De Bonkelaar Brug-prijs Vier knapen neusden rond in Goudse wint oran|e menu •r O Bonkelaar- jeugd naar Verzetsmuseum Tekst van brief en PvdA-motie Prijzen voor judoka’s Den Edel Antilopers in Schoonhoven De Waardt duikt in Woerdens bouwplan Aeolus-jeugd op dreef Ger. Bijbel Stichting met ds. W. Roos VERKEERS- PROEF OP SCHOLEN De Sperwer De Gouwestem in St. Janskerk Wendy Negenman naar titelstrijd Vangst goed en matig ^RESTAURANT Verkeerscontrole Auto in brand Winkeldieven Alcoholcontrole Vernieling Visserijcontrole Inbraken .Kleurwedstrijd Aanrijdingen Motie Dierenleed Van de weg Grapje 4 gangen diner per couvert voor 55,- Passage 210, 2741 GS Waddinxveen. Telefoon: 01828-16695. Waddinxveen 'KONINGINNEDAG" zaterdag 30 april bieden wij u naast onze uitgebreide dinerkaart een Pagina 19 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 27 APRIL 1988 Nader onderzoek bracht aan het licht Brug-penningmeester Chris de Bruin overhandigt de geldprijs van f 1.000,- aan de inwoonster van Gouda, dat de jongens binnen wisten te komen ces/verbaal. WADDINXVEEN - Zaterdag voor een week deed de Waddinxveense sport school Den Edel mee in een groot judo- toumooi in Capelle a/d IJssel bij sport school Slingerland. De volgende judoka’s vielen in de prij zen: le prijs: Maurits v.d. Horst, Pa trick Tjon, Anco Bulk en Emiel den Edel. 2e prijs: Bart Jan Vries en Andy Wijnandts. WADDINXVEEN - De afdeling Wad- dinxveen van de Gereformeerde Bijbel Stichting houdt dinsdagavond 3 mei om half acht een bijeenkomst in het kerkge bouw van de Oud Gereformeerde Ge meente aan de Mercuriusweg. Spreker is die avond ds. W. Roos uit Harskamp. Bastiaan Gielliet behaalde een zesde plaats in 3.51 minuut. Vastenhout, die jaren in Waddinxveen heeft gewoond. Voor diners, recepties, bruiloften etc. hebben we een sfeervolle zaalruimte beschikbaar, genaamd ’’PARTYHOME” WADDINXVEEN/WOERDEN - De Waddinxveense bouwmaterialenhandel Nabij de hefbrug is in de ochtenduren een verkeerscontrole gehouden. Hier bij werden vier fietsers bekeurd voor het negeren van het rode licht en vier fietsers werden bekeurd voor het niet volgen van het fietspad. In de ochtendspits zorgde een in brand De bedrijfsleider van een zelfbedie ningswinkel aan de Passage betrapte In de nacht heeft de politie Waddinx veen een rijdende alcoholcontrole uit- (Foto: Hans Scholtes). POLITIENIEUWS De afgelopen week is de politie gecon fronteerd met een aantal aangiftes zoals vernieling aan auto’s. Geparkeerde auto’s op de Fred. Hendriklaan, Jul. van Stolberglaan, Chopinlaan, Haver akker, Passage en Graanakker werden met een onbekend scherp voorwerp be krast. De schade per auto bedraagt al tuigen werden zo’n 60 automobilisten gecontroleerd. 25 bestuurders werd een blaastest afgenomen, geen van de be stuurders was zodanig onder invloed dat een bloedproef noodzakelijk bleek. Een prima resultaat derhalve. Bij een visserijcontrole op de Winter dijk werd een tweetal knapen bekeurd omdat zij aan het vissen waren met een kruisnet. De jongens waren verder in het geheel niet in het bezit van visbe- scheiden. Het net is in beslaggenomen. Tegen de jongens wordt proces-verbaal opgemaakt. Er is getracht in te breken in een woning aan de Akkerwinde. De bewoners trof fen na hun afwezigheid sporen van braak aan in de schuifpui aan de achter zijde van de woning. Men is niet binnen WADDINXVEEN - De Waddinxveen se postduivenvereniging De Sperwer nam deel aan een concours vanuit Strombeek. Afstand 129 km. In con cours 579 duiven. Gelost om 8.30 uur. Aankomst le duif 10.25 uur, laatste 10.37 uur. Snelheid le duif 1114 m.p.m Uitslagen: M. Tollenaar 1-35-68-85-123-124-135- 139; J. Toot 2-9-28-33-34-66-76-109- 110-113-115-127-128; J. Verbakel 3-4- 14-15-37-62-82-86-89-112-119-131-142; N. Hoogerdijk 5-6-7-8-24-26-46-60-94- 103-143; N. v. Tol 10-13-16-63-90-108; N. v. Vliet 11-47; J. Troost 12-97; D. Boere 17-27-32-64-65-67-69-71-78-98- 136; J. Janse en Zn. 18-25-51-87-99; T. den Ouden 19-29-58-126; A.H. Kivits 20-104-141; H. Metselaar 21-39-41-42- 49-53-57-59-75-77-83-111-118-138-145; D.P. v.d. Spek 22; W. Breedijk 23-52- 106-114; R. v.d. Made 30-31-61-73-93; Mevr. E.J. de Wit 36-56-81; J.W. Seke- ris 38-107; Th. Twigt en Zn. 40-92-102- 129-144; C. Hofman 43-72-101-121; D. Griffioen 44; A. Hofman 45-74-130; E. van Beek 48-70-91; Comb. C en J. 50- 88-120; J.P. v. Tongeren 54-55-80-116- 117; Mevr. G. Twigt 79-134; F. Rip 84- 100-125; M. Verbeek 95-122; R. Hof man 96; D. Heeren 105-132-133; P. Bo- nefaas 137; F. Middelkoop 140. meerkamp in Schoonhoven. Daar werd Gert Jan van Heemst eerste, ]jg Verkeer Nederland. De sterke stijging van het aantal ver keersslachtoffers in de periode van voortgezet onderwijs ten opzichte van WADDINXVEEN - Met het overhan digen van de hoofdprijs van duizend gulden aan mevrouw A. Vastenhout van de Gravestein in Gouda, is aan de succesvolle lenteloterij van het winkel centrum Brug in Waddinxveen een einde gekomen. In totaal 38 prijswinnaars hebben in de afgelopen week hun prijs in ontvangst kunnen nemen. De trekkingen werden den ingeleverd, verricht in het kantoor van de ABN aan de Kerkweg-Oost door directeur W. Oosterom. Rudi Ververs tweede en Bastiaan Giel liet vijfde. De 1.000 meter werd ook door Gerrit Jan met de eerste prijs beloond. Zijn basisonderwijs illustreert dit pijnlijk. tijd was 3,29 minuut. Rudi Ververs Veilig Verkeer Nederland organiseert achtervolging tot stoppen gedwongen. De marechaussee zat al vanaf Alphen a/ ialige marktcafé Zomerlust in ei- d Rijn achter deze auto aan doch kon den hem niet tot stoppen dwingen. Ten slotte gelukte het de Waddinxveense politie de auto in Moerkapelle tot stil stand te brengen. De auto bleek niet verzekerd en vertoonde na onderzoek tijd was 3,29 minuut. Rudi Ververs Veilig Verkeer Nederland organiseert werd tweede in de tijd van 3.33 minuut. de theorethische verkeersproef al vanaf 1946. jaar worcjt je verkeersproef voor de 42e maal gehouden. Het blijft feest aan de Brug. Bij de Brugwinkeliers liggen nu voor de kinde ren kleurplaten klaar. Deze moeten vóór 1 mei weer bij de winkeliers wor- Er ontstond een aanrijding op de krui sing van de Burg. Trooststraat en de Mercuriusweg. Een van de Burg. Trooststraat afkomende auto die rechtsaf de Mercuriusweg indraaide kwam in botsing met een auto die over de Mercuriusweg genoemde kruising naderde. Een niet goed op de handrem gepar- omdat een toegangsdeur niet afgesloten was. In een kamer troffen de jongens de sleutels aan van andere deuren van het rand waarna zij het verdere gebouw be traden. Zij pleegden diverse vernielin gen zoals het over laten lopen van wc’s, het kapot gooien van lampen, vernielen van gordijnen en het wegnemen van bier. Een schadebedrag is nog niet be- kunnen komen, kend. De jongens zijn na verhoor heen gezonden. diefstal van een pakje shag. De knaap is na politieverhoor weer in vrijheid ge steld. De volgende dag werd in dezelfde zaak een Waddinxveense knaap betrapt op diefstal van snoep. Het bleek dat deze knaap in korte tijd al meerdere malen met de politie in aanraking was geko men voor winkeldiefstallen. Tegen de knaap is proces/verbaal opgemaakt. Ook een zelfbedieningswinkel aan het Kon. Wilhelminaplein bleek in trek bij de winkeldieven. Hier werd een vrouw uit Boskoop betrapt. De vrouw wilde een tijdschrift zonder betaling meene men. Ook zij is door de politie ver hoord. WADDINXVEEN - In de namiddag van zaterdag zijn door de Waddinx veense rijkspolitie vier knapen aangehouden, die kort daarvoor zich toe gang hadden weten te verschaffen in De Bonkelaar. De jongens werden overlopen door een medewerker van De Bonkelaar en werden later op de Beukenhof door de politie gearresteerd. WADDINXVEEN - Evenals in voor gaande speelweken werd door de jeugd van badmintonclub Aeolus de trend in de resultaten ook in de zevende speel- week voortgezet. Met name het 2e en 7e team zetten hun jacht naar het kampi oenschap onverdroten voort. In sport zaal ’’Groenswaard” was het met de thuiswedstrijden van het le, 3e, 5e en 7e team een vol huis. Het le team ontving h'et le van BC Nieuwerkerk (Nieuwerk- erk a/d IJssel). Hoewel iedereen zijn uiterste best deed lag de pijn met name in de dames-enkelspelen en de ge- mengddubbelspelen. Met 6-2 dolf men dan ook het onderspit. In de wedstrijd tegen het 6e van BC Flair (Alphen a/d Rijn) kreeg het 3e te am nauwelijks grip op de partijen. Met een 7-1 nederlaag had men het nakij ken. Het 4e team sleepte er tegen het 2e van BC Vederlicht (Bodegraven) een verdienstelijk 4-4 gelijkspel uit. Tot het allerlaatste moment bleef het span nend, maar het derde wedstrijdpunt was wel een feit. In schril contrast tot vorengenoemde wedstrijden stond de wedstrijd van het 7e team tegen het 2e van BC Nieuwveen (Nieuwveen). Met grote overmacht wist men de wedstrijd met 8-0 naar zich toe te trekken. In Zevenhuizen kende de wedstrijd tus sen het 2e van BC Zevenhuizen en het 2e van WBC Aeolus een soortgelijke ontwikkeling. Ook hier ondervond het team van Aeolus weinig tegenstand en won zonder echt tegenstand te hebben ontmoet met 8-0. Het 4e team daarentegen ondervond in de uitwedstrijd tgen het 2e van plaatsge noot BC Florida heel wat meer tegen stand. Pas in de laatste partij wist men nog op gelijke hoogte hoogte te komen, zodat de wedstrijd in een 4-4 gelijkspel eindigde. Het 6e team had in Gouda eveneens weinig moeite met het 3e van de Goudse BC. Door gebrek aan concentratie liet men de tegenstander soms wat te veel komen, maar de 8-0 overwinning spreekt echter boekdelen. Het 6e team, bestaande uit Ilse van Ste- ijn, Diana Bot, Bob Kruit en Hugo Maat, doet het tot nu toe boven ver wachting goed in klasse D, afdeling 52 van het district Zuid-Holland. Men strijdt vooraan mee in haar afdeling. WADDINXVEEN - De brief van de aan de IJsermanweg 9 wonende ir. R. Weerheym, die in de ge meenteraad van vorige week woensdagavond zoveel opschud ding heeft veroorzaakt, is op maan dag 18 april naar alle raadsleden ge stuurd. De tekst van de brief, waarvan een afschrift ging naar de Milieudienst Midden-Holland, luidt als volgt: ”Per brief van 24 november 1987 heeft ondergetekende bij B en W van Waddinxveen geïnformeerd naar het beleid van de gemeente ten aanzien van bedrijfsuitoefening en bedrijfsuitbreiding zonder de daartoe vereiste vergunningen. Hierop is helaas nog niet gere ageerd, vandaar deze meer direkte benadering. Aanleiding tot de brief was de re gelmatige stankoverlast van de fir ma Van Benten aan de Tweede Bloksweg. Deze houdt zich onder andere bezig met het smelten van vetten en het koken van voedsel- resten. Het bedrijf beschikt hiertoe over noch (een) hinderwetvergun ningen), noch (een) bouwvergun ningen) voor de regelmatige uit breidingen ten behoeve van deze activiteiten. Bovendien wordt, vooral ’s nachts en in de weekein den, regelmatig afgewerkte olieën en chemicalieën, die op het bedrijf worden verbrand. Ook vinden er il legale. stortingen plaats. Een on derzoek van het bedrijfsterrein zal aantonen dat Alphen a/d Rijn niet uniek is in de regio. Ik doe nogmaals een beroep op de gemeente Waddinxveen dit soort praktijken met alle haar ten dienst staande middelen te bestrijden. Met andere omwonenden wordt momenteel overleg gepleegd over mogelijke juridische c.q. alterna tieve maatregelen, welke hopelijk niet nodig zullen zijn, indien de ge meente Waddinxveen bereid is en in staat blijkt een effectief milieu beleid te voeren”. De tekst van de door de PvdA-frac- tie ingediende motie, die later weer zou worden ingetrokken, luidde zo: ”De raad van Waddinxveen, in ver gadering bijeen op 20 april 1988, kennisgenomen van het feit, dat aan de heer A. Uitbeijerse een hin derwetvergunning wordt verleend ten behoeve van het starten van een nertsenfokkerij, overwegende dat het verlenen van een hinderwetver gunning op redelijk korte termijn na indiening van een aanvraag mo gelijk is; dat het starten van of uit breiding met een nieuwe bedrijf sactiviteit, die mogelijk milieube- dreigend, dan wel maatschappelijk ter discussie staat, zonder dat een geldige hinderwetvergunning is af gegeven, moet worden voorko men; dat bij een aanvraag nadruk kelijk moet worden gewezen op het ontoelaatbare gedrag bij een moge lijke illegale start; dat in geval toch begonnen wordt met de nieuwe be drijfsactiviteit in principe bestuur lijke dwang moet worden toege past, verzoekt het college van B en W om vanaf heden bestuursdwang toe te passen in die situaties waar bij, zonder een geldige hinderwet vergunning, bedrijfsactiviteiten worden gestart, die mogelijk mi- lieubedreigend, dan wel maat schappelijk in discussie zijn en gaaf over tot de orde van de dag”. Om half tien verzamelt de jeugd zich bij De Bonkelaar aan de Beukenhof. Hier gaat men met elkaar vragen bedenken die gesteld gaan worden aan iemand die in het verzet gezeten heeft. Dan wordt de trein genomen van 10.50 uur naar Gouda. In het Verzetsmuseum is een tentoonstelling over Anne Frank. Na afloop zullen er in De Bonkelaar nog spelletjes worden gedaan. gauw enkele honderden guldens. In to taal werden zo’n 10 aangiftes gedaan. GOUDA - Het Christelijk Waddinx- veens Mannenkoor De Gouwestem on der leiding van Adriaan Verhoef doet keerde auto reed op de Nesse achteruit, donderdagavond 5 mei om acht uur mee Het onbestuurde voertuig kwam tot stil- aan de samenkomst ter herdenking van stand tegen een ander geparkeerd voer tuig. Dit voertuig liep lichte materiele schade op. Op de kruising van de Kanaalstraat en de Stationsstraat gebeurde een aanrij ding waarbij twee auto’s en een fietser betrokken waren. De fietser wilde ko mende vanaf de Stationsstraat linksaf de Kanaalstraat oprijden. Bij het af slaan moest een gelijk met haar optrek kende auto, die rechtdoor over de Sta tionsstraat verder wilde, remmen voor de fietser omdat deze vrij onverwacht voor de auto langs reed. De afremmen de auto werd aangereden door een over de Kanaalstraat naderende auto. De fietser bleef ongedeerd. WADDINXVEEN - De bij het Wad dinxveense TOOS-gymnastiek trainen de Goudse turnster Wendy Negenman is bij de zaterdag in Hoorn gehouden voorwedstrijden tweede geworden. Hiermee plaatste ze zich voor de Neder landse kampioenschappen die op 4 juni in Hoofddorp worden gehouden. Ze moest haar wedstrijd beginnen bij de balk en ook nog als eerste. Ze ging pri ma en viel niet van de balk. Een lekkere start dus waar ze 8.40 punt voor kreeg. Haar vrije oefening ging ook erg goed met als resultaat 8.50 punt hiervoor. Voor haar overslag over het paard be haalde ze 8.35 punt. Bij de brug maakte ze één klein foutje, maar ging alsnog goed door en behaalde hiervoor toch nog 8.30 punt. Wendy Negenman had in totaal 33.55 punt, wat een mooie 2e plaats oplever de. Ze had uiteindelijk maar 0.05 punt achterstand op Simone Horstink (Maas, Rotterdam) die met 33.60 punt le werd. De 20 mooist gekleurde platen worden met een unieke prijs beloond. Een ge weldig ontbijt op bed voor moeders wordt op moederdag bij de prijswin naars thuisbezorgd. In de nacht werd ingebroken in een automaterialenbedrijf aan de Bloemen- daalseweg. Men wist in het pand te ko men door een gat te maken in het dak. In het pand wisten de daders een aar dige slag te slaan door zo’n 70 a 80 Phi lips autoradio’s en radiocassetterecor- ders mee te nemen. De waarde van de radio’s varieert van 192,- tot 935,-. Vermoedelijk om de buit te vervoeren hebben de daders een bij het bedrijf ge stalde rode Fiat Panda, voorzien van het kenteken LX-17-LP weg te nemen. Uit dit voertuig werd eerst nog de achter bank verwijderd. Deze werd nabij het bedrijf teruggevonden. Er is vermoedelijk getracht in te breken in een tentenbedrijf aan de Mercurius weg. Verder dan vernieling van een schakelkast voor de alarminstallatie kwamen de daders niet. Het alarm werd toch ingeschakeld. Toen de politie ter plaatse kwam waren de daders reeds ge vlogen. Tijdens de rommelmarkt op de Beuken hof werd vanuit een tas een portefeuille ontvreemd. In de portefeuille bevonden zich twee paspoorten en girobeschei- den. Een bewoner van de Wilgenhorst heeft bij de politie aangifte gedaan van dief stal en valselijke inning van 20 girobe taalkaarten. De kaarten werden medio maart door de girodienst afgezonden doch nimmer door de benadeelde ont vangen. Afgelopen week werden de gi rokaarten afgeschreven tegen het maxi male bedrag van 4000,-. In de nacht werden twee Mercedes-em- blemen ontvreemd vanaf een op de El zenhorst geparkeerde Mercedes. In de ochtenduren is zaterdag vanuit De Bonkelaar een Philips walkman ont vreemd alsmede een rode beurs met wat klein geld. Later die dag deed een winkelier van de Passage aangifte van diefstal van een messenset merk Zwilling. De messenset heeft een waarde van 800,-. De mes senset stond uitgestald op de toonbank en is vermoedelijk meegenomen door een verder onbekend gebleven man. Een inwoner van een flat aan de Nic. Beetslaan moest na thuiskomst consta teren dat er ongewenst bezoek geweest was in zijn woning. Een ingesteld on derzoek bracht geen braaksporen aan het licht. Vermoedelijk zijn de daders binnen gekomen door een openstaande balkondeur. Uit de woning werden gi rokaarten ontvreemd. Drie voetballers deden aangifte van diefstal uit een kleedkamer van de voet balvereniging Waddinxveen aan de Sniepweg. Er werd een spijkerjack, een bruinieren jack en een sporttas ont vreemd. Buiten de genoemde kleding werden ook diverse goederen die in de j acks zaten zoals geld en sleutels meege- nomefi. In de afgelopen week werd door drie fietseigenaren aangifte gedaan van dief stal van hun tweewieler. De fietsen wer den ontvreemd vanaf de Tollenslaan (witte opoefiets), de A. Kroesweg (grij ze Batavus topper herenfiets) en de Sniepweg (grijze Wembley damesfiets). Bij de diefstal op de A. Kroesweg bleef een groene herenfiets zonder slot ach ter. Vermoedelijk zijn hier twee wer kende Marokkanen de daders. Nadat zij vergeefs voor werk geinfomeerd hadden bleek de grijze herenfiets weg te zijn en de groene fiets te zijn achtergela ten. WADDINXVEEN - Sociaal-cultureel centrum De Bonkelaar organiseert vrij-gevoerd met surveillerende politievoer- dag 6 mei een uitstapje naar het Zuid-' --j— »- --i-n.-— hollands Verzetsmuseum in Gouda. De dag duurt van 9.30-15.30 uur en is be doeld voor kinderen van 9-12 jaar. De deelnamekosten bedragen 3,50 plus eigen lunchpakket. de bevrijding, die de afdeling Gouda van de Vereniging Protestant Neder land heeft belegd in de Goudse St. Jans kerk. In deze samenkomst zal spreken ds. H. Visser, Ned. herv. predikant te Katwijk aan Zee over ”Van de Hemel herin nerd”. Muzikale medewerking wordt verleend door ”De Gouwestem” met aan het or gel Ben Kramer. Verder verleent medewerking het t jeugdkoor ’’Jong Sursum Corda”, on- der leiding van Ineke v.d. GouwrVogel. Organist is Hans v.d. Gouwe. De decla matie gebeurt door mevr. J. Visser- J Vlaanderen. velbelasting als de interne geluidsver- plaatsing in het gebouw. Dat laatste is, aldus een zegsman van de gemeente Woerden, boven gekomen na de bouw van de Edah-supermarkt aan de Nieuwe Markt. Ook hier is een combinatie met appartementen gerealiseerd en ”we hebben daar leergeld mee betaald”. De bezwaren van omwonenden, die tegen het bouwplan werden ingediend, zijn al in december ongegrond verklaard. ”Nu Van der Laan failliet is zal ik het gebouw of zelf moeten gaan ontwikke- een scholier uit Zevenhuizen op een len, of ik moet het toch verkopen of er een ander voor inhuren”, aldus De Waardt. Die ander zou via een achterdeur toch weer Van der Laan kunnen zijn. In een gesprek zei tweede man van het voor malig bedrijf P.M. van Opstal, dat er nog gepraat wordt over de mogelijkheid de aannemer op enigerlei wijze weer op de been te helpen. Op de vraag of Van der Laan toch betrokken kan worden bij de bouw van het Zomerlustcomplex zegt hij: ”Dat ligt eraan, we gaan de ko mende dagen gesprekken voeren en daar moet dat uit blijken. Er wordt in derdaad nog gesproken met De Waardt en als we niet failliet gegaan zouden zijn, hadden we die opdracht zeker ge kregen. Misschien dat er toch nog een kans is, dat er gaan bouwen, maar daar moeten we eerst meer zekerheden voor hebben en die heb ik nu nog niet”. Wanneer De Waardt’s schatting, dat binnen twee maanden begonnen kan worden, juist is, kan het gebouw in de tweede helft van 1989 klaar zijn. Met de bouw is een bedrag van een kleine an derhalf miljoen gemoeid. Een inwoner van Waddinxveen maakte melding van onvoldoende verzorging van een schaap, diverse lammeren, en kele kippen en kuikens. Door de politie is in samenwerking met de bereden groep een nader onderzoek ingesteld waarbij de verwaarlozing vast kwam te staan. Het schaap bleek ontstoken uiers te hebben terwijl de lammeren onder voed waren. Met de eigenaar van de beesten zijn afspraken gemaakt om pas sende maatregelen te treffen. Mochten dat binnen twee maanden de eerste paal deze niet worden nagekomen volgt pro- de grond in kan gaan. ”Het plan ligt klaar, ik ben in overleg met de gemèen- te Woerden en ik heb begrepen dat de bouwvergunning bijna af kan komen”. Het wachten was in dit geval nog op de akoestische rapporten voor zowel de ge- geraakte personenauto op de rijksweg A 12 voor een enorme verkeerschaos. De Waddinxveense brandweer kon niet voorkomen dat het voertuig geheel uit brandde. Het verkeer op de rijksweg kwam volledig vast te staan en zorgde voor files tot Reeuwijk. De uitgebrande auto is afgetakeld. WADDINXVEEN - Ook in Waddinx veen hebben de leerlingen van groep 7 van de basisscholen vorige week don derdag hun verkeerskennis getest - evenals 180.000 meisjes en jongens el ders in het land - in de jaarlijkse theore tische verkeersproef van Veilig Verkeer Nederland. Voor het eerst kregen zij dit jaar bij goed gevolg geen diploma maar een cer tificaat. Hiermee geeft Veilig Verkeer Nederland aan, dat de verkeersproef niet de afsluiting van verkeersonderwijs op school mag zijn. De verkeersproef sluit aan de op ver- keerservaringen van de leerlingen in hun eigen omgeving. De leerkrachten kunnen uit zeven thema’s de vier voor hun klas meest herkenbare thema’s kie zen. De thema’s zijn: in het dorp; buiten de bebouwde kom; met de groep buiten de bebouwde kom; in de moderne buiten wijk; bij een kruispunt in de stad; in het oude centrum en het thema: van alles wat. De verkeersproef op de basisschool is een meetpunt in het verkeersonderwijs. een ver plicht vak. Het nog steeds ontbreken WADDINXVEEN - Zaterdag is de hengelsportvereniging Waddinxveen HSW gestart met de zomercompetitie. Deze eerste van een reeks van 12 wed strijden is begonnen met het bevissen van de Oude Rijn. Het totale gewicht van 50620 gr vis, gevangen door 16 vis sers, was goed te noemen. Als eerste eindigde H. de Haan, met een uitschieter van 12240 gr. Tweede werd H. Romeijn met 6940 gr, 3e J. Rupke 5390 gr, 4e W. Houtman 3740 gr en 5e L. Pouwer met 3480 gr. De volgende wedstrijd in deze competi tie is op 7 mei. Het vertrek voor deze wedstrijd is om 6.30 uur vanaf het NS- station. Op zondag 24 april ging de zondagcom- petitie van start. Ook deze wedstrijd werd gevist in de Oude Rijn. Het resultaat van deze wedstrijd was matig: 8 vissers vingen in totaal 11310 gr vis. De eerste vijf waren: 1. M.C. Kers, (3760 gr), 2. M. Reichard (2630gr), 3. J. Verhoef (2080 gr), 4. W. v.d. Wal (1640 gr) en 5. D. Muller (700 gr). Op verzoek van de Koninklijke Marec haussee heeft de politie Waddinxveen De Waardt BV, onder meer eigenaar een automobilist uit Boskoop na een van het Woerdense 'Gamma-filiaal blijkt in Woerden het terrein van het voorm; gendom te hebben. Directeur D. de Waardt is momenteel op zoek naar een aannemer die het door de failliet gegane Woerdense bouwbe drijf Van der Laan ontwikkelde plan voor de bouw van woningen en een ho- door de technische afdeling van de ver- recacomplex hier kan realiseren. keersgroep. Diverse gebreken. Er ”Ik heb de grond op mijn naam staan”, wordt proces/verbaal opgemaakt tegen aldus De Waardt. ’’Eigenlijk had Van de eigenaar. der Laan het willen kopen, maar die had er de centjes niet voor en toen heb ik het gekocht”. Van der Laan heeft wel, in overleg met De Waardt, een bouwplan ontwikkeld. Er zouden op de plaats van Zomerlust appartementen worden neergezet en op de begane grond zou een horecavoor- ziening komen: een restaurant én een café, dat als marktcafé dient zou gaan doen. Door de moeilijkheden die Van der Laan ondervond bij de realisatie van dit plan, is het tot nu toe niet van de grond gekomen. De Waardt verwacht echter, Penningmeester Chris de Bruin en be stuurslid Hans Scholtes togen namens de Brugwinkeliers naar Gouda om aan een gelukkige mevrouw Vastenhout 1000,- te overhandigen. Zij was er toen pas van overtuigd niet met een grap van Verbakel Mode BV te doen te hebben. ’’Mijn man koopt al ja ren bij Verbakel en anders winnen we nooit wat, zodoende”, aldus mevrouw WADDINXVEEN - Zaterdag hebben Op de basisschool is verkeer drie jeugd-leden van de Waddinxveense p1-1-- sportclub Antilope meegedaan aan een van verkeersonderwijs in het voortgezet meerkamp in Schoonhoven. onderwijs is onverantwoord, vindt Vei- IX

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 19