van incest VVH-bazar: 7.231,15 De Wadde viert ’n week feest Boskoper verdacht Zaterdag rommelmarkt RTW ’’live” op rommelmarkt J Weer Israël- Feest- programma De Wadde Fancy Fair Jan Ligt- hartschool Sport Overdag Badminton De beste oplossing voor uw aflossing avond van de Open Cirkel Coenecoop openbare weg ’’Kieskleurig” Klaas de Vriesschool Aanhoudingen Doorrijden na aanrijding GEB Historie Feest Diefstal Onder invloed RTW Prijzen Receptie Auto’s ontvreemd Winkeldiefstallen Verkeerscontrole Diefstal fietsen Volkstuinders Nevenactiviteiten Negeren stopteken a VOOR EEN GOED BOEK A boekhandel veldwijk b.v. Waddinxveen WADDINXVEEN - Voor het 75-jarig bestaan van de christelijke MULO - nu een onderdeel van de scholengemeenschap voor MAVO/LTO/ LHNO ”De Wadde” aan de Sniepweg - is een feestprogramma opgezet dat een week in beslag neemt. HK WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 20 APRIL 1988 Pagina 13 ert (Oostpolderweg 2). en plant nr. 46 (Bloemetjesronde). Bel ons voor inlichtingen: 7 V NAAR 15.00-16.30 uur - Receptie (1) Receptie van het bestuur van de ”De Wadde” in de aula van de school, Sniepweg 57. Toegankelijk voor alle belangstellenden. WADDINXVEEN - De vrijdagmiddag door oud-wethouder en ere-burger van Waddinxveen Simon Pille (87) officieel geopende bazar in het Anne Frank-cen- trum heeft de organiserende Vrouwelij ke Vrijwillige Hulpverlening (WH) welgeteld 7.231,15 opgebracht. Dat is weer meer dan een jaar geleden. In haar openingswoord bedankte VVH- presidente mevr. A.C.M. Moerings- Verwey allen die op welke wijze dan ook aan de bazar hadden meegewerkt. WADDINXVEEN - De Waddinxveense recherche heeft vorige week dinsdag 12 april een 33-jarige inwoner van Boskoop aangehouden. Hij wordt er van verdacht in 1986 incest te hebben gepleegd met zijn toen 12- jarige dochter. De man heeft een gedeeltelijke bekentenis afgelegd en is op donderdag 14 april voorgeleid aan de officier van Justitie. De incest kwam aan het licht doordat het meisje er zelf over begon te praten. De va der was inmiddels van haar moeder gescheiden en woonde toen niet meer in het gezin. In dit programma wordt onder meer aandacht besteed aan de organisatoren van de rommelmarkt en het doel daar van. Als deze lokatie-uitzending slaagt, zal de RTW-radio proberen ook aanwezig te zijn bij Brugfestijn in juni en de bra derie in de Dorpstraat in augustus. komt tot stand op basis van een gedegen advies van de financiële vakman. Van leningen en financieringen weten wij èlles. Maar vooral in hypotheken zijn wij volkomen thuis. Laat ons de mogelijkheden 'ns op een rijtje zetten. Dat geeft duidelijkheid en vaak zelfs zicht op een verrassende oplossing. FINANCIERINGEN VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN Voor nadere informatie over Sport Overdag met badminton kan men in Waddinxveen tel. 17251 bellen. WADDINXVEEN - In de sport zaal Groenswaard aan de Wingerd is er tot half mei weer elke donder dagochtend Sport Overdag met badminton. ASSURANTIEKANTOOR DERKSEN ZN. Prinses Beatrixlaan 64 Postbus 340 2740 AH Waddinxveen Telefoon: 01828-12213 ZATERDAG 23 APRIL 1988 10.00 uur - Herdenkingsbijeen komst en reünie Officiële viering van het 75-jarig bestaan van de Chr. MULO te Waddinxveen in de aula van de scholengemeenschap. Voorganger ds. H.J. v.d. Steen te Rotterdam, oud-docent van de school. Aanbieding cadeau van 75-jarige MULO aan 75-jarige Waddinxve- ners ’’Anne Frank-centrüm (bank) en Huize ’’Souburgh” (tafel). Toespraken door burgemeester C.M. van der Linden, J. Smit, in specteur Voortgezet Onderwijs en K.F.W. Groeneweg, voorzitter van het schoolbestuur. Reünie voor (oud)-bestuursleden en (oud-medewerkers. Toeganke lijk voor genodigden. Passage Waddinxveen Tel 01828-12620 Een 23-jarige Waddinxvener en een 27- jarige Boskoper werden aangehouden, daar zij weigerden de voor hen open staande boetes te betalen. Beiden wer den ingesloten te Waddinxveen. Eén van hen werd na één dag ingesloten in het Huis van Bewaring te Rotterdam. Op zondag 10 april werd nabij de mane ge ’’Reigersburgh” aan de Piasweg een grijze personenauto (Datsun), voorzien van het kenteken NP-33-JZ, aangere den, waarbij aan de rechtervoorzijde schade is ontstaan. De veroorzakende bestuurder heeft zich niet gemeld. Eventuele getuigen van deze aanrijding worden verzocht contact op te nemen met de rijkspolitie Waddinxveen (tel. 01828-13688). WADDINXVEEN - Volgende week woensdag biedt de hervormde ontmoe- tingskring De Open Cirkel in De Schaapskooi aan de Nesse opnieuw de gelegenheid om met elkaar over Israël na te denken. De eerste avond over het thema ’’Zicht op Israël” stond er een diaklankbeeld op het programma. Deze avond zal ds. G.H. Abrna uit Gouda een inleiding houden. Iedere belangstellende is van harte welkom in De Schaapskooi (achter de Brugkerk) aan de Nesse. Aanvang 20.00 uur. Aan het Gemeentelijk Energiebedrijf Gouda e.o. te Gouda is een perceeltje grond van circa 25 m2 op het bedrijfster rein Coenecoop verkocht. ■POLITIENIEUWS VRUDAG 29 APRIL 1988 Feestdag in Duinrell In het Wassenaarse pretpark Duin rell is een feestelijke dag-uit voor allen die bij de scholengemeen schap De Wadde betrokken zijn. Op 1 april 1913 werd de Chr. MULO aan de Kerkweg (naast de Kruiskerk) geopend. Het eerste schoolhoofd was de heer L. Boomsma, die in 1913 werd opgevolgd door de heer Tj. van Dam. Dit project van de badmintonclubs Florida en Aeolus en de gemeente Waddinxveen is wekelijks van 10.00-11.30 uur. De kosten bedra gen 3,50, inclusief rackets, shutt les en training. WOENSDAG 27 APRIL 1988 14.00-17.00 en 19.00-21.00 uur - Open huis Open Huis wegens het 75-jarig be staan van de MAVO-afdeling van ”De Wadde”. Tentoonstelling/pre- sentatie van wat ”De Wadde” te bieden heeft: haar onderwijs en haar producten. Toegankelijk voor alle belangstellenden in het school gebouw, Sniepweg 57. WADDINXVEEN - Waddinxveens grootste rommelmarkt, die van de Centrale Hervormde Gemeente aan de Beukenhof, wordt komende za terdag 23 april vanaf negen uur weer gehouden. En nu al weer voor de 14e keer. De opbrengst is bestemd voor het plaatselijk jeugdwerk en andere projecten in binnen- en buitenland. WADDINXVEEN - De RTW-radio maakt komende zaterdag een bijna live-programma vanaf het terrein van de Rommelmarkt van de Centrale Hervormde Gemeente aan de Beukenhof. De ter plaatse in een stand tus sen 10.00 en 12.00 uur aan te maken opnamen zullen diezelfde middag van 15.00-17.00 uur in een speciaal programma worden uitgezonden via de FM-band op 101.1 Mhz in stereo. Een herdenkingsdienst voor genodig den, te leiden door ds. H.J. v.d. Steen uit Rotterdam (oud-docent van de school), op zaterdag 23 april in de aula van ”De Wadde” vormt de opening van de feestelijkheden. Tijdens deze bijeenkomst zal de 75-jari- ge school aan de 75-jarigen van Wad dinxveen een cadeau aanbieden; voor het ’’Anne Frank-centrum” is door de LTS-afdeling een bank gemaakt en voor Huize ’’Souburgh” een tafel. Tevens wordt een herinneringsge schenk en een jubileumboekje uitge reikt. Een reünie voor (oud)bestuursle- den, (oud)medewerkers en (oud)leer- lingen en een receptie van het bestuur van ”De Wadde” staan vervolgens op het programma. Donderdag 28 april en vrijdag29 april is er feest voor en met de leerlingen: een sportfestijn in de veilinghal en een feest dag in ’’Duinrell” te Wassenaar. Zondag 10 april: Uit de voortuin van een woning aan de Tesselschadelaan is een plantenbak weggenomen. WADDINXVEEN - De gemeente Waddinxveen heeft besloten dat bij Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland een verzoek tot aanpassing van de gren zen van de bebouwde kom ingevolge de Wegenwet en Wegenverkeerswet zal worden ingediend, opdat het Bedrij venpark Coenecoop hierbinnen valt. Maandag 11 april: Aangifte werd ged aan van openbreken van een kelderbox in de Wingerdflat. Men wist niet precies te zeggen of er iets was ontvreemd. Dinsdag 12 april: Een bewoonster van de Peppelhorst werd benadeeld, door dat 3 girobetaalkaarten, die zijn ont vreemd, werden afgeschreven van haar rekening. Woensdag 13 april: Een tweede bena deelde aan de Peppelhorst. Ook in dit geval werden girobetaalkaarten ont vreemd en afgeschreven. Dinsdag 14 april: Terwijl een Waddinx vener enkele baantjes trok in het zwem bad aan de Sniepweg, bleken uit de kleedkamer zijn sportschoenen en sok ken te zijn ontvreemd. Uit een winkel aan de Passage werden twee weegscha len met een totale waarde van 370,- ontvreemd. Vrijdag 15 april: Een bewoner van de Elzenhorst deed aangifte van diefstal en afschrijving van girobetaalkaarten. Zoals uit de opbrengsten van de afgelo pen jaren blijkt (1985 38.000,-, 1986 35.000,-, 1987 39.000,-) zijn deze rom melmarkten een groot succes en trek- plantenkraam die Weggelopen patient Op maandag 11 april werd bij de Coene- coopbrug een 23-jarige man aangehou den. Bij onderzoek bleek, dat de man uit een psychiatrische inrichting te Er- melo, waar hij met rechterlijke machti ging was opgenomen en werd ver pleegd, was weggelopen. Hij is weer te ruggebracht. De afgelopen week werden twee auto mobilisten (een Waddinxvener en een Gouwenaar) aangehouden wegens het rijden onder invloed van alcohol. De uit Gouda afkomstige man bleek ladderzat en was amper aanspreekbaar. In beide gevallen weigerde men de bloedproef te ondergaan. Van de weigering is proces verbaal opgemaakt. De school had toen een 9-jarig leerplan: 6 jaren voor GLO en 3 jaren voor de MULO. Heel veel Waddinxveense jongens en meisjes hebben de Chr. MULO be zocht. Ook uit de omliggende plaatsen was de belangstelling groot. Aanvanke lijk was de school een ’’school voor ei gen rekening”, later ontstond de MU- LO-vereniging met een bestuur door de leden gekozen. In 1956 werd de ’’Stichting voorchriste lijk Uitgebreid Lager Onderwijs” opge richt. Een nieuw schoolgebouw aan de Beatrixlaan kon worden betrokken en de ULO kreeg ook een naam: ’’Prinses - later Koningin Wilhelminaschool”. Hoofd der school en directeur waren achtereenvolgens de heren R.J. Zuid- ema, M. Dijkshoorn en J. Willemstein. De naam ULO veranderde in MAVO (1968); in 1976 werd de school een scho lengemeenschap met naast de MAVO een LTO-afdeling. In 1986 veranderde de naam ’’Koningin Wilhelminaschool” in Chr. Scholengemeenschap ”De Wad de” na fusie met de LHNO ”De Rank”. Tijdens de rommelmarkt zal de lokale omroep RTW een 2 uur durende live- uitzending verzorgen vanaf het rommel- marktterrein. De rommelmarkt wordt geopend om 9.00 uur en zal duren zolang de voor raad strekt of tot vier uur ’s middags. Voor degenen die grotere spullen ko pen en niet over vervoer beschikken kan weer tegen vergoeding thuis be zorgd worden (alleen in de buurt van Waddinxveen). De opbrengst van de rommelmarkt wordt gebruikt- ter ondersteuning van het jeugd- en evangelisatiewerk binnen de Hervormde Gemeente en ter onder steuning van diverse projecten in bin nen- en buitenland. De onderstaande prijzen kunnen bij mevr. A.C.M. Moerings-Verwey (P.C.Hooftstraat 3) tussen 18.00-19.00 uur afgehaald worden. Oranje beestje nr. 73 (Oranjehuis-ronde), Kon. Be- atrixlepeltje nr 12 (Oranjehuis-ronde) Lastige treinreizigers Op zondag 10 april werd door een NS- conducteur de assistentie van de politie ingeroepen. Twee 17-jarige Gouwe naars toonden wel een kaartje, doch de ze waren niet geldig voor het traject Al- phen-Gouda. Tegen beide knapen is proces-verbaal opgemaakt. Haar dank ging ook uit naar de winke liers, de bedrijven en de marktkooplie den die weer voor tal van mooie prijzen hadden gezorgd. De presidente zei te hopen dat aan het einde van de bazar alle kraampjes leeg zouden zijn en dat er dan op een ge slaagde bazar zou kunnen worden te ruggezien. Er zijn nog enkele prijzen af te halen en Zoals bekend staat de school op zater dag 23 april vanaf 16.30 uur open voor oud-leerlingen. In de afgelopen weken kon men zich schriftelijk voor deze reü nie aanmelden bij de ”De Wadde”. Ook op dit moment stromen de aanmel dingen binnen. Een tentoonstelling van oude foto’s en historisch materiaal zal zeker de aandacht trekken. Tijdens de receptie die op dezelfde dag gehouden wordt van 15.00 tot 16.30 uur is een ie der in de gelegenheid het Wadde-be- stuur te feliciteren met het 75-jarig be staan van de school. Op woensdag 27 april presenteert ”De Wadde” zich. Van 14.00-17.00 uur en van 19.00-21.00 uur is er open huis. Ie dereen kan dan de presentatie/tentoon- stelling 1913-1988 komen bekijken en zien wat ”De Wadde” te bieden heeft: haar onderwijs en haar producten. WADDINXVEEN - Op de openbare Jan Ligthartschool aan de Sperwerhoek in Zuidplas wordt ook vanavond tussen zeven en negen uur nog een fancy-fair gehouden, die vanmiddag (woensdag 20 april) om twee uur al begonnen is. Iedereen is welkom. De klassen zijn leeggehaald met tafels en stoelen zodat men er nu kan kruisboogschieten, ping pongen met hindernissen en er een su per vlooienspel kan spelen. Er is een kleine rommelmarkt met kinderspeel goed en glaswerk en er zijn plantjes en bloemen te koop. Het rad van avontuur is er ook weer met veel leuke prijzen en de grabbaltonnen zijn goed gevuld. Wie alles heeft gezien kan ook nog van een lekker kopje koffie of limonade ge nieten met een lekker stuk taart of cake De opbrengst van deze dag wil de orga niserende ouderraad besteden aan uit breiding van de geluidsinstallatie en do cumentatiecentrum. WADDINXVEEN - Het volledige feestprogramma van de 75-jarige ULO/MAVO-afdeling van de christelijke scholengemeenschap De Wadde zjet er zo uit: 16.30-21.00 uur - Receptie (2) Reünie voor (oud)-medewerkers en oud-leerlingen in het schoolge bouw, Sniepweg 57. Toegankelijk voor oud-leerlingen (bijdrage 10,-). curiosa (spullen uit grootmoeders tijd), antiek en een afdeling ongeregeld goed. De spullen voor al deze afdelingen zijn ingezameld via een grootscheepse op haaldag en via zogenaamde brengdagen waarop mensen zelf hun nog voor de rommelmarktverkoop bruikbare spul len konden inleveren op het centrale in zamelpunt. Tevens is er een ’’rommel- marktservicedienst” beschikbaar voor het ophalen van grotere spullen (meu bels enz) bij mensen die niet over ge schikt vervoer de beschikking hebben. Tussen vrijdag 8 en maandag 11 april werd vanaf het parkeerterrein aan de Passage een personenauto, Honda Ci vic, blauw, kenteken DP-51-HG, ont vreemd. Enkele dagen later werd bij een bedrijf aan de Mercuriusweg een Mercedes- Benz, kenteken BJ-12-RV (oranjekleu rige bus) gestolen. De afgelopen week zijn totaal 4 Wad- dinxveners op heterdaad betrapt bij diefstal van goederen in de Spar. Op dinsdag 12 april nam een man voor bijna 60,- aan goederen weg en deponeerde deze niet in de boodschappenwagen, maar in een tas. De spullen werden niet ter afrekening aangeboden. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. Ook werden drie jongeren aangehou den en verhoord in verband met de dief stal van wat kleinere spullen. Na het verhoor werden zij door hun ouders van het bureau gehaald. Het programma wordt samengesteld door de makers van ’’Rondom de hef- brug” en ’’Popexpress” en zal dan ook de vaste onderdelen van deze twee RTW-programma’s bevatten. Het is de bedoeling dat zoveel mogelijk bezoekers van de rommelmarkt bij de programma’s worden betrokken, waardoor zij inzicht kunnen krijgen hoe het maken van een radioprogramma in zijn werk gaat. Er zal in de stand een complete studio worden ingericht, terwijl de bezoekers via een geluidsinstallatie direct de ver richtingen van presentatoren en techni ci kunnen volgen. Bij een kleine verkeerscontrole op de Henegouwerweg werden diverse over tredingen geconstateerd. Naast enkele technische gebreken werden wegge bruikers bekeurd voor overtredingen van de Rijtijdenwet. Twee automobilis ten bleken niet in het bezit van een gel dig rijbewijs te zijn. De afgelopen week werd zes keer aan gifte van diefstal van een fiets gedaan. Vier daarvan werden teruggevonden. Ontvreemd werden verder een groene damesfiets (Batavus) en een blauwe he renfiets (merk onbekend). Gevonden werd een witte Opoe-fiets (merk Old Estafette). Zaterdag is bij de lokale omroep RTW opnieuw de volkstuindersvereniging ”Ons Genoegen” te gast. Na het pro gramma ’’Rondom de hefbrug” komen nu twee enthousiaste volkstuinders in het middagprogramma ”In de platen kast” tussen 1.00 en 2.00 uur alles ver tellen over hun hobby. De vereniging ”Ons Genoegen” heeft een honderdtal moestuinen op een ge huurd stuk land aan de Tweede Bloks- weg waarop van alles wordt verbouwd: •van aardappels tot aardbeien en van bloemkool tot sierbloemen. Een belangrijk deel van het programma is opgenomen op het volkstuincomplex ”Ons Genoegen”. Tijdens een wande ling langs de tuinen en door het clubhuis wordt uiteengezet wat tuinieren in een volkstuin precies inhoudt. Doel van de ze uitzending van de lokale omroep op de Waddinxveense kabel is om luiste raars enthousiast te maken voor deze ’’openlucht-hobby” Er is een herdenkingsbijeenkomst met receptie en reünie (zaterdag 23 april), een open huis met tentoonstelling (woensdag 27 april), een sportfeest in de veilinghal aan de Bredeweg (donder dag 28 april) en een feestdag in het Was senaarse pretpark Duinrell (vrijdag 29 april). Voor de Wadde is de laatste week van deze maand dus een feestweek, omdat de MAVO-afdeling van deze school driekwart eeuw bestaat. Begonnen als de oude MULO-aan-de-Kerkweg is de school uitgegroeid tot een gemeenschap waarin ook het lager beroepsonderwijs (LTS en LHNO) een plaats heeft gekre gen. Naast de reeds genoemde afdelingen worden er nog een aantal nevenactivi teiten georganiseerd. Zo zijn er voorde hongerige kopers een oliebollenkraam, een snelbuffet en een echte Hollandse stroopwafelbakker present. Voor de liefhebbers van vis is er vers ge rookte makreel te koop. Voorts zijn er nog een bloemen- en j voor menig tuintje de juiste fleurigheid zullen weten te brengen tegen zeer aan trekkelijke prijzen. Voor de kinderen zijn er attracties zoals een ballonnenwedstrijd (waarvoor en kele prijzen beschikbaar zijn), een grabbelton en voor jong en oud een rad van avontuur mét een groot aantal leu ke prijzen. Het hele gebeuren vindt plaats op het parkeerterrein ’’Beukenhof’ in het cen trum van Waddinxveen. WADDINXVEEN - In de openbare Klaas de Vriesschool aan de Herman Heijermanslaan zijn alle kinderen sinds vorige week maandag aan de slag geg aan met het project ’’Kieskleurig”. De resultaten van het project en de bij behorende tentoonstelling zijn zó aan trekkelijk, dat het team van de Klaas de Vriesschool heeft besloten op zaterdag 23 april van 10.30 tot 12.00 uur de deu ren te openen voor iedereen die de nu wel heel kleurige school van binnen wil bekijken. Iedereen is dan van harte welkom om de klassen vol met werkstukken van de kinderen en de tentoonstelling in de au la te komen bewonderen. Het project ’’Kieskleurig” heeft tot doel de kinderen in contact te brengen met kunst, waarbij kleur als uitgangspunt wordt gekozen. In de groepen hebben de kinderen het gehad over het mengen van kleuren, de functies van kleuren, kleur en vorm, het emotionele aspect van kleuren en muziek en ritme bij kleur. Hoogtepunt van het project is de ten toonstelling waar behalve schilderijen (o.a. een échte Appel) vele objecten te beleven zijn, zoals een donker/licht kijkdoos, inkruipkubussen en houten kleuterpoppen om te verven. Gezellig napraten met leerkrachten en andere belangstellenden kan natuurlijk ook in de Klaas de Vriesschool. Koffie en limonade voor volwassenen en kin deren staan klaar. ken de belangstelling van zeer veel men sen. Op de rommelmarkt is er voor iedereen wel wat te doen of te halen. Een greep uit het assortiment: huishoudelijke arti kelen, lampen, radio en tv, meubels, kleding, boeken, platen, schilderijen, Rijbewijs vervalst Op maandag 11 april is een 26-jarige in woner van Moordrecht aangehouden in verband met gepleegde valsheid in geschrifte. De man wilde met behulp van zijn rijbewijs een kenteken op zijn naam stellen. Door een correctie in de jaartallen aan te brengen trachtte hij zijn rijbewijs als geldig te laten gelijken. Tegen hem is proces-verbaal opge maakt. Het rijbewijs' is inbeslaggeno- men. Op zondag 10 april negeerde een brom fietser een door de politie gegeven stop teken en ging hij er vandoor. Aan de hand van het verzekeringsplaatje kon de eigenaar worden achterhaald. Nog dezelfde dag werd hij door de politie ge hoord en is de Waddinxveense knaap procesverbaal aangezegd. wel een Beer, welke is verloot, door de hobbyclub. Het lotnr. 501 rose. De beer kan afgehaald worden bij mevr. Root- Valse snippen De afgelopen week zijn in Waddinx veen twee valse snippen opgedoken. Eén werd gevonden in de nachtkluiscas sette van een bedrijf en de tweede bleek te zijn geïnd door een markthandelaar. DONDERDAG 28 APRIL 1988 11.00-17.00 uur - Sportfeest In de veilinghal aan de Bredeweg wordt een ’’zeskamp” gespeeld door teams van leerlingen en do centen. Dit sportfeest is alleen toe gankelijk voor scholieren van De Wadde en hun ouders. Simon Pille, de 87-jarige oud-wethouder en ere-burger van Waddinxveen, opende vrijdagmiddag de bazar van de Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening (WH) en ging daarna sjoelen in de toneelzaal. (Foto: Sjaak Noteboom). 77 i i ïM

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 13