Verzilveraars girokaarten aangehouden Herrie in ’n W’veens huis Aandacht voor speciaal bouwen BEZORG(ST)ERS voor vast of vakantie. Goede verdienste. Inl.: R&G kantoor Gouda, 01820-25388. Theaterproject De Wadde” geslaagd In voetspoor Oranje 99 Dia-avond over kunst in De Bonkelaar OCHTENDBLAD R&G zoekt voor Waddinxveen en Boskoop I ^1 liL 1 Managementteam Winkeldiefstal Kentekenplaat Fietsen Aanrijdingen ”Een huis” Videofilm Eigen ideeën Snelkraak Kop van Jut Schade aan uw auto vereist I'q deskundige jW reparatie. |1foc™ Gepakt Diefstallen Het ruime sop Sloopauto Vernielingen Rechtlijnig Gehannes Onthutsend Bh-: Waddinxveen GLASBEEK AUTOSCHADE WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 8 JUNI 1988 Pagina 13 i De Waddinxveense bejaarden bij hun aankomst in parkrestaurant Avifauna in Alphen aan den Rijn. (Foto: Bert lokale omroep RTW uitsprak. 4 I werp ’’Speciaal Bouwen”. raakt, een voortuin van een woning A.N.M.M. koffers pakken en het ruime sop kiezen. tfTTTIi Een vierde vrouwelijke verdachte werd wegens plaatsgebrek in vrijheid gesteld. De dader(s) van de inbraak in de wo ning in Boskoop zijn bij dit onderzoek niet boven water gekomen. De nu aangehouden verdachten be hoorden tot de afnemers en verzilver aars van gestolen cheques. de deur raakte, twee geparkeerde auto’s. De bestuurder van deze auto Woudenberg). WADDINXVEEN - Donderdagavond 23 juni om 20.00 uur zal de Goudse beeldend kunstenaar Willem Hesseling een dia-avond verzorgen over abstrakte kunst in De Bonkelaar te Waddinx- veen. Deze avond wordt gehouden ter afslui ting van de teken- en schildercursus die de afgelopen maanden in De Bonkelaar werd gegeven door de Waddinxveense kunstnares Anke Mensink. Iedereen die zich voor kunst interes seert is van harte welkom. Dit is het persoonlijk commentaar dat Bert Woudenberg zaterdag in de rubriek ’’Waddinxveense kantteke ningen” voor de microfoon van de kenning van de betrokkenheid van fr ambtenarencorps wél tot hun recht k' nen komen. Anderhalf uur ononderbroken toneel met alle effecten die theater kan bieden, was het resultaat van maanden denken, schrijven, uitproberen en repeteren. De flitsende scenes werden in hoog tempo voor het voetlicht gebracht, zodat de aandacht van jong en oud geen moment verslapte. En dat alles werd bewerkt door leerlingen en docenten van ”De Wadde”, die niet alleen de tekst hadden geschreven en acteerden, maar ook voor het licht, geluid (Bert Prevosth en Erik-Jan van Heijst) en decor (LTS on der leiding van Bas Brunt) zorgden en zelfs grimeerden en souffleerden. Een theaterproject om trots op te zijn. Zo kwam er een heus managementte am, dat wordt voorgezeten door ge meentesecretaris J. Meuleman en waar van ook de directeuren C.A.P.M. Loo se van de gemeentesecretarie en ing. S. van Houten van de dienst Openbare Werken en -Bedrijven lid zijn. Bovendien werden allerlei werkzaam heden gecombineerd, werden afdelin gen samengevoegd en werden samen hangende taken en taakonderdelen ge- In de middag werd bij een diefstal uit de winkel van Verzijl Sport aan de Passage een sportshirt ontvreemd. Hierbij wa ren twee mannen betrokken. Aan de hand van een genoteerd kenteken werd de volgende dag een man uit Zoeter- meer aangehouden. Deze verklaarde de daders gereden te hebben doch de dief stal zelf niet gepleegd te hebben. De da ders zijn nog niet achterhaald. Bij een controle op de Sniepweg werden op een personenauto twee verschilende kentekenplaten aangetroffen. Aan de achterzijde was de letter L in een E ver anderd en aan de voorzijde was de letter E in een F veranderd. Tegen de bestuur der wordt proces/verbaal opgemaakt. De afgelopen week werd vijfmaal aan gifte gedaan van diefstal van een fiets. De fietsen werden ontvreemd vanaf het station Noord. Het kermisterrein aan de Sniepweg (2x), de Mozartlaan en de Brugweg. In een geval kon een fiets aan de eigenaar worden teruggegeven om dat deze al bij de politie was binnenge bracht. Een 16-jarige bromfietser raakte ge wond bij een eenzijdig ongeval op de Dorpstraat. Vermoedeiijk door een klapband kwam de jongen ten val. Hij is door een ambulance overgebracht naar het ziekenhuis en kon na behandeling naar huis. Later die dag verloor een bestuurder van een bestelbus de macht over het stuur nadat hij de trottoirband raakte op de Boezemweg. De door hem be stuurde auto schoot het trottor op waar een spoor van vernielingen werd achter- In het gemeentehuis was overigens ie dereen het eens met de keus van het or ganisatiebureau. En dus volgden er een half jaar lang gesprekken met B. en W. en talloze gemeenteambtenaren, kwam er de discussienota ”In Waddinxveen, daat staat een huis” en verscheen in sep tember 1985 het eigenlijk nooit breed besproken eindrapport, dat de titel ’’Verbeteren is vereenvoudigen en ver sterken” meekreeg. Dat motto sloeg vooral op het maken van een beperkter aantal grotere en sterkere afdelingen. Het zal duidelijk zijn dat de in de dikke rapporten, verslagen en reacties opges- omde knelpunten en de daarvoor oplos singen lang niet ieders steun en belang stelling kregen. In een gemeentelijk apparaat met dui delijk twee culturen, die van de ge meentesecretarie en die van Openbare Werken en -Bedrijven, valt dat natuur lijk ook niet één-twee-drie te verwach ten. ■POLITIENIEUWS Vertoond werd voorts de videofilm ’’Bouwen voor de toekomst en was er een forumdiscussie en volop ge- dens deze drie uur durende middag. De aanwezigen hebben aardig wat ideeën zingen zal ook praktisch getoond gaan worden dat alles nu wat anders in elkaar steekt. De benoeming van een viertal chefs is al achter de rug. Doelmatigheid, efficiëncy en cliëntge- richtheid zijn de drie trefwoorden die steeds weer opduiken in het gemeente lijke reorganisatieproces dat in maart 1985 startte. Mede ter uitvoering van het beleidspro gramma 1982-1986 gaf het college van B. en W. toen aan Twijnstra-Gudde BV (management consultants) in Deventer de reeds langverwachte opdracht om een onderzoek in te stellen naar het functioneren van de gemeentelijkse or ganisatie. geen daders opleverde werd op de Sta tionsstraat wel een geparkeerde auto gevonden met daarin sportkleding af komstig uit de sportzaak. Ook een inge zette speurhond vond geen spoor van de dader. Later in de week is de Rotter damse eigenaar van de auto aangehou den. Ondanks het feit dat deze kort voor zijn arrestatie aangifte van diefstal had gedaan van de bewuste auto werd de man ingesloten. Tijdens het verhoor bekende hij de inbraak te hebben ge pleegd. Het onderzoek naar een tweede benadeelde de politie. In het betrokken het rondvaartschip ’’Pieter Caland” voor een tocht van vier uur. Die vier uur waren zo voorbij. In de Rotterdamse haven viel veel te zien. Zo twacht en de rivierpolitie begeleide duwboot van het Rotterdamse veevoe derbedrijf Granaria, passeerde men een met aluminium gezonken schip en zag men op de oevers de kilometerborden staan die aangeven dat men zich 1.007 kilometer van de oorsprong van de Rijn bevond. Aan boord greep de Waddinxveense beurtschipper C. de Vlieg zijn kans waar om in de stuurhut te vertoeven en de kapitein met nuttige adviezen van dienst te zijn. Aan boord werd ook de lunch gebruikt. Na de vaartocht werd koers gezet naar Den Haag, waar met een WV-gids aan boord anderhalf uur door de residentie WADDINXVEEN - De recherche van de Waddinxveense rijkspolitie heeft in samenwerking met de postale recherche in totaal vier verdachten aangehouden in verband met het verzilveren van gestolen cheques. In to taal werden bekentenissen afgelegd voor het verzilveren van cheques tot een bedrag van een miljoen gulden. 1 worden. Een dat moment uit handen van de politie. Een tweede man WADDINXVEEN - Het achtste theaterproject van de christelijke scho lengemeenschap ”De Wadde” voor MAVO/LTO/LHNO is zeer succes vol verlopen. Twee avonden genoot een volle zaal van het toneelstuk ”Het ruime sop” en de verwikkelingen in Huize Ter Schuur, waar de slag- zin-gekte heeft toegeslagen. fiets. Na achtervolging van de fietser kon vastgesteld worden waar thuishoorde. Hierop waarschuwde de 1IJ- Jllxl T_ 1xlx1-1 pand werden twee mannen aangehou den. Een man bekende de diefstal te hebben gepleegd terwijl de andere man op de fiets gereden had. In de woning zagen de bejaarden een door de kus- werden nog twee gestolen fietsen aan getroffen. - Het weer was bijzonder mooi en de or ganisatoren bereikten wat ze wilden De dader is geleid voor de Officier door de deelnemers/sters dicht bij huis —12-zo veel mogelijk interessante dingen te laten zien. De ouderen die thuis zijn ge- Pipt^pn rfipf bleven omdat ze dachten de Maasstad C lULCJ en residentie wel te kennen hebben Een inwoner van Waddinxveen zag een ongelij k gehad man rijden op een van hem gestolen Na vertrek van de Kerkweg-West werd binnendoor naar Rotterdam gereden. deze Men passeerde het winkelcentrum Oos- terhof en het nieuwe hart op weg naar Nieuw in dit project was het feit dat niet uitgegaan is van een boek, zoals in voor gaande jaren, maar dat het schrijver scollectief van ”De Wadde” Hermien Kleyer, Leen Melissen en Tom Glas beek een eigen idee heeft uitgewerkt. Dat gaf de mogelijkheid een cabaret achtige tekst te produceren, waarnaar In de nacht vond een ’’snelkraak” plaats bij Verzijl Sport aan de Passage. Om wonenden warschuwden de politie na dat het alarm afging. De politie was vrij snel ter plaatse en zette de omgeving af. Bij onderzoek bleek dat de etalagerui ten met trottoirbanden waren inge gooid. Hoewel een direct ingesteld onderzoek Schuur behoort. De prijs gaat nu naar Debby en haar ouders en voor de tweede maal kan oom Ferdinand zijn kunnen opsteken over de meest ideale koffers pakken en het ruime sop kiezen, woonvormen voor gehandicapten en Kop van Jut werd bijvoorbeeld gelijk het voorstel van het organisatiebureau voor de instelling van een management team. Want hoe kun je nu de zaken in de top goed laten marcheren als de pro blemen juist in dezelfde top zitten, zo luidde de werknemers-kritiek. En daar om vonden heel wat ambtenaren het ei gen idee van één bestuursdienst een stuk beter, maar daarvan is het niet ge komen. Zoals wel vaker gebeurt in tijden van re organisatie is de één ondanks allerlei bezwaren optimistischer over de voor gestane oplossingen om te komen tot een werkbare organisatie, dan de an der. Dat geldt voor de werkvloer en de vloer, waar bijvoorbeeld gemeentese cretaris J. Meuleman voorstander was van een geïntegreerde bestuursdienst, nog niet mogelijk is met dezelfde amb- maar de toenmalige Openbare Werken- directeur A.M. Zwamborn pleitte voor een ’’zelfstandige” dienst Openbare Werken en -Bedrijven. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA, kenmerk voor vakwerk REPARATIEBEDRIJF Noordkade 24 - Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk Tenslotte wint het hele gezin de NOS- quiz als Familie-van-het-jaar. De droomreis daaraan verbonden gaat hun neus echter voorbij omdat het licht-uit- spot-aan-antwoord wordt gegeven door tot slot nicht Debby, die niet tot het gezin Ter legenheid tot het stellen van vragen tij- In de nacht heeft de politie een man aangehouden, die kort daarvoor had in gebroken in een auto op de Wilgen horst. De politie kwam de man op het spoor nadat een getuige de politie ge beld had. Aan de hand van het opgege ven signalement kon de man op het Waddepad ingerekend tweede man wist op d J J_ llxl wist op dat moment uit handen van de politie te blijven. Uit verklaring van de aangehouden ver dachte kon de tweede man later in de ochtend door de politie Gouda te Gou da van het bed gelicht worden. De twee mannen hadden die nacht in to taal zes geparkeerde auto’s ingebroken op de Peuleyen, de Horsten en de van Lipper Biesterfeldlaan. De buit bestond uit twee autoradio;s en een boormachi ne. Verder werd er nogal wat schade toegebracht bij het binnendringen van de auto’s. De ruiten van de auto’s wer den namelijk ingegooid. De ontvreem de goederen zijn teruggevonden en zul len worden teruggegeven aan de eigena ren. Er is aangifte gedaan van diefstal van 2 zijkapjes en een voetsteunkapje van een Puch maxi-bromfiets. De bromfiets stond gestald op de Jan Dorrekenskade- Oost. Uit een tuintje aan de Anna van Buren- straat zijn een vijftal perkplantjes ont vreemd. De plantjes werden vermoede lijk uitgegraven. Uit een loods van een kwekerij aan de Tweede Bloksweg werd een zwarte val helm ontvreemd. Uit de stalling naast de loods werd een lichtblauwe Puch Ma xi ontvreemd met het verzekerings- plaatje LJP 256. In de loods bleef op de plaats waar de helm gelegen had een groene damesfiets achter. Het vermoe den bestaat dat de dader de fiets op deze wijze heeft ingeruild voor een wat snel ler vervoermiddel. Aangifte is gedaan van diefstal van 7000 tuinstokken en pvc koppelstukken. De goederen werden weggenomen vanuit een niet afgesloten loods op een tuinde rij aan de Middelburgseweg. Diezelfde dag kwam een bewoonster van de Peppelhorst aangifte doen van diefstal en inning van girobetaalkaar ten. De kaarten hadden al in maart bij de aangeefster moeten zijn doch wer den nooit ontvangen. Nu kreeg de bena deelde afschrijvingen binnen uit Frank rijk. Er werden 20 kaarten verzilverd a 267,-. Had oom Ferdinand (Jaco de Jong) door het insturen van een simpel slag- zinnetje een cruise naar de Middelland se Zee gewonnen, dan waren zijn neefjes en nichtjes wellicht op een ande re manier creatief geweest. Nu echter probeert iedereen een prijs in de wacht te slepen door met rijsvragen mee te doenb. Oma (Antoinette Bijl) wint in de bingo een schemerlamp, vader (Cliff van Amen) scheurt wikkels van de con- cervenblikken af, omdat daarmee ook iets valt te verdienen. Maar de winst blijft uit, problemen rijzen er des te meer. Zonder wikkels kun je niet meer zien wat er in de blikken zit en als de dochter van oom Ferdinand nichtje Debby (Mirian v.d. Woud) komt loge- De zaak kwam aan het licht toen een Hagenaar op 28 april in Den Haag tegen de lamp liep bij het verzilveren van bij een woninginbraak te Boskoop ont vreemde cheques. Tijdens het onderzoek dat volgde wer den de vier verdachten aangehouden voor valsheid in geschrifte, oplichting en heling. De meeste cheques werden door het ’’hengelen” buitgemaakt. Ver der werden cheques buitgemaakt bij woninginbraken. Alle verdachten zijn voorgeleid aan de officier van Justitie. Drie verdachten WADDINXVEEN - De 220 ouderen die vorige week woensdag met de jaarlijkse reis van het Comité Seniorenreis Waddinxveen zijn meegegaan hebben bijzonder genoten van het uitstapje naar Rotterdam en Den dader duurt voort. De in de auto aange- Haag. zijn in voorlopige hechtenis genomen. troffen goederen zijn inmiddels terug gegeven aan de sportzaak. De bij de in braak betrokken auto is inbeslaggeno- men. F van Justitie te Rotterdam. In de nacht werd op de Graanakker een auto gecontroleerd die gezien zijn tech nische staat niet meer op de weg hoor de. De bestuurder verklaarde bezig te zijn de wagen naar de sloop te rijden. In plaats van de auto af te slepen werd er nu mee gereden. Hetgeen de nodige be keuringen opleverde. De auto is door de politie inbeslaggenomen. Aangifte is gedaan van vernieling van een achterruit van een op de Ekster- dreef geparkeerde auto. Hoe de ruit vernield is, is niet bekend. Van een flat aan de Tollenslaan werden een aantal buitenlampen vernield in de nacht. De lampen werden van de muur getrokken en totaal vernield. De schade bedraagt 450,-. In de avond werd een ruit van het kassa- gebouw van het buitenzwembad ver nield. werd gereden. De Waddinxveense bej aarden traden daar in het voetspoor van de Oranjes door langs alle paleizen te rijden en talrijke andere bezienswaar digheden te passeren, waaronder ook het kleinste en smalste huis in Den Haag. De thee werd gebruikt in motel Bijhorst in Wassenaar. De uitgaansdag werd be sloten met een diner in parkrestaurant Avifauna in Alphen aan den Rijn. Daar voegden zich ook burgemeester C.M. van der Linden en wethouder K.W.Th. van Soest bij het gezelschap. Mevrouw S.IJ. van der Linden-Taekema was de gehele dag al meegeweest. In Avifauna werden een aantal mensen in het zonnetje gezet, zoals een echt paar dat 55 jaar was getrouwd en comi- télid T. Ververs, die 40 jaar voor de be jaardenreis actief was. Bij het diner was ook de 100-jarige mevrouw T. Ver- stoep-Buijn aanwezig. de toehoorder scherp moest luisteren, omdat hij vol stond met woordspelingen en toespelingen in een licht satirische toon. Voor de eerste maal deden docen ten mee aan het spel. Regisseur Tom Glasbeek speelde op voortreffelijke wijze de dragende rol van opa en Wytze Visser zette een verrukkelijke bingom- aster neer. Van de leerlingen moeten vanwege uitstekende prestaties ge noemd worden Astrid van Elswij k als Jaap, Jolanda Bloem als huishoudster Dora en Marielle de Jong als Mirabelle. ”De Wadde” heeft talent genoeg om aan het negende theaterproject te gaan werken. ouderen. In ons land zijn een 40-tal lo- katies waar aangepast wordt gebouwd of verbouwd. Onder aanpasbaar bouwen wordt ver staan: het bij nieuwbouw en verbouw realiseren van woonruimte, die niet op voorhand speciaal is aangepast en be stemd voor gehandicapten of ouderen, maar die zodanig is ontworpen dat late re aanpassingen op eenvoudige wijze (en daardoor relatief goedkope wijze) kunnen plaatsvinden, wanneer een be woner gehandicapt of ouder wordt. Onnodige hogere kosten, extra leed en lange procedures kunnen vermeden worden. De aanpasbaarheid van de wo ningen dient verkregen te worden door wijzigingen in het ontwerp aan te bren gen, die in principe niet tot een kosten verhoging leiden. Het realiseren van aanpasbaar bouwen mag niet duurder zijn dat het realiseren van niet-aanpas- baar ontworpen woningen. Gelet op een vergrijzing in onze toe komstige samenleving en gelet op een te verwachten toename van het aantal ge handicapten rond het jaar 2000 een be langrijk onderwerp voor de betrokke nen in de bouwwereld. pende structuurwijzigingen. Tot nu toe althans. Toch is het allerminst pais en vree tus sen de gemeenteambtenaren en het col lege van B. en W. Inzet daarvan is nu een tussen het gemeentebestuur en de werknemersorganisaties af te sluiten so ciaal statuut. Dit aan de reorganisatie van nu en in de toekomst gekoppeld sociaal statuut J moet voorwaarden en garanties bevat- bundeld. Met verbouwingen en verhui- ten over het voorkomen van gedwongen —i i. ontslagen bij reorganisatie en privatise ring. Het stuk bevordert voorts de rust en duidelijkheid voor de ambtenaren en de kwaliteit van de gemeentelijke dienst verlening aan de bevolking. van een opgegeven kenteken hoopt de politie achter de dader te komen. Diezelfde dag vond een aanrijding plaats op de Wilhelminakade. Een auto en een bromfietser die elkaar tegemoet grijsaard behoeft tejpelen. kwamen, raakten elkaar bij het passe ren. De bromfiets is voor technisch on derzoek uit het verkeer genomen. Doordat een autobestuurder op de Brugweg remde voor een overstekend eendje en de achter deze automobilist rijdende autobestuurder niet goed op lette ontstond een kop-staart aanrij ding. Het bleef bij plaatschade. Het eendje is ongedeerd. In 1986 en 1987 gingen B. en W. niette min rechtlijnig door op de ingeslagen ei gen weg. En dat gebeurde ook nog eens menselijke aspecten en ontbrekende e binnen de beperkte financiële mogelijk- --‘*“iJ heden en zonder geforceerde overplaat singen. op wachtgeldstelling of te ingrij- B. en W. personeelsaangelegenheden deel uitmaakt van de portefeuille van wethouder K.W.Th. van Soest (VVD), hebben het echter weer eens verbruid bij het 180 leden tellende ambtenaren corps. Een half jaar geleden werd door de commissie voor het georganiseerd over leg (’’ondernemingsraad”) vanwege de reorganisatie ook al kwaad de pijp aan Maarten gegeven, maar het is toen na ingrijpen van de gemeenteraad toch weer goed gekomen. Deze dagen is het overleg met het colle ge plotseling opgeschort en is de hulp van de gemeenteraad ingeroepen voor de ontstane problemen door het gehan nes van B. en W. rond de totstandko ming van het sociaal statuut. De gemeenteambtenaren zijn intussen aardig moedeloos geworden van de naar hun mening regentenmentaliteit van B. en W die ze verantwoordelijk stellen voor de vreemde en merkwaar dige gang van zaken rond het sociaal statuut, dat wethouder drs. M. Kraai- jestein (PvdA) op het laatste nippertje ook zou willen laten gelden voor de door de gemeente gesubsidieerde in stellingen. ”Van deze instellingen zijn B. en W. echter geen werkgever, maar subsidie verlener”, aldus de ambtenaren afwij zend. WADDINXVEEN - In de raadzaal van het gemeentehuis van Waddinx veen hield het Platform Organisaties van en voor Lichamelijk Gehandi- ren, stijgt de troep ten top, ómdat zij elk capten Midden-Holland (POLG) een informatiemiddag over het onder- papiertje in huis - al dan net mes oplos- singen beschreven - verknipt. gelaten: eerst werd een lantaarnpaal ge- Alleen Jaap houdt het hoofd koel. Hij ------ --vermaakt zich prima bij opa op diens werd omgeploegd en tenslotte reed de zolderkamertje. Hoog boven het tumult meentelijk Samenwerkingsorgaan Mid- auto over een verkeerspaal. Het bleef bij materiele schade. De politie stelt een onderzoek in naar WADDINXVEEN - Om te beginnen een citaat: ’’Uitgangspunt is een mo dern personeelsbeleid, waarbij een evenwicht moet worden nagestreefd tussen rechtspositie en ontplooiing van het personeel enerzijds en anderzijds de beperkte financiële mogelijkheden en de noodzaak van een flexibele inzet van personeel”. Het was voorjaar 1986 toen PvdA, CDA en VVD die tekst opschreven in het hoofdstuk ’’Organisatie- en person eelsbeleid” in het beleidsprogramma voor deze gemeenteraadsperiode (1986-1990). Het omschreven uitgangspunt zal terug te vinden zijn in de gemeentelijke Nota Personeelsbeleid, die ruim twee jaar ge leden al werd aangekondigd, maar die er ondanks de daaraan gegeven ’’hoge prioriteit” nog altijd niet is. Met ingang van dit jaar is na veel gehak ketak handen en voeten gegeven aan een reorganisatieproces van drie jaar door in het gemeentehuis aan het Raad huisplein te gaan draaien met een nieu we ambtelijke organisatie. NWR-architect ir. Hout. van de prijsvraagrage kiest opa - een ge wezen zeekapitein - het ruime sop, al is het dan in zijn verhalen. Als Jaaps zus een doorrijden na aanrijding. Door een Mirabelle een prijs wint in een fotowed strijd, breken er ook voor Jaap en opa spannende tijden aan. Niet Mirabelle krijgt de prijs, maar opa en Jaap omdat de winnende foto staan. Het tweetal mag meespelen in een voorlich- met aanhanger reed door. Aan de hand lingen. Opa droomt van een Marinefilm verkrijgen en ziet de woeste baren weer voor zich f - - - (een prachtige scene), in werkelijkheid pleegkundige mevrouw T. Uythol en gaat de TV-spot over Bejaardenzorg, NWR-architect ir. A.N.M.M. van waarin hij slechts een hulpbehoevende Het college van B. en W. als werkgever is een aspect dat niet zo vaak naar bui ten komt. In een halfjaar tijd hebben de als één front opererende gemeenteamb tenaren een duidelijk kijkje achter de schermen gegeven van het functioneren van deze ’’directie”. Dat levert de Waddinxveense bevolking een bepaald onthutsend beeld op. Te meer omdat B. en W. tenslotte vaak op merkingen, meningen en beoordelin gen hebben over andere werkgevers, lo kaal, regionaal, nationaaal en internati onaal. Als het college regelmatig beweert waardering te hebben voor de persoon lijke inzet en souplesse van het ambte narencorps weten we nu wat daar pre cies onder moet worden verstaan. Het zijn mooie woorden zonder inhoud, want de werkelijkheid laat zien dat het nog mei mogeiijK is mei uezcuuc amu- tenaren een goed, permanent en zinvol overleg te hebben over de voortgang van de veelbesproken reorganisatie van het gemeentelijke apparaat. ”In Waddinxveen, daar staat een huis”. Ja, ja. En nu maar afwachten of de ge- meenteraad krachtig en objectief ge noeg is om heilzaam in te grijpen, waar bij de door B. en W. verwaarloosd' De middag kwam tot stand in samen werking en overleg met het Interge- den-Holland, de Provinciale Revalida tie Stichting en de Nationale Wonin graad. Er bestond voor de bijeenkomst een grote belangstelling. Het programma vermeldde een welk omstwoord van Midden-Holland-voor- zitter drs. J.P.A. Schwegler en toespra ken van drs. E. Nolte van de Nationale Woningraad, mevrouw E. Story, die vertelde over haar ervaringen bij het i en bewonen van een voor haar geschikte woning, districtsver- getuige werd gezien dat van een op de Willem de Zwijgerlaan rijdende auto met aanhanger de deuren van de aan- hangwagen openvlogen, een openslaan- Z*J °P tingsfilmpje van de Postbus 51-medede- ,v

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 13