Socialistische meezinger Nieuwe 5- munt Twee feestmarkten Prijzen in de Passage uitgereikt apijtservice Tussen muur en geweerloop Op de vrijdagen van 13 en 20 mei Schooljeugd loopt twintig mille bijeen Vertrek van hoofdopzichter E. van Langen GRATIS N 16 Wandelroute bij plassen in Reeuwijk 16 t k It It It It It Vroegkoop 0 I VA"? |6 6 6 6 6 f 6 PROJEKT en WONINGSTOFFERING NU: BIJ AANKOOP VAN MINIMAAL 1.200-ARTIKELEN UIT ONZE FOLDER 1000 WATT STOFZUIGER. 6 6 6 6 6 6 6 I? 1 l iJj I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 4 MEI 1988 Pagina 25 De nieuwe 5 gulden-munt. aandeel. (Foto: Sjaak Noteboom). Voorzitter Jdn Mulder van de winkeliersvereniging ”de Passage” reikt in zijn herenmodezaak de prijzen van de 2^7 in aller nood? 1 „HARWA” VAKKUNDIGE VLOERVERWENNERS door dit koopcentrum gehouden kleurwedstrijd uit. (Foto: Sjaak Noteboom). Uit dit lied blijkt dus toch nog wel even in-dit-dorp is genoeg te beleven als-je-er-maar op let, elke keer dolle pret door raadsleden gratis gegeven. Dat CDA met hun gemorrel dat nemen we maar met een korrel ze maken ’t wel grijs, zijn-z’eigenlijk wel wijs nu zijn ze weer tegen een borrel. Met kunst gaat het hier heel voortvarend d’-gemeente werkt niet echt besparend met de-nodige pret twee wokkels gezet ’t-maakt zoutloze kunst opzienbarend. Uit dit lied blijkt dus toch nog wel even in-dit-dorp is genoeg te beleven als-je-er-maar op let, elke keer dolle pret door raadsleden gratis gegeven. Door zorg voor de armen gedreven bleef ’t CDA er heel fel op tegen maar ’t besluit viel al snel, de kerk buiten spel ’t college van bijstand verdreven. Om Waddinxveen zo groot te houwen moeten-ze heel veel woningen bouwen ’n-hoge-piet-slaat een paal, en stelt redicaal meer mensen in de stad te stouwen. Veel obstakels gaan ons verlaten op pleinen, in lanen, op straten een erg goede zaak, maar voor velen is ’t vaak de hondepoep die ze zo haten. WADDINXVEEN - Het ’’Waddinxveens Raadskolderlied” was de succes volle meezinger van het plaatselijke socialistenkoor ”De Rooie Keeltjes”, dat weer met pianobegeleiding van gemeentelijk welzijnsambetenaar drs. Cees Seelen haar opwachting maakte tijdens de zondag in het buurtcentrum De Boog gehouden gezamenlijke 1-mei-viering. WADDINXVEEN - Vanavond - woensdag 4 mei - worden bij het monument aan het Stationsplein in Waddinxveen weer de gevallenen herdacht uit de Tweede Wereldoorlog en daarna. Traditiegetrouw verzorgt de heer J.D. Geel, adjunct-directeur van de christelijke scholengemeenschap voor MAVO/LTO/LHNO De Wadde aan de Sniepweg, de declamatie, even na acht uur. Na de kransleg- ging en de twee minuten stilte draagt hij ditmaal het gedicht voor. De plechtigheid wordt afgesloten met het zingen van twee coupletten van het Wilhelmus. Dit is de tekst van de door Hans Geel verzorgde declamatie: - regels van Jaap Sickenga, in 1941 op verdenking van spionage gevangen gezet in het Oranje-hotel en door een Kriegsgericht ter dood veroordeeld. In de week voor het vonnis werd voltrokken, schreef hij enkele korte gedichten - De trekkingen zullen plaatsvinden in de feestwagen om 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 en 17.30 uur. Er zijn weer vele mooie prijzen te win- 2 mei 1942 -Weet dat het uur kan komen, nu -morgen of vannacht, dat je plotseling mee wordt genomen, en dan is het spoedig volbracht. 4 mei 1942 Mijn God, ik kan het niet geloven, dat dit het einde moet zijn. Het leven ging zoveel beloven, was alles slechts zilveren schijn? 5 mei 1942 Ons bedreigt ’n andere dood dan ’t lood- Onverschilligheid die daaraan lijdt, Sterft voor zijn tijd. ook nog een complete tuinset uit. Ook zullen er vanuit de feestwagen weer di verse prijzen weggegeven worden. ny Zwarteveld, Miranda van Elswijk, Lonneke Nieuwenhuijzen, Inge Knol, Marjolein v.d. Hoeven. En zelfs als ze dat nemen, wat nood is er dan nog? Mijn geest zwerft vrijer henen en vindt zijn woning toch. 6 mei 1942 Aan T. Ach, wil het mij vergeven jij, die ik achterlaat, die hier blijft in dit leven en nu allene staat. Maar jij hebt vóór je eenleven en weinigen die je verstaan, zoals het mij was gegeven,- Ik heb je groot onrecht gedaan. Ach wil het mij vergeven jij, die verder moet gaan. (ZIE OOK ONZE ETALAGE) Wij hebben gedurfd te leven, Goddank. Laten wij nu durven sterven en zeggen kunnen: ”God, dank!” Er zal dit keer ook weer de gebruikelij ke loterij gehouden worden. Er zullen nu echter bij aankoop van ƒ5,- loten worden uitgereikt die voorzien zijn van een nummer, zodat niet meer naam en adres op de loten ingevuld behoeft te worden. Hoewel-niemand ’t durfde te dromen is ’t-spreekrecht er dan toch gekomen maar-de-praktijk wijst wel uit, het helpt vaak geen fluit de burger voelt zich genomen. Het winkelcentrum ”de Passage” houdt op zaterdag 21 mei - de zaterdag voor Pinksteren - tussen 7.00 en 9.00 uur een vroegkoopactie. De winkeliers hebben op deze luilakmorgen ook weer voor le vende muziek gezorgd. WADD1NXVEEN/GOUDA - Vrijdag is in het districtskantoor van de Water- maatschappij Zuid-Holland Oost af scheid genomen van hoofdopzichter E. van Langen van de Mauritslaan in Wad dinxveen. Tijdens de afscheidsreceptie werden er lovende woorden gesproken door direc teur H.E.J. Boon. Deze memoreerde dat de heer Van Langen in oktober 1958 bij de gemeente Waddinxveen in dienst was en belast met de aanleg van hoofd leidingen voor gas en water. In januari 1966, toen het gemeentelijk bedrijf opging in het Waterleidingbe drijf ”De Rijnstreek”, trad de heer Van Langen in dienst als opzichter 2e klas. Toen in 1971 diverse hoofdleidingen moesten worden aangelegd werd het toezicht daarop toevertrouwd aan de heer Van Langen. Vanaf 1976 had de uittredende de verantwoordelijkheid over het distrikt Boskoop. Ook na de fusie in 1987, waarbij de Rijnstreek met de Goudse Waterlei dingmaatschappij de WZO vormde bleef de heer Van Langen zijn werk zaamheden verrichten. Er werden door collega’s alsmede be drijven, waar in het verleden mee is sa mengewerkt, diverse kado’s aangebo den. Vertegenwoordigers van diverse gemeenten kwamen de afscheid nemen de Waddinxvener een hand schudden. WADDINXVEEN - Het hoofdwinkel centrum ”de Passage” in Waddinxveen heeft 27 meisjes en jongens beloond, die hebben meegedaan aan de kleur wedstrijd waarvoor honderden tekenin gen werden ingeleverd. De jongelui, verdeeld in vier leeftijd scategorieën, hebben hun prijs inmid dels in de winkel van voorzitter J.H.P. Mulder afgehaald. De prijswinnaars zijn: Van 4-5 jaar: Rene Uitbeijerse, Tamara Van-de-raad kun je ’t nodige leren als je wet en gebod wilt negeren je bent best gebaat bij de raad van de raad ’t als bestendig b’leid te presenteren. In de gezellige meezinger werden de kunstwerken van de Amsterdammer Herman Makkink aan de Dreef (’’wokkels”) afgedaan als ’’zoutloze kunst”. Ook het opdoeken van het gemeentelijke adviescollege voor de bijstand, waarmee het CDA het nogal moeilijk had, passeerde de revue. Ook de schriftelijke vragen van de PCW-fractie over de ondertekening van een landelijke verklaring over het toelaten van meer vluchtelingen, het spreekrecht aan het begin van de maandelijkse gemeenteraadsvergaderin gen en de alcoholvrije recepties van het CDA werden gehekeld. Dit is de letterlijke tekst van het ’’Waddinxveense Raadskolderlied”: Dat God je sterkte geve, ’t is zwaarder voor jou dan voor mij, bij mij doet ’t pijn, even, en dan is alles voorbij Op 11 mei 1942 werd Jaap Sickenga gefusilleerd. Hij was 23 jaar.... WADDINXVEEN - Naar een ruwe schatting zullen de bijna 500 leerlingen van de samenwerkingsschool voor HA- VO-Atheneum en de Prof. Kohn- stammschool voor openbaar MAVO vrijdag tijdens de sponsorloop rond de Petteplas zo’n 20.000,- bij elkaar heb ben gerend voor hun Afghaanse leef tijdgenoten in Pakistaanse vluchtelin genkampen. In dat land is 20,- voldoende om een jaar lang één kind onderwijs en genees kundige hulp te geven. Veel leerlingen uit Waddinxveen hebben dit goed be grepen en hun uiterste best gedaan. Janneke de Knecht uit Zevenhuizen liep het meest bij elkaar: 955,-. Zij hield er een zere knie aan over, maar voor dit goede doel had zij dit er graag voor over. De EHBO en dr. G. Siemons behoefden gelukkig niet in actie te ko men. De sponsorloop was een landelijk ge beuren in honderden gemeenten. Op initiatief van de Stichting Vluchteling is deze actie ’’Jeugd voor Jeugd” voorbe reid door het Actie Comité Bevrijdings- week-Vluchtelingenweek. Met het bij een te lopen streefbedrag van 4 miljoen gulden zal het mogelijk zijn de in kam pen levende Afghaanse vluchtelingen- jeugd te voorzien van enig basisonder- In-dit-lied kunnen we ’t ons permiteren de-gemeentelijke overheid te eren dus zing ook maar mee of neurie tevree ’t-refrein is n je bent best gebaat bij de raad van de raad ’t als bestendig b’leid te presenteren. In-dit-lied kunnen we ’t ons permiteren de-gemeentelijke overheid te eren dus zing ook maar mee of neurie tevree ’t-refrein is niet moeiljk te leren De-PCW kon ’t niet verdragen en stelde ’t-college vier vragen een vluchtelingenbeleid waar ’n normaal mens voor pleit kan-de PCW niet echt behagen. van Hoven, Julia van der Laan, Evelien Koetsier, Dirk Pronk, Nathalie Ravens- berg, Marlies Groenendijk. Van 6-7 jaar: Barbara Verhaaf, Ellen Kooyman, Alex Wubben, Kim Beugel, Maartje Prevosth, Kirsten Doeleman, Mathias v.d. Pool. Van 8-9 jaar: Ilona Buitenhuis, Saman tha Horstink, Esther de Rauw, Harriet v.d. Weijde, Mariska Uitbeyerse, Ma rieke Wüllschleger, Lisette Riep. Van 10-12 jaar: Marjan Maasland, Dan- Zij kunnen mij niet vangen, al is mijn lichaam hier, mijn geest volgt zijn verlangen, mijn lichaam slechts is hier. WADDINXVEEN - Sinds deze week kunnen we ook in Waddinxveen niet al leen met de bekende munten en bank biljetten betalen, maar ook met de nieu we 5,- munt. De nieuwe ƒ5,- munten zijn gemaakt van goudkleurig verbronsd nikkel, heb ben een doorsnee van 23,5 mm, wegen 9,25 gram en zijn 2,7 mm dik. De nieu we munt past in de muntserie die Nina- ber van Eyben heeft ontworpen toen Koningin Beatrix haar moeder opvolg de. Munten hebben vergeleken met biljet ten grote voordelen. Ze kunnen niet scheuren, hebben bij een brand grotere overlevingskansen, ze waaien niet weg en slijten niet zo snel. Ze hebben alleen één nadeel: de portemonnee wordt wat zwaarder. Op het eerste gezicht lijkt het nieuwe vijfje een beetje op de stuiver. Maar leggen we beide munten naast elkaar, dan zijn er toch heel opvallende ver schillen. De 5,- munt is tweemaal zo dik als de stuiver, heeft een kartelrand met daarin de tekst ”God zij met ons” en ook de kleur is duidelijk anders. In het begin zal het even wennen zijn zo’n nieuwe munt. Het is een beetje te vergelijken met op vakantie gaan naar het buiten land. De eerste dagen weet je niet goed raad met die vreemde munten en is er kans op vergissing. Let dus goed op wat u ontvangt of uitgeeft: het kan u 4,95 schelen Het is de bedoeling dat de automaten houders hun muntautomaten aanpassen aan de nieuwe ƒ5,- munt, zodat we ook daar met de nieuwe munt kunnen beta len. De 5,- munten zullen de 5,- bil jetten langzamerhand gaan vervangen, maar blijven voorlopig wettig betaal middel. Te zijner tijd zal de Nederland- sche Bank bekend maken wanneer de biljetten moeten worden ingewisseld. wijs en vakopleidingen alsmede de ver betering van nauwelijks aanwezige me dische zorg. nen waaronder bij iedere trekking een lang weekend in rekreatiepark Bavelds Het gebjecj rond de beide Wierickes is Dennen te Denekamp voor 6 personen, koffiezetapparaten, barbecues met schoorsteen, waardebonnen te beste den op de weekmarkt en vele mooie an dere prijzen. WADDINXVEEN - De Waddinxveen se marktkooplieden bereiden zich voor op twee feestmarkten, die op de vrijda gen van 13 en 20 mei in de Willem de Zwijgerlaan gehouden zullen worden. De beide vrijdagse feestmarkten staan in het teken van het 27-jarig bestaan van de Waddinxveense markt. De markt kooplieden komen die dagen met fees telijke aanbiedingen, die zullen worden aangekondigd op de vaste advertentie pagina’s in het Weekblad voor Wad dinxveen. 1 mei 1942 Laat het goed zijn geweest, onze daden, -of misschien ook verkeerd- voor hoger doel ons te offeren hebben wij tenminste geleerd. Is dit niet de zin van het leven -en misschien ook van de dood- De sponsorloop van Waddinxveense scholieren voor de Afghaanse jeugd in Pakistaanse vluchtelingenkampen te leren ons zelve te geven rond de Petteplas was vrijdag een succes. (Foto: Sjaak Noteboom). ‘n aller nood? GOUDA - Ten oosten van de Reeu- wijkse Plassen heeft de provincie Zuid- Holland een nieuwe middellange-af- standswandelroute uitgezet: de Wieric- keroute. Peter van Heemst, de Zuidhollandse gedeputeerde voor recreatie, verrichtte de officiële openingshandeling in Drie- bruggen en presenteerde de folder over deze route. Naast een routebeschrijving en een overzichtskaart geeft de folder informa tie over bezienswaardigheden, land- schap, natuur en geschiedenis van het gebied rond deze 21 kilometer lange route. De Wierickeroute is de vierde provinci ale wandelroute in Zuid-Holland. De route gaat bijna geheel over onverharde openbare paden. Dat betekent dat de wandelaar soms via een plank een sloot over moet of over een hek moet klim men.Bij veel van die hekken heeft de provincie overigens overstapjes of om- loopjes geplaatst. Omdat de onverhar de paden soms modderig kunnen zijn is het aan te raden stevige wandelschoe nen te dragen. Het gaat bij de provinci ale wandelroutes om echte natuurwan delingen met hindernissen. Men komt daarbij op plekken waar men anders niet zo snel zou komen. De route is met geel-rood-geel geverfde paaltjes in het veld aangegeven. De Wierickewande- ling voert de wandelaar langs de Enke le- en Dubbele Wiericke. Deze twee waterlopen maakten deel uit van de Ou de Hollandsche Waterlinie uit de 14e en 15e eeuw. Door het onder water laten lopen van deze verdedigingslinie hield men de vijandelijke troepen tegen. i_rii j_ iur:t _i een veenweidegebied met een karakte ristieke langwerpige perceelverdeling; de slagenverkaveling. In het gebied is ook veel natuurschoon. Men vindt er opvallende planten, bo men (onder andere pluimzegge en kno- Als extra gaat er bij de laatste trekking twilgen) en vogels (de smient en de grut- to). Het lopen van de hele Wierickerou te duurt zo’n vijf uur, maar wie dat te veel vindt kan ook een verkorte route lopen. Vanuit Gouda, Reeuwijk, Bode graven en Driebruggen is de route goed bereikbaar, onder andere met het open baar vervoer. De folder van de Wierickeroute is gratis verkrijgbaar bij bureau Voorlichting en Inspraak van de provincie, telefoon 070-116622. Daar zijn folders van de an dere provinciale wandelroutes te krij gen (de Hollandsche IJsselroute, de Goudriaanroute en de Zouweroute). v, .'iT' een fff a SH -

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 25