Braderie Moerkapelle PIRAAT UIT DE ETHER Amnesty haakt Beantwoord deze vragen HARTELIJK DANK ALLE GROTE VRIENDEN Sportweek Waddinxveen Nog volop kans Brug-prijsvraag Zaterdag open huis in oude ”De Rank” in op actie ’’Colombia” w Komende zaterdag 11 juni met 50 deelnemers Spelenkermis van TOOS in Deze week antwoorden inleveren Gouwebos Rentokil-ZVH Wilt u verzekerd op reis gaan De Stormvogels op 10 juni Waddinxveen Dominee voor Gereformeerd Vrijgemaakten Feestelijk seizoerislot Rijnlands Orkest in DRONKEN RIJDERS GEPAKT STICHTING LUILAKVOETBAL BOSKOOP Tweeling- avond op 13 juni Prijzen Pauken -1 aan: Gemeente Boskoop, v.v. Floreant, medewerkers kantine, E.H.B.O., adverteerders, boomkwekers, handelaren, en verder die ons 33-ste luilakvoetbaltournooi, weer tot een geslaagd evenement hebben gemaakt. Namens het bestuur, Piet v.d. Nieuwendijk Ik Ml V nieuws Pagina 15 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 8 JUNI 1988 nieuwe pauken. iedereen er een kijkje komen nemen. Bel ons voor inlichtingen: L Verzin iets leuks voor de inrichting van het nieuwe Raadhuisplein. Antwoord: wij hebben er de juiste polis voor. Of u nu een wereldreis gaat maken of gewoon een weekendje weg, via ons kunt u zich verzekeren, al vanaf de laagste premie's. FINANCIERINGEN VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN Daarin wordt een overzicht gegeven van de vele activiteiten, die tijdens de braderie ontplooid zullen worden. Aan het Moerkapelse spektakel nemen zo’n 50 bedrijven en verenigingen deel. Voor de Braderie is de gehele Dorps straat, een stukje Herenweg, de gehele blanca gebeurde zondagmiddag 5 juni om tien voor twaalf. De piraat, bereik baar onder telefoonnummer 01828- 10571, heeft zich inmiddels tot de luiste raars gewend om te proberen een legaal station te worden. Het station roept dan ook iedereen op een briefkaart met handtekening te stu ren naar Radio Casablanca Waddinx veen, Postbus 262, 2740 AG Waddinx veen. Vrijdag 10 juni 20.00 uur - Sportontmoetingen sjoelen en dart, Schuttersvereniging 19.00 uur - Sportontmoetingen tafeltennis, Kwiek Zaterdag 11 juni 17.00 uur - Sportontmoetingen Kanovaren, Petteplas 17.00 uur - Sportontmoetingen Jeu de boules, Petteplas 17.00 uur - Sportontmoetingen Reddingsbrigade, Petteplas Afsluiting Sportweek Woensdag 8 juni 20.00 uur - Sportontmoetingen badminton, sporthal 19.00 uur - Sportontmoetingen schieten en dart, Schuttersvereniging 18.15 uur - Schoolzwemmen, zwembad Donderdag 9 juni 19.30 uur - Sportontmoetingen waterpolo, zwembad 20.00 uur - Sportontmoetingen gymnastiek, sporthal De winkeliersvereniging Brug roept alle Waddinxveners op mee te doen aan de prijsvraag en kans te hebben op één van de mooie prijzen. Als men er niet in slaagt een tekening van een fontein te maken, dan is het beantwoorden van de vijf vragen voldoende. Op die manier kunnen nog veel meer mensen aan de prijsvraag meedoen. Wat mist u in het nieuwe koopcentrum? Antwoord: Dit ingevulde formulier en een tekening voor een fontein op het plein in het nieuwe winkelhart deze of volgende week inleveren bij één van de Brugcen- trum winkeliers. Opdracht: Maak een tekening voor de fontein op het plein. De nieuwe winkelroute voert naar de Gouwe, wat zou je aan de oever van het water kunnen doen. Antwoord: WADDINXVEEN - De vragen die om in aanmerking te komen voor één van de mooie prijzen van het winkelcentrum Brug beantwoord moeten wor den zijn deze: Noem drie goede redenen waarom het plan van het winkelcentrum Brug niet moet worden uitgevoerd? Antwoord: Noem drie goede redenen waarom het Passage-Brugcentrum plan wel moet worden uitgevoerd? Antwoord: ASSURANTIEKANTOOR DERKSEN ZN. Prinses Beatrixlaan 64 Postbus 340 2740 AH Waddinxveen Telefoon: 01828-12213 Met de prijsvraag van het winkelcen- WADDINXVEEN - Op initiatief van Marijke Stuurman-v.d. Dol (tel. 19170) aan de Zuidplaslaan 96 wordt maandagvond 13 juni om acht uur in haar huis een tweeiing- avond gehouden voor Waddinxve ners en Boskopers. De laatste tijd worden er volgens haar opmerkelijk veel tweelingen geboren in en rond Waddinxveen. De vele vragen waar de tweeling- moeders dan mee zitten zouden vaak onbeantwoord blijven omdat de informatie op dit gebied nogal schaars is. Om deze reden hebben enkele tweelingmoeders een avond geor ganiseerd die is bedoeld voor moe ders die een tweeling hebben of er van in verwachting zijn en daarover willen praten met andere tweeling moeders. Er zal onder elkaar gesproken wor den over de diverse aspecten die het tweelingmoederschap met zich meebrengt, zoals bijv, borst- en/of flesvoeding geven, tweeiingzwan- gerschap en -bevalling enz. WADDINXVEEN - Deze maand zijn er vier openbare schrijfmomenten van Dankzij het Anjerfonds - bedoeld voor van kunstbeoefening i Iedereen van 4 t/m 10 jaar mag mee doen. Het begint om 1 uur en om onge veer 4 uur is het afgelopen. De kosten zijn 1,-. ”Met deze handtekeningen willen wij als RCW een nieuwe weg openen om le gaal uit te gaan zenden in de vrije ether. Met deze handtekeningenactie prove- ren wij een vrijsteilingsvergunning te krijgen van de gemeente Waddinxveen, om uit te gaan zenden op de zondag. Steun ons, dit is de enige weg die voor ons open blijft om legaal uit te gaan zen den”, aldus de mensen achter Radio Casablanca. ZEVENHUIZEN - De Zevenhuizense postduivenvereniging De Stormvogels hield zaterdag een wedvlucht uit Com- piegne-Venette. In concours 380 dui ven. De duiven werden met een Z-W wind om 7.00 gelost. Aankomst le duif 10.09.02 uur. M. Strijdhorst met een snelheid van 16.59.083 mtr. per min. Laatste duif M. Strijdhorst om 10.32.46 uur. M. Strijdhorst 1-68-95; C. Zweere 2-14-23-56; C. v.d. Graaf 3-6-26-33-52- 55-59; M. v.d. Wiel 4-21-51; D. den Hertog 5-27-42; Joh. Stofberg 7-8-20- 25-58-66-75-81; A. Clazing 9-31-34-49- 50-62; L. v. Erk 10-11-13-17-28-43-65- 69; W. Breedijk 12; T. en A. Looyen 15- 36-67-84; E.P. Verschoor 16-73; D. Kranenburg 18-48-60-82; N. Koppenaal 19-40-44-45-54-76-90-94; H. Breedijk de werkgroep Waddinxveen van Am- 22; Comb, de Graaf v. Rijs 24; J. Hey- koop 29-37-47-53-85; KI. Koppenaal 30- 35-38-39-74-93; M. Jongenelen 32-41- 77; B. Koole 46; Gebr. Smaal 57-88; B. Breedijk 61; R. de Ruyter 63; H. Brands 64; A. Heeren 70-72-91; S. Duurma 71-79-87-92; M. van Rijk 78- 80; E. Strijdhorst 83-86; A. Breedijk89. WADDINXVEEN - Er is deze week nog volop gelegenheid mee te doen aan de prijsvraag van het winkelcentrum Brug over een nieuwe Waddinx- veens koopcentrum. De vragen, die in dit artikel worden herhaald, moe ten worden vergezeld van een tekening voor een fontein in het nieuwe centrumBesloten is dat het antwoord op de vij f vragen en de te maken te kening apart zullen worden gehonoreerd. trum Brug valt het volgende te winnen: Brouwer: f 500,- kleding; Verbakel: 500,- kleding; De Unie: diner voor 4 personen; De Rooy: Polaroid camera; De Vlaam: 4 taarten; Schraagen: 2 zon nebrillen; De Graaff: 1 taart; Wassalon Beukenhof: 1 gratis was; Brugslager De Bas: 1 gourmet schotel; Van de Krans: 1 tafelaansteker; Flipse: 1 naaibox; Inter Color: camera; De Pater: 1 kano; Van Es: 1 permanent; Van den Bor: 1 fiets mand; De Bas: 4 Bison kado-dozen. Vakopleiding Schilders- en Stukadoors- bedrijf(SVS). Voor het publiek is er zaterdag open huis in het pand aan de Esdoornlaan, waarin voorheen de LHNO-school De de stimulering Rank was gevestigd. De gehele dag kan door amateurs - heeft het orkest dit jaar WADDINXVEEN - Zoals aangekon- digd opent staatssecretaris drs. N.J. Ginjaar-Maas donderdag het nieuwe hoofdkantoor aan de Noordkade en het nieuwe opleidings- en examencentrum aan de Esdoornlaan van de Stichting WADDINXVEEN - De jeugdraad van TOOS-gymnastiek, bestaande uit een achttal enthousiaste mensen, houdt za terdag 18 juni voor de eigen leden in het Gouwebos een ’’Spelenkermis”. RFPIO MOERKAPELLE - In Moerkapelle wordt komende zaterdag 11 juni een grote braderie gehouden. Het is de vier de keer dat de organisatie hiervan in handen is van de winkeliersvereniging Moerkapelle. Voor de braderie is een braderiekrant gemaakt, die inmiddels is verspreid. WADDINXVEEN - De Rijnlandse Or-j kest Vereniging (ROV) uit Alphen aan den Rijn geeft vrijdagavond 10 juni om kwart over acht een concert in de OnF moetingskerk aan dé Groensvoorde in Waddinxveen. Het voorjaarsconcert van het streekor- kest, waarvan ook diverse Waddinxve ners lid zijn, is toegankelijk tegen beta-1 ling van 7,50. Houders van een CJP- pas of een pas 65-plus betalen 4,50. Werken van Andriessen, Van Dijk en Mendelssohn vormen het programma van het concert dat de Rijnlandse Or kestvereniging vrijdag geeft. Soliste in het saxofoonconcert van Jan van Dijk is de conservatoriumstudente Sieuwke van Berkum. Het orkest staat onder leiding van Michel Havenith. Het programma ziet er als volgt uit: Hendrik Andriessen - variaties en fuga op een thema van Johann Kuhnau, Jan van Dijk - concertino voor altsaxofoon en kamerorkest en Felix Mendelssohn Bartholdy - symphonic nummer 1 in c- klein, opus 11. WADDINXVEEN - De illegale radio zender Radio Casablanca is weer eens het zwijgen opgelegd. In samenwerking met de radiocontroledienst is Radio Ca sablanca uit de lucht gehaald. De uit zendingen werden verzorgd vanuit een woning aan de Bonenakker. Na binnen treden werd de apparatuur in bedrijf aangetroffen. Door de radiocontroledienst werden een zender, een voedingsapparaat en een SWR-meter inbeslaggenomen, Te gen de 32-jarige bewoner wordt proces/ verbaal opgemaakt. Het was niet de eerste keer dat dit station uit de lucht gehaald werd. Het uit de lucht halen van Radio Casa- WADDINXVEEN - De Gereformeer de Kerk (Vrijgemaakt) in Waddinxveen krijgt een eigen predikant. Ds. L.S.K. Hoogendoorn uit Musselka- naal-Valthermond heeftpositief gere ageerd op het op hem door de Waddinx veners uitgebrachte beroep van het in de Kruiskerk aan de Passage kerkende kerkgenootschap Ds. Hoogendoorn, die bedankte voor een beroep naar Broek op Langedijk, werd op 16 maart 1953 geboren. Hij werd 22 november 1981 in Musselka- naal-Valthermond in het ambt beves tigd. Moerdijkstraat en een stukje Kerk straat afgesloten. Er zal zaterdag in Moerkapelle van alles te doen zijn, zoals: schatkistactie, fiets- cross-show, koeienmelken, waterbaan, stokkenvangspel, luchtkasteel, vlie gend strijkijzer, poppenkast, muismep- pen, boerenkapel en kwartiers-actie. WADDINXVEEN - De Waddinx- veense rijkspolitie heeft weer twee dronken autobestuurders van de weg moeten afhalen. In de nacht werd een bestuurder van een personenauto aangehouden. Hij had door zijn rijgedrag de aandacht ge trokken van een surveillance van de po litie. De man bleek onder invloed van alcohol. Hem is een bloedproef afgeno men. In de avond werd een dronken automo bilist van rijksweg A 12 afgehaald. Deze man had door zijn rijgedrag de aan dacht van medeweggebruikers getrok ken. Een van de medeweggebruikers waarschuwden via zijn autotelefoon de politie, die de betrokken bestuurder met veel moeite aan de kant kon krij gen. Na de bloedproef is het rijbewijs van de man ingevorderd. Dit is inmiddels, na overleg met de Officier van Justitie, in afwachting van de rechtzaak, terugge geven aan de betrokken bestuurder. verschenen de namen op tientallen landelijk verspreide dodenlijsten. Hier op staan onder andere doctoren, musi ci, artiesten, journalisten, onderwij zers, advocaten en mensenrechtenacti visten. Velen van hen bevonden zich onder de minstens 1000 slachtoffers van politieke moorden welke in 1987 gepleegd wer den. Anderen ’’verdwenen”, waren ge noodzaakt het land te ontvluchten of doken na herhaalde bedreigingen on der. I’ I Twee examenkandidaten industrieel schilderen aan de slag in het SVS- examencentrum aan de Esdoornlaan, in het pand van de voormalige LHNO-school De Rank. (Foto: Sjaak Noteboom). nesty International, die ook plaatselijk zal inhaken op de tot 10 september van dit jaar te voeren actie rond de mensen rechtenschendingen in het Zuidamerik- aanse Colombia. Tijdens de schrijfmomenten is er gele genheid een brief naar de regering van Colombia te schrijen of een voorbeeld brief af te halen om thuis over te schrij ven. De schrijftijden en -plaatsen zijn: woensdagavond 8 juni van 20.00-21.00 uur bij Hannie Okkes, Chopinlaan 26, tel. 16078; maandagmiddag 13 juni vanaf 13.30 uur bij Ineke de Wolff, Peuleyen 174, tel. 15376; maandagavond 13 juni vanaf 20.00 uur bij Bep Tetteroo, Klaverveld 9, tel. 16691 en dinsdagmiddag 14 juni vanaf 13.45 uur bij Astrid v.d. Berg, Molen- ring63, tel. 16229. Zoals gewoonlijk is er ook gelegenheid om voor door Amnesty geadopteerde gevangenen te schrijven. Het zijn dit maal de mensenrechtenactivist Karpal Singh in Maleisië en de dienstweigeraar Ahti Nio in Finland. De Colombia-aktie wordt gevoerd om dat, volgens een Amnesty-rapport van april ’88, het beleid van de Colombiaan se strijdkrachten is gericht op terreur en politieke moorden. Dit resulteerde de laatste jaren reeds in duizenden moor den en ’’verdwijningen”. Nu dreigen de civiele, culturele, alsook academische groepen slachtoffer hier van te worden. Sinds half 1987 behoren de slachtoffers niet meer alleen tot de linkse oppositie. Ook critici van de strij- krachten en ’’diegenen die slechts afla ten hen te steunen” behoren hiertoe. Van mensen die bekend staan om hun grote maatschappelijke betrokkenheid WADDINXVEEN - De 43e Sportweek Waddinxveen, die op dinsdag 24 mei is begonnen, duurt tot en met zaterdag 11 juni. Het programma voor deze en volgende week is: ZEVENHUIZEN - Zaterdagavond heeft Rentokil-ZVH het succesvolle volleybalseizoen feestelijk afgesloten. In de vooravond werden alle kampioen- steams nog eens voor het voetlicht ge bracht. Bij de jeugd waren vijf teams kampioen geworden, de mini-D jongens, Rento kil-ZVH Al heren, Rentokil-ZVH B 2 heren, de dames Rentokil-ZVH A 1 en Rentokil-ZVH C 1. De laatste vier teams spelen zaterdag 18 juni nog in Helmond om het Nederlands kampioenschap. Tevens werd nog het meisjes C 2 team vermeld die het afde- lingskampioenschap misliep wegens een misverstand waardoor een wed strijd te laat werd gespeeld. Ook bij de senioren waren kampioe nen. Dit jaar vielen deze allemaal in de heren-afdeling, Rentokil-ZVH 5, Ren tokil-ZVH 7 en Rentokil-ZVH 9. Nadat voorzitter Wim Visser iedereen welkom had geheten en de successen nogeens had opgenoemd, kregen de le den van de kampioensteams uit handen van Mariette Ensing en Eline Zielhuis het kampioensvaantje en een sporttas van Rentokil. Hierna kon het feest in de stijl van de zestiger jaren beginnen. Door de Wes tern was de avond begonnen en dit or kest werd afgewisseld door de muziek van The Jumping Stars. Halverwege de avond werd door de voorzitter Wim Visser, de gaande spe lers van het eerste herenteam en de trai ner in het zonnetje gezet. Bart Stolwijk stopt als trainer bij Rentokil na het team weer in de ere-divisie en in de Europa Cup te hebben gebracht. De spelers Pieter de Leeuw en Rob van Leen stoppen vanwege hun drukke werkzaamheden en Ed Dukker gaat het team van Radius versterken. Spelverde ler Peter van Jaarsveld gaat het hele maal in Amerika zoeken. In de Goudse sporthal de Mammoet werd zaterdag voor de derde maal het sterke Brinkman A-jeugd volleybal- tournooi gespeeld. Door de Zevenhui zense volleybalvereniging Rentokil- ZVH werden daar de top A-jeugd van Nederland ontvangen. Bij de dames-junioren werd Rentokil- ZVH derde en bij de jongens-junioren achtste.

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 15