563 W’veners ZIGEUNER KLANKEN TOT SLOT I Geen werk voor 11 Expositie op school Nieuwe rector Stormvliegers FKRIDk Orgelconcert Brugkerk met Herman v.Vliet Kooponderzoek onder 7.000 Zuidhollanders Lezing over New-Age- beweging Opening van Informatiecentrum Zomaar een kadootje? Lezing over ’’Humanisme f-ï Reeuwijker en godsdienst” Werkloosheid stijgt weer Tl .1 I (V I ASSCHEMAN Virtuose soli Instituut Meldpunt Gegevens Mannen en vrouwen Vorig jaar Pagina 21 Restaurant WADDINXVEEN - De gemeente Waddinxveen en het Korps Rijkspolitie gaan het vandalisme in Waddinxveen ef fectiever aanpakken. GAAT U VERHUIZEN? KABELKRANT WADDINXVEEN ELKE WERKDAG VAN 7.00 UUR TOT 19.00 UUR OP BELGIË-VLAAMS 2 I ERKENDE VERHUIZERS Wilt U informatie? 01828 - 18708 '^wegmanen... A. P. van Neslaan 1 2771 DE Boskoop Telefoon 01727-4886/4283 Beheerder: C. W. Dufais Elke zondag geopend voor Diners a la carte WADDINXVEEN 1 tf SE Actie tegen vandalisme l van gemeente en politie Bedrijven (tel. daal uit te breiden met 7 stemmen. Y.C.M. HOFHUIZEN-WILMS van vragen en discussie. da'shiL I I Dan staan u verschillende mogelijkheden ter beschikking kompleet verzorgde verhuizing huur verhuisauto met chauffeur/verhuizer zelf-verhuizmg met gebruik van verhuis auto. pakmatenalen en diverse hulp middelen Door zoveel mogelijk instellingen bij deze registratie te betrekken, hopen ge meente en politie een zo compleet mo- WADDINXVEEN - Komende zater dagavond om acht uur geeft de Bode- graafse organist Herman van Vliet een concert op het orgel van de hervormde Brugkerk aan de Kerkweg-Oost. Het gevarieerde programma vermeldt werken van Bach, Widor, Reger, Hidas Volckmar en van de concertgever zelf, met aansluitend samenzang. Het onder Monumentenzorg gestelde orgel van de Brugkerk werd door de Goudse orgelbouwer Schmid gebouwd en in 1805 geplaatst in de oude Herv. Kerk, welke gesitueerd was wat men te genwoordig Kerkweg-West noemt. in 1839 werd dit orgel overgeplaatst naar de toen nieuw gebouwde Brug kerk. Het werd toen tevens met een tweede klavier uitgebreid. Tijdens een belangrijke restauratie in 1969-1970 Na de volledige restauratie van de Brug kerk kreeeg het orgel ook weer een be langrijke opknapbeurt. Het werd op nieuw geïntoneerd en de windladen werden geheel vernieuwd. Het boven klavier werd tevens uitgebreid met een Dulciaan 8 voet. Mede gelet op het programma dat Her man van Vliet zal vertolken kan dit met 26 stemmen uitgeruste orgel worden ge zien als een volwaardig concertorgel. I i GEEF EENS EEN BOEKENBOM Dat geeft pas blijde gezichten! BOEKHANDEL VELDWIJK Passage 53 - Tel. 01828-12620 I i I t I I I I Neem kontakt op en wij kunnen u middels een bezoek vrijblijvend informeren over de diverse mogelijkheden en prijzen. Pazgntareel 2 - 2743 DC Waddinxveen Het gaat hierbij alleen om het baldadig vandalisme, het al dan niet opzettelijk plegen van vernielingen, of het versto ren van de openbare orde, zonder hier bij de bedoeling te hebben om zich te verrijken of materieel te bevoordelen. Het ingooien van een ruit van een wo ning, om een inbraak mogelijk te ma ken valt hier dus niet onder. gen, bekladdingen en andere uitingen van baldadig gedrag. De registratieformulieren dienen na in vulling aan het plaatselijke Groepsbu- reau der Rijkspolitie te worden gezon den. i - zaal. (Foto: Sjaak Noteboom). gelijk beeld te krijgen van de aard en de omvang van het vandalisme binnen de Waddinxveense grenzen en van de plaatsen waar en de tijden waarop ver nielingen e.d. worden gepleegd. Het Roemeens Orkest Andrei Ser ban besloot vorige week donderdag avond de achtste serie kamermuziekconcerten in de Waddinxveense raad- Deze week zijn tal van plaatselijke in stellingen, waaronder scholen, woning bouwverenigingen en middenstand, schriftelijk benaderd met het verzoek om medewerking te verlenen aan van- WADDINXVEEN/GOUDA - Waddinxveen telde vorige maand 563 mensen zonder werk: 289 mannen en 274 vrouwen. Een jaar geleden wa ren dat nog 529 plaatsgenoten: 303 mannen en 226 vrouwen, zo blijkt uit gegevens van het Gewestelijk Arbeidsbureau in Gouda. WADDINXVEEN - Het Roemeens zigeunerorkest van Andrei Serban trok vorige week donderdag een bomvolle Waddinxveense raadzaal. De violist Andrei Serban kan zich leider noemen van een fantastisch spelend zigeunerorkest, dat 5 leden telt. Grappig, maar ook ontwapenend was de solo van Jan Chris van Kooten op een stukje electrische pvc-buis, dat de her dersfluit, de tilinki, moest vervangen. Tenslotte werd de Hongaarse csardas op verzoek gespeeld. Een dolenthousiast publiek dwong nog een toegift af, waarin de panfluit de toe- vond een uitbreiding plaats door het pe- hoorders in ’’hemelse sferen” liet ver toeven. Dit 6e concert was als een toe gift op de voorafgaande 5 concerten. VERVOER - VERHUIZINGEN spreekt ds. J.R.H. Hoogervorst in het die datum samengevoegd zijn met het Informatiecentrum van het Patiënten Platform Gouda en omstreken. Er is nu één geïntegreerd regionaal in- GOUDA - Komende zaterdagmiddag wordt aan de Turfmarkt in Gouda het Patiënten/Consumenten Informatie Centrum Midden-Holland geopend. De opening zal verricht worden door drs. P.J.A. Schwegler, voorzitter van het Intergemeentelijk Samenwerkings orgaan Midden-Holland. Het Regionaal Informatie en Docu mentatie Centrum voor ouders/verzor- gers van verstandelijk gehandicapten Rijksuniversiteit in Leiden. Evenwel voelde hij zich daarna niet meer geroe pen in godsdienstige sfeer te gaan wer ken. Hij begon zich verwant te voelen met het humanistisch denken en trad uiteindelijk in de jaren zeventig toe tot zjjn. Het betreft informaties over ziek teverschijnselen en handicaps, als ook daarmee samenhangende voorzienin gen en regelingen. Kenmerkend voor dit informatiecen trum is, dat er dóór patiënten/consu- menten vóór patiënten/consumenten gewerkt wordt. Via het Patiënten/Con- sumenten Informatie Centrum kan ten behoeve van potentiële consumenten desgewenst bij persoonlijke of specifie ke vragen kontakt gelegd worden met lotgenoten, die gelijksoortige ervarin gen hebben doorgemaakt. Ook eventuele klachten over het functi oneren van voorzieningen kunnen op DEN HAAG - Inwoners uit Waddinx veen, Boskoop, Zevenhuizen en Moer- kapelle zullen ook door de provincie on dervraagd gaan worden over hun win- kelgedrag in deze streek. De provincie heeft namelijk kennis no dig over het ”wie koopt waar en waar om” om een goed beleid te kunnen voe ren op het gebied van detailhandel. Ook kan het onderzoek belangrijke gege vens opleveren voor gemeenten, de Ka mers van Koophandel en andere instel lingen die plannen maken of beoorde len voor winkelcentra. Tien jaar geleden heeft de provincie Zuid-Holland voor het laatste een der gelijk onderzoek gedaan. In die tien jaar is natuurlijk veel veranderd. Win kelcentra zijn vergroot of verkleind en er zijn compleet nieuwe centra (Zoeter- meer) en meubelstraten (Leiderdorp, Capelle a/d IJssel) bijgekomen. Door deze veranderingen is niet meer bekend in welke mate gebruik wordt ge maakt van de verschillende koopplaat- sen. Daarom hebben gedeputeerde sta ten besloten een nieuw onderzoek naar het winkelgedrag te laten houden. WADDINXVEEN - Dr. A.W. Hendriks (42) is door de commissie van bestuur van de samenwerkings school voor HAVO-Atheneum aan de Sniepweg benoemd tot rector. Hij is gehuwd, heeft twee dochters en is woonachtig in Reeuwijk. De benoeming gaat in op het tijd stip waarop de huidige rector, drs. M. Verhoog, gebruik maakt van de VUT of de DOP-regeling. Naar het zich laat aanzien zal dit per 1 augus tus plaatsvinden. Na het behalen van het gymnasi- um-B diploma studeerde de heer Hendriks biochemie aan de Rijks universiteit te Leiden alwaar hij in 1973 promoveerde op een onder zoek overnucleïnezuren (DNA) en over plantengroeistoffen. Sinds 1966 is hij werkzaam in het al gemeen voortgezet onderwijs als leraar scheikunde, biologie en later als schooldecaan. Vanaf 1976 is dr. Hendriks als con rector verbonden aan de samen werkingsschool voor HAVO- Atheneum, waar hij achtereenvol gens de HAVO- en de Atheneum- afdeling onderzijn beheer heeft ge had. Als schoolleider heeft hij zich in het bijzonder beziggehouden met automatisering van de schoolorga nisatie en administratie. l. dalismeregistratie. Aan de aangeschreven instellingen zijn speciale vandalismeregistratieformulie- i - V ren verstrekt, waarop melding kan wor- - A den gemaakt van gesigneerde vemielin- Vergeleken met vorige maand deed zich in maart van dit jaar een daling voor met in totaal 88 personen in de bouw (sei zoeninvloeden). Vergeleken met maart 1987 is er sprake van een daling (in de bouw) met 8%. Toename vooral Een toegift waar men heerlijk onbek ommerd van kon genieten. Met het Roemeens orkest Andrei Serban klon ken de weemoedige slotmaten van een prima kamermuziekseizoen. REGIO Het orkest brengt volksmuziek van Roemeens oorsprong, maar Waarop de zigeuner duidelijk zijn stempel heeft ge drukt. Een heel gevarieerd programma, daar zorgden de ongelooflijk virtuose soli van de diverse orkestleden wel voor. De onderhoudende praatjes van Andrei Serban, maar vooral de wamrbloedige zigeunermuziek, mistten hun uitwer- king op het Waddinxveense publiek be- paald niet. Zo gespeeld is deze muziek onweerstaanbaar. Het Roemeense bloed van de orkestle den, gepaard aan de technische beheer sing van de instrumenten, zorgden door heerlijke zigeunermuziek. De donkere klank van de viool van Andrei Serban bracht de melancholie van de zigeuner muziek gloedvol tot leven. In een langzaam doina klonk duidelijk de invloed van 3 eeuwen Turkse over heersing van Roemenië. Het cymbaal, dat de typische klank aan een zigeune rorkest geeft, werd op onnavolgbare wijze bepaald door Roberto Vincu (en een heleboel bijnamen). Daar was geen vilt op de stokken tegen bestand. En Nicolai Turcitu (etc) lonkte met zijn accordeon naar het publiek met een ra zende vingervlugheid. Natuurlijk ont brak de panfluit niet, bespeeld door Jan Chris van Kooten. De panfluit kreeg nog extra aandacht in een kleine ten toonstelling met de door Ton Jansen zelfgebouwde panfluiten. WADDINXVEEN - Deze maand staat in de openbare Klaas de Vriesschool aan de Herman Heijermanslaan de ten toonstelling Kieskleurig opgesteld. De commissie kunstzinnige vorming van de openbare basisscholen heeft de ze tentoonstelling via de Culturele Raad Zuid-Holland geleend van het Jan Cu- nencentrum te Den Bosch. De kinderen van groep 1 t/m 4 van de vijf openbare scholen bezoeken die ten toonstelling in kleine groepen. Vooraf hebben zij in hun klas al gewerkt met het thema kleur. Tijdens het bezoek zijn ze actief bezig en na het bezoek kunnen zij onder leiding van hun groep- sleid(st)er verder gaan met dit thema. Thema’s die naar voren komen zijn: de invloed van licht op kleuren; het orde nen en herkennen van kleuren; signaal- kleuren en camouflagekleuren; kleuren vorm; emotionele aspecten van kleuren en muziek en ritme bij kleuren. Het onderzoek wordt uitgevoerd door een onafhankelijk instituut: Bureau van Heeswij k. Dit bureau is gespecialiseerd in de verwerking van de gegevens in dit soort onderzoeken. De gegevens zullen worden verkregen door aan 7000 inwoners van Zuid-Hol land een korte vragenlijst voor te leg gen. Bureau van Heeswijk heeft dit en- quetewerk uitbesteed aan de firma HU- MA in Waalwijk. De 7000 willekeurige personen zullen eerst telefonisch worden gevraagd of men aan het onderzoek mee wil doen. Als dit het geval is wordt na enige tijd de vragenlijst toegestuurd. Alle indivuele gegevens worden door HUMA en Bu reau van Heeswijk strikt vertrouwelijk behandeld. De provincie krijgt alleen de totaalcijfers. De provincie rekent daarom op alle Zuidhollanders die voor dit onderzoek zullen worden benaderd. Ten behoeve van het tijdig herstel of het opknappen van openbare voorzienin gen is het van belang dat de gemeente of een andere verantwoordelijke instantie zo snel mogelijk in kennis worden ge steld van gesignaleerde vernielingen. Om deze reden is ook op het gemeente huis een meldpunt aanwezig, en wel op afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en - 14433, toestel 220). Bij dit meldpunt kan de melder volstaan met een telefonische melding van door vandalen opengebroken bestrating, de fecte lantaarnpalen en andere vernielde of defecte openbare eigendommen. Rijkspolitie en gemeente zullen de ver kregen vandalismegegevens gebruiken ten behoeve van meer gerichte en effi ciënte politiële en bestuurlijke maatre gelen. Hierbij kan worden gedacht aan gerich te politiesurveillances op vandalismege- voelige locaties en aan het zo mogelijk in overleg met benadeelden realiseren van aanpassingen van straatverlichting, groenvoorziening, of de verwijdering van vandalismegevoelige objecten. ZEVENHUIZEN - De Zevenhuizense postduivenvereniging De Stormvliegers hield zaterdag een wedvlucht uit Duffel 102 km. In concours 675 duiven. De dui ven werden gelost met een bewolkte lucht en een zuidenwind. Gelost 12.00 uur. Aankomst le duif 13.07.40 (H. Brands). Laatste duif 13.20 uur. Uitsla gen: H. Brands 1-2-54-136-142; Th. v. Hey- ningen 3-64; J. van Leeuwen 4-118; M. van Rijk 5-28-29-33-49-135-141-144- 151; N. Koppenaal 6-37-40-112-132- 162-163; C. Zweere 7-11-13-44-48-89- 113-169; E. Verschoor 8-90-131; KI. Koppenaal 9-24-86-94-166; D. den Her tog 10-18-22-74-79-84-103-106-126-157; B. Koole 12-25-93-133-168; J. Hoevela ken 14-20-81-102; M. Strijdhorst 15-38- 42-88-92-140-164; T. en A. Looien 16- 80-85; J.S. Heykoop 17-41-43-52-70-98- 99-105-117-129-139; L. v. Erk 19-31-35- 75- 87-95-149; J. Stofberg 21-27-32-59- 77-97-108-123-153;C. v.d. Graaf 23-45- 96; R. de Ruyter 26-66-67-72-114-121- 127; M. v.d. Wiel 30-39-46; W. Breedijk jr. 34-69-91-109; D. Kranenburg 36-57- 76- 147; G. Brands 47-82-107-116-120; A. Heeren50-73; A. Breedijk51;Gebr. Smaal 53-55-60-63-130-134; H. Jonge nden 56; M. Heemsbergen 58-78-160; A. Clazing 61-62-68-71-145-146-150- 152; C. Nobel 65; Comb, de Graaf/v. Rijs 83-100-124; Joh. Breedijk 101-104- 122-125-128-138; F. de Jong 110; M. Jongenden 111-119-156-167; S. Duur- sma 115; H. Breedijk 137-154-165; S. v.d. Noort 143; J. v.d. berg 148-155; B. Breedijk 158-159; Comb. C.B.J. 161. WADDINXVEEN - De Waddinxveen se predikant ds. N. van der Want van de Christelijk Afgescheiden Gemeente houdt volgende week maandagavond 25 april om half acht in het kerkgebouw aan de Dorpstraat- een lezing over de New-Age-beweging. De avond begint om half acht. Onder de vele stromingen die vandaag van zich laten spreken neemt de New- Age-beweging een steeds belangrijker plaats in. Zowel op het politiek, het maatschappelijk en kerkelijk terrein worden de New-Age-gedachten steeds meer geïnfiltreerd. Kort samengevat is het streven van de New-Age te komen tot één wereldrege ring, één religie onder leiding van één leider. Met name onder de jeugd vindt de New-Age veel symphatie. De New- Age vormt een ernstige bedreiging voor het christendom. Het aandeel van de mannen in het werk zoekendenbestand van het GAB be draagt 59%. Voor het gehele land geldt een percentage mannen van 63% en als een en ander voor de provincie Zuid- Holland wordt bezien dan wordt een aandeel berekend van 66% Van de werkloze mannen (plm. 3900) heeft 49% niet meer onderwijs genoten dan lagere school en/of een afgebroken vervolgopleiding. Van de werkloze vrouwen een belangrijk kleiner deel: 30%. Het aantal werklozen is plm 400 hoger dan een jaar geleden. Die toename is in de meeste beroepsgroepen terug te vin den met uitzondering van de bouw: plm 50 bouwvakkers minder. In vergelijking met vorig jaar maart is in de meeste gemeenten in het gewest het aantal werklozen toegenomen. In Gou da met 8%Waddinxveen met 5%Bo degraven met 13%; Schoonhoven met 11% en Woerden met 10%. Deze tentoonstelling is één van de acti viteiten die de commissie kunstzinnige vorming voor de scholen organiseert. Men is thans ook bezig met een muziek programma voor de middenbouw en het programma voor volgend schooljaar staat ook al voor een groot deel op pa pier. in de handel en kantoorberoepen (plus 10%). WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 20 APRIL 1988 0£* het HV. In zijn inleiding zal Hoogervorst de es sentiële verschillen tussen humanisme en godsdienst aan de orde stellen. Hij zal een analyse geven van het begrip godsdienst qua inhoud en vorm. Verder zal hij de uitgangspunten van humanisme en godsdienst belichten en de wezenskenmerken van het gods dienstig zijn uiteenzetten. Ook de ver schillende nuances daarvan krijgen de aandacht. Tenslotte zal Jaap Hoogervorst de on verenigbaarheid van humanisme en godsdienst verklaren. Na een korte pau- ze is er dan gelegenheid tot het stellen deze wijze besproken en opgevangen •worden. WADDINXVEEN - Volgende week gers van verstandelijk gehandicapten donderdagavond 28 april om acht uur aan de Hoge Gouwe te Gouda zal vanaf buurtcentrum De Boog aan de C. Huij- genslaan over het onderwerp ’’Huma nisme en godsdienst” op een avond van de afdeling Midden-Holland van het formatiecentrum ontstaan vóór gebrui- Humanistisch Verbond. kers van (gezondheids)zorg en aanver- Jaap Hoogervorst (56) studeerde in de wante maatschappelijke voorzieningen, vijftiger jaren af als theoloog^aan de Op de Turfmarkt 36-38 te Gouda (pand pe(jeratje Ondersteuning Welzijn Gou da) zal de grote verscheidenheid aan in formatie- en documentatiematerialen vanuit beide oorspronkelijke centra voor het publiek toegankelijk gemaakt Bloemen van WD-wethouder K. W. Th. van Soest, voorzitter van de commissie van bestuur van de samenwer kingschool voor HAVO-Atheneum aan de Sniepweg, voor de nieuwbenoemde rector dr. A.W. Hendriks. (Foto: Sjaak Noteboom). f SSL 1 Uil»

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 21