een teken Zoetermeerders dammen ’t snelst GEVONDEN! VERLOREN! ”De Wadde Opbrengst 36,5 mille van hoop” W/A De Twaalf Gewesten sponsort De Wadde Valse Geslaagde jubileumviering snippen in omloop Platoon in De Bonkelaar ”1 mei” komt Uit Amerika I j I 1 Schade aan uw auto vereist deskundige reparatie. Herdenking Felicitaties Ouderen Activiteiten <<3 fl WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 27 APRIL 1988 Pagina 13 de. (Foto: Sjaak Noteboom). ’'Repalje” GLASBEEK AUTOSCHADE REPARATIEBEDRIJF WADDINXVEEN - De 43e Sportweek Waddinxveen gaat op dinsdag 24 mei officieel van start met voetbal en klaverjassen voor 60-plus. De voet balwedstrijden worden allemaal gespeeld op de terreinen van WSE in de Oranjewijk en het klaverjastournooi wordt gehouden in het Anne Frank- centrum. De voetbalwedstrijden beginnen allemaal om 18.30 uur en het klaverjastournooi om 20.00 uur. i J 4 Met elkaar kennismaken en bijpraten tijdens reünie van De Wadde. (Fo- Oude foto’s kijken op de expositie van de 75-jarige MULO-school aan de Kerkweg”, die uitgroeide tot De Wad- De rommelmarkt van de Centrale Hervormde Gemeente was weer een succes. (Foto: Sjaak Noteboom). De jeugd van tegenwoordig is WADDINXVEEN - In het buurtcen trum De Boog aan de C. Huijgenslaan houdt het ”1 mei-comité Waddinx- yeen” zondag 1 mei tussen half twee en half zeven een ’’inloopmanifestatie” ter viering van de Dag van de Arbeid. WADDINXVEEN - De Dag van de Arbeid is niet voor oorsprong een feestdag die op 1 mei gevierd moet worden. Dat voor velen in de arbeidersbe weging 1 mei een feestdag is gewor den is wel begrijpelijk, want er is natuurlijk heel wat bereikt in de strijd om verbeteringen in de leefsi tuatie van de mensen. Maar juist in deze tijd heeft het zin terug te gaan tot de oorsprong van de 1 mei. Die ligt namelijk in de Verenigde Staten. Daar nam de vakbeweging in 1884 het besluit om met ingang van 1 mei 1886 de achturige ar beidsdag ingevoerd te krijgen. Eén mei was daarbij geen toevallige da tum. Het was in die tijd gebruike lijk in de Verenigde Staten dat op die dag de arbeidscontracten ver nieuwd werden. In Europa werd in 1889 die gedach te van de Amerikaanse vakbewe ging overgenomen. In juli van dat jaar besloten twee onderling ru ziënde socialistische congressen in Parijs toch tegelijkertijd èn geza menlijk met ingang van 1 mei 1890 het Amerikaanse voorbeeld te vol gen en voortaan altijd op 1 mei te demonstreren voor de invoering van de achturige arbeidsdag. Eén mei is dus van het begin af een internationale dag van strijd voor lotsverbetering van de zwaksten in de samenleving, destijds de arbei ders. Eén mei bleef die gezamenlij ke strijddag, ook toen de achturen dag al wettelijk was geregeld. Er bleef (en blijft) immers nog zoveel om voor te strijden, aan de leefsitu atie van de zwaksten is nog steeds veel te verbeteren. van de film te maken krijgt met een overmacht van Noord-Vietnamese sol daten, komt de ware aard van velen bo ven. Iets minder dan vorig jaar maar dat was toen ook een topjaar. De opbrengst is Het weerzien werd gevierd in de lokalen waar de LHNO-afdeling van ”De Wad de” hapjes en drankjes serveerde. Een fotograaf zorgde ervoor dat de oude klassefoto een nieuw en kleurig vervolg kreeg. to: Sjaak Noteboom). jen zijn gemaakt op de van de school en dat deed De Twaalf Gewesten Verzekerin gen is een middelgrote verzeke ringsmaatschappij, die in 1965 is ontstaan uit een fusie van De Hol- landsche Maatschappij van Land bouw en de Verzekering Maat schappij De Lage Landen. ’’Gezien onze achtergrond is de agrarische markt een terrein waar mee De Twaalf Gewesten Verze kering zich nauw verwant voelt en waarin wij ons thuis voelen”, aldus het concern. Naast de heer Hooimeijer zijn nog een groot aantal van deze verzeke ringsmensen woonachtig in de ge meente Waddinxveen. Ook ver heugt het De Twaalf Gewesten dat zij een groot aantal Waddinxveners tot haar klantenkring mogen reke nen. Al met al een goede reden om ge volg te geven aan het verzoek van de Scholengemeenschap om ais sponsor van de zeskamp op te tre den. christelijke scholengemeenschap De Wadde. Links vooraan burgemeester C.M. van der Linden en wethouder K. W. Th. van Soest. (Foto: Sjaak Note- boom). leurige broche; zilveren schake nd; zwarte want met voering; re- diverse sleutels; crossfietsje; auto-siervelg; knipbeursje met medewerkers (125 in totaal) was er dan ook weer naar: een opbrengst van 36.482,-. De officiële opening van de Waddinx- veense Dag van de Arbeid, waar ook ac tiviteiten voor kinderen zijn en kinder opvang, is om half twee. Daarna is er een eerste optreden van de Utrechtse muziekgroep Repalje. De groep bestaat en Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA, kenmerk voor vakwerk. Noordkade 24 - Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk Sportweek start over vier weken WADDINXVEEN - Binnen het bewakingsgebied van de Waddinx- veense rijkspolitie zijn de afgelo pen tijd weer valse honderdjes op gedoken. Met name in de buurge meente Boskoop (dat politioneel onder Waddinxveen valt) zijn de afgelopen tijd twee valse ’’snip pen” ontdekt. Recentelijk zijn in Waddinxveen ook al eens valse snippen uitgege ven. De politie hoopt met deze waarschuwing te voorkomen dat meer mensen het slachtoffer wor den van het inwisselen van valse biljetten van 100,-. De daders kopen meestal voor klei ne bedragen artikelen op' vaak drukkere momenten in de winkels waarna men afrekent met het valse geld. Door de drukte wordt de ver valsing dan niet direct onderkend. Bij twijfel over de echtheid van een biljet kan men zich tot de plaatselij ke politie wenden of tot de bank- of postkantoren. Inloop 1 mei De herdenking van het 75-jarig bestaan van de ”Chr. MULO-aan-de-Kerkweg” was ’s morgens begonnen met een bij eenkomst in de aula van de scholenge meenschap, waarin ds. H.J. v.d. Steen uit Rotterdam voorging. Hij sprak over Jeremia 29:7 ’’Zoekt de vrede voor de stad - want in haar vrede zal uw vrede gelegen zijn”. Gedenken, zo hield oud-Waddinxvener ds. Huib van der Steen zijn gehoor voor, is op een profetische manier om gaan met het verleden, opdat er per spectief komt en toekomst voor allen die bij de school betrokken zijn: leerlin gen, docenten, bestuur en niet-onder- wijzend personeel. Dan zal ”De Wadde” een teken van hoop kunnen zij n en een instrument van vrede ook buiten de muren van het schoolgebouw. WADDINXVEEN - Het Zoetermeerse Dammen Is Denken (DID) is vrijdagavond kampioen geworden van het voor de vijfde maal gehouden sneldamtournooi voor clubteams van het Waddinxveense Excelsior in Het Trefpunt. Aan het tournooi namen 11 bij de dambond Midden-Hol- land aangesloten damverenigingen deel. Volop aandacht tijdens de herdenkingsbijeenkomst in de aula van de Een viertal sprekers kreeg vervolgens het woord. De voorzitter van het me moreerde dat al sinds 1868 sprake is van Chr. Onderwijs in Waddinxveen. In april 1913 werd de MULO opgericht. In de loop der jaren is deze MULO uit- blauw/cremekleurig; zwart le- imonnee met geld; zilverkleuri- ir horloge; bankbiljet 10,-; Het team van Damlust uit Gouda kende veel invallers, doch stelde een fraaie 3e prijs zeker. In deze finalegroep eindig de Boskoop als 4e. Winnaar van de 2e groep werd het eer ste team van Excelsior, dat zich daar mee goed herstelde. In deze poule wer den alle wedstrijden gewonnen. In de derde, groep werd OGB uit Bodegraven winnaar. Stichtingsbestuurder drs. T. Kraaijen- brink reikte de eerste prijs, een fraaie bronzen beker, uit aan de captain van het Zoetermeerse team, welk team ove rigens ook het 4e sneldamtournooi op haar naam had weten te brengen. Excelsior was zelf met twee teams verte genwoordigd. Eén en ander betekende, dat er in een gezellige sfeer in Het Tref punt aan liefst 48 borden tegelijk strijd werd geleverd. Voorzitter Piet Swart van Excelsior haalde in zijn openingswoord aan, dat I het Excelsior er vooral om te doen is om zo tegen het einde van het damseizoen waar nodig de vriendschapsbanden met de deelnemende verenigingen aan te halen. In een geheel andere sfeer dan de echte damontmoetingen, waar tussen het fluisteren van de aanwezigen door het ééntonig getik van de klokken hoorbaar is, kon men nu wat rumoeriger met el- kaar omgaan. In de 10 minuten bedenk tijd, welke elke speler per partij bij deze sneldamhappening kreeg, wordt een beroep gedaan op een snelanalytisch vermogen van de deelnemers. Het ach en wee van fraaie combinaties en niet direct aan te rekenen en foutzetten wa ren niet van de lucht. Voeg daarbij het snel indrukken van de klokken en het geroezemoes in de grote gezellige zaal van Het Trefpunt is voor stelbaar. Met recht een sfeer, welke het sneldammen kenmerkt. Volgens verwachting plaatsten zich uit de voorronden, waar in 2 poules van elk 6 achttallen werd gespeeld, de damver enigingen RDC uit Rijnsburg, DID uit Zoetermeer, Damlust uit Boskoop en de Damclub Boskoop zich voor de fina le. Op welk moment men ook een bezoek brengt aan de manifestatie, er valt altijd wel iets te beleven voor jong en oudDe toegang tot de manifestatie is gratis. Maar liefst vijftien progressieve Wad dinxveense organisaties geven acte de presence. Het programma bevat tal van activitei ten op het gebied van muziek, creativi teit en film. De falen van De Boog ope nen om 13.00 uur. De deelnemende organisaties aan de manifestatie zijn: Industriebond FNV, NIVON, PvdA, Voedingsbond FNV, PSP, FNV, Humanistisch Verbond, Wereldwinkel Waddinxveen, Amnesty International, Vrouwenbond FNV, Vredesplatform, Stichting Vluchtelin genwerk Waddinxveen, Bouw- en hout bond FNV, Kerngroep Ontwikkelings samenwerking (Toma/Lima) en de Rooie Vrouwen afd. Waddinxveen. bestemd voor het jeugd- en evangelisa tiewerk binnen de Centrale Hervormde Gemeente (zoals de tentweek, het kof- fiebarwerk in De Schaapskooi, het evangelisatiewerk op de camping aan de Henegouwerweg) en voor projecten in binnen- en buitenland. gegroeid tot de scholengemeenschap ”De Wadde” voor MAVO/LTO/ LHNO. Hij wenste alle medewerkers van de school toe dat zij - net als de stichters indertijd - Gods kracht bij hun arbeid zullen ervaren. Burgemeester C.M. van der Linden bood namens het gemeentebestuur de jubilerende MAVO zijn felicitaties aan en stelde dat ”De Wadde” een belang rijke plaats in de Waddinxveense sa menleving inneemt. In een tijd van be zuiniging, schaalvergroting en terug loop van leerlingen is het goed samen na te denken over de vraag: Hoe bouwen we ”De Wadde” verder uit? Drs. J. Smit sprak namens de Rijksin- spectie en constateerde dat het niet zo veel scholen gegeven is een 75-jarig ju bileum te vieren. Besturen, directie en docenten hebben zich altijd progressief opgesteld aangaande de onderwijs-ont- wikkelingen: een heterogene brugklas, >het laten samengaan van MAVO met LTO en LHNO vaak tegen het oordeel van de publieke opinie in. Ook de invoering van de basisvorming in het voortgezet onderwijs zullen de medewerkers van ”De Wadde” met de zelfde voortvarendheid begeleiden. Tenslotte kreeg de heer J.J. v.d. Loo het woord. Hij bracht de felicitaties over van het Industrieel Contact Wad dinxveen (ICW) en benadrukte bij dit jubileum van de MAVO het belang van de andere poot van de Scholengemeen schap: het Lager Beroepsonderwijs. Hij deed een oproep aan de ouders het LTO een even belangrijke plaats te ge ven als het MAVO. Een cheque van 5000,- om leermiddelen voor de praktij klessen te kunnen kopen, was een welk om geschenk. Aan het eind van de herdenkingsbijeen komst bood de 75-jarige MAVO bij monde van voorzitter K.F.W. Groene weg de 75-jarigen van Waddinxveen een geschenk aan. Mevrouw L.M. Oosterbroek-Waag- meester ontving voor het ’’Anne Frank- centrum” een bank en de heren J. van Rijswijk (89) en A. van Hoven (91) na men voor Huize ’’Souburgh” een tafel Woensdag 25 mei, donderdag 26 mei en vrijdag 27 mei is er voetbal en vrijdag ook een wandelmars. Zaterdag 28 mei triathlon om 16.00 uur bij het zwembad en voetbal om 17.00 uur. Maandag 30 mei voetbal, bingo voor 60-plus om 20.00 uur in het AF-centrum. Dinsdag 31 mei, woensdag 1 juni en donderdag 2 juni voetbal met lunapark (die op 30 mei is begonnen), terwijl woensdag 1 juni om 13.30 uur wordt begonnen met het schoolvoetbaltournooi. Vrijdag 3 juni klaverjassen in de kanti ne van WSE om 20.00 uur, lunapark en prestatiezwemmen om 19.00 uur in het zwembad. Zaterdag 4 juni om 8.00 uur school voetbal, om 19.00 uur een viscon- cours in de Gouwe en afsluiting van het lunapark. Maandag 6 juni basketbal in de sporthal en ook om 20.00 uur sjoelen in de kanti ne van de schietvereniging. Dinsdag, 7 juni om 20.00 uur volleybal in de sport zaal in Groenswaard en atletiek op de banen van Antilope. Woensdag, 8 juni om 20.00 uur bad minton in de sporthal, om 19.00 uur een korfbaltournooi op de velden van Kor- bis en om 18.15 uur schoolzwemmen in het zwembad. Donderdag, 9 juni waterpolo in het zwembad om 19.30 uur en hockey op de velden in De Sniep om 19.00 uur. Vrij dag, 10 juni een schietwedstrijd op de banen van de schietvereniging om 20.00 uur en een tafeltennistournooi in het ge bouw van de tafeltennisvereniging Kwiek eveneens om 20.00 uur. Zaterdag, 11 juni wordt de Sportweek Waddinxveen afgesloten met kanova ren en jeu de boules in en om de nabij heid van de Petteplas. Deze envene- menten beginnen om 19.00 uur. Voor het sportweekvoetbal kunnen ge gadigden zich nog steeds inschrijven voor deelname. Het is wel gewenst dat het aantal inschrijvingen wordt ver groot, omdat de deelname voor dit eve nement nog te gering is om straks van een geslaagd sportweekvoetbaltour- nooi te kunnen spreken. uit 15 mensen, die volksdanswijsjes met maatschappij-kritische teksten en the aterachtige optredens ten tonele brengt. Om half vijf houdt districtsbestuurders Jos van de Borgt van de bouw- en hout bond FNV een inleiding over het onder werp ”De tweedeling in de maatschap pij” met aansluitend een korte zaaldis cussie. Vervolgens is er om kwart over drie een tweede optreden van de muziekgroep Repalje, gevolgd door een om vier uur te houden 1-mei-toespraak van de PvdA-wethouder van welzijn, cultuur en werkgelegenheid drs. Martin Kraai- jestein. De verdere prijsuitreiking geschiedde door Excelsiors voorzitter Swart, die nadat hij de arbiter en de initiatiefne- mer/organisator voor hun werk hadden bedankt, nu reeds kon zeggen, dat in 1989 het 6e sneldamtournooi zal wor den gespeeld. Dit tournooi was finan cieel mogelijk gemaakt door het in Waddinxveen opererend beveiligings- en bewakingsbedrijf Filax. Trefpuntbe- •heerder J. Tissink had de le prijs be schikbaar gesteld. WADDINXVEEN - In sociaal-cultu- reel centrum De Bonkelaar wordt vrij dagavond 29 april om acht uur de film Platoon van regisseur Olievier Stone en met de spelers Tom Berenger en Willem Dafoe gedraaid. De toegangsprijs be draagt 3,50. Platoon, bekroond met vier Oscars, is geen oorlogsfilm/propagandafilm over de ’’goeden” (Amerikanen) en de ”slechten”(Vietnamezen), maar is een verhaal over de oorlog in Vietnam, zo als die werkelijk was. Een verhaal over het gedrag, de onder linge verstandhouding in een compag nie Amerikaanse soldaten in een voor mensen bijzondere situatie. Onbe kwaamheid, opoffering, kameraad schap, haat en wantrouwen, alle soor ten van menselijk gedrag komen aan bod. Als het betrokken peleton aan het eind schoolbestuur K.W.F. Groeneweg WADDINXVEEN - De Haagse verzekeringsmaatschappij De Twaalf Gewesten Verzekeringen, waarvan de aan het Distelveld wo nende Waddinxvener drs. S.C. Hooimeijer directeur is, treedt op als sponsor voor de door de christe lijke scholengemeenschap voor MAVO/LTO/LHNO De Wadde in het kader van het 75-jarig be staan van de christelijke MULO/ MAVO-onderwijs te houden jubi- leum-zeskamp, die zal plaatsvin den op donderdag 28 april. Vanmiddag - woensdag 27 april - heeft de heer Hooimeijer alle aan de zeskamp deelnemende teams in het nieuwe T-shirts gestoken, in het bijzijn van schooldirecteur Willem- stein. WADDINXVEEN - Honderden oud-leerlingen van de christelijke MULO/MAVO De Wadde be volkten zaterdagmiddag de gangen en lokalen van de christelijke scho- Partij van de Arbeid laat ’’panelen op lengemeenschap De Wadde aan de Sniepweg. Gekomen uit het hele land trof men elkaar - vaak na jaren - in de hal van de school bij tafels waarop de 75 jaar van het bestaan van de MULO in periodes was in gedeeld. WADDINXVEEN - De zaterdag op de Het resultaat van alle door de rommel- Beukenhof gehouden rommelmarkt marktcommissie op de been gebrachte van de Centrale Hervormde Gemeente m»<t»w»rir»re ms is ook dit jaar weer een groot succes ge worden. Mede dank zij het fraaie weer en opgevrolijkt door de klanken uit de kraam van de lokale omroep RTW was het weer een gezellige boel. In deze finale wisten de Zoetermeerse dammers alle wedstrijden te winnen. Hierbij revancheerden zij zich goed van de nederlaag, welke in de voorronde te gen de dammers uit Rijnsburg werd ge leden. De Rijnsburgers eisten de tweede plaats op. (ringen, broche, armband, ket- bruine regenjas; blauwe portem- e; zwarte halogeen staaflantaarn; damesbril; eurocheque-pas; :pas ABN en bibliotheekkaart; klein bruin knipportemonneetje. De rest van de middag zijn er allerlei ac tiviteiten. Amnesty International houdt een schrijfactiviteit ten behoeve van ge vangen genomen vakbondsleiders. Het Humanistisch Verbond vertoont een vi deofilm over het vormingsonderwijs en is er een kleine tentoonstelling van werkstukken van kinderen in het vor mingsonderwijs. De Stichting Vluchte lingenwerk Waddinxveen zorgt er voor dat de ’’inwendige mens” tijdens de manifestatie versterkt wordt. Van de hand van de Stichting Wereldwinkel Waddinxveen is er versgezette zuivere koffie uit de Derde Wereld. Krotten bouw is een activiteit Kerngroep Ont wikkelingssamenwerking Waddinx veen. De Rooie Keeltjes, het Waddinxveense progressieve zangkoor, brengt zowel nieuw als oud repertoire ten gehore met medewerking van drs. Cees Seelen. De’ een creatieve manier schuiven” en ver toont een dia-klankserie over de begin jaren van de SDAP. Het Vredesplatform geeft informatie over haar initiatief om te komen tot een stedenband met een Oost-Europese Gemeente. De Rooie Vrouwen starten hun actie ten behoeve van de Zuidafri- kaanse dienstenbodenvakbond SA- DWU. Met een opvoering van het blijspel ’’Wegens trouwe dienst” van de Wad dinxveense Vrouwenbond FNV om half zes wordt de plaatselijke 1-mei-viering besloten. De officiële afsluiting van de manifestatie is om half zeven. den I 0CWA

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 13