Glasindustrie naar Coenecoop Goochelaar bij opening Drs. G. Blom (49) officier Kerkdiensten bij RTW-radio Storingsdienst CAI bij Baas BV F Andere leeftijdsgrens ’’Meeting” valt goed Veronica-tv schade betaalt was thuis bij George Baker Paas-teken- wedstrijd Gouwenaren mishandelen Waddinxvener Rommelmarkt brengt geld op Glasblazen Brugkerk de eerste Noorlander bouwt verder Avond voor in Zuidplas VVD-vrouwen Voorwaarts Uitbreiding bedrijven en muziek bij opening Voorjaars- concert van Gouda wil dat W’vener Koffiebar op 1 en 4 april P r Aruba Tarieven CDA Volvo Overlegorgaan Nederland 3 f A k 1 Ik WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 30 MAART 1988 5 S DRS. G. BLOM ter Swijnenburg en een optreden van de leerlingen onder leiding van de netge- noemde Peter Swijnenburg. WADDINXVEEN - De aan de Piasweg wonende drs. Gij sbert Blom (49) is vorige week benoemd tot officier van Oranje-Nassau. De daarbij beho- opgespeld door directeur-generaal van minister drs. C.P. van Dijk. CDA-kandidatenlijst. Vier jaar later was Gijsbert Blom opgeklommen naar de tweede plaats van de CDA-lijst voor lijst van 1986 kwam zijn naam op eigen verzoek niet meer voor. andere dan die welke in de statuten als repertoirekeuze is vastgelegd. De gemiddelde leeftijd van het 40 leden tellende interkerkelijk koor, met over wegend lidmaten van de Gereformeer de Kerk, is 28 jaar. Jaarlijks worden zo’n twintig openbare optredens ver zorgd in kerkdiensten en tijdens concer ten. WADDINXVEEN - Een goochelaar kwam er aan te pas om president-direc- teur ing. H.R. Wafelman van NV Enraf Nonius Verenigde Instrumenten Fa brieken te assisteren bij de officiële ope- van het college van Burgemeester en Wethouders vallend Gemeenschappe lijk Antenne Systeembedrijf meege deeld. De wijziging van het storings- nummer is noodzakelijk, omdat deze maand het contract met het Haagse be drijf Retam BV afloopt. plexer. Naast deze apparatuur levert Vosko een compleet programma van moderne da- tacommunicatie-apparatuur en netwer ken, inclusief installatie en service. WADDINXVEEN - Na een vertraging van een paar maanden begint de lokale omroep RTW komende zondag (Eerste Paasdag) met de recht streekse uitzending om de veertien dagen van plaatselijke kerkdiensten. Duizenden kleurplaten zullen de komende dagen door de winkeliers van het hoofdwinkelcentrum wor den uitgedeeld. In de Paasvakantie, die vrijdag be gint, hoeven de jongeren zich dus niet te vervelen. Bovendien maken zij door de kleurplaat in te leveren kans op èèn van de schitterende prijzen, die beschikbaar zijn ge steld. De winnaars (per leeftijdsgroep) maken kans op èèn van de navol gende prijzen: fototoestel, voetbal, lego, stripverhalen, boeken of een van de vele andere kleine prijsjes. Voor veel ouders zal het een ge ruststellende gedachte zijn, dat hun kinderen op een leuke manier bezig gehouden worden in de vakantie. Zij zullen dus wel snel één of meer kleurplaten in het winkelcentrum ”de Passage” gaan halen. De bekende zanger vertelde Erik de Zwart net terug te zijn van Aru ba, zopais zijn bruine tint al deed vermoeden. Maar de Waddinxve ner weet die kleur ook op de zonne bank goed bij te houden. Voor de televisiecamera gaf hij ver der te kennen na elk optreden thuis eerst naar de koelkast te lopen en een glas melk te drinken om daarna snel te gaan slapen. Zijn liefhebbe rijen zijn lezen, motorrijden en wandelen. WADDINXVEEN - Ook de Wad- dinxveense Glasindustrie J. van Dijken BV gaat op het bedrijven park Coenecoop bouwen. ning, vorige week donderdagmiddag, van het aan de Staringlaan gevestigde Vosko Electronics. Het door Jac. P. Thijsse geleide bedrijf, behorende tot de Enraf Nonius Groep, gebruikte de opening om een beknopt overzicht te geven van de bedrijfsactivi teiten en vooral ook de nieuwe wegen die zijn ingeslagen. Als gastspreker gaf ir. J.W.J. Baron van Till, verbonden aan het onafhankelijk adviesbureau James Martin Associates, zijn visie op de toekomstige ontwikke lingen binnen de telecommunicatie. Onder de aanwezigen bevond zich bur gemeester C.M. van der Linden. Hij nam kennis van de datacommunicatie mogelijkheden van het in 1976 opge richte Vosko Electronics, die in diverse projecten samenwerkt met het Wad- dinxveense J. Baas Telecommunicatie BV. Grote bekendheid genieten de door Vosko op de markt gebrachte ’’Tille- graaf” linedriver en de ’’Plector” multi- WADDINXVEEN - Het gemeentebestuur heeft het onderhoud van het centraal antennesysteem in Waddinxveen met ingang van komende maand ondergebracht bij J. Baas Telecommunicatie BV aan de Zuidelij ke Dwarsweg. Bij dit bedrijf moeten de inwoners ook storingen melden (tel. 01828-17613). i X WADDINXVEEN - Voor het Ver- oniva-televisie programma ’’Ne derland Muziekland” stond pre sentator Erik de Zwart vorige week aan te bellen bij de groen-witte voordeur van de zanger George Baker (Hans Bouwens) aan de Prins Bernhardlaan 19. Zijn echtgenote Blanche deed de deur open en leidde de Veronica man naar de garage van de drive-in woning, die door de man van de George Baker Selection geheel is omgebouwd tot muziekstudio. Aan de muur van deze ’’werkka mer” hangen de in de loop der ja- ren verzamelde gouden platen, ter wijl er volop muziekinstrumenten staan en een 16-sporenmachine, al dan niet computergestuurd. Voor het programma gingen de twee ook nog naar de woonkamer op de eerste verdieping, waar Blan che op een bruine zitbank net wat zat te lezen. ”Hé, schatje, wil je een kopje kof fie voor ons inschenken”, vroeg George Baker aan zijn vrouw, die zich daarop met een ’’Jazeker” naar de keuken spoedde. Per 1 juli is, zoals de gemeenteraad al in december heeft besloten op voorstel vanB.enW het CAI-tarief vastgesteld op 14,22 (inclusief btw) per aanslui- ting/woning per maand ofwel 85,32 per halfjaar. Op dinsdagavond 22 april staat weer de opvoering van de reli-musical Pagina 11 Dat heeft directeur ing. S. van Houten van het onder verantwoordelijkheid Meeting, dat Joke van Straalen als pen ningmeester heeft en Jack Schut als se cretaris, is bijna acht jaar oud. Het schrappen van het woord ’’jongeren” in de aanduiding van het koor was een na genoeg unaniem besluit van het bestuur en de leden. Bepaald is namelijk dat Meeting op de- WADDINXVEEN - Het interkerkelijk koor Meeting heeft enthousiaste reacties gekregen op het besluit om de leeftijgdsgrens te verruimen van 36 naar 50 jaar. Dat laat voorzitter Immy Paul ons weten. Gijsbert Blom was tot in 1986 fractie voorzitter van het CDA in de Waddinx- veense gemeenteraad. In zijn Waddinxveense periode verhuis de hij van de Weidezoom via de Groensvoorde naar de Piasweg. In ver band met zijn verhuizing rond deze zo mer staat zijn huidige woning te koop. In zijn Haagse periode heeft de gedeco reerde Waddinxvener zeven ministers bijgestaan. In de televisiejournaals zag men hem vaak aanschuiven als rechter hand van de minister bij arbeidsvoor waardenzaken en onderhandelingen de gemeenteraadsverkiezingen. Op de daarover met de vakbonden. In 1978 bezette hij de zesde plaats op de ’s Avonds om zes uur is er in de koffie bar een gezamelijke maaltijd waarvoor men zich vrijdag ook kan opgeven. Kos ten: 2,50. Het avondprogramma op Tweede Paas dag is weer een Sing-In met medewer king van de ”koffiebar-band”. Drs. Blom is de laatste acht jaar op het ministerie werkzaam geweest als plaats vervangend directeur Arbeidsvoor waarden. Hij verlaat Den Haag omdat hij voorzitter is geworden van het colle ge van bestuur van de christelijke hoge school Windesheim in Zwolle. Met de onderscheiding kreeg zijn afscheid een bijzondere betekenis. clamatie de Paasgeschiedenis worden belicht. Hierna wordt rechtstreeks de kerk dienst uitgezonden waarin de plaatselij ke hervormde predikant ds. G.C. Kunz zal voorgaan. Aan de hand van het bij belgedeelte uit Marcus 16: 1-6 zal ds. Kunz zijn prediking richten op het Paasevangelie. In de laatste gemeenteraadsvergadering werd ook ingestemd met de verkoop van 50.000 vierkante meter grond in Coenecoop aan Volvo Bedrijfswagens BV in Den Haag. Het bedrijf legde voor dit perceel 6.125.000,- op tafel. Met de bouw wordt in de eerste helft van 1989 begonnen. Bij Volvo Bedrijfswagens werken nu Schepping op het programma. In een kerkelijke jeugddienst werd dit muzika le verhaal eerder ’’verteld”. De opvoe ring is in de Ontmoetingskerk. De in de kleuren blauw-wit gestoken Meeting-leden verwachten dat het le dental in de komende tijd zal kunnen uitbreiden, mede omdat het verruimen van de leeftijdsgrens is bedoeld om meer zangers en zangeressen te krijgen. Vooral aan mannen bestaat grote be hoefte. Er wordt wekelijks in de gere formeerde Kruiskerk aan de Passage gerepeteerd. Vast dirigent is Hedzer van der Giezen, die in deze periode van ziekte wordt vervangen door de orga- De nist Ben Kramer-, Op voorstel van het college van B. en W. verkocht de gemeenteraad vorige week donderdagavond ongeveer 3.700 vierkante meter grond aan dit bedrijf voor de prijs van 499.500,-. Dat is 135,- per vierkante meter (exclusief btw). Glasindustrie J. van Dijken BV gaat in Coenecoop een bedrijfspand met kant oor neerzetten. Het bedrijf is nu nog aan de Zuidkade gevestigd. WADDINXVEEN - In de hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse wordt vrijdagavond 1 april een open huis gehouden. Er is geen speciaal pro gramma. Activiteiten zijn er verder op Tweede Paasdag. Vrijdagavond kunnen de bezoekers zich nog opgeven voor het volleybal- tournooi op Tweede Paasdag (4 april). J Het volleybaltournooi begint om 2 uur en wordt gehouden in de gymzaal aan de Staringlaan. Kosten van deelname WADDINXVEEN - De zaterdag voor jijn slechts 1,-. een week door de openbare Theo Thijs- senschool aan de Kerkweg-Oost gehou den rommelmarkt is een groot succes geworden. De opbrengst, die bestemd is voor nieu we boeken voor het documentatiecen trum, bedraagt 922,60. rende versierselen werden hem in het ministerie van Binnenlandse Zaken mr. H. Statema en in aanwezigheid GOUDA - Vier jongeren hebben in het weekeinde een naar huis fietsende 23- jarige Waddinxvener van zijn fiets ge slagen en getracht hem verder te mis handelen. De jongen vluchtte daarop met achter lating van zijn fiets in het riet van een sloot in de buurt van het afvaldepot van de Afvalverwerking Rijnmond in de Goudse Poort. Het viertal wist hem daar niet meer op te sporen. Daarop nam men zij n fiets meeDe jon gen is naar huis gelopen en stelde de po litie in kennis van het gebeurde ter hoogte van de Goudse Hanzeweg. De gemeentepolitie heeft de zaak in onder zoek. Het programma-onderdeel van ’’Nederland Muziekland” bevatte ook een optreden in de huiskamer van de George Baker Selection. Gebracht werd de hit uit 1969 "Little Green Bag”. Daarvoor had de Waddinxveense zanger nog gezegd het in Neder land uitstekend naar zijn zin te heb ben. Tenslotte heeft hij vijf jaar wonen en werken in Spanje achter de rug, "maar het bloed kruipt nu eenmaal waar het niet gaan kan”. Het item werd afgesloten met een telefoontje van de cabaretière Ti neke Schouten, die suggereerde dat zij de buurvrouw van Hans en Blanche Bouwens was. Zij had hin der van de muziek en raadde het echtpaar aan maar een spelletje ganzeborden te gaan spelen. WADDINXVEEN - Een kleur- wedstrijd voor de jeugd van 4-12 jaar is de Paasactie waarvoor het winkelcentrum ”de Passage” in Waddinxveen dit jaar heeft geko zen. Voor de uitzending van de kerkdiensten werkt de lokale omroep RTW samen met het Overlegorgaan van de Wad dinxveense kerken. In dit overlegorg aan werken samen de Centrale Her vormde Gemeente, de hervormde Im- manuëlkerkgemeente, De Gerefor meerde Kerken, de Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt), de Remonstrantse Broederschap en de rooms-katholieke St. Victorparochie. Om de veertien dagen zullen de bij het overlegorgaan aangesloten kerken bij toerbeurt een kerkdienst verzorgen. De rechtstreekse uitzendingen zullen - af hankelijk van het tijdstip van de kerk dienst - op zondagmorgen tussen 08.00 en 13.00 uur plaatsvinden. De bij het overlegorgaan aangesloten kerken prijzen zich gelukkig dat het thans in Waddinxveen ook mogelijk is op deze wijze het evangelie door te ge ven. De uitzending op Eerste Paasdag zal vanuit de Brugkerk worden verzorgd door de Centrale Hervormde Gemeen te. De uitzending begint om 9.00 uur. Tot half tien zal een voorprogramma door enkele gemeente-leden worden gepresenteerd. In dit half uur zal door middel van muziek, samenzang en de- WADDINXVEEN - Naar een eigen ontwerp is het Waddinxveense aanne mingsbedrijf Breedijk en Berkouwer bezig met de uitbreiding van twee be drijven aan de oostzijde van de Gouwe. Het gaat hier om coatingbedrijf De He negouwer BV aan de Henegouwerweg en meubeltoonzaal Gouwe Meubel BV aan de Brugweg. Beide bedrijven krij gen de beschikking over een grote be drijfsruimte en meer mogelijkheden voor parkeren. De doorgifte van Nederland 3 blijft -tot nadere berichtgeving- gehandhaafd op kanaal 3. Aangezien de ontvangst van met name Duitsland II en België I slech ter is geworden met de komst van Ne derland 3 is aan de P.T.T. opdracht ge geven een straalverbinding voor Duits land I, II en België I tot stand te bren gen. Naar verwachting zal deze straalverbin ding geheel gereed zijn in mei 1988. Eveneens worden binnenkort aange straald de radio-zenders W.D.R. 1 (mo no 87,7 Mhz), W.D.R. 2 (mono 103,6 Mhz), W.D.R. 3 (stereo 89,0 Mhz) en W.D.R. (stereo 101,8 Mhz). In de loop van dit jaar zal worden beg onnen met de renovatie van de aanwezi ge CAI-rijg- en aftaksystemen in de Vondelwijk, Groenswaard 1, Groens- waard 3, St. Victorwijk en de oostzijde van de Gouwe. De rijg-systemen zullen worden vervangen door een mini-ster- net. De eerste uitzending, die om half tien begint en om negen uur wordt vooraf gegaan door een voorprogramma over de Bijbelse Paasgeschiedenis, is vanuit de hervormde Brugkerk. Voorganger is ds. G.C. Kunz. De schriftlezing is uit Marcus 16: 1-6. GOUDA - De gemeente Gouda heeft er een gerechtelijke procedure voor over om een Waddinxvener, die al vier jaar geleden voor ruim 2.200 gulden schade veroorzaakte aan een gemeente lijk hekwerk langs de Lage Gouwe, met het geld over de brug te laten komen. De man weigerde tot nu toe steeds te betalen. Ook de inschakeling van een deurwaarder haalde niets uit. Voor het voeren van een gerechtelijke procedure gaf de Goudse gemeenteraad op voor stel van B. en W. het groene licht. WADDINXVEEN - De opening van het Waddinxveense filiaal van Jeanti- que stijlmeubelen op de tweede verdie ping van Baan’s Meubelen aan de Zuid kade is met een officiële opening, En gelse gasten, muziek en glasblazen gep aard gegaan. De opening van de zaak van Jeanne, Dick en Ben Nijhof uit Goor was in han den van burgemeester C.M. van der Linden, zoals we hebben bericht. Op de foto die we vorige week plaatsten waren Engelse ambassade-gasten- te zien en niet zoals in het onderschrift absuvieve- lijk werd gemeld het echtpaar Nijhof en zoon. Voor Jeantique stijlmeubelen is de ves tiging van het Waddinxveense filiaal een mijlpaal in de eigen geschiedenis. De keus viel op het Gouwedorp om de klanten in westelijk Nederland beter en vooral sneller van dienst te kunnen zijn. Om het feestelijke karakter rond de opening te onderstrepen verleenden de glasblazers Miranda van der Waal en Woutje Schaaf en pianist/entertainer Jan van den Beid hun medewerking. Jeantique is een meubel-import bedrijf met als hoofdvestiging Goor in Overijs sel. Haar activiteiten vinden voorname lijk plaats op alle grote meubelbeurzen in binnen- en buitenland. Behalve een eigenfabriek in Engeland voor Chesterfield-meubelen vertegen woordigt Jeantique in Nederland de be langen voor de firma’s Burton, Ramble crest, Knigtbridge, Art forma en San Martin. nog 170 mensen. Dat worden erin Wad dinxveen 200. In de gemeenteraad spraken M. Boere (PvdA) en H.H. Heller (CQA) hun vreugde uit over de komst van Volvo Bedrijfswagens uit. Het socialistische raadslid stak niet onder stoelen of ban ken blij te zijn met de komst van een groot bedrijf, gelet op de grote fabrie ken die we in Waddinxveen steeds heb ben gehad. Destijds hanteerde hij graag voor nieu we bedrijfsvestigingen het uitgangspunt dat er voor elke 100 vierkante meter één arbeidsplaats moest zijn, maar hij heeft er geen moeite mee als die norm in deze tijd moeilijk haalbaar blijkt te zijn. Sprekend over ”de grote vis” waarop Waddinxveen beslag had weten te leg gen riep CDA-raadslid Heller burge meester C.M. van der Linden op voort te gaan op de ingeslagen weg voor wat betreft het in Waddinxveen interesse ren van bedrijven. De eerste burger verheelde in zijn ant woord niet dat voor het college van B. en W. het aantal arbeidsplaatsen van een nieuw bedrijf wel degelijk een rol blijft spelen. WADDINXVEEN - De werkgroep vrouwen in de VVD houdt dinsdag avond 12 april om acht uur een bijeen komst in het vrouwenraadhuis De Vlie ger aan de Staringlaan. De avond omvat een informatief ge deelte en een huishoudelijk gedeelte, zo laat werkgroepvoorzitter Maria Wient- jens-van der Velden weten. Op die avond zal mevrouw T. van Ho- gezand, vertegenwoordigster in de ad viesraad van de landelijke organisatie Vrouwen in de VVD een inleiding ver zorgen. Zij zal de aanwezigen informe ren over de structuur van de (Vrouwen in de) VVD, de plaats van de vrouwen binnen de VVD en de mogelijke cursus sen voor VVD-vrouwen. WADDINXVEEN - Noorlander Bouw BV uit Leiderdorp gaat met een nieuw project in de woonwijk Zuidplas star ten. Het betreft hier de bouw van 25 premie- A koopwoningen, waarvoor de ge meenteraad de benodigde 3.834 vier kante meter grond verkocht voor de prijs van 650.000,-. Dat is 26.000,- per woning. Met de gemeente Waddinxveen heeft Noorlander Bouw BV een contract ge sloten dat het bedrijf in Zuidplas voor alsnog 820 woningen mag bouwen. Dit aantal is bijna gehaald. Buiten dit in 1982 gesloten contract zijn er door Noorlander Bouw BV in opdracht van anderen ook woningen gebouwd. WADDINXVEEN - De brassband Voorwaarts geeft op vrijdagavond 15 april om acht uur in de Kruiskerk aan de Passage een voorjaarsconcert. De toegang is gratis. Na afloop is er een gezellig samenzijn met medewerking van The Nightstars. Dat vindt plaats in Het Trefpunt aan de Stationsstraat. Het voorjaai sconcert kent een 12 pun ten tellend programma met een optre den van de brassband onder leiding van Rein Quint en gepresenteerd door Pe- zelfde voet blijft doorgaan in het bren gen van moderne geestelijke liederen. De oudere leden zullen hierop geen stempel mogen drukken, althans geen Het dagelijks bestuur van het interkerkelijk koor Meeting met van links naar rechts Joke van Straalen (penning meester), Immy Patil (voorzitter) en Jack Schut (secretaris). (Foto: Sjaak Noteboom). Gedegen lezingen kwamen er aan te pas bij de officiële opening van Vosko Electronics aan de Staringlaan. Maar een goochelaar zou voor de vrolijke noot zorgen. (Foto: Sjaak Noteboom).

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 29