Polderwegje ’’verkeersvrij Noodlokalen Kohnstamm MAVO-school Wasserette Mary Versloot Indringende rede van oud Gemeente koopt Coenecoop-grond van Centraal Beheer I ziekenhuisman i Plainfield met schoonmaken van automotoren BETERE STRAAT LANTAARNS Vergunningen Hervormde Wereldwinkel themadiensten komt met een benefietconcert Ereprijs Waddinxveen J. van Leeuwen tekent pand Rijnland Offset New Reality in koffiebar Visie op bezoek bij Intercolor Open dag bij Van Velde BV naar Krimpen Riet den Hertog op Goudse zang en orgelavond I H .1 4'1 ’’Praat mee over 9e huisarts” I 1 Gewenst r Securalisatie Verlichtings- plannen Houten school Belangstelling \\7k BF'i'W - pk j WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 13 APRIL 1988 Pagina 13 Dit is het polderwegje dat achter het Noordeinde in de richting Boskoop loopt. B. en W. hebben de raad voorge- doelstelling van de NPV. Volgens hem Feitelijk is deze weg al jaren niet meer rijzen. F*' Het ArnPrsfoortse mannenkoor Jeduthum. Over dit thema zullen ds. G.C. Kunz, ds. H. Schi paan boord, ds. J.W. Goos- sen en kand. W. Groenenboom spreken naar aanleiding van Joh. 14:1-14. steld het openbare karakter ervan te beëindigen. (Foto: Sjaak Noteboom). in gebruik voor het openbaar verkeer. Inmiddels is een gedeelte van deze weg in het kader van gevoerde grondtran- sacties in eigendom overgedragen aan de heren G.L. en G.A. Oudijk. Een formele procedure tot onttrekking is echter nimmer aanhangig gemaakt. Begin mei zal er een jongerendelegatie uit Zuid-Afrika naar Nederland komen. Deze mensen zullen de activiteiten voor SAYCO ondersteunen. Ook in Wad dinxveen zal een van deze jongeren spreken. WADDINXVEEN - Precies 2.160.000,- is het bedrag waarvoor de geemente Waddinxveen ongeveer twee hectare grond in het bedrijven park Coenecoop gaat terugkopen van Centraal Beheer Pensioenverzeke- ring NV in Apeldoorn. Iedere vergroting wordt na een proef druk op kleur gecorrigeerd om vervol gens correct af te drukken. De leden van de club was gevraagd ieder een kleurennegatief mee te nemen. Van de ze negatieven werd die avond een ver groting gemaakt. De avond werd afge sloten met een drankje. De leden van de foto-club werden rond geleid door het bedrijf en uitgebreid geïnformeerd over de werkwijze. Op vallend was de zorg die men besteedt aan het ontwikkelen en afdrukken van de kleurenfilms, dat voor een belangrijk deel handwerk is. Het bedrijf levert als service het ontwik kelen en afdrukken van films in één dag en het maken van fotovakwerk voor amateurs en bedrijven. WADDINXVEEN - In de vier kerkge bouwen van de Centrale Hervormde Gemeente, de Brugkerk (Kerkweg- Oost), de Hoeksteen (Esdoornlaan), de Bethelkerk (Bilderdijklaan) en in de dependance in de Zuidplas (Rehoboth- school aan de Sperwerhoek), worden zondag 17 april thema-diensten gehou den onder het motto ”De weg ten le ven”. De oud-ziekenhuisdirecteur Van de Herik ging vooral in op de oorzaak van de securalisatie van de gezondheids zorg. Hij ging daarbij ver terug in het verleden. Voetius, de eerste rector van de Utrechtse universiteit, zei: ’’Wan neer de wetenschap zich niet ontwikkelt aan de bedding van Gods Woord, dan ontaardt die medische wetenschap”. De diensten beginnen om 9.30 uur. Na afloop is er gelegenheid om nog wat na te praten en een kopje koffie te drinken. Voor de kinderen is er een creche. voor de oplossing van het huisvestings probleem. De aan te kopen noodloka- len kunnen worden geplaatst op het ter rein van de school. Uiteraard verdient plaatsing op ’’eigen terrein” de voor keur boven plaatsing elders, bijvoor beeld opnieuw aan de Pr. Alexander- straat. WADDINXVEEN - B. en W. hebben besloten dat aan de vogelvereniging ”De Vogelvrienden” te Krimpen aan den IJssel ten behoeve van een op 20,21 en 22 oktober 1988 te houden regionale vogeltentoonstelling een ereprijs be schikbaar zal worden gesteld. Plainfield is een sinds het najaar van 1985 bestaande Amsterdamse formatie. De groep werd opgericht ter nagedach tenis van Robert Johnson, Jane Mans field, Hank Williams, Marilyn Monroe, Elvis Presley, Jimi Hendrix en andere inspiratiebronnen. aan (minimaal) drie leslokalen met en kele nevenruimten. De gemeente acht het gewenst en voorts verantwoord om tenminste dit aantal lokalen te plaatsen. Die behoefte zal in elk geval een aantal jaren blijven bestaan. Mocht de behoefte daarna afnemen - er kan (slechts) worden gerekend op een ’’huurvergoeding” door het ministerie van 7.300,- per ’’lokaaleenheid” voor werkelijk noodzakelijk gebruik - dan kunnen de lokalen, die niet meer voor deze school nodig zijn, wellicht elders worden ingezet of eventueel worden verkocht. Aangezien de weg niet meer in het be lang van het openbaar verkeer is en er op grond van het openbaar belang zich niets tegen de onttrekking daarvan ver zet hebben B. en W. de gemeenteraad het voorstel gedaan het polderwegje aan het openbaar verkeer te onttrek ken. WADDINXVEEN - De Wereldwinkel Waddinxveen werkt aan de organisatie van een benefietconcert voor het South African Youth Congress (SAYCO). Het concert is een onderdeel van de voorj aarscampagne van het Komitee Zuidelijk Afrika (KZA) en de Anti- Apartheids-beweging Nederland (AABN), waaraan ook in Waddinx veen inhoud wordt gegeven. is de wettelijke bescherming van het le vensbegin en het levenseinde in ons WADDINXVEEN - De straatverlich ting Wilhelminakade en van de Zuidka- de tussen de Burgemeester Trooststraat en de Jan Dorrekenskade-Oost, welk weggedeelte ook opnieuw zal worden bestraat, krijgt nieuwe straatverlich- De heer Van de Herik vindt de tijd voor Ong een nieuw reveil - op grond waarvan vroeger de Diaconnessenhuizen ont stonden - rijp. Hij miste de barmhartig heid in de gezondheidszorg. ’’Allerlei WADDINXVEEN - Op het terrein van de Prof. Kohnstammschool voor openbaar MAVO aan de Mauritslaan zullen drie noodlokalen worden ge plaatst nu de bouw van permanente lokalen voor de opvang van een groei end aantal leerlingen niet haalbaar is gebleken. Met deze operatie is 290.000,- gemoeid. B. en W. hebben de gemeenteraad gevraagd dit kre diet beschikbaar te stellen. De gemeente koopt en plaatst de nood lokalen met nevenruimten. De discussie over deze zaak kon in de raadscommis sies voor onderwijs- en personeelszaken en voor de financiën nog niet worden af gerond. Om de plaatsing van noodlokalen voor elkaar te kunnen krijgen nam de ge meenteraad in zijn vergadering van vo rige maand al een voorbereidingsbe- sluit, zodat er in de sfeer van het be stemmingsplan geen problemen zullen De school heeft per augustus behoefte rii7pn i\ j x. Het schoonmaken van de auto motor bij Auto Van Melde BV. De voorj aarscampagne ’’Steun de be- vrijdingsstrijd in Zuid-Afrika en Nami bië” bestaat uit twee delen. Tot en met mei een informatie- en fondswerving scampagne voor democratische en non- raciale organisaties in Zuid-Afrika en Namibië. Op 11 juni begint een tien daagse voor het ANC en een landelijke demonstraties tegen apartheid en voor verdergaande sanktimaatregelen tegen Zuid-Afrika. De nieuwe Waddinxveense wasserette, waarvoor nog een passende naam moet worden gezocht, krijgt de beschikking over 8 wasmachines, 3 drogers, 2centri fuges en een grote mangel. Voor de wasserette is 80 vierkante meter be schikbaar.*:' nu 150 leden tellende afdeling Waddinxveen van de Ne- over GOUDA - De Waddinxveense sopraan Riet den Hertog doet volgende week vrijdagavond 22 april om kwart voor acht mee aan de zang- en orgelavond in de Goudse St. Janskerk van het plaatse lijke comité van de Stichting Woord en Daad. De opbrengst van deze avond, toegan kelijk tegen betaling van vijf gulden (kinderen tot 12 jaar gratis), komt ten goede aan een kinderdagverblijf voor hulpbehoevende kinderen in India. Het comité hoopt op een massale op komst om zodoende een zo groot moge lijk bedrag uit de toegangsbewijzen en de collecte die speciaal voor dit doel zal worden gehouden, voor deze kinderen te kunnen bestemmen. Naast de vreugde van het geven zal het publiek zeker kunnen genieten van het muzikale gebodene, waarvoor de mede werking is gevraagd van zowel landelijk als regionaal bekende koren en solisten, met uiteraard ook de welkome afwisse ling van de massale samenzang. Het bekende, 150 man tellende man nenkoor ’’Jeduthun” uit Amersfoort, zal in de kerk bijzonder mooi uitkomen onder leiding van dirigent Cees het Jonk, met aan het orgel hun vaste bege- leider-organist Arie Kortleven. Naast het ’’zware geschut” zal ook me dewerking worden verleend door het jeugdkoor ’’Jong Sursum-Corda” uit Gouda onder leiding van de dirigente Ineke van der Gouwe met orgelbegelei ding van haar man Hans van der Gou we. Zowel met het mannenkoor als met het jeugdkoor is bij een aantal liederen de sopraan Riet den hertog te beluisteren die daarnaast met haar prachtige stem ook een paar soli zal verzorgen. De algehele leiding van de avond is in handen van ds. ir. W.F. Teekens, die te vens als hoofdbestuurslid van de stich ting Woord en Daad het een en ander uit de dagelijkse praktijk van het hulp verlenen zal vertellen. Eerder is de straatverlichting van de Zuidkade tussen de Zuidelijke Dwars weg en de Burg. Trooststraat vernieuwd en aangepast aan de huidige maatsta ven. Binnenkort zal dus begonnen worden met het herstraten van de Zuidkade tus sen de Burg. Trooststraat en de Jan Dorrekenskade. Het is dan gewenst de straatverlichting op dit gedeelte van de Zuidkade eveneens te vernieuwen. Door het G.E.B. is een verlichtingsplan opgesteld. De kosten voor het uitvoe ren van deze werken worden begroot op 57.500,-. Ook is de straatverlichting van de Wil helminakade dringend aan vervanging en verbetering toe. In het door het G.E.B. opgestelde verlichtingsplan worden de kosten voor het uitvoeren van deze werken begroot op 27.500,-. WADDINXVEEN - De in Waddinx-( veen wonende architect J. van Leeuwen van het in Waddinxveen gevestigde en in Moordrecht uitvoerende bureau van Leeuwen Architectuur BV ontwerpt het nieuwe bedrijfspand dat Rijnland Offset aan de Maarten Schoutenstraat gaat bouwen. «WA-, WADDINXVEEN - ’’Zorgen om de gezondheidszorg” was het onder werp van de indringende rede, die oud-directeur H. van de Herik van het Prinses Beatrixziekenhuis in Gorinchem vorige week donderdagavond in de Bethelkerk hield op de eerste openbare ledenvergadering van de afde ling Waddinxveen van de Nederlandse Patiëntenvereniging (NPV). WADDINXVEEN - In het jongeren centrum ’t Gemaal aan de Kanaaldijk treedt vrijdagavond 15 april de rock- en rollband Plainfield op. De toegangsprijs is 5,-. De avond begint om half tien. Zoals bekend is de MAVO-school en kele jaren geleden als dislokatie een 4- klassige houten noodschool aan de Pr. Alexanderstraat in gebruik gegeven. De zeer slechte staat van deze noodlo kalen maakte het (reeds vorig jaar) noodzakelijk om te zien naar vervan gende huisvesting. Inmiddels is geble ken dat het op verantwoorde wijze on derbrengen van de leerlingen in be staande gebouwen niet mogelijk blijkt te zijn. Uitbreiding van de school (met perma nente lokalen) via de officiële procedu re van het in de wet bedoelde ’’plan voor scholen” of via andere rijksregelingen blijkt (ook thans) niet haalbaar te zijn. Het (opnieuw) plaatsen van noodloka len is daarom de enige mogelijkheid WADDINXVEEN - De derlandse Patiëntenvereniging (NPV) zal zich ook laten horen in de discussie de voorgenomen benoeming van een negende huisarts in dit Gouwedorp. WADDINXVEEN - In de laatste we ken hebben B. en W. de volgende ver gunningen verleend: - Aan Jeantique Engelse Stijlmeube- len te Goor is vergunning verleend ten behoeve van een lichtreclame aan de Oostgevel van het perceel Zuidkade 110. - Voorzover de route in de gemeente Waddinxveen ligt, is aan Autoclub ”De Gouwe Rijders” te Waddinxveen toe stemming verleend voor het houden van een oriëntatierit op woensdagavond 11 mei 1988. - Aan de speeltuinvereniging ”De Pad destoel” is vergunning verleend voor het houden van een bazar en loterij in het wijkgebouw op 21 en 22 oktober 1988. - Aan de Kerkeraad van de Gerefor meerde Kerk te Waddinxveen is ver gunning verleend voor het houden van een bazar/rommelmarkt op 4 juni 1988. - Aan mevrouw Y.M.L. de Jong-Der- nison te Waddinxveen is vergunning verleend tot het houden van een kinder- kledingbeurs in ”de Bonkelaar” op 11 en 12 april 1988, alsmede voor een koopavond op eerstgenoemde datum. - Ten behoeve van de landelijke aktie ”Kom in de kas” op zaterdag 9 april 1988 zijn aan de heer J. Verweij te Wad dinxveen diverse vergunningen ver leend. Centraal Beheer Pensioenverzekering NV. Ter uitvoering van de overeenkomst is bij raadsbesluit van 29 oktober 1984 aan Centraal Beheer Pensioenverzekering NV verkocht 2 ha bouwrijpe grond, ge legen op het bedrijfsterrein Coenecoop om deze door centraal Beheer in explo itatie te doen brengen. De betreffende percelen zijn thans nog eigendom van Centraal Beheer en de?e vennootschap heeft aan de gemeente medegedeeld haar activiteiten in deze te willen beëindigen. Gezien de belangen, die de gemeente heeft bij de verdere ontwikkeling van het bedrijfsterrein en gezien de grote belangstelling, die thans bestaat voor vestiging op het bedrijfsterrein, is door het college met Centraal Beheer over eengekomen de in 1984 verkochte per celen terug te kopen. De voor de gemeente niet ongunstige fi nanciële consequenties zijn reeds be sproken in de commissie voor de finan ciën en de commissie voor de ruimtelij ke ordening, woningbouw en bedrijf sterreinen. In samenhang met deze terugkoop zal tevens de samenwerking terzake van de gezamenlijke promotie- en verkoopac- tiviteiten worden beëindigd. Hiertoe dienen onderdelen van de genoemde overeenkomst te worden ontbonden. WADDINXVEEN - De gemeente Waddinxveen gaat het polderwegje van de Wadde tot de grens met de gemeente Boskoop en parallel lopend aan de oost zijde van het Noordeinde onttrekken aan het openbaar verkeer. WADDINXVEEN - Mary Versloot, de 19-jarige dochter van het horeca- echtpaar Arie en Riet Versloot van De Unie, gaat in het brugcentrum met een nieuwe wasserette van start. Daartoe wordt de ruimte achter de zui- velzaak van Van Leeuwen aan de Kerkweg-Oost geschikt gemaakt. Dit fonds beschikte al geruime tijd over de bedrijfsgrond, maar heeft er niets mee gedaan omdat de belangstelling naar andere gebieden is uitgegaan. De gemeente verwierf de Coenecoop- gronden vijf jaar geleden door het slui ten van een samenwerkingsovereen komst op 10 mei 1983 tot gezamenlijke ontwikkelings-, promotie- en verkoo- pactiviteiten van het bedrijfsterrein Coenecoop. De contractspositie van centraal Beheer Vastgoed BV is nadien met instemming van de gemeente overgenomen door WADDINXVEEN - De groep New Re ality uit Alphen aan den Rijn is vrijdag avond te zien en te horen in de hervorm de koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse. Het programma begint om half negen, maar de koffiebar is al open om kwart voor acht. New Reality is een 8-mans formatie die middels hedendaagse muziek probeert jongeren te bereiken met het evangelie. De groep is in 1986 opgericht en bestaat uit ex-leden van ’’Discipel” en ’’Forma tie leteke”. Zij brengen een overwe gend Engelstalig programma met tus sendoor persoonlijke getuigenissen. WADDINXVEEN - Komende zater dag 16 april van 9.00-15.00 uur staan twee van de beste monteurs van Auto Van Velde BV in het autobedrijf aan de Dorpstraat klaar om vervuilde motoren van auto’s in een half uur volledig schoon te maken. Dat gebeurt met het schoonmaakmid del voor motoren Top Engine Cleaner (TEC), waardoor de auto weer nieuwe kracht krijgt, de motor weer soepel wordt en zuiniger gaat rijden en de be zitter weer meer plezier aan z’n wagen gaat beleven. Tijdens de open dag bij Auto Van Vel de BV kan men voor de speciale prijs van 35,- zijn of haar automotor schoon laten maken, inclusief afstellen. Voorts krijgt de eigenaar van de wagen die een TEC-behandeling ondergaat een leuke attentie. Nadere inlichtingen: tel. 01828-15155. Automotoren, die vaak veel voor korte afstanden worden gebruikt, raken in meerdere of mindere mate vervuild door een soort koolafzetting, die zich in cilinders e.d. voordoet en die de ver branding in de motoren minder goed doet zijn dan wel mogelijk is. Dat betekent dat de auto minder trek kracht toont, dat de uitlaatgassen vuiler zijn dan nodig is wenselijk geacht moet worden en vaak ook dat meer benzine verbruikt wordt dan nodig is. Een TEC-behandeling reinigt carbura teur en verbrandingskamers razendsnel en uiterst effectief. De motor krijgt daardoor een betere compressie, een schone, krachtige en soepel draaiende motor met gezuiverde uitlaatgassen en een lager brandstofverbruik. Het middel wordt in Japan al geruime tijd gebruikt en daar is het eigenlijk een vast onderdeel van een grote beurt ge worden. De Hogere Technische School in Apeldoorn heeft verschillende tests uitgevoerd. Auto van Velde wil zaterdag 16 april be langstellenden gelegenheid geven nader met dit middel kennis te maken. Men wil dan de motoren van verschillende auto’s met dit middel, deze Top Engine Cleaner gaan behandelen en hoopt dui delijk te maken, dat met dit middel goe de goede resultaten te behalen zijn. Speciaal voor motoren, die door vervui ling niet meer zo prettig functioneren als men wel graag zou zien. Twee van hun beste monteurs staan van 9.00 t/m 15.00 uur met een moderne computer tester klaar om uw motor na de behan deling perfect af te stellen. WADDINXVEEN/BOSKOOP - De Waddinxveense fotoclub Visie heeft vo rige week woensdag een bezoek ge bracht aan Intercolor Fototechniek aan de Kerkweg-Oost. De projecten waarvoor fondsen worden geworven zijn gericht op vrouwen, me dia, vakbonden en andere projecten. Enkele van die doelen zijn niet alleen de Mary Versloot, die woensdag 18 mei 20 progressieve jongerenorganisatie SAY- ---- j- CO, jjg jn maart 1987 Op een geheime bijeenkomst werd opgericht, maar ook SADWU, de in 1986 opgerichte lande- lijkse vakbond van dienstboden, waar- De Waddinxveense sopraan Riet den Hertog. in de Dorpstraat gebeurt op verzoek van de winkeliersvereniging. In ver- heidszorg een levensbedreigende ge- band met de eventuele toekomstige ont- zondheidszorg. wikkelingen in de Dorpstraat is een tijdelijke oplossing gevonden om aan het verzoek van de winkeliers tegemoet te komen. De kosten voor verbetering van de straatverlichting worden begroot op 5.000,-. ren wanneer de door het gemeentebestuur opgestelde profielschets (het liefst een I vrouwelijke huisarts, die in de Zuidplas wil wonen en open moet staan voor alterna- tieve geneeswijzen) een maand in het gemeentehuis ter inzage ligt. Ir. Drost riep de op de vergadering aanwezige NPV-leden op ook de hieraan gekop- pelde hoorzitting bij te wonen. Het afdelingsbestuur zal zeker ook reageren. jaar wordt, hoopt tegen die tijd de was serette officieel te openen. Eén van haar eerste klanten is restaurant-hotel De Unie. De was van dit bedrijf kan nu in familiebanden blijven. De wasserette op ook de Waddinxveense gemeentelij- zal zes dagenwn de week geopend zijn. ke steun zich t$il gaan richten. Voorzitter J.L. van Klaveren stond in land steeds minder een vanzelfspreken- zijn openingswoord allereerst stil bij de de zaak. ”De abortuswet maakte enkele jaren geleden een einde aan de wettelijke be scherming van het prille leven in de moederschoot. Vandaag staat de ber- schermwaardigheid van de oudere (zie ke) mens ter discussie. Maar dat niet al leen. De medische ontwikkeling heeft een enorme vlucht genomen en daard oor is op het gebied van de medische be handeling zeer veel mogelijk gewor den”. De vraag of de toepassing van al die nieuwe mogelijkheden ook geoorloofd is, wordt nauwelijks gehoord, aldus de NPV-voorzitter. Een ethische bezin ning op een aantal zaken is dringend no dig. Gelukkig zijn er mensen die daar van doordrongen zijn. De ernst van de situatie heeft in 1982 tot de oprichting van de Nederlandse Patiënten Vereni ging geleid, die de belangen van gebrui kers van voorzieningen in de gezond heidszorg behartigt in algemene zin. De grondslag is Gods Woord en de daarin geboden zorg voor het menselijk leven. ’’Niet alleen voor de patiënten willen wij ons inzetten maar ook voor hun familieleden. Het is de ervaring dat zij juist bij de hulpverlening nogal eens tussen wal en schip raken. Ook ten op zichte van de algemene belangenbe hartiging geldt voor ons. Ieder mens mag er zijn”stelde de heer Van Klave ren. Ook de Dorpstraat zal van nieuwe ver lichting worden voorzien. Met het hele karwei is volgens de gemeente w. 'Allerlei 90.000,-gemoeid. begrippen worden van Bijbelse lading Het opknappen van de straatverlichting ontdaan”, zo merkte hij op. Volgens hem is een geseculariseerde gezond- Jg

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 13