heeft klok Ontbijt op bed vol plezier Luilaknacht dorpsvermaak Dorpstraat 28 mei vol Rouwcentrum Staatssecretaris wil Moerkapelle en Zevenhuizen samenvoegen Ds. H.J. v.d. Steen in Rem. kerk Voorwaarts in Groenswaard 3 Video- uitleen in de bibliotheek Vicki Brown in Goudse Stormvliegers St. Janskerk Intrede van ds. J.W. v. Estrik Rentokil-ZVH wint tournooi Hein Vergeer in ploeg van Recreatie Verweij Popfestijn, klaverjasmarathon, vroegkoopacties winkelcentra ■ill ELKE WERKDAG VAN 7.00 UUR TOT 19.00 UUR OP BELGIË* VLAAMS 2 Inconsequent Ledenvergadering Klaverjassen Voorstel Selectie Politie WhadS I n Pagina 15 WOENSDAG 18 MEI 1988 Moerhiiizen met 9.000 inwoners rouwcentrum Gouwehof aan de Alber- Brug hun moeder op Moederdag kun- Kabelkrant 4 Het nachtprogramma in De Bonkelaar - waarover elders in dit Weekblad voor Waddinxveen meer - begint om midder nacht met discomuziek. Van één uur tot half drie is er een optreden van de saxof onist Candy Dulfer met haar Funky Stuff-band. Na een uurtje discomuziek treedt van half vier tot half zes de band Liverty op. De toegang is gratis. GOUDA - De bekende Engelse zange res Vicki Brown geeft samen met 2 gro te mannenkoren een concert in de St. Janskerk te Gouda ten bate van onder andere het leprafonds van de Lions Clubs. Dit concert vindt plaats op vrij dag 27 mei om 20.00 uur. Aan dit concert werken verder mee. Het Gwalia Male Choir uit Engeland, een mannenkoor uit Londen met uit- Weekblad voor - -Waddinxveen WADDINXVEEN - Tweede Pinkster dag (maandag 23 mei) zal ’s morgens om tien uur in de Remonstrantse Kerk aan de Zuidkade een dienst worden gehou den met de Rotterdamse hervormde predikant ds. H.J. van der Steen, die in Waddinxveen heeft gewoond en ge werkt. begrafenissen. Aan het gebruik van de klok zijn geen kosten verbonden. C.H. de Vries Zn. verzorgt uitvaar ten in Waddinxveen, Boskoop, Moord recht, Moerkapelle en Reeuwijk. Het rouwcentrum Gouwehof blijkt inmid dels in een behoefte te voorzien. In het complex is een orgel en buiten zijn vol doende parkeerplaatsen, terwijl de be graafplaats lopend is te bereiken. De Waddinxveense uitvaartonderne mer biedt werk aan vijf mensen. Jaar lijks worden zo’n 250 uitvaarten (begra fenissen en crematies) verzorgd. De ministerraad is met haar visie ak koord gegaan, zodat nu de Raad van State en de Tweede Kamer er over kun nen gaan oordelen. In de gemeente Zevenhuizen is de strijd om zelfstandig te blijven, ondanks het besluit van de bewindsvrouwe, nog lang niet opgegeven. ”Ik denk dat er van mij niets anders wordt verwacht dan dat ik voor een zelfstandig Zevenhuizen blijf ijveren. De staatssecretaris kan dit wel besluiten, maar het is slechts een onder deel van de procedure”, zegt burge meester A.H. van Gent. ”De Tweede Kamer zal zich er dadelijk ook nog over moeten uitspreken. We houden de moed erin”. Van Gent noemt het besluit van de staatssecretaris ’’inconsequent” omdat vergelijkbare gemeenten wel zelfstandig mogen blij ven. Hiermee doelt de oud-Waddinxvener op het zelfstandig blijven van Berkel en Rodenrijs, Bergschenhoek en Bleis- wijk. Ook Moerkapelle’s burgemeester A.W. Lips plaatst vraagtekens bij de plannen van de staatssecretaris van Bin nenlandse Zaken voor wat betreft de vorming van de gemeente Moerhuizen. Beide eerste burgers stellen vast dat er weinig is overgebleven van het provinci aal advies voor de herindelingsplannen in dit deel van Zuid-Holland. Op dinsdagavond 24 mei om acht uur houdt Rentokil-ZVH in het dorpshuis Swanla haar jaarlijkse algemene leden vergadering. Naast de gebruikelijke agendapunten zijn ook het bereiken van de Europa cup en de start van de bouw van de sporthal bij het Dorpshuis aan de agen da toegevoegd. Gebeurtenissen die zeker hun stempel op het jubileumjaar 1989 zullen druk ken. Op 26 mei 1964 werd namelijk de vereniging opgericht. Ook dit punt zal ter sprake komen op de ledenvergade ring. Volgens het organiserende bestuur van de Dorpstraat wordt het komende Len tefeest, dat jaarlijks een groter succes lijkt te worden en ook steeds drukker wordt bezocht, nog grootser en nog leu- ZEVENHUIZEN - De Zevenhuizense postduivenvereniging De Stormvliegers deed mee aan een wedvlucht uit Com- piegne (314 km). In concours 611 dui ven. De duiven werden om 7 uur met een oosten-wind gelost. Aankomst le duif, J.S. Heykoop. Tijd 11.41.08. Snel heid 1116.868 mpm. Uitslagen: J. Hey koop 1-10-39-44-74-93-113-140-152=- 153, C. Zweere 2-3-8-11-18-19-20-34- 37-40, L. v. Erk 4-25-35-47-71-77-112- 117, H. Brands 5-9-17-90-100-107, Th. v. Heijningen 6-94, E.P. Verschoor 7- 14-30-97, KI. Koppenaal 12-86-91-96- 118-128-143, Gebr. Smaal 13-15-52- 114-134-149, A. Clazing 16-26-31-51- 72-83-92-110-123, M. Jongenden 21-80- 151, M v.d. Wiel 22-29-46-66-79-101, N. Koppenaal 23-38-78-141, R. de Ruyter 24-27-60-69-70-89-105-150, D. den Her tog 28-95-98-119-145, T. en A. Looien 32-68-121-146, S. Duursma 33-43-56- 57-58-108-124; C. v.d. Graaf 36-59-61- 76-81-85-103-122-127-133-135-137-144, J. Stofberg 41-42-48-50-55-64-87-116- 131, D. Kranenburg 45-111-115-147, A. Heeren 49-67-99-132, M. Heemsbergen 53, J. Hoevelaken 54-106-125-148, G. Brands 62, Comb, de Graaf v. Rijs 63- 65-84-136-138, Joh. Breedijk 73-139, J. v.d. Berg 75, M. van Rijk 82, G. Jonge nden 88, B. Breedijk 102, Comb. J. en J. 104-120-129-142, E. Strijdhorst 109, J.de Oude 126. C. Nobel 130. van deze kinderen. De Rijkspolitie zal de ouders van minderjarige kinderen die tijdens de luilakviering strafbare fei ten plegen of daarbij betrokken zijn, na verhoor van deze kinderen, uitnodigen nog dezelfde nacht op het bureau van de rijkspolitie te verschijnen. De rijkspolitie laat echter ook weten oogluikend te zullen toestaan dat de Waddinxveense jeugd in het kader van de luilakviering zaterdagmorgen 21 mei 1988 vanaf 04.00 uur slapers wekt, on der de voorwaarde dat dit niet op een al te hinderlijke wijze gebeurt. Voorts adviseert zij de inwoners van de gemeente om preventieve maatregelen te treffen, zoals het uitzetten van de deurbel en het niet onbeheerd buiten la ten staan van allerlei goederen, om zo doende eventuele ergernis te voorko men. In De Boog houdt de Waddinxveense klaverjasvereniging De Springplank weer een marathon voor kaartliefheb- bers. De bijzondere kaartnacht begint bm half twaalf en duurt tot zaterdag morgen half zeven. Er worden zeven ktaverjasronden gespeeld. MOERKAPELLE/ZEVENHUIZEN - Moerhuizen met ongeveer 9.000 j inwoners en bestaande uit de op te heffen gemeenten Moerkapelle en Ze venhuizen. Dat is één van de vier nieuwe gemeenten, die staatssecretaris mevrouw D.IJ.W. de Graaff-Nauta wil gaan vormen in noordoostelijk en midden-Zuid-Holland waar het aantal gemeenten zal moeten worden te ruggebracht van 26 tot 16 gemeenten. WADDINXVEEN - Het winkelcentrum Dorpstraat maakt zich op voor een grandioos Lentefeest 1988, waarvoor het koopcentrum tussen Kleika- de en Beethovenlaan voor het autoverkeer zal worden afgesloten op za terdag 28 mei. ZEVENHUIZEN - Het eerste herente am van de Zevenhuizense volleybalver eniging Rentokil-ZVH heeft voor de derde maal het traditionele Varel/CVV tournooi in Capelle aan den IJssel ge wonnen. In hun poule kwamen de Zevenhuizen se heren tegenover twee nieuwkomers in de eredivisie, Safeco/Bovo en Bosta The Smash, en tegen de organisator Va rel/CVV te staan. De eerste wedstrijd tegen Safeco/Bovo werd op een duidelijke wijze gewonnen met 4-15 en 5-15. Zodat Rentokil zich revancheerde voor de nederlaag in het bekerduel. In de tweede wedstrijd speelde Rento- kil-AVH tegen Varel/CW en stonden de beide broers Rodenburg tegenover elkaar. Rentokil won deze wedstrijd met 8-15 en 7-15. De laatste poulewedstrijd ging tegen Bosta/The Smash en de eerste set met 15-9 gewonnen, zodat de finale al be reikt was, in de tweede set kwam Bosta terug en kon met 11-5 deze set winnen. In de finale kwam Rentokil-ZVH in veld tegen ACCO/DOS, zoals verwacht mocht worden. In deze finale wedstrijd liet Rentokil het initiatief geheel aan ACCO over en deze set werd dan ook met 15-7 door ACCO/DOS gewonnen. Maar Rentokil kwam in de tweede set krachtig terug, door meer gevarieerd aan te vallen en met 15-10 stonden de beide ploegen weer gelijk. In de beslissende derde set nam Rento kil een 11-0 voorsprong, maar de Schoonhovenaren lieten het daar niet bij zitten en kwamen terug. Pas bij 15- 13 kon Rentokil-ZVH de set en zo de hoofdprijs naar zich toehalen. WADDINXVEEN - Twintig kinderen De Waddinxveense winkels gaan in di- hebben dank zij het winkelcentrum verse centra al om zeven uur open. Er wordt dan aan de weg getimmerd met aanbiedingen en andere leuke attrac ties. Alle activiteiten hebben tot doel om van de Luilakviering in Waddinx veen een plezierig gebeuren te maken en het aantal vernielingen tot een mini mum te beperken. Het voorstel van de staatssecretaris voorziet in de opheffing van 14 gemeen ten en in de vorming van 4 nieuwe ge meenten, te weten: Jacobswoude (ongeveer 11.000 inwo ners), bestaande uit de op te heffen ge meenten Leimuiden, Rijnsaterswoude en Woubrugge; Aarweijden (ongeveer 15.000 inwo ners), bestaande uit de op te heffen ge meenten Ter Aar, Nieuwveen en Ze venhoven; Rijneveld (ongeveer 19.000 inwoners), bestaande uit de op te heffen gemeen ten Benthuizen, Koudekerk aan den Rijn en Hazerswoude; Moerhuizen (ongeveer 9.000 inwo ners), bestaande uit de op te heffen ge meenten Moerkapelle en Zevenhuizen. Daarnaast bevat het voorstel een aantal grenscorrecties. In totaal zijn bij deze herindeling 26 Zuidhollandse gemeen ten betrokken. Met dit voorstel volgt de staatssecretaris in grote lijnen het advies van het provin ciaal bestuur. Het plan van de provincie om de gemeenten Bergschenhoek, Ber kel en Rodenrijs en Bleiswijk samen te voegen tot één nieuwe gemeente is niet De bij de bibliotheek te lenen vide obanden zijn geselecteerd op de criteria informatie, educatie en cul tuur. Ze vormen een uitbreiding van de collectie van de bibliotheek, die van oudsher bestaat uit gedruk te materialen en een boekencollec tie met een streefbezit van zo’n 55.000 exemplaren. De video-uit- leen is een nieuw medium. De nu met verenigingsinformatie volgestopte computer werd op za terdag 5 september vorig jaar al met een druk op de knop in gebruik gesteld door gemeente-ambtenaar Rik Maas. De Waddinxveense openbare bibliotheek vierde in 1987 de 300.000e uitlening van een boek. Brugcentrumman Chris de Bruin overhandigt een ontbijt-voor-moeder aan één van de 20 kinderen, die mee had gedaan aan de kleurwedstrijd van de winkeliers aan de voet van de Hefbrug over de Gouwe. (Foto: Foto de Rooy). WADDINXVEEN - In de Luilaknacht - de nacht van vrijdag op zaterdag ïeor Pinksteren - bruist het van activiteiten in Waddinxveen. In sociaal- Cultureel centrum De Bonkelaar is een popfestijn, in het buurtcentrum Pe Boog wordt een klaverjasmarathon gehouden en de winkels zijn ’s taprgens om zeven uur al open met koopjes voor vroege vogels. REGIO overgenomen, en er wordt afgezien van de toevoeging van de Leidschendamse kern Stompwijk aan de gemeente Zoe- terwoude. nen verrassen met ontbijt op bed. De meisjes en jongens wonnen daar voor de kleurwedstrijd van de winke liers aan de voet van de hefbrug over de Gouwe. Uit de vele inzendingen, wer den de twintig mooisten uitgekozen. Dit was best moeilijk omdat ze eigenlijk allemaal wel een prijs verdiend hadden. Maar dat kon natuurlijk niet. De volgende kinderen hebben hun prijs thuis bezorgd gekregen: Linda Galjé, Stefan v. Dijk, Ingrid v. Lith, Pauline de Ruyter, Cressida Jobels, Edwin v. Abshoven, Rebecca v.d. Heuvel, San dra Groenendijk, Albertine de Bas, Yvonne v.d. Vaart, Miranda Montag ne, Judith v. Lavière, Jeroen Minnée, Suzanne Lambooij, Margit Barelds, Vincent v. Doorn, Franciska Uitman, Catholien Schuur, Mancha Koster en Rianne v.d. Schee. WADDINXVEEN - Dinsdagavond 24 mei om acht uur zal de Waddinxveense brassband Voorwaarts een populaire zomeravondconcert geven. Dit concert dat onder leiding staat van de nieuwe di rigent Rein Quint wordt gehouden op het grasveldje tussen de Wingerd en Weidezoom. MOERKAPELLE - Ds. J.W. van Este- rik te Mastenbroek heeft zondag 1 mei üf de hervormde kerk van Moerkapelle zijn intrede gedaan. Om half tien werd hij bevestigd door dis. P. Koeman uit Woudenberg; om half drie deed hij intrede. Beide diens ten hadden plaats in de hervormde kerk in Moerkapelle. Jan Willem van Estrik werd 8 septem ber 1956 in Nieuwland (ZH) geboren. Op 21 augustus 1983 werd hij in Masten broek in het ambt bevestigd. Hij vervult in Moerkapelle de vacature, die is ont staan door het vertrek begin vorig jaar van ds. J. Harterran naar Wijk bij Heusdca. ZEVENHUIZEN - De Haastrechtse schaatser Hein Vergeer heeft een eenja rig contract getekend bij de marathon- schaatsploeg van de zakenman Klaas Verwey in Zevenhuizen. De vierman- sploeg, die in het marathonpeloton uit komt onder de naam Recreatie Verwey, heeft tevens de contracten verlengd van Emiel Hopman en Jan Kooiman. Hein Vergeer (27) zal zich het komende seizoen vooral bezighouden met de or ganisatie. De Haastrechtenaar heeft momenteel een heupblessure en kan voorlopig nog niet trainen. De droog- training van de ploeg zal worden geleid door de oud-Nederlands kampioen op de sprint, Jan Bazen. Het ligt in de bedoeling dat Vergeer zijn eerste wedstrijd op 17 oktober in Inzell rijdt. Eigenaar Klaas Verwey van het Zevenhuizense recreatiebedrijf gunt de tweevoudig wereldkampioen alle rust: ’’Hein mag zelf bepalen welke wedstrij den hij rijdt. Ook al is hij de komende winter topfit, dan nog zal hij veel wed strijden om de KNSB-marathoncup niet rijden. Wij hebben hem vooral aange trokken om zich bezig te houden met de organisatie van internationale wedstrij den”. De wedstrijd in het begin van het schaatsseizoen in Inzell is de eerste van een reeks van vier, waarvan de laatste op 6 november in Den Haag wordt gere den. Verwey rekent er wel op dat Ver geer deze vier zal rijden: ’’Mocht Hein afhaken, dan is dat geen ramp, want wij hebben een ruime keuzemogelijkheid om een ploeg samen te stellen. Naast Vergeer, Hopman en Kooiman hebben we ook nog Jan van Capelle, Alex Jan sen en Steven Zoon onder contract, van wie vooral Jan van Capelle het heeft ge troffen, want die trouwt binnenkort met mijn dochter. Desnoods kunnen we uit komen met twee ploegen, omdat we bij de Kamer van Koophandel staan in geschreven met twee zaken. WADDINXVEEN - PvdA-wet- houder drs. M. Kraaijestein stelt vrijdagavond 20 mei om half acht in de vestiging van de openbare bibli otheek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan de video-uitleen in gebruik, evenals de computer met uitgebreide informatievoorziening. Het bibliotheekbestuur heeft deze plannen kunnen uitvoeren dank zij de medewerking van het Waddinx veense gemeentebestuur. Het zijn nieuwe activiteiten, zoals die wor den opgesomd in het beleidsplan van de bibliotheek voor de jaren 1987-1990, dat een jaar geleden verscheen. ker voor jong en oud. Het wordt een braderie met geweldig dorpsvermaak, aldus de gezamenlijke winkeliers. Zo zal er zaterdag 28 mei door de Dorp straat een levensgrote Micky Mouse met Kabouter Pim gaan lopen voor het uitdelen van lolly’s, terwijl twee clowns ballonnen aan de jeugdige bezoekers en -sters zullen geven. Er rijdt die dag een echte ouderwetse trein en er is muziek, een goochelaar, zweefmolen en een luchtkasteel. Een bekende tekenaar maakt in ieders opdracht een pentekening van iemands huis of een geliefd plekje. Ook de pop pen van de poppenmaakster zijn zeker de moeite waard. Kindergezichtjes worden beschilderd. Een 100-tal kramen met de meest uit eenlopende nieuwtjes en aanbiedingen nodigen uit tot een prettige wandeling over de feestelijke Dorpstraat, waar za terdag 28 mei hapjes en drankjes op ge zellige terrasjes klaar staan. En niet te vergeten is er het showballet, bekend van de Henny Huisman’s Soundmixshow, dat verschillende voor stellingen geeft. Voor de muntverzamelaars komt er een expert die oude munten kan taxeren op de juiste waarde en verder een kinder- bioscoop, schapenscheren met de hand, een street-parade en een echte ouder wetse troubadour. Dus: Plezier, echt ouderwets vermaak, lekker eten en drinken op 28 mei in de Dorpstraat WADDINXVEEN - Het rouwcentrum <3<Juwehof aan de Alberdingk Thijm- Jsian van C.H. de Vries Zn. is dezer ®igen voorzien van een luidklok. klok is gekocht van het geld dat fa milieleden, vrienden en bekenden in ^cember schonken ter gelegenheid van ile opening van het complex tegenover de algemene begraafplaats door CDA- t^ethouder P.F.J. van Schie. -Van de klok, die een draagwijdte heeft lot aan het einde van de begraafplaats, is door de ondernemende familie De Pyries al volop gebruik gemaakt tijdens De rijkspolitie zal overigens beleidsma tig optreden tegen te veel geluidsover last en vernielingen. Zo wordt gelet op verkeersovertredingen zoals het rijden met een bromfiets zonder uitlaat, het veroorzaken van verkeersgevaarlijke si tuaties, het plegen van vernielingen en het veroorzaken van overlast. Met nadruk worden ouders van minder- jarige kinderen gewezen op hun verant woordelijkheden voor de gedragingen sluitend leden die afkomstig zijn uit Wa- -1>.;_j- n --les. Verder het Zoetermeers Mannenk oor, een koor dat al vaker met succes mocht optreden in de St. Janskerk. De koren worden muzikaal begeleid door de pianist Rob van Dijk, de orga nist Sander van Marion en de hoboïst Han Kapaan. Deze musici zijn ook solistisch te beluis teren. Vicky Brown zal enkele van haar toppers zingen uit onder andere The Young Messiah en The Young Mozart en tevens enkele nummers van haar laatste solo-album. De koren treden ook gezamenlijk op met een aantal bekende mannenkoor werken en samen met Vicky Brown zin gen zij onder andere Stay with me till the morning, Sheep may safely graze en Plaisir d’amour. Het geheel staat onder leiding van diri gent Nan van Groeningen. Micky Mouse deelt lolly’s uit. De luidklok bij de ingang van i- dingk Thijmlaan. (Foto: C.H. de Vries &Zn.).

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 15