GEMEENTE WADDINXVEEN Slotavond Meer bussen ouderen naar de stad met cabaret Lentefeest bracht drukte in Dorpstraat apijtservice Regen later op de dag kon pret niet drukken Zestien leden telt Meubelstad Verloting van De Gouwebloem Dominee in koffiebar De Paddestoel bestaat 35 jaar ’s Avonds en zondag twee keer zo vaak Collecte Anjerfonds GRATIS r RECREA TIESCHAP BOSPARK MILIEU r Meer reizigers SPREEKUREN BO UWVERGUNNINGEN COLLECTEVERGUNNING Nieuw busboekje AFSCHEID DE HEER C. DE LANG NIEUWE LOZINGSVERORDENING RIOLERINGEN 1988 OPENLUCHT ZWEMBAD TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN VERGADERINGEN 01820-15767 01727-4044 01828-17613 01820-28011 12222 01820-24255 13000 13000 A ’’Grietje” PROJEKT en O WONINGSTOFFERING F NU: BIJ AANKOOP VAN MINIMAAL 1.200,-ARTIKELEN UIT ONZE FOLDER 1000 watt ,-AV STOFZUIGER. Paging 3 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 1 JUNI 1988 01820-16066 010-362244 Henegouwerweg 43 Vanuit de hoogwerker op het kruispunt met de Kerkweg-West bekeek onze fotograaf het Lentefeest 1988 in de heel goede „HARWA” VAKKUNDIGE VLOERVERWENNERS De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in het gemeentehuis (kamer 130) ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. De winkeliers hadden ervoor gezorgd dat op de strip tussen Kleikade en Beet hovenlaan vooral de jeugd aan zijn trek ken kwam. Er was van alles en nog wat georganiseerd om jong Waddinxveen heel veel aangename uren te bezorgen met diverse attracties. WADDINXVEEN - Zaterdag was het weer Lentefeest in het winkelcen trum Dorpstraat. Vele duizenden mensen hebben tussen ’s morgens tien uur en ’s middags vier uur deze braderie in de voor het verkeer afgesloten winkelstraat bezocht. De regen later op de dag heeft de pret niet mogen drukken. Menige Waddinxvener en streekgenoot heeft zaterdag een bezoek gebracht aan het Lentefeest in de Dorpstraat. Drie maanden organisatie ging er voor de winkeliers aan vooraf om een dag lang weer voor leven in de brouwerij te kun nen zorgen. De gemeente Waddinxveen heeft de advisering over milieuvraag stukken overgedragen aan de milieudienst van het Intergemeente- 1 lijk Samenwerkingsorgaan Midden-Holland te Gouda. Zuidplaslaan 122 en Vlasakker 27 Klaverveld? Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst: Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. 14433 14433 Deze verbeterde dienstregeling is het gevolg van het instellen van een avond en zondagnet in het landelijk gebied tussen Rotterdam, Zoetermeer en Gou da. De laatste jaren is daar een duidelij ke afname van het aantal reizigers in de avonduren en op zondag waar te ne men. Dorpstraat in vogelvlucht. (Foto: Sjaak Noteboom). Burgemeester C.M. van der Linden: vrijdag 24 juni 1988 van 10.00- 12.00 uur, uitsluitend na afspraak met de secretaresse. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Wethouder K.W.T. van Soest: vrijdag 3 juni 1988 van 10.00-12.00 uur. Voor de afwisseling in het programma dam Alexander gekregen: vertrektijd Waddinxveen station Noord om 7.26 uur en aankomst in Rotterdam om 8.04 uur. Tevens is ’s avonds en op zondag de rou te van lijn 175 tussen Zevenhuizen en Rotterdam gewijzigd: vanuit Zevenhui zen wordt nu via Nieuwerkerk a/d Ussel naar Rotterdam Alexander gereden. De kern Oud Verlaat wordt in de avonduren en op zondag niet meer aan gedaan. Inmiddels is het Lentefeest in de Dorp straat uitgegroeid tot een jaarlijkse tra- dititie en zijn ondernemende winkeliers van plan om volgend jaar weer zo’n Lentefeest te houden. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. igesch-. De koffiebar is geopend vanaf kwart voor acht en het programma begint om ongeveer half negen. De toegang is gra tis. WADDINXVEEN - Zondag is de nieuwe en verbeterde dienstregeling van NV Verenigd Streekvervoer Westnederland ingegaan. De belang rijkste wijziging voor Waddinxveen is de hogere frequentie op de lijnen 175 (Rotterdam) en 176 (Zoetermeer) in de avonduren en op zondag: na melijk van een twee-uurdienst naar een uurdienst. z WADDINXVEEN - Vrijdagavond 3 juni spreekt ds. H. Gijsbertsen in de hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse. Het thema van deze avond is: ”Is dan alles zinloos?” over Bredeweg23 Zuidplas (centrum WijkZuidplas) Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd.. Verleende bouwvergunningen Burgemeester en wethouders hebben de navolgende bouwvergun ningen verleend: BOUWPERCEEL: Brugweg 17 WADDINXVEEN - Volgende week maandagavond 6 juni om acht uur is in het Anne Frank-centrum de slotavond van de dit seizoen gehouden reeks avonden voor ouderen van de culturele commissie van de Stichting Dienstverleningscentrum Waddinxveen. Opgetreden zal dan worden door het bekende cabaretgezelschap De Zaanse Vijf. De milieudienst heeft een Meidpost Milieuklachten. In het vervolg kan men zich met milieuklachten tot deze meidpost wenden. De meidpost Milieuklachten is 24 uur per dag bereikbaar voor klachten onder telefoonnummer 01820-28011. Voor overige milieuvraagstukken is in het vervolg op elke woens dagmorgen van 11.00 tot 12.00 uur een medewerker van de milieu dienst in het gemeentehuis bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven aanwezig. Buiten deze tijd kan men zich op de gebruikelijke openingstijden wenden tot de afdeling Ruimte en Bouw. Het overstappunt Moerkapelle Wilde Venen is verplaatst naar het punt Kruis- weg/Zoetermeerselaan. Op dit punt kan ieder uur van lijn 176 overgestapt worden op lijn 173 naar Bleiswijk en Rotterdam. Lijn 175 heeft op de werkdagen in de ochtendspits vanwege het grote reizi- De winkeliers bezetten vooral in de Dorpstraat de eigen kramen, terwijl de andere stands werden bezet door ideële organisaties, sportverenigingen en standwerkers van elders, hetgeen voor een zeer gevarieerd beeld zorgde. WADDINXVEEN - De Stichting Meubelstad Waddinxveen telt op dit moment zestien deelnemende bedrijven. Dit zijn ze: Baan’s Meubelen (meubelfabriek- stoffeerderij), Zuidkade 110; Van Berkesteijn Meubeltoonzalen BV, Wilhelminakade 69; M.S. Meubelen P. Mulleman BV (meubelfabriek), Mercuriusweg 3; De Eiken Meubelmakers’ Van Wijk BV, Wilhelminakade 25; Meubelfabriek Hogenelst BV, Kromme Esse 4a; G. Th. Janmaat Klokkenfabriek, Zuidkade 183; J. Vermey (meubelfabriek), Zuid kade 95; Hoogenboezem Meubeltoonzalen, Wilhelminakade 49-50; Meubeltoonzaal Gebr. Bakker Zn Noordkade 157; LAVO Meubelfabriek, Brugweg 6; Bruwa Meubelfabriek, Henegou- wenveg 43; Ind. en Handelsonderneming H. Vermulm (meubelfabriek), Zuid kade 128; Meubelfabriek P. Vink, Noordka de 82; Buropa Kantoorinrichtingen BV, Mercuriusweg 18; Ten Hoope Interieurprojecten v.o.f Staringlaan 17d; Jeantique, Zuidkade 110 (2e eta ge). De chef van de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie heeft aan het Anjerfonds Zuid-Holland vergunning verleend voor een collecte in de periode van 6 juni tot en met 19 juni 1988. Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een deugdelijk legitimatiebewijs dienen te zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht. Op maandag 6 juni 1988 zal het algemeen bestuur van het Recreatieschap Bospark vergaderen in het gemeentehuis van Waddinxveen. De vergadering begint om 20.00 uur. Belangrijke agendapunten: - Voorlopige vaststelling van de rekening 1987. - Begroting 1989. - Meerjarenbegroting 1989-1993. - Onderhoud Gouwebos. - Enquête Gouwebos. De agendastukken liggen in de gemeentehuizen van Waddinxveen en Boskoop voor een ieder ter inzage. Belangstellenden en belanghebbenden kunnen gebruik maken van het spreekrecht. Indien men van deze mogelijkheid gebruik wil ma- In de nieuwe dienstregeling van West nederland staat alle informatie over ver trektijden, routes en aansluitingen van de streekbussen. Het busboekje kost 4,50 en is verkrijgbaar bij de voorver koopadressen van Westnederland, bij de postkantoren en bij alle chauffeurs. Ook in de Gouden Gids is informatie te vinden over het regionale openbaar ver voer. WADDINXVEEN - De trekking van de door de Waddinxveense Stichting De Gouwebloem gehouden verloting is ge weest. De eerste prijs is gevallen op lot nr. 2862, de tweede op 3159, de derde op 6115, de vierde op 5070, de vijfde op 4487, de zesde op 4471, de zevende op 1657, de achtste op 5620, de negende op 1407, de tiende op 1952, de elfde op 0722 en de twaalfde op 0433. Prijswinnaars worden verzocht contact op te nemen met mevr. Koetsier, tel. 13196. De heer C. de Lang, medewerker bij de sectie Onderhoud Alge meen (reiniging) van de dienst Openbare Werken en Bedrijven zal met ingang van 1 juli 1988 gebruik maken van de regeling vrij willige vervroegde uittreding. Op donderdag 2 juni 1988 zal in besloten kring afscheid van hem worden genomen. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen brengen ter open bare kennis dat met ingang van heden gedurende drie maanden bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken, Raadhuisplein 1, alhier van 08.30 tot 12.30 uur voor een ieder ter lezing is gelegd en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar is gesteld de door de raad dezer gemeente in zijn vergadering van 27 januari 1988 vastgestelde nieuwe Lozingsverordening riolering' 1988. In de nieuwe verordening is de wijziging van de landelijke wetge ving omtrent verontreiniging van oppervlaktewateren verwerkt. Daarnaast is in de nieuwe verordening het systeem veranderd: het merendeel van de bedrijven behoqft geen vergunning meer voor het lozen op het gemeenteriool. In plaats daarvan is er een mel ken, dient men zich, uiterlijk drie uur voor de aanvang van de ver gadering, aan te melden bij de voorzitter van het recreatieschap, de burgemeester van Boskoop, de heer J. H. Reinders, telefoon 01727-2950, onder opgave van naam en adres en van het onderwerp waarover men wenst te spreken. dingsregeling gekomen met algemene voorschriften, die zijn opge nomen in de verordening. Voor een aantal middelzware catego rieën bedrijven, genoemd in artikel 2, blijft ook in de nieuwe veror dening een gemeentelijke vergunning vereist voor het lozen van af valwater op het riool. De Lozingsverordening riolering 1988 treedt in werking op de derde dag na deze afkondiging. Alarmering Brandweer b.g.g. Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Meidpost milieuklachten AARD VAN HET BOUWPLAN: het plaatsen van een dakopbouw en het aanbrengen van een balkon aan de achterzijde het plaatsen van dakkapellen op de achtergeveldakvlakken het gedeeltelijk veranderen van een woonhuis, plaatsen van een dakopbouw op het achtergeveldakvlak het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een bedrijfsruimte het oprichten van een distributiecentrum het oprichten van 64 (meergezins-) woningen en van winkelruimte De Zaanse Vijf is een groep die in Noord- en Zuid-Holland grote bekend heid geniet en nu al twintig jaar ont- spanningsmiddagen en/of -avonden ver zorgt voor diverse instellingen en ver enigingen. De groep brengt met een vaart een keur van liedjes uit binnen- en buitenland. Van musical- en operettemelodieën tot luisterliedjes en meezingers. Het geheel wordt gepresenteerd in steeds wisselen de, zeer fraaie kostuums. Op zaterdag 4 juni a.s. zal, in verband met kringkampioenschappen zwemmen, het diepe bassin van het openluchtzwembad om 15.00 uur voor het publiek worden gesloten. De overige bassins en de speelweide blijven voor het publiek geopend. Op woensdag 8 juni a.s. is in verband met schoolzwemwedstrijden, het zwembad geslo ten vanaf 18.00 uur. WADDINXVEEN - De wijk- en speel tuinvereniging De Paddestoel in de Bo menwij k gaat het 35-jarig bestaan vie ren met een aantal activiteiten voor alle groepen. De meeste festiviteiten zijn in en rond het wijkgebouw aan de Lijster besstraat. Vrijdag 3 juni gaan de oudere kinderen bowlen in Gouda. Zaterdag 4 juni komt clown Malle Mat naar Waddinxveen om in het wijkgebouw de kinderen van 4 t/ m 11 jaar te vermaken. Ook de kinde ren worden zoveel mogelijk in het spel betrokken. Aanvang 15.30 uur. Zaterdagavond 4 juni is er voor de gro ten vanaf 18 jaar een bingo-dansant met levende muziek. Aanvang 20.00 uur. Dinsdagavond 7 juni gaat de jubileren de De Paddestoel met de kinderen vis sen. Aanvang 18.30 uur. Vertrek 18.15 uur vanaf het wijkgebouw. Op zaterdag 11 juni is de uitgangsdag het bijbelboek Prediker, voor alle kinderen die hebben ing— reven. Hier kan niemand meer bij. Ver trek 9.30 uur. Aanwezig bij het wijkge bouw bij het wijkgebouw om 9.15 uur. WADDINXVEEN - In Waddinxveen zal volgende week en die week daarna huis aan huis gecollecteerd worden voor het Anjerfonds Zuid-Holland. Het ge meentebestuur heeft daar vergunning voor verleend. ”Het gaat om uw zaak”, luidt veelbetekenend het motto van de ze jaarlijkse inzameling. Er zal in Waddinxveen gecollecteerd worden door de leden van, Scouting Klimop, Cormula’s, Voorwaarts, Con cordia, Pieter Maritz-groep. Het Anjerfonds zamelt geld in om steun te verlenen aan activiteiten en investe ringen op het gebied van de cultuur, amateuristische muziekbeoefening (harmonie - brass en drumband - majo- retten - koren - jeugdwerk en scouting) en algemene activiteiten. Het nieuwe avond- en zondagnet bete kent een verbetering van het openbaar vervoer in dit gebied (hogere frequen ties, betere aansluitingen). Westneder land hoopt hiermee te bereiken dat het aantal reizigers weer toeneemt. Het avond- en zondagnet heeft een proeftijd van twee jaar gekregen. Over gersaanbod een extra rit naar Rotter- twee jaar wordt dan gekeken of er vol doende reizigers zijn om de ritten te kunnen handhaven. Het antwoord is dus aan de reizigers. (ZIE OOK ONZE ETALAGE) dig heeft, dan is dat geen probleem want een introducee als begeleider is toege staan. Degenen die om wat voor reden dan ook niet in staat zijn te komen om dat zij slecht ter been zijn behoeft slechts te bellen naar nummer 15555 en wordt thuis afgehaald en na afloop weer thuisgebracht. Men is hiervoor dan een kleine vergoeding van ƒ1,- verschul digd. Wat dat betreft verricht de hand en spandiensten een prachtig stuk werk. De entree is slechts 1,50 per persoon. Voor de entreeprijs behoeft dus nie mand thuis te blijven. De commissie verwacht op deze slotavond van het sei zoen een volle zaal. staat de Westfriese ’’Grietje” borg, die in originele klederdracht met haar voor drachten en verbalen in dialect altijd weer de lachers op haar hand weet te krijgen. De Zaanse Vijf geniet een heel goede bekendheid en is in deze streek niet he lemaal onbekend. Zij zijn al eens eerder opgetreden voor de ouderen in Gouda. Deze slotavond mag eigenlijk niemand missen. De commissie heeft haar uiter ste best om voor deze avond een goed gezelschap aan te trekken en de ver- wachtingen is, dat dat ook gelukt is. Zoals bekend zijn de avonden van de culturele commissie toegankelijk voor alle ouderen van 60 jaar en ouder en mindervaliden. Dus voor alle ouderen en mindervaliden, die in Waddinxveen woonachtig zijn. Is het nodig dat iemand begeleiding no- Waddinxveen, 1 juni 1988. Burgemeester en wethouders voornoemd, De secretaris, De burgemeester, J. MEULEMAN. VAN DER LINDEN. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Commissie voor de Financiën op donderdag 2 juni 1988, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Delegatie grondverkoop wijk Zuidplas en Coenecoop. - Voorstel tot aanvulling van het meerjarenprogramma restauratie monumenten (1989-1993). - Beschikbaarstellen krediet voor een selectief bodemonderzoek bij lokatie Kleikade)Dorpstraat. - Beschikbaarstellen bouwkredieten voor de Annie M.G. Schmidtschool en de Leon van Gelderschool. - Beschikbaarstellen kredieten voor diverse bijzondere basisscho len ingevolge artikel 74 W.B.O. - Voorstel aanvang/voorbereiding aanleg vrijliggend fietspad c.q. reconstructie Brugweg. - Beschikbaarstellen voorbereidingskrediet voor de reconstructie Noordeinde. - Beschikbaarstellen aanvullend krediet, alsmede verhoging tarie ven voor extra kosten schoonhouden gymnastieklokalen. - Beschikbaarstellen krediet voor subsidiëring ontwikkelingssa menwerking. (i i i K

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 3