Waddinxveen en Zevenhuizen kandidaat voor verpleeghuis Leraar loopt 3.200,- bijeen Wethouder K. W. Th. van Soest: Buurgemeente wat onhaalbaar Koffiebar De Stormvliegers Zaterdag 14 mei in Waddinxveense sporthal Zeven mille voor SOS- kinderdorpen Speijer- therapeut houdt een bijeenkomst KLACHTEN BEZORGING WADDINXVEEN: René Froger en Dries Roelvink spelen in sporthal de Sniep met praatje Succes voor Taekwondoër Kleding- inzameling oo 11 mei Rentokil goed op dreef ZEVENHUIZEN - Afgelopen week speelde het volleybalteam van Rento- kil-ZVH twee wedstrijden. Woensdag avond werd in Amstelveen tegen Brot- her/Martinus gespeeld en in een sfeerlo ze omgeving werd deze wedstrijd met 3- 0 gewonnen door Brother/Martinus. Zaterdag was het een stuk belangrijker, in deze wedstrijd namen de Zevenhui- zense heren het op tegen PZ/Dynamo een ploeg die moest vechten om degra datie te voorkomen. Bij Rentokil speel de Brecht Rodenburg niet mee, vanwe ge een knieblessure. Ook RTW wil reclame gaan maken '«BB/ 01828-14788 ADVERTEREN? BEL Troeven Lokatie Sophia-TV EUROPEES SWEELINCKHOF 31 - TELEFOON 18950 KLACHTEN? VOOR DONDERDAG 18.00 uur BELLEN!!! I 1 Pagina 11 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 4 MEI 1988 Kabelkrant Prominenten in Bonsai zaalvoetbaltournooi geschonken, Japans Rik Busser Hulshof, de trainer van Ajax en ook Wiskundeleraar Joop Schaap achter de cheque van f 3.200,- voor het Rotterdamse Sophia Kinderziekenhuis. Weekblad voor Waddinxveen lend zaalvoetbalteam onder de naam Edo-Bonsai. Op zaterdag 14 mei orga niseert De Groot voor de vijfde maal een zaal voetbaltoernooi in de Wad dinxveense sporthal De Sniep. De Groot aan het woord over het hoe en waarom van dit toernooi. ’Het Edo-Bonsai zaalvoetbaltoernooi is voornamelijk op poten gezet om de recreatieve mogelijkheden van de teams Edo Bonsai en Grafie Bonsai te verrui men. Eerder was er al het Grafie Bon- sai-toemooi met deelnemende teams uit de regio, maar van dergelijke toer nooien zijn er al veel. De bedoeling was daarom iets aparts te organiseren, met niet alledaagse teams. Daarnaast is het toernooi een manier om het product Bonsai, en ik bedoel dan échte Bonsai, onder de aandacht te brengen van in Nederland actieve Japanse bedrijven in het bijzonder en bij het grote publiek in het algemeen.’ Wereld Natuurfonds Deelnemende teams zijn dit jaar de ploegen, bedrijfsteams eigenlijk, van de Nederlandse vestigingen van Sony, Ka wasaki, Akai en Nissan. Daarnaast een team van Smit International uit Rotter dam, die bij het eerste toernooi als ver vanger van een verhinderd team direct de hoofdprijs veroverde en, als inmid dels tweevoudig winnaar, een min of meer vaste deelnemer is geworden. Natuurlijk doen de ’eigen’ teams Grafie Bonsai en Edo Bonsai mee en ’last but not least’ een All Star team dat als verte genwoordigend team van het Wereld Natuurfonds optreedt. De samenstel ling van dit team is nog niet helemaal zeker. Waarschijnlijk zullen Barry Hulshof, de huidige trainer van Ajax, en Hein van Nievelt in Waddinxveen verschijnen. TROS-verslaggever Van Nievelt verzorgt ook de prijsuitreiking. Door de jaren heen was er steeds een team met bekende radio- en TV-rnen- sen aanwezig maar omdat deze mensen nogal druk bezet zijn was er nogal eens sprake van een incompleet team. Ook nu weer wordt concurrentie ondervon den van een toernooi van oud-intema- tionals maar er wordt gewerkt om waardige vervangers te vinden voor - zoals gepland - Gerrie Mühren en Pim Doesburg. een wat minder leuke wedstrijd, hoewel ik me dat nauwelijks voor kan stellen, zich daarmee kan vermaken. Van het publiek zal het dus afhangen of dit alles een succes wordt. Vandaar dat ik hoop dat veel mensen een kijkje zullen ko men nemen bij het toernooi.’ grootmeester zwaard. Eerder is hij op de TV te zien geweest in Vara’s Nachtshow. Het toernooi zelf start om 12.00 uur en duurt tot onge veer 19.00 uur. Tussen de bedrijven door wordt muziek gedraaid en in de sporthal zijn allerhande consumpties te verkrijgen. De Groot tenslotte: Tk hoop dat in het toernooi de nadruk zal liggen op gezel ligheid en sportiviteit en dat het toer nooi, waaraan alle deelnemers overi gens belangeloos hun medewerking verlenen, door veel publiek een succes zal worden.’ (Foto: samenwerkingsschool HAVO-Atheneum). BOSKOOP/WADDINXVEEN - Ed de Groot (39) mag zich inmiddels reke nen tot de bekende(re) gezichten in Bos koop. Velen kennen hem via zijn be drijf in Bonsai, Edoplant, anderen door zijn activiteiten in het zaal- en veld (bedrijfs)voetbal. Wethouder Van Soest liet in de raads commissie doorschemeren dat Wad dinxveen toch eigenlijk wel sterke troe ven in huis heeft om een verpleeghuis BOSKOOP/WADDINXVEEN - Een voetbaltoernooi waaraan de oud-inter- nationals deelnemen speelt de organisa tie van het Edo-Bonsai toernooi, op zaterdag 14 mei in sporthal De Sniep, parten. Een aantal spelers dat op het verlanglijstje stond om uit te komen in het ’Wereld Natuurfonds-All Stars team’ kan nu niet naar Waddinxveen komen. Er wordt nog gezocht naar ver vangers. Voorlopig hebben de organi satoren van het vijfde Edo-Bonsai toer nooi alleen nog de toezegging van Barry Wethouder Van Soest meldde dat Wad dinxveen diverse geschikte lokaties heeft voor het gewenste verpleeghuis. Mochten de beschikbare lokaties om een of andere reden afvallen, dan is het college van B. en W. altijd bereid be paalde andere lokaties in studie te ne men. Het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland beraadt zich op dit moment over de kandidatuur van Wad dinxveen, Bodegraven en Zevenhui zen. Hierbij is ook aan de orde de vesti ging van een eveneens 60 bedden om vattende verpleeghuis-dependance van het Goudse verpleeghuis Bloemendaal in Boskoop. Geen entree De Groot: ’Dit jaar voor het eerst is het toernooi opgedragen aan een goed doel. In overleg met toemooileider Wil lem Kruiswijk, de aanvoerders van de beide Bonsai-teams Ton van Bemmel en Henk Uittenbogaard en secretaris Jan van Veen, is gekozen voor het We reld Natuurfonds. Of ook volgend jaar weer een goed doel wordt gekozen, is afhankelijk van het publiek. Bij het toernooi wordt geen entree geheven maar we hopen dat het publiek, dat toch vooral op de prominenten onder de deelnemers zal afkomen, het uitge spaarde entreegeld zal willen geven aan het WNF. Ook zal een stand aanwezig zijn van het WNF, waar allerlei artike len van de organisatie zelf te koop zijn en zullen filmpjes van het WNF worden vertoond. Het publiek kan zich dan bij zanger Dries Roelvink, die voor FC Amsterdam speelde, komt naar Wad dinxveen. Hij neemt zijn voetbalmaatje en collega-zanger René Froger mee. Het team kan ook rekenen op TROS- verslaggever Hein van Nievelt, één van de vaste bekende gezichten van alle voorgaande toernooien. Het eerste lus- trumtoemooi staat in het teken van het Wereld Natuurfonds. Na een lange voorbereiding, waarbij in een half jaar tijd zo’n 1400 kilometer werd afgelegd, kijkt de leraar wiskunde Joop Schaap met grote tevedenheid te rug op zijn deel in deze actie en hij heeft nu al aangekondigd meer van zich te zullen laten horen. WADDINXVEEN - De hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse doet vrijdagavond 6 mei om kwart voor acht de deuren weer open voor iedereen vanaf 15 jaar. Op deze avond zal Peter Kraal voor de aanwezigen een praatje houden, zo heeft het koffiebarteam laten weten. Men wil de kinderen op deze wijze hel pen bij het vaak langdurige en moeilijke verblijf in het ziekenhuis. Door de kin deren zelf televisie te laten maken, kun nen de kinderen meer te weten komen van het ziekenhuis zelf. Zo zullen pro- Nadat Ed de Groot zowel het zaal- als bedrijfsvoetbalteam van de schrijvende pers, Grafie United, waarbij hij zelf het doel verdedigt, had voorzien van te- nue’s met het opschrift van zijn bedrijf, is er inmiddels ook een recreatief spe- binnen de gemeentegrens te krijgen. Hierbij lette hij op de omvang en sa menstelling van de bevolking, de toela tingen tot de Waddinxveense bejaar dentehuizen en de aanwezigheid van Huize Souburgh. Ook criteria als be hoefte en de mate van aanwezigheid van een vergrijzend inwonertal spelen hier bij een rol. I WADDINXVEEN - De door de Lions- I club Waddinxveen op Koninginnedag voor de negende maal gehouden kin- I dermarkt op de Beukenhof heeft onge- I veer 7.000,- opgebracht. I Dit geld wordt besteed voor de SOS- Het geld zal gebruikt worden voor So- phia-TV. Tegen het einde van dit jaar kunnen de kinderen in het ziekenhuis hun eigen TV-station in gebruik nemen, dankzij de totale opbrengst van de ma rathon 150.000,-. REGIOnieuws Dries Roelvink, voormalig prof bij FC Amsterdam, debuteerde onlangs met de single ’The last love song’. WADDINXVEEN - Waddinxveen, Bodegraven en Zevenhuizen probe ren een 60 bedden omvattende dependance van het Goudse verpleeghuis De Riethoek te krijgen. Dat heeft wethouder K.W.T. van Soest (VVD) dinsdagavond in de raadscommissie voor de volksgezondheid en milieu zaken laten weten. Het liberale lid van het college van B. en W. omschreef de kandidatuur van Bo degraven als serieus en goed. Een vesti ging van een verpleeghuis-dependance in Zevenhuizen zag hij als wat onhaal baar. gramma’s worden gemaakt over de dagelijkse gang van zaken ih de keuken, de werking van laboratoria, de behan deling van ziektes, enz. Maar ook is het zo mogelijk de gebeur tenissen buiten het ziekenhuis naar bin nen te halen. Een dag als koninginne dag in Rotterdam kan dan op het scherm worden gebracht. Ook gaan de gedachten uit naar een programma waarin klasgenoten op school groeten kunnen inspreken op een video, die dan in het ziekenhuis wordt uitgezonden. Japans zwaardvechten Het toernooi wordt om 11.50 uur ge opend op een Japanse wijze. Jan de Haan uit Amsterdam, bij kenners in heel Europa bekend, zal met enkele van zijn leerlingen een demonstratie in Ja pans zwaardvechten geven. Als enige Europeaan is Jan de Haan in het bezit van een origineel, hem door een Japans BOSKOOP/W’VEEN - De nog jonge Taekwondoër Guido Perrijn, een leer ling van de Boskoopse sportschool Marchant, heeft afgelopen zondag op merkelijk gepresteerd door junioren kampioen te worden tijdens wedstrij den in Delft. De in Waddinxveen wonende Guido is drager van de groene band en slaagde er tot ieders verrassing in de sterke concurrentie de baas te blij ven. Hij won dan ook zeer overtuigend. Aan de wedstrijden deden ongeveer Taekwondoërs mee. WADDINXVEEN - Op woensdag 11 mei houdt de Stichting KICI (Kleding Inzmeling Charitatieve Instellingen) weer een kledinginzameling in Wad dinxveen. Uit de opbrengst worden de Stichting ’’Hulp aan Landgenoten in Indonesië” en de Stichting ’’Nederland-Lesotho” gesteund. In Indonesië worden 370 ge zinnen (4000 personen) met een maan delijkse gift geholpen. Het zijn families, die tussen wal en schip zijn geraakt en geen Nederlands paspoort meer bezit ten. De Stichting ’’Nederland-Lesotho” houdt zich bezig met kleinschalige ont wikkelingsprojecten in dit Afrikaanse Koninkrijk. Projecten ter bevordering van landbouw en veeteelt, van onder wijs en volksgezondheid. Er zullen in Waddinxveen huis-aan-huis plastic zakken worden verspreid, die enkele dagen later, hopelijk goed ge vuld met nog draagbare kleding, textiel en schoenen worden opgehaald. De bewoners wordt verzocht de zak met kleding vóór 9 uur buiten te zetten. Wanneer men geen kleding heeft aan te bieden, kan men toch helpen, door een bijdrage te storten op giro 3367600 t.n.v. de Stichting KICI in Den Haag, Nassau Zuilensteinstraat 9, telefoon 070-245468. ben gederfd. 3i De OLON vraagt minister Brinkman en de Kamer daarom alvast bij wijze van experiment te beginnen met het toe- staan van reclame op lokale zenders in j Zuid-Nederland. 19-23-42-60-65-67-69-71-86-92-122-123- 146-149; W. Verschoor 11-102-136; I. Hoevelaken 18-52-112-124-134-157; M. Strijdhorst 21-121-131; M. v.d. Wiel 24- 40-116-129; J. Breedijk 27-59-85-168- 172; A. Heeren 30-64-70-78-81-87-132; K. Koppenaal 31-35-58-98-148-169; E. Strijdhorst 33-49; Comb, de Graaf v. Rijs 34-38-51-144-161; R. de Ruyter 37- 75; Th. v. Heijningen 45-97-108-120; D. Kranenburg 56; M. Heemsbergen 61- 138-147-159; Gebr. Smaal 66-72-82- 100-106-109-125-179; G. Jongenelen 76-166-173; M. Jongenelen 80-127-141; M. Koppenaal 84-101-104-130-152; C. Nobel 91-96-114-174; G. Brands 105; M. v. Rijk 110-113-126-180; T. en A. Looien 119; S. Duursma 135-153-155- 167-178; W. Breedijk Jr. 142-163; J. v.d. Berg 151; J. v. Leeuwen 154-158- 164; B.Koole 162-165-171. Al vanaf het begin zag men een sterk ac terend Rentokil-AVH, met in een hoof drol Maarten Verdonck, die op alle fronten het betere van het spel had. In de eerste set liep Rentokil uit naar een 14-7 voorsprong, echter ook nu konden ze het niet gelijk afmaken, zodat het uit eindelijk een 15-11 set winst werd. In de tweede set nam PZ een voorsprong van 0-5die langzaam maar zeker door Ren tokil teniet werd gedaan. Door een gro te inzet werd de vele rally’s vooral in het voordeel van de Zevenhuizense heren beslist en vanaf 12-10 werd deze set in een servicebeurt met 15-10 afgesloten. ZEVENHUIZEN - De Zevenhuizense postduivenvereniging Stormvliegers hield zaterdag een wedvlucht uit St. Ghislain - afstand 182 km. In concours 721 duiven. De duiven werden gelost om 8.45 met een Zuid-Oosten wind. Aankomst le duif 10.45 uur, Joh. Stof berg 1475.104 mtr. p.m. Laatste duif 10.59 uur. Uitslagen: J. Stofberg 1-6-12- 14-29-39-55-94-99; J. Heijkoop 2-16-22- 36-50-52-68-77-117-118-176-177; L. v. Erk 3-32-54-74-90-107-133-137-143; A. Glaring 4-15-17-26-44-53-57-88-89-128- 145-170; H. Brands 5-28-43-48-93-95- 103-156-160; C. Zweere 7-9-25-41-46- 111-115-140; D. den Hertog 8-19-47-63- 73-79-83-139-150; C. v.d. Graaf 10-13- De derde set gaf het verschil tussen de beide ploegen duidelijker weer en kon Rentokil door een hechte blokkering, een snelle aanval en een moeilijke servi ce PZ/Dynamo onder druk te zetten. Met 15-6 sloot het team deze set win nend af en waardoor PZ/Dynamo de gradeerde. Zaterdag spelen de heren van Rentokil- ZVH wederom in het dorpshuis Op Moer te Moerkapelle en wel tegen num mer drie van de ranglijst Nashua/VCG. De eerste ontmoeting werd door Rento- kil-ZVH gewonnen en deze ontmoeting zal ook gewonnen moeten worden om Europees volleybal voor het komende seizoen te bewerkstelligen. Zodat de steun van de supporters om 19.00 uur zeker nodig zal zijn. De spelers zijn er in ieder geval klaar voor. WADDINXVEEN/NIJMEGEN - De lokale omroep RTW behoort tot de in de landelijke organisatie OLON ver enigde lokale radio- en tv-stations die vinden dat - voordat de STER op de landelijkse omroep wordt uitgebreid - er in de lokale ether reclame moet wor den toegestaan. Dat staat in brieven van de OLON aan minister mr. drs. E.C. Brinkman van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur (WVC) en aan de Tweede Kamer. Volgens de Mediawet is reclame op de lokale omroep verboden, omdat de re gering de plaatselijke en regionale pers wil beschermen. Lokale omroepen zijn daardoor afhankelijk van gemeentelij-, ke subsidies en giften. Doorgaans zijn die zo gering, dat zij niet of nauwelijks professioneel kunnen werken. In hun brief wijzen de lokale omroepen erop dat het probleem van de grens- overschrijdende omroepreclame, waar- j voor in Europees verband regelingen worden gemaakt, ook minstens zo sterk 1 speelt op het niveau van de lokale om- j roep. Vooral lokale radiostations in de grensstreek met Belgie moeten consta teren dat zenders aan de andere kant van de grens wel reclame bevatten, ook van de Nederlandse bedrijven. Op die manier zouden zij al 5 miljoen gulden aan mogelijke reclame-inkomsten heb ben gederfd. WADDINXVEEN - De aan de Kore nakker 51 in Waddinxveen wonende Speijertherapeut John van Gooien (tel: 01828-14117) is van plan een informa tiebijeenkomst te houden over de door hem gepropagandeerde behandeling, waarvoor indertijd de Oostenrijkse psy chiater Simon Speijer de grondslag leg de. ’’Naar aanleiding van vele verzoeken en de nog immer groeiende belangstelling van hulpvragers over deze ’’natuurge neeskundige psychotherapeutische be handeling”, blijkt een nadere persoon lijke uitleg, en invulling van de heersen de vragen noodzakelijk en van een groot belang”, aldus John van Gooien. Dit ondanks eerder publicaties in diver se tijdschriften en kranten, de inmiddels landelijk verworven bekendheid van deze behandelingsmogelijkheid en be handelingsresultaten ’’Hierbij speelt een rol de ”te” beperkte mogelijkheden van de reguliere ge zondheidszorg op het gebied van emoti- oneel/psychische problemen. Boven dien is er een slechte doorstroming van uit de reguliere gezondheidszorg, mede door de ”te grote” onbekendheid van de ’’alternatieve geneeswijzen”, vindt de Speijertherapeut uit Waddinxveen. De, op een nader te bepalen tijdstip, te houden bijeenkomst handelt over een individuele methode om klachten ’’blij vend” te verhelpen, zoals: stress, de pressiviteit, psychosomatische klach ten, relatieproblemen, angsten, een zaamheid en andere steeds terugkeren de klachten. Belangstellenden kunnen te allen tijde telefonisch contact opnemen met John van Gooien voor persoonlijke eh nade re informatie over deze behandelings methode en/of informatiebijeenkomst. I Dit geld wordt besteed voor de SOS- I kinderdorpen. De meisjes en jongens die ’s morgens een paar uur lang hun j spullen hebben kunnen verkopen blij- I ken van hun opbrengsten royaal te heb- I ben afgedragen. De kindermarkt is uitermate druk be- I zocht geweest. Veel belangstelling was er ook voor het optreden van de kinde ren van de streekmuziekschool te Wad dinxveen alsmede voor de demonstratie van de kinderen van sportschool Den Edel en de groep aerobic-dancing van TOOS. Het waren bindende elementen aan het totale kindergebeuren. De opbrengst betekent dat de Lionsclub de geadop teerde kinderen weer kan onderhouden I en verder nog bij dragen kan leveren aan de SOS-dorpen. Bas van Rooijdie overigens nog steeds geregeld voor controle naar Rotterdam moet, kon op deze manier ook iets te rugdoen voor de goede zorgen van de verpleegsters op zijn afdeling. WADDINXVEEN - Leraar Joop Schaap van de samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum aan de Sniep- weg heeft kortgeleden onder luide aan moedigingen van vele bekenden de ma rathon van Rotterdam afgelegd in de mooie tijd van 3 uur, 34 minuten en 30 seconden. Joop Schaap had zich laten sponseren door leerlingen en personeel van de sa menwerkingsschool en was er in ge slaagd een bedrag van 3200,- op te ha len. Samen met z’n dochtertje Astrid en een leerling van de school, Bas van Rooij, die zelf lange tijd in het Sofia Kinderzie kenhuis heeft gelegen, werd vorige week woensdag, tijdens een enthousias te bijeenkomst, de cheque overhandigd aan Co de Jong, de coördinator pedago gische zorg van het ziekenhuis. i "S

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 11