NKI Kabel Stedenband met Oostblok 4 Race-fiets voor foto Onze dochter Helena Rubinstein weer op de beurs Slankheidsrevolutie: Intensive Reducer. i was er een van 48 Polen op bezoek Ontvangst in gemeentehuis en muzikale groet van Concordia VVN volop in de weer Een nachtje klaverjassen Vox Jubilans in Bodegraven 1 I 8 Ml 5 Concordia Ijsselmeer 7 Weegje 111» Toelichting Internationaal Ontvangst Tegenbezoek r-.7 boekhandel veldwijk Expansie MF. ’6 L Een resultaat dat gezien mag worden. 1 T Wij nodigen u graag uit om met dit bijzondere produkt kennis te komen maken. Helpt plaatselijk af te slanken en bestrijdt cellulitis op de bovenbenen. Een afslankgel die door gebruik te maken van liposomen snel en doeltreffend helpt plaatselijk af te slanken en die bovendien cellulitis op de bovenbenen bestrijdt. Intensive Reducer wordt simpelweg 2x per dag aangebracht op de huid en de afslankliposomen doen de rest. Opgezogen door de huid dringen ze tot in de vetcellen en laten daar hun afslankingrediënten vrij. Een enzymreactie lost het vet op en de kleine deeltjes kunnen vervolgens makkelijk door het lichaam afgevoerd worden. De huid wordt weer stevig en glad. Zonder massage, of enige andere behandeling, snel en blijvend resultaat. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fat soen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. <4 I WADDINXVEEN - De Rotary Club Waddinxveen is van vrijdag tot en met zondag de gast geweest van 15 leden en hun echtgenotes van de nieu we zusterclub Mar Dyke Valley uit het Engelse Essex. Het driedaagse be zoek omvatte vrijdagmiddag een ontvangst in het gemeentehuis door bur gemeester C.M. van der Linden. ”'■“1 INTENSIVE IREDUCER Pagina 27 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 18 MEI 1988 WADDINXVEEN/GOUDA Engelse Rotarians projekten zeker zullen stimuleren. bezochten W’veen PASSAGE 53 - TEL. 12620 e iS8 ml 4 ke Valley in Essex, ongeveer 40 km oos telijk van Londen. Deze werkzaamheden vonden dit week einde hun bekroning in een bezoek van 15 Engelse Rotarians en hun echtgeno tes aan Waddinxveen. te kwam stil te liggen. Mötorpech Met een sleepboot bereikte men ten slotte de haven van Enkhuizen, waar een bezoek werd gebracht aan het mu seum aldaar, waarna de terugreis naar Waddinxveen werd aanvaard. WADDINXVEEN - De Waddinxveen- se Hervormde Gemengde Zangvereni ging Vox Jubilans werkt vanavond - woensdag 18 mei - mee aan een koor- en samenzangavond in de Bodegraafse hervormde Dorpskerk. van het tehuis voor blinde en slechtzien de kinderen Bartimeüs in Zeist. Andere medewerkenden zijn de orga- wordt geleid door dirigent Pieter Stolk. Een keur aan gewijde koorwerken zal ten gehore worden gebracht. slaagd door een zeer originele zwart-wit en met rood en groen ingekleurde foto te maken. De fotowedstrijd hield in dat er van een Panasonic fototoestel een zo’n origineel mogelijk foto gemaakt moest worden. al zeker dat het afscheid voor allen erg moeilijk zal zijn. Financieel hoopt de commissie rond te komen. Verschillen de giften van bedrijven zijn ontvangen. In het Weekblad voor Waddinxveen van vorige week stond boven een ver slag van de rijkspolitie over de tweede helft van 1987 de volgende grote kop: ’’Verkeersfouten van vier verkeersdo den”. Onze dochter was één van die doden en 12 jaar. In het artikel staat verder: ”De dodelijke ongevallen op de Coenecoop- brug, de IJsermanweg en de Piasweg waren niet te wijten aan de wegsituatie, Het bezoek van de Engelse Rotary Club uit Mar Dyke Valley werd zaterdag af gesloten moet een Hollandse feesta vond waar ook burgemeester Van der Linden met zijn echtgenote acte de présence gaven. Winkelcentrum "PASSAGE" Waddinxveen Juliana van Stolberglaan 4, Telefoon 01828-17689 I I Byoux Drogisterij Parfumerie Salon de Beauté Zaterdagmorgen vertrokken de Engel se en Nederlandse Rotary Clubs per bus De avond wordt gehouden ten behoeve naar Hoorn, waar met de ouderwetse stoomtrein naar Medemblik werd gere den. Hier ging het gezelschap aan boord van nist Jan Mulder en ds. J. Wieman. Het een motorboot richting Enkhuizen voor ruim 160 leden tellende Vox Jubilans een pleziertocht over het Ijsselmeer. Het bevreemde iedereen dat de boot steeds langzamer ging varen en tenslot- WADDINXVEEN/AMSTERDAM - NKF Holding NV in Delft, de fabrikant van energie- en telecommunicatiekabels waartoe de vestiging aan de Noordkade in Waddinxveen behoort, krijgt een notering op de officiële markt van de Amster damse effectenbeurs. Op het programma stonden verder een bezoek aan ’t Weegje in Waddinxveen- Zuid en aan Gouda, een pleziertocht over het Usselmeer en een feestavond in Waddinxveen met een verrassend op treden van de kapel van de harmonie Concordia. Afspraken werden gemaakt voor een tegenbezoek door de Wad- dinxveense Rotarians in het voorjaar van 1989. Vrijdagmorgen 13 mei werden de Britse gasten afgehaald van de nachtboot uit Harwich in Hoek van Holland. De eer ste kennismaking vond plaats in Het Praathuis van ’t Weegje. Hierna werd een wandeling gemaakt langs de oevers van dit unieke stukje na tuurschoon van Waddinxveen en tevens werd kennisgemaakt met het vissen met de hengel. Vervolgens werd de lunch gebruikt bij zakdoeken en zwarte petjes, de Rotary-leden thuis. Speciale gasten waren de gouverneur van Rotary district 157, de heer A. Boers uit Veenendaal en zijn echtgeno te. Tot verrassing van eenieder kwam hal verwege de avond een deputatie van de muziekvereniging ’’Concordia” een muzikale groet brengen aan de Engelse gasten, compleet met boerenkiel, bonte Er zullen van de in totaal ruim een mil joen uitstaande aandelen 300.000 stuks worden herplaatst tegen een koers van 145. Daarvan zijn er al 75.000 voorge plaatst. Daarnaast gaat NKF over tot uitgifte van 6,25 procent in aandelen omwissel- bare achtergestelde obligaties voor een bedrag van 35 miljoen nominaal. Deze stukken hebben een looptijd van ten hoogste 11 jaar en de aflossing vindt plaats in 8 gelijke jaarlijkse termijnen van 1992 tot 1999. De omwisselings- koers is 173 en het aantal aandelen wordt bij volledige omwisseling met 19,2 procent uitgebreid. De nu 75-jarige NKF verdween in 1970 uit de notering, toen deze onderneming werd ingelijfd door Philips. NKF maak te zich eind 1986 los van Philips en die uitkoop werd toen gefinancieerd door een consortium. Dat consortium heeft naar schatting al twee- tot driehonderd duizend aandelen in omloop gebracht en die worden verhandeld op het niet- officiële gedeelte van de parallelmarkt. De koersen liggen daar de laatste tijd rond 140. (Naschrift redactie: Het Weekblad voor. Waddinxveen gaf vorige week de letter lijke tekst weer zoals die voorkomt in het ’’Halfjaarlijkse rapportage periode 1987-11 van de Groep Waddinxveen van het Korps Rijkspolitie”. Daarin stond de door deze krant weerge geven koele, zakelijke en niet-emotionele zin: "De (vier) dodelijke ongevallen op de Coenecoopbrug, de IJsermanweg en de Plas weg waren niet te wijten aan de wegsituatie, maar aan de handelwijze van de betrokken bij dat ongeval". Dat is voor de nabestaanden en familie leden van de vier verkeersslachtoffers een hard gelag. Dit door de rijkspolitie Waddinxveen geredigeerde openbare verslag kwam ook nog aan de orde in de raadscommissie voor algemeen bestuur lijke zaken van vorige week dinsdag avond. Het Weekblad voor Waddinxveen, dat één en andermaal de verkeersveiligheid in dit Gouwedorp en het denken daar over aan de orde heeft gesteld, acht ove rigens de keiharde conclusie van de poli tie - die wij zonder toevoegingen en cor recties hebben doorgegeven aan onze le zers - niet juist. Die vormt ook geen goede invalshoek voor een lokaal verkeersveiligheidsbe- leid, dat Waddinxveen overigens bezig is vorm te geven. Wij staan op het standpunt dat bij het be vorderen van een veiliger verkeer voor iedereen het optreden van een ongeval niet zozeer moet worden beschouwd als het gevolg van een fout van een enkele verkeersdeelnemer, maar veel meer als een uiting van het niet optimaal functi oneren van het verkeers- en vervoerssys teem. Om dat functioneren te verbeteren zijn er inspanningen nodig van alle betrokke nen op allerlei terreinen). WADDINXVEEN - Zoals er eerder bericht wordt van vrijdagavond 23.00 uur tot zaterdagmorgen 7 uur in het buurtcentrum De Boog aan de C. Huij- genslaan de nacht van Waddinxveen yan de klaverjasvereniging De Spring plank gehouden. De ’’enige, echte klaverjasnacht van Waddinxveen”, die voor de derde maal wordt gehouden, is een individuele kla ver jas-competi tie die de gehele nacht plaats vindt. De competitie wordt ge speeld over zeven ronden waarvan de hoogste vijf meetellen voor de einduit slag. Er wordt gespeeld volgens de re gels van de N.K.U. (Nederlandse Kla verjas Unie). De nacht van Waddinxveen zal plaats vinden tijdens de luilak-nacht. De nacht start om 23.00 uur op 20 mei en eindigt plm. 07.00 uur op 21 mei 1988. Het kost niet meer of minder dan tien piek, bij dit bedrag zitten broodjes en koffie inbe grepen. Tijdens de nacht is er weer, zoals ge woonlijk een loterij met mooie prijzen. Bij een toelichting op de beursintroduc tie vertelde financieel directeur drs. R.L. de Bakker dat na de herplaatsing yan bestaande certificaten op de beurs geen enkele aandeelhouder nog meer dan twintig procent van het kapitaal in handen heeft. Toen NKF in 1986 los kwam van Philips nam een groep beleg gers onder de gelegenheidsnaam Ven- Een van de doelstellingen van Rotary Internationaal, waar alle Rotary Clubs wereldwijd deel van uitmaken, is het bevorderen van verdraagzaamheid, on derling begrip en vrede tussen mensen en volkeren. Deze doelstelling wordt op vele manie ren nagestreefd. Zo zal de Rotary Club Waddinxveen het komend jaar een 18- jarig meisje uit Ohio (USA) in staat stellen gedurende één jaar in Waddinx veen te verblijven. Een andere manier om deze doelstelling te bereiken is het bevorderen van on derling contact tussen Rotary Clubs uit verschillende landen. De Rotary Club Waddinxveen is na ja renlange voorbereidingen er in geslaagd de basis te leggen voor een goed contact met een Engelse zusterclub uit Mar Dy- ture Capital Investors een belang van ruim 47 procent. Het management van NKF kocht een kleine vijftien procent, het personeel vijf procent en Philips be hield zelf vijftien procent. Voor falcons (rechten om op termijn aandelen te ko pen tegen een bepaalde prijs) werd nog zeventien procent gereserveerd. Volgens NKF hebben de beleggerscom- binatie en het personeel al eerder certi ficaten gekocht waardoor er nu al twee- a driehonderdduizend certificaten op de parallelmarkt circuleren. Tezamen met de herplaatste aandelen (alle grote aan deelhouders doen aan de herplaatsing mee) komt ruim de helft van het kapi taal op de beurs terecht. NKF was overi gens al beursfonds tot 1970 toen het door Philips werd overgenomen. De middaguren werden benut voor een kennismaking met het dorp Waddinx veen en met sightseeing in Gouda. Om 17.00 uur waren de Britse gasten en de Nederlandse gastgezinnen verza meld in de trouwzaal van het gemeente huis van Waddinxveen waar burge meester C.M. van der Linden de Engel se echtparen welkom heetten namens het gemeentebestuur. Hij sprak de wens uit dat het contact tussen de beide Rotary Clubs vele jaren zou mogen duren en roemde de deug den van ons Gouwedorp. Als blijk van erkentelijkheid voor hun komst naar Waddinxveen ontvingen de gasten een kaarsenhouder en een gekleurde kaars. De president van de Rotary Club Mar Dyke Valley overhandigde aan de bur gemeester een persoonlijke brief van zijn Britse collega en namens de leden van de Engelse Rotary Club een fraaie kristallen asbak met embleem. De Waddinxveense burgemeester on derhield zich daarna geruime tijd met de Engelse gasten hetgeen door hem bijzonder op prijs werd gesteld. Gedurende de rest van deze vrijdag ver bleven de Engelse echtparen bij de di verse gastgezinnen. Een ander hoogtepunt was de presenta tie van een, door een aantal Rotary-le- den van Waddinxveen samengestelde, videofilm waarin alle 37 leden van de Rotary Club Waddinxveen werden voorgesteld, het geheel omlijst met filmbeelden van het dorp Waddinx veen. Dit maakte grote indruk op de Engelse gasten. Van vrijdag 3 tot en met woensdag 8 juni brengen 48 Polen uit Poznan en omge ving een bezoek aan Gouda en omstre ken. Dit bezoek vloeit voort uit de bezoeken die de Hollanders al eerder hebben ge bracht aan de Polen, uitgaande van de Vereniging Vriendschap Holland-Po- len. De Poolse gasten worden onderge bracht in gezinnen die al eerder naar Po len gingen. De Polen verheugen zich, ondanks de voor hen aan dit bezoek ver bonden hoge kosten, enorm aan het be zoek in deze omgeving. Vooral de contacten met het westen worden als zeer belangrijk ondervon den. De Polen komen vrijdagavond om streeks zes uur ’s avonds aan op de par- keersplaats achter het station van de Nederlandse Spoorwegen te Gouda aan de Bloemendaal-kant. Velen verheugen zich al op het hartelij ke weerzien van de gasten, die inmid dels vrienden en bijna familie zijn ge worden. De gastgezinnen houden zich die dagen bezig met hun gasten en zullen hen van alles laten zien. Naast winkels en derge lijke ook culturele dingen. Maandag 6 juni wordt met de gehele groep een dagexcursie gemaakt naar de Deltawerken en dinsdagavond wordt in het Anne Frank-centrum in Waddinx veen de afscheidsavond gehouden met wat muziek en dans, een hapje en een drankje. Het comité belast met de organisatie, bestaande uit de heer en mevrouw Van Duuren uit Reeuwijk, de heer en me vrouw Both uit Waddinxveen, de heer en mevrouw Lingmont uit Gouda en de heer ei) mevrouw van Dam uit Moord recht, hebben gezamenlijk met de gast gezinnen alles gedaan en georganiseerd om het de gasten zo gezellig en leuk mo gelijk te maken. Woensdagavond omstreeks negen uur ’s avonds vertrekken de gasten weer uit Daar is Ton Bennemeer zeer goed in ge- Gouda vanaf dezelfde plaats. Het is nu WADDINXVEEN - De afdeling Wad dinxveen van Veilig Verkeer Neder land, die volgende week woensdag avond 25 mei een werkvergadering houdt, is zaterdag 28 mei present op het Lentefeest in de Dorpstraat en organi seert dinsdag 31 mei en woensdag 1 juni de praktische verkeersproef voor scho lieren. VVN komt woensdagavond 25 mei om zeven uur in werkvergadering bijeen ten huize van de secretaris aan de Acaci as traat 26. Op deze dag voor de leden en belang stellenden toegankelijke bijeenkomst zullen ter sprake komen de verkeers proef 1988 voor scholieren, de actie autogordels en de werkzaamheden van de verschillende werkgroepen. Veilig Verkeer Nederland zal als gast van garage Kool aanwezig zijn op het Lentefeest in de Dorpstraat. Tijdens deze op zaterdag 28 mei te houden manifestatie zal er in' de voorlichtings stand van WN gelegenheid worden ge boden om deel te nemen aan de ogen test voor bestuurders van voertuigen. gel concentré pour te corps »'^jxkposonrtes dingsproces hier in Waddinxveen. Een stedenband heeft echter een geheel andere bedoeling andere bedoeling. Mensen in Waddinxveen en in de Oost- blokgemeente zouden op basis van ge lijkwaardigheid contacten moeten kun nen opbouwen. Net zoals dat gebeurt bij de hervormde Immanuëlkerkgemeente en de Centrale Hervormde Gemeente. Deze contacten zijn overigens slechts voor een vrij beperkte categorie toegan- kelijk vanwege het informele karakter en ze zijn opgezet vanuit een kerkelijke achtergrond. In het artikel van Bert Woudenberg loopt als het ware een noord-zuid lijn, - waarin ontwikkelingssamenwerking hel belangrijkst is. Een stedenband daaren tegen heeft, zoals bij de contacten van de beide hervormde kerken, een oost- west richting en dient gezien te worden in het licht van toenadering. Het gaat bij het Vredesplatform niet om - het geven van ondersteuning aan de Oostblokgemeente. Ontspanning tus sen landen, die elkaar als vijand zien, bevorder je meestal niet door de ’’ande re kant” als ontwikkelingsland te bena deren. Wat het Vredesplatform dus beoogt is het kweken van meer bekendheid met eikaars samenleving door het opbou wen van hechte persoonlijke relaties. Die ontstaan vooral tussen mensen met dezelfde interesse. We denken daarbij aan een breed scala van mogelijkheden, zoals op gebied van cultuur, sport, jeugd, kerk, politiek, toerisme enz. Deze contacten zullen dus niet alleen groeien tussen een aktieve kern van organiserende mensen hier en ginds, maar juist tussen grote groepen inwoners van beide gemeenten. Daardoor ontstaat uiteraard, ook een zekere bewustwording, die, op termijn, de door Bert Woudenberg opgenoemde projekten zeker zullen stimuleren. Het bezoek van de Engelse Rotary Club uit Mar Dyke Valley aan Waddinxveen heeft in alle opzichten voldaan aan de eerder genoemde doelstelling van Inter nationaal service van Rotary Internati onaal. Zij kwamen als vreemden naar Wad dinxveen en gingen zondagmorgen als vrienden terug naar Engeland. De vele, vaak persoonlijke, contacten tussen de beide Rotary Clubs wettigen de hoop dat dit eerste bezoek aan Waddinxveen zeker niet het laaste geweest is. Voorjaar 1989 zullen de Rotaryleden uit Waddinxveen met hun echtgenoets een tegenbezoek brengen aan de zuster- clubs van Rotary in Mar Dyke Valley. In het Weekblad voor Waddinxveen van 4 mei schrijft Bert Woudenberg on der de titel ’’Internationaal Waddinx veen” zijn visie over een stedenband met het Oostblok. Daarin somt hij de projecten op die Waddinxveen in de internationale sfeer ontplooit. Zo hebben we de projecten van de Kerngroep Ontwikkelingssa menwerking in Burkino Faso (Torna) en Peru (Lima). Vervolgens worden de contacten die de hervormde Immanuël kerkgemeente in de DDR (Olvenstedt) en de Centrale Hervormde Gemeente in Hongarije (Székesfehévar) ge noemd. Daarna passeren de Stichting Wereld winkel en het steun- en bewustwor- dingsproject voor Zuid-Afrika de re vue. In de vaart van het schrijven is hij wellicht niet toegekomen aan vermel ding van bijv, het lofwaardige streven van de fam. A. Both en de levensmidde lenpakketten voor en bezoeken aan Po len. Een lange inleiding die is bedoeld om het initiatief van het Vredesplatform Waddinxveen voor een stedenband met een gemeente in het Oostblok tegen het licht te houden. De conclusie die uiteindelijk volgt wordt voorafgegaan door een aantal ali nea’s met een wat negatieve teneur. Versnippering en geen enthousiasme, leiden tot de afwijzing door Bert Wou denberg van het plan. De lezer zou uit het artikel op kunnen maken dat het plan van het Vredesplat form weer een projekt in dezelfde sfeer is. Misschien zelfs een concurrent, maar dat is toch echt niet de bedoeling. Het Vredesplatform vindt dat de ge noemde projecten moeten blijven, krachtig ondersteund en, waar moge lijk, dienen te worden uitgebreid. Zij verdienen meer aandacht van de men sen in ons dorp. Behalve de contacten van de beide her vormde kerken zijn die projecten in de eerste plaats opgestart om de mensen daar een menswaardiger bestaan te gé ven door middel van concrete hulp van hier. Dat gaat hoogstwaarschijnlijk het beste met een vergevorderd bewustwor- NKF heeft expansieplannen, onder meer door acquisities. Het bestuur denkt daarbij aan een kabelfabrikant, die niet al te sterk is op het gebied van de know-how. Zelf heeft NKF een rela tief grote researchafdeling in huis, een situatie die nog dateert uit de Philips- tijd. Het bedrijf, dat energie- en telecommu nicatiekabels fabriceert en werk geeft aan 1.500 mensen, denkt de winst van vorig jaar (21,7 miljoen) dit jaar ten minste te evenaren. Mocht dit lukken, dan komt er in het voorjaar van 1989 weer dividend: circa zeven gulden, raamt het bestuur. De orderportefeuille is op het ogenblik vijftien procent groter dan op 1 januari. WADDINXVEEN - Waddinxvener Ton Bennemeer, medewerker van Foto Film Sjaak Noteboom BV in het winkel centrum ”de Passage” heeft de eerste prijs - een race-fiets - gewonnen door mee te doen aan een fotowedstrijd van Panasonic/Combifoto. maar aan de handelswijze van de be- trekkenen bij dat ongeval...” Over de wegsituatie van de Coenecoop- brug en de Piasweg wil ik niet oordelen, J maar juist de T-kruising Van Dort J Kroonweg-IJsermanweg was een heel gevaarlijke. En daar is onze dochter verongelukt. Eigen schuld? Kom nou. En nu Als het kalfstaan daar extra verkeersborden, omdat haar ongeval niet aan de wegsituatie te wijten was. Dan is er ook geen noodzaak geweest om de uitzicht belemmerende bosjes weg te kappen. Moraal: Denk eerst na voordat u weer zo’n koel, zakelijk verslag maakt. U reit1 bij betrokken familieleden weer wen- den open door onjuiste berichtgeving. Piëteit heet dat ten aanzien van de do- den en de nabestaanden. C. STRIJDHORST Zevenhuizen LEZERS schrijven Een vertegenwoordiger van Panasonic foto! video reikte Ton Bennemeer als eerste prijs een race-fiets uit, terwijl in het midden Sjaak Noteboom toe kijkt. (Foto: Sjaak Noteboom). NAMENS HET VREDESPLAT FORM WADDINXVEEN Doede Bakker, De Akker 114

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 27