Hart luchten in dichtvorm Verdwenen Goud voor Sebastiaan Jonckheere Laatste voetbal loodjes wegen zwaar Reactie PCW-bestuur Sponsorloop Petteplas van scholieren Clubwedstrijd Reigersbugh Aeolus-jeugd start returns Sportweek van start met biljarten Gezelschap voor WSV- koploper 3-- Be Fair Veteranen WSE Waddinxveen-zo UW PERSOONLIJKE FELICITATIE OP TELEVISIE? Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fat soen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. HEEFT U EEN JARIGE, JUBILARIS, BRUIDSPAAR ETC. IN FAMILIE- OF KENNISSENKRING? VOOR SLECHTS KUNT U HEN FELICITEREN VIA HUN EIGEN T.V. BEL VOOR INFORMATIE 01828-14788 Ia Pagina 17 De 100 m wisselslag leverde voor De beginfase zeer moeilijk kreeg. W.H.K. WADDINXVEEN - Bij manege Rei- Het bestuur van Protestants Christelijk Waddinxveen heeft met verbazing ken nis genomen van het commentaar van de heer B.J. Woudenberg, zaterdag- Cees Boonstoppel, Mare t. Braake, Kjeld Boonstoppel en Remco de Frank rijker werd in 4.23.2. De damesploeg met Diana v.d. Zijden, Astrid Cornelis sen, Gillian v.d. Berg en Astrid van Ga len werd op de 4 x 100 m derde in 4.53.4. De 4 x 100 m vrijeslag leverde deze ploeg een zilveren medaille op in 4.14.9. Ben Yaya, Kees Verhoef en Joop Breedijk. lopend in een afsluitend televisiepro gramma op de avond van 2 mei. geheel vrij uit ging. Er stonden 2 Goud se aanvallers klaar om de bal in te schie- M. LAGROUW-BERNHARD Passage 178 Be Fair heeft het in een matte wedstrijd met weinig hoogtepunten lelijk laten zitten tegen ’s' Gravenzande (0-3). Vooral de eerste helft was een sfeerloze bedoening. De eerste reële scorings kans kwam via een voorzet van Marco Leen bij René v.d. Wilk, die koppend de bal door de keeper gepakt zag wor den. Na dik een half uur spelen was er een doorgebroken Aart Bos, die alleen voor de keeper staande het zijnet trof. Na rust een verrassend schot in de 5e minuut van ’s Gravenzande, waarop Marcel Straver knap reageerde. Naar mate de tijd verstreek trok ’s Graven zande steeds meer terug in eigen stellin gen en kon Be Fair mede hierdoor de druk vergroten. x 100 m wisselslag werden Jan Willem v.d. Hoek, Edgar t. Braake, Dieter en Mark v.d. Zijden tweede ma omhaal de gelijkmaker voor WSE. Hierna leek ONA wat weg te vallen en WSE maakte daar gretig gebruik van. De druk op het ONA-doel werd groter en toen na een lange uittrap van WADDINXVEEN - In ons foto-archief troffen we nog deze foto aan van wat ooit Waddinxveens enige openbaar to ilet voor mannen was. Dit urinoir stond bij de Esdoornlaan, vlakbij het kruis- Van het veteranenelftal van Be Fair ma ken deel uit: Aart Glasbeek, Hans Ap pel, Leo Pol, Koert van Rijn, Jan van Rijn, Piet Koele, Klaas Angengnt, Cor van Triet, Arjan Versloot, Floor van Tol, Goos van Vliet, Henk Vermulm, Bij Be Fair is het ’’veredelde” veterane nelftal kampioen geworden. De oud-se- lectiespelers die nu samen Be Fair 5 vor men zijn in de zestien gespeelde wed strijden ongeslagen gebleven. Slechts eenmaal werd er gelijk gespeeld. Met nog drie wedstrijden te gaan hoopt men dit ongeslagen zijn te handhaven. een gedichtje op gereageerd. Dat heb ik altijd nog bewaard. Met het 60 jarig jubileum had ik het op willen sturen, maar ja? Het nieuwe zwembad was natuurlijk een hele voor uitgang waar oud en jong zich prima kunnen vermaken. Dit was even een aanloopje van m’n relaas. Verder wil ik het graag in, dichtvorm verwoorden. gekomen. De kiezer heeft deze open- 2500 op de PCW uitgebrachte stemmen. Bovengenoemde kwalificaties van de heer Woudenberg zijn dan ook uit de De reactie van et PCW-bestuur gaat ove rigens geheel voorbij aan essentiële za ken en geeft ook geen enkel wezenlijk antwoord op de kritiek. Ook nu nog wordt niet meegedeeld waarom drie raadszetelwisselingen nodig zijn. Daar gaat het om. En bovendien behoort in onze democra tie een raadslid vier jaar achtereen te kunnen functioneren. Het zou volstrekt onjuist zijn als een principiële partij als (Naschrift redactie: Politieke zaken ho- de PCW deze principiële vragen over het raadswerk uit de weg blijft gaan. Dat is een minachting van de kiezers die de PCW - en niemand overigens - niet past. Ook wij weten wel dat ook het GPV bin nen de PCW-fractie een zetel moet kun nen ’’bemannen". In 1985 liet het GPV - dat tegenover ons mokt over de gang van zaken - immers al weten dat bij het reali seren van het PCW-samenwerkingsver- band "met name een rol heeft gespeeld dat het GPV een deel van de komende raadsperiode daadwerkelijk mag deelne men aan het besturen van de gemeente Waddinxveen”. Wij zijn benieuwd of en wanneer de PCW in de gemeenteraad verantwoor ding wil afleggen over de onverkwikke lijke kanten van drie wisselingen in raadszetels in één periode). hebben gemaakt dat van ’’stiekumdoe- t - nerij” geen sprake is geweest. De PCW dat. Uit eigen ervaringen weten wij dat er on danks herhaaldelijk vragen - bijvoor- zij beslag op de tweede plaats. Ook de WADDINXVEEN - De laatste voetballoodjes wegen zwaar. Be Fair ver- jongste meisjesploeg (onder 12 jaar) le- loor (0-3) en WSE speelde gelijk (2-2). heid ook gehonoreerd, getuige de bijna (of gegeven kon worden) over de zoge naamde afgesproken wisselingen van raadszetels. Het komende weekeinde staat de tweede ronde van de kringkampioen- schappen voor De Gouwe op het pro gramma en jubileumwedstrijden ter ge legenheid van het 100-jarig bestaan van de KNZB. Het verdwenen urinoir aan de Esdoornlaan. (Foto: Archief). een voorzet van Edwin Boss door ieder een gemist werd en het doel instuiterde: 3-4. d _rr Donderdag kan Waddinxveen koploper staan en werd met 8-0 overmeesterd. Nicolaas Boys een handje helpen door, na de nummer drie en vier, nu de num mer twee van de ranglijst, te weten Gouderak, aan de zegekar te binden. De wedstrijd wordt gespeeld in Goude rak en begint om 19.00 uur. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 20 APRIL 1988 Onder ideale omstandigheden speelden ONA en WSE in een spannende wed- strijd om weg te blijven uit de onderste verrassing door°het 5e van BC Nieu- leek de beste papieren te hebben en is in de hele zaak open en eerlijk ge weest tegenover de kiezer, zoals nu de gemaakte afspraken eerlijk worden na- beeld op politieke bijeenkomsten in De gekomen. De kiezer heeft deze open- Boog - geen duidelijk antwoord kwam punt met de Kerkweg-West en de Cho- pinlaan. Het bouwsel verdween enige tijd geleden. Op dezelfde plek is nu een bushalte van Westnederland te vinden. In een uitstekend gespeelde wedstrijd tegen Moerkapelle nam het beide pun ten mee naar huis. Na vorige week Flo- reant aan de zegekar te binden en na een achterstand weggewerkt te hebben, was het in deze wedstrijd precies het zelfde. De eerste helft was erg boeiend met twee goed en gevarieerd spelende ploe gen en met kansen aan beide kanten. Na een half uur buitte Michael Sip een situatie goed uit, toen hij attent reageer de op een knal op de paal van John Speelman. De .terugstuiterende bal werkte hij beheerst in het doel: 0-1. Voor de rust bleef het spel op en neer golven, maar er werd niet meer ges coord. Vanaf de 25e minuut kreeg Be Fair uit stekende kansen. Eerst was het Fred Klomp die overkopte uit een corner van René v.d. Wilk. Dezelfde René bracht daarna Ed v.d. Brink in schietpositie via de paal het veld weer in. Vervolgens een vrije trap van René op Razi Licoumine die overkopte. Tot slot een solo van Re né v.d. Wilk alleen op het doel afgaat en de bal via de paal het veld weer in. In de 33e minuut was er de eerste serieu ze aanval van ’s Gravenzande. Via een kopstoot werd het 0-1Be Fairs verdedi ging weigerde 4 minuten daarna in te grijpen: 0-2. Daarna was het 0-3, een geflatteerde nederlaag, maar met kan sen creëren en kansen benutten wordt een wedstrijd beslist. men vragen, stel hen dan niet teleur”, aldus de organisatie die probeert het voor de leerlingen zo gezellig mogelijk te maken met muziek en versnaperin gen. De plaatselijke organisatie bestaat uit sportambtenaar Bert Bakker en de lera- WADDINXVEEN - Na de tweede ron de in de nacompetitie van de Waddinx- veense Schaak Vereniging WSV heeft koploper Van Vuuren gezelschap ge kregen van Hans van Woudenberg. Zelf wist hij met zwart Hennink op remise te houden, terwijl Van Woudenberg Eric Claassen versloeg. Deze week staat de ontmoeting Van Vuuren-Van Woudenberg op het pro gramma met als inzet de voorlopige be zetting van de eerste plaats. In de Keizercompetitie behaalde Philip- se een vrij vlotte overwinning op Wolfs. Chris Roosendaal en V.d. Born braken hun partij af. Ritter ging ten onder te gen W. van Oort, terwijl Ellers tegen Bloem geen schijn van kans kreeg. Ket verspeelde tegen Smitskamp een pi- onnetje waarna het snel bergafwaarts ging. In de partijen Jansen-Goor en Muit-Versluis werden de punten ge deeld. V.d. Starre moest evenals in de eerste ’’omloop” in J. van Oort zijn meerder erkennen. Littooy voegde een punt aan zijn totaal toe ten koste van Prins. V.d. Geer en Brinkhorst kwamen remise overeen. Stam leverde een knappe prestatie door de altijd taaie De Bock te verslaan. Brobbel en Hugo Zevenbergen deelden de buit. Ponsioen en Van Sandijk wer den via overwinningen op resp. me vrouw Timmermans en Bos een punt In de praatjes voor de RTW-radio en in zijn rubriek in het Weekblad voor Wad dinxveen heeft de heer B.J. Wouden berg geschreven: Laat ’ns iets van u ho ren. Eigenlijk was ik dat al lang van plan, maar dat werd steeds op de lange baan geschoven. Eerst wil ik mezelf even aan u voorstel len mijn naam is M. Lagrouw-Bern- hard, Passage 178 waar ik heel prettig woon. Ik ben geboren 01-05-1910 te Amsterdam. U ziet ik ben niet één van de jongste meer. Sinds 1946 wonende te Waddinxveen waar mijn man bij de politie was (1982 overleden). Ik blijf graag op de hoogte van het wel en wee van het Waddinx veens gebeuren en lees ook graag uw kanttekeningen. Van het spreekrecht in de raad wil ik geen gebruik maken, wat dat loopt toch op een fiasco uit. - Schriftelijk kan ik me beter uiten. Te beginnen bij het oude zwembad. M’n oudste kinderen (ik had er 8) en ikzelf hebben altijd erg genoten van het oude bad aan de Kanaaldijk. Een zeker ie mand, die zichzelf Kris Kras noemde liet zich nog al kritisch uit over ‘t oude crofoon en vandaag geplaatst in het Weekblad voor Waddinxveen, op de komende fractiewisselingen binnen de PCW, en wel om de volgende redenen: 1. De kandidaatstelling van een partij is een zaak van het bestuur, niet van de fractie. De fractie kan hiervoor niet ter verantwoording worden geroepen, ook niet door een journalist die een verkla ring in de openbare vergadering van de gemeenteraad eist, als ware hij voorzit ter van de raad. 2. Het PCW-bestuur heeft in 1985 ge steld dat de christelijke politiek gediend is met een zo breed mogelijke vertegen woordiging in de raad. Dit betekende voor ons dat een aantal wisselingen ge durende de raadsperiode zou moeten plaats vinden. Van dit voornemen is nooit een geheim gemaakt. Het samen werkingsakkoord is in de ledenvergade ringen van de deelnemende kiesvereni gingen besproken. Wat nog belangrij- ker is: het PCW-bestuur heeft de kiezer op de hoogte gesteld door middel van een persbericht dat is gepubliceerd in het Weekblad voor Waddinxveen van 4 december 1985. In dit persbericht, op basis van een PCW-verklaring, is de be zetting van de fractie door elke deelne mende partij duidelijk aan de bevolking uitgelegd, inclusief de daaruit voort vloeiende wisselingen. Tenslotte zijn de zes kandidaten voor een zetel in de raad aan de kiezer gepresenteerd in een openbare vergadering in februari in ge bouw ”Het Anker". 3. Het hele verhaal van de heer Wou denberg is gebaseerd op zijn veronder stelling dat de kiezers ’’officieel van niets weten” en in de periode vooraf- Zo staat er in het Weekblad voor Wad dinxveen van 4 december 1985 dan ook dat "met het huidige aantal zetels (4) als gaande aan de verkiezingen ’’onkundig zijn gelaten”. Hij suggereert dat de kie- Nou, dan geloof ik zeker en gewis Dat onze schatkist onuitputtelijk is En is zo’n project, zo’n illuster bad haal baar Is ’t dan voor iedereen betaalbaar? Nou dat vind ik het zeer correct Als er bij dat paradijselijk project Van die paradijselijke toekomstdromen Ook paradijselijke abonnementen ko men Opdat ieder Waddinxveens gezin er dan Ook paradijselijk van genieten kan maar och, de mens, niet gauw tevreden van nature Wil ’t ook nog centerparcs-achtig, iets met alure Blijkt er dan nog een overschotje In dit rijk gevulde potje Geef dan nog wat kan u hinderen Een paar speelplaatsjes voor de kinde ren En voelen ouderen zich nog geborgen Door bezuinigingen op gezondheids zorgen ik vrees, op den duur zal het blijken Dat zij, de lege bodem kunnen bekijken Laat onder hun voeten de vaste grond Zet ze niet op de tocht, dat is ongezond Verder wordt er, neem ook dat van mij aan Veel goeds nog voor de ouderen gedaan laten we dat ook waarderen, het is gewis Dat er nog ontzettend veel naastenlief de is Dit was nog een optimistische klank En aan ’t slot, voor uw aandacht harte lijk dank WADDINXVEEN - Volgende week gaan de activiteiten van de Sportweek Waddinxveen 1988 al officieus van start met de biljartcompetitie door de biljart vereniging ’’Onder Ons” (Anne Frank- centrum), Royal Inn (Royal Inn) en Sportvrienden (café Sport). De wedstrijden worden gespeeld op maandag 25 april, dinsdag 3 en 10 mei, vrijdag 13 mei en dinsdag 17 mei (grote finale). De grote finale wordt gespeeld in het Anne Frank-centrum. Dit wordt speci aal in het Anne Frank-centrum gedaan omdat verwacht wordt dat veel ouderen de finale zullen bij wonen. Om die reden wordt de avond dan ook omgetoverd tot een gezellige biljart-avond met hapjes en drankjes en met de prijsuitreiking. ’t Zal ook vervelen neem ik aan Om levenslang voor paal te staan Misschien hebben de hondjes zo’n pro ject als een hoognodige halteplaats ont dekt? En nu onze Kruiskerk, hij staat zo vre dig en alleen Als een rustpunt in ’t hart van Waddinx veen En moet hij nu zomaar verdwijnen Zien ze er liever een gokhuis verschij nen Waar mensen met verhitte koppen Elkaar het geld uit de zak kunnen klop pen? Daar zitten we echt niet om verlegen, kijk Die zijn we ook liever kwijt dan rijk Of is het doel zo’n gokhuis te trekken Om de schatkist te kunnen spekken? Naar ik verder heb vernomen Moet er een paradijselijk zwembad ko men En ’t openluchtbad, zoals gezegd Moet dan worden drooggelegd Zijn dat geen overbodige luxe dingen In tijden van versobering ven bezuini gingen? Na de rust kwam Moerkapelle beter uit de startblokken. Na enige minuten speelde aanvaller Jan de Knegt de gehe le achterhoede zoek, omspeelde de keeper en scoorde beheerst 1-1. Twee minuten later volgde een onte rechte strafschop. Keeper Ron de Leeuw plukte de bal voor de voeten van een aanvaller weg. Deze kwam te vallen en de scheidsrechter besliste penalty. Het terechte tumult wat hierdoor ont stond had voor verdediger Peter Hof man verstrekkende gevolgen. De scheidsrechter vatte zijn protesten ver keerd op en stuurde hem naar de kleed kamer. De strafschop werd benut: 2-1. Waddinxveen moest met tien man de verdediging reorganiseren. Moerkapel le maakte hier gebruik van door nog maals te scoren, evenwel met behulp van de scheidsrechter (buitenspel): 3-1. Waddinxveen zette het goede veldspel van de eerste helft voort en Moerkapel le kwam onder druk te staan. Met een beetje geluk belandde een voorzet van Robin Leunissen via de binnenkant van de paal in het net: 3-2. Waddinxveen ging naar de gelijkmaker zoeken. Een comerbal van de uitste kend spelende' Rob Flier werd benut door wederom Michael Sip met een ga ve kopbal: 3-3. Waddinxveen’s lol kon niet op toen luttele minuten voor tijd WADDINXVEEN - In de zesde speel- week van de jeugdcompetitie zijn de jeugdteams van badmintonclub Aeolus aan hun eerste returnwedstrijden beg onnen. In vergelijking met de wedstrij den in de eerste speelweek kwamen al leen het 6e en 7e team tot een revanche. De andere team kwamen ofwel op nieuw tot een overwinning ofwel leden opnieuw verlies. In sportzaal ’’Groenswaard” speelden drie van de zeven teams een thuiswed strijd. Het 2e team zette tegen het 2e van ABC Zigo (Alphen aan den Rijn) de zegereeks onverdroten voort. Het te am uit Alphen had geen poot om op te badDestij ds heb ik daar in de vorm van ren lichamelijke opvoeding Dieck Ban ning en Jaap Akkerhuis. Doel van de actie is hulp te geven aan de in de kampen levende Afghaanse vluchtelingenjeugd. In het onherberg zame Pakistaanse grensgebied leven zij reeds jarenlang geïsoleerd. Met het bij een te lopen streefbedrag van 4 miljoen zal het mogelijk zijn ze te voorzien van enig basisonderwijs en vakopleidingen. Verbetering van de nauwelijks aanwezi ge medische zorg wordt eveneens nage- straafd. Leerlingen van het voortgezet onder wijs kunnen zich via de deelnemende scholen aanmelden voor de sponsor loop. Ze werven persoonlijk sponsors, die intekenen voor een zelf te bepalen bedrag per ’’ronde” van het in samen werking tussen gemeenten en scholen uitgezet parcours. De respons na 2 maanden voorberei ding is hoopvol. De deelnemende scho len krijgen lesmateriaal en stickers ter voorlichting en activering van de leer- ”Als deze kinderen sponsorsteun ko- - lingen. Radio en televisie hebben zich bereid verklaard tot brede ondersteuning, uit- rijker. Zo ook mevrouw Van Dalen die Van Bergeijk versloeg. Lucky Boy (118 pnt), 2. Manuela Bik- bergen op Moppie (116 pnt); klasse L manege pony’s: 1. Manuela Bikbergen Het feestje voor WSE duurde echter op Rino (116 pnt); klasse L eigen po- maar kort. Een onnodig weggegeven ny’s: 1. Karin de Graaff op mr. Azor hoekschop kwam terecht bij de tweede (127 pnt), 2. Nina Hölzel op Billy (126 paal waarbij de WSE-verdediging niet pnt). 3. Marjolein Bonte op Puck (123 pnt); klasse M eigen pony’s: 1. Mischa v.d. Kraats op Tristar (118 pnt); klasse ten hetgeen ook gebeurde waardoor de Z eigen pony’s: 1. Kim Bom op Ramzes terechte eindstand op 2-2 kwam. (178 pnt). het spel snel heen en weer over het klei ne en slecht bespeelbare ONA-veldje. Vlak voor de rust kwam ONA echter verdiend op voorsprong toen bij een snelle uitval op rechts de bal werd voor- nederlaag bleek onafwendbaar, getrokken waarna Piet Ernst de bal in de touwen drukte (1-0). Direct na de rust kwam WSE goed weg toen na enkele missers in de verdediging van de oranje-zwarten Lex Eschweiler de bal vergat in te schieten. Er ging trouwens meer dreiging vanuit de WSE-aanval toen de actieve Rob Verbakel zich meer in de spits ging be zig houden. Juist hij maakte via een pri- gersburgh aan de Piasweg is de tweede clubwedstrijd dressuur klasse B, L, M en Z geredenDe uitslagen hiervan zij n klasse B manege pony’s: 1. Diane Over kamp op Aldo (123 pnt), 2. Githa v.d. Ton Westeringh op Claudette (121 pnt), 3. Kling de bal bij Joop Gardenier kwam Monique Kok op Amy (120 pnt), 4. Ilse twijfelde Erwin Pleus geen moment en Verbeek op Savage (118 pnt); klasse B pikte de bal van de schoen van de niets eigen pony’s: 1. Alette v.d. Breggen op vermoedende ONA-man af om vervol- gens WSE op 1-2 te zetten. ren eersten vooral voor het forum van de gekozen gemeenteraad verduidelijkt en verklaard te worden. De PCW-fractie- voorzitter heeft dan ook terecht na de college-vorming in de raad verantwoor ding afgelegd over het mede door het partijbestuur gevoerde beleid om te ko men tot een beleidsprogramma en een nieuw college van B. en W. Het PCW-samenwerkingsakkoord - plus de preciese bepalingen en consequenties ervan - is alleen uitgebreid besproken ge weest in besloten ledenvergaderingen. En als er al mededelingen over zijn ged aan, dan blijkt de strekkingen ervan niet met de werkelijkheid overeen te komen. LEZERS schrijven - Een vraag, laat iets van u horen Was niet tegen dovemansoren Over allerlei alarmerende geruchten Wil ik m’n hart ook even luchten Met vette letters stond laatst in de krant Die vormloze Kruiskerk moest van kant ’t was een ”sta in de weg” en de planolo gen Bekeken ’t exterieur met critische ogen Och, liepen ze er zondag is eens binnen Om zich even te bezinnen Dat alarmerende bericht Kwam als een klap in ons gezicht Ik sta van al die dingen paf En vraag mijzelf verbaasd dan af Gaat dat zomaar van hopsakee Opgeruimd staat netjes, weg er mee En vormloos? nou vraag ik u Wie zijn de kunstenaars van nu Laten we eens vergelijken En naar die wokkels en zuilen kijken Die zogenaamde kunstwerken staan zo waar Als stijve harken bij elkaar Ik heb, na meqig critisch woord Geen enkele loftrompet gehoord We staan echt niet te juichen, hoi hoi hoi O, wat is dat kunstwerk mooi ’t College zei, deftig ”het is chique” Het is kitsch zei het publiek WADDINXVEEN - Volgende week vrijdag 29 april wordt door de leerlingen van de samenwerkingsschool voor HA VO-Atheneum aan de Sniepweg en van de prof. Kohnstammschool voor open baar MAVO ook een sponsorloop ge houden rond de Petteplas voor de Af ghaanse jongeren in Pakistaanse vluchtelingenkampen. De actie ’’Jeugd voor Jeugd” vindt plaats op initiatief van Stichting Vluchteling en wordt voorbereid door het Actie Comité Bevrijdingsweek- Vluchtelingenweek. Prins Bernhard is voorzitter van het Comité van Aanbe veling, waarvan alle Commissarissen der Koningin en vertegenwoordigers van de Nederlandse kerkelijke en maat schappelijke organisaties deel uitma ken. Op vrijdag 29 april tussen 12.00 en 16.00 uur zullen vele sportieve jongens en meisjes van de beide Waddinxveense scholen rondom de Petteplas hun ron djes lopen. zer, doordat hij nu onverhoeds zou wor- uitgangspunt tijdens de raadsperiode een den geconfronteerd met de fractiewisse- wisseling van personen nodig zal zijn lingen, bedrogen wordt. De PCW zou opdat iedere partij een afvaardiging in de zich daarmee ’’ongeloofwaardig” ma- raad kan krijgen”. middag uitgesproken voor de RTW-mi- ken en de indruk wordt gewekt dat de Er blijkt inmiddels helemaal geen sprake PCW hierdoor zou sjoemelen met haar te zijn van één wisseling, maar van drie grondslag. met zes personen. De PCW beweert ove- We menen met onze reactie duidelijk te rigens nu heel veel meer dan destijds is hebben gemaakt dat van ’’stiekumdoe- gepubliceerd. De krant van toen bewijst WADDINXVEEN - Zaterdag heeft Se- verde een goede prestatie op de 4 x 100 bastiaan Jonckheere zwemmertje van m vrijeslag pakte Cindy de Geus, Ma- De Gouwe tijdens de Speedo wedstrij- rielle Kroon, Tamara Spoel en Mirelle den in Leiden op de 400 m vrijeslag bij Zijderhand brons in 5.41.1. De dames de jongens geboren in 1977 goud ge- en heren ploegen waren ditmaal ook haald. Hij won dit nummer op een wel weer goed op dreef. Bij de heren op de 4 zeer overtuigende wijze met een halve - baan lengte voorsprong in 5.29.8. Met dit resultaat maakt hij tevens een goede Hoofman kans om in de finale van de Nederlandse in 4.21.7. Op de 4 x 100 m vrijeslag wer- Kampioenschappen te mogen starten, den zij eveneens tweede in 3.50.6, hier- Van de overige zwemmertjes kon he- bij werd de plaats van Edgar ingenomen laas niemand tot een medailleplaats door Cees Boonstoppel. doordringen. Het beste resultaat werd behaald door Robin Koele op de 100 m De 100 m wisselslag leverde voor De vlinderslag jongens 1976. Hij finishte in Gouwe, naast de tweede, nog een me- 1.20.8 als vierde. daileplaats op. Een tweede ploeg met Op zondag zwommen De Gouwe zwemmers in Leiden om de ’’Frans van Harskamp wisselbeker”. In dit estafette tournooi werd De Gouwe uiteindelijk derde. De eerste winst kwam van de 1 jongensploeg onder de twaalf jaar: Se bastiaan Jonckheere, Ciryl Ulbrich, Robin Koele, Rudi v.d. Velden werden tweede op de 4 x 100 m wisselslag in 5.43.5. Een nog beter resultaat boekte deze ploeg op de 4 x 100 m vrijeslag in 5.03.9 wonnen zij hier goud. De mei sjesploeg (onder de 14 jaar) met Barba ra Pouw, Sandra Berckenkamp, Ilse v.d. Dussen en Marion Hooft was op dé 4 x 100 m vrijeslag tweede in 4.26.5. Ook op de 4 x 100 m wisselslag legden lucht gegrepen. Namens het bestuur van de PCW, J.W. VAN DE WERKEN, VOORZITTER DUKSTERHUIS, SE CRETARIS p/a Sweelinckhof 50 Het 4e team begon de wedstrijd tegen het 7e van BC Flair (eveneens uit Al phen a/d Rijn) veelbelovend. De heren zorgden na het winnen van hun enkel spel voor een 2-0 voorsprong. Hierna bleek de koek echter op, alhoewel de heren in hun herendubbel nog goed te genstand boden. Uiteindelijk moest men de wedstrijd met 6-2 uit handen ge ven. Het 6e team zorgde voor een plezierige regionen van de ranglijst (2-2)^ ONA werkerk (Nieuwerkerk a/d IJssel) met 7 T n 5-3 te verslaan, dit vooral dankzij de da- begon de wedstrijd dan ook met furieus nies. Na de duidelijke nederlaag des- aanyalspel, wardoor WSE het in deze tijds in Nieuwerkerk had men dit niet beginfase zeer moeilijk kreeg. verwacht of durven hopen. Het le team kwam in Alphen a/d Rijn Het was vooral aan Ton Kling te danken tegen het 2e van BC Flair tot een ver- dat ONA al geen snelle treffer kreeg, dienstelijk gelijkspel (4-4). Om de beur- want hij haalde een zeker doelpunt vlak ten namen de teams de leiding over, zo onder de lat vandaan. Nadat het eerste dat het tot het laatste moment een span offensief van ONA wat geluwd was hing nende aangelegenheid bleef. i__. i.,„ Het je team had ujt tegen het le van plaatsgenoot BC Florida weinig in te brengen. Toch gaf men zich niet zonder slag of stoot gewonnen, maar een 7-1 4

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 17