W’veen-tennis moet er nog hard aan trekken Veertien medaille Florida-titels Be Fair-heren in bekerfinale geprolongeerd Damtitel Dick Dibbets plaatsen De Gouwe Kampioenschap nog niet binnen bereik Gouwe-master: Nico Geers: Volop goud Voetballer Frans Bos Geen titel bedrijven Turners geplaatst TOOS-JELGD WINT Waterpolo- tournooi voor Van Vuuren wat vrijer VERZIJL sport met majorette getrouwd Flyers-dames Prijzen ■I Zaterdag Zondag Dames Spectaculair Dames 100 jaar KNZB n m W ai t 1 VOOR EEN GOED BOEK PASSAGE 218 WADDINXVEEN TEL. 01828-17697 NU AL BINNEN! NIEUWE KOLLEKTIE BAD KLEDING SEIZOEN ’88 boekhandel veldwijk b.v. Pagina 21 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 27 APRIL 1988 SPORT ...RECREATIE moeten dus nog alles op alles zetten. van Van links naar rechts Ingrid Hoogendoorn (trainster), Marieke Koele, NAAR WADDINXVEEN - Op de tweede dag van Florida’s 21e clubkampioen- schappen badminton prolongeerden Ilona Groeneveld en Ronald Struys hun titels in het enkelspel. In het gemengd dubbel werden Liesbeth van Bergeijk en Bert Wijnbergen de nieuwe kampioenen na een spannende fi nale. WADDINXVEEN - In tegenstelling tot vorige week was er deze keer weinig reden tot gejuich voor de tennisvereniging Waddinxveen. Slechts één team won met een overtuigend 5-0. Twee andere moesten met een 3-2 overwinning genoegen nemen en drie verloren er dik. Als er aspiraties voor een kampioenschap zijn, zal er hier en daar nog hard aan getrokken moeten worden. WADDINXVEEN - Dick Dibbets is de nieuwe clubkampioen dammen bij Excelsior. De door hem in de voorronde en de tot dusver in de finale- groep behaalde punten leverden een grote voorsprong in moyenne op voorzitter Piet Swart. Zelfs winst van Piet Swart in diens laatste wedstrijd tegen de kersverse kampioen mag niet meer baten. Voor Dick Dibbets, die de titel overneemt van Fred Zaadhof, betekende het diens tweede clubkampioenschap vrije zaterdag goed te besteden door twee keer in drie sets te winnen. Het team van Herman de la Croix won opnieuw met 5-0. Het team van Arnold Wekking mag zich verheugen in een de gelijke en goede damesbezetting. Hel- my Ruften en Harriette Laan, twee speelsters die hun sporen reeds ruim- Tij men den Ouden sr en Dirk Heeren 1 zal Henri Berghout gezien zijn moyen ne zeker als 7e speler definitief in het eerste team uitkomen. Ruud van Dijk heeft tot nu toe de beste papieren zich als laatste speler hierin te plaatsen. Na enkele gelijke spelen in de finale- groep liet nestor Kees Blonk weer eens van zich spreken. Zijn jarenlange erva ring maken hem nog altijd een niet te onderschatten tegenstander. Ook Piet van Gils moest dat ervaren, immers hij moest beide punten aan de oude sluwe vos te laten. Interessant was het volgen van het eindspel tussen Gerrit Heeren en Jan de Heer. Eerder dan verwacht was de strijd hier beëindigd. Jan had materiaal-voordeel, doch een foutzet van Gerrit strafte hij meteen genade loos af. Voor TOOS 1 was dit de 4e en tevens laatste wedstrijd in de voorrondes voor de finale. Voor TOOS kwamen uit: In grid Hoogendoorn (24 jr), Wendy Ne genman (19 jr), Mascha Smeels (14 jr). Miriam v.d. Woud (14 jr), Marieke Miriam v.d. Woud, Peter Verheul (trainer), Esther Glasbeek, Mascha Smeels, Jacqueline v.d. Brink (trainster). 10) en José ten Hagen/Gert Hooger- brug (plus 9). Helma Kuyf ontving een beslissende moment de aanval Punch wist te verdedigen, 15-10. In de vierde set een gelijk opgaande strijd. Tot 11-11 hielden de ploegen el kaar in evenwicht. Gesteund door het publiek liep Be Fair daarna definitief uit tot 15-11. Passage Waddinxveen Tel 01828-12620 juni. Geïnteresserden kunnen contact opnemen met secretaresse Lia v.d. Pool (18883). WADDINXVEEN - Vorige week donderdag hebben in het gemeen tehuis van Waddinxveen Mariëlle Troost en Ernie de Leeuw elkaar het ja-woord gegeven. Na de huwelijksplechtigheid vorm de het El-elftal van Be Fair, voor hun coach en zijn bruid, een ere haag op de bordestrap. Later op de dag verraste fanfarekorps Concor dia het paar met een muzikale hul de. Mevrouw De Leeuw-Troost is ac tief betrokken bij de majorette- groep van deze vereniging. WADDINXVEEN - Het eerste jeugd- turnteam van TOOS heeft in Schoonho ven een wedstrijd in de turncofnpètitie voor ploegen afgewerkt. De grootste concurrenten van de Waddinxvener, die opnieuw een overwinning behaal den, waren DOS 1 en DOS 2. schools verdiend hebben op de zondag zorgen ook op de zaterdag voor een groot aantal punten. Toch konden zij het niet verhelpen dat met 3-2 werd ver loren van ”De Sluipers”. Het tweede herenteam uitkomend in de derde klasse won met 4-1 van Berkenro de. Invaller Frits van de Pol wist voor dit team een 100% score neer te zetten. In hun laatste wedstrijd gaven Kees Kramp en Adriaan Blom elkaar niets toe. In de competitie-eindstand zullen zij de 4e, respectievelijk de 3e plaats be zetten. Dirk Heeren 1 en Tijmen den Ouden jr deelden eveneens de punten. De definitieve plaatsing van Henri Berghout en de te verwachten plaatsing van Ruud van Dijk in Excelsiors ie keus hebben ze te danken aan hun winsten op Teun Twigt en Teun Driesse. WADDINXVEEN - De voor de voor lopige bezetting van de eerste plaats in de onderlinge competitie van de Wad- dinxveense Schaak Vereniging WSV belangrijke partij Van Vuuren-Van Woudenberg werd afgebroken. Van Vuuren lijkt iets meer bewegingsvrij heid te hebben, doch de stelling van Van Woudenberg biedt nauwelijks zwakten zodat remise niet denkbeeldig is. Hennink kwam tegen Eric Claassen goed weg. In de opening verloor hij na een lichte combinatie een stuk. In een alles of niets-actie offerde hij bovendien nog een kwaliteit en verkreeg een ge weldige aanval. Mede gelet op de klok koos Claassen echter eieren voor zijn geld en ging accoord met remise. In de top van de Keizercompetitie be gint het aardig te dringen. Kardol wist een zeer interessant eindspel van Toren plus pion tegen Loper plus pion tegen Chris Roosendaal in winst om te zetten. Van der Born versloeg W. van Oort, die daardoor twee plaatsen duikelde. Ritter wist heel knap Philipse op remise te houden. Smitskamp zag kans, op een bord waarop bijna alle stukken aange vallen stonden, V.d. Woudenberg mat te zetten. Smit kwam er tegen Bloem niet aan te pas en verloor. Ket-V.d. Hoek werd afgebroken in een zeer moeilijke Dame-eindspel waarin V.d. Hoek een pluspion heeft. Ellers won regelmatig van Muit. Ook Versluis kwam tot winst. D. van Offeren moest bij hem het punt inleveren. Dat V.d. Knaap er steeds beter in komt moest V.d. Starre aan den lijve onder vinden. Goor en Alblas kwamen remise overeen. Van de Geer leverde een knappe pres tatie door Littooy een nul te bezorgen. J. van Oort liet Brinkhorst met lege handen achter. DJ. van Offeren moest het punt aan Van Sandijk laten. Stam bezorgde Brobbel een nederlaag, hetgeen geen geringe prestatie is. P. van Offeren pakte het punt tegen mevr. Wegchelaar. voor zitter Arie Pieter van Nes de tournooi- commissie onder leiding van Ilona Groeneveld. Naast het huldigen van de winnaars waren er aanmoedigingsprij zen voor Sebastiaan Hage en Janneke van de Knaap als jongste deelnemers. De prijzen voor de grootste stijging ten opzichte van hun plaatsing werden ge wonnen door Kees Kranendonk (plus WADDINXVEEN - De volleyballers van Be Fair zijn doorgedrongen tot de bekerfinale. Ze stuntten zaterdag door met 3-1 van promotieklasser Punch te winnen. Hiermee bereikten de Waddinxveners de finale die in een uitwedstrijd (7 mei) en thuiswedstrijd (dinsdag 10 mei) zal worden be slist. Tegenstander is de winnaar van het duel tussen Skania en Zovoc. nen. Gezien de stand 2-6, 6-4,6-7 zal dit de volgende keer ook andersom kunnen zijn. Het veteranenteam van Theo Huisman verloor met 5-0. Een iets geflatteerde stand als we de uitslagen van de ver schillende dubbels bekijken. Arthur Lont speelde in team 19 een sterke single maar wist toch de winst niet naar zich toe te trekken, 3-6,6-2,4- Evenals het eerste herenteam wat na 6-0 6. Dit team verloor net als vorige week vorige week nu Breda net 5-1 in de kou liet staan. Voor de rest waren de resultaten wisse lend en is eigenlijk alleen het 5e ge in het bescheiden deelnemersveld van het dames enkel-tournooi bleken de on derlinge krachtsverschillen groot. Ook aandenken voor de 100e competitie- in de top was er minder spanning dan wedstrijd, die zij onlangs voor Florida verwacht. Ilona Groeneveld (28) speel- speelde (max. 14 per seizoen). de in de halve finale Michelle Zweeg- man (18) weg met 11-0, 11-2. De andere halve finale tussen Herma Schwiebbe (25) en Liesbeth van Berge ijk (35) was in de 2e game spannend. Na 11- 1 wist Liesbeth deze game toch met 12- 10 te winnen. Mede door haar ’’wintersportknie” was een 3e game voor Liesbeth fataal ge weest. Om de 3e en 4e plaats won Her ma met 11-2, 7-11, 11-9 van Michelle. Jolanda Suanet werd vijfde. In de finale toonde Ilona zich duidelijk de sterkste, 11-3, 11-7 en behaalde haar achtste kampioenschap sinds 1975. Het gemengd-dubbel was vorige week gehouden, maar de twee beslissende partijen voor de hoofdprijzen moesten nog worden gespeeld. De 3e prijs werd gewonnen door Michelle Zweegman en Rob Sikking, die met 15-11, 15-8 van Herma Schwiebbe en Arie Pieter van Nes wonnen. Vijfde waren Jolanda Su anet en Johan v.d. Ree geworden. WADDINXVEEN - Zaterdag werden in Sliedrecht de districtskampioen- schappen turnen voor jongens en heren in de B- en C-lijn georganiseerd. Er na men 4 TOOS-turners deel aan deze uit stekend georganiseerde wedstrijd. Iri Sliedrecht plaatste Sietse Siersema zich voor de Nederlandse kampioenschap pen in Haaksbergen. Hij behaalde er de bronzen medaille in de klasse 5B. In de klasse 4 B waren er 3 TOOS-deel- nemers: Albert Hogeweg, Arthur Blom en Alexander Poot, maar Alexander moest buiten mededinging meeturnen omdat hij één wedstrijd te weinig ge draaid had. Alexander Poot werd derde, Arthur Blom tweede en Albert Hogeweg eer ste. Door deze resultaten hebben Siet se, Albert en Arthur zich ook geplaatst voor de Nederlandse kampioenschap pen. Met nog een hele maand om de laatste foutjes weg te kunnen werken, moeten zij zich daar ook met de besten kunnen gaan meten. Het volgende 200 m nummer, wisselslag jongens onder de 16, leverde alweer een limiet op. Jan Willem v.d. Hoek won hier in 2.22.4. Bij de jongens onder de 18 jaar pakte De Gouwe-zwemmer Kjeld Boonstoppel weliswaar de eerste plaats (2.27.7) maar kon niet aan de li miet tijd komen, evenals Astrid Corne lissen die op de 200 m schoolslag derde werd in 3.10.9 bij de meisjes onder de 18. Zeer verrassend won Mare t. Braake vanuit een allerlaatste startpositie de 50 m vrijeslag heren in 0.25.3. Derde was hier Jan Willem v.d. Hoek in 0.26.0. Tot besluit behaalde de estafetteploeg op de 4x200 m vrijeslag bij de jongens onder de 16 jaar een NK kimiet in 8.50.3. Mark v.d. Zijden, Michel Jon- gejan, Dieter Hoofman en Jan Willem v.d. Hoek bleven hiermee bijna tien se conden onder de limiet tijd en wonnen dit nummer. se journalist Frans Bos heeft de marat hon van Rotterdam gelopen in een nieuw persoonlijk recordtijd. Het was de tweede maal dat Bos deze marathon liep. Vorig jaar kwam hij tot een 2401e plaats. Ditmaal werd hij 2519e. Niette min legde hij de 42 kilometer en 196 me ter ruim 26 minuten sneller af dan vorig jaar: 3 uur, 45 minuten en 16 seconden. Op de tweede speeldag voor de zater- dagcompetitie wisten van de zes teams die thuis speelden maar liefst 5 de winst naar zich toe te trekken. Het team van captain Wil Driessens is waarschijnlijk de afgelopen week in trainingskamp geweest. Het won van TVKL met 4-1. Punten die deze heren hard nodig hadden daar zij de eerste competitiedag alles achter moesten la ten. Het team bestaande uit de "vier cap tains” Andy Pelupessy, Wim de Lang, Gerard Venmans en Joop Nederhof won met 4-1 van Be Quick. Het team van Flip Kapaan wist met 3-2 te winnen. Hijzelf moest bij zijn single in zijn tegenstander de meerdere erken- Koele (14 jr) en Esther Glasbeek (14 jr)- TOOS 1 behaalde, met ruim 8 punten voorsprong op DOS 1, de eerste plaats, DOS 1 werd tweede en DOS 2 eindigde Tijdens de prijsuitreiking dankte op de derde plaats. Individueel waren - - -J- •--- de eerste en de tweede plaats voor TOOS 1respectievelijk Wendy Negen man en Mascha Smeels en de derde plaats voor Conny Gebuys van DOS 1 Mandy de Graaf en Fleur de Bree deden niet mee, omdat zij op dezelfde dag een topsport-wedstrijd hadden. Daardoor viel de trainster Ingrid Hoogendoorn in. Be Fair begon met Wim Vogelenzang als spelverdeler en met de kersverse va- FOPAFfl der Peter van Hout in de basis. Een pri- IV’vJIJl ma keus van trainer Van Diermen want beide heren speelden een puike wed- WADDINXVEEN - De Waddinxveen- strijd. Punch bleek passend bijna foutloos te spelen en het was met name de blokke ring die aan Be Fair-zijde onvoldoende was om het promotieklasse geweld te weren. Punch won hierdoor de eerste set, via 7-11 met 12-15. In de tweede set kende Be Fair in de zelfde opstelling, geen enkele keer een achterstand. Tot 11-9 was Be Fair met name aanvallend de meerdere van Punch. Een aantal fouten op rij brach ten de stand echter op 11-13 en Be Fair leek geklopt. Met Koen Drukker voor Edwin van Erk pakte Be Fair de draad weer op en vocht zich naar een 15-13 overwinning. De derde set leverde wederom een overwinning voor Be Fair op. De harde aanval via Peter van Hout en de tactisch scorende Wijnand Burger waren teveel voor Punch, terwijl Edwin van Erk op Het eerste gemengde team heeft afgelo pen zondag een 6-0 voorsprong geno men op Be Quick en waarschijnlijk zul len de twee nog te spelen mixed-dubbels ook gewonnen worden. Ze hebben nu de twee sterkste tegen standers gehad, dus dit team zal waar schijnlijk niet meer gestopt worden. WADDINXVEEN - Tijdens de tweede ronde van de kringkampioenschappen zwemmen van de kring Gouwe-Rijn- streek hebben de zwemmers en zwem sters van De Gouwe een ware oogst van start-limieten voor de Nederlandse kampioenschappen in juni binnen ge haald. Op zeven onderdelen bleven deze Gou- we-zwemmers onder de voorgeschre ven tijd en veroverden zij veertien me- daille-plaatsen. De eerste gouden medaille, tevens goed voor een NK-limiet, was voor Sandra Berckenkamp op de 100 m vlinderslag. Bij de meisjes ’75 eindigde zij in 1.13.5 als eerste en bleef daarmee 0.5 onder de limiet. De zilveren medaille op ditzelfde nummer was voor Marion van Hooft in 1.14.7. Bij de meisjes ’71/72 wist Gillian v.d. Berg op dit nummer ook beslag te leggen op de tweede plaats (1.13.2.). De 100 m schoolslag leverde bij de jon gens vier plaatsen op, het ere podium en drie NK limieten op. Bij de jongens ’72 won Edgar ten Braake in'1.15.3 het goud terwijl Mark v.d. Zijden beslag op het zilver wist te leggen in 1.15.9. Bei den bleven hiermee onder de limiet die voor dit nummer op 116.0 staat. In de categorie jongens ’72 pakte Dieter Hoofman met 1.13.9 een limiet en een zilveren medaille. Jan Willem v.d. Hoek was hier derde in 1.17.0. De 200 Collega-journalisten hadden ruim 200 m rugslag meisjes onder de 14 jaar was het volgende nummer waar een limiet in de wacht werd gesleept. Marion van Hooft eindigde op dit nummer in 2.39.7 als tweede en bleef daarmee 1.3 sec on der de gestelde tijd. Verrassend was de derde plaats van Diana v.d. Zijden op de 200 m rugslag bij de meisjes onder de 18 jaar (2.43.2). gulden voor een goed doel ingezet op het voltooien van de marathon door Frans Bos. Het bedrag gaat naar het tv- project van het Sophia-kinderzieken- huis in Rotterdam. Het project houdt in dat eigen, veelal door kinderen gemaakte tv-produkties via een gesloten circuit worden uitge zonden voor zieke kinderen, die lang durig geïsoleerd in dat ziekenhuis moe ten verblijven. met 3-2. Het team van Willem Wesselo blijft sco ren. Nu werd Soenda medogenloos ge straft met 4-1. Debutante van de zater- mengde team nog zonder winst, die dagcompetitie Mieke Kleiweg wist haar Een week geleden behaalden 5 van de 7 damesteams van Waddinxveen-tennis flinke winst, ditmaal was de oogst om gekeerd en verloren 5 van de 7 teams. Alleen de teams 33 en 35 wisten met winst de wedstrijden te beëindigen. Te am 29 le kl) moest tegen Be Fair 27 het loodje leggen en ging met 4-1 ten onder. L. Koop enL. Keijzer wonnen hun dub bel. Team 30 (3e kl) ging met 5-0 ten onder. Team 31 (4e kl) ging helaas ook met 5-0 verlies naar huis. Voor team 32 (5e kl) eveneens een ver loren wedstrijd. Het werd 4-1 voor de tegenstander. Team 33 (5e kl) won met 3-2 van DDHH. Team 34 (5e kl) had geen geluk en verloor weer met 4-1. Te am 35 (6e kl) draaide heel goed en kwam met 4-1 winst uit de strijd. Gevarieerd badminton en vele specta culaire slagenwisselingen waren te zien in de finale tussen Liesbeth van Berge- ijk/Bert Wijnbergen (29) en Ilona Groeneveld/Dick van Teylingen (29). Eerstgenoemden wonnen na 15-10, 13- 15 de 3e game overtuigend met 15-8 en daarmede hun eerste GD-kampioen- schap. Het heren enkel tournooi was zwaar als altijd met 5 partijen per persoon, die de meesten in een halve dag moesten spe len. Op alle niveau’s werden veel gelij- kopgaande partijen gespeeld, zodat ie dereen het erg naar zijn zin had. In de kwart finale speelden de als num mer 4 en 5 geplaatsten, Johan v.d. Ree 19) en Rob Sikking (25) de beste partij Rob won met 13-15, 15-4 en 15-11. Jo han liet zich later door Chris Voerman in 3 games verschalken, die daardoor op een verrassende vijfde plaats eindigde. In de halve finale bleek dat Rob goed vooruit is gegaan, want Ronald Struys moest zijn uiterste best doen (15-9, 17- 14). Dick van Teylingen en Bert Wijn bergen speelden een leuke partij, waar in Bert’s conditie de doorslag gaf, 4-15, 15-4, 15-9 voor Dick. Rob Sikking behaalde een uitstekende 3e plaats door Bert in 3 games af te troe ven (6-15, 15-10, 15-7). In de finale ging het met Dick niet zoals het kan en Ro nald won met liefst 15-3, 15-2 zijn even eens achtste kampioenstitel sinds 1976. WADDINXVEEN - De damesselectie van Flyers-basketbal - komende vrij dagavond in actie tegen DAS - kan het gewenste kampioenschap van de tweede kern-klasse normaal gesproken niet meer behalen. Vrijdag verloren de Waddinxveense basketbalspelers van het Haagse Jumpers 2 dat daardoor nu 2 punten voor staat op Flyers. Alleen wanneer de Haagsen in de nog te spelen wedstrijden blunderen kan het nog lukken voor Flyers, maar daar mag dus niet op gerekend worden. Het belangrijkste streven van Flyers, promotie naar de le klasse, is echter ge haald want de 2e plaats was al veilig ge steld. Als niet zo veel Flyers-speelsters te kampen hadden gehad met blessures had aan die promotie zeker het kampi- oenschapsvaantje gehangen. Flyers’ coach Marco Mak kon voor rust zijn team geen echte potten laten bre ken tegen de solide Haagse zöne-verde- diging. De Flyers durfden geen risico te nemen hetgeen het aantal doelpogingen en scores sterk beperkte. Het routineuse Jumpers speelde be hoorlijk gecontroleerd en vooral rustig zodat de eerste helft een ”low-score”- wedstrijd te zien gaf. Jammer voor de wedstrijd was dat de scheidsrechters een aantal malen duidelijk Flyers-ge- zind flootten. Na rust (stand 15-23) bleven de Wad dinxveense dames ook vooral tegen zichzelf spelen, alleen Bernice Posthu mus en juniore Babette Heerkens kwa men regelmatig echt door. Flyers bleek aan het ervaren Jumpers gewoon een betere tegenstander te heb ben wat met name bleek uit de soms simpele wijze waarop de Waddinxveen se verdediging omzeild werd. Dankzij -de felspelende Bernice Posthumus leef de Flyers kort voor tijd nog op, 39-44, maar de wedstrijd was gespeeld: Jum pers won met 44-49. Scores Flyers: Bernice Posthumus 12 (2 driepunters), Babette Heerkens 10 en Linda de Vries 10 punten. Het vijfde damesteam speelde zaterdag in Moerkapelle een beslissingswedstrijd tegen Nivoc 2 uit Nieuwerkerk. Inzet was de promotie naar de 2e klasse. In een spannend duel bleek Be Fair met 3-1 de meerdere. Zowel aanvallend als verdedigend was Be Fair oppermachtig en een terechte winnaar. De dames wer den dit seizoen getraind door Jannie Zeeman en bestonden uit Alie Sol, Ma rion van Yperen, Truus v.d. Wal, Karin Versteegh, Gonnie Spruytenburg, June Lugthart, Rita Akkerhuis, Helma Sluijs en Jolanda Mos. Het vierde team speelde eveneens om promotie in Moerkapelle. Voy 2 bleek een klasse beter en promoveert naar de le klasse. Bij Be Fair ontbraken Helma Wijnen en Lia van Vliet door blessures en viel Gonnie Spruytenburg ver dienstelijk in, al kon ook zij de 3-0 ne derlaag niet voorkomen. Bij Be Fair is het competitie-gebeuren beëindigd maar de trainingen gaan door tot eind mei en voor de selecties tot eind maandag 30 mei tot en met vrijdag 3 j WADDINXVEEN/WUPPERTAL - Tijdens de officiële open Duitse langeb- aan kampioenschappen voor ’’master swimmers” heeft De Gouwe-veteraan Nico Geers (50), na zijn successen eer der dit jaar in Keulen, wederom de eer van De Gouwe-masters hoog gehou den. Nico vestigde, zeer spectaculair, op alle nummers die hij zwom nieuwe Nederlandse records en pakte op, op een na alle nummers die hij zwom, een gouden medaille. Het begon allemaal op vrijdagochtend 22 april. De 200 m rugslag die hij in 2.55.2 zwom was gelijk goed voor het goud. Ook het tweede nummer van die dag, de 400 m vrijeslag, zette hij geheel naar zijn hand. Deze won hij in 5.18.9. Zaterdag 23 april kwam de ’’master” opnieuw op het erepodium. Ditmaal na zijn overwinning op de 400 m wisselslag in 6.16.2. Zondag 24 april werd de 1500 m vrij eslag afgewerkt. Nu moest Nico de con currentie echter voor laten gaan. Hij miste de aansluiting helaas net en werd met 21.34.6 derde. Dit nam niet weg dat deze tijd nog een nieuw Nederlands re cord betekende evenals zijn tussentijd op de 800 m (11.19.05). Voor deze gelegenheid waren er door de organisatie twee extra tijdwaarne mers toegevoegd aan de Nederlandse zwemmer om de records comform de in ternationale zwemregelementen vast te kunnen leggen. Zondag werden er ter gelegenheid van het honderd jarig jubileum van de Ko ninklijke Nederlandse Zwem Bond in Leiden 50 m sprint wedstrijden gehou den. Temidden van zeventien deelne mende verenigingen wisten deze Gou- we-zwemmers zich kranig te weren. Met een totaal van vierentwintig me- dailleplaatsen mochten zij zeker tevre den zijn. Alle winnaars van dit tournooi zullen in oktober in Amersfoort in een landelijke finale mogen starten. Het eerste pro- grammanummer leverde al direct een eerste plaats op voor De Gouwe. San der Klaren won de 50 m vlinderslag heren in 0.31.3. Op de vrijeslag bij de meisjes onder 18 jaar won Astrid van Galen het goud in 0.27.8. Bij de jongens onder 16 was het Jan Willem v.d. Hoek die zijn finales tart zeker stelde in 0.25.4. De rugslag meisjes onder 18 jaar leverde een eerste plaats op voor Diana v.d. Zijden in 0.34.5 terwijl Edgar t. Braake de 50 m schoolslag op zijn naam bracht in 0.32.5. Alle tweede prijswinnaars van elk num mer maken tevens een kans om straks in de finale als reserve uit te mogen ko men. WADDINXVEEN - Na het succes van vorig jaar zal de Waddinxveense zwem en poloclub "De Gouwe" dit jaar op nieuw een bedrijfswaterpolotournooi organiseren. Dit tournooi zal plaats vinden in zwem bad "de Sniep” te Waddinxveen van u- ni 1988. De wedstrijden zullen ’s avonds na 20.00 uur in het binnenbad gespeeld worden. Naast de 6 voor de le finalegroep ge- Swart, Adriaan Blom, Kees Kramp, plaatste dammers Dick Dibbets, Piet -

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 21