreden werden ze op hun beurt door het eerste damesteam in de bloemen gezet. Al met al een fantas tische happening in zwembad ”de Sniep” die een ieder nog lang zal heu gen. genomen. Met name bij de jeugd 13t/m 18jaar$el t op dat een aantal jeugdige speelsters spelers zich tussen de oudere jeugd in ze groep nestelden. De toppers in de ze groep blijven voor hen echter voorlo pig nog onbereikbaar. In de leeftijdscategorie 8 t/m 12 jaar lig gen de krachtsverschillen duidelijker, omdat met name de fysieke kracht hier vaak een grote rol speelt. Het deelnemersaantal was dit jaar niet 47 jeugdspelers in verhouding tot het to tale jeugdledenbestand (60) bijzonder groot. In 6 uur tijd werden er dank zij 'de uitstekende organisatie van de jeugdlei- ding (met name Yolanda Slot, Robert Slot en Hans Hillerts) liefst 116 partijen gespeeld. Met een aantal spannendejfi- nales kregen de clubkampioenschappen een slot waar het zonder meer recht bp had. De meisjes in de leeftijd van 8 t/m 12 jaar speelden in een poulesysteeht, waardoor er geen echte finale was. pe eindrangschikking zag er hier als volgt uit: 1. Sandra Delwel, 2. Cara Koster; 3. Dineke Vreeken. Bij de jongens 8 t/m 12 jaar was er wel een echte finale. Alex v.d. Berg was echter te nerveus om Jordi Smits vbl- doende tegenspel te kunnen bieden. Met 15-5/15-1 werd Jordi clubkampi oen. Derde werd Stefan Ebing door niet 15-0/15-2 van Gaby Treffers te winnqn. Echt hoogstaande finales werden er ge speeld bij zowel de meisjes als de jon gens van 13 t/m 18 jaar. Beide finalepgr- tijen gaven badminton te zien van een heel goed niveau. Bij de meisjes ging de finale traditiege trouw tussen Natasja van Es en Saskia de Heer. Aangezien beide meisjes el kaar niet veel ontlopen werd het een prachtige finale, waarin Natasja met 11- 5/6-11/12-9 aan het langste eind trok. Miranda Lichtenberg werd derde dóór het aanstormend talent Ilse van Stejjn (12) met 11-1/11-9 achter zich te hou den. De jongens maakten er een minstens zo spannende partij van. Marco Overes (ook pas clubkampioen geworden bij'de senioren) wist met 10-15/18-14/15-11 Tjeerd Hillerts nog net van zich af te houden. Marcel Rodenburg eiste de derde plaats voor zich op door met 15-7/ 15-3 van Davy de Boer te winnen. Op vallende klasseringen waren er voor Dennis v.d: Berg (14) en Joeri Krdai- jenstein (14) met respectievelijk een 5e en 7e plaats. WADDINXVEEN - Ruiters van mane ge Reigersburgh aan de Piasweg hebben meegedaan aan de winterkampioen- schappen van de Nederlandse Pony Club. Winterkampioene springen in de klasse M is Leonie van Rhijn geworden. Enkele opvallende plaatsen, die werden behaald zijn deze: Springen B in Oud-Beijerland: 2e Alet- ta v.d. Breggen op Lucky Boy (58 pnt.). Dressuur L in Zoetermeer, proef 9: 3e Marjolein Bonte op Puck (123 pnt); proef 12: 2e Marjolein Bonte op Puck (121 pnt), 3e Nina Hölzel op Billy (120 pnt). Springen M in Bergschenhoek: le man che: le Leonie v. Rhijn op Rakker, 2e Karin de Graaff op Mr. Azor; 2e man che: 2e Leonie v. Rhijn op Rakker. Het was reeds in de eerste minuut van de wedstrijd tegen Aquarijn dat de pri ma spelende Jaco van Tol zich van zijn tegenstander wist te bevrijden en de score voor De Gouwe opende (1-0). ■'Aquarijn vocht fel terug en kwam in de ze periode op 1-1. Dat deze magere sco re in deze periode het begin was voor meer spektakel kan niemand nog be vroede. In de tweede periode was het een gelijk opgaande strijd, waarin het technisch meer begaafde Gouwe-team er wat meer van maakte. Eric van Leeuwen kon zijn linkshandigheid goed uitbuiten en scoorde 2-1direkt gevolgd door een doelpunt van Fred Eefting die, zijn nog steeds aanwezige snelheid goed gebrui kend, de hele Gouwe-verdediging het nakijken gaf (2-2). Niek de Leeuw bezorgde De Gouwe op nieuw voorsprong door van afstand een harde bal op keeper Dim Damen los te laten. Voordat deze laatste eigenlijk be sefte wat er gebeurde lag de bal reeds achter hem, (3-2). De Gouwe drukte nu even goed door in de verwarring die bij Aquarijn ontstond. Op een assist van Jeroen van Tol scoorde Jan Verwey 4-2. Het was hierop tot tweemaal toe Fred Eefting die Aquarijn weer op gelijke voet met de Gouwe bracht. In de derde periode was het opnieuw De Gouwe dat als eerste afstand nam. Mar co Kraak, een fantastische partij spe lend, bracht de stand op 5-4, terwijl Cees Boonstoppel met een afstands schot 6-4 scoorde. Hierna was de beurt weer aan Aquarijn; 6-5 via Erwin Meyer. Jaco van Tol was weer goed voor het volgende Gouwe-doelpunt. In een man meer situatie scoorde hij 7-5. Hierna was de beurt weer aan Aquarijn. Raoul Bakker passeerde de goed keep ende Kors van Tilburg tot tweemaal toe kansloos (7-7). Het antwoord van De Gouwe duurde niet te lang. De in de loop van het seizoen steeds sterker wor dende Ed den Boon maakte doelpunt nr. 8 in het voordeel van De Gouwe. In de vierde periode kon Marco Kraak in een man eer situatie de voorsprong voor De Gouwe opvoeren naar 9-7. Een eigen doelpunt van Eric van Leeuwen bracht Aquarijn naar 9-8. Toen daarop de achterhoede van Aqua rijn, zoals zo vaker gebeurde in deze competitie, door de voortdurende aan- WADDINXVEEN - In het kader van de strijd om de Nederlandse turnkampi- oenschappen is er komende zaterdag in sporthal ”De Sniep” een landelijke voorwedstrijd voor jongens/heren. Deze wedstrijden zijn voor jongens, jeugdturners, turners-junioren en heren. Van TOOS nemen 6 kandidaten deel: Siebe Verweij, Arthur Blom, Au- ke en Sietse Siersema, Alexander Poot en Albert Hogeweg. Deze jongens hebben al twee wedstrij den achter de rug in Goes en Schiedam. De komende wedstrijd brengt de beslis sing of zij al of niet doorgaan in de strijd om de Nederlandse kampioenschap pen. Het waren de De Gouwe-dames, die za terdagavond om half zeven als eersten het water ingingen om de laatste wed strijd in dit seizoen te spelen. Waar het aan lag zal wel altijd een raadsel blijven, maar de Waddinxveense dames konden maar slecht in hun spel komen. Voeg daarbij dat keepster Annemarie v.d. Plas, toch altijd een bijzonder goed sluitstuk in de De Gouwe-defensie, ook een paar maal goed mis greep en je hebt het feit dat de dames aan het eind van de eerste periode reeds tegen een 0-2 ach terstand aankeken. In de tweede periode werd het zelfs 0-3 voordat Gillian v.d. Berg van een ver- op donderdag 31 maart kon de vorige warring in ^de ^Raket-defënsie gebruik week gespeelde ronde in de onderlinge 1 a IJ~* competitie gevoegelijk als de laatste ronde voor het begin van de nacompeti- tie beschouwd worden. Voor deze nacompetitie, die op 7 april begint en dubbelrondig zal zijn, plaat sten zich Hennink, Philipse, Van Vuuren en Eric Claassen. Daar Philipse zich terugtrok zal zijn plaats worden in genomen door nummer 5, Hans van Woudenberg. Bij wijze van uitzondering hield WSV vorige week haar wekelijkse clubavond op dinsdag. Dit was dan ook de oorzaak dat er slechts een bescheiden program ma (15 partijen) werd afgewerkt. Koploper Hennink, die in 22 partijen slechts 6 remises had moeten toestaan, raakte zijn ongeslagen status kwijt. Na een van beide zijden scherp opgezette partij moest hij tegen Kardol zijn eerste nederlaag van dit seizoen incasseren. Van Vuuren bleef Eric Claassen de baas. Hij passeerde hem weliswaar op de ranglijst doch dit had geen gevolgen voor Erics plaats in de nacompetitie. Hans van Woudenberg verzekerde zich van de opengevallen plaats door het voordeel in de afgebroken partij tegen Ket tot winst uit te bouwen. Ondanks de vlotte overwinning van Chris Roosendaal op Bloem, greep Chris net naast de nacompetitie. In de schaduw van deze voor plaatsing be langrijke partijen remiseerden Smits- kamp en W. van Oort. OOk V.d. Wou den en Ritter kwamen tot dit resultaat. Ellers behaalde een gedegen overwin ning op V.d. Knaap. Torenbeek ver sloeg mevr. Timmermans. De partij Hugo Zevenbergen - D. van Offeren werd afgebroken in een stand die Van Offeren de beste kansen lijkt te bieden. Jvan Oort kon het tegen Prins niet bol werken en verloor. Zo ook Van Gaste ren die het punt aan Stam moest laten. Van den Geer en P. van Offeren kwa men tot remise. Opnieuw overwinningen voor mevr. Van Dalen en Bos. De overwinningen op De Jong betekende de derde in suc cessie voor Mevr. Van Dalen. Bos kwam tegen D.J. van Offeren zelfs tot zijn vierde zege op rij. Brabbel her stelde zich van de vorige week opgelo pen nederlaag ten koste van Van San- dijk. WADDINXVEEN - Zwem- en waterpoloclub De Gouwe is ko mende Paasweekeinde gastheer van de Britse zwemploeg van Os westry Otters A.S.C. uit het in de buurt van Birmingham gelegen Os westry. De Engelsen komen vrij dagmiddag in Waddinxveen aan. Het gezelschap bestaat uit een der tigtal zwemmers en zwemsters in leeftijd variërend van 11-19 jaar plus een 8-tal begeleiders waaron der de verenigingsvoorzitter Len Graham. De kinderen en begeleiders wor den ondergebracht bij de clubleden van De Gouwe alsmede in de plaat selijke hotels van Waddinxveen en Boskoop. Zaterdag 2 april zal vanaf 15.30 uur een tweekamp tussen Oswestry Ot ters en De Gouwe worden georga niseerd. Op zondag 3 april staat een rondvaart door de Amsterdamse grachten alsmede een bezoek aan Madurodam op het programma. Maandag 4 april (2e Paasdag) wordt om 14.30 uur een zeskamp gehouden om de ’’Verwey-wissel- beker” tussen de zwemploegen van Oswestry Otters, de teams van de Gouwe I en II, GZC uit Gouda, Oceanus uit Aalsmeer en Alliance uit Zaanstad. Dinsdagavond om 18.15 uur staan weer 50 meter-wedstrijden op het programma. Woensdagmorgen om 09.00 uur gaan de Engelsen weer huiswaarts. Deze uitwisseling komt tot stand via een medewerker van Air-Pro- ducts BV in Engeland. Zoals be kend is de Nederlandse vestiging van deze multi-national gevestigd aan de Noordkade in Waddinx veen. Dames 1 van links naar rechts: trainer/coach Arie van Hoorn, Alma v.d. Meer, keepster Annemarie v. d. Plas, Corinne Oudijk. Rij daarvoor: Gilli an v.d. Berg (young international), Angela Faber, Karen van Eeuwen, Marjanne Koning, Karen Beukema. Voorste rij: Astrid van Galen en Elly Middendorp (aanvoerster). (Foto: Martijn Smit). Zwemkampioenen van links naar rechts: Edgar ter Braake, Jan Willem v.d. Hoek, Pieter Hoofman, trainster!coach Trudy Vermeulen, Mark v.d. Zijden, Ilse v.d. Dussen, Marion van Hooft. (Foto: Martijn Smit). WADDINXVEEN - Driemaal is scheepsrecht, vandaar dat afgelopen zondag de De Gouwe-zwemmers we derom feest konden vieren. De C-com- petitie-zwemmers promoveerdenna een zeer goede laatste ronde in deze poule. In een bomvol zwembad ”de Sniep” za gen de toeschouwers een aantrekkelijk zwemfestijn, waarbij De Gouwe haar gevaarlijkste tegenstander, G.Z.C. ruim achter zich liet. In de landelijke competitie liep De Gouwe nog zeven punten in op koplo per Stormvogels en eindigde daarmee als tweede in deze poule. Het was ditmaal een bijzonder zwaar programma maar ondanks dat verover- den De Gouwe-zwemmers dertien eer ste, elf tweede en acht derde medailles. De individuele nummers werden al di rect geopend met twee ere-plaatsen, Jan-Willem vd Hoek en Mark vd Zijden veroverden op de 400m vrijeslag de eer ste en tweede plaats in 4.11.3 en 4.22.2. Marion v. Hooft die doorgaans in de ca- te dit maal bij de dames op de 200m wissel slag het brons in 2.35.0. In de jongste groep, onder de 10 jaar, droegen de zwemmertjes ook hun steentje bijOp de 100m rugslag werden Mark Nahon en Koen Groenleer eerste en tweede in resp. 1.35.2 en 1.42.1. Mark won daarnaast tevens de 50m vrij eslag in 0.37.3 Arno vd Dussen, ook van De Gouwe werd hier tweede in 0.40.0. Vooral bij de jongere deelnemertjes werden er nogal wat persoonlijke re- Dit betekent dat zowel de dames als de heren ongeslagen kampioen zijn gewor den. Ditzelfde resultaat werd reeds be haald door het team van heren-jeugd alsmede door de heren-veteranen. Het was dan ook na afloop gezellig toe ven in de bar van het tenniscentrum. Daar werd door Gouwe-voorzitter Cees Kroon alle kampioenteams en trainer/ coaches Hugo Boonstoppel, Trudy Ver meulen, Arie van Hoorn en Leo Nieu- wenhuijzen in het zonnetje gezet. Na het laatste fluitsignaal van de scheidsrechter was het eerste herente am er al als de kippen bij geweest om de kampioensdames te feliciteren en een bos rozen te overhandigen. Voordat hierna De Gouwe-heren te wa ter gingen werd het kampioensteam eerst door Aquarijn in de bloemen ge zet. Een bijzondere geste van dit team.

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 25