Eind goed, al goed voor WSE en Be Fair Be Fair Ajax 2 Waddinxveen-tennis Tennistalenten heeft titel bijna in ’t nieuw Degradatiezorgen voorbij voor Waddinxveense clubs Komende zaterdag tegen Goudse Be Quick Concours Titel voor jeugdteams van Aeolus Voetbaltournooi Be Fair-jeugd HENNINK LEIDT SCHAKERS VERZIJL sport ponyruiters DIOK Kaartnacht Waddinxveetf Tweede elftal WSE kampioen: J I B I Jeugd Dames Mini-competitie Be Fair WSE Promotie Zaterdag VOOR EEN GOED BOEK boekhandel veldwijk b.v. PASSAGE 218 WADDINXVEEN TEL. 01828-17697 NU AL BINNEN! NIEUWE KOLLEKTIE BAD KLEDING SEIZOEN ’88 14 mei van 13-14 uur C^BOSKOOPSE BASKETBALVERENIGING I i t t fil -A A t 'r WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 11 MEI 1988 Pagina 21 SPORT... RECREATIE ■K Op de foto van links naar rechts de tennistalenten van "Waddinxveen”, Deze jongens spelen dit seizoen reeds in NAAR Maarten van Leeuwen, Ronald v. Schooneveld, Rob Luiten en Edo Jan v. Jeveren. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Verzijl Sport in et winkelcentrum ”de Passage” heeft de jeugdtalenten van de tennisvereniging Waddinxveen, die het eigen complex De Woerd aan de Alberdingk Thijm- laan bespeelt, in het nieuw gestoken. de ’’zondag-competitie”, zodat ze ook ’’leren” wat verliezen betekent. De tegenstand is nu dan ook een stuk groter, ook al valt het soms niet mee om te spelen tegen spelers die twee koppen groter zijn en schoenmaat 46 dragen. Toch staan ze iedere zondag hun man netje en winnen ze menig partij. De kampioensteams van WBC V.l.n.r. Erlo Brassinga Na de rust weer hetzelfde spelbeeld; een aanvallend WSE dat Olympia op ei gen helft hield. De wedstrijd bleef span nend doordat WSE geen kans zag de score verder uit te bouwen. waar aan met een verloren driesetter net óók de winst ontging. WADDINXVEEN - Voor de Waddinxveense voetbalclubs loopt de com petitie 1987-1988 toch nog goed af. WSE won met 1-0 van het Goudse Olympia en staat nu met 18 punten uit 21 wedstrijden op de vierde plaats van onderenBe Fair houdt na het 1-1 gelijke spel tegen Zevenhoven niets meer te vrezen op de vijfde plaats van onderen met 18 punten uit 21 wed strijden. In verband met het 10-jarig bestaan or ganiseert basketbah/ereniging DIOK EEN SPONSORLOOP Dit zal plaatsvinden a.s. zaterdag op het atletiekveld van AV '47. De lo pers van DIOK hopen op veel belang stelling van supporters en sponsors. Voor meer informatie bel: mevr, de Bruijn. tel. 5268. Deze advertentie wordt aangeboden door: T.S.D. U Ook bij de jeugd van Waddinxveen; Pernis is met wisselend succes gestre den. De teams 23, 24 en 27 lieten geen punt liggen. Het laatst genoemde team stevent recht op een kampioenschap af. Team 24 leverde met een 4-1 overwin ning goed spel. Team 25 moest met net één punt verschil het hoofd buigen en team 28 verloor dik maar blijft er de moed inhouden! Sindsdien leeft Ajax 2 naar deze wed strijd toe. Be Fair is ook met het hoofd bij de komende tweestrijd. Toeschou wers kunnen voor slechts vijf gulden de ze beloftevolle tweekamp aanschou wen. De jeugd t/m 12 jaar hoeft slechts een knaak neer te tellen. Voorwaar een gezellig, heerlijk avondje-uit op het Be Fair-terrein! Voorafgaande aan het duel van het na jaar Be Fair - Ajax 2 wordt een wed- Kansen waren er wel. Een kopbal van Pleus trof de lat en vlak voor tijd dook weer Pleus alleen voor het doel op. Zijn schot werd nog gekeerd door de uitste kend keepende Peter Boele waarna Kees Mourits een unieke kans kreeg om de bal over Boele heen te lepelen, maar hij schoot tegen de keeper op. en de sporters, aanvang 17.30 uur. Woudenberg over door hem te ver slaan. In de ’’normale” competitie kon Muit het eindspel tegen D. van Offeren van Loper plus 2 pionnen tegen Toren plus 1 pion niet houden. Van Sandijk lukte dit wel. Ondanks materiële achterstand wist hij zijn afgebroken partij tegen Brinkhorst remise te houden. De partij tegen Brinkhorst remise te houden. De koplopers. Philipse en Roosendaal wonnen beiden hun partij van resp. El lers en V.d. Hoek. W. van Oort en ploeg op voorsprong te schieten maar zijn ’’Marco van Basten omhaal” ging net naast. Nauwelijks een minuut later kreeg WSE loon naar werken toen de goed opkomende Alphons Dear een voorzet gaf aan Patrick Rijnbeek die hard de bal in de touwen joeg, 1-0. WSE won verdiend van Olympia. Een doelpunt van Patrick Rijnbeek deed de Waddinxveners aan een degradatie ont snappen. Bijna was het in de Oranje- wijk nog 2-0 geworden. Bij Be Fair zorgde Aart Bos voor de gelijkmaker, hetgeen betekende dat de in de eerste helft opgelopen achterstand al voor de thee kon worden weggewerkt. J. van Oort kende geen pardon met V.d. Geer. De broederstrijd tussen P. en D.J. van Offeren werd afgebroken. Hoewel er nog veel op het bord staat, lijkt wit met een stuk meer de beste kan sen te hebben. Stam bleef Ponsioen de baas. Brobbel kwam opnieuw tot winst. Ditmaal moest Van Bergeijk het onder spit delven. Het opmerkelijkste resultaat kwam van het vijfde gemengde team, dat na de eerste twee verloren partijen nu goed op stoom lijkt te zijn. Na een 7-1 over winning vorige week werd nu Ridder kerk met 6-2 daaraan toegevoegd. Het opmerkelijke was, dat het team van Marjolein Schouten uit met 6-2 verloren had. Het is jammer dat ze niet vanaf het begin zo draaiden anders had men nog voor het kampioenschap kunnen mee doen. Een tweede opmerkelijke uitslag is de 6-2 nederlaag van het derde gemengde team van Lia v/d Pligtt tegen TIOD. Uit werd nog met 5-3 gewonnen. Dit team moet nog oppassen dat het niet degra deert. Voor de rest waren het wisselende uit slagen, die niets veranderden aan de standen op de ranglijsten. Aanstaande zondag wordt het eerste gemengde te am kampioen in hun thuiswedstrijd te gen Be Quick uit Gouda. Uitslagen van de damescompetitie van Waddinxveen-tennis: Team 29 won met 3-2 van Ouderkerk. Team 30 verloor met 5-0 van de Sluipers. Team 31 ver loor met 3-2 van VLTC. Team 32 won met 5-0 van TSF. Team 33 won met 5-0 van CTC. Team 34 verloor met 3-2 van TOC. Team 35 verloor ook met 3-2 van Berkenrode. WADDINXVEEN - De negende en voorlaatste speelweek was een span nende voor de jeugd van badminton club Aeolus. Voor het 2e en 7e team diende zich de beslissende wedstrijd voor het kampioenschap aan. Tot grote vreugde van de betrokken spe(e)l(st)ers, ouders en aktieve jeugd- leiding van Aeolus slaagden beide te ams erin hun naaste concurrenten te verslaan en daarmee de titel binnen te halen. In Alpen a/d Rijn slaagde het 2e team erin het 4e van BC Be Flair voor de tweede maal in deze kompetitie te ver slaan. In tegenstelling tot de thuiswed strijd kostte het ditmaal aanzienlijk meer moeite, daar de tegenpartij er al les aan deed om de punten in huis te houden. Voor het eerst dit seizoen verloren bei de dames hun enkelspel, maar in de dubbelspelen wist men de wedstrijd vol ledig naar zich toe te trekken en behaal de men een 6-2 overwinning. Het kampioenschap in klasse B, afde ling 8 was daarmee een feit. Ook in sportzaal ’’Groenswaard” werd een alles beslissende wedstrijd om het kampioenschap gespeeld. Het 7e team trad thuis aan tegen het 9e van het even eens Alphense ABC Zigo. Evenals bij het 2e team stond het na de enkelspelen gelijk, doordat ook hier beide dames verloren. In de dubbelspelen sloeg de balans opnieuw door in het voordeel van het team van Aeolus en wist men met een 5-3 overwinning beslag te leg gen op de titel in klasse G, afdeling 76. Weliswaar stonden het 2e en 7e team in het middelpunt van de belangstelling, doch ook de andere teams waren aktief. In sportzaal ’’Groenswaard” speelden tevens de teams 1, 3 en 6. Het le team had weinig tegenstand van het le van de Goudse BC (Gouda) en won overtui gend met 8-0. Heel wat moeilijker had het 3e team het tegen het 2e van BC Rewic (Reeuwijk). Ondanks dat een aantal partijen pas in de derde game werden beslist verloor men met 8-0. Het 6e team kwam er tegen het 3e van BC Oudewater echter in het geheel niet aan te pas. Met 8-0 werd men gedeci deerd teruggewezen. In Alpen a/d Rijn speelde het 4e team een matte wedstrijd tegen het 4e van ABC Zigo. Ook hier werden enkele derde games gespeeld, De uitslagen van de twee thuis en drie uit gespeelde tenniswedstrijden voorife minicompetitie zijn: Thuis: Waddifly veen 1 (jongens t/m 12 jr.) tegen Su pers 3: 1-11; Waddinxveen 4 (gemengd t/m 12 jr.) tegen Ad Astra 2: 4-8. Ük: Waddinxveen 2 (gemengd t/m 10 jr.) ie- gen Moordrecht 4: 4-8; Waddinxveek^ (gemengd t/m 10 jr.) tegen Ommoord 1: 4-8; Waddinxveen 5 (gemengd t/m02 jr.) tegen Oaze 1: 7-5. WADDINXVEEN - De Waddinx veense klaverjasvereniging De"/ Springplank houdt in het buurteen?' trum De Boog aan de C. Huijgen'-,* slaan voor de derde maal de ’’Nachjf van Waddinxveen”, een klaverjas' sevenement waarin in 1986 werjl> begonnen. S Op vrijdagavond 20 mei om 23.3Q, uur (zaal open om 22.00 uur) wordK; er gestart met spelen van 7 ronden, klaverjassen, zodat er op zaterdag», morgen omstreeks 6.30 uur eenv, aantal winnaars bekend zal zijn ei- de vanouds bekende prachtige prijkt zen voor de hoogst geëindigde spe** Iers, kunnen worden uitgereikt. Ook nu staan de mensen van Boog en van De Springplank weer,, klaar om de kaartliefhebbers tè< ontvangen, waarbij de inwendige mens niet vergeten zal worden, biT* de deelnamekosten (tien gulden) is een koffie ontbijt inbegrepen. De Springplank gaat er van uit dat het aantal deelnemers ook dit jaap’, weer op ca. 80 personen zal uitko-,. men (het maximum). InlichtingentX inschrijven: KJV ”De Spring plank”, tel. 01828-16947 en 1767J-C en buurtcentrum De Boog, C> Huijgenslaan 2, tel. 16860. yf- 4 WADDINXVEEN - Bij de tennisvereniging Waddinxveen op het sportpark De Woerd aan de Alberdingk Thijmlaan bestaan geen zorgen meer over het behalen van het kampioenschap in de zondagcomptitie. Het eerste gemengde versloeg met 8-0 het Haagse Leimonias 6. Het eerste herenteam maakte met 6-0 korte metten met Achter de Bogen uit Drunen. WADDINXVEEN - Hemelvaartsdag (donderdag 12 mei) wordt bij manege Reigersburgh aan de Piasweg het 23e jeugd-concours hippique voor ponyrui ters en amazones gehouden. De deelnemers komen uit heel Neder land en doen mee in de klassen B, L, M en Z dressuur en springen. De aanvang is om 8 uur en om 5 uur is er een grote parade met de uitreiking van de prijzen. Ook is er de uitslag van de verloting met Automatisering Boskoop, als hoofdprijs een pony-veulen. - WADDINXVEEN - Het voor de derde klasse van de KNVB-zaterdag behou den eerste elftal van Be Fair-voetbal speelt volgende week donderdagavond 19 mei om zeven uur tegen Ajax 2. Kaartjes voor deze wedstrijd in het Warnaarplantsoen zijn verkrijgbaar bij Super-van der Sluijs (Groensvoorde) en Verzijl Sport (Passage). Ajax 2 was de revelatie van de beker wedstrijden van dit seizoen. Wie herin nert zich niet de uitschakeling van Spar ta en Groningen door het Amsterdamse talent van onze jonge Ajaxieden? De maandagkranten stonden bol van de complimenten aan de Ajax-jeugd. Schitterende bewegingen, prachtige passes en nog mooiere doelpunten van weer een ’’blik nieuwe, verse Ajaxie den”. Brian Roy, broertjes De Boer, een volle neef van Piet Keizer, broertjes Witsche en noem ze maar op. Deze na men waren plotseling nationaal bezit. Uitzicht op de nationale beker was er, maar Ajax 1 werd uitgeschakeld. Johan Cruyff zocht in de KNVB-regelementen en vond een ’’oplossing”. De jongens van Ajax 2 werden bedankt! Ajax 1 kan dank zij de prestaties van de reserves doorbekeren! Was het niet R.K.C. dat de volgende ronde te sterk bleek voor Ajax 1? Ajax 2 zou het niet overkomen zijn. De jon gens natuurlijk gepikeerd, bestuur on derling verdeeld, Johan Cruyff de Zwarte Piet. Hij kon vertrekken. Maar ja, wat schoot Ajax 2 daar nou mee op. Toen kwam het Ajax-bestuur met een enorme verrassing! De gezichten van de jonge helden klaarden meteen op na het volgende bericht: ’’Jongens, het bestuur belooft, dat wanneer Ajax 1 de finale De kampioensteams van WBC bereikt van de Europa Cup 2, jullie de Aeolus. V.l.n.r. Erlo Brassinga week daarop voor een uitverkocht huis (begeleider team 7), Amy Brassinga mogen uitkomen tegen Be Fair 1 (7), Stefan Ebing (7), Tjeerd HU- An lerts (2), Saskia de Heer (2), Alex v.d. Berg (7), Marco Overes (2), Natasja van Es (2), Sandra Delwel (7), Jordi Smits (7) en Hans Hilerts (begeleider team 2). Foto: WBC Aeolus. WADDINXVEEN - Be Fair-voetbal houdt op Hemelvaartsdag (donderdag 12 mei) het laatste thuis-tournooi voor de jeugd. Ditmaal komen C-l en D-l elftallen aan de beurt. Er wordt gestre den om de Deka Wisselbokaal. Naast Be Fair doen mee Schoonhoven, Waddinxveen, Nieuwkoop, de wissel- bekerhouder en Sizo uit Hillegom. Het tournooi begint om 11.00 uur, de prijs uitreiking zal om ca. 15.45 uur zijn. Met maar liefst 16-0 won het A-l elftal van Be Fair zijn wedstrijd tegen Ber gambacht A-l, door doelpunten van Rob Asscheman (5x), Jan Marten Hou- weling (4x), Dirk Griffieon (2x), Ha rold den Heijer (2x), Otto Kempkes, Edwin Voskuilen en doelman Ton Lugthart. Verrassend was het verlies van koplo per ONA thuis (1-2 tegen Gouda) waardoor Be Fair A-l met één punt voorsprong leider is van de hoofdgroep. Met een 1-1 gelijkspel tegen Zevenho ven heeft Be Fair uiteindelijk toch het derde klasseschap zeker gesteld. Ondanks dat Zevenhoven al veilig was heeft men het Be Fair niet cadeau gege ven. Van meet af aan ontspon zich een wedstrijd waarbij de inzet wel aanwezig was, maar het samenspel en de techniek achterwege bleven. Het eerste hachelij ke moment kwam na 25 min. spelen van Zevenhoven, dat massaal de aanval had gekozen en waarbij de Be Fair-verdedi- ging wanordelijk op reageerde. De vrij gekomen spits koos echter de verkeerde kant van de paal. Even later herhaalde dit zich aan de an dere zijde toen een voorzet van René v.d. Wilk Rens Overdijk bereikte. Diens felle inzet werd weggewerkt waarop Ed v.d. Brink de rebound kei hard inschoot. Menigeen veerde al overeind maar alsnog wist de keeper op de doellijn redding te brengen. In de 30e min. klemde Ronald van Do- dewaard de spits van Zevenhoven af en de scheidsrechter besloot hiervoor een strafschop te geven die koelbloedig en kansloos voor keeper Straver werd be nut. Deze achterstand kon Be Fair niet gebruiken en er werd meer manskracht in de aanval ingezet. Kort voor rust had dit succes. Uit een prachtig genomen corner van Ed v.d. Brink bereikte de bal de hoogspringende Aart Bos die met een felle kopstoot Be Fair op gelijke hoogte bracht. Na rust waren de beste kans voor Be Fair. Een te lankmoedige scheidsrech ter noteerde de keeper in plaats van de rode kaart te trekken. Nadat de wedstrijd enige tijd had stil ge legen om Leon Konijn te verzorgen werd deze groggy afgevoerd en vervan gen door Marco Leen. Het voorgaande gebeuren drukte teveel op beide elftal len om er nog echt voor te voetballen en het eindsignaal kwam dan echt als een verlossing. De deskundige verzorging van zowel Geert van Meerveld als Peter Both had gelukkig zoveel effect dat Leon Konijn - nog wat durf - maar zonder schadelijke gevolgen mee kon naar Waddinxveen. In de voorlaatste competitiewedstrijd van WSE tegen het Goudse Olympia behaalden de Waddinxveners een over winning. De oranje-zwarten speelden deze wed- strijd een puike partij met aanvallend en agressief spel. De WSE-ers hielden de Olympianen de gehele wedstrijd on der druk zodat de Gouwenaars nauwe lijks gevaarlijk konden worden. WSE kreeg vanaf het begin al kansen maar het kwam niet gelijk tot scoren. Pas na een kwartier kreeg WSE de mo gelijkheid om de score te openen. De snelle Erwin Pleus ondernam een rush in het strafschopgebied van Olympia maar werd ten val gebracht zodat de goed leidende scheidsrechter Meeder uit Dordrecht de bal op de stip legde. Martin Moons schoot de bal echter te gen de paal. Na een half uur spelen kreeg Erwin Pleus weer een goede kans om zijn WADDINXVEEN - In de voorlaatste ronde van de nacompetitie van de Wad dinxveense Schaak Vereniging WSV heeft Hennink de leiding genomen. In de laatste ronde op 19 mei heeft hij te gen Eric Claassen voldoende aan remise om zich clubkampioen te mogen noe men. Van Vuuren, die eerder vorige week zijn afgebroken partij tegen Hans van Woudenberg had gewonnen, had bij het ingaan van de voorlaatste ronde een half punt voorsprong op Hennink. In hun onderlinge treffen kwam Van Vuuren zeer goed uit de opening. In een zeer onoverzichtelijke stand pleegde Hennink, naar achteraf bleek, een alle kanten rammeland stukoffer. Van Vuuren raakte echter in de doolhof van varianten het spoor volkomen bijster en Hennink kon niet zonder geluk de partij in zijn voordeel beslissen. Eric Claassen deed de laatste plaats aan Hans van Bloem deelden het punt. Van den Born versloeg een te optimistisch spelende Kardol. De partijen V.d. Wouden-Smit en Ver- sluis-Ket eindigden na hevige strijd on beslist. Hiddink en Goor braken hun partij af in een stand die Goor misschien de beste perspectieven biedt. Besemer won van Littooy, die niet aan zijn goede klassering van vorig jaar toe komt. Ook V.d. Starre lijkt wat van slag. Nu moest hij tegen Alblas het loodje leggen. WADDINXVEEN - Het is ook het tweede senioren-elftal van WSE-voet- bal gelukt het kampioenschap binnen te halen. De Waddinxveense voetbalver eniging is dit seizoen weer bijzonder succesvol, het tweede elftal is reeds de zesde kampioen. De equipe van coach Willem den Be sten en trainer Cees Balvers verloor al leen de eerste wedstrijd van het seizoen tegen Nieuwerkerk 2. Ook tegen Woer den 3 toonde WSE zich ongenaakbaar. Met 6-1 werd het karwei stevig afge maakt. Hierna volgden de gebruikelijke maar desondanks leed men met 8-0 de zwaarste nederlaag in deze kompetitie. Het 5e team speelde in Gouda een span- strijd gespeeld tussen de regiotrainers nende wedstrijd tegen het 3e van BC J - Rijnland. Aanvankelijk bouwde men vrij gemakkelijk een 4-1 voorsprong op. In de laatste partij, de damesdubbel, wist men een 5-3 zege echter pas veilig te stellen. v.l.n.r.: Ron Scheurwater, Marcel Jaspers, Ad van Leeuwen, Jan Willen^ van Triet, Richard Scheurwater, Cees Captein, Evert Clijnck, Johrk Wilmse. Boven v.l.n.r.: Cees Balvers (trainer), Oswin Bouman, Guillau* me van Wilgen, Marcel de Munnik, Rick Ravenhorst, Herman Seegers* Ramon Vakkers, Michel Lacor, Leo Kling (grensrechter), John Moons* Willem den Besten (coach). Op de foto ontbreekt Nico Uittenbroek. kampioenstaferelen WSE 2, uitkomend in de reserve klassêj IA van de afdeling Gouda, is nog nie^ zeker van promotie naar de vierde klas4 se KNVB. Die beslissing valt in de pro} motiewedstrijd tegen de kampioen varij de res. klasse IB. In die groep gaat» WSE’s derde team aan de leiding. Zon-* dag heeft WSE 3 aan een gelijk spel te} gen Bergambacht 2 voldoende om aH weer de kampioensvlag te hijsen en zo» promotie van WSE 2 veilig te stellen. 4 4 4 4 4 3 Jl 4 j 4 4 4 1 Zes van de twaalf zaterdag senioren-te- ams konden met tevredenheid op ge wonnen wedstrijden terugzien. Team 11 had geen moeite met Bergvliet 11 zo dat in tweesetters vlot met 5-0 werd ge wonnen. Ook team 12, 14 en 19 wonnen dik met 4-1. Kampioenschappen komen bij de ze teams binnen handbereik. Krappe winst - maar wel een winst! - voor de te ams 17 en 21. Beide wonnen mei 3-2 waarbij aangetoond moet worden, dat team 17 er twee driesetters bij had waar van er één verloren ging; en team 21 zijn revanche op Hiaten had. Verlies helaas voor de andere teams met een wel zeer ongelukkig team 20 - Het kampioen geworden tweede seniorenelftal van WSE-voetbal. Onder, 44 74?

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 21