Volop Franse sfeer Tuinbouwschool 1-Mei-feest wordt herhaald Gospelconcert Ontmoetingskerk Boskoop viert 90-jarig bestaan Is ISuR Voor schriftelijke reacties is een maand beschikbaar W. Rodenburg wint marathon klaverjassen De Springplank Goud en records voor Gouwe-masters Feest op donderdag 5 mei Fietsspektakel bij de Passage Voetbalclubs in tournooi Mijndert v. Dijk NIVON-leden bezoeken Leiden Titelkansen Aeolus-jeugd Fiesttocht van De Open Cirkel TOOS-heren in Alkmaar Hennink leidt WSV’s na-competitie Mooie winst Flyers-dames Vestigingsplaats Big Band Uitslag C-klasse Heren Persoonskenmerken WADDINXVEEN - De Waddinxveense bevolking kan zich schriftelijk uiten over wat voor man of vrouw de negende huisarts, die zich in dit Gou- wedorp zal mogen gaan vestigen, moet zijn. Een maand lang ligt bij de af deling Sociale Zaken in het gemeentehuis de door het college van Burge meester en Wethouders geschreven voorlopige profielschets voor de huis dokter ter inzage. ///aai ioSMI Pagina 15 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 4 MEI 1988 Profielschets huisarts welke gezichten Frankrijk zoal heeft. dynamiek zal vele honderden iedere De RAS in Boskoop. ook een dag is ingeruimd voor een sym- Op de profielschets moet schriftelijk worden gereageerd. In een later stadi um zal nog een hoorzitting worden ge houden, waar de Waddinxveners mon deling hun wensen en verlangens kun- Na het drinken van een kopje koffie wordt een bezoek gebracht aan het schitterende museum de Lakenhal. Ook de bekende hofjes worden niet ver geten. Dit zijn schoonheden op zich met veel fraaie woonvormen, Tot slot kan het gezelschap de blikken laten rusten op het stadhuis, de Koren beurs, de Waag en de Burcht. Het af scheid is door de Morspoort en de wie ken van de molen ”De Valk” zal het ge zelschap uitzwaaien. Naast deze activiteiten organiseert de jarige agrarische scholengemeenschap posium met als thema ’projectontwik keling’. Dit symposium wordt gehou den voor mensen die een leidinggevende of beleidsmatige functie hebben in de groenvoorziening Karen Lafferty: ”Als we een concert ge ven willen we niet zomaar iets voor ze zingen, maar het juist met elkaar bele ven”. ”Heart-Cry is een programma van hoop, een uiterst actueel thema”. blijken uit het feit dat er maar liefst 29 jongens deelnamen, waarvan de mees ten meer dan 10 uur per week trainen. WADDINXVEEN - Komende zater- nen uiten. Of waar ze hun mening kun nen geven over de door het gemeente bestuur gemaakte profielschets van de negende huisarts, die door het interge meentelijk overlegorgaan Midden-Hol- land geworven zal gaan worden. De profielschets kwam al aan de orde in de door WD-wethouder K.W.Th. van Soest voorgezeten raadcommissie voor sociale zaken en volksgezondheid en is ook onderwerp van overleg met de hier gevestigde acht huisartsen. Het in terge meentelijke overlegorgaan Midden- Holland zal worden belast met de solli- citatie-procedure. De voorkeur gaat uit naar de wijk Zuid- plas aahgezien een vestiging aldaar de WADDINXVEEN - De afdeling NI- VON brengt zondag 15 mei een bezoek aan Leiden en maakt dan een stadsex cursie door deze sleutelstad. Truus ter Maten zal het gezelschap rondleiden. Op donderdag 5 mei speelt de be kende big band van de streekmu- ziekschool Waddinxveen in De Boog. Deze ruim twintig leden tel lende formatie onder leiding van Joop Veenstra zet dan extra luister bij aan het bevrijdingsfeest. De aanvang is om 20.00 uur. De toegang tot deze muziekavond in De Boog aan de C. Huijgenslaan is gratis. De uitslag: 1. W. Rodenburg (5853 pnt), 2. D. Verweij (5823 pnt), 3. mevr. L. Driesen (5764 pnt), 4. D. Verweij (5516pnt), 5. P. Honkoop (5514pnt), 6. C. van Ringelestein (5500 pnt), 7. G. Heeren (5492 pnt), 8. mevr. S. v.d. Berg (5478 pnt), 9. C. Montanje (5474 pnt) en 10. mevr. v. Ringelestein (5399 pnt). Deelnemers dienen zich zo mogelijk voor 10 mei op te geven bij Diny Sik- king, tel. 15848. Uiteraard zijn ook niet- leden van harte welkom voor deze ex cursie. WADDINXVEEN - Bevrijdings dag - donderdag 5 mei - zal in Wad dinxveen niet ongemerkt voorbij gaan, hoewel het een gewone dag is, zij het dat het gemeentehuis en de openbare bibliotheek gesloten zijn, terwijl er welsprake is van een gewone koopavond. De speeltuinvereniging De Pad destoel houdt ’s avonds om negen uur een gecostumeerde optocht in de Bomenwijk. Natuurlijk zijn er voor de leukst verklede kinderen of de mooist ver sierde fiets/step of poppenwagen prijzen beschikbaar. De deelnemende kinderen krijgen voor de start een nummer uitge reikt, die zij de gehele optocht zichtbaar bij zich moeten dragen. De optocht wordt vooraf gegaan door drumband Cormula’s. Tevens zwommen de selectie-zwem- mers in het zwembad ”de Sniep” een C- klasse wedstrijd. Bij deze wedstrijden behaalde Nancy v.d. Hoek op de 100 m vlinderslag bij de meisjes onder de 14 jaar een eerste plaats in 1.24.1. Bij de jongens onder de 12 jaar zwom Sebasti- aan Jonckheere op de 100 m vlinderslag 1.35.9 wat hem een eerste plaats en een B-limiet opleverde. Jolanda v.d. Broek behaalde bij de da mes op de 200 m wisselslag een eerste plaats in 2.54.4. Bij de heren pakte Er win Colla op deze slag de derde plaats in 2.38.1. Mirelle Zijderhand was derde op de 100 m vlinderslag meisjes onder de 12 in 1.41.0. En als laatste veroverde Mark Nahon het goud op de 100 m wis selslag bij de jongens onder de 10 jaar in 1.31.7. Daarmee behaalde hij zelfs de A-limiet. De Flyers-herenselectie werd afgelopen weekend wakker uit de droom van een mogelijke promotie. Doordat het Ba- rendrechtse Binnenland de tweede plaats in de eindstand heeft bewerkstel ligd heeft het op een gedeelde derde plaats geëindigde Flyers geen rechten meer op deelname aan de promotie- strijd voor de vrijkomende plaatsen in de eerste klasse van het rayon-West. het team van Florida en wonnen met 6- 2. Het 7e team, bestaande uit Sandra Del- welAmy Brassinga, Jordi Smits en Ste fan Ebing, speelt dit seizoen voor het eerst competitie en komt uit in de debu tantenklasse G, afdeling 76 van het dis- trikt Zuid-Holland. Komende speelweek zullen de beslissin gen gaan vallen met betrekking tot de ti tels. Het 2e team speelt uit in Alphen a/ d Rijn tegen het 4e van BC Flair. Het 7e team ontvangt thuis het 9e van het Al- phense ABC Zigo. De Amerikaanse zangeres en comp oniste maakt dit voorjaar met de gospel- popgroep een toemee door Nederland. De concerttoernee is de "Heart-Cry- toernee” genoemd, daar het vele liede ren van de nieuwste LP ’’Heart Cry” van Karen Lafferty zal brengen. Karen Lafferty treedt al bijna 20 jaar op in nachtclubs tot internationale festi vals. Ze maakte 4 LP’s en had diverse toernees over de hele wereld. De groep Judah bestaat uit Celeste Yo- hai, en Fred Mary Dallenbach, die al len een zeer grote muzikale ervaring hebben. Karen Lafferty en de leden van Judah zijn amerikanen die al vele jaren in Ne derland wonen als ’’Musicians for Mis sions”, een onderdeel van Youth with a Mission. Een jaar geleden toerde Karen Lafferty ook nationaal met een grote se rie z.g. ’’Concerten voor de Koning”. Die toemee was een enorm succes. in Boskoop festiviteiten voor de Bos- Het doel en de stijl van deze Heart-Cry- koopse bevolking. Zo wordt een zoge naamd ’boelhuis’ gehouden (een open- WADDINXVEEN - Vrijdagavond 13 mei om acht uur zal in de Ontmoe tingskerk aan de Groensvoorde in Waddinxveen een gospelconcert wor den gegeven door Karen Lafferty Judah. Het door de Stichting Cont inental Sound georganiseerde concert is toegankelijk tegen betaling van 10,-. - Het vertrek is vastgesteld op 10.30 uur vanaf het parkeerterrein Groensvoor de. Bezocht zal worden het Rapenburg waar de beroemde universiteit staat. Ook zijn de Pieterskerk-Hooglandse en de Lodewijkskerk te bezichtigen. WADDINXVEEN - Roger Kool en Maarten Verbree, die de C-training in Rotterdam hebben gedaan, waren in Alkmaar de twee TOOS-deelnemers aan het eerste A-lijn-tournooi met alle deelnemers uit de KNGV-selectiegroe- pen. Omdat het de eerste wedstrijd van het seizoen was, waren Roger en Maarten behoorlijk zenuwachtig. Maar toch draaiden ze allebei een hele goede oefe ning op het eerste toestel. Roger kreeg 8.00 en Maarten kreeg 7.60 punten. Op rek scoorde Roger lager, maar Maarten haalde 6.10 punten en was daarmee zesde op rek. Op lange mat bleven de prestaties van beide heren iets onder niveau. Op voltige kwamen ze goed terug want Maarten kreeg 7.15 en Roger was met 8.20 op 3 na de beste op voltige. De laatste toestellen waren ringen en sprong. Roger haalde daarvoor respec tievelijk 5.65 en 6.00, zodat hij met 36.00 een 14e plaats behaalde. Maarten kreeg 5.90 voor ringen en 5.00 voor sprong, waardoor hij met 36.60 net bo ven Roger op een 12e plaats eindigde. WADDINXVEEN - Het zondag in het buurtcentrum De Boog aan de C. Huijgen slaan gehouden 1-mei-feest, op touw gezet door een comité met zo’n 15 organisa ties, werd druk bezocht, was geslaagd en zal volgend jaar -1 mei valt dan weer op een zondag - worden herhaald. toemee is verschillend van de vorige toernee. Nu weinig praise-music, maar bare verkoop bij opbod), een open huis veel eigentijdse jongerenmuziek. Die op de tuinbouwschool en een educa- dynamiek zal vele honderden iedere tieve ’doe-dag’ voor de hoogste klassen avond aanspreken. van het basisonderwijs. van de Centrale Hervormde Gemeente een puzzelfietstocht. Om 14.00 uur wordt iedereen in koffie bar De Schaapskooi verwacht door een kopje thee en de aanwijzingen. Voor de allerkleinsten is er een creche. Rond 16.30 uur kan iedereen die de aanwijzingen opgevolgd heeft weer te rug zijn. Kosten 1,50 per persoon. Kinderen gratis. Inlichtingen tel. 12076 of 17493. WADDINXVEEN - Komende zater dag wordt bij het winkelcentrum ”de Passage” vanaf één uur ’s middags een spectaculaire fietssponsortocht worden gehouden. Daarvoor worden op initi atief van jonge lidmaten van de Centra le Hervormde Gemeente het voorste gedeelte van het parkeerterrein en de steile helling voor de Passage omgezet in een fietsparcours. De sponsortocht wordt gehouden op fietsen zonder banden. Bovendien zal elke ronde een graadje moeilijker wor den. Als toppunt van de tocht wordt de steile helling voor de Passage omget overd in een echte groene-zeep-helling. Op dit ogenblik zijn de teams (die uit drie personen bestaan) druk bezig met het werven van sponsors. Ze doen dit om geld in te zamelen voor een zen- dings/ontwikkelingsproject in Peru. De teams bestaan uit jongeren van de Cen trale Hervormde Gemeente te Wad dinxveen. dag 7 mei houdt de ontmoeüngskring Gelet op het feit, dat er in Waddinxveen vrouweiijke huisarts aanwezig is, gaat de duidelijke voorkeur - bij gelijke geschiktheid - hier naar uit. De arts dient open te staan voor alternatieve ge neeswijzen echter, zonder de noodzaak dat deze zelf worden uitgeoefend. Hij of zij dient echter wel een reguliere prak tijk uit te oefenen, doch kan zich daar naast verder bekwamen in alternatieve geneeswijzen. Specifieke kennis van en/of belangstel ling voor problemen in een nieuwbouw wijk strekt tot aanbeveling. Dit punt houdt verband met het inzicht hebben in specifieke problemen met een maat- schappelij ke/sociale achtergrond Geriatrische- en gerontologische kennis strekt tot aanbeveling in verband met meeste mogelijkheden biedt. Zuidplas biedt - in verband met de (toekomstige) nieuwbouw - de meeste mogelijkheden om zich te vestigen, terwijl het aspect ten aanzien van de groei van het inwo nersaantal eveneens hierbij is betrok ken. Een solo- of duopraktijk behoort tot de keuzemogelijkheden. Echter, is beide gevallen dient de wijze van samenwer king en waarneming vooraf optimaal te zijn geregeld. Of er sprake zal zijn van een solo- of duopraktijk is afhankelijk van de wens van de kandidaat en de be reidheid hiertoe. Duidelijkheid kan pas ontstaan, nadat de potentiële kandidaat zich hieromtrent heeft uitgelaten. In ge val van een associatie is het wel een noodzaak goed van eikaars patiënten op de hoogte te zijn, dan wel een duidelijke scheiding is aangebracht. Een praktijkomvang ter grootte van de pormpraktijk van 2.350 patiënten, dient te worden nagestreefd. De arts dient bereid te zijn volgens de normale procedures samen te werken met de zittende huisartsen. Tevens dient de bereidheid tot overleg met an dere disciplines aanwezig te zijn. Dit overleg zien wij erg noodzakelijk in ver band met gerichtheid ten aanzien van de gezondheidszorg en een adequate door verwijzing naar andere hulpverlenende instanties. WADDINXVEEN - Op initiatief van de Waddinxveense klaverjasvereniging De Springplank hebben op Koninginne dag zo’n 70 mensen in het Tenniscen trum Waddinxveen aan de Sniepweg meegedaan aan de opnieuw gehouden klaverj asmarathon Om half tien gingen de eerste spelers van start in één van de 10 te spelen ron den waarin kon worden deelgenomen, zo rond de klok van vijf uur werd de laatste tellijst weer ingeleverd. De deelnemers hadden de gelegenheid zich in te schrijven voor vijf ronden waarvan de hoogste drie telden voor de einduitslag. Na enig telwerk werd deze bekendgemaakt, voor de eerste tien wa ren naast een wisselbeker voor de win naar, een aantal herinneringsprijzen ook nog prachtige prijzen in natura be schikbaar. WADDINXVEEN - Het eeuwfeest van de Alliance Francaise in Waddinxveen zit er op. Een paar dagen lang stonden de francofielen uit Waddinxveen en Boskoop en bij stil dat de Alliance Fran caise de mooie leeftijd van 100 jaar had bereikt. Op de cursussen Frans en tijdens het feestelijke concert in de raadzaal van het gemeentehuis van het trio Le Mon- teclair is volop aandacht geschonken WADDINXVEEN - In de vierde ronde van de nacompetitie van de Waddinx veense Schaak Vereniging WSV ver sloeg Hennink in een alles of niets of fensief Hans van Woudenberg. Eric Claassen hield Van Vuuren op remise. Hennink leidt nu met 2 1/2 uit 4, doch kan door Van Vuuren, die 2 uit 4 plus een afgebroken partij heeft, nog voorbij gestreefd worden. Philipse bracht de opmars van een te fel op winst spelende Kardol tot staan. Bloem-Smitskamp en Jansen-Ritter eindigden beiden in remise. Ellers bleef Versluis de baas. De partij Muit-D. van Offeren werd in een moei lijk te beoordelen stand afgebroken. WADDINXVEEN - De ’’master-swim mers” van De Gouwe hebben het afge lopen weekeinde tijdens jubileum-wed- strijden bij het Goudse GZC op maar liefst achttien nummers gouden medail les behaald. Daarnaast vestigden drie van de veteranen een Nederlands re cord. De Gouwe was op deze wedstrijden te vens met een complete estafette-ploeg aanwezig. De oudste zwemmer Hans den Boer (57) behaalde op alle num mers waarop hij startte een eerste plaats, de 50 m vrije slag (0.31.4), 100 m vrije slag (1.14.5), 50 m rugslag (0.40.1), 100 m rugslag (1.33.3) en de 100 m wisselslag in 1.26.0, waarmee hij tevens een Nederlands record vestigde. Eef Overdam (45), die in deze wedstrij den als ’’master” debuteerde, pakte het goud op de 50 m vrijeslag (0.30.9), 100 m vrijeslag (1.07.2) en op de 50 m rug slag (0.36.3). Het tweede Nederlandse record werd neergezet door Nico Geers (50) op de 100 m vrijeslag in 1.05.0 waarmee hij te vens eerste was ook zette hij de 50 m vrijeslag op zijn naam. Voorts behaalde hij een reeks van gouden mecjailles op de 100 en 50 m rugslag, 100 en 50 m vlin derslag. Het derde Nederlandse record kwam op naam van Loud Jonckheere (37)Op de 200 m schoolslag zwom hij 3.06.8, goed voor goud. Daarnaast pakte hij nog eens goud op de 100 m schoolslag (1.20.0), de 50 m schoolslag (0.37.0) en de 100 m wisselslag in 1.21.8. Het Gouwe master-estafetteteam dat als enigste complete verenigingsploeg aan de estafette deelnam, werd hier na een verbeten strijd derde in 2.04.2. BOSKOOP - Met enkele manifestaties gaat de Rijks Agrarische Scholenge meenschap (RAS) in november het feit herdenken dat 90 jaar geleden werd ge start met het geven van tuinbouwonder- wijs in Boskoop. Onder het motto ’90 Jaar groene opleiding’ zullen de mani festaties betrekking hebben op de mid delbare beroepsopleiding voor boomte- lers en hoveniers en op de hogere beroepsopleiding voor onder meer ont werpers en groenbeheerders. Op het programma staan onder meer een themadag, met als doelgroep de boomtelers, en een themadag met als doelgroep de groenvoorzieners, terwijl WADDINXVEEN - De voetbalvereni ging WSE (poule A), Be Fair (poule B) en Waddinxveen (poule C) doen mee aan de tweede editie van het Mijndert van Dijk-tournooi, dat zaterdag 4 juni op de voetbalvelden van het 75-jarige GSV in Gouda zal worden gehouden. In totaal hebben 18 voetbalclubs defini tief toegezegd deel te nemen aan het naar de oud-sportredacteur van het Dagblad van Rijn en Gouwe genoemde tournooi. WSE zit in een poule met Bodegraven- za, ARC en MMO, Be Fair zit in een poule met VEP, Alphen, Oudewater en het Goudse KNVB-elftal. Waddinx- veen-za zit in een poule met GSV, Ze venhoven en Woubrugge. Andere deel nemende clubs zijn Sportlust ’46, CVC Reeuwijk, Nicolaas Boys en Rijn streek. Het evenement, met winnaars van de Rijn en Gouwe-beker, werd vorig jaar voor de eerste keer georganiseerd en stond toen in het teken van het afscheid van de heer Van Dijk. Gezien het succes van twaalf maanden terug, is besloten het tournooi te prol ongeren. Van de achttien deelnemende verenigingen wonnen er zestien ooit de Rijn en Gouwe-beker. Het gezelschap wordt gecompleteerd door VEP (bij de primeur mede-organisator) en een Gouds KNVB-elftal, dat zal worden sa mengesteld door de trainers Leem Be zem (Gouda) en Arno Pijpers (Olym pia). De achttien clubs zijn ondergebracht in twee poules van vier en twee poules van vijf. Er wordt eerst (aanvang 09.30 uur) een halve competitie afgewerkt, waarna om 14.30 uur de kruisfinales beginnen. De halve finales staan om 15.30 uur op het programma, daarna de strijd om de derde en vierde plaats en de finale. De toegang is gratis. WADDINXVEEN - Ook in de zevende speelweek behielden twee jeugdteams van badmintonclub Aeolus die in de ra ce zijn voor een titel nog alle kans hier op. Toch was het een rustig weekeinde om dat liefst twee teams geen competitie wedstrijd hoefden te spelen. Daardoor was het ook in sportzaal ’’Groens- waard” bijzonder rustig. Alleen team 2 en 4 speelden thuis. Het 2e team, een van de twee kandida ten voor een titel, had bijzonder weinig moeite met het le van BC Nieuwkoop (Nieuwkoop). In een eenzijdige wed strijd werd het bezoekende team naar een kansloze 8-0 nederlaag gespeeld. Daarentegen had het 4e team zijn han den vol aan het 3e van BC Rewic (Reeu wijk). Aanvankelijk nam men wel een 4-1 voorsprong, doch in de laatste par tij, de damesdubbel, kon men een 5-3 zege pas veilig stellen. In Gouderak vocht het le team een ver beten strijd uit met het le van BC SUF. In een ruim vier uur durende wedstrijd, waarin drie partijen pas in de derde ga me werden beslist, leed men uiteinde lijk een 6-2 nederlaag. Het 6e team had in Zevenhuizen aanzienlijk meer suc ces. Het 3e van BC Zevenhuizen kon in de enkelspelen nog wel meekomen, maar in de dubbelspelen liep het team van Aeolus vrij gemakkelijk uit naar een 6-2 overwinning. De tweede titelkandidaat, het 7e team, ging op bezoek bij het 6e van plaatsgenoot BC Florida. Zij ble- Prins en Goor deelden het punt terwijl ken ditmaal opnieuw sterker te zijn dan V.d. Knaap opnieuw tot winst kwam, 171 ■J z nu tegen J. van Oort. V.d. Starre moest het punt aan Besemer laten. Zo ook Littooy die tegen Alblas ten on der ging. Brinkhorst-Van Sandijk werd afgebroken waarbij de laatste vlak voor afbreken een goede kans op remise liet liggen. D.J. van Offeren leverde een knappe prestatie door Stam te verslaan. Van Bergeijk bleef Van Egmond de baas en mevr, van Dalen moest in P. van Offeren haar meerdere op het schaak bord erkennen. Brobbel pakte het punt tegen mevr. Timmermans. Mede door de stemmige decors (in het pij” en de 1-mei-rede door de Waddinx- teken van het thema ”de tweedeling in veense wethouder drs. Martin Kraaijes- de maatschappij”) en het zeer gevarie- tein, vonden er tal van door bij het co- erde programma-aanbod hoefden de mité aangesloten groeperingen georga- bezoekers zich geen moment te verve- niseerde activiteiten plaats. len in ”De Boog”. Het socialistenkoor ”de Rooie Keel tjes” met muzikale begeleiding van Het optreden van de Utrechtse groep Cees Seelen brachten (op verzoek) een Rapalje bracht de stemming er direkt aantal oude succesnummers ten gehore goed in en nummers als ”de controleur” (’’Waddinxveen”’’Petteplaslied”) (de ene helft van Nederland controleert maar zongen ook nieuw repertoire, de andere helft), ’’Vandaag de dag kun Vooral het ’’Waddinxveense Raadskol- je maar beter lopen” (over de toene- derlied” - een gezellige meezinger - oog- mende armoede in Nederland) en ”Bij ste veel succes. ons thuis in de buurt” (een anti-racis- Het 1-mei-feest werd besloten met het tenlied) oogsten veel succes. (zéér professioneel) ten tonele gebrach- Na de inleiding door de Goudse dis- te blijspel ’’Wegens Trouwe Dienst”, tricts-bondsbestuurder Jos v.d. Borgt opgevoerd door de Waddinxveense af- over ”de tweedeling in de maatschap- deling van de FNV-vrouwen. WADDINXVEEN - De damesselectie van Waddinxveen Flyers-basketbal be haalde afgelopen weekeinde mooie overwinning op DAS 3 uit Delft. Door dat het Waddinxveense team goed draaide kon de tegenstander met groot verschil geklopt worden: 76-37. Nadat het even geduurd had voordat de wedstrijd op gang kwam pakte Flyers al snel de leiding om deze niet meer uit handen te geven. De voor rust opgebouwde voorsprong (42-27) werd daarna op gedegen wijze uitgebouwd. Vooral dank zij de goed Dat dit keurige^prestaties zijn mag functionerende verdediging en trefze- kere schoten ’’dubbelden” de Waddinx- veensen de Delftsen: 76-37. Positief was ook dat alle Flyers-speel- sters een goede partij basketbal te zien gaven. Volgens zeggen was coach Mar co Mak de bekende rots in de branding. Scores Flyers: Carolien Rahms 18, Wendy Posthumus 15, Linda de Vries 14 en Mirjam Akkerhuis 13 pnt. Burgemeester C.M. van der Linden opende de open dag van de 100-jarige Alliance Francaise in Het Trefpunt. Daar was sprake van een Franse sfeer. Foto: Sjaak Noteboom). ter inzage in raadhuis het beleid om te trachten de ouderen zo lang mogelijk zelfstandig te laten functi oneren. Tevens speelt de beperkte op- name-capaciteit van verzorgingstehui zen in de gemeente hierbij een rol. Een specifieke levensovertuiging of maat schappelijke achtergrond is niet nood zakelijk, doch men dient voor andere levensovertuigingen wel open te staan. aan de betekenis en het werk van de Al liance Francaise des Pays-Bas. In Het Trefpunt werd zaterdag een open huis gehouden met ’s morgens burgemeester C.M. van der Linden en ’s middags burgemeester J.H. Reinders van Boskoop. De zaal was geheel in Frans café: het droeg allemaal bij aan de goede sfeer die de Alliance Francaise had weten te scheppen ter viering van het 100-jarig bestaan. De open dag heeft er zeker toe bijgedra gen dat er meer bekend is geworden over het werk van de Alliance en de Franse sfeer omgetoverd, inclusief een jaarlijks gegeven cursussen Frans. De mini-model van de Parijse Eiffeltoren. cursisten uit het afgelopen seizoen had- Een Frans sprekende burgemeester, het den in eigen werkstukken weergegeven Franse volkslied, Franse hapjes, een welke gezichten Frankrijk zoal heeft. S i - W' '>SÖr 3 f

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 15