W’veense File-aanpak Randstad: Per dag 45.000 reizigers meer Nieuwe media van start I <1 politieman maakt plaat Westnederland komt met knelpuntenoplossingen op Provinciehuis Voor een goed doel Stormvliegers Concordia bezocht Luchtmacht- kapel Avondvier daagse Boskoop Scouting St. Victor gaat auto’s wassen Willem van Es-tournooi is vervroegd Bij heihuis in W’veen Burgemeester reikt meubel cheque van 5 mille uit GRATIS Resultaten Computer Doorstroming Sneldiensten REGIO ieuws Medewerking Pagina 13 i VOOR EEN GOED BOEK boekhandel veldwijk b.v. PROJEKT en WONINGSTOFFERING NU: BIJ AANKOOP VAN MINIMAAL 1.200- ARTIKELEN UIT ONZE FOLDER 1000 WATT STOFZUIGER. WADDINXVEEN/BOSKOOP - De bebouwde kom van Waddinx veen vormt geen enkel obstakel meer voor de lijndienstbussen van NV Verenigd Streekvervoer West nederland, zo blijkt uit de door het Waddinxveense busbedrijf vorige week in Den Haag gepresenteerde plannen met file-oplossingen in de Randstad door een infrastructuur voor een sneller bussysteem. Van de opgesomde 49 knelpunten is de hefbrug in Boskoop er nog altijd één van. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 25 MEI 1988 I i 1 I I „HARWA” VAKKUNDIGE VLOERVERWENNERS NAAR openbaar vervoer zodanig verbeterd worden dat het een echt alternatief wordt voor de automobilist. Dit kan al- De op dezelfde wijze als boeken uit te lenen videobanden hebben uitsluitend een informatief en documentair karak ter. Ze vormen geen concurrentie voor de in Waddinxveen gevestigde vide otheken, zo heeft het bibliotheekbe- stuur onder voorzitterschap van A. obanden is een nieuwe activiteit rond de nieuwe media, waarop het bestuur van hof, Zoetermeer - Rotterdam, Slikker veer - Bolnes en Zwijndrecht - Rotter dam Kralingse Zoom. Juist ook voor de sneldiensten is een vlotte doorstroming een absolute voorwaarde. Voor het van start gaan van de nieuwe informatiemogelijkheden bestond een grote belangstelling bij zowel het bibli- otheekbestuur als bij leden van de ge meenteraad. Zij woonden de ingebruik stelling bij mers en tijdens de slotceremonie spelen alle bands, bestaande uit 200 man het refrein van ”ons” nummer. Dat lijkt me geweldig.” P.iss<»qc W<idd.n»veen Tel 01828 12620 Infrastructuur die de doorstroming van het busverkeer verbetert, komt volgens de Wet Personenvervoer in aanmerking voor een grote tot volledige rijksbijdra- ge- Tegelijk met de ingebruikname van de uitleen van videobanden voor studie, i 1 I i r i (ZIE OOK ONZE ETALAGE) a- apijtservice WADDINXVEEN - Komende za terdagmiddag zal burgemeester C.M. van der Linden bij de Eiken meubelmakers Van Wijk aan de Wilhelminakade de hoofdprijs van 5.000,- uitreiken van de tussen Pasen en Pinksteren gehouden slagzinnenactie van de Stichting Meubelstad Waddinxveen. Met het door de meubeltoonzalen en meubelfabrikanten gedurende zeven weken gehouden Letterspel was in totaal negentien duizend gulden aan meubelcheques te win nen. Aan het spel kon iedereen mee doen door een slagzin te maken van de 20 letters die bij de zeven leden van Meubelstad Waddinxveen met negen filialen waren te vinden. Aan het eind van elke week werd telkens geloot wie in aanmerking kwam voor een meubelcheque van 2.000,-. De extra meubelcheque van 5.000,- is voor de bedenker/ ster van de orgineelste slagzin. De Stichting Meubelstad Waddinx veen telt op dit moment zeven le den: Baan’s Meubelen (Zuidkade), Meubelspecialist Gebr. Bakker en Zn. (Noordkade en Henegouwer- weg), Berkesteijn Meubeltoonza len BV (Wilhelminakade-Noord- ringdijk), Hoogenboezem Meube len en Tapijten (Wilhelminakade), Jeantique Stijlmeubelen (Zuidka de), Meubelfabriek Mulleman BV en Stylish Furniture BV (Mercuri- usweg) en De Eiken Meubelma kers Van Wijk BV (Wilhelminaka de). Van de stichting zijn in vroeger tijd wel eens 20 meubeltoonzalen, meubelfabrieken en wonnginrich- ter lid geweest. Maar in de loop der tijd zijn met name de woninginrich ters, een klokkenfabrikant en een enkele meubeltoonzaal en meubel fabriek hun eigen weg gegaan. Tweede Paasdag bleek echter dat ze wel degelijk meeprofiteren van de gezamenlijke promotie-activi- teiten van de Stichting Meubelstad Waddinxveen. De op 10 januari 1984 opgerichte stichting, die wordt voorgezeten door de heer G.Th.B. Mulleman, toonde in september vorig jaar de old-timer, die ter stimulering van de promotie-activiteiten was aan geschaft. Bij die gelegenheid werd gezegd dat Meubelstad Waddinx veen beschikt over een promotie- budget van een half miljoen gulden per jaar. De Stichting Meubelstad Waddinx veen ondervindt van het Waddinx- veense gemeentebestuur een goede ondersteuning. Zo is gemeente ambtenaar C.A.P.M. Loose secre taris van het stichtingsbestuur. In 1984 kwam de gemeente met 10.000,- subsidie voor het samen werkingsverband over de brug en in 1985 met 5.000,-. WADDINXVEEN - PvdA-wethouder drs. M. Kraaijestein heeft vrijdag avond in de bibliotheek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan het start- sein gegeven voor het uitlenen van videobanden en het gebruik maken van de computer met allerlei verenigingsnieuws. Met een druk op de knop stelt PvdA-wetouder drs. M. Kraaijestein de nieuwe compuerinformatie van de bibli- otheekvestiging aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan in gebruik. Naast hem kijken toe bibliotheekvoorzitter Kaufman en om hen heen de raadsleden J. AHielema (CDA), Ch. A.A. Wijnen (PvdA) enH.C.J. de Bas (PCW). Geheel links bibliotheeksecretaris F.H. de Ruijter. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN/ZOETERMEER - De aan de Busken Huëtlaan wo nende en als wijkagent in Zoetermeer werkende Roel F. Deira (28) heeft samen met zijn Zoetermeerse collega Ron Groot het plaatje ’’Holland ....Kikkerland” gemaakt, dat vrijdag zal worden gepresenteerd. In zijn toespraak zei Westnederland-di- recteur Van Vliet onder andere: ’’Ver betering van het openbaar vervoer is een goede zaak, omdat het een structu rele oplossing kan bieden voor de file problemen. Uit onderzoek is gebleken dat van al het autoverkeer in de grote openbaar steden drievierde een regionale her komst heeft”. Westnederland wil de kwaliteit van het vervoer verbeteren. Met klantvriendelijk personeel en comforta bele bussen, maar ook door meer snel- ’’Daarom moet vooral het regionale diensten voor het woon-werkverkeer in te zetten. Dit zijn directe verbindingen tussen woon- en werklocaties met weinig tus- leen door snelle en directe verbindingen senstops. Een voorbeeld is het onlangs te realiseren (zonder overstap). Van vo- gestarte Shuttle-project, waarvan West- rige projecten weten wij dat het verho- nederland een van de initiatiefnemers gen van de snelheid van busverbindin gen veel nieuwe reizigers oplevert”. Het tweetal, leden van de voormalige politieband Scala, heeft het plaatje ge maakt onder de naam Friends. De opbrengst van deze muzi kale activiteit gaat naar de Nederlandse Stichting voor het Gehandicapte Kind. De A-kant van de single, die Neder landstalig is, heeft als titel ’’Holland- Kikkerland”. De compositie en de tekst zijn van Roel Deira. De tekst is ge baseerd op al het gemopper wat er om ons heen gebeurd. Er wordt veel ge klaagd, maar uiteindelijk blijkt dat men geen ander land verkiest boven Hol land. .Nederland..Kikkerland. De B-kant, waarvan de tekst is aange past op een bestaande melodie ’’Stir it Up” van wijlen Bob Marley, is omge doopt tot ’’Schiet ’ns Op”. Hiervoor hebben de twee zangers speciaal voor deze actie toestemming gekregen van Cayman Music uit Amerika. Voor de promotie van de nieuwe gram mofoonplaat hebben de Wa'ddinxvener 'Roel Deira en zijn collega Ron Groot volop medewerking gekregen. Zo werd bij de Zoetermeerse AMRO-bank de speciale rekening 49.86.80.800 ge opend, kwam het bedrijfsleven over de brug en sponsorde Hageman Verpak kers Zoetermeer het een en ander. Dit bedrijf kocht ook de eerste 5.000 sin gles. de nu jaarlijks terugkerende, streetpa rade gehouden. ”We zorgen dat alle ’’Paperclip bands de partituur hebben van de num- de Stichting Openbare Bibliotheek Waddinxveen al heeft ingespeeld in het een jaar geleden al gepubliceerde be leidsplan. Daarin wordt ook gesproken over het uitlenen van compact-discs, maar zover is het in Waddinxveen nog niet. hobby en informatie ging de computer- informatievoorziening van start. Elke bezoeker van de bibliotheek kan op het scherm informatie oproepen over ge meente, verenigingen, instellingen en allerhande activiteiten die van belang zijn om iedereen in dit Gouwedorp zijn of haar weg te vinden. Het oplossen van alle gesignaleerde knelpunten betekent volgens Westne derland per dag 45.000 reizigers extra voor het openbaar vervoer, 22.000 autoverplaatsingen minder en 7.000 auto’s minder in het drukste autospit- suur. Westnederland wil op korte ter mijn resultaten boeken: nieuwe infra structuur voor een sneller bussysteem in een bereikbare Randstad. ZEVENHUIZEN - De Zevenhuizense postduivenvereniging De Stormvliegers deed mee aan een wedvlucht uit Creil (342 km). In concours 628 duiven. De duiven werden om 7 uur met mooi weer gelost. Aankomst le duif H. Brands. Tijd 11.18.26. Snelheid 13.22.480 mpm. Uitslagen: H. Brands 1-12-16-25-30-34- 65-73-117, J. Stofberg 2-37-59-60-62-64- 95-110-118-121-131-137-155, Gebr. Smaal 3-11-40-46-100-104, M. v.d. Wiel 4-10-15-23-31-63, C. Zweere 5-6-17-29- 50-67-72-81-89-94-132-143, R. de Ruy ter 7-69-70-76-85-133, D. den Hertog 8- 26-74-77-84-124-144, S. Duursma 9-39- 44-75-147, N. Koppenaal 13-35-106- 136, M. Stijdhorst 14-18-135, T. en A. Looyen 19-105-148, J.S. Heijkoop 20- 36-41-82-127-134-153, A. Clazing 21- 38-45-48-61-98-101-108-115, M. Jonge- nelen 22-28-80, E.P. Verschoor 24-86- 102, C. v.d. Graaf 27-32-49-66-68-83- 91-97-119, G. Brands 33-123-126, M. Heemsbergen 42-47-54-114, J. Hoeve laken 43-71-129-146, M. v. Rijk 51-55- 112-140, Comb, de Graaf v. Rijs 52, Comb. J. en J. 53-151E. Strijdhorst 56- 68, KI. Koppenaal 57-122-125-154, L. v. Erk 78-87-92-93-103-109-139-149, A. Heeren 79-88-107-111-141, B. Koole 90, D. Kranenburg 96, W. Breedijk Jr. 99, Joh. Breedijk 113-142, J. v.d. Berg 116-120-128, H. Breedijk 130-138-152, G. Jongenelen 145, S. v. Noort 150, L. Stolk 156, C. Nobel 157. C. Zweere werd Kampioen. i I I WADDINXVEEN - Komende zater dag 28 mei wordt in het sportpark ”de Sniep” door Waddinxveen-voetbal tus sen 10.00 en 17.00 uur het negende Wil lem van Es-tournooi gespeeld. Het tournooi voor zaterdagclubs is in een geheel ander jasje gestoken. Het wordt nu niet meer in het najaar ge speeld, maar in het voorjaar, terwijl de vijf deelnemende verenigingen met elk twee elftallen deelnemen in plaats van drie. Het Willem van Es-tournooi is dus een tournooi voor standaardelftallen ge worden. Cuphouder is het Boskoopse Floreant, de kersverse kampioen in de vierde klasse KNVB De andere deelnemende verenigingen zijn: Waddinxveen (zaterdag en zon dag), FC Perkouw (Berkenwoude), Quick Steps (Den Haag), Moerkapelle, Gouda, Oudewater, KRV (Katwijk) en Kickers (Leimuiden). De voetbalvereniging Waddinxveen heeft nog nimmer het Willem van Es- tournooi kunnen winnen. De organise rende zaterdagafdeling van Waddinx veen heeft voor het tournooi vijf scheidsrechters aangetrokken, onder wie de Waddinxvener J. Pons. is. De sneldiensten doen het goed. De af gelopen drie jaar nam het aantal reizi- ’’Westnederland heeft daarom geïnven- gers op deze lijnen met 20% toe (tegen tariseerd op welke punten in haar ver- 10% groei op de overige lijnen). West- voergebied de doorstroming gehinderd nederland overweegt nieuwe sneldiens- wordt en wat mogelijke oplossingen ten op de volgende trajecten: Houten - zijn. Wij denken hierbij aan infrastruc- Nieuwegein, IJsselstein - Utrecht Uit- Bij het aan de Hoogeveenseweg bij Boskoop maar op Waddinxveens grondgebied gevestigde Westnederland werken 1.600 mensen. Het bedrijf be schikt over 600 bussen en 27 sneltrams. De omzet bedraagt 155 miljoen gulden, terwijl vorig jaar 62 miljoen reizigers werden vervoerd in het gebied tussen Leiden, Utrecht, Gorinchem, Dord recht, Rotterdam, Hoek van Holland en Den Haag. Uit de door Westnederland-directeur ir. P. van Vliet aan Zuidhollands gede puteerde voor vervoer T.F. J. Jansen ge presenteerde plannen lijkt dat er tal van mogelijkheden zijn om de files in de Randstad aan te pakken. Westnederland voert op korte termijn met alle betrokken gemeenten en overi ge instanties overleg over de verbete ringsplannen voor het openbaar ver voer, waarbij met name aandacht wordt besteed aan infrastructurele voorzienin gen. Een aantal van de knelpuntvoorstellen is bovendien aangemeld in het kader van het mobiliteitsscenario voor de Randstad. Vanwege het file-oplossend vermogen van deze plannen verwacht Westnederland dat een groot deel voor subsidie in aanmerking komt. Door de directe benadering van de be trokken overheden hoopt Westneder land de aandacht te vestigen op de kan sen die bestaan om het regionaal open baar vervoer te verbeteren. WADDINXVEEN - Het Rijdend Bij- belhuis van het Nederlands Bijbel Ge nootschap (NBG) brengt weer een be zoek aan Waddinxveen. Dat gebeurt in de week van 5-11 juni. Dit jaar worden bezocht Groenswaard 1, de Sniep, de buitenwijken en een ge deelte van de Zuidplas. Bewoners van deze wijken ontvangen, voor de actie begint, een folder in de brievenbus. Als de bijbelwagen in de straat staat, wordt daar huis aan huis aangebeld, om te komen kijken in het Rijdend Bijbelhuis. Er is veel: bijbels, gedeelten van bij bels, groot-letter bijbels, kinderbijbels, dagboeken, liedboeken, psalmboeken, gedichtenbundels, bijbels in vreemde talen. Om in te zien, om te kopen. Vrij dagmiddag 10 juni staat het Rijdend Bijbelhuis in de buurt van de markt. Roel Deira: ’’Onze duo-naam ’’Paper clip Friends” staat voor hechten en voor verband met elkaar houden. Dit gaat in ons geval goed op. Friends heb ben wij gekozen, omdat wij met ver schillende artiesten en muzikanten wer ken. Ook in de toekomst. Bij de opna me van het plaatje bestond Friends voor dit keer uit: de Zoetermeerse scholieren Robin Berlijn en Rogier van Bueren, Eric Calmes die vorig jaar de Neder landse Jazz-Podiumprijs heeft gewon nen, Cedric Danderé, Hans Huitinga, Johan Breetveld en Kenneth Helberg, Axel Prudencia, Ilvio Pietersz en Justi ne, een Zoetermeerse zangeres die in Dublin (Ierland) tijdens het Eurovisie songfestival in het achtergrondkoor van Gerard Joling heeft gezongen en voor heen bij Passadina Dreamband. Thans maakt zij deel uit de Jody-Singers.” De single ligt vanaf 28 mei in de winkels. ”Dit is een actie waar je niets mee kunt winnen en waar je niets voor terug krijgt. Mensen die de plaat kopen weten dat ze door de aankoop een heel goed doel steunen.” De eerste keer dat het plaatje te horen is voor het publiek is op zaterdag 28 mei. Dan wordt in het Stadshart-Zoetermeer WADDINXVEEN/BOSKOOP - De in Waddinxveen aan de Vondellaan wo nende Joke Koelewijn, secretaresse van de Stichting Avondvierdaagse Bos koop, is druk in de weer met de volgen de week van maandag 30 mei tot en met donderdag 2 juni te houden avondvier daagse in de gemeente Boskoop. Dit wandelfestijn wordt nu voor de negende maal gehouden. Evenals voorgaande jaren zijn er routes van 5 km of 10 km, die de wandelaars op plaatsen brengen waar ze nog nooit ge weest zijn. Ook deze keer zal het Gou- webös in de route verwerkt zijn. Vooral het nieuwste stuk van het bos zal dit j aar verkend mogen worden door de vele wandelaars die ook dit jaar ongetwijfeld meer meelopen. De start vindt iedere avond plaats tus sen 18.30-19.00 uur vanaf het Gouwe- plein in Boskoop. Gefinished kan er worden tot ca. 21.15 uur. Donderdagavond rond 20.00 uur pas seert de hoofdmoot van de stoet wande laars het station om daar via de Zijde de laatste meter af te leggen. Vele wande laars zullen bij deze gelegenheid met lekkernijen en bloemen verrast worden door hun familie. Na de intocht worden de dqglnemers een barbecue aangebo den door de Dorpskernwinkeliers van Boskoop. Zowel op woensdagavond, tijdens de intocht ÖLbij de barbecue verzorgen de Boskoopse muziekverenigingen de mu zikale omlijsting. WADDINXVEEN - Bij winkelcen trum Groensvoorde, de Passage en KW-plein (bij Albert Heijn) gaan leden van scouting St. Victor komende zater dag auto’s wassen onder het motto ’’Vieze auto Geen paniek, wij wassen hem voor drie piek!”. De opbrengst van deze activiteit is be stemd voor de kosten van het zomer kamp, voor scouting St. Victor (bevers, welpen, kabouters, gidsen, verkenners, rowans, sherpa’s, stam) het hoogtepunt van het scoutingjaar. Bij Sint Victor wordt dan ook geen uit zondering gemaakt. De verkenners gaan naar Dwingelo, de gidsen slaan hun tenten op in Overhasselt. Maar zo merkampen kosten geld en om de kos ten wat te drukken worden zaterdag 28 mei gewassen. WADDINXVEEN - Een groot aantal leden van de Waddinxveense harmonie Concordia hebben in de Rotterdamse Doelen het jubileumconcert van de 75- jaige Koninklijke Luchtmachtkapel bij- Kaufman tevoren vastgesteld, gewoond. De kapel is vrijdagavond 30 september Het in het bestand opnemen van vide- in de Óntmoetingskerk aan de Groens voorde om het 90-jarig bestaan van Concordia luister bij te zetten. Dit op treden betekent de afsluiting van een seizoen met diverse activiteiten. In het kader van 75 jaar Koninklijke Luchtmacht geeft de kapel een reeks van concerten in het gehele land. Vele muzikanten van Concordia waren uit nieuwsgierigheid komen luisteren. De in 1945 opgerichte Luchtmachtkapel kreeg bekendheid door zijn ’’swinging sound” onder de leiding van Harry van Diepenbeek. In 1981 werd het direc teurschap in handen gelegd van Lex van Diepen en onder-direkteur Henk Heinz. De ’’swinging sound” is verder uitgebreid met moderne instrumenten, zoals bas- en slaggitaar, banjo, piano, flügelhorn. Concordia is weer te zien op 17 juni op het défilé van de Goudse Avondvier daagse en op 25 juni op een streetpara de in Bodegraven. De boerenkapel speelt komende zaterdag op de braderie van de Dorpstraat. Si tsfli'-'1 Een bus van Westnederland op een vrije busbaan op een rotonde in de Randstad. (Foto: Westnederland). turele voorzieningen, zoals busbanen, prioriteit bij verkeerslichten, wijziging van voorrangssituaties en ook het berij den van vluchtstroken”. I rak x

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 13