PvdA-wethouder wil andere feestdagen Popfestijnmet luilak J praktisch humanisme Ruim veertig prijzen le feestmarkt ’’Uitvaart vorm van I Bijvoorbeeld 1 mei, 5 mei, Islam en RK-vieringen In De Bonkelaar van 12.00 uur ’s nachts tot 5.30 uur Rommelmarkt Bethelschool brievenbussen Dr. André de Bruin en Corrie van Vliet 5? Thema-avond over eet- Gehandicapten- sport: 8.313,70 Creative bijeenkomst van de PvdA Evangelisatie- krant in alle verslaving Gouwebos Meldadres Lotnummers Afhalen Behoefte Livity Kosten Vooroordeel Onderwijs Maatregelen Afscheid Humanisme Pagina 9 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 18 MEI 1988 De saxofoniste Candy Dulfer. De Reggaegroep Livity. 2 08123, Van de ontvangen gelden kunnen enke le zeer dringende projecten gefinan cierd worden. MARTIN KRAAIJESTEIN (PvdA) WADDINXVEEN - Er is een herbezinning nodig op de officiële (christe lijke) feestdagen in ons lans, erfenissen boven de 100.000,- moeten naar de staat, de dienstplicht moet worden afgeschaft uit oogpunt van emanci patie en gelijke behandeling en het Gouwebos (”de duurste vrouwvrien delijke hondenuitlaatplaats van Midden-Holland”) moet een andere op zet krijgen. WADDINXVEEN - De in Waddinx- veen gehouden collecte voor de gehan dicaptensport (Nationaal Fonds Sport- gehandicapten) heeft een bedrag van 8.313,70 opgebracht. Voor de enthousiaste medewerking van de vele collectanten is de stichting bij zonder dankbaar. na de dood, met een hiernamaals. Daarom wordt bij het afscheid het le ven van de overledene, diens levens houding en betekenis voor anderen benadrukt. De uitvaartbegeleidster of -begeleider zal er ook naar streven om de gevoelens en herinneringen van nabestaanden onder woorden te brengen. Het is wenselijk een doorstromingssub- sidie in te voeren. Mensen met een lage huur en een behoorlijk inkomen krijgen een doorstromingssubsidie van bijvoor beeld 10.000,- als zij een duurder huis betrekken en een goedkope huurwo ning achterlaten. Er is een aanzienlijk tekort aan betaal bare huurwoningen voor mensen met lage inkomens. Daarnaast zijn er veel mensen met behoorlijke inkomens die in goedkope huurwoningen wonen. Op initiatief van dit centrum en het buurthuis ’t Gemaal aan de Kanaaldijk is er tussen twaalf uur ’s nachts en half zes ’s morgens een gratis toegankelijk feest georganiseerd met saxofoniste Candy Dulfer (zij zat in het voorpro gramma van Madonna in Nederland) en haar band Funky Stuff, de reggaegroep Livity en discomuzieK. Candy Dulfer maakte als 12-jarige haar debuut als saxofoniste bij de groep van de immer vooruitstrevende Rosa King, nadat zij al enige jaren ervaring had op gedaan in één van de vele formaties van haar vader saxofonist Hans Dulfer. De muziek van deze allernieuwste Fun- PAUL VAN SCHIE CDA WADDINXVEEN - De bussluis in de IJsermanweg bij de Zuidplaslaan blijft voorlopig gehandhaafd. Dat heeft CDA-wethouder P.F. J. van Schie in de raadscommissie voor openbare werken en -bedrijven gezegd. Over wogen wordt ook de Sniepweg bij de Bomenwijk van een bussluis te voor zien om het doorgaande verkeer te dwingen de Dreef als alternatieve rou te te kiezen. Het Gouwebos is de duurste, en naar men zegt, vrouwvriendelijkste honden uitlaatplaats van Midden-Holland. Er dient een nieuw evenwicht gevonden te worden tussen de belangen van de hon denliefhebber, de recreant en de natuur (vogels). Het Humanistisch Verbond leidt vrij willigers op tot uitvaartbegeleider. Dat gebeurt meestal in Utrecht. In Midden-Holland behoort de Goudse Corrie van Vliet tot de vrijwilligsters van het eerste uur. Zij en haar colle ga’s zien met voldoening terug op hun werk. Het centrale meldadres voor uitvaartbegeleiding in Midden-Hol land is 070-252220. De eerste vijf lange weekends in Ba- velds Dennen in Denekamp zijn vrijdag De prijzen kunnen tijdens de komende feestmarkt van vrijdag worden afge haald bij marktmeester Jan Meijer (Wingerd 201). Hij is te vinden in de feestwagen. André de Bruin: ’’Humanistische uit vaartbegeleiding is mogelijk als de na bestaanden daar behoefte aan hebben. Uiteraard zijn dat altijd humanistisch denken. En dat zijn er aanzienlijk meer dan het ledental van het Humanistisch Verbond doet vermoeden. Vanzelf sprekend is dat deze dienstverlening plaats vindt vanuit de humanistische kijk op de mens. Die is niet-gods- dienstig. Een humanist gaat er immers van uit dat mensen zelf vorm en zin aan hun leven geven”. Corrie van Vliet: ”Een uitvaart draagt bij aan de rouwwerking wanneer aan de uitvaartplechtigheid een persoonlijke inhoud wordt gegeven. Wie heeft het niet meegemaakt dat nabestaanden, door hun verdriet, niet in staat bleken een passende toespraak te houden, hoe wel ze dat toch graag hadden willen doen. Dan lijkt het alsof er niets te zeg gen zou zijn geweest. Zo’n ervaring werkt lang na en heeft een nadelige in vloed op de rouwwerking. Een huma nistisch uitvaartbegeleider kan dan in een behoefte voorzien met een toe spraak die uitgaat van het leven van de overledene. Waarin gewezen op zijn/ ky Stuff-formatie is dan ook een en smaakvolle mix van allerlei stijlen, waarmee Candy in haar korte carrière kennis maakte, met als hoofdschotels funk, rock en hardcore be-bop jazz so lo’s. Vanaf midden 1987 speelt Livity in de huidige samenstelling. Livity speelt vele van de originele Jamaicaanse reggaes- tijlen, waarbij de nadruk ligt op lovers- rock en de dancehall-style. een inkomen of uitkering op minimum niveau, in het bijzonder voor diegenen die kinderen hebben tussen de 4 en 18 jaar (op school) is zeer ernstig. Voor de ze categorie dient op korte termijn een extra kinderbijslagregeling te komen. Bussluis blijft op IJsermanweg ”Uit oogpunt van emancipatie en gelij ke behandeling dient of de dienstplicht te worden afgeschaft of een vergelijkba re (sociale) dienstplicht voor vrouwen en mannelijk vrijgestelden te worden ingevoerd”, is een andere stelling van de socialist, die er verder nog de volgen de meningen op nahoudt. WADDINXVEEN/GOUDA - ’’Hu manistische uitvaartbegeleiding is een bijzondere vorm van praktische humanisme”. Dat zeggen de in Wad- dinxveen wonende dr. André de Bruin, voorzitter van het Humanis tisch Verbond afdeling Midden-Hol land en de Goudse uitvaartbegeleid ster van het HV, Corrie van Vliet. Beiden wijzen er in een gesprek met het Weekblad voor Waddinxveen op dat er ook in de Goudse streeken dus ook in Waddinxveen, mogelijkheden bestaan om een beroep te doen op de vrijwilligers van de humanistische uit vaartbegeleiding. Nabestaanden we ten dat vaak niet en begrafenisonder nemers laten meestal na daar op te wijzen. WADDINXVEEN - Luilaknacht - de nacht van vrijdag op zaterdag voor Pinksteren - is er een groots popfestijn in het sociaal-cultureel centrum De Bonkelaar aan de Beukenhof in Waddinxveen. WADDINXVEEN - De Waddinxveense marktkooplieden houden ko mende vrijdag in de Willem de Zwijgerlaan hun tweede feestmarkt. Er zijn dan weer - evenals afgelopen vrijdag - vijf lange weekends te winnen in het bungalowpark Bavelds Dennen in Denekamp. Per feestmarkt gaat het om zo’n veertig prijzen. De uitvaartbegeleiding wordt ver zorgd door vrijwillig(st)ers. Een ho norarium is dus niet verschuldigd. Wel wordt een vergoeding voor de ge maakte onkosten en voor het in stand houden van deze dienstverlening ge vraagd, als regel is dat 125 gulden. WADDINXVEEN - De afdeling Waddinxveen van de Partij van de Arbeid (PvdA) houdt donderdag 19 mei in het buurtcentrum De Boog een ’’creatieve bijeen komst”. Na een aantal vergaderingen over het landelijke toekomstrapport ’’Schuivende panelen” kunnen de aanwezigen aan de hand van een aantal willekeurige en prikkelende stellingen een eigen visie ontvou wen op de toekomst van de PvdA, zonder daarbij rekening te houden met de landelijke rapporten. PvdA-wethouder drs. M. Kraaijes- tein verzorgt de inleiding. Na de formele vergadering is er een gezel lig samenzijn en zijn er mogelijkhe den voor een gezellig spelletje kaarten. Het stellen van een maximum leeftijd bij solliciaties is veelal een vorm van vooroordeel en kan discriminerend werken. WADDINXVEEN - Komende zater dag wordt van negen tot één uur voor de derde keer een rommelmarkt gehouden op het plein van de hervormde Bethel school aan de Heggewinde. Naast de gebruikelijke bruikbare ’’rom mel” zijn er planten en bloemen en perkgoed voor een spotprijsje te koop. Ook de inwendige mens kan hier goed aan zijn trekken komen, broodje worst, frikandel, kroket, stroopwafels en slaatjes vormen een kleine greep uit het assortiment. Voor oud en jong zijn er leuke spelletjes te doen met aantrekke lijke prijsjes. Dat zijn drie van de tien willekeurige politieke stellingen, die PvdA-wethou der drs. Martin Kraaijestein af en toe bewust wat ongenuanceerd heeft ge maakt voor de op donderdagavond 19 mei in het buurtcentrum De Boog aan de C. Huijgenslaan te houden ledenver gadering van zijn partij Op deze PvdA-vergadering zullen de le den kunnen spreken over een eigen toe komstvisie voor de partij, die af mag wijken van de inhoud van het ook in Waddinxveen veelbesproken landelijke rapport ’’Schuivende panelen”. Een voorzet daartoe is gegeven door Martin Kraaijestein op pagina 2 van het pasver- schenen PvdA-blad ’’Prikbord”. ’’Hoewel historisch goed te begrijpen is het vreemd dat in onze samenleving de officiële feestdagen bijna allemaal Christelijke feestdagen zijn. Een herbe zinning is op zijn plaats (bijvoorbeeld ten aanzien van 1 mei, 5 mei, Islam, deels RK). Culturele pluriformiteit be tekent ook op dit punt dat aanpassingen nodig zijn”, vindt de PvdA-wethouder. Uit oogpunt van gelijke startkansen en individualisering dienen naar zijn me ning erfenissen, bijvoorbeeld boven de 100.000,- aan de staat ten goede te ko men. Wel dient onderzocht te worden hoe nadelige neveneffecten voorkomen kunnen worden. haar levensvisie. Op de betekenis van de overledene voor de nabestaanden. Op wat zij op hun beurt voor hem bete kend hebben”. ”In een gesprek met de nabestaanden verzamel ik gegevens. Ik laat hen zoveel mogelijk vertellen en door alle emoties heen krijg ik een goed beeld van de dier bare overledene. Daarna schrijf ik een toespraak waarin de gevoelens van de nabestaanden zo goed mogelijk worden weergegeven, zodat zij daar een beetje troost in kunnen vinden. Wanneer later blijkt dat je daarin geslaagd bent, schenkt dat grote voldoening”. De overheid heeft tot taak een brede culturele vorming voor iedereen moge lijk te maken. Dit mag eventueel ten koste gaan van luxe culturele voorzie ningen. WADDINXVEEN - ’’Eetverslaving” is het onderwerp van de thema-avond, die de Werkgroep Vrouwenemancipatie Waddinxveen dinsdagavond 31 mei om acht uur houdt in het vrouwenraadhuis De Vlieger aan de Staringlaan. De toe gang is gratis. Gastspreekster op deze avond is Jac queline Commandeur, medewerkster van de Stichting Eetverslaving in Am sterdam. Deze stichting is actief in het opzetten en begeleiden van zelfhulp groepen voor eetverslaafde vrouwen en staat onder leiding van Lola Verkuil. Eetverslaafd zijn betekent, de hele dag denken aan eten en niet mogen eten. Eten, niet uit honger, maar omdat ie mand zich eenzaam, moe of ontevreden voelt. Enorme hoeveelheden voedsel naar binnen werken, zonder op de smaak te letten. Overgeven en laxeer middelen gebruiken om het verboden eten maar weer snel kwijt te zijn. Veelal wordt aangenomen dat eetver slaving bij vrouwen een (on)bewuste re actie is op haar maatschappelijke posi tie en dat dwangmatig eten en de onvre de van vele vrouwen samenhangt met het niet kunnen uiten van gevoelens en emoties en het daarom weg-eten van de ze emoties. Eten kan zoveel betekenissen gekregen hebben dat ”veel-eten” of ”niet-eten” een manier wordt om je te handhaven. Als je eenmaal gewend bent dat eten de centrale plaats inneemt in je leven, is het niet eenvoudig om dat weer te ver anderen en de emoties die vrijkomen wanneer je besluit je eetobsessie los te laten, onder ogen te zien. Op de avond in De Vlieger wordt een vi deofilm vertoond en daarna onderling gediscussieerd over het onderwerp. Volgende week zal de Zuidplaslaan op de Beijerincklaan zijn aangesloten. Het verkeer kan dan van het nieuwe kruis punt gebruik gaan maken. Begin dit jaar werd met de werkzaam heden aan het kruispunt begonnen. In verband met het intensieve sluipverkeer werd de IJsermanweg voor het verkeer afgesloten. Het busverkeer kon door middel van een bussluis van de IJser manweg gebruik blijven maken. Deze bussluis zal voorlopig gehandhaafd blij ven. De Beijerincklaan zal de status van autoweg behouden. 300 meter voor de kruising met de Zuidplaslaan zal een maximum snelheid van 70 km/uur wor den ingesteld. Om een veilige en vlotte afwikkeling van het verkeer te bevorde ren zijn op de Beijerincklaan uitvoeg- stroken aangebracht en wordt het ver keer met verkeerslichten geregeld. Binnen het college van Burgemeester en Wethouders bestaan plannen om de huidige afsluiting van de IJsermanweg ter hoogte van de Akkers in de wijk Zuidplas te verplaatsen naar de Ekster- dreef. Voor een heel plezierig en verzorgd weekeinde voor zes personen komt men in aanmerking door in het bezit te ko men van loten die bij elk bestede vijf gulden worden uitgedeeld. De trekkin gen zijn vrijdag om 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 en 17.30 uur. De laatste trekking van afgelopen vrij dag gebeurde door WD-wethouder K.W.Th. van Soest. Niet alleen vijf bungalowweekends waren die dag ver loot, maar ook een aantal andere prij zen, zoals een tuinmeubelset, koffieze tapparaten en barbecues. Gedurende beide vrijdagen is het prijzenpakket van de 27-jarige weekmarkt zo’n 7.000,- groot. stevige t Maar ook de soca wordt niet ongemoeid gelaten. Dit, omdat deze lekkere luchti ge muziek past bij hun zonnige uitstra ling. Naast deze muzikale kant, beheersen de jonge muzikanten (met een gemiddelde leeftijd van 20 jaar) het entertainment in de show. Zo ontstaat op het podium, onder aanvoering van zanger Raoel Soediono, een tropical party, die zijn weerga in wijde omstreken sinds jaren niet gekend heeft. Adviezen van het ministerie van Onder wijs en Wetenschappen zoals ’’Kies Exact” scheppen verwachtingen op een baanwaarvan het maar zeer de vraag is of die kan worden waargemaakt. In het verleden is gebleken dat arbeidsmarkt- voorspellingen op wat langer termijn van relatief weinig waarde zijn. Het is beter te adviseren ’’Kies wat je leuk vindt, waar je plezier in hebt en waar voor je geschikt bent!”Een opleiding is nadrukkelijk veel meer dan het voorbe reiden op de arbeidsmarkt. De waarde die aan het onderwijs wordt gegeven en de hoge eisen die aan het on derwijs worden gesteld vragen veel van de leerkrachten. Er dient een ’’opwaar dering”, ook in finaciële zin, te komen van leerkrachten in het basis- en voort gezet onderwijs. De financiële situatie voor mensen met Andere verkeersmaatregelen zijn: - Met de bewoners van de Burgemees ter Trooststraat zal worden overlegd over de invoering van de maximum snelheid van 30 km. Zulke gebieden zijn er ook in de Oostpolderwijk. Voorts wordt als voorbereiding op de herstraat- werkzaamheden per wijk onderzocht of invoering van 30 km-gebieden mogelijk is. Op dit moment wordt gewerkt aan het bekijken van de bestaande voorstel len voor de Oranjewijk. - Er is een studie gaande om de Pias weg verkeersluw te maken. Onderwerp van onderzoek is ook de verkeerspro blematiek in de Kanaalstraat en de haal baarheid van de doortrekking van de Oranjelaan naar de Rijnlandstraat. - Met de bewoners van de wijk Zuid plas zal weer nader worden overlegd over de parkeerproblematiek in deze wijk. Er is al een inspraakavond gehou den, waarna de voorstellen door de ge meentelijke dienst Openbare Werken en -Bedrijven zijn aangepast. Ook zijn er gesprekken geweest met de bewo- De humanistische uitvaartbegelei ding is ontstaan uit de gedachte dat het een fundamentele behoefte van de mens is om vorm te geven aan het afscheid van een overledene. Dat afscheid nemen kan op vele ma nieren. Het gesproken woord speelt daarbij vaak een belangrijke rol. In het humanisme staat de mens cen traal. Humanisten houdn zich over het algemeen niet bezig met een leven nersvereniging Zuidplas. - Er is door het bedrijf Alrecon een nieuw verzoek bij de gemeente inge diend tot plaatsing van een vijftal recla- me-abri’s. Alrecon is een activiteit van de gezamenlijke openbaar vervoerbe drijven voor het verkrijgen van recla- me-inkomsten. -:De aansluiting Kanaaldijk-Coene- coopweg (bedrijvenpark) is gereed. WADDINXVEEN - Binnenkort zal ook in Waddinxveen huis aan huis een evangelisatiekrant worden verspreid. De krant wordt geproduceerd door de vereniging ”Het Zoeklicht”, uitgever van het gelijknamige blad, dat 80 jaar geleden is opgericht door de bekende Johannes de Heer. Het drukken van de krant (oplage één miljoen exemplaren) komt volledig voor rekening van een initiatiefnemer, die onbekend wil blijven. Ook in Waddinxveen heeft zich een ent housiaste groep mensen achter dit initi atief geschaard. Zij hebben 8000 exem plaren besteld, die ze in ons dorp zullen verspreiden. gevallen op de lotnummers: 03779, 11748,17608,19359 en 34108. Waardebonnen vielen op de nummers: 02656, 03701, 03789, 04771, 09259, 09631, 09871, 11800, 12624, 12730, 13460, 16908, 20207, 23024, 29821, 36992 en 37125. Koffiezetapparaten vielen op: 10924, 18414,18759 en 19053. Thermoskannen op: 01119, 11636,24103 en 27008. Barbecues op: 01295, 11642, 16054, 19136, 33778’ en beren op nummers 02576, 02649, 04473,19066 en 24151. j i j 1 juiuuiiuiioviiv uiivuai iL'vgviviumg is De Goudse uitvaartbegeleidster bedoeld voor mensen die zich herken- van het Humanistisch Verbond Corrie van Vliet. Het humanisme is een niet-gods- dienstig levensbeschouwing die er van uitgaat dat mensen zélf zijn en vorm geven aan het eigen bestaan, zonder daarbij steun te ontlenen aan een macht buiten henzelf. Humanistische uitvaartbegeleiding is nen in het humanisme. De begelei ding wordt gedaan door vrijwillig- (st)ers onder verantwoordelijkheid van het Humanistisch Verbond. Humanistische uitgangspunten spe len een centrale rol bij deze dienstver lening, maar zullen bij de uitvaartbe geleiding niet altijd met zoveel woor den ter sprake komen. |k i 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 9