ONWEER ZIT KORBIS-FEEST DWARS H FINALE BEDRIJFSVOETBAL Be Fair-tennis vierde zilveren verenigingsfeest later TOOS/Flyers Derde lustrum basketballers Ook C-l Be Fair kampioen Redelijke visvangst De Sperwer RTW-radio bij Be Fair Honden- biathlon Coopertest Antilope Daverend slot van De Gouwe Volwassenen educatie met 61 W’veners Aeolus-jeugd wint tournooi Biljart- titel voor Gouderakker TX’ 4 JÉ yj me Stratenkorfbal Laatste ronde ZATERDAG 11 JUNI: Aanvang 20.00 uur Sportweek Militair brons f Leiden I BASKETBALVERENIGING DIOK BESTAAT DIT SEIZOEN 10 JAAR! Wie zich als lid van DIOK wil opgeven kan bellen naar: mevr. De Bruijn, tel. 5286. C^BOSKOOPSE BASKETBALVERENIGING VOORPROGRAMMA: 18.00 uur: kleine finale om 3e en 4e plaats 19.00 uur: Bedrijfsvoetbalcommissie - Floreantbestuur WADDINXVEEN - Zaterdagmiddag heeft de afdeling tennis van Be Fair een druk bezochte receptie gehouden in het clubgebouw in het sport park ”de Sniep” ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan. Op de receptie waren ook burgemeester C.M. van der Linden en wethouder P.F.J. van Schie aanwezig. - wel gr Pagina 21 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 8 JUNI 1988 SPORTRECREATIE De winnende teams van BC Rewic en WBC Aeolus. (Foto: WBC Ae- i olus). Ondanks de sombere weersvoorspel ling, maar op uitstekend bespeelbare velden, luidde de bel rond half 10 voor de eerste ronde. Echter toen er zich rond het middaguur donkere wolken sa menpakten en het onweer losbarstte, nam de wedstrijdleiding de enige juiste beslissing. Het tournooi werd beëindigd. Het was te gevaarlijk en onverantwoord voor de deelnemers geworden. Een enormde teleurstelling voor de bij na 700 korfballers uit den lande, maar met name voor de werkgroep die maan den druk doende is geweest dit evene ment voor te bereiden. ”Het is ontzettend jammer. Toch heb ben we veel geleerd. Maar dit is over macht. Volgend jaar een nieuwe po ging. Korbis is veerkrachtig genoeg, maar dat wist u al”, aldus het werkgroe- plid Rob Poldervaart. Berg en Diana v.d. Zijden legden be- 1 en Ter gelegenheid van het zilveren be staan was een speciale editie van het clubblad verschenen en werd aan de muur van het clubhuis bij het park ”de Buitenhof’ een plaquette van een ten nisser onthuld door het oudste en jongs te lid van Be Fair-tennis, dat 870 leden telt. Be Fair heeft de beschikking over tien banen. Wat het tennisspel betreft ligt in de Sniep de nadruk op het recreatieten- nis, hetgeen uiteraard ook te maken heeft met het feit dat de afdeling een loot is aan de stam van de christelijke ook 4 korpsen bestaande uit 5 vissers. Voor de uitslag van deze korpsen waren ook 3 prijzen beschikbaar. De uitslag luidde: 1. Het korps van de Visvrienden met 610 ptn, 2. het eerste korps van de NKF met 393 ptn. en 3e het tweede korps van de NKF met 157 ptn. De uitslag van de individuele wedstrijd is als volgt: 1. (met grote voorsprong) J. Hordijk (296 ptn), 2. Hennie de Kwaatsteniet (138 ptn), 3. P. Grootendorst (107 ptn), 4. W. Houtman (103 ptn), 5. M.C. Kers (95 ptn), 6. G. Reijm (79 ptn), 7. J. Dekker (71 ptn), 8. J. Verhoef (69 ptn), 9. J. Rupke (67 ptn) en 10 Avan Leeu wen (55 ptn). Het eremetaal en de individuele prijzen werden aan het eind van de avond uitge reikt in de WSE-kantine. Deze advertentie wordt aangeboden door: T.S.D. Automatisering Boskoop De voorbereidingen voor het ’’Straten- Op zaterdag werd in het zwembad de DIOK WADDINXVEEN - De voor zaterdag 11 juni in het Gouwebos geplande mini- hondenbiathlon van de hondensport vereniging Waddinxveen HSVW gaat niet door. Het evenement, dat voor de tweede keer zou worden gehouden na de eerste aan de Middelburgseweg in 1987, is voorlopig verschoven naar 1 ok tober. Het uitstel van drie maanden is door de deelnemers gevraagd om meer tijd te hebben voor trainingen met hun hond. In het Gouwebos zullen ze een traject van zes kilometer, voorzien van allerlei hindernissen, moeten afleggen. Tot de onderdelen behoren ook het oversteken van een vijver en het hante ren van een luchtdrukpistool en een pis tool. Verwacht wordt dat aan de mini- hondenbiathlon zo’n vijftig combinaties zullen meedoen. korfbal” zijn in volle gang. Reeds 15 te ams hebben zich ingeschreven voor de ze jaarlijkse wedstrijden welke gehou den worden op vrijdagavond 26 augus tus aan de Limaweg. De weergoden zul len het 10-jarige Korbis dan vast wèl goed gezind zijn. ENTREE: f 2.(ook voor FloreantJeden) KINDEREN T/M 14 JAAR: f 1. De recette komt ten goede aan Floreant Be Fair’s C-l team, dat in de nacompetitie zowel promotie als kampioen- dienst plicht vervult. Mare kwam uit op za^rdagavond werd er in de Gouwe de 100m schoolslag. Op dit laatste num- mer wist hij door te dringen tot de fina les waarin hij uiteindelijk met een tijd van 1.11.9 als derde eindigde. Op de vrije slag wist hij helaas de slot rondes niet te bereiken. WADDINXVEEN - In het ’’clubhuis” van café Sport (Kerkstraat) van biljart vereniging Sportvrienden is de afgelo pen maand het tournooi om de titel Per soonlijk Kampioen 1988 van libre-klas- se 1 van de Verenigde Biljart Verenigin gen (VBV) Gouda en omstreken ge houden. Gerard Johler (Harmonie-Moordrecht) behaalde de titel. Hij won de eerste zes partijen en verloor de laatste partij van de als tweede geëindigde Dirk Rein- ders. In de partij tegen Joop v.d. Werf be haalde Johler een hoogste serie van 384 caramboles (76,8 en had zeven beur ten nodig voor de te behalen 500 caram- WADDINXVEEN - De hengelsport- vereniging Waddinxveen (HSW) heeft de eerste wedstrijd in de avondcompeti- tie gevist, hield de tweede wedstrijd in de zondagcompetitie en organiseerde de Sportweekviswedstrijd. Op dinsdagavond 31 mei hield de HSW haar eerste wedstrijd in de avondcom- petitie. Er werd gevist in de Oude Rijn. De vangst was redelijk. Zes vissers vin gen 20130 gr. vis. De eerste vijf waren: 1. J. Rupke (6400 gr), 2. J. Verhoef (4380 gr), 3. R. Jenner (2700 gr), 4. A. van Leeuwen (2440 gr) en 5. H. de Kwaatsteniet (1550 gr). De derde wedstrijd in deze competitie is op dinsdag 14juni. Er wordt danweerin de Oude Rijn gevist. Op zondag 5 juni werd de tweede wed strijd gevist in de zondagcompetitie. Ook dit keer werd er gevist in de Oude Rijn. De vangst was matig. Acht vissers vingen 10850 gr. vis. Op vrijdag 3 juni werden er in het Drentse Havelte de Nationale Militaire zwemkampioenschappen gehouden. Hieraan werd ook deelgenomen door een zwemmer van de Gouwe, Mare ter Braake, die momenteel zijn militaire WADDINXVEEN - De RTW-ra dio is komende zaterdag een groot gedeelte van de dag aanwezig bij de fancy-fair van Be Fair-voetbal in het Warnaarplantsoen. Ter gelegenheid van de festivitei ten zullen 3 van de 7 ’s middags uit te zenden programma’s gedurende de ochtenduren op lokatie worden opgenomen. Het betreft de programma’s ”De Platenkast”, waarin Hans van den Hoek praat met enkele medewerk ers van Be Fair, ’’Popexpress”, waarin naast de vaste onderwerpen eveneens aandacht wordt geschon ken aan de fancy-fair en tenslotte ’’Sport uit onze omgeving”, het we kelijkse sportprogramma van An dré de Knoop. Bezoekers van de fancy-fair zijn van harte welkom bij de RTW- stand, waar zij alles te weten kun nen komen over deze jonge lokale omroep en waarbij een aantal men-, sen in de programma’s kan mee doen. WADDINXVEEN - De Waddinxveen- se postduivenvereniging De Sperwer nam deel aan een concours vanuit Com- piegne. Afstand 318 km. In concours 306 duiven. Gelost om 7 uur. Aankomst eerste duif 10.13 uur, laatste 10.29 uur. Snelheid eerste duif 1645 m.p.m. Uit slagen: A.H. Kivits 1-11-33-51-61; N. Hooger- dijk 2; H. Metselaar 3-9-12-24-25-28-31- 32-71; R. v.d. Made 4-76; J. Verbakel 5- 6-30-57-74; M. Tollenaar7-14-52-53-62- 67-72-73; M. Verbeek 8-42-49-77; F. Middelkoop 10; D. Boere 13-19-26-46- 70; Comb. C. en J. 15-23-60; Th. Twigt en Zn. 16-55-63; C.G. Hofman 17-20- 50; Comb. Wibo 18; Mevr. G. Twigt 21- 43; N. van Vliet 22-38-69; Mevr. E.J. de Wit 27-39; E. van Beek 29-34-45-47-56- 65-66-75; J. Troost 35-54; D. Heeren 36-59; J. Toor 37; J.P. van Tongeren 40- 68; J.W. Sekeris 41; H. Vink 44; J. Jan sen en Zn. 48; F. Rip 58; W. Breedijk 64. schap behaalde. Staand v.l.n.r. D. Vleggeert, Sake Saakens, Henk v.d. Linden, Pascal Zuidwijk, Ralph Boonstoppel, Ron van Tol, René Minnée, Cees Sol en leider K. Minnée. Zittend v.l.n.r. Robert v. Schoneveld, Wijnand van Triet, Tonie de Zeeuw, Michel Kuypers, Mare Verzijl en Edwin v. d. Zalm. De damesjunioren in de hoogste klasse en de jongens in de een na hoogste klas se, dus basketbal van hoog niveau! Dat bleek ook uit het feit dat de juniorjon- gens dit jaar doordrongen tot de halve finale van het beker tournooi en daar met grote moeite door de uiteindelijke bekerwinnaar verslagen werden. Waddinxveen Flyers viert het 15-jarig bestaan natuurlijk met alle leden op za terdag 18 juni in De Bonkelaar. De meeste leden hebben zich reeds opgege ven, ook enkele oud-leden zijn van de partij. Diegenen die wel willen komen en zich nog niet hebben opgegeven kunnen dit doen tot maandag 13 juni bij de jubi leumcommissie, tel. 01828-14125 of 18255. WADDINXVEEN - Onweer en stor tregens hebben zaterdagmiddag een abrupt eind gemaakt aan het groots op gezette jubileumtournooi van de korf balvereniging Korbis aan de Limaweg. De bijna 700 korfballers uit heel het land onverrichterzake naar huis. Kosten noch moeite waren gespaard om het lustrumtournooi perfect te laten verlopen. Maar liefst 84 teams van 13 verenigingen waren naar de Limaweg gekomen om er een sportieve happe ning van te maken. De eerste wedstrijd werd met 1-2 ge wonnen bij Esto. De tweede match werd een 2-2 gelijkspel tegen Floreant, waardoor promotie een feit was. Aan gezien Floreant-Esto in een gelijkspel eindigde, kon bij Be Fair bovendien, voor de zevende maal, de kampioens- vlag gehesen worden. banen vanwege de door de gemeente in gang gezette privatisering. De exploita tie schijnt lonend te zijn. Een punt dat gaat spelen is een opknap beurt van de tennisbanen, die er inmid dels al vijftien jaar zo bijliggen. Be Fair- voorzitter Frits Eversteijn wil er hard aan gaan werken om deze renovatie vol gend seizoen uitgevoerd te hebben. Het geld dat de exploitatie van de tennisba nen nu oplevert kan daarvoor gebruikt worden. sportvereniging. Op zondag worden er namelijk geen competitiewedstrijden gespeeld. Op de banen zijn zondags alleen de re- creatietennissers te vinden. En dan is het druk genoeg. Na 25 jaar is Be Fair- boles, moyenne 71,43. tennis eigenaar geworden van de tennis- De prijzen werden uitgereikt door bondssecretaris C. Vroegop. Eindstand na 7 ronden: 1. G. Johler (Gouderak), 2. D. Reinders (Waddinxveen), 3. J. Tromp (Waddinxveen), 4. P. Wisse (Zevenhuizen), 5. B. van Kersbergen (Gouda), 6. J. v.d. Werf (Waddinx veen), 7. P. de Vos (Boskoop) en 8. B. den Besten (Gouderak) WADDINXVEEN - De jeugd van bad mintonclub Aeolus heeft op het eigen tweede invitatie-jeugdteamtournooi. in de sporthal ”de Sniep” de wisselbeker gewonnen en daarmee een enerverend seizoen afgesloten. Op vele fronten wist de jeugd namelijk definitief door te breken. Zo werd het bijna complete tweede jeugdteam zo wel kampioen in de senioren- als jeugd- competitie. Bij de seniorenclubkampi- oenschappen sprak de jeugd een duch tig woordje mee en ook in diverse ande re tournooien viel men in de prijzen. Dank zij de werkelijk grandioze finan ciële en organisatorische steun van hoofdsponsor ’’Have en Goed” Verze keringen, Pensioenen en Hypotheken uit Zoetermeer werd de organisatie van dit tournooi opnieuw mogelijk ge maakt. Doordat er daarnaast een ze vental Waddinxveense middenstanders en bedrijven optraden als co-sponsors werd het tournooi financieel gezien een groot succes. In sportief opzicht dient het tournooi echter nog te groeien. Een aantal ver enigingen uit de regio hadden in eerste instantie toegezegd wel te zullen deel nemen, maar haakten op het laatste mo ment af. Uiteindelijk namen er maar twee ver enigingen deel, Rewic uit Reeuwijk en Aeolus. Feit is dat een dergelijk tournooi enige jaren nodig heeft om naamsbekendheid op te bouwen. Voor volgend seizoen is echter de verwachting dat er dan beslist meer verenigingen deel zullen nemen. Beide deelnemende verenigingen wis ten in totaal elf teams op de been te brengen. Zowel op zaterdag als zondag werd er fanatiek gestreden om de eerste plaats in beide leeftijdsgroepen en het behalen van de wisselbeker, welke be schikbaar is gesteld door ”Deka Sport- prijzen” uit Waddinxveen. WADDINXVEEN - Tot de meer dan 400 mensen die in de regio Midden-Hol- land in het eerste seizoen hebben mee gedaan aan de activiteiten van de Instel ling Volwassenen-educatie Midden- Holland behoren 61 Waddinxveners. Zij volgden in het sociaal-cultureel cen trum taalcursussen. Gestart werd daar ook met een extra lesgroep voor woon wagenbewoners, die in het nieuwe jaar binnen de subsidieregeling voor volwas seneducatie zou kunnen vallen. De regionale instelling organiseert al lerlei vormende activiteiten voor vol wassenen, zoals taallessen, Engels, Ne derlands, rekenen en sociale vaardighe den. Begonnen hiermee werd op 1 au gustus 1987. Voor dit werk heeft men 25 educatieve werkers in dienst met een dienstver band variërend van ruim 3 tot 38 uur in de week. Het directieteam bestaat uit 3 personen. door 27 vissers deelgenomen aan de Sportweekviswedstijd, die jaarlijks ge organiseerd wordt door het Sportweek- comité en de HSW Waddinxveen. Evenals het aantal deelnemers (vorig jaar nog 47) viel de vangst ook tegen. Negen deelnemers vingen geen vis. Bij de ingeschreven deelnemers zaten WADDINXVEEN - Zaterdag 25 juni is het precies 15 jaar geleden dat een nieu we afdeling van de gymnastiekvereni- j ging TOOS basketbal ging spelen. De jonge vereniging groeide in het be gin vrij snel, ondanks het gebrek aan zaalruimte in ons dorp. Na een aantal jaren onder de paraplu van TOOS ge werkt te hebben werd de zelfstandige vereniging Waddinxveen Flyers opge richt. In de afgelopen jaren kende de vereni ging hoogte- en dieptepunten. Een be langrijk feit was het behalen van het Ne derlands kampioenschap door de kadet- ten in 1985. Thans spelen de juniorte ams van dames en heren hoog in de competitie. De eerste vijf waren: 1. W. v.d. Wal (3680 gr), 2. A. van Leeuwen (2840 gr), 3. N. Reichard (2330 gr), 4. J. Verhoef (820 gr) en 5. J. van Egdom (720 gr). De volgende wedstrijd in deze competi tie is op 26 juni. Er wordt dan gevist in de Heimanswetering. Zaterdag 11 juni wordt de vierde wed strijd in de zaterdagcompetitie gevist in de Haarlemmerringvaart. Vertrek om 5.30 uur vanaf het NS-station. De wedstrijden werden besloten met twee estafette nummers, de 4x200m vrije slag heren en de 4xl00m vrije slag dames. De herenploeg met Dieter Hoofman, Jaco d. Jong, Mark v.d. Zij den en Jan-Willem v.d. Hoek leverde een fantastische strijd. Na een zeer goe de opening van Dieter had de Gouwe ploeg de leiding al na tweehonderd me ter in handen genomen, vervolgens zou Jaco deze nog eens met een paar meter uitbreiden. Maar de Gouwe zwemmers lieten het hier niet bij zitten, Mark wist nog verder uit te lopen en toen Jan-Wil- lem te water ging was het eigenlijk al duidelijk dat de overwinning hen niet meer kon ontgaan. Uiteindelijk was de voorsprong op de nummer twee, de ploeg van de Zijl LGB, opgelopen tot 15 sec. en werd de Gouwe ploeg glans rijk kringkampioen op dit nummer in 8.48.5. Bij de dames verdedigden Diana v.d. Zijden, Gillian v.d. Berg, Marion v. Hooft en Astrid v. Galen de eer voor de Gouwe. Helaas kwamen zij aan het einde net 2 sec. te kort met hun tijd van 4.24.8 eindigden zij als tweede. se tweede titel was er voor de estafette ploeg bij de heren op de 4x100 m vrij- eslag. Mark v.d. Zijden, Remco de Frankrijker, Jan-Willem v.d. Hoek en (he) die eveneens won in 0.57.0. Bij de Jaco de Jong wonnen in 3.54.5. meisjes onder de 18 jaar zwom Gillian En de 4xl00m vrije slag bij de jongens v.d. Berg een voortreffelijke 400m vrije onder de 16 jaar leverde voor Mark v.d. slag die zij won in 4.53.7 haar clubgeno- Zijden, Edgar ter Braake, Dieter Hoof- te Marion v. Hooft werd op dit zelfde man en Jan-Willem v.d. Hoek in 4.04.1 nummer derde bij de meisjes onder de eveneens de kampioenstitel op. 14 jaar in 5.02.2 terwijl Ilse v.d. Dussen Op de individuele nummers werd Robin beslag legde op het zilver in 5.01.0. Ilse Koele (j.o. 12) derde op de 200 m wis- was ook op de 100m schoolslag op deze selslag in 2.59.1, Marion v. Hooft plaats geëindigd in 1.27.5. Tenslotte (m.o.14) pakte het zilver op de 400m was er op de individuele nummers nog wisselslag in 5.46.7 en bij de meisjes on- een bronzen plak voor Erwin Colla op der de 18 jaar was het zilver en brons de 200m vlinderslag jongens onder de eveneens voor de Gouwe. Gillian v.d. 18 jaar in 2.56.7. tweede plaats in de verenigingsranglijst eindigden achter LZ1886 uit Leiden en voor het Alphense AZC. Woensdagavond was de voorlaatste ronde in het zwembad de Vliet te Lei- podium beklimmen. Hij werd kampi- den. Hier pakte Jan-Willem v.d. Hoek oen op de 100m vrije slag bij de jongens de kring titel op de 400m wisselslag. Hij ’72 in 0.56.9 en op de 200m rugslag jon- won dit nummer in 5.05.6, wat hem te- gens onder de 16 in 2.24.3. Tevens werd vens een startlimiet voor de Nederland- hij nog een maal derde op de 200m vlin- kampioenschappen op leverde. Een derslag in 2.32.8. Een tweetal titels was er verder op de 100m vrije slag voor Mark v.d. Zijden (’73) die het goud pakte in 1.00.3 en voor Jaco de Jong WADDINXVEEN - De zwemmers en zwemsters van de zwemclub De Gouwe hebben de kringkampioenschappen in de kring Gouwe Rijnstreek op daveren de wijze afgesloten. De Gouwe-zwemmers legden tijdens de laatste twee westrijden beslag op maar liefst negen kampioens titels en twaalf slag op deze plaatsen in resp. 5.40.2 ere plaatsen waarmee zij dit seizoen op 5.42.4. voortreffelijke wijze hebben afgeslo ten. De kringkampioenschappen 1988 leverde voor de Gouwe een totale oogst van 24x goud, 21x zilver en 23x brons op, waarmee zij uiteindelijk op de Sniep voor eigen publiek de laatste rond van de kampioenschappen gezwom men. De Gouwe zwemmers gaven zeer goed partij en voegden hier nog eens zes kringkampioenstitels aan hun lijstje toe. Jan-Willem v.d. Hoek kon tot twee maal toe de hoogste plaats van het ere WADDINXVEEN - Sportclub Antilo pe houdt donderdagavond voor de der de keer dit seizoen een Coopertest. Ook dit keer is iedereen om 19.00 uur welkom op de atletiekbaan aan de Alb. Thymlaan om in 12 minuten een zo groot mogelijke afstand af te leggen, de Coopertest. De eerste keer Coopertest dit seizoen trokken ruim 100 deelnemers, van alle leeftijden, nationaliteiten en afkomstig uit allerlei takken van sport. Voor deelname aan een Coopertest is het niet nodig om aan een sportclub ver bonden te zijn. Iedereen die wil weten hoe zijn of haar conditie er voor staat of die aan zijn of haar conditie wil bouwen kan deelnemen. De Coopertest van donderdag is de 3e van de 7 die Antilope dit seizoen organi seert. De kosten voor deelname bedra gen slechts 1,50 per persoon. Er zal een jury aanwezig zijn die voor ie dere deelnemer de afgelegde afstand zal noteren op zijn of haar kaart. De geno teerde afstand kan dan vergeleken wor den met eerder of later afgelegde af- ‘WADDINXVEEN - Ook het C 1-elftal standen op een Coopertest. van Be Fair-voetbal is kampioen gewor- Zo krijgt men een goed overzicht van de den en daarmee gepromoveerd naar de ontwikkeling van de conditie per deel- hoogste groep in de C-afdeling. nemer. Deelname aan de test van mor gen is geheel vrij blij vend en verplicht Samen met Floreant en Esto eindigden niet tot deelname aan volgende Cooper- zij op de eerste plaats waardoor een na- tests. competitie noodzakelijk werd. De 25-jarige afdeling tennis van Be Fair recipieerde zaterdagmiddag in het clubhuis van het tennispark De Buiten hof in ”de Sniep”. Op de foto staan van links naar rechts A. Kelder, D. Frerichs, mevrouw AKalkhoven, F. van Kempen, mevrouw A. Witberg en F. Eversteyn die bezig zijn met het uitpakken van een van de cadeaus. (Foto: Sjaak Noteboom). - I

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 21