Presentatie Gemeente niet De Wadde trok actief voor 400 mensen stedenband a NS-bus op weekmarkt Stoppen voor brigadiers ’t Baarsje bestaat vijfjaar 3 mui 9 1 te Teleurstelling Vredesplatform 10 Gemeenten Fietstocht in het weekend Herdenking gevallenen Schrijven voor gevangenen in vVaddinxveen I éi M. MOS PIANO’S Vragen Sponsering Sympathie Sponsors VOOR EEN GOED BOEK boekhandel veldwijk b.v. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fat soen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. Diverse piano’s te koop Zowel nieuw als gebruikt. senschool niet gemakkelijk. Vandaar dat coördinatrice Riny v.d. Wolff een blijk van waardering uitreikte. (Foto: erSlaggeejSter Sjaak Noteboom). Restaurant ’t Baarsje haalde kortgele- w WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 4 MEI 1988 Pagina 19 Deze informatie-bus informeren van het publiek”. Geen van De verzekeringsmaatschappij De Twaalf Gewesten, waarvan deWaddinxvener drs. S.C. Hooimeijer directeur is, coördinatrice Volwassen verkeersbrigadiers hebben het op de oversteekplaats aan de Kerkweg-Oost bij de openbare Theo Thijs- NAAR WADDINXVEEN - Het Vredesplatform Waddinxveen gaat door met de pogingen om een stedenband te realiseren tussen Waddinxveen en een ge meente in een Oostblokland, hoewel het gemeentebestuur daar geen geld voor zegt te hebben. Om te komen tot de oprichting van een stedenband hield het Vredesplatform vorige week woensdagavond een bijeenkomst in de raadzaal van het gemeentehuis. senaar werden de jubileumfeesten be sloten. Directeur J. Willemstein en zijn staf kunnen terugzien op een zeer ge slaagde viering van het 75-jarig bestaan van de ”Chr. MULO/MAVO” te Wad dinxveen. ,w- sponsorde het zeskamp-festijn van de jarige scholengemeenschap De Wadde. Op de foto neemt schooldirecteur J. Willemstein een shirt in ontvangst van de Twaalf Gewesten-directeur. (Foto: Sjaak Noteboom). landse zijn? vroegen wij ons af. Ja hoor De échte, ook al bleek het om asperges te gaan die uit Nederlands zaad in Span je gekweekt waren. Ik at ze in combinatie met_gemarineerde zalm 28,50): voortreffelijk. Ook de terrine d’anguille 21,50), een paté van paling en tarbot, smaakte tafelge- aller aandacht. Aardig was ook het resultaat van de computerlessen. Twee LTO-leerlingen, Eddy Becker en Andor van der Poel, hadden een speciale kabelkrant ontwor pen. Meer dan 400 bezoekers maakten van de gelegenheid gebruik ”De Wad- de”-presentatie te bezichtigen. Op alle instrumenten 5 jaar garantie. St. Victorplein 2 Waddinxveen - Tel. 01828-17970 Open: donderdags en vrijdags van 9.00-17.00 uur of na telefonische afspraak. Ook voor STEMMEN, REPAREREN, VERHUUR, ACCESSOIRES, ENZ. WADDINXVEEN - Restaurant ’t Baarsje, dat tot in 1983 65 jaar lang een visserscafé was in het slootrijke Waddinxveen, viert zaterdag 14 mei het 5-jarig bestaan. Barbara en Daam Scharloo (50) gaan dat vieren. WADDINXVEEN - De succesvolle festiviteiten ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de MAVO-afdeling van de christelijke scholengemeenschap De Wad de aan de Sniepweg zijn een succes geworden. blad De Telegraaf, omdat verslaggeef ster Stella Ruisch er met haar vriendin gegeten had. Ze schreef dat ondanks de naam van het restaurant er uit de keu ken niet alleen vis komt. Ook een stukje van de Schotse Angus of van een Neder- walvisvaardersgeslacht, richt zich al 20 lands lammetje kan worden besteld, zo begon het artikel in De Telegraaf. ’’Door de ietwat ongelukkige opstelling van de kaart kwamen wij daar te laat achter, zodat tafelgenote en ik kozen voor de vis. Buiten de kaart suggereer de de ober ons voor- en hoofdgerechten heid toen zij in 1973 opdracht kreeg de op basis van asperges. Zouden het Hol- koninklijke zonen van Beatrix en Claus te portretteren. Nu sieren haar aquarel len, die blijheid en licht uitstralen, de wanden van ’t Baarsje. kroeg De Baars, midden in het polder land, uit het slop te halen”. Samen met de 25-jarige chef-kok Ge rard Schalkwijk is Daam daar uitste kend in geslaagd. Niet alleen het eten, ook de wijnen zijn even goed gekozen. De Saumur die ik als aperitief dronk, had een heerlijke kruidige, frisse smaak. En de Macón, Clessé 1986 49,50) werd ons terecht aanbevolen. U kunt bij ’t Baarsje al vanaf 42,50 een driegangenmenu kiezen. Maar met alles erop en eraan (de koffie, een speciale Afrikaanse soort met eigengemaakte friandises voor 6,50 mag u niet over slaan) bent u toch gauw voor twee per sonen veel meer dan honderd gulden kwijt. Maar daarvoor doet de eigenaar zijn best om het werkelijk iedereen naar de zin te maken. "Als er een speciale drank gewenst is,' doe ik alles om deze op de kop te tikken. Voor leesblinde gasten heb ik brillen' liggen, kinderen houd ik de hele maal tijd (ook al duurt het eten vier uur) be zig en ook diabetici kan ik een complete maaltijd aanbieden”. r uinuixn vei s neuueri riei up ue uver^ieetspiuuis aun ue r^ernweg-oosi uij ae openoare 1 neu 1 nijs- t t Vanaf die datum serveren zij een feeste- den de In Uit-pagina s van het dag lijk voorjaarsmenu a 69,50. Dit menu kan eventueel gecompleteerd worden met een wijnarrangement a 35,-, dat speciaal voor dit lustrum is samenge steld door Kees Visser, gevestigd te Be verwijk. Deze connaisseur, telg uit een De plaatselijke kerken, politieke parti jen, enkele verenigingen en diverse or ganisaties spraken met elkaar over dit nieuwe plan. Vele vragen werden ge steld en beantwoord zoals: wat is de zin Deze informatie-bus van de Nederlandse Spoorwegen is komende vrijdag op de Waddinxveense weekmarkt. (Foto: NS). WADDINXVEEN - Deze maand kan er voor 3 gevangenen die door Amnesty International zijn geadopteerd, gesch reven worden. Hiervoor kan men te recht bij: mevr. Lieve, Noordeinde 39, op maandagmiddag 9 mei vanaf 13.30 uur; Bep Tetteroo, Klaverveld 9, maan dagavond 9 mei vanaf 20.00 uur; Astrid v.d. Berg, Molenring 63, dinsdagmid dag 10 mei vanaf 13.45 uur; Hannie Ok- kes, Chopinlaan 26, woensdagavond 11 mei van 20.00-21.00 uur; Marijke de Groot, Kievitdreef 19, maandagavond 16 mei van 19.00-20.00 uur. Er kan geschreven worden voor Laxmi Narayan Jha, een 40-jarige arts in Ne pal, die ’’verdwenen” is terwijl hij in po- 1was; voor Fadil Fadilpa- NAMENS DE MOEDERBRI- GADE VAN DE THEO THIJS- ”De Zeskamp” die op donderdag in de Veilinghal aan de Bredeweg werd ge houden, was eveneens een succesvol ge beuren. Onder leiding van gymnastiek- docent Ton Baars had een club van des kundigen een sensationeel programma bedacht met als hoogtepunt de run op de zeephelling via het waterbassin. Negen ”Wadde”-teams, waaronder een docenten-ploeg, bekampten elkaar in gesponsorde shirts, waarvoor de verze keringsmaatschappij ”De Twaalf Ge westen”, de Waddinxveense NKF en de firma De Wit aan de Zuidkade hadden zorg gedragen. Met een fantastische dag-uit op vrijdag in het attractiepark ’’Duinrell” te Was- NS heeft voor iedereen mogelijkheden om voordelig per trein te reizen. Maar voor veel mensen blijkt het uitzoeken van het aantrekkelijkste kaartje toch een ingewikkelde zaak. Dat is een van de redenen waarom NS met een informatie-auto diverse plaat sen in het land bezoekt om iedereen die dat wenst te informeren over het reizen per trein in binnen- en buitenland. Dat kan via een persoonlijke gesprek of door middel van in de auto aanwezige brochures en folders. Zo is bijvoorbeeld de - eveneens aan het stationsloket verkrijgbare - pocket ”Er op uit” met 1001 toeristische tips in de auto voor 3,95 te koop. Bovendien zijn er in de informatie-auto aantrekke lijke aanbiedingen, die niet aan het sta tionsloket verkrijgbaar zijn. In de auto zijn de volgende aanbiedin gen verkrijgbaar: Een 60-plus Seniorenkaart-proefabon- nement voor ƒ15,-. Met deze kaart kun nen mensen van 60 jaar en ouder gedu rende twee maanden treinreizen met 40% korting. Bovendien kan een dag lang worden getreind zonder dat vooraf een kaartje hoeft te worden gekocht. De Tienertoerkaart en Tienertoer Plus met presentje voor 40,- resp. 50,-. Iedere tiener tot en met 18 jaar kan met de Tienertoerkaart vier dagen (binnen een periode van tien dagen) onbeperkt per trein in Nederland reizen. De Tie- nertoer-Plus geeft bovendien recht op onbeperkt gebruik van tram, bus en me tro in het hele land. Tienertoerkaart en - Plus zijn geldig in de maanden juni, juli Vroeger, ja vroeger, was het heel sim pel om een weg te kunnen oversteken. Je keek naar links, dan naar rechts, daarna nog een keer naar links en als er niets aan kwam, mocht je oversteken. Tegenwoordig is dat anders. De kinde ren van nu zijn veel bijdehanter en veel zelfstandiger, maar oversteken, dat mo gen, nee kunnen ze niet alleen, daar hebben ze hulp voor nodig van de moe- derbrigade. Rond schooltijd ziet u ze overal staan: moeders (een enkele vader) en soms een leerling van groep 8 bij de over steekplaats vlak bij de school. Over het algemeen gaat dat prima en geeft het weinig problemen. Maar helaas gaat het niet overal zo goed. En dan hebben wij het niet over de moeders of de kinderen, maar over het verkeer en dan vooral bij de hef- brug. "Soms” (nou ja soms) begrijpen auto mobilisten niet dat het stopteken ook voor hén geldt. En fietsers hoeven na tuurlijk nooit te stoppen voor ”een moeder”, want dat is natuurlijk oer- stom. De pijlen op de verkeerszuilen kunnen er ook net zo goed afgehaald worden, want er zijn maar weinig mensen die daar echt rekening mee houden. Boven dien moet je natuurlijk aansluiten als er een rij staat voor de hefbrug. Die kruisen op de weg zijn er geschil derd door een of andere winterschilder die op dat moment niets beters te doen had en op de zebra kan je geweldig par keren. Voor volwassenen staat de moe- derbrigade trouwens ook niet, alleen voor de kinderen. Dat er nog nooit écht grote ongelukken zijn gebeurd, is waarschijnlijk te dan- Deze vergadering heeft echter een enigszins ander verloop gehad dan was voorgesteld. Ondanks de brede belang stelling die ten toon werd gespreid meldde het gemeentebestuur 4at ZÖ voorlopig geen actieve rol in het plan kan spelen. Met het oog op de vele posi tieve reacties die het Vredesplatform op het initiatief kreeg is desondanks beslo ten om aan de voorbereiding van een stedeband verder te gaan. ken aan de alerte moeders die nog net op tijd een kind hebben kunnen weg trekken of een zetje hebben kunnen ge ven, zodat het kind nét niet werd aange reden door de automobilist of de fietser die ijskoud het stopteken negeert. Dat er nog nooit moeders zijn aangere den is ons echte een raadsel. Moeten we zolang wachten Voordat er iets ge beurt Wij hebben gewaarschuwd ja, als u toevallig langs komt, kijkt u eens op uw snelheidsmeter, laat 'm even zakken tot 40 km per uur. Scheelt weer zoveel overlevingskansen. jaar op het importeren van hoge kwali- teitswijnen. Tegelijkertijd is Marion Baars bereid gevonden in ’t Baarsje te exposeren. Deze kunstenares, van huis uit hote- liersdochter, kreeg landelijkse bekend en augustus en tijdens de Herfst-, Kerst en Paasvakantie. Bij aankoop in de informatie-auto wordt een cadeautje gegeven, waarmee de tiener als echte Tienertoerder her kenbaar is (zo lang de voorraad strekt). De Gezinstoerkaart van 140,- voor 99,-. Hiermee kunnen vader, moeder plus de kinderen tot en met 18 jaar en de hond vier dagen (binnen een periode van tien dagen) onbeperkt door Neder land treinen. De kaart kan gebruikt worden in de maanden juni, juli en au gustus. van een stedenband, waarom naar het Oostblok en niet naar België of Duits land, wie kunnen daaraan meedoen. De aanwezigen vonden dat de bedoe ling van het Vredesplatform nage streefd zou moeten worden: het aan knopen van hechte relaties in het Oost blok en zo mensen op hun eigen interes segebied, bijv, muziek, sport en kerk, samen te brengen. Er moeten daarom zo veel mogelijk mensen gebruik te kunnen maken van de stedenband. Hierdoor ontstaan meer respect en be grip en verminderen de vooroordelen. Ook het gemeentebestuur was voor de bijeenkomst uitgenodigd. Wethouder drs. M. Kraaijestein meldde dat het ge meentebestuur in principe sympathie heeft voor een dergelijk initiatief uit de Waddinxveense bevolking. Na rijp be raad van het college van B. en W. werd echter besloten om voorlopig toch geen actieve rol te spelen. Hij vond dat zowel de gemeente als de inwoners van Waddinxveen al veel aan dergelijke zaken doen, zoals op gebied van ontwikkelingssamenwerking en an- ti-apartheidspolitiek. Het gemeentebestuur wacht verder par ticulier initiatief af. Wanneer het idee na verloop van tijd een goede ontwikke ling heeft doorgemaakt kan opnieuw worden overwogen hoe de stedeband in de gemeentelijke acties past. Hoewel het standpunt van het gemeen tebestuur wordt betreurd werd besloten dat, met het oog op de vele positieve re acties, dat er zeker een stedenband moet kómen. Daarom is een werkgroep opgericht, waarin PvdA, CDA, enkele kerken en andere organisaties zijn vertegenwoor digd. Deze werkgroep gaat uitzoeken welke contacten er in Waddinxveen al met het Oostblok liggen en welk land en gemeente het best bij de woonplaats past. Tussen de zaterdag voor een week in de school gehouden herdenkingsdienst en het vrijdag gehouden festijn in het Was- senaarse Duinrell werden ook nog an dere programmapunten in een goede harmonie en sfeer afgewerkt. Vorige week woensdag vond er een pre sentatie plaats, die de school aanbood aan alle belangstellende Waddinxve- ners en streekgenoten. Het gehele gebouw stond open om be keken te worden. Alle vakken gaven ac te de présence en toonden lesmateriaal uit de periode 1913 tot 1988. Zo liet een serie oude Bos-atlassen de ontwikkeling van de Zuiderzeewerken zien, brachten oude schoolplaten in het geschiedenislokaal nostalgische gevoe lens te weeg, waren bij bouwkunde an tieke materialen van de molenbouw te bezichtigen en kon men in het lokaal textiele werkvormen fraaie handwer ken uit lang vervlogen tijden bewonde ren. Ook de producten die de school nu afle- vert, waren tentoongesteld bij de vak ken Mechnische Techniek, Installatie techniek en Bouwtechniek, terwijl de nieuwe keuken voortdurend heerlijke hapjes produceerde. Een demonstratie van het gemeen schappelijk Energie Bedrijf Gouda e.o. 1. Elke overtreder een procesverbaal plus alternatieve straf: 1 week brigadie- ren. 2. Verkeerslichten. 3. Verkeersbomen (rood-witte boom, verplaatsbaar). 4. Drempels, vlak voor de zebra. 5. School verplaatsen. Punt 5 is niet haalbaar. Punt 1 zouden wij graag zien gebeuren, maar daar zal waarschijnlijk te weinig politie-man- kracht voor zijn. Blijft over punt 2, 3 en 4. Punt 2 is te duur. Punt 3 is te ingewik keld en punt 4, nou ja, wie weet is dat wat. Ideaal is het natuurlijk niet, maar er moet iets gebeuren. In verband met dat bewuste kalf, u weet wel. Wij zijn elke keer weer blij als we het er iitiehechtenis was; voor Fadil Fadilpa- wéérlevend vanaf gebracht hebben. O si’c en Ibrahim Avdi’c in Joegoslavië. Beiden zijn ingenieur en zitten respec tievelijk gevangenisstraffen uit van vier en twee jaar wegens ’’vijandige propa ganda”. En tenslotte voor Thomas Ko- aza, een journalist in Centraalafrikaan- se Republiek, die een gevangenisstraf van drie jaar uitzit die hem in augustus SENSCHOOL 1987 werd opgelegd wegens ’’verkeerd informeren van het publiek”. Geen van D. Haagsman en R. v.d. Wolf, hen heeft geweld gebruikt. WADDINXVEEN - Vanavond - woensdag 4 mei - wordt vanaf ongeveer kwart voor acht een plechtige samenk omst gehouden bij het monument aan het Stationsplein waar een ieder in de gelegenheid is bloemen te leggen. Muziekvereniging ’’Concordia” en het Waddinxveens Chr. Mannenkoor ”De Gouwestem” verlenen hieraan hun me dewerking. Tussen 19.45 uur en een halve minuut voor 20.00 uur zullen de kerkklokken luiden. Na de twee minuten stilte om 20.00 uur zal de heer J.D. Geel decla meren en zal het herdenkingsvuur in de offerschalen van het monument ontsto ken worden. Met het zingen van het ’’Wilhelmus” wordt deze plechtige sa menkomst besloten. Vandaag worden in Nederland her dacht allen, die sinds het begin van de Tweede Wereldoorlog, wanneer of waar ook ter wereld, in het belang van het Koninkrijk zijn gevallen, danwel door oorlogshandelingen en terreur zijn omgekomen. De Nationale Herdenking is niet alleen stilstaan in dankbaarheid aan hen die het hoogste offer brachten, doch ook een moment van bezinning op heden en toekomst. De herdenkingsbijeenkom sten zijn tevens een appèl op ieders indi viduele verantwoordelijkheid in de hui dige maatschappij ten aanzien van on derdrukking, racisme en onverdraag zaamheid. Om hieraan uiting te geven zal vanaf 18.00 uur tot zonsondergang (21.10 uur) halfstok worden gevlagd. WADDINXVEEN - Waddinxveen (sporthal de Sniep), Boskoop (VVV- kantoor, Overslag) en Zevenhuizen (camping Zevenhuizen) zijn komende zaterdag 7 en zondag 8 mei de start plaatsen voor de negende editie van de Tien Gemeenten Fietstocht over 30/35, 60 en 105 kilometer. De organisatie van de fietstocht is in handen van vrijwilligers van de Stich ting 10 Gemeenten Fietstocht in Gou da. In de vier genoemde plaatsen kan beide dagen tussen 9.00 en 14.00 uur ge start worden. Iedereen ontvangt een herinneringsmedaille. in het vak Natuurkunde trok eveneens Routes De routes voeren door de 10 gemeenten in Hollands Midden, het Reeuwijkse Plassengebied, het Rottemerengebied en de Krimpenerwaard met haar prach tige polderlandschap, iets waar men met de auto niet zo gauw kan of zal ko men. Op verzoek van vele deelnemers op ra ce- en toerfietsen is ook dit jaar de ster- rit-formule opgenomen. De ’’sturebij- ters”, lange afstand fietsers, kunnen starten op alle plaatsen waar 105 km routes zijn. Alleen het afstempelen ge schiedt maar op 4 plaatsen in de route. De deelname bedraagt per persoon tot 14 jaar 3,-, vanaf 14 jaar 4,- en voor gezinnen met max 4 pers, 12,-. Een fietstocht, ook de Tien Gemeenten fietstocht, kan bijna niet zonder hulp van derden, zo ook dit jaar. Rabobank Gouda, Rabobank Stolwijk, Kaasmek- ka uit Zevenhuizen, Van Uunen Verze keringen te Waddinxveen. Ook Recre atie Verwey uit Zevenhuizen is natuur lijk weer van de partij. WADDINXVEEN - Komende vrijdag 6 mei is de informatie-auto van de v Nederlandse Spoorwegen aanwezig op de Waddinxveense weekmarkt in de Willem de Zwijgerlaan. note opperbest. Als hoofdgerecht koos zij voor het assortiment van vis 42.50) : stukjes griet, kabeljouw, zalm, tong en tweemaal tilapia (deze vis is een kruising tussen baars en zonnevis, die alleen in Waddinxveen wordt ge kweekt), gebakken èn gepocheerd in een saus met bieslook. Mijn hoofdge recht bestond ook uit tilapia (hoe kon ik anders deze vis is een specialiteit van het huis), in eenzelfde saus met bie slook, stukjes tomaat en kappertjes 37.50) . Tijdens het eten stelde Daam Scharloo zich persoonlijk op de hoogte of alles naar wens is. De kleine, kwieke eige naar geniet nog steeds van het succes van zijn onderneming. ”Tot mijn zeventwintigste heb ik geva ren en daarna ben ik, als vakantiekracht achter de tap, de horeca ingerold. En ook al vond ik het werk op zich leuk, ik struikelde steeds over het gebrek aan papieren. Daarom ben ik op mijn veer tigste alsnog alle horeca-diploma’s gaan halen. Vijf jaar later haalde mijn zwa ger me over om de vervallen vissers- LEZERS Doet 't met rxt

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 19