Jaarconcert muziekschool Prijswinnaars Brugcentrum zijn bekend een kadi voor"^ kopaJ Fvindt u ■■in het E)ERof room,of Overvol AF- Jury kent 23 prijzen toe Nieuwbouw van kantoor met woonhuis Accordeon- Ombudsman in Duitsland Matige vangst Nieuwbouw in Zuidplas voor huisarts orkest van muziekschool Geschillen regeling ambtenaren MENSENRECHTEN IN THE A TERSTUK OP SCHOOL centrum op cabaretavond WINKELCENTRUM WADDINXVEEN Protest tegen Librije-verkoop dr. A.A. de Bruin Besluiten rond bouw panden aan Limaweg ?aien w®* ai Slotconcert Gezellig Wereldwijd Prijswinnaars „rE KAP°B°rtie ze" Prijsuitreiking Verontrust S De Gezellig winkelen voor VADERDAG in het winkelcentrum "PASSAGE". ZATERDAG a.s. tussen 10.30 - 15.30 uur optreden van de EVERGREEN JAZZBAND ■assage •PASSAGE;en d.e NN --- PP Pagina 17 116 5, Alcapharm gaat naar Dorpstraat pharm BV. (Foto: Sjaak Noteboom). Er waren twee optredens gepland. Eén ervan was in het Burgerhaus van Obe- rissigheim, waar met Tulpen uit Am sterdam en de Vogeltjesdans de stem ming er aardig werd ingebracht. De volgende avond stond de grote cul turele avond op het programma. Iedere vereniging was in de gelegenheid een aantal nummers ten gehore te brengen. Er waren ook twee nummers ingestu deerd die samen met het accordeon-or- kest van Burchköbel werden gespeeld. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 17 juni om half acht wordt in de Ont- moetingskerk aan de Groensvoorde in Waddinxveen het jaarlijkse con cert van de Stichting Streekmuziekschool Waddinxveen gehouden. Het concert, dat wordt georganiseerd door de Stichting Vrienden van de Streekmuziekschool Waddinxveen, is gratis toegankelijk voor donateurs. Het bedrijf heeft zich voor de bouwacti viteiten gericht tot het college van B. en W omdat er planologische maatregelen moeten worden genomen om één en an der doorgang te kunnen laten vinden. Het college heeft de volgende week woensdagavond vergaderende gemeen- Het streekaccordeonorkest is ook te ho ren op vrijdagavond 17 juni in de Ont- moetingskerk op het slotconcert van de muziekschool Waddinxveen. Aan vang half acht. Onder leiding van Paula van Wanrooy worden ten gehore gebracht Ouverture Facile, De Autobaan en Only Love. Wie ook accordeon speelt en andere in lichtingen wil kan contact opnemen met de muziekschool Waddinxveen (tel. 01828-14422). De repetitie-avond is op dinsdag. Om medewerking te kunnen verlenen is een artikel 19-procedure noodzakelijk, nadat de raad hiervoor een voorberei- dingsbesluit heeft genomen. In verband met genoemde te voeren procedure ver zoeken B. en W. de raad de behande ling van het verzoek om vrijstelling als bedoeld in de Wet op de Ruimtelijke Ordening te laten afdoen door het colle ge. X, z WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 15 JUNI 1988 d WADDINXVEEN - Het witte woonhuis aan de Dorpstraat 101 zal wor den gesloopt voor de bouw van een kantoor met woonhuis voor Alca pharm BV aan de Noordkade. Het bedrijf gaat naat het andere deel van Waddinxveen verhuizen vanwege de expansie, die in het huidige pand niet kan worden opgevangen. Alcapharm zit sinds 1974 aan de Noordka de. WADDINXVEEN - Het streekaccor deonorkest van de Stichting Streekmu ziekschool Waddinxveen heeft een suc cesvolle eerste buitenlandse trip ge maakt. Op uitnodiging van het accordeon-or- kest Bruchkobel, de partnerstad van Boskoop, werd met nog ongeveer 300 Boskopers een bezoek gebracht aan de ze stad. Niet-donateurs betalen een toegangs prijs van 3,50 (kinderen en 65-plussers ƒ2,-). De zaal was voor deze slotavond bijzon der gezellig ingericht door het plaatsen van mooie rozen op de tafeltjes. Ook hierdoor kreeg de gezellige sfeer nog eens een bijzonder tintje. Op de vraag van de voorzitter A. Both of dit gezelschap nog een keer moet te rugkomen, antwoordden de aanwezi gen met een daverend applaus. In zijn slotwoord dankte de voorzitter het ge zelschap voor hetgeen geboden was. Hij zei ondermeer dat De Zaanse Vijf weer een groot stuk ontspanning heeft ge bracht voor de ouderen en gehandicap ten. De voorzitter zei voorts bijzonder ver heugd te zijn dat velen de weg hebben gevonden naar deze culturele avonden. Iedere keer zien de commissieleden weer andere gezichten en dat is juist de bedoeling van deze culturele avonden. Geschat wordt dat ongeveer 1000 oude ren en mindervaliden één of meer avon den hebben bijgewoond. Ook betrok de voorzitter de familie Van Dijk en mevrouw Grootendorst in zijn dankwoord. Dank zij hun medewerking en hun enthousiasme worden de avon den telkens een groot succes. Het programma voor het seizoen 1988/ 1989 is bijna gereed. Voor dit jaar zijn alle culturele avonden al vastgesteld. De eerstvolgende avond is op maandag 19 september 1988 met een optreden van een operettegezelschap uit Bos koop. Alcapharm BV, geleid door managing director John Tofield, is met adviseur dr. San Go en de export-managers Ma- rijke van de Heetkamp en Maria Schoonderwoerd wereldwijd actief. Het bedrijf koopt, verkoopt en ruilt grondstoffen voor de farmaceutische in dustrie, medicijnen en aanverwante ar tikelen. Bij Alcapharm werken zo’n 12 mensen. Bekend zijn de opleidingen die Chine zen bij Alcapharm kunnen krijgen als manager en in de internationale handel. Regelmatig zijn enkele Chinese man nen en vrouwen bij het Waddinxveense Dit zijn de prijswinnaars: Kano ter waarde van 700,- van Makelaardij De Pater BV, Schielandweg: J. Dijkhuizen, Schuberthof 9; Kleding ter waarde van 500,- van Modehuis Brouwer BV, Nesse: J. Stubbe, Amalia van Solmsstraat 21; Kleding ter waarde van 500,- van Verbakel Mode BV, Zuidkade: J. Monster, Alpherwetering 86; Polaroid camera van Foto De Rooy, Nesse: Okke Spruijt, De Leeuwerik 35, Zevenhuizen; Diner voor vier personen van hotel-café-restaurant De Unie, Kerkweg- Oost: Gees Goetheer, Sportpad 8; Fotocamera van Inter Color BV, Kerkweg-Oost: Lisette Dibbets, Alpherwetering 65; Permanentbehandeling van Cees van Es Haarstylist, Zuidkade: A.P.D.M. van Zanten, Wikkeveld 26; Bison-lijm-kadodozen van De Bas doe-het-zelf, Jan Dorrekenskade-Oost: Marije Schouten, De Genestetlaan 15; Eric Nugteren, Dotterweide 56; Nanny Vogelaar, Zuidkade 33; Willie van Leeuwen, Nicolaas Beetslaan 25; Fietsmand van tweewielerspecialist Henk van den Bor, Zuidkade: N. Geluk, Klaverveld 21; Gourmetschotel van Brugslager Rik de Bas, Zuidkade: G. Gersie, Trompstraat 21; Tafelaansteker van sigarenmagazijn Van der Krans, Kerkweg-Oost: J. van Rijnen, Wingerd 33; Zonnebril van Schraagen Optiek, Zuidkade: C.J. de bruin, Willem de Rijkelaan 36; W. Schenk, Machtelderf 6; Naaibox van naaimachinehandel A. Flipse, Kerkweg-Oost/Oranjelaan: mevrouw G. den Oudsten, Mevrouw Kuipers Rietbergplantsoen 33; Taart van banketbakkerij D.A. de Vlaam, Oranjelaan: J. v.d. Laan, De Akker 52; H. A. van Noort, Tuinbouwweg 20; Hendriksen, Jan Campertlaan 16; C. de Rooij, Nassaulaan 24; Taart van brood- en banketbakkerij J. de Graaff, Zuidkade: T. van Mourik, Zuidelijke Dwarsweg 21; Gratis was bij wassalon Beukenhof, Kerkweg-Oost: mevrouw A.H. Los, Prinses Beatrixlaan 106. WADDINXVEEN - Bij de Nationale Ombudsman is er een klacht binnenge komen naar aanleiding van het optre den van de rijkspolitie te Waddinxveen. De betrokkene had zich hierover onder andere gewend tot de procureur-gene- raal bij het gerechtshof te ’s Gravenha- ge- Ondanks de toezegging die de procu- reur-generaal in zijn brief deed om hem spoedig nader te berichten omtrent het eventueel verlenen van inzage in een rapport van de rijksrecherche, had be trokkene tot het moment van indiening van zijn klacht niets meer vernomen. TV/-* - VOO' 1 WADDINXVEEN - Maandagavond heeft de jury voor de grandioze prijs vraag over het koopcentrum Waddinxveen van de winkeliersvereniging Winkelcentrum Brug bepaald naar wie de 23 mooie en kostbare prijzen zul len gaan. De uitslag werd vastgesteld door voorzitter P. de Pater, directeur van De Pater Makelaardij BV en lid van het winkelcentrum Brug, mr. Adriana van Dooijeweert, rechter sociaal verzekeringsrecht in Den Bosch en oud-voor- zitter van de afdeling Waddinxveen van de VVD, Wim van Baarle, lid van de gemeentelijke commissie voor kunst en cultuur en tv-regisseur van be roep, Kees de Bas, lid van het bestuur van de KNOV-afdeling Waddinx veen, en Bert Woudenberg, hoofdredacteur van het Weekblad voor Wad dinxveen, de krant waarin twee weken lang aandacht is gevraagd voor de bijzondere prijsvraag. De deelnemers aan de prijsvraag van het Brugcentrum kregen vijf vragen voorgelegd waarin uitgebreid ingegaan kon worden over de goede en min der goede kanten van het nieuwe koopcentrum Waddinxveen, zoals dat op initiatief van het Brugcentrum is ontwikkeld, en een aantal andere creatieve zaken. De vragenreeks werd afgesloten met de opdracht een tekening te maken van de fontein, die in het hart van het nieuwe koopcentrum gereali seerd zou kunnen worden. ’’Recht op wordt een vergelijking getrokken tussen een gebeurtenis hier op een Nederlandse school en de situ atie ii\Zuid-Afrika. De verschillende si tuaties worden door elkaar gespeeld. Het hoofdthema speelt zich af op een school. Op die school tiranniseert één jongen (Frits) zijn hele klas. Hij is de baas, hij schrijft voor wat er moet ge beuren. Als zijn klasgenoten weigeren, worden ze in elkaar geslagen. Dit alles onder het mom van: ”Ik doe het dus voor hun eigen bestwil”. Vanuit deze scèpe wordt de situatie in Zuid-Afrika vergeleken. Alles wat er in de schoolscene gebeurt, is terug te voe- ren/te herleiden tot het leven in Zuid- Afrika of tot het schenden van mensen rechten in het algemeen. teraad gevraagd een voorbereidingsöe- sluit te nemen ten behoeve van Alca pharm. Volgens het gemeentebestuur is de lo- katie Dorpstraat 101 geschikt voor de bouw van een kantoor met woonhuis. In het pand zullen uitsluitend kantooracti- viteiten plaatsvinden, terwijl voorts vol doende parkeerfaciliteiten zullen wor den gerealiseerd op eigen terrein. Er zal geen sprake zijn van het leveren en/of afhalen van pharmaceutische grondsto- fen. De huidige opstallen zullen overi gens worden gesloopt. Tegen de realisering van het gevraagde op het bewuste perceel bestaan bij het college derhalve geen (overwegende) planologische bezwaren. Het gevraagde is echter niet in overeenstemming met het vigerende bestemmingsplan ’’Groenswaard in onderdelen”, waarin de gronden ten plaatse zijn bestemd voor ’’eengezinshuizen” (villa’s), ’’ach tererf” en ’’tuin”. bedrijf te gast, daarmee het straatbeeld langs de Gouwe beinvloedend. Met China, maar ook met Noord-Vietnam, Tibet en Indonesië bestaan intensieve handelscontacten. De drie hoofdprijswinnaars wordt verzocht donderdagmiddag 16 juni om 17.00 uur aanwezig te zijn in de tearoom van Modehuis Verbakel BV aan de Zuidkade, waar voorzitter J. A.M. Linderhof van de winkeliersvereniging Winkelcentrum Brug de prijzen aan de drie hoofdprijswinnaars zal uitrei ken. Ook leden van de jury zijn hierbij aanwezig. De overige 20 prijswin naars krijgen hun prijs nog voor het einde van deze week thuisbezorgd. WADDINXVEEN - Ambtelijke ge schillen zullen in Waddinxveen volgens het boekje worden geslecht. Voor dat doel gaat de gemeenteraad op voorstel van het college van B. en W. de plaatse lijke Overlegverordening wijzigen, hoewel het college hoopt dat door goed en constructief overleg binnen de plaat selijke commissies voor georganiseerd overleg niet naar het middel van lande lijke arbitrage gegrepen behoeft te wor den. In overleg met de centrales van over heidspersoneel is nu op landelijk niveau een ontwerp-geschillenregeling opge steld. Het Centraal Bureau (het huidige college voor Arbeidszaken) heeft dit ontwerp aan de gemeenten gezonden. Met betrekking tot de inhoud van de voorgestelde geschillenregeling merken B. en W. op: ”Een geschillenregeling is duidelijk bedoeld als sluitstuk op het plaatselijk georganiseerd overleg. Wan neer partijen, werkgevers en werkne mers, het in gezamenlijk, plaatselijk overleg, niet eens kunnen worden over aangelegenheden welke in de Commis sie voor Georganiseerd Overleg thuis horen, is het mogelijk dit ’’geschil” voor advies of voor arbitrage voor te leggen aan de landelijke advies- en arbitrage commissie”. ’’Hoewel wij hopen, dat door goed en constructief overleg binnen de plaatse lijke commissie, niet naar bovenomsch reven ’’middel” gegrepen behoeft te worden, onderschrijven wij wel de wen selijkheid om in uiterste gevallen een dergelijke mogelijkheden te hebben. In de Commissie voor Georganiseerd Overleg is hierop ook al enkele malen aangedrongen”. WADDINXVEEN - De Waddinxveen se huisarts P.C.W. Hertogh van De Ak ker gaat in de woonwijk Zuidplas een nieuwe woning met praktijkruimte bou wen. Hij heeft hierover net het college van B en W. overeenstemming bereikt. Het huis is gelegen in het gebied van de 16e uitwerking van het bestemmingsplan Zuidplas 1980, welke uitwerking drie kwart jaar geleden door de provincie Zuid-Holland is goedgekeurd. Paul Christiaan Willibrord Hertogh (32), getrouwd met doktersassistente Miriam Christina Louisa Vervat (31), koopt in de Zuidplas het betreffende stuk grond van 697 vierkante meter voor de prijs van 129.810,- (exclusief btw). Het doktersechtpaar beschikt aan De Akker nu nog over een premiekoopwo- ning, waarvan de grond destijds voor 30.500,- werd gekocht van Noorlander Bouw BV in Leiderdorp. WADDINXVEEN - Vorige week dins dagavond hield de hengelsportvereni- ging Waddinxveen HSW haar tweede wedstrijd in de avondcompetitie. Er werd gevist in de Oude Rijn. De vangst was matig. Er werd 14970 gr vis gevangen. De eerste vijf waren: 1. L. Pouwer (4280 gr), 2. P. Grootendorst (3240 gr), 3. J. Verhoef (18120gr), 4. R. Jenner (1340 gr) en 5. H. de Kwaatste- niet (1080 gr). De vierde wedstrijd in deze competitie is op dinsdagavond 21 juni. Er wordt dan wederom gevist in de Oude Rijn. Op zaterdag 11 j uni werd de vierde wed strijd in de zomercompetitie gevist in de Haarlemmerringvaart. Hier was de vangst redelijk. Er werd 36090 gr vis ge vangen. De eerste vijf waren: 1. J. Ver hoef (5900 gr), 2. M. Reichard (3800 gr), 3. L. Pouwer (3290gr), 4. W. Hout man (3260 gr) en 5. M.A. A. van Leeu wen (3070 gr). De volgende wedstrijd in deze competi tie is op zaterdag 18 juni. Er wordt dan gevist in de Oude Rijn. Het vertrek is om 5.30 uur vanaf het NS-station. WADDINXVEEN - Voor een overvol Anne Frank-centrum heeft het cabaret gezelschap De Zaanse Vijf uit Zaandam de slotavond van dit seizoen voor de Waddinxveense bejaarden verzorgd. De organiserende culturele commissie van de Stichting Dienstverleningscen- trum Waddinxveen kan terugzien op een geslaagd evenementOp 19 septem ber van dit jaar begint er weer een nieuw seizoen. De Zaanse Vijf bracht een programma met leuke liedjes uit vroeger tijd. Voor al de Westfriese Grietje wist in net Westfriese dialect en haar leuke verha len en moppen de harten van de aanwe zigen te veroveren. De show bestond uit zang, humor en een pianist. Vooral de fraaie costuums, die bij ieder onderdeel van het pro gramma werden verwisseld, vielen goed in de smaak. WADDINXVEEN - Vandaag - woensdag 15 juni - is in Waddinxveen een tweetal voorstellingen van het theaterstuk ’’Recht op van de theater groep Wim Zomer aandacht gevraagd voor de problematiek van de men senrechten. ■De beide opvoeringen, die werden ge geven in de aula van de christelijke Scholengemeenschap De Wadde, waren bestemd voor de leerlingen van de drie Waddinxveense scholen voor voortge zet onderwijs. Bij het project was ook de werkgroep Waddinxveen van Am nesty International betrokken. Tijdens de ochtendvoorstelling, die om 10.45 uur begon, waren leerlingen van De Wadde en de prof. Kohnstamm- MAVO aanwezig, terwijl de middag voorstelling van 13.15 uur bijgewoond j/erd door leerlingen van de samenwer kingsschool voor HAVO-Atheneum. De voorstelling ’’Recht op is niet Jcht een toneelstuk te noemen. Er is bij voorbeeld ook muziek in te horen. In WADDINXVEEN/GOUDA - De in Gouda gevestigde Coornhertstichting, die wordt voorgezeten door de Wad- dinxvener dr. A.A. de Bruin van de Bil- derdijklaan heeft ook bij de gemeente raad van Gouda protest aangetekend tegen de gedachte dat er geen kostbare boeken uit de Librije-collectie moeten worden verkocht om de financiële nood van de stad te lenigen. Het protest is vervat in een brief aan de raadsleden. Afschriften van de brief zijn gestuurd aan de Provinciale Staten van Zuid-Holland en de ministers van Binnenlandse Zaken en van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur (WVC). Het over deze zaak verontruste bestuur van de Coornhertstichting is van me ning dat de financiële noodtoestand van Gouda, noch die van enig andere ge meente, mag leiden tot verkoop van uniek Nederlands cultuurbezit aan de meestbiedende. De vermaarde Librije is volgens de ken ners een uniek Nederlands cultuurbezit dat met name representatief is voor de historie van Midden-Holland. Het bezit van bronnenmateriaal voor de Coornhertstudie zou eerder moeten worden uitgebreid gelet op de realtie van ’’Gouda” met Coornhert. Dubbele- xemplaren van (bijvoorbeeld) de boe ken van Coornhert zouden öf moeten worden gereserveerd voor eventuele restauratie, dan wel geruild voor ont brekende werken. Indien publiekrechtelijke beheerders van waardevolle collecties in tijden van financiële nood te kennen geven te ‘overwegen deze te verkopen, tast dit het vertrouwen aan van (toekomstige) schenkers van waardevolle boeken en schilderijen. Bovendien wordt door een dergelijke handelwijze de waardering van het grote publiek voor het behoud van ons erfgoed allerminst gestimu leerd. Verkoop van waardevol cultuurhisto risch erfgoed aan de meestbiedende kan Verkoop naar het buitenland ten gevol ge hebben en/of bestudering zeer be moeilijken. Verkoop van nationaal cul tuurbezit levert geen structurele bijdra ge aan de oplossing van (gemeentelijke) financiële problemen. ’’Hoewel het bestuur van de Coornhert- hichting oog heeft voor de grote finan ciële problemen van de gemeente Gou da (ten gevolge van de bodemgesteld heid en de opgelegde bezuinigingen) doet het een nadrukkelijk beroep op de gemeenteraad de Librije ongeschonden te laten en deze op waardige wijze te (doen) beheren,” aldus dr. André de Bruin. Namens het bestuur van de Coornhertstichting. Aan de Dorpstraat 101 gaat dit huis tegen de vlakte voor de bouw van een woonhuis en kantoorpand voor Alca- WADDINXVEEN - Er is een nieuw voorbereidingsbesluit nodig voor het gebied aan de Limaweg in de wijk Zuid- plas, waar de Grontmij NV een regi- k okantoor wil bouwen en de familie T. Ververs een restaurant. B. en W. hebben de volgende week woensdagavond vergaderende gemeen- teraad gevraagd zo’n besluit weer te ne- men, zodat de bouwactiviteiten door- gang kunnen vinden. Ze maken deel uit van het ontwerp-bestemmingsplan Wijk Zuidplas 1980, tweede herziening. Het ontwerp van het bestemmingsplan ’’Wijk Zuidplas 1980, tweede herzie- 1 ning” verkeert thans in de fase van vooroverleg. Nog niet alle gevraagde reacties ter visie kunnen worden gelegd. 1 Het thans geldende voorbereidingsbe sluit zal op 2 juli komen te vervallen, zo dat een nieuw besluit nodig is. Om in de periode gelegen tussen het af lopen van het voorbereidingsbesluit en de ter visielegging van het concept-plan medewerking te kunnen verlenen aan de realising van in overeenstemming met het concept-plan zijnde bouwplan nen, is het opnieuw nemen van een voorbereidingsbesluit noodzakelijk. Eén van die bouwplannen, waarvoor thans het nemen van een voorberei dingsbesluit noodzakelijk is, is het bouwplan van de Grontmij N.V. voor het oprichten van een kantoorgebouw, waarvoor inmiddels een bijzondere pla nologische procedure is gestart. 'z

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 17